gemeenteraad, de heeren 0. Mortier, C. A Kalbfteisch, F. Delvoije, mr. F. N. van der Bilt en E. M. Onevalier door 1 i ete- taris binnengeleid leggen de bij de gemeen tewet voorgeschreven eeden at en nemen, na door den voorzitter met hunne benoeming te zijn gelukgewenscht, zitting. Hierna wordt na overlegging der inge komen stukken overgegaan tot de benoeming van een wethouder. Als zoodanig wordt met 12 stemmen en 1 in blanco herbenoemd de beer J. Verkuij' Quakkelaar; evenzoo tot plaatsvervangend wethouder, de heer C Mortier, tot ambte naar van den burgerlijken stand en tot voorzitter van het college van regenten van het gasthuis, de heer C. Mortier. tot voorzitter van het college van regenten van het burger-weeshuis, de heer„C. A. Kalbfteisch, tot lid van de zeemans- en vis'chersbeurs, de heer O. Mortier. Wegens vertrek naar elders wordt eervol ontslag verleend aan den heer K. Stork, als lid der commissie van Middelbaar Onderwijs. Daarna worden de vaste comrnissiën samengesteld als volgt De commissie voor de verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd Voorzitter de burgemeester, leden de heeren J. Le Sage van Hoeve, dr. J. van der Beke Cal enleli, W. L. Winkelman en F. Delvoije. De commissie voor de belastingen. Voor zitter de heer Th. van Uye Pieterse, leden de heerenS. Alter, dr. J. van der Beke Calleufels, A. A. A. E. Gewin en F. N. van der Bilt. De commissie voor de financiën, Voor zitter de heer J. Verkuijl Quakkelaar, leden de heeren F. Delvoije, F. H. J. VVibaul, C. Mortier en Jus. van Raalte. De commissie voor de fabricage. Voor zitter de burgemeester, leden de heeren J. Verkuijl Quakkelaar, Jos. van Raai te, A. Loois, E M Chevalier en C. A. Kalbfleisch. De commissie voor den reinigingsdienst de heeren C Mortier en A. Loois. De commissie voor de ba plaats. De heerenF. H J. Wibaut, A. A. A. E Gewin. E M. Chevalier. Permanente commissie van toe icht en beheer. Ie. op den VlissingenKoudekerk schen straatweg. Tot lid de heer F. N. van dei Bilt. Op voorstel van der. Voorzitter wordt besloten tot den onderhandsellen verkoop van 7 X 40 M. gemeentegrond, gelegen aan de Badhuisstraat aan de heeren G. Th. Feij en W. Struo, tegen den prijs van 140 M2 a f 10 en 140 M2 k f2 de M», alzoo tot e«n totaal bedrag van f 1680 met bijbetaling van 77.70 voor trottoirkoster). idem aan den heer P. A. Bakker van 18,90 x 29 Meter gemeentegrond, ge legen op het zoogenaamde Eiland a f 3 de M2, alzoc tot een bedrag van f 1609.50 met byöeialing van f357.70 troitoirkusten en aan den heer H. J. Ganderheyden van 6 x 2C,50 M. gemeentegrond. gelegen aan de Hobeinstraat a f 4,50 de M2, alzoo tot een bedrag van 1553,50,met bijbetaling van 1 64.40 trottoirkosten. Aangezien de gemeente bij voortduring behoefte heeft aan dehetliug van plaatselijke belastingen op het gemaal en het gediste- leerd, wordt besloten voortdurend van kracht, te vei klaren de verordeningen tot hefling van voornoemde belastingen, benevens de daartoe betrekkelijke verordeningen op de invoidering. Op het daartoe strekkende verzoek wordt besloten aan den heer W. Keyn vergunning te verleenen tot het plaatsen van een uit hangbord aan zijne woning in de St. Jacob- straat ter grootte van 30 bij 45 cM. op eene hoogte van 3,25 Meter boven de straat. Wordt goedgekeurd het ontwerp contract betreffende de uitgifte aan de gemeente en eifpacht van rijksgrond ten behoeve aan den openbaren reinigingsdienst en wel 34,60 Aren weiland tegen betaling van f 12.50 vrijgeld en 14,20 Aren dijk alleen om te hooien voor f5 'sjaars. Gunstig wordt beschikt op het adres van den heer H. Benier en ontheffing van huur verleend van door hem gepachten gemeen tegrond tot een bedrag van f 5. Wordt besloten tot eene 2e wijziging der gemeente begrooting voor 1893. In beschikking op het adres van de heeren van Boven en de Konink wordt besloten adressanten te vergunnen gebiuik te maken van een stuk gemeentegrond aan de Enpelsche kade van 5Vs bij 9 Meter tot het plaatsen van een bergplaats ten behoe-e der garnalenvis-clierjj en zulks op dezelfde voorwaarden als vroeger vastgesteld tegen een jaarljjksche retributie van 119,89. De zitting wordt hierop gesloten. Goes In de raadsvergadering van dinsdag onder voorzitterschap van den jongsten wethouder den heer Ochtman waren alle leden aanwezig. De herkozen raadsleden de hh. J. J. Ramondt, B. Quist, W. F. K. Lenshoek en N. W. G. Coenen, werden beeedigd De voorzitter wenschte ben geluk met het nieuwe blijk van vertrouwen hun door de kiezers geschonken en hoopt dat zij tot het laat-te toe zullen mogen blijven arbeiden aan het belang der gemeente, met waardeering over'gens van afwijkende meeningen. Daaina teekenden de heeren de presen tielijst en namen zittingwaarna de voor zitter mededeelde le dat met het oog op de cholera de barak is opgeslagen en andere maatiegelen zijn genomen waar door de betrokken post der begrooting zal worden overschreden 2e dat in handen der fin. commissie gesteld zijn de gemeente rekening over 1892de rekening 92 'en begrooting '91 van het gasthuis, en een voorstel van B. en W. omtrent het aangaan eener geldleening voor het tekort op de kosten van de werken aan den mond der haven3e dat de pacht van de hoveniering v i wijlen G. Breugelmuus is overgedtageu aan C. Schrijver Kz. en de erfpaclit van W. F. v, Riet gedeeltelijk aan G. van Riet4o. dat voor de boekerij ontvangen zijn verslagen der gemeenten tlaarlem en Breda, de breede watering bewesten lerseke en van de Visscheryen. En R. Oasteele Vriendenraaden van den heer B. van Asperen Vervenne eenige oude munten en van den heer 11. de Wilt Hamer Oz. eenige penningen, waarvoor is dank gezegd 5o. dat de benoemde leeraren bij bet M. O. de hh. J. M. Smith en Kolkman met 1 Sept. j.l. in functie getreden zyn. L.gekomen waren: van den minister van binnenlandsclip zaken beiichtdat hjj berust in de tijdelijke benoeming van den heer Kolkman als leeraar in Duitsch aan de H. B. S. mits deze heer in 1894 acte halevan Geil. ötaten goedkeuring \an de raadsbesluiten in zake benoeming eener leerares aa i school Een at- eri overschrijvingen op de geuieeiitebegroo- ting en het le suppl. kohier van de li. U. van de gezondheidscommissie een voordracht voor de benoeming van een lid in de vacature v. Baaien Wetters; van liet departement Goes der «Maatschappij tot Nut vau 't Al gemeen» een verzoek om een schooliokad te mogen gebruiken voor een opleidingscur sus voor bewaarschoolhoudei esseii, t welk adres de raad in handen sielt van B. en W. ter-fine van advies, evenals; een verzoek van J. v. d. Weele om at tand van een strookje grond voor een stoep vóór zijne woningen aan den Ootsingel. In zake het verzoek om toelating voor de jongejnffiouw v. Dampen op de loorbe- reidingsklas der H. B. S. werd thans bij zuivere partijstemming met 7 tegen 6 stem men gunstig beschikt. Tot onderwijzeres aan school E. werd met algerneene stemmen benoemd mej. J. E. Indeweij te Donrecht, Voor de verkieziuK van een wetnouder bleken drie stemmingen nopdig. Bij alle drie bekwamen de hh. Ramondt en M de Jonge Jz. resp. 6 en 5 stemmen, terwijl ue heide eerste keeren de hh. Lenshoek en Den Boer ieder een stem bekwamen. By de derde stemming waarhij de hh. De Jonge en Ramondt niet medestemden, werd laatst genoemde herkozen, en nam de benoeming aan tegelijk met de geluk wenschen van den voorzitter. Hij werd met 11 stemmen tegen 1 op dhr. Lenshuek en 1 blanco, tot ambtenaar van den burg. stand herkozen. Ten slutte werd de ^emeentebegrooting voor 1894 aangeboden, bedragonde zij in ontvang en uitgaaf f 113,049,36waarbij gerekend is op eeri hoofdelijkea omslag van f28500: dat is drie duizend vijf hon derd gulden hooger dan ten vorigen jare, waar de burgerij van Goes ook niet op lachen zal. lerseke. Vergadering van den Gemeen teraad op Dinsdag 5 Septemker. Voorzitter, de burgemeester. Tegenwoor dig 9 leden, afwezig de heer Van Oeveren met kennisgeving. Onmiddellijk na de opening der vergadering worden de in Juli herkozen raadsleden geïnstalleerd. Tot wethouder wordt in plaat; van den heer Sinke, die aan de beurt van aftreden is, benoemd de heer Joos Sandee. Hij zul later ïrieedeelen of hij die benoeming aan neemt. Ingekomen zyn de mededeelingen: le van mej Bal, dat zjj hare benoeming tot gemeente-vroedvrouw aanneemt. 2e van Ge l. St. dat bet besluit tot aankoop van grond voor eene nieuwe begraafplaats is goedgekeurd. Ee aftredende ambtenaren van den Burg. Stand, de heeren Van der Burght en Schipper worden herbenoemd. Zy nemen die be noeming aan. Ingekomen is verzoek om ontslag tegen 1 Oct. van mej. Kievit onderwijzeres aan school 2. De voorzitter stelt voor dit op de meest eervolle wijze te verleenen. Aangenomen met algerneene stemmen. Tot onderwijzeressen aan school 2 worden na voorlezing van het bericht van het hoofd der school en van den brief van den arrond.- schoolopziener, met algerneene stemmen benoemd mej C. J. Boilenstafl' te Bergen op Zoom tegen 16 Sept. en mej. F. M. C, van Swieten tegen I October. Do voordracht tot benoeming van een onderwijzer aan school 1 bestaat uit de heeren P C. Maat te Neuzen, J. A. Tavcnier te Cudzand en M. Gieep te Utrecht. De eerste wordt met 8 van de 9 stemmen benoemd tegen 1 October. Nog is ingekomen eeH verzoek om trak- temenlsverhooging van den heer Van Noppen onderwijzer pan school 2, tevens onderwijzer in het Fransch. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken, vooreerst omdat de heer Van Noppen als men zijn salaris vergelijkt met dat der meest bezoldigde onderwijzers alhier voor zijn Fransch onderwijs h. i. genoegzaam heloond wordt, en 2e omdat de gemeente finantiën het niet toelaten. De heer Klos berekent daarentegen, dat het salaris voor het Fransch onderwijl per uur berekend minder is dan dat voor het lager onderwijs, hij stelt eene verhooging van f25 voor. De heer Cupéry vindt eene verhooging billyk, maar niet op den door den heer Van Noppen aangevoerden grond. Diens vergelijking met de hoofden der scholen gaat mank. Als hij voor verhooging in aanmerking moet komen, dan moet dit niet geschieden ten koste der gemeente maar van die der belanghebbende ouders. Ily meent dat deze de kosten van het Fransch onderwijs moeten dragen, gelyk op 'toogenblik ongeveer geschiedt. Ue heer Sinke zegt, dat er f 5 van de schoolgelden overschiet, zeker te weinig om de school behoeften te bekostigen. Een paar leden verklaren zich voor ver hooging, een ander s uit zich aan bij het voorstel van B. en W. De heer Cupóry is er voor, als het schoolgeld verhoog 1 woidt, hetgeen hij B en W. in overweging geeft. Het voorstel van B. en W. wordt met 7 tegen 2 st. verworpen, dat van den heer Klos met 6 tegen 3 st. aangenomen. De heer Sinke werischt nu te weten, of het beginsel moet gehuldigd worden, door den beer Cupéry voorgedragen, nam. dat de kosten voor bet Fransch onderwijs door de ouders moeien gedragen worden. Eu wat dan te doen als het aantal kinderen eens sterk daal le, bijv. tot 5. De heer Cupéry verwacht eerder stijging dan daling, maar mocht het laatste geschie den, dan moet het schoolgeld jaarlijks worden geregeld. Hij maakt daarvan een voorstel, hetwelk met alg. st. wordt aangenomen. Daarna brengt de Commissie tot onder zoek der gemepnterekeiiing 1892 verslag uit, en concludeert tot voerloopige goedkeu ring met onveranderde eindcijfers, nam ontv. f38863,65, uitg. f 36148,9ö6, goed slot f2714,685. De Raad besluit dien overeenkomstig met alg. st. Nog zijn ingekomen verzoeken om ont heffing van den hoofd, omslag voor 4 maanden, door mej. Van We ten, gewezen gem. vroedvrouw, ea den Acer Nieuwen- buize gewezen onderwijzer alhier, wegens vertiek naar elders. Ingewilligd met alg. st- Bij de rondvraag verzoekt de heer Jois Sindee om eenige inlichtingen betreffende den gemeenteveldwachter Bles. Hij heeft by geruchte vernomen en later is hem de waarheid daarvan gebleken, dat deze door den Vz. is voorgedragen tot ontslag omdat Bles niet bij den laatsten brand is tegen woordig geweest, wijl hij bet brandalarm niet heelt gehoord. Hij noemt deze daad van den Vz. onbillijk en onrechtvaardig, en keurt haar ten sti engste af. De Vz. weigert inlichtingen te ge«en, omdat het een politiezaak betreft,, waarmee >e Raad niets te maken heeft. Ily wilde verga lering sluiten. De heeren Sinke en Cupéry protesteeren daartegen. De eerste wil een motie van afkeuring voorstellen, de laatste wil een gewichtige medepeeling doen. De heer Cupéry herinnert aan de verwer ping der in de laatste vergadering voorge stelde wijziging van de politie-verordening. Omdat spreker een van de tegenstemmers was, heeft de Vz. den dag na de vergadering de beide gemeenteveldwachters Bles en Koster bij zich ontboden en hen toen gelaat voortaan strei.g toe te zien op de kinderen van spreker en van het minste vergrijp proces verbaal op te maken. Op de opmer king van Bies, dat die kinderen riog geen 10 jaav waren heelt de Burgem. geantwoord, dat er toch proces verbaal moest opgemaakt worden dan waren zy al vast bij de justitie bekend, en als zij dan 10 jaar waren, dan waren zij rijp voor de doos. Spreker veegt er bij, dat dit hem door Bles is medegedeeld, en door Koster bevestigd, in tegenwoordigheid van het raadslid Joos Sandee, en hy vroeg ten slotte waar het heen moest met een burgemeester die zoo de kinderen trachtte te vernietigen en te verpletteien. Zijns inziens was hij niet waardig langer zijn plaats te bekleeden. De Vz. antwoordt het oordeel daarover aan de bevoegde autoriteiten over te laten. Hij heeft den last zój niet gegeven, hij heeft meer in algemeenen zin ouier gegeven op de kinderen te letten, ook op die van den heer Cupéry, maar van rijp voor de doos heeft hij niet gesproken. De heer Sinke slaat geloof aan de mede deelingen van den heer Cupéry en meent, dal de Vz. daardoor te kort aoet aan artt. 45 en 47 der gemeentewet. De Voorzitter herhaalt dat de verklaring van de veldwachters onwaar is, doch de heer Van Harmeien wil desniettegenstaande aan de motie van den heer Sinke een af keuring toevoegen over het gedrag des Bur- meeaters tegenover den heer Cupéry. De heer Sinke heeft zijne motie gefor muleerd, welke benevens de afkeuring der behandeling van Bles de strekking heelt aan Z.E. den Commissaris der Koningin te verzoeken aan de voordracht des burge meesters geen gevolg te geven. De heer Cupéry meent, dat de voorzitter zelf oorzaak is van deze motie. Hij had voor meer voldoend brandalarm moeten zorgen en Bles moeten laten roepen. De voorz. geelt, nu eenige inli htingen, o. a. dat hij later tot de overtuiging is ge komen, dat Bles om zes uur reeds van den brand wist, terwyl hij hem om 7 uur nog kalm thuis vond zitten. De heer Sinke vindt het gedrag van den voorz. tegenover Bles zeer raadselachtig. Nu eens toout hij hem zijn volle sympathie, dan weer zijn hoogste antipathie. De voorz. ontkent clat. Dat hij Bles in het voorjaar uit het slijk gehaald heeft, geschiedde omdat hij toen onschuldig was; nu is hij schuldig. Nu wordt de motie van den lieer Sinke met algerneene stemmen aangenomen. De heer Joos Sandee stelt nog eene andere motie voor, strekkende tot afkeuring van de handelwijze des burgemeesters tegenover het raadslid Cupsry. Eveneens met algerneene stemmen aangenomen. Daarna wordt de openbare vergadeiing gesloten. St. Annalartd. Inde Donderdag ge hinden Ifaa L vergadering werd met a!*e- meene stemmen a!.-' wethouder herbenoemd de heer H. Polderman en tot die betrekking met 3 tegen 2 stemmen benoemd de heer J. Zandee, in de plaats van den heer P. Kodde, die verlangd had niet meer als Lid van den Raad in aanmerking te komen en dus ook als wethouder moest altreden. Tevens werd tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand benoemd de lieer C. van Luyk. Kruiningen. In de Dinsdag gehouden Gemeenteraadsvergadering werden herbe noemd als wethouder, de heer J. Vereeke en als ambtenaar van den burgerlijken stand de heeren J. Vereeke en H. A. Markusse. Nog werden benoemd tot onderwijzeres op het dorp mej, M. A. Janssen te Middelburg eu tot onderwijzer te Hansweert de heer P. C. Maat te Terneuzen. St. Maartensdijk, 5 Sept In de heden gehouden vergadering van deu gemeenteraad werd herbenoemd als wethouder de lieer M. P. Groenewege. Van Ged. Staten was bericht ingekomen dal zij goedkeuring verleenen aan het besluit van den raad, waai bij tot niet toelating van den beer Nelisse als raadslid besloten was, tengevolge hiervan moet eene nieuwe verkiezing voor raadslid plaats hebben. Arnemuideri. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering i« lot wethouder herbe noemd de lieer G. Born met 5 stemmen en benoemd in—p'aats van A Boogei t, altredend lid, de heer Johannes Crueq eveneens met 5 stemmen. Zaamslag. Herbenoemd tot wethouder de heer Adr. Rieinens Jz. Benoemd tot wethouder de lieer D. Dekker Sr. Benoemd tot ambtenaar van den burgerlijken stand de heer L. J Geel hoedt en tot plaatsvervanger de heer K. de Kiaker Az. Driewegen. Benoemd tot wethouder in plaats van den heer W. van Oosten de heer J. Bruggeman. Tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand in plaats van den heer W. van Oosten de heer W. van Loo. Brouwershaven. De raad benoemde tot vietiiouders «leheeien C. v. Schelven en M. de Kater. Benoemd tot gemeentegeneesheer te Wemeldinge de heer v. d Hooin, thans arts in het gesticht voor zenuwlijders te Eede Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Hedel (teez.) door ds. J. Boss te Maria Hoorebeeke, S c li o o 1 li i e u w s. Middelburg. De vereeniging van onder- .vy/.ers eu onderwijzeressen belast met de op'eiding van onderwijzers en onderwijze ressen in Ze-land houdt baar algerneene vergadering Zaterdag 16 September a. des vocriniddags 11 uren, in het Hótel «Du Commerce». Onder meer zaJ, na. de benoeming van 2 bestuursleden in plaats vau de heeren Ph. Rank en A. van Schelven, door mevrouw Gravelotte Po mier, van 'sGravenhuge in geleid worden «Het onderwijs in de hand werken» Middelburg. Bij het Maandag 11. gehouden herexamen voor het gymnasium alhier zijn de twee leerlingen, die zich aan genoemd examen moesten onderwerpen, geslaagd. Vei der werd tot de eerste klasse toegelaten Willemiue Jansen. Een adspirant voor de derde klasse werd afgewezen. De nieuwe cursus begint met 61 leerlingen. M. C. Hoedekenskerke. Tot onderwijzeres is gisteren door den gemeenteraad benoemd mejuffrouw S. Groene weg te Strjjen. Geslaagd te Breda voor de hoofdacte dhr. G. Geertse van Middelburg. Met intrekking van vroegere besluiten heeft de gemeenteraad van 's Hertogenbosch thans besloten geen kweekschool te bouwen, zoodat de school nu wel naar Njjmegen zal worden verplaatst. In de maand Aug, werd de Bijzondere School te Goes bezocht door 185 leerlingen waarvan 149 geen enkelen schooltijd ver zuimden; 16 leerlingen verzuimden minder dan 3 schooltijden en bjj 20 beliep het ver zuim van 3 lot 23 schooltijden. In het geheel bedroeg bet schoolverzuim in deze maand bijna 3 pCt. tegen 1,2 pCt. jn Aug, 1892. LAiNDBOÜ W. Wij ontvingen het Programma voor dt tentoonstelling van Zaaigranen enz. te houden Donderdag 21 Sept. a. te Zierikzee door de vereeniging «Landbouwbelang». Daaraan ontleenen wy Op de tentoonstelling worden gevraagd monsie s van winterzasignnen of zaden en verzamelingen gedroogde grassen of planten waarvan de kennis nuttig geacht kan worden voor den landbouwer. Mededingers doen voor 16 Sept. by den heer M G Mulock Hou wersecretaris opgaaf vau het in te zenden productde hoeveelheid ten verkoop beschikbaarden pry's franco Zierikzee en met inbegrip van emballage netto gewicht per II. L., de streek en de soort grond waarop het gegroeid is; de namen van 3 personen die zy geschikt achten voor lid der jui y. De prijzen zullen bestaan in diploma's en getuigschriften. Bovendien werden uit geloofd voor Ruwarige Essex Tarwe een le pr. van f25 en eeu 2e pr. van f 10, niet uit te betalen voor door het daarvan uitge- ziaide blykt dat het graan zuive>' van soort is en a ui de gestelde eiscnen voldoet. Het bestuur belaft zich met aankoopen, mit- zeker!1, i ivari betalingen 2pct. vergoeding Wij ontvingen ook de lijst van bekroning der uitgezaaide Essex tarwe en haver, Bq de tentoonstelling in September 1892 werd uitgeloofd een prijs van f25 voor ruwarige Essex tarwe, Deze prijs zou niet worden toegekend voor, door het daarvan uitgezaaide bleek, dat het graan zuiver van soort was. Tengevolge daarvan werd door den voorzitter vun 20 verschillende inzendin gen 40 liter uitgezaaid en eene daartoe benoemde Commissie, die niet wist hoede ingezonden monsters waren uitgezaaid, onderzocht her. haaldelyk het gewas te velde. Hieruit bleek dat op een oppervlakte v.vn 25 cA. voorkwamen in de inzendirg van W. Kooman Ziei ikzee 13, L. Bolyn 10 en Job. v. d Have Cz, beiden Ouwerkei k 10. J, de Rijke Sir Jansland 8, Ch. Groeneveld de Kater 8, D Boopman Nieu wei kerk 5; J. Geluk te Noordgouwe 4; firma v. d, Bosch en Co. Gres 3, L. Kusiioek Zierikzee 3; en Job. v. d. Dave, Nieuwerkeik ^bui- ten ineiiedinging)4 vreemdearenvoorkwamen. Daar de aren van de tarwe (op Z. Be- veland gegroeid) van Van den Bosch Co beter waren dan die van L. Kasboek, werd de prijs van f 25 aan de eerste toegekend. De proeven, in 1891 genomen met ver schillende haversoorien. met het doel om te onderzoeken wtdke soort voor Schouwen en Duiveland het best geschikt is, hadden geen stellig resultaat. De proef werd daarom herhaald door den lieer L. Koopman te Nieuwerkerk met de vier soorten, die bij