Afloop Verkoopingen enz. A IXIiESTFDIXü. koren en zaad. Broeiing was de oorzaak. Alles is tot den grond afgebrand. Te Rotterdam, te Maassluis, te Ant werpen, te Hansweert en andere haven plaatsen is de cholera uitgebroken. In elk dezer had een geval rofit doodelijkeo afloop plaats. Van verschillendegemeenten verneemt men dat de burgemeester scherper toezicht op het uitscheppen van putten, het schoon houden van goten, enz, heeft gelast. Een p obaat middel zou ook kunnen zijn de kermis uit te stellen. Men kan carboliseeren zooveel men wil, het zal niets baten als men de kermisreizigers niet weert, of hen althans wat de reinheid betreft niet onder strenge controle neemt. Als men meent maatregelen te moeten en te kunnen nemen, dan doemen tenminste geen half werk. In de fabriek van de firma Duinljer te Veendam geraakte een arbeider in de kamraderen, die hem ronösleurden en doodden. De ongelukkige was echtgenoot en vader. Een winkelier te Utrecht had in den laatsten tijd herhaaldelijk ontdekt dat zijn kas bestolen werd. Zaterdagavond andeimaal eenig geld en wel een bank biljet van f60 uit een in de huiskamer aanwezige gesloten kast vermissende, nam hij de politie in den arm, waarvan het gevolg was, dat de 23-jarige werkster werd aangehouden, die aanvankelijk alle schuld ontkende doch tot bekentenis kwam, toen zy de herkomst van ruim f 40.die in haar bezit werden gevonden, niet kou opgeven. Zooals uit verder onderzoek bleek had zij ruim een jaar geleden haar moeder verloren, haar vader was reeds vroeger ge storven, en was toen haar eenige bezitting een aardig gezichtje dat weldra haar ongeluk werd. Sedert was zij steeds verder van den goeden weg afgedwaald en hadden zucht naar opschik en de zorgen voor haar kindje, ten laatste van haar een dievegge gemaakt. Eergisteren werd te Amsterdam op «de gebruikelijke wyze», d. w. z. iö de ruwste ongebondenheid, de Hartjesdag ge vierd. De tooneelen, die men te aanschouwen kreegheele drommen van vet kleede jongens en meiden, zwelgend in liederlijkheid en gemeenheid, waren iets mirtder walgelijk dan vorige jaren, maar het moet toch nog wèl zijn geweest I De politie had het vrij gemakkelijk. Alleen de brandweer moest werken. Zij rukte twee en twintig maal uit, van halt acht tol half een. Zestien «straatbrandei vreugdevuren, moest zij blusschen op «de eilandent). Dt ie lijken, waarschijnlijk van hartjes jagers, die, o vreeselyk, in hunne zonden zoo de eeuwigheid in gegaan waren, zjjn gisteren morgen uit de grachten opgehaald. Twee Engelsche dames, die ook van do feestelijkheden op Hartjesdag hadden gehooid, gingen Maandagavond een kijkje nemen in de Willemstvaat. Terwijl zij met belang stelling naar een groepje dansende jongens en meisjes zagen en luisterden naar het gesis van de voetzoekers en het knallen van de zevenklappers, kwam er plotseling een groote voetzoeker op de kleeding van een der dames terecht, waardoor haar toilet in brand getaakte. Terwijl een paar omstanders toeschoten om de vlam te dooven,'begaf zich de andire dame naar den Haarlemmerdijk, om een doktei te zoeken. Zy schelde bjj een ge neesheer aan. De meid deed open mnar verstond de Engelsche dame niet die ongeluk kig op haar beurt geen woord Hollandseh kon spreken. Het dienstmeisje dacht dat de Engelsche dame haar voor den mal hield en gaf haar een klap in 't gezicht. De Engelsche dame, niet onbedreven in de bokskunst, sloeg flink terug en een oogenblik later, rolden de twee vrouwen over den grond. Gelukkig kwam er nu een mun aan, die het dienstmeisje aan 't verstand bracht wat de wensch der dame was. Het dienstmeisje, geheel verslagen, bood haar verontschuldigingen aan. De Engelsche dame schikte haar verfomfaaid costuum, bekeek met treurigen blik haar bedorven hoed, en keerde meteen dokter terug naar haar vriendin, die na voorloopige behandeling hater wonden naar het ziekenhuis wtrd gebracht. Ook werden in verschillende straten per sonen gewond door vuurweik of revolver schoten. Een man werd met zijn kar met fruit in de gracht gedrongen, zijn vruchten werden opgevischt en opgegeten. In enkele winkels en koffiehuizen drong een woeste menigte door, wierpen de glazen bier naar buiten, braken stuk wat voor de hand kwam en mishandelden enkele personen. Dit alles behoort totden goeden toon van een Amsterdamschen hartjesdag. Zaterdagavond trof de bliksem den schoorsteen op het krankzinnigengesticht te Dordrecht, verwoestte dien, dreef op twee plaatsen de afsluitproppen naar buiten en baande zich do.or de openstaande plaatsdeur der woelige vrouwenzaal uitweg naar buiten zooder iemand te deren. De verschrikte vrouwen waren zeer moeilijk te kalmeeren. De nachtpolitie te Hilversum hei ft maandagnacht op de daad zelve gegrepen een viertal jongens van 16 a 20 jaar, die aan bet fruit stelen waren. Een vjjfde die op den uitkijk stond en door fluiten de aan wezigheid van onraad hun moest kenbaar maken, werd overvallen zoodat hy aan de afsptaak niet kon voldoen. Te Winterswijk zijn drie boeren woningen met den geheelen oogst gisteren e< n prooi der vlammen geworden. Een arbeider te Papendrecht, die aan toevallen eed, is bjj het verrichten van baggerweik met het hoofd in een sloot gevallen en ge stikt. Te Esbeek (N. Br.) is door het spelen van kinderen met lucifers een boeren woning met schuur en stal en de inboedels geheel door brand vernield. Bij een harddraverij te Lonneker is een 65jarige landbouwer door een der rijders omvergereden, waardoor de landbouwer een hersenschudding kreeg, die hem het leven kostte. In een weiland onder Oldenzaal heeft men bij het graven een urn gevonden en een begsaafplaats uit overoude tijden. De wanden waren opgetrokken van platte keien, die blijkbaar tot het verkrijgen van een eenigszins sterken muur waren by een- gezocht. Hei dak bevatte ook enkele geslepen keien. Een notaris te Winterswijk kondigt in een annonce ter veiling aan onder anderen «vijf gezitten» in de hervormde kerk. Bedoeld zijn zeker zitplaatsen. Een paar straten te Haarlem wor den sedert eenige weken des Maandags morgens in rep en roer gebracht door een eigenaardige en niet veel vooikomende quaestie. De eigenaar van een aantal huizen daar heeft onlangs aan al zijne huurders eene waarschuwing doen toekomen, waarbij hij hun kennis gaf, dat zijn administrateur en huurophaalder de heer V., door hem was ontsfagen, en dat in diens plaats was aangesteld een heer E. Het gevolg hiervan was, dat aan laatstgenoemde de huur werd uitbetaald, doch niet weinig werden de huurders verrast, toen de ontslagen huurnp- haler V. kort daarr.a eveneens de huur penningen kwam opeischen, hetgeen natuur lijk niet ging. Hierop werd door den deurwaarder aan alle huurders een behoorlijk gezegelde insi nuatie beteekend, waaruit bleek dat een hypotheekbank te Brussel hypotheek op de perceelen (omstreeks een 200; heeft, terwijl de eigenaar nalatig blijft aan de hem op gelegde verplichtingen te voldoen. Deze aanmaning werd gevolgd door een waarschuwing van den eigenaar aangezien de huurders zich hiermede niet hadden in te laten en zich dus voor schade hadden te wachten door aan den heer V. de huur uit te betalen. En sedert eenige weken nu ziet men het niet alledaagsche schouwspel, dat beide heeren E. voor den eigenaar en V. voor de hypotheekbank, trachten de pen ningen te