buk van Leening. E MEUBELEN Wintermantels, een BOOMGAARD, VERKOOPING en annex bouwland, ging- Gemengde Berichten. Woensdag Verknoping in liet notarishuis MIDDELBURG, en ander HUISRAAD, Openbare Verkooping op Woensdag 4 October 1893, ongeveer 190 extra fijne Appel en Pereboomen, Inmiddels uit de hand te koop, op Doi derdag 5 October, openstaande Panden wegens bewezen diensten. Aangsti. met alg. st. Op verzoek van de heeren Cupéry, Van Harmeien en Joh. Sandee wordt Ue vergade' ring met gesloten deuren voortgezet. De openbare vergadering wordt gesloten In de vergadering van Zaterdagmorgen 8 uur wordt het verzoek van de hoofden der scho'en afgewezen en de begrooting met een eindcijfer van f 29588,95'A in ontvang en uitgaaf met alg. st. aangenomen. Middelburg. In de Zaterdag gehouden verg. van het polderbestuur van Walcheren werd ile heer D J Dronkers, liet nieuw gekozen lid, toegelaten en beëudigd. De polderrekening 1892 werd goedgekeurd in ontvang op 1236,125,9öi/s, e" m uitgaaf op f 228,120,11. Een breede discussie ontspon zich bij de behandeling van het voorstel jvan het dagel bestuur omtrent het vast te stellen dijkgeschot. Uit de toelichting bleek dat in 1893 was uitgetrokken f 109,185 eu thans f 111,067 voor de gezamenlijke werken aan de vier wateringen. De vermoedelijke uitgaven voor het dienstjaar 1894 kunnen zoo zegt de Midd. Crt als volgt berekend worden Hfdst. 1 uitgaven van vorige dienstjaren JSihil Ilfdst. II kosten der werken Noord watering 17965(5; Oost watering f13801 Zuidwateriug f10452Westwatering 1 7758; samen f111667. Uitdiepen vesten Middelburg f 2000wegen 19000; rente en aflossing t 08700bezoldi gingen f 16300 inspectiën f 700 gebouwen en assurantiën f360; lasten f1080; brand stoften 1500; drukwerken f'500; kadaster f300; verkiezingen f300; alle andere uit gaven f 3400 onvoorzien t 16409. Totaal der uitgaven dus 1 231216. De ontvangsten, met uitzondering van het dijkgeschot, zijn daarentegen de volgende: vermoedelijk goed slot van '1893 Memorie eigendommen 12100; afwaterfngsgeklen 1570; diversen f3564; straatwegen t 9000, samen f 15234. Te kort alzoo f 215982. Ter dekking daarvan stelt het dag bestuur voor te heffen op de gronden en wateren des polders, t. w. schotbaar 15417 hectaren 1208135; vrijland 1480 hectaren f7847. Samen f 215982 en mitsdien het bedrag van het gewoon dijkgeschot voor 1894 vast te stellen op 113.50 per hectare schotbaar en f 5.30 per hectare vrijland en daartoe het gewoon besluit te riemen. Na verwerping van een voorstel tot ver hooging van het dijkgeschot is de begrooting van liet bestuur met 18 tegen 3 stemmen van de hh. Jhr. L. Schurer, W. .1. Sprenger en De Bruijn aangenomen. Enkele werken zullen bereids worden uitgevoerd. De heer De Bruijn wees o. a. nog op de omstandigheid dat dezen zomer het water in veleslooten brak was, en het noodzakelijk is voortaan tot wat lager peil te doen aftappen De voorzitter vond echter dat een en ander in verband stond met den drogen zomer. Bij natte zomers zou men juist het tegengestelde verlangen. In dezen zomer is op vier plaatsen water geschept en op zoutgehalte onderzochtmet uitkomst dat water uit de Hooglandsche heul op 1 liter 12 gram zout bevatte: dat uit de vesten te Middelburg 11, dat uit Krommenhoeke 5 en uit de Poppendamsclie heul 3Vs per L. Pierson en Pierson. In het jongste nummer van de Heldring-Bode, het bekende orgaan van de lieldringsgest;chten sckryft ds. H. Pierson «De zwaarste last is op het oogenblik wel de Vermogensbelasting (van min. Pierson) Het is waarlijk belangwekkend na te gaan wie die eigenlijk wel betaalt Zij is voor de rijken bedoeld, zooveel is zeker. Maar die rykeren houden er doorgaans niet van, zich ontberingen op te leggen. Zij zeiken dan het allei eerst bezuinig,ng dooi' de overtollige uitgaven af te schaffen. En wat is over- tolliger dan philantropie Zoo gebeurde liet dat na het invoeren van de Vermogens belasting het Kinderhuis in ééne week bij de honderd gulden aan jaatlijksche bijdragen verloor. Door de tijdsomstandigheden was men genoodzaakt zich t« bekrimpen! Het geld kan maar eens worden uitgegeven 1 Het is zeer waar, maar wie betaalt dan ten slotte deze belasting Voor een groot deel ïTalitha», «Bethel», «Steenbeek» en andere liefdadige instellingen, voor ten groot deel de diaconieën en andere b richtingen van armenzorg, die zeer goed voelen dat zij minder krijgen dan vroeger en dit met den naderenden winter man' al te zeer onder vinden zullen». De minister en hij dis hier 's ministers arbeid veroordeelt, zijn broeders Doch de Piersons zijn te rechtvaardige mannen om ter wille van de stem des bloeds de stem der critiek te doen zwygen. AaD het einde der Donderdag te Terneuzen gehouden raadszitting deelde de voorzitter het volgende meldenswaardige feit mee. Er was een oogenblik dat tijdens de voorgekomen cholera-gevallen niemand te vinden was om daatbij hulp te verleerten. Toen heeft zich zonder voorwaarde te stellen of naar belooning te vragen bij hem aangemeld B. J. de Laigle, gepasporteerd Oost-Indisch militair, welke, zooals hij vroeger al eens mededeelde, in Indië misschien wel 1000 cliolera-lijders heeft geholpen. Deze heeft op uitstekende wijze de van hem gevorderde diensten ver richt. De voorzitter achtte liet daarom, en zeker te recht, gepast met waerdeering van dat feit melding te maken en bedoelden persoon in de welwillendheid der leden aan te bevelen. Zierikzee. In eene buitengewone openbare zitting der rechtbank alhier is Zaterdag de nieuwbenoemde rechter, jhr. mr. J. W. D. Schuut'beque Boejje, als zoodanig geïnstalleeid. Kamers van Arbeid. Wegens het blijven van verschilpunten tusschen de heeren Pyttersen en Schimmel- peuninck van der l'ye ten aanzien van hun gemeenschappelijk voorstel van wet tot instelling van Kamers van Arbeid heeft de heer S. v. d. Oye opnieuw een afzonderlijk voorstel ingediend. Eigenlijk nieuwe zaken komen in het ontwerp niet voor; de aangebrachte wijzigingen vin tan alle haar grond in de bëschou wingen en opmerkingen van de memorie van toelichting en het toorloopig verslag. De voorsteller handhaafde de iudeeling in sectiën van patroons eu van weiklieden, op grond vooral dat bij vele arbeiders als bezwaar tegen de gemengde samenstelling der Kamer geldt ue vrees van tegenover de pa troons niet onomwonden van hun gevoelen te kunnen doen blijkenalsmede de uitsluiting Van vrouwen, omdat hare belangen in het openbare levea doorgaans beter namens dan door haar verdedigd zullen worden, hij verklaart zich tegen eene beperking der wet tot fabrieken, werk plaatse'-, veen erijen en spoorwegondernemingen en meent het vertrouwen in eene onpartijdige regeling der zaak het meest te bevorderen door die regeling geheel aan de belanghebbenden zeiven over te laten, met dien verstande, dat de voorzitter en secretaris der al leeling van patroons en werklieden uit hun midden zij. De beslissing over de al of niet open baarheid der vergaderingen wenscht hij aan de leden zeiven over te laten. De presentiegelden en andere kosten van de Kamers van arbeid worden ten laste van het Rijk gebracht. Middelburg. Woensdag a. te half 3 ver gadert de raad ter behandeling van het voorstel van B. en W. (meerderheid) tot naasting van het Droogdok. Het langdurig winterverlof, dit jaar aan de miliciens te geven, zal op last van den minister van Oorlog lot het strikt noodige worden beperkt. Bij kon besluit zijn benoemd tot bur gemeester van Westkapelle A. Overduio en van Zoutelande W. v. Sighern. Bij Kon. besluit is aan jhr. mr. E. C. M. de Kuyper, eervol ontslag verleend als commissaris der Koningin in Limburg, en in zijn plaats benoemd jhr. mr. G. L M. H. ltuijsch van Beerenbroek, lid van de Tweede Kamer, oud-minister. Suikeraccijns. Het Ned. Landbouw comité heefteen be langrijk adres gericht aan de Tweede Kamers, ter zake het aanhangig wetsontwerp omtrent den suikeraccijns. Op de daarin aangevoerde gronden ver zoekt het dit wetsontwerp aan te nemen en wel verre van den wenscti der suiker- fabrikanten in te willigen om deovergangs periode te verlengen, die dan nog liever ge heel weg te laten en zoo mogelijk de wet zoodanig te wijzigen, dat onmiddellijk een definitieve regeling tot stand kome. Op de Staatsbegrooiing 1894, Hoofd stuk 111, binnenlandsche zaken, wordt ter toelichting van den post landbouwonderwijs het navolgende meegedeeld Voor landbouw vcintercursussen wordt de subsidiepost met 14UÜÜ verhoogd, met het oog op mogelijke nieuwe aanvragen, en t 2UU0 wordt voorgedragen ten behoeve van een door de Iloll. Mafsch. van Land bouw aan te stellen zuivelconsulent in Noord-Holland en een gelijk bedrag voor eene landbouwvereeniging op het eiland Üverflakkee ten behoeve van het door haar te geven landbottwon lor wijs. Ook met de behoeften van het landbouwonderwijs wo.dt Dij den betrokken post rekening gehouden. Voor de instandhouding van de wmterschool te Groningen zal in 1894 f 4000 noodig zijn. Het aantal landbouwlueraren wordt nog met één uitgebreid. Btj het Rijkslandbouwproelstation te Breda (Goes) zal een tweede assistent worden aangesteld a f 1U00. De inrichting van de aldeeling voor het onderzoek van zaden aan het rijkslandbouw proefstation zal f575 vorderen. Er wordt f 1000 aangevraagd voor liet steunen van partieulieien, waar dezen tot liet aanleggen van proefvelden in het belang van den landbouw overgaan. lUCMTZfUiEft. Arrondissemenls Rechtbank te Middelburg. Ter griffie der Arr. Rechtbank te Middelburg is door A. C. J., huisvrouw van M. J. C. R zonder beroep, wonende te Middelburg, huoger beroep aangeteekend tegen het door voormelde Rechtbank op den 22 September II. ten haren laste gelegde vonnis. Beleediging van den heer Van 't Lindenhout. Voor de strafkamer der Am lerdamsche rechtbank verscheen Vrijhag namiddag dhr. Gerrit van Deth, beklaagd in zijn bekende brochure den heer 1. vari 't Lindenhout te Neerbosch te hebben beleedigd door hem te noemen «gewetenlooze weezeubeul», «dief, doortrapte leugen sar en huichelaar, door trapte schurk», «rnetischenbedrieger» enz Bekl. werd ter zijde gestaan door mr. D. Simons, terwijl de heer Van t Lindenhout zich bij monde van mr. Korthals Altes civiele par ty stelde. Beklaagde bekende de bedoelde qua'.fica- tiën te hebben gebruikt zo-ider het oogmerk om te beleedigen. Had hy geweten door het neerschrijven dezer «scheldwoorden» iets strafbaars te doen, dan zou hy die woorden achterwege hebben gelaten Beklaagde zeide verder dat hij volkomen normaal was bij bet schrijven dezer brochure. Als eerste getuige verscheen de heer Van 't Lindenhout, die op een vraag v in mr. Si mons mededeelde, dat hy zelf de weesin richting had opgericht, en dat deze rechts persoonlijkheid eu een bestuur had. Getuige deelde verder mede geen vast salaiis te genieten. De directejr der drukkerij Exelsior, als getuige gehoord, verklaarde de brochure te hebben gedrukt en aan den boekhandel ver zonden, terwijl de derde en vierde getuigen, de boekhandelaren B. v. d. Land en F. W. Egeliog, verklaarden de brochure te hebben ontvangen en daarvan eenige exemplaren te hebben verkocht. Na afl -op vat. het verhoor dezer getuige vroeg het O. M., waargenomen door baron d Yvoy, den bekl. welk doel hij met het schrijden der beleetligende uitdrukkingen heeft hehad. Bekl zeide, dat zijn eenig doel was bekend making der feilen, niet beleediging. Het O. M. achtte het beleedig-md karakter der bovengenoemde qualification, het opzet