r Winkelhuis, Openbare Verkooping een Woon- Openbare Verkooping Een HUIS, Erf en Tuin, Openbare Verkooping. Bouw- en Weiland MABKTBHItlCIlTttN Overzicht verkoopingen enz. BUBGEItLIJKtt STAND- INGEZONDEN STUKKEN. Z(j liet mij vergund over eene zaak die mij al larig verkeerd voorkwam een enkel woord in uw bad ter sprake te brengen. Reeds eenige jaren geleden nam het hoofd orgaan der liberale partij in onze provincie het m. i. liffelyke besluit geene annonces van welken aard ook, meer te plaatsen dan die behoorlijk onderteekend zijn, hetzij door een enkel individu hetzij namens eene ver- eeniging of vergadering door het bestuur: ik ben natuurlijk een oningewijde in het vak, en weet dus niet welke bezwaren er aan verbonden zijn om een dergelijk besluit te nemen wel is op te mei ken dat er wel eenige finantiëele schade aan verbonden kan zijn, tenminste wanneer rneri in dagen van verkiezingen (zooals wij weer achter den rug hebben) bovenbedoeld blad leest, en men leest ook «de Zeeuw» dan komt het menigmaal voir dat verscheidene aan bevelingen van candidaten in het laatste blad voorkomen, die in het eerste blad tevergeefs gezocht worden, dit mag m. i. echter den doorslag niet geven, want dit is een feit dat volstrekt niet uit beginsel voortkomt, maar wei omdat men in «de Zeeuw» zijne aanbevelingen geheel naar willekeur onderteekent, zoodat een kiezer: neen laat ik zeggen een niet-kiezer of nog erger, wel een nietingezelene zich kan veranderen in «eenige kiezers», «vele kie zers», enz. AANBESTEDING. ADVERTEJNTIEN. WILLEMINA SANDERSE, op Dinsdag 22 Augustus 1893, op Woensdag den 23 Augus tus 1893, Vrijdag 25 Augustus 1893, veilen en verkoopen 100000 Afsteeksel le soort, 150000 boven de gulden en 150000 beneden de gulden. openbaar verpachten Madrid was het 112 graden heet. De schade ia groot. In de Ebro is geen water om de molens te drijven. Er waren vele gevallen van zelfontbranding van bosschen en gras velden in de bergen. Te LondeD steeg de thermometer tot 93 graden in de schaduw. Hier bracht de warmte vele muskieten en wespen aan aldaar was het zoo warm dat eenige politieagenten en burgers dooreen zonnesteek werden getroffen, aan de gevolgen waarvan zjj overleden. Te Salisbury geraakte, waar schijnlijk door bet schijnen der zon op een brandglas, een hospitaaltent in brand, waarbij de verpleegden slechts met moeite konden gered worden. Vlug werk. Machines om laarzen te maken zijn tot zulk eene volkomenheid gebracht, dat er in New-York werkelijk een paar bottines, van het begin tot het einde, met inbegrip van het opnaaien der knoopjes en het inpakken van het paar in de doos, gemaakt is in den bijna ongeloofe lijken tijd van nog geen zestien minuten. Een kostbare boom Een enkele mahonieboom werd onlangs in Honduras aan planken gezaagd, eD toen by op de Europeesche markt verkocht werd, bracht hij 2000 pond sterling (f24,000; op. Een belasting ontduikings-historic. Een oudachtig heertje, rustend kruidenier ot zoo iets, met vadermoorders en een hoogen hoed: om zijn liepen een lachje van zelfvergenoegdheid liefhebher van paard en- rijtuig-houden vijand van belasting betaler. Het eene kon niet gedaan worden, zonder het andere na te laten, dat wist-i, maar bij had er wat op gevonden! Paard en rijtuig zouden niet van hem zijn, maar van zyn knecht, deze een patent als rijtuigver huurder, en klaar was het zaakje Maar 's Rijkscommiezen kregen er de lucht van, en de deurwaarder ook, en er werd onder elkaar een surveillance-dienst geor ganiseerd van maanden lang, tot er honderd vier en veertig, dat wil zeggen zeer veel malen was geconstateerd, dat niemand anders dan meneertje in het spulletje werd gereden. Toen procesverbaal en meneertje Donderdug voor de Groningsche rechtbank. Kijk, zie je, als de heeren nu dachten, dat hij kwam om de heeren wat voor te liegen, dan was dat toch glad verkeerd gezien, aldus meneertje in zijn verded ging. "Voor geen centje had hij aanspraak te maken op paard ot op rijtuig- 't was alles van zijn knecht, wien hij alleen vergunning had gegeven om 't paard bij hem te stallen en het rijtuig in zijn koetshuis op te be: gen. Toen een ernstige vermaning van den officier aan meneertje, om zijn knecht niet tot meineedige te maken maar zonder succes en toen de knecht zelf, een pootige kerel, met een vuurrood gezicht, uit elk zijner trekken sprekend domheid en onnoozelheid, vreezend zich bij elk woord te verpraten en daarom zwijgend als een mof. Of bij bereid was te zweren de waarheid en niets dan de waarheid ie zullen zeggen Neen. Waarom hy dat niet wilde doen? Geen antwoord. Ot hy dan de waarheid niet wilde zeggen Ja, dat wel, maar zonder eed. En alle pogingen om den man aan hel vei stand te brengen, dat hij een eed moest afleggen, leden schipbreuk op de dikte van 's mans ondoordririgbaren schedel. Het lesje, dat meneertje hem van buiten had geleerd, zat er bij hem ingeroest. De zitting moest geschorst worden, de knecht werd in gijzeling genomen, de recht bank beraadslaagde. Toen haropening der zitting; meneertje weer op het bankje, en Arent, z'n knecht, na een verblijf van een kwartiertje in de cel, weer voor de rechters. «Hoe of Arent zich houden zal», dacht meneerlje, maar Arent hield zich niet. De eed werd doo-" hero afgelegd, en Arent viel door de mand. Alles was van mereertje. het paard, het rjjtuig.meneertje betaalde het patent, het hooi, het hoeibeslag alles, alles, alles. Dat was een pak van z'n hart. Maar 't pak dat van Arent's hart was gevallen, was blijkbaar niet op dat van me neertje terecht gekomen. 't Lachje van jullie zyn-pieten-als-je-me-d r bijlapt was alleen wat getemperd, maar overigens zwetste meneertje er maar dapper op los, over z'ri onschuld natuurlijk. Rijks-advocaat Modderman eischte me- neertje's veroordeeling tot betaling van zesmaal de verschuldigde belasting een sommetje van f458.40. D e officier sloot zich bij dien eisch aan. O, o! wat had meneertje 't land. tlel.) Een hotelbediende te Neuenahr, heelt Maandag zyn leven gewaagd en verloren, om een speelbal. Hij had zich naar de bron begeven om mineraalwater te halen en zag toen een speelbal liggen. Onmiddellijk klom hij de balustrade over, kiom op een hoogen muur, sprong er af en nam den bal mee. Daarna wilde hij weer op den muur klimmen, doch plotseling werd hem de ademhaling onmogelijk door het opstijgende koolzuur. De ongelukkige zakte bijna terstond ineen, en gaf weldra den geest. In een restauratie te Stendel vond onlangs een reizend trompetter, die daar zijn boteiham opat, in een worstje, dat hij van een reizend worsthandelaar hs.d ge kocht, een menschelijken vinger. Het bleek dat de worsthandelaar, daags te voren bij het stoppen en hakken der worst, zich een vinger bad afgehakt. Hij eindigde ormiddelijk met hakken en gat aan een knecht de opdracht, naar den vinger te zoeken, doch deze vond niets in 't gehakt. De worsthandelaar zal zich nu echter hebben te verantwoorden wegens overtreding der wet op de voedingsmiddelen. Ferida Schnitzer, de negenjarige dochter van Emin Pacha, is te Neisse, waar zij door hare tante zal worden opgevoed, het voorwerp der algemeene belangstelling. Het meisje, dat veel op haren vader gelijkt, is zwak van lichaam, maar vlug van verstand en zij heeft veel talent voor het leeren van talen. De kleine Ferida spreekt op een ieeftyd, waarop andere meisjes ternauwer nood aan het Fransch beginnen, Arabisch, Erigelsch, Fransch, Italiaansch en Duitsch— het laatste beter dan de Europeesche talen, maar niet zoo goed als Arabisch. Emin heeft voor het aanvaarden van zijn laatste tocht een vrij aanzienlijke som gelds te Bagamoyo belegd voor de opvoeding van zij n kind. De bijl des beuls is in Duitschland onverbiddelijk. Dinsdag is te Trier eene weduwe ter dood gebracht, die was ter dood veroordeeld, omdat zij een anderen maD had aangezet tot moord op haar eigen echtgenoot. De moordenaar werd ter zijner tijd tot levenslangen dwangarbeid veroor deeld. Een treurig ongeluk wordt uit Ludwigslust gemeld. Gedurende de manoeuvies dei diagonders had een soldaat het ongeluk te vallen op zulk een noodlottige wijze, dat hem de lans door het linkeroog drong en de dood onmiddellijk volgde. De buitengewone warmte doet zich ook in Frankrijk gelden. In verscheidene ge meenten heelt de gemeenteraad de bevolking, wat betreft het watei gebruik, op rantsoen gesteld. De bronnen en putten zijn nagenoeg droog. LEESTAFEL Wij vestigen do aandacht der lezers van «de Zeeuw» op 't nieuwe weekblad, welks uitgave ook in dit blad aangekondigd werd: Zondagsbode ten dienste der Nederlandsche Hervormde Kerk in Zeeland, onder redactie van Ds, A. B. Ter Haar Bomeny, Ds A. S. Talma en Ds. G. L. Voorhoeve. Ofschoon wij nog liever een blaadje in denzelfden geest zagen verschijnen, doch zonder een kerkelijk stempel en niet uilsluitend door predikanten der Hervormde Keik ge- redige. rd, toch roepen we van harte der jonge zuster een welkomsgroet toe. Zij ze ten zegen werkzaamen bevordere ze de nog zoo gerit.ge kennis en waardeering van den arbeid der Zending en Philantropie. In no. 1 maakt de Redactie melding van de gehouden Zendingsfeesten en vervolgt dan: «Maar dit (ni. 't houden dier feesten) is niet genoeg. Al is het op kleinere schaal, telkens moet de gemeente samenkomen voor deze zaak. Zou een Zendingsfeest op Walcheren bv. tot de onmogelijk lieden behooren Zijn er geen Christelijke vrienden, dit, zich met ons verbinden willen, om deze zaak op touw te zetten Mij dunkt, het zou, voor al onze Gemeenten tot een zegen kunnen zijn. Gaarne steunen we ook door «deZeeuw» iedere poging om de Gezneente hare roeping tot de Zending beter te doen verstaan. Toch hebben we bedenking tegen 't vermeerderen van Zendingsieesten. Oris komt juist die naam en dat karakter van feeU zoo onna tuurlijk voor. En we twijfelen, of de voorstanders van Zendingsf. zelf wel gelooven, dat deze den Zendingsgeest bevorderen in de streek, waarin ze gehoudeb worden waarom viert men ze anders zoo vaak in Roomsche plaatsen, b. v. in N. Brabant We gelooven, dat er tot 't opwekken van den Zendingsijver nog wel andere geschik ter middelen bestaan. In de eerste plaats rekenen we daartoe 't getrouw prediken van 't Zendingsbevel in het midden der Gemeente niet alleen, maar óók in opzettelijke Zendingsbidstonden. Dan het optreden van Zendelingen, Oud-zei:delingen, en andere personen, die in nauwe betrekking tot de Zending staan in alle Gemeenten, en minder sporadisch dan thans. Dan vragen we ook nadrukkelijk of r.iet reeds nu Dr. A. T Piersons denkbeeld van gemeentelijke Zending uitzending van mission narissen door de afzondeilijke gemeenten, ringen enz. kan verwezenlijkt worden, althans aan vankelijk. Kan, we vragen dit ook der Redactie van «de Zb.in het bijzonder, de Ring Vlissingen niet beginnen met een persoon, liefst uit zijn midden, te doen opleiden voor Zendeling om hem dan later zelf te ordenen, uil te zenden, en in zijn onderhoud te voorzien Kan dit de Ring Middelburg niet evenzeer Vast en zeker gelooven wij, dat als de zaak wordt aangevat, met 't oog op den Koning der Gemeente, in Zijnen Naam er. in gehoorzaamheid aan Zjjn bevel, zij niet falen zal. Maruaen Broeders 1 Tot handelen roept ons God. Tot handelen, snel en beslist, schoon kalm en voorzichtig de nood der Heidenwereld dringt iedere dag verbeuzeld vermeerdert onze reeds zoo zware schuld strekt velen ten verderve be droeft onzen Heiland, die ons wederom slapende vindt, terwyl Hij voor ons strijdt en bidt. -j- AXEL, 19 Aug. 1893. Oude Tarwe f7.50 a f7.75. Nieuwe Tarwe f 7.- a f7.50 Rogge f6.- a f6,25. N. Win- tergerst f7.50 a f8. Zomergerst fO.— a fO.—Haver f8.— a 9.50. Kookerwten f9.—a flO. Voererwten f 7.50 a f8.—. Paardenboonen f8.- a f8.50. Lijnzaad f a f Koolzaad f 0,— a f 0,—. Alle? per 100 K.G. Koolzaad per Heet. Aardappelen f2.20 per 104 K,G. Rotterdam 21 Aug. 4893. Jarige tarwe 40 ct. lager; nieuwe 30, de beste 40 cent lager. Nieuwe rogge 25, kookeiwten 50 cent lager. Buitenlandsche lager. Meel geen handel. Jarige Tarwe f4,75 a 6,20 Nieuwe Tarwe f4,50 - 6,50 Rogge (nieuwe) -4,25 - 5,— Rogge (jarige) - 5,- - 5,50 Wintergerst. (nieuwe) - 4,50 a - 4, 5 Zomergerst. 0,— - 0,- Chevaliergerst - 0,- 0,— Haver (jarige) -3,25 - 4,80 Haver nieuwe -3,50 - 5,— Paardenboonen -0,— - 0,— Erwten- 0,— - 0,— Kookerwten. -7,— - 8,25 Bruine Boonen - 0,— 0 Witte-0,- - 0,- Kanariezaad -10,— -11,— Koolzaad (nieuw). -0,— a - 0,— Op de VEEMARKT van heden waren aan gevoerd 0 paarden, 000 magere en 207 vette runderen, 150 vette kalveren, 0 nuch tere kalveren, 1150 schapen of lammeren, 413 varkens, 000 biggen. De prijzen waren als volgt: vette runderen, lequal.72a00,2equal. 64, 3e qual. 58a c kalveren le qual. f 0,80,2e qual. f 0,70 a f 0.65 schapen le qual. 50, 2e qual. 45 c. varkens le qual. 24 2e qual. 23, 3e qual. 22 c. licht soort 216 a 22' c. Zeeuwsche EIEREN f3,60 a f3,80. Viasbeurs f0,00, steen geen aanvoer. Aardappelen Zeeuwsche jammen f 0,00 a f0,00 Gel- dersche blauwe f 0,00 a f 0,00. Champions f 0,— a f0,—Duitsche roodefO.— a f0. pooters f 0.00 a f 0.00. Westlandsche klei fO,— a f0,00. Wesl- landsche zand f4.— a f4.60, Westlandsche Muisjes fO.— a f 0,—Blauwpitten f 0.— a fO,—Geldersche kralen f 2.80 a f 2.90. Over- maasche Jammen fO.OO af0.00, Zeeuwsche blauwe f 0.00 a f 0.00. Westlandsche ronde f2.80 a f3,10. Westl. zand f 4.40 a f 4.60. Ronde f 2.80 a f 3,10. Kralen f 0.00 a f 0,00. Muisjes fO.- Dinsdag 22 Augustus. does, 8 uur in de Prins van Oranje door not. Mulock Houwer het winkelhuis van Kareis Wijngaardstr. 6^9 cA. Middelburg, ook volgende dagen door not. Tak 10 uur op de werf Middelburgs Welvaren werktuigen, gereedschappen, hout en ijzerwaren, scheepsatbraak, smedei ij voor raad, locomobile, sloep met inventaris en tuig, giek, brandspuit met toebehooren, kantoormeub., schrijfbureau, brandkast enz. Woensdag 23 Augustus. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Slegt een huis, erf en tuin (bier bottelarij) 303 cA. Oostkerkplein no. 161. Bruinissc, bij wed. Cornelisse door not. Bolle half twaalf 44 A. aardappels, 34 A. uien. liapclle (Duiveland) door not. Franse half 11 suikerbieten, mee, stroo, mest, tent wagens, enz. Donderdag 24 Augustus. gehore, 9 uur ook Vrijdag, door not. Merens bij Wondergem 3 veulendragende merries, 16, 12 en 6 jaar; 4 ruinpaarden, 12, 6, 2 en 1 jr., 1 zweetvo smerrie, lzwait iijtuigpaard, 9 melkkoeien, 3 kalfvaarzen, 5 2j. en 6 Vsb runders, 2 lj. Holl. springstie- ren, 15 aanhoudkalvers, 1 schaap, 6 lammers, 80 kippen, 40 jonge, 19 eenden, 17 jonge, 3 ganzen, 3 sleepers, dorschmachine, moes- maker met dubbel werk, bascule met ge wichten, 4 menwagens en 2 driewieiskarren op ijzeren assen, 10 ploegen, 1 waleploeg, kanthooi, meubels. Bresliens, door not. Hammacher voor erven v. d. Sande 1 uur maljenierswaren, maatstokken enz. Viijdag 25 Augustus. Brouwershaven, bij Gast door net. Franse voor wed. Gast suikerbieten. Zaterdag 26 Augustus. Blezelinge, bij Vervaet door not. Merens halt 11 voor v. Hootegem aardappels, bruineboonen. mangels en peen. Maandag 28 Augustus. Kierihseee, 12 uur bij Boudier door not. Way 2 huizen Venkel- en Krepelstraat. Dinsdag 29 Augustus. Middelburg, huis N 161 door not. Slegt, I uur eikenhouten chiffonnière, 2 dito lin nenkasten, hoekkast, tafels, stoelen, schil derijen, pendule, franklin, koper-, verlakt en ijzerwerk, bierwagen, petroleumlussen, enz. Breshens, aau de haven door not. Hammacher 1 uur timmerhout, steen, pan nen, timmermansgereedschap enz. Woensdag 30 Augustus. Btirgsluis, 11 uur door not. Bolle bij Jonker huizen, boscli, opstal, schuurtje en winkelopstand. Bostkapelle, bjj Kooman 10 uur door Vei hulst voor erven jhr. Boddaert voor 7 jaar verpachten 25,08,86 H. bouw- en weiland in 25 perc. Aagtekorksche weg. Donderdag 31 Augustus. lerselte, 10 uur in de Oesterbeurs voor dhr. Ochtman door not. Pilaar en Mulock Houwer oesterput, steiger, werkloods, kan toor en 2 arbeiderswoningen aan den djjk van den Nieuwlandepolder; het pachtrecht van de perc. 5, 6, 6a, 19a, 19b, 55a, 55d, 111, 197, 229c,d, 3029, ged, 338 en 310. Een aak, roeiboot, 20000 afgestoken pannen, 100000 met broed bezette van 1893. Zaterdag 2 September. Cocs, door het bestuur van den Spiering polder 11 uur ten kantore van dhr. Ochtman het uitvoeren van zink- en stortwerken langs de zandkreek. Aanwijzing 31 Aug. II uur. Bestek en teekening bij Kleeuwens a 50 cent. Woensdag 6 September. Houriekerke, 10 uur bij Leenhoutsop het Zand doer not. Loeff voor M. Leijnse de hofstede met boomgaard, enz. 12 H. 9 A. 80 cA. en 7080 cA. weiland in Koudekerke. Te bezichtigen 4 en 5 Sept. van 10-12 en van 1 5 uur. Woensdag 13 Septembei. liapefle, bij Hanson door not. Lansen Croin uur smederij en bouwland. Inl dhr. Pelle. Zaterdag 16 September. Borsele, in de gemeenteherberg 10 uur door not. Tak en v. d. Kloes de hofstede Suzanna Maria met tiendvrij bouw- en weiland samen 49,62,10H. 2o. Het tiendrecht op 5,8850 H. in Monsterhoek. Van 19 21 Augustus 1893. MIDDELBURG. Ondertrouwd P. J. Mink wedr. 36 j. en W. M. Hanssens wede. 44 j. H. C. F. Ummels jm. 35 j. en J. A. Al berts jd. 22 j. Bevallen S. Janse geb- Verscholling. d- M. Ruben geb. Stofregen, z. M. Hendriks geb. Lahr. d. L. H. de Jonphgeb. Bertel. z. L. van Gent geb. van Beek. d. W. J. Jenting geb- Geldof. d. J. Reijnierse geb. Godeschalk, z. Levenloos aangegeven een dochter van C. de Vlieger en M. P. J. Louwerse. Overleden: M. J. N. Ornee 2 m. z. P. Tange man van T. Le Fevre 55j, GOES. Geboren: Willem Frederik z. v. Tzaak van Riet en Neeltje Maria Janse. Frans. z. v. Johannes de Dreu en Janna Klap. Van 12—19 Augustus. VLISSINGEN. Ondertrouwd: D.F.H.van Esseveld, s. 55 j. en E. Schout, s. 39 j. I, le Mahieu, jm. 27 j. met J. Baart, jd 21 j. L. J. Polderman, jm. 24 j. met H. Lerns, jd. 26 j. G. Huson, jm. 40 j. met S. Bolijn, jd. 39 j. GetrouwdR. Wiersum, jm. 29 j. met M, J. M. Korff, jd. 24 j. Bevallen E. I. P. Landmeter, geb. Slabber z. P. D. Swennen, geb. Gillissen, d, H. van der E(jk, geb. Dekker d. M. A. Vent teville, geb. Ross d. J. H. Santé, geo. Frenks d. J. Meers geb. Van der Westen d. C- Versluis geb. Bouman z. M. J. Warman, geb. Machgeels, d. J. Harent, geb. Gudde z. A. Postma, geb. Huibregtso d. M. Moens geb. Louwerse, d. E. C. Ro- mijn, geb. Smit z. M. van Opbergen, geb. Westderp d. (levenl.) Overleden A. L. Bl.ek z. 8w. E. Beste- linlc d.5 j. M. S. Calcoen d. 4 m. 0. C. M. Plouvier d. 13 j- F. C. Verharen z. 3 m. F. C. Wiiiems d. 1 j. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Stukken worden in geen geval teruggezonden. Mijnheer de Redacteur Curieus zyn dan ook sommige onder- teekeningen, het komt zelfs voor dat zulke annonces nog wel «recht door zee» onder teekend worden; leugenachtiger kan het m. i. al niet. Nu komt het mij voor dat een blad hetwelk de vlag van waarheid en oprechtheid in den top voert wel het eerst een besluit diende te nemen, om gi en ongeteekende aanbevelingen meer op te nemen, want bet wei kt niet de waarheid en oprechtheid, maar wel de leugen en onoprechtheid in de hand. Een pamphlétaire onderteekent evenmin zijne stukken, en nu wil ik niet beweren dat het zoo ver gaat, dat zelfs pamphletten geplaatst worden, maar wel dat vele annonces geplaatst worden die uit denzelfden geest voortkomen de opening der slembussen getuigt dan ook maar al te vaak van het leugenachtige dier aanbe velingen, nog dezer dagen meldden de bladen dat een candidaat op die wijze aanbevok n geen enkele stem vei wierf. Hel doel van dit mijn schrijven was alleen M. d. R. om zulks onder de aandacht te brengen van hen die een beslu't als bovenbedoeld hebben