Kerknieuws Schoolnieuivs. Gemengde Berichten. de kerk van een naburig dorp toen het hem opviel dat er geen mannen waren. «Zijn er geen mannen in de parochie?» vroeg hy den pastoor. «Ja,» antwoordde deze, «doch zij gaan liever in het danshuis.» En Naudet noodigde alle mannen '0 anderen daags ter vergadering in het danshuis. Omtrent achthonderd huoner gaven ge hoor aan de oproeping en lieten zich door Naudet voorlichten velen van dezen gingen hem daarna ook in de kerk hooren. Sinds dien tijd zag Naudet in, wij gaan niet genoeg tot het volk. Wij zijn met zoo zeer miskend, maar veeleer niet-qekend. Hij begeeft zich in vergaderingen van vrijdenkers ot socialisten om met positieve wapens het christendom van menigen blaam te zuiveren en aan te prijzen. Zijn kalmte weerstaat het gebrul van menigen vij in iigen toehoorder. Zelfs moet hij eens in een dergelijke vergadering tot onder-voorzitter zijn gekozen en in een kiezersvergadering waar de socialist Latargue het woord voerde, voor 6 a 7000 hoorders met dezen in debit getreden en daarna door de begeesterde socialisten op de schouders genomen en onder gejuich naar huis gedragen zijn. Zulke mannen, zij mogen roomsch of luthersch zijn, stichten veel nut en voorkomen veel kwaads. Zij behoeden menigeen voor het gevaar van voor altijd in den socialen stroom te verzinken en maken door hun beleidvol optreden, hunne eigen zaak, ol liever de zaak des Heeren meer bekend, en dies meer bemind. Het zwaard mn Damocles Dinnysius. koning vau Sicilië, die omstreeks 30U j iaa vóór Christus leefde, toonde eens hoe hij zelf over zijn grootheid dacht. Een zijner hoveling 0, Damocles, roemde eiken dag 's kooings lijkdommen, zijn macht, da heerlijkheid zijner paleizen eu de zoo afwisselende vermakeu die hij genoot, daarbij onopho delijk hernalende, dat niemand ge lukkiger was dan Dionyrius. Dewijl gij er zoo over denkt, zeide hem op zekeren dag de tiran, moogt gij er- zelf eens de proef van nemen. Dam 'des neemt verheugd het aanbod aan. Men plaatst hem op een gouden zetel, die met ife kostba rste tapijten bedekt wa>, De buffetten stonden vol gouden en zilveren vaatweik. Eenige honderden prachtig ge- kleede slaven omringden hem, allen gereed hem op het minste teekeu te dienen. Toe valhg ziet hij naar boven/yn hoofd en bemeikt de punt van een degen, die boven zijn hoofd hangt en slechts met een paardenhaar aan de zoldering is vastgemaakt. Dadelijk wijkt al zyn vreugde; welke vermaken en uitspat tingen de koning hem voorspiegelt, hoe heerlijk de gerechten ook zijn, welke de tiran laat opdienen, welke rijke schatten Dionysius hem ook belooft, hoe oplettend en voorkomend de slaven ook zijn, die hem omgeven hij ziet slechts het noodlottige zwaard, dat hem elk oogenbhk treffen kan. Hij staat op en verklaart, dat hij den zwaren arbeid en de ellende zelfs van den armen verkiest, boven een fortuin, waarmede zulke groote gevaren gepaard gaan. 18 Augustus '93 Onze berichtgever te St. Maartensdijk schrijft; Naar aanleiding van een bericht uit deze gemeente, in het vorig no. opgenomen, kan ik u melden, dat uw particuliere corres pondent in het geheel niet op de hoogte is van de zaak, die hij beschrijftDe zaak is zoo: Na de herkiezing van den heer Nelisse, is door den burgemeester advies ingewonnen bij Ged. Staten, teneinde den Raad het gevoelen van dit college te kunnen bekend maken. Ged. Staten hebben op daarvoor aangevoerde gronden te kennen gegeven, dat zij eene toelating niet zouden kunnen goedkeuren. Dit advies is den raadsleden in de vorige vergadering bekend gemaakt. Toen was echter de toelating van nieuwe leden niet aan de orde. ü.t heeft in de Maandag jl. gehouden vergadering plaats gehad, 't ls duidelijk, meen ik, dat de Raad niet ongerust behoeft te zijn over vernietiging van zijn besluit door Ged. Staten. Wat de in het vorige jaar plaats gehad hebbende quaestie betreft teil opzichte van de verkiezing van Charpentier, hiervan is de vooistelling door uw pariikulieren coriespond-mt ook geheel onjuist. Da r ontrent kunt u naslaan het verslag over de Prov. Zeeland, 1892, waarin de geheele zaak beschreven is. De tweede-luitenant W. T. N. von Hombracht van het 4e bataljon 3e reg infanterie te Vlissingen wordt op den leu September e. k. gedetacheerd bij het koloniaal werfdepot te Harderwijk. Scherpenisse. In de vergadering van Ingelanueu vau het waterschap «Scherpe nisse», is gekozen de heer M. Kos alhier. Naar wij vernemen is, ingevolge het voorstel van den heer H. J. van der Meer, op de Provinciale booten verandering gebracht in de uitgilte der retoinkaarten. Werden deze tot hiertoe alléén des Zondags afgegeven, thans zijn dezelve verkrijgbaar des Zaterdag-*, geldig tot eri met Maandag. Dat deze verandering voor velen, waaronder tal van miliciens, die hunne familie bezoeken, eene zeer ge iefelijke verbetering mag ge noemd worden, behoeft geen betoog. ïliss. Crt. Omtrent het dit jaar opgerichte comité van emigratie meldv de heer J. van L ndenhout, directeur der weesiarichting, het navolgende Op 1 April 1.1. vertrokken uit Amsterdam 67 personen, n.l. 45 jonge mannén én 4 gezinnen va die gezinnen waren 3 uit Friesland en 1 uit Haarlemmermeer. Van de jonge mannen waren 16 uit Frieslmd, 16 uit Noord-Holland, 10 uit Gelderlmd, 2 uit Zuid-Holland en 1 uit Noord-Brabant. Op 24 Juni vertrokken uit Am-terdam 37 personen, nl. 6 gezinnen en 1 persoon, die op kosten der Vereeniging als geleider medegiog. Van die gezinnen waren 3^21 personen) uit Friesland, 2 (9 personen) uit Amsterdam en 1 van 5 personen uit Limburg. Reeds 13 Juli kwamen deze te Yorkton aan, waar ze voorlnopig met de gezinnen der eer-te uitzending gevestigd blijven. De berichten zijn over het algemeen zeer gunstig. Zij hebben allen werk, de heeren Insinger en Roosmale Nepveu zijn met de meeste zorg voor hen werkzaam geweest, en hebben al het mogelijke gedaan om hen zoo spoedig mogelijk weik te verschaffen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen (toez.'t te Velzen ds. K Loggers Jr. te Westkapelle. Geslaagd te's Hage voor de acte Fransch lager onderwijs mej, G. Jansen van Mid delburg, en de hh G. Juriy van Terneuzen en G. de Kok van Hoek. E11 voor het Duitsch de hh. L). Rietveld de Hondt van Tolen en O. Rykse, onderwijzer aan de chr. sch-rol te Aagtekeike. Voor liet eerste gedeelte van het examen voor surnumerair der directe belastingen enz slaagde o. a. de heer A. G. de Braai te Groede. Goes. Van het door de vereeniging voor votKsvermaken georganiseerd volkscon- cei t op Donderdag 24 Augustus a. s., des avonds ten 8V4 ure in de teut op de Groote ■Vlaikt loor de Harmonie Hos tnna», direc teur dhr. L. de Beste, luidt liet program ma aldus 1. Souvenir de Ma is luis pas red. Torelli. 2. Mignonneite Ouverture. J. Baumann. 3. Liederen. Naar Saiikey e. a. 4. Mosaïque de «Stradella». M. J. II. Kessels. 5. In Vlaanderen pas red. G. Feremans. Pauze. 6. En Ballon pas red. D. Bauwens. 7. la Fête triomphale fantasie. Joh. G. van Dam. 8. Liederen. Naar Sankey e. a. 9 l'Espouent Ouverture. Reichardt 10 le Matador pas red. G. Renaud. Vlissingen. Woensdagnacht werden de bewoners onzer stad gewekt uoor brand alarm. Er was namelijk brand uitgebroken in de prachtige sedert een paar maanden geopende «Rotierdamsche winkel» van den heei VV F. H. Valentijn, hoek Korte Wal- straat en Korte Nieuwstraat. De winkel en het gebouw zijn totaal uitgebrand. Het dak der belendende woning bekwam nog eenige brandschade, overigens bleef de brand tot het uitgebranden perceel beperkt, Huis en inboedel waren verzekerd De oorzaak van den brand is onbekend. De winkel juffrouwen, door den commissaris van politie gehoord, konden geen ophelder rigen gev»-n, en de eigenaars zeiven waren tijdens dat de brand uitbrak, niet in de stad. De spuit van de infanterie, schoon het eerst op liet terrein van denbrand aan wezig, kon wegens den lagen waterstand iu de Pottekude, niet zoo spoedig water geven Die vau het wachtschip Dog bleek haar voor te zijn. Naar men beweert waren de brandkranen niet in orde. Vlissingen. De korporaal de Weerdt, van liet Alg. Depót van discipline, heeft gisteren den dienst met paspoort verlaten en is a ingesteld tot agent vart politie 2e klasse alhier. Zondag is te Amsterdam een zak kenroller op laffe wijze, schoon w-.l verdiend, door eeriise zijner slachtoffers afgestraft. Op de De Ruijterkade stonden namelijk een viertal heeren naar een plezierboot te kijken t.oen daar een vijfde heer, een Duitscher, achter hen kwam staan en een oogenbhk later een jmgeri hun roosj°s te koop aan bood. Een hunner kocht een roosje, doch miste, toen hij wilde betalen, zijn porte monnaie met 32 gulden. Dadelijk viel de verdenking op den intusschen verdwenen Duitscher. Een man die in de