de eerste proefneming het best hadden geschenen nam Deetische, I'robsteier, Zweedsche witte en Nieuw-Seelandsche. De uitkomt is dat bekroond zyn Deensche Haver van Job. v. d. Have te Nieuwerkerk le prijs f25 Iter beschikking van de Vereeniging gesteld) Probsteier Ch. Groeneveld de Kater te Noordgouwe 2e prijs: zilveren medaille; Zweedsche witte. Van den Bosch Co. te Goes, 3e prijs bronzen medaille. iiiXHTSZAIiKX. Ter openbare terechtzitting der Arron- dis8ements-recbtbank te Middelburg van den 15en dezer, des voormiddags te 10 uren, zal worden behandeld de zaak tegen A. C, J-, oud 41 jaar, zonder beroep, wonende te Middelburg, huisviouw van M. J. C. R., beklaagd van verduistering (de bekende zaak met het geld Van den klerk van notaris Veihulst In deze zaak zijn 4 getuigen vanwege het O. M. gedagvaard. Gemengde Berichten. Goes Onvermoeid was dhr. Kooiman, organist der Ned. Herv. Gem. alhier, Maandag avond bezig om het publiek een genot te verschaffen, dat een zeer aangename herin nering zal acbteilaten. Op het schoone kerk orgel voe.de hij onberispelijk als altijd, eenige werken van de eerste componisten uit. Het zangkoor der Gem. bracht bij alwisseling koren en liederen ten gehoore, die blijkbaar met de meeste zorg waren beoefend e.. in zuiverheid van toon, nuan- ceering en accentuatie weinig te wenschen overlieten. Beloofde de uitvoering in het vorige jaar reeds veel goeds, deze overtrof onze verwachting. Niet weinig droeg tot den ge.\emchten uitslag bij de plaatsing, waardoor de partijen in de koren meer tot haar recht konden komen om een flink ensemble te vormenvoor het kwartet in 5 en de sopraan solo in 9 stond men wel wat geïsoleerd, om overal in het ge'->ouw gehoord en goed verstaan te worden. Wjj zeggen den directeur en zijn zangkoor hartelijk dank voor hun optreden en ver langen naar meer zulke uitvoeringen. Le plechtige stilte onder de hooiders deed ons goed en zoo wij hopen, wierp de talrijke opkomst nog eenig voordeel voor de armen af. Goes. Hedenmorgen waren de kinderen van den schilder P. v. G. zonder opzicht thuis. Het oudste dochtertje ging met drie kleinere broertjes de deur uit om hen naar school te brengen De twee kleinsten, oud 3 en 1 jaar bleven achter, kregen een doosje lucifers te pakken en begonnen ze aan te strijken, met het treurige gevolg dat het oudste der twee haar broertje al spelende ia bran I stak. Inmiddels kwam de moeder thuis, die met behulp van eenige buren zijne brandende kleertjes dempten. Het kind is Daar het Gasthuis gebracht; aan een zijde was het geheel verbrand, en bezweek in den middag onder hevige pijnen. Hansweert. Dinsdagnamiddag om streeks een uur had alhier een ernstig ongeluk plaats. Zekere koopvrouw J. v. E. viel van het buitensteiger der groote schut sluis in het water doch werd spoedig gered door de inmiddels toegesnelde Rijksambte naren alhier. Zwaar verwond aan het hoofd werd zij bij den heer De Groof binnengebracht, zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Hansweert. In den nacht van Dins dag op Woensdag is aan Aziatische cholera overleden de gemeente veldwachter van den Boogaart. Het kind van schipper Schot, dat zich voor het oogenblik nog in de barak bevindt is herstellende zoodat het heden middag de batak zal verlaten. Nieuwe gevallen doen zich niet voor. De N. R. C. verneemt dat jhr. mr. H. v. d. Wijck, secretaris-generaal bij het departement van koloniën eervol ontslag zal viagen, in verband met de benoeming van zyn bloedverwant tot gouverneur ge r enal,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1893 | | pagina 2