te neinen, ik durf u gerust te verzekeren dat een groot deel uwer lezers met mij zullen instemmen, om hoe eer hoe beter zulk een besluit in werking te doen treden. U bij voorbaat mijn dank betuigende voor de plaatsing dezer regelen blijf ik met hoogachting, Uw dw. dr. en vriend, K. MELIS. Aagtekerke, 18/8 '93. Donderdag 24 Augustus. Borsele, 5 uur in 't gemeentehuis het bedelven van 1511 M. watergang voor den polder Borsele in 4 perceelen. Vrijdag 25 Augustus. Middelburg, 11 uur onderhoud, herstel, enz. rijksgebouwen Abdij. Biljetten voor half 11 ter provinciale griffie. Aanwijzing 18 Aug. te 10 uur. 's Hecrenlioek, door den Nieuwen Craajjertpolder het graven van 200 M. watergang bij het dorp. Aanwijzing 10 uur. Biljetten vóór 12 uur bij den heer Timans. Zoo de Heere wil hoopt onze ge liefde Moeder wede. Wm. Kesteloo, 26 Augustus a. s. haar 80sten JAARDAC te herdenken. uièéhaü Hare dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen Kortgene. V Heden avond te half tien uren over leed zacht en kalm na een langdurig doch zeer geduldig lijden onze veel geliefde Moeder en Zuster Mejuffrouw ADRIANA WALRAVE, weduwe van den lieer Hubertus Harinck, in den ouderdom van bijna 77 jaren. De Heer sterke ons in dit smartelijk verlies. J. M. HARINCK. F. HARINCK. H. HARINCK. M. HARINCK. M. H. HARINCK, Goes. J. I. HARINCK. Axel, 18 Augustus 1893. Heden overleed na een langdurig en smartelijk, doch geduldig lijden, in de.i ouderdom van ruim 65 jaar, mijne geliefde eebtgenoote en onze liefhebbende moeder, behuwd- en grootmoeder mej. K. J. VAN BAAL-PEREBOOM. Uit aller naam, A. VAN BAAL. Oostburg, 18 Aug. 1893. Heden overleed in den ouderdom van 55 jaar PAULUS TANGE. Middelburg, 21 Augustus 1893. WED. T. TANGE— le Fevre, 's avonds te 8 uren te G o e s in de «Prins van Oranje», ten overstaan van Notaris MULOCK HOUWER, van: EN te Goes aan de Wijngaardstraat bjj de voormalige Koepoort, groot 629 centiaren. Gedeeltelijk bewoond door den eigenaar I. Kareis c. s en gedeeltelijk verhuurd voor f 1.25 per week. Te aanvaarden 15 September a. s. des avonds te acht uren, op de bovenzaal van de Sociëteit «de Vergenoeging» te Middelburgten overstaan van den Notaris P. P. SLEGT, van: waarin eene BIERBOTTELARIJ is uitge oefend, staande en gelegen te Middelburg op bet Oostkerkplein gemerkt N. nummer 161. Gemeld perceel is daags vócr en op den verkoopdag voor ieder te zien, en nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van gemelden Notaris. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes, zal op des namiddags te 2 uren in de Oesterbeurs te lerseke, Inlichtingen geeft M. DEKKER, te Wemeldinge. Te bezichtigen op 23 en 24 Augustus i» den put van dhr. Campiiuis. tauT^^wT" VER IIULSTL zaT ™p des voormiddags ten tien uur, in de herberg, bewoond door G. Kooman, te Oostkapelle, ten verzoeke van de erven van wjjlen den Hoog Welgeboren Heer Jonkheer Meester J. P. Boddaert, voor den tyd van 7 jaren, ingaande ten jare 1894, in het 25 Hectaren 8 Aren 86 Centiaren et Oostkapelle, bij den Aagtekerkschen weg, zulks in 25 perceelen op liet terrein, door nummerpaaltjes aangewezen. Inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van gezegden Notaris.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1893 | | pagina 3