en het openbaar karakter der brochure bewezen, waarom hij requireerJe tot schul digverklaring aan eenvoudige beleediging in een openhaar gediukt stuk en, gelijk iu 't kort is gemeld, veroordeeling tot een boete van f 250. Mr. Korthals Altes, nawens de civiele partij sprekende, verklaarde allereerst waarom een vervolging wegens beleediging en niet een wegens smaadschrift was ingediend. Spr's cliënt zou in dat geval door de gebrekkige wettelijke regeling niet in staat zijn geweest het hoor en wederhoor voldoende toe te passen. Bovendien is het twijfelachtig of een ver volging wegens smaadschrift mogelijk was, daar het doel der brochure niet was verbe tering van toestanden, maar een persoonlijken aai val. PI. gaf daarna een ovei zicht van de op- ricïiting van de wees:n ichting, een stout eu merkwaardig denkbetld, dat Van t Linden hout tot een groot en merkwaardig man stempelt. Na dit overzicht deelde str. don reeds vroeger openbaar gemaakten inhoud van een brief van Van Houten mede, waarin deze verklaart dat hij bij het ontvangen van t 293 als ^chadevergoeoiag en bij bet aan brengen van verbeteringen, de brochure niet zou laten verschijnen De f 293 (waar onder f 100 voor den aan de brochure besteden arbeid) werd niet betaald, en daarop verscheen de brochure. Het door Van Houten geschreven gedeelte bevat geen persoonlijke feiten, maar algemeene beschou wingen. Anders is het met het deel, dat door bekl. Van Deth is geschreven, ei. dat elke gedachte aan streven in het algemeen belang uitsluit. Het kenmerk van dat deel der brochure is beleedigend. Spr. ontzegde bekl., die zelf zyn ouderlijke plichten niet vervulde i hetzij omdat hij niet kou, of niet wille) maar zijn kinderen te Neerbosch deed opvoeden, hel recht om hier te oordeelen over Neerbosch. Verder deelde hij mede hoe gunstig bekl. vroeger over de weesinricliting oordeelde, en las een brief vol gelokwenschen eu lot voor, door bekl. aan den eeiste getuige geschreven. Pleiter wees verder op de sensatie, welke deze zaak maakte, en hoe de toestanden der weesinrichting thans het onderwerp van een onpartijdig onderzoek uitmaken. Zijn cliënt is minder beleedigd, dan pijnlijk aan gedaan, maar de dranz der omslaudigheden, niet zucht naar wraak dreven tot de aanklacht. De heer Van't Lindenhout wil geen wraak en hij zeil doet een beroep op de clementie der rechtbank; maar vroeg een schade vergoeding van f 1 voor de beleedigde partij. De verdediger van den lieer Van Detli, inr. D. Simons noemde dit proces een onbeteekenende episode inden grooten strijd. Het te wijzen vonnis, wat kan het betee- kenen voor de vraag of de weesinrichting voldoet aan de eisehen, welke men mag stellen Door een veroordeeling is de heer Van 't Lindenhout niet gerehabiliteerd, en niet bewezen dat bekl. niet hef. recht had den heer Van 't Lindenhout te roepen voor hetforum dei publieke opinie, en bij vrijspraak wordt evenmin bewezen, dat de geuite beschuldigingen waar zijn. Om de waarheid dier beschuldigingen is het hier dus niet te doen, en pl. z .1 zich op dat gebied dus niet bewegen, te muider omdat er een ïechterlijk eu een particulier onderzoek aan hangig is. In dit proces heeft men alleen de vraag te stellen of bekl. de grenzen der wet overschreed. Str. f rechterlijk is de kwestie beslist. Alleen rijst de vraag, en daarover bestaat verschil van gevoelen, of opzet bestaat als beleedigingen worden uitgesproken animo ignoranti. Pl. kwam daarna op de zeer vriendschap pelijke verhouding, welke vroeger tusschen bekl. en den eersten getuige bestond, maar juist deze verhouding gaf aanleiding tot het verschil en hoopte bekl. den eerste getuige ter verantwoording te roepen. Pleiter kwam vervolgens op het zeggen, dat bekl. niet over de behandeling zijner kinderen mag oordeelen, omdat hy zelf niet in staat was ze op te voeden. Dit beweren is naar pl meent, allerzonderlingst. De aanleiding tot het schrijven der brochure was de mishan deling zyner kinderen en zelfs de vertegen woordigne civiele p vrtij geeft geen andere aanleiding op. Bekltagde wilde de aandacht op de toe standen vestigen en daarbij gebruikte hij wellicht te scherpe uitdrukkingen. Maar bekend met de toestanden moest hy waar schuwen, en om in Nederland gehoord te woiden, ncei men iemand niet metglacë handschoenen aanvatten, maar om te worden gelezen en herlezen moet men een krachtigen toun aanslaan. Die scherpe kleuren verdedigde pleiter niet Terugkomende op de vroegere verhouding tusschen bekl. en den len getuige, deelde pleiter mede hoe de Ie getuige, toen bekl. meende te sterven, weigerde zonder toe stemming der lainihe bekl's kinderen tot hem tc zenden en op dat oogenblik zelfs een ruwen t»on aansloeg. Is het dan te verwonderen, dat bekl. zich ook wel eens vergat, g dyk ook de 2e get. later in liet Oosten deed, waar hij sprak van een «samenrotting uit de lie),» van «onverlaten enz., zoodat het hier eigenlijk leer om leer Ten slotte wees pleiter er nogmaals op dat de rechtbank zich evenmin mag stellen <>p het standpunt; wat is waar en wat is niet waar? (Jok voor de rechtbank geldt alleen de vraag of beklaagde de termen van het geoorloofde heeft overschreden Pleiter drong ten slotte aan, dat beklaagde geen gevangenisstraf, maar een onbeduidende boete worde opgelegd. Met betrekking tot de civiele vordering refereerde pleiter zich aan liet oordeel der rechtbank. De uitspraak is geweest f23 boete. HaarlCrt.) Goes- Bij onderzoek is gebleken dat de verdachte ten huize van le C. omtrent aan deel in de ontvreemding van vrouweklee deren te Vlissingen, aan deze zaak ontschul- dig is. Goes. Een wonderlijk gegroeide aard appel werd ons heden geto >ud door A. Blaas ladingmeester aun het staatsspoor alhier. Het was een zeldzaam groot product, waaraan 13 anderen van flii ke grootte waren ver bonden, ter gezamenlijk gewicht van onge veer 2 pond allen leverbare aardappelen. Middelburg. Naar wij vernemen geelt de Gymnastiek en Schermver. «Medioburguin» alhier op 17 November a. s. eene openbare uitvoering in de Schuttershofzaal. Bij die gelegenheid zullen voor het eerst door de werkende leden proeven in de schermkunst worden algelegd, terwyl een Middelburgsch muziekgezelschap en en ander zal opluisteren. Goes. Z terdagavond i? bij J. de K. alhier uit een slagvenster een vijfkop aard appelen met vijfkop en al «meegenomen». Vlissingen. Zaterdagavond waren eenige kinderen op de teireii.en der Maatschappij «De Schelde» op een zoogenaamde lone aan het spelen, toen het 10 jolig zoontje van schipper De Lege het ongeluk had er af te vallen. Het ding reed hem over het been met het gevolg dat dit even onder den enkel moest worden afgezet, welke operatie in het Gasthuis werd bewerkstelligd. Vlissingen. Zaterdagavond omstreeks 6 ure viel een bejaard man, zekere S., op bet Vierwiridenplein voorover op den grond. Twee personen waren dadelijk hij de hand om den man op te helpen. Hij gaf echter in de armen van een hunner reeds den geest. Na in de woning van den barbier II, te zijn gebracht, werd het lyk per brancard naar het gasthuis vervoerd. Een voor velen leerzame les werder dezer dagen voorde rechtbank le Utiechtgegeien. Daar stond terecht zekere Evertje vau C., thans 21 jaren oud, die op haar 18e jaar hel weeshuis te Auierongen had verlaten en te Utrecht dienstbode was geworden. Ziekte dwong haar om haren laatsten dienst te verlaten, maar na enkele maanden in het Tehuis voor vrouwen te hebben veitoeld, vond zij spoedig weder een anderen dienst te Utrecht. N u gebeurde het met den laatsten kerrnis-Zaterdagavond dat Evertje uit mocht maar, eenmaal uit zijnde, niet aan het klokje van gehoorzaamheid dacht. Zij bleef den nacht door kermis houden, omuat zij te laat tot bezinning kwam eu niet naar liuis durfde. Eerst Zondags keerde zij naar haar dienst terug om daar te liooren dat men haar niet langer als dienstbode begeerde. Zoo stond het 21jarige meisje dus op straat en wist niet wal te beginnen Naar eene getrouwde zuster gaan, uie te Utrecht woont, durlde zij niet. Volgens haar eigen bewert-n heelt zij ee nacht in het Zeister tlotch dcorgebiacht, m .ar hoe het zij, het meisje kwam in aanraking met eene vrouw uit de Buterstraat, die haar een kamer ten harent aanbood. De rampzalige ging op dit voorstel in en week daarmede van het goede pad af. In den nacht van 3 op 4 Augustus nu, ontmoette zy nabij haar woning den 56jarigen gepensionneerden cavalerie-oflicier G., die eenige oogenhlikken op haar kamer vertoefde. Na zijn vertrek bemerkte de bezoeker echter, dat zijn portemonnaie, inhoudende enkele guldens en eenige tramkaartjes, verdwenen was. Hy verdacht Evertje van dezen diefstal, gaf de zaak bij de politie aan en de agenten, die het meisje ondervraagden, hoorden on middellijk uit haar eigen mond, dat zydien diefstal gepleegd had. Evertje werd gearresteerd eri verscheen nu voor de rechtbank, waar zij onder bittere tranen haaf misdaad bekende. By de bekentenis, gestaafd door getuigen verklaringen, stond haar schuld dus vast en de officier van justitie meende de zware straf van 8 maanden tegen haar te mogen eisehen. De toegevoegde verdediger, mr. H. P. van Heijst hield een pleidooi dat grooten indruk maakte. Ernstig laakte pleiter het, dat de regenten van het weeshuis, toen het meisje op 18 jarigen leeftijd het gesticht verliet, gansch en al niet meer naar haar omzagen en haar, in al haar onervarenheid, de wijde wereld lieten intrekken. Wat daarvan de gevolgen wareu bewijst deze hoogst droevige zaak, maar niet de ongelukkige beklaagde verdient een strenge sliaf, maar wel de 58jarige aanklager, een o an van eer, die wegens een verlies van luttele guldens dit lainpzalige meisje nog rampzaliger maakte. Pleiter had de overtuiging dat, waar de tecliibaiik haar nu eenmaal niet kan vry- spreken, zij toch een zeer lichte stiaf zal opleggen. Dit pleidooi maakte zulk ten indruk, dat een deel van het publiek den heer G. buiten het reehtsgebouw te lijl ging, zoodat hy hij de tijksveldwacht bescherming moest zoeken. Een rr.an te Zeist, beklaagd van mishandeling zijner moeder, die kort daarna is overleden, is door de Utrechlsche rechtbank veroordeeld tot een gevangenisstraf van 5 jaren. Zie vervolg Gemengde Berichten in het Bijvoegsel ADVKBTKIVTIKIN. ^iiii ijw ,M<I> li; Zoo de Ileere wil hopen METER J0ZIASSE JASPER1NA J0BSE, den 7den October a. s. hunne Veer- i tig-jarige Huwelijks-veree- j niging te gedenken. llunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, ij Sero)skerke (W Oct. 1833. 4 October a. s., 's morgens ten 10 uren, van eene uitgebreide sorteering fraaie Kabinetten, Piano's, Muziekdoos, Huisorgel, Hoeken, Schrijfbehoeften, mooie modellen in eene groote keuze Kachels, Brand kast, Goud en Zilver, en wat in verdere uitgebi eidheid is te bezich tigen heden Dinsdag. ZUIVERE GOEDEREN kunnen worden bijgebracht. DE GROOT en H0NDIUS, Taxateurs. des namiddags te 1 uur, te Wolfertsdijk, in de herberg bij P. Jonker, ten overstaan van den Notaris PILAAR, van; beplant met zimeri groot 7785 Centiaren, nabij het dorp Oostkerke,' te bevragen bij den eigenaar I. Allaart te Wol/ertsdijk. des namiddags te half twee uren, in het koffiehuis «de Prins van «Oranje» te Goes, van de over de maanden Mei, Juni en Juli 1892 beleend. Afdoening tot Dinsdag 3 Oktober, 's morgens vóór elf ureri. Groote keuze: Dames- en Kinder- WINTERROKKEN. Firma Wad. J G. HEIJKAM, Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1893 | | pagina 2