innendoch de gezamenlijke be woners hebben besloten aan de kijvenden het uittwisten dezer quaestie over te laten en tot zoolang in het geheel geen huur te betalen! Dn ernstig ongeval had verleden week te New-York plaats. «Up towri» ;n de buurt van de 180ste straat, is men bezig, voor het doortrekken van straten, de rotsen door middel van dynamiet te doen sptingen. Langen tyd was dat goed gegaan, en de bewoners van de huizen in den omtrek kwamen steeds voorderamen om destukken rots te zien vliegen. Verleden week Woens dag nu namen de werklieden de loding te groot, een hevige ontploffing volgde, mei het treurige gevolg dat drie menschen ge dood en 10 zwaar gewond werden. Een huis stortte in en doodde een moeder met twee barer kinderen. Bedorven lucht. Ik zag onlangs in Illinois, zegt een schrijver in de Globe- Democrat, eene merkwaardige methode toepassen om bedorven lucht uit een put te halen. De put moest worden schoot- gemaakt maar de man, die het karwei ondernam, was bang tm naar beneden te gaan, voordat hij zich van de hoedanigheid der lucht op den bodem overtuigd had. Hij liet eene brandende kaars zakken, en toen deze tot op ongeveer zes voet van den bodem gedaald was, ging zij uit, zoo plot selirg als door tocht Dit was alles wat hij behoefde te weten. Hy was er 2eker van, dat de put vergiftig gas bevatte, nam eene kleir.e parapluie, bond een touw aan het handvat en liet deze open in den put neer. Nadat hy haar bijna op den bodem had laten zakken trok hij ze naar boven, droeg ze op eenige voeten afstands van den put en gooide ze omver. Hij herhaalde deze handeling twintig of dertig maal, terwijl al de omstanders hem uitlachten, liet ver volgens de kaars weer naar beneden, die nu zelfs tot op den bodem klaar en helder brandde. Toen verwaardigde hij zich uit te leggen, dat het gas in den put koolzuur was, dat zwaarder is dan lucht en daarom opgehaald kon worden in eene parapluie alsof het water was. Het was een eenvoudig kunstje,maar miste toch zijne uitwerking niet. Uit Melbourne in Australië meldt men een niet alledaagsche historie. Toen desli.ds de tournures onontbeerlijke requisiter der dames-toiletten beloofden te worden, betrok ken de confectie-magazijnen geweldige hoeveelheden ervan uit het buitenland, daar deze trots de invoerrechten, immer nog goedkooper waren, dan die welke in het binnenland vervaardigd werden. Buitendien oefenden de echte «culs de Paris» op de echtgenooten en dochters der antipoden grootere aantrekkingskracht uit dan wat. maar namaak was. Doch daar niets ter wereld, wat 't ook zybestendig is, verdween ook de tournure. Dat wil zeggen, zij verdween van de lijst der toiletbenoodigd- heden van dames en de arme confectie- magazijnhouders bleven met de tournures zitten. Het spreekt van zelf, dat dit een aardig schadepostje was en daar men natuur lijk gaarne nog terug had, wat maar eenigszins mogelijk was, besloten de sluwe Australiërs de hooge «invoerrechten» terug te krygen. Zij laadden al de beschikbare tournures op een Melbourne verlatend stoomschip met opdracht aan den kapitein om de gausche lading in volle zee eenvoudig over bourd te werpen. Op deze wijze kregen zy de invoerrechten terug, daar de tournures nu werden uitgeroeid en bereidden tegelijker tijd den zeenymten een onschatbaar ge noegen. Op een mooien avond vond een luitenant der cavalarie van een Italinansch regiment te Udine, huiswaarts keerende, geknield op de trappen voor het door hem bewoond gebouw, twee dames die. naar het schei n, geen woord Italiaansch verstonden. Om zijn groote kolommen en breede vensters, met artistiek ijzerwerk hadden zij zijn woning voor een keik aangezien en waren dus neergeknield, he officier stelde zich aan de dames voer als de bewoner van het huis, trachtte baar zoo goed en zoo kwaad als 't ging te doen vet staan, dat zij zich ver gisten en bi od haar de beschikking over zijn wotiing aan, voor den tyd dien zy te Udine dachten te vertoeven. Beide dames namen na eenige aarzeling het aanbod aan in zooverre dat zij wel den nacht daar wilden doorbrengen. Teen het morgen was geworden nam men afscheid, nadat men over en weer de naamkaartjes had gewisseld. Beide dames waren uit Duit.-ch Polen de jongste behoort tot een zeer rijke en aanzienlijke familie, de andere dame was de gouvernante. Zij kwamen van een bedevaart naar Rome en keerden naar Polen terug. Een uitgebreide correspondentie werd an n- geknoopt tusichen de jonge dame en den officier en het gevolg was, dat deze w< ek de jonge dume in gezelschap van haar broeder en haar gouveinante naar Udine terupkeei de om met den officier der cavalarie in liet huweljjk te treden. Tusschen Frankrijk en Siam is de verhouding weder zoo vriendschappelijk al of cr niets tusschen deze twee gebeurd ware. De koning van Siam heeft den gezant van di Fransthe regeering ten gehooreontvangt n. Het was eene indrukwekkende plechtigheid, waarbij veel praal werd tentoongespreid. De gevolmachtigde minister hield eene toespraak, wasrin hij gewaagde van de «oude vtiendschappelijke betrekkingen tusschen «Siam en Frankrijk», en de hoop uitsprak «dat alle moelijkheden nu weldra uit den weg zouden zijn geruimd». De koning las in het Siameesch eene toespraak voor, waai in zoo wat hetzelfde werd gezegd. Anarchisten te Rome hebben baldadig heden gepleegd tegen het huis van den franschen consul. Ook op andere plaatsen in Italië nam men een vijandelijke houding tegen Frankrijk aan. Gelukkig heeft de fiausche regeering een zondebok gevonden in den burgemeester van Aigues Mortes, dien zij afgezet heeft, waarmede de Itatiaan- sclte regeering het geschil beëindigd ver klaard heeft. De eigenlijke aanleiding tot de gevechten te Aigues Mortes zjjn thans aan het licht gekomen. Er was namelijk een Italiaan bezig zijn broek te wasschen in water, waarvan de Fransche werklieden drinken moesten. Toen hem dit belet werd, sloeg hij er op los; natuurlijk sloegen de anderen terug, waarop de bekende tooneelen volgden. Een wonderlijke beslissing heelt 1 et Zwitsertche volk voor eenige dagen door het referendum genomen, 't Ging over de vraag, of het slachten van vee, naar de joodsche manier, dat is te zeggen zonder het eerst te hebben verdoofd, verboden moet worden of toegelaten mag blijven Deze quaestie betreft de rilueele handelingen der Joden, die geen vleesch mogen etui, dat bloed bevat. Nu is het een feit, dat, wanneer men de beesten eerst door een slag op de hersens verdooft, de bloedvaten niet meer zoo goed krimpen en dus bij liet slachten zekere hoeveelheid bloed behouden. De beweging tegen de Joodsche manier van slachten is voornamelijk in de Duitsche kantons ontstaan en berust op een weekelijke gevoeligheid van overdreven dierenbescher ming. Het voorwendsel, dat de dieren te veel gekweld worden bij het slachten zonder verdooving, is toch volgens deskundigen niet houdbaar. De wetenschap heeft aangetoond, dat het doorsnijden der aderen tusschen den romp en den kop, alle wprking der hersenen doet ophouden. Toch heeft het volksreferendum beslist met een meerderheid van plm. 50,000 stemmen, dat er een nieuw wetsartikel komen moet. waarbij het slachten van vee volgens den Joodschen ritus verboden wordt. Het artikel luidt«het slachten tan dieren zonder dat ze vooraf in staat van verdooving zijn gebracht, is bij elke wijze van slachten en bij welk vee ook verboden.» De aanneming van liet voorstel moet echter maar gedeeltelijk worden toegeschreven aan de «humaniteit» onzer dagen. Zeker telegram toch meldt, dat men ook uit een antisemietische zucht aldus gehandeld heelt, om den Joden eens onaangenaam te zijn. De Belgische regeering heeft de ma noeuvres der troepen afgelast, wegens op vele plaatsen voorkomende dyssenterie, en een cholerageval te Antwerpen. Het moet hard zijn in het bezit van een grooten schat den hongerdood te sterven. Eene dame te New-York, weduwe Davis, is dit oveikomen. Hare vrienden hadden niet geweten dat zy gebrek leed, want zij hield voor iedereen haar armoede geheim. Haar mart had haar in 1873 een zilvermijn te Virginia City ^Nevada) ter waarde van een halt miljoen achtergelaten. Volgens een bericht van den beheerder dier mijn zou die in October, a. s., twee miljoen waard zijn, doelt dit bericht kwam na haar dood. Te Dortmond heeft Zaterdag een mijnontploftirig plaats gehad, waarbij 50 dooden en 50 gewonden vielen. Op tweehonderd meters van het station te Croix speelde een kind van drie jaar, terwijl tiaar vader, een metselaar, in haar nabijheid weikzaam was. Plotseling door kliefde een bliksemschicht de lucht, en het kind viel terstond neer. Toen men haar opnam, bleek het, dat zy een klein wondje had, coclt dat haar kousen er. laarsjes weg waren, terwijl haar ondet ltleederert onge schonden waren. Het meisje had or.middeiyk den geest gegeven, zonder een woord te uiten. Het oudste schip, dat nog in de vaart is, is de Deerische schoener Si anen. Het werd cebouwd in 1777 en is dus 116 jaren oud. Gemeld vaartuig di et sedert lang dienst bij de visscherij op IJsland, waartoe sterke schepen noodig zijn. Hot vaartuig staat echter bij assuradeuren zoo gunstig bekend, dat er geen hoogere ptcmie voor betaald wordt dan voor de i ieuwe schepen. De Paus heeft Zondag, bij gelegenheid van zijn naamdag St. Joachim, de geluk- wenschen ontvangen der kardinalen en verdere hooge geestelijkheid te Rome. In tegenwoordigheid vari don keikvorstistoen een redevoering, die in 1890 door wijlen kardinaal Manning is gehouden, door den phonograaf voor het verzamelde gezelschap ten gehoore gebracht. Ieder weet, dat de beroemde Madeira- wijn, met zijn zachten, zoeten smaak, al- komstigis van het kleine eiland van denzelfden naam, gelegen ten noordwesten van Afrika, tusschen de Azoren en de Ivaap-Verdische eilanden en onderworpen aan het Portugeesch gezag. Het verrukkelijk, zoel klimaat, dal het land zoo uitermate geschikt doet zijn tot herstellingsoord voor teringlijders, doet er ook de druiven rijpen, in zoo kwistigen overvloed, dat de wijnbouw in belangrijkheid alle andere takken van cultuur en industrie overtreft. De stad Funchal is de hoofdzetel van dien handel. Daar hebben de voornaamste handelaars hunne kantoren en magazijnen daar wordt de oogst van het gansche eiland 'aangebracht. Maar dat gaat riet zonder moeite. De strandvorming bij Funchal, is een hoogst ongunstige voor den handelsteeds staat er eert hevige branding en men is genood zaakt vtij ver van de kust te ankeren en eenvoudig de vaten over boord te werpen, om ze door negers naar land te doen duwen Dat levert een merkwaardig schouwspel op in die schuimende brekers telkens die zwarte koppen en roeiende armen, die de weerbarstig op en neerdansende tonnen voor zich uit- stuwen, laBgzaam langzaam naar 't strand. Een terugvloeiende golf werpt hen weer naar achter, maar de zwarten verliezen den n oed niet en kt ygen ten slotte de vaten aan wal Slechts zelden gebeurt 't, dat een onder weg breekt of wegdrijft en aldus verloren gaat. ISritGFJSIJ.JK K iSTAiM) Yan22 23 Augustus 1893. MIDDELBURG. OndertrouwdJ. W. Steketee jm. 29 j. en C. Meerman jd. 25j. Overleden: M.i P. I. Louwerse viouw van C de Ylieger 37 j. .7. Franse vrouw van L. Lujjkx 75 j. J- Wasch wedr. van J. F. van der Leyé 79 j. Levenloos aangegeven een dochter van J. van Rflswyk en B. de Vries. GOES. Geboren Jacobus z. v. Johannes Adrianus Kuyper en Maria de Bakker Jan z. v. Pieter Rejack en Katharina Rijn. Hendrik Antony Frederik z.v. Antony Frederik Lambertus Hatmsen en Maria Jozina Boer. Overleden: 12 April 1893 te Antwerpen Johanna Jacoba Sein ijver 45 j. geh. met Joannes Franciscus Judocus Huygens. 13 Maart 1893 te Brussel, Marie de Jonge 74 j. wed. van Martin Joseph van den Dungen. Overzicht eikoojiiiigen enz. Ytijdag 25 Augustus. Brouwershaven, bij Gast door net. Franse voor wed. Gast suikerbieten. Icrselto, 2 uur in de Oesterbeurs door deurw. Hollmann 100000afsteeksel lesoort, 150000* boven en 150000 beneden de gulden in den put van Camphuis. Zaterdag 26 Augustus. Biezelinge» by Vervaet door not. Merens half 11 voor v. Hootegem aardappels, hruineboonen. mangels en peen. Maandag 28 Augustus. Zierihr.ee, 12 uur bjj Boudier door not. "Way 2 huizen Yenkei- en Krepelstraat. Dinsdag 29 Augustus. Middelburg, huis N 161 door not. Slegt 1 uur eikenhouten chiffonnière, 2 dito lin-' nenkaston, hoekkast, tafels, stoelen, schil, deryen, pendule, franklin, koper-, verlakt en ijzerwerk, bierwagen, petroleumlussen, enz. Mreshens, aan de haven door not. Hammacher 1 uur timmerhout, steen, pan nen, timmermansgereedschap enz. Vlissingen, bij But 10 uur door deurw. Hendrikse gemailleerde ijzerwaren. Maandag kijkdag tot 4 uur. Woensdag 30 Augustus. Burgsliils, 11 uur door not. Bolle by Jonker huizen, bosch, opstal, schuurtje en winkelopstand. Oostkapelle, by Kooman 10 uur door Verhulst vcor erven jhr. Boddaert voor 7 jaar verpachten 25,08,86 H. bouw- en weiland in 25 perc. Aagtekerksche weg. Donderdag 31 Augustus. Ierselte, 10 uur in de Oesterbeurs voor dhr. Ochtman door not. Pilaar en Mulock Houwer oesterput, steiger, werkloods, kan toor en 2 arbeiderswoningen aan den dijk van den Nieuwlandepolder; het pachtrecht van de perc. 5, 6, 6a, 19a, 19b, 55a, 55d, 111, 197, 229c,d, 3029, ged, 338 en 310. Een aak, roeiboot, 20000 afgestoken pannen, 100000 met broed bezette van 1893. Vrijdag 1 September. Ierseke, 1 uur by Wagenaar voor wed Kloppenburg en Leys twee huizen 115 en 66 cA. Dominicusstraat en Burenpolder. Zaterdag 2 September. Goen, door het bestuur van den Spiering polder 11 uur ten kantore van dhr. Ochtman hot uitvoeren van zink- en stortwerken langs de zandkreek. Aanwijzing 31 Aug. 11 uur. Bestek en teekening bij Kleeuwens a 50 cent. Woensdag 6 September. Koudckerkc, 10 uur by Leenhoutsop het Zand dour not. Loeff voor M. Leynse de hofstede met boomgaard, enz. 12 H. 9A. 80 cA. en 7080 cA. weiland in Koudekerke. Te bezichtigen 4 en 5 Sept. van 10—12 en van 1—5 uur. Woensdag 13 Septembei. Kapelle, by Hanson door not. Lansen Croin uur smederij en bouwland. Jnl dhr. Pelle. Zaterdag 16 September. Bors^Ie, in de gemeenteherberg 10uur door not. Tak en v. d. Kloes de hofstede Suzanna Maria met tiendvry bouw- en weiland samen 49,62,10H. 2o. Het tiendrecht op 5,8850 H. in Monsterhoek. Woensdag 11 October. Middelburg, half 11 voor den ontvan ger der rijksbelastingen door mr. v. d. Bilt tegen M. Naerebout te IJmuiden in de arr. rechtbank een huis en erf te Veero 280 cA. sectie A no. 399. GOES. Dinsdag is door not. Mulock Houwer in het openbaar verkocht een woon- en winkelhuis met erf alhier Wyngaardstr. groot 629 centiaren aan dhr. C. Fuykschot alhier voor f 2005 on f 25 voor losse goederen. Yrydag 25 Augustus. Middelburg, 11 uur onderhoud, herstel, enz. rijksgebouwen Abdy. Biljetten vóór half 11 ter provinciale griffie. Aanwijzing 18 Aug. te 10 uur. 's Boerenboek, door den Nieuwen Craayertpolder het graven van 200 M. watergang by het dorp. Aanwijzing 10 uur. Biljetten vóór 12 uur bjj den heer Timans. MAlikTBIiRICUTEiN. VLISSINGEN, 22 Aug. 1893. Boter f 1.45 a fl.30 de kilo. Eieren f3.80 a f0.- per 104 stuks. GOES, 22 Aug. 1893. De ruime aanvoer van Erwten ruimde sleepend op. Overige artikelen volgens noteering verkocht. Oude Tarwe f 5.50 a f 6. Nieuwu Tarw f5,25 a f5.40. Rogge f4.75 a f4.90. Winter- gerst f 4.30 a f 4.40. Zomergerst f O.- a f 0.- Haver f2.90 a f 3.50. Bruineboonen f0,- a f0.—Paardenboonan f0.— a f0. Kool zaad 18.65 a f0.- Groene Erwten f7.75 a f 8,50. Versche Boter f 0.67% a f0.80. Eieren f0.80 a f 0,85 de 25 stuks. Ter veemarkt waren aangevoerd 54 stuks hoornvee. Er was tamelijke vraag, zoodat tegen matigen prys nogal handel werd ge- drev en KRUIN1NGEN, 23 Aug. '93. Oude Tarwe f 0,-a f0,00 Nieuwe Tarwe f 4.75 a f 5,50. Rogge f 4,50 a f 5,10. Winter- Gerst f4,- a f4.50 Zomergerst f0,00 a f0,00 Haver f2,40 a f3,—Erwten f7,—a f8,— Boonen f 0,00 a 0, OOSTBURG. 23 Aug. 1893. Oude Tarwe f 5,25 a f 6,-Nieuwe Tarwe af 0,- a f 0.-. N. Rogge f5,- af 5.25. N. Winter Gerst f 4.40 a fO,—Zomergerst f0,- a f 0,Haver per 100 Kilo fO.— a fO,—Kookerwten fO,afO,-Erwten fO.— a f 0. Paardenboonen 16,50 a f 6,75. Koolzaad fO.— a fO.— Alles per H. L. uitgezonderd de Haver Rotterdam, 21 Aug. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was, wat binnenlandsche granen betreft, de aanveer van tarwe weder vrij ruim, doch koopers waren zeer gereti reerd. zoodat men om op te ruimen opnieuw belangrijk lager moest afgeven. TARWE. Jaiige- 40 cents lager. Per heet. f 4.75 a f 6.25, en per 100 kilo f 6.75 a f7.75, extra puike f8. Nieuwe- in de beste 30 en mindere soorten 40 cents lager. Naar kwal. per heet. van f 4.75 tot f 6.25 en per 100 kilo f 6,80 t, f 7.50. ROGGE. Jarige- wordt niet meer geno teerd. Nieuwe 25 cents lager f4.25 a f5.10. GERST. Winter-, alsvoren. Per heet. f3.80 a f 4.75 en per 100 kilo f6.50 a f7.80. Chevalier onveranderd f4,75 a f5,50. HAVER. Jarige is als opgeruimd te be schouwen. Nieuwe waarvan de aanvoer beteekenend heeft toegenomen per heet. f2,25 a f4 en per 100 kilo f6,90 a f8. BLAUWE ERWTEN met weinig koop lust, 50 cents lager. Naar kwal. f7.50 a f 8.25, extra mooie fijn kokende tot f 8.50. KOOLZAAD onveranderd. Naar kwal. f8 tot f9. KANARIEZAAD zonder handel. ZEEUW SCHE AJUIN Aanvoer heden c. a. 2000 balen, waarvan een gedeelte in het land gekocht. Marktprijs voor het restant f2 per 50 kilo. Zeeuwsche Eieren f3,60 a f3,50 de 100 stuks Boter f 56, f 52, f 48. Per halve kilo 55 a 70 cent. MEEL. Sedert 11. Maandag kwam er in den meelhandel weinig verandering, de consumptie kocht weinig; doch moest vori ge prijzen aanleggen. Heden bleef meel onveranderd stil. Rotterdam, 22Aug. Ter veemarkt van heden Dinsdag waren aangevoerd: r- paarden, 2305 runderen, 430 vette, 56 nuchtere kalveren, 1161 schapen, 316 varkens, 172 biggen. De prijzen waren als volgtrunderen le kwal. 72,2e kwal. 64, 3e kwal. 58 a Kalve ren le kwal. 85, 2e kwal. 0,65. Scha pen le kwal. 50, 2e kwal. 45, 3e kwal. -. Varkens le kwal. 24, 2e kwal. 23 3e kw. 22 c. Alles per kilo. Fan de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP. Flauw en lager aangeboden zonder kooplust. PETROLEUM. Vaster. Loco f5,45 Ent betaald. Voor Oct./Dec. werd f 5,30 E. ge weigerd,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1893 | | pagina 3