nabijheid aan het henuelen was, had echter geziendat de Duit-cher zich achter een der daar staande houten gebouwtjes had begeven. Twee der heeren liepen nu links, twee rechts langs het hui je en sloten zoo den dief die juist bezig was het gestolen geld te tellen, ir». Het plan van een der heeren, om den dief aan de politie over te leveren, ke irden de andere drie af, die het beter vonden den man zelf eens flink aftestiaffen. Twee mannen kregen nu elk een kwartje, om den Duitscher een pak slaag te geven Zij kweten zich echter zoo handig en laaghartig van hunne opdracht dat de zak kenroller zwaar gekneusd in het gasthuis moest worden opgenomen. «Generaal» Booth zal Nederland dit jaar nog eens bezoeken, waarschijnlijk in bet midden van October. Het vijfjarig dochtertje van een bewoner der Albert Cuypstraat te Amsterdam, kwam dansende in huis loopen ze had van een juffrouw een handvol pruimen gekregen. Weldra kwam echter de moeder tot de minder aangename ontdekking, dat men het kind de gouden belletjes had ontstolen 1 Het Openbaar Ministerie bij het Kan tongerecht te 's Gravenhage heeft het maxi mum der straf (3 maanden hechteiis) gevorderd tegen den arbeider uit Voorburg wien ten laste gelegd wordt, dat hij geen hulp tot redding heeft verleend toen twee knapen die uit eene roeiboot waren gevallen in de Trekvliet in levensgevaar verkeerden, waardoor zij zijn verdrouken. In het «Kurhaus» te Schevenin- gen trad weder een «wonderkind» op ui. de 8jarige violist Bronislow Hubermann, leerling van professor Joseph Joachim. Het ventje speelde met een voor zijn jaren ongeëvenaarde virtuositeit een concert van Mendelssohn en een ballade uud polonaise van Vieuxtemos, beide met begeleiding van het Philharmonisch orchest. Begrijpelijker wijze werd de jeugdige kunstenaar luide toegejuicht door het overtaliijke publiek waaronder vele voorname musici. De toestand van den Amsterdamschen hondenliefhebber, waai van wij onlangs melding maakten, is thans van dien aard, dat hij niet buiten gevaar verkeert, met /.ijn toestemming is de hond dan ook reeds afgemaakt. De moord te Osch Naar het schijnt heeft men thans den draad in handen van de misdaad in het laatst van het vorige jaar gepleegd op den opzichter van de fabriek des heeren A.J 'r- gens, die in den vroegen morgen, terwijl tiij zich naar zijn werk begaf, door een schot grove hagel, zij het dan ook niet doodelijk, toch ernstig werd getroffen. De zelfde persoin die in voorloopige hechtenis wordt geh- u len als de vermoedelijke moor denaar van den wachtmeester dei mare chaussée, wordt ook van deze misdaad verdacht. Het is een gepensioneerd Oost Indisch militair, laatstelijk arbeider te Osch. Men kan, zegt een Amerikaan, 5 pCt. melk meer bekomen door aan de volgende regels onveranderd vast te houden 1. Jaag nooit de koe uit of naar de weide. 2. Melk 's morgens er, 'avonds altijd op bet/elfde uur, 3. Men zij altijd vriendelijk jegens de koe 4. Het melken moet steeds snel en krachtig geschieden. 5 Men spreke onder het melken niet. 6. Als men de koe nadert en ook als men van onder haar opstaat, spreke men haar vriendelijk toe. Hoe vertrouwelijker men met haar is, hoe beter ze de melk laat schieten. Wat gebeurt echter dikwijls vraagt de Amerikaan: 1. Vaak haalt ccn jongen net vee op en drijft, het met ruw geweld. 2. Men melkt vaak 's morgens vroeg en 's avonds laat er, verdeelt dus den dag zoo ongelijk mogelijk. 3 Men bromt en gromt niet zelden tegen de koe. 4. Dikwijls wordt er langzaam en slordig gemolken. 5. Er wordt veeltijds gekletst bij het melken. 6. Gedurende het melken is vaak de koe bang en is het werk verricht en heeft ze niet goed stil gestaan, dan kan ze met een schop weer heengaan, Een goedkoop middel om tuinpaden van onkruid te zuiveren is het gaswaler, dat in iedere gasfabriek te krijgen is. Een petro leumvat gas water kost 60 a 80 cent. Het best doet men, als men het gaswater door middel van een gieter met fijne gaaijes ver deelt. Het behoeft niet in groote Hoeveelheid op de paden gegoten te worden. Het is voldoende, wanneer het gaswater slechts met de wortels van het onkruid in aanraking komt; want waar het een an lere plant aan raakt, wordt deze ook gedood. Het gaswater wordt ook bij de voor de compostbereiding bestemde hoopen onkruid aangewend, want het doodt ook liet zaad van het onkruiden werkt buitendien door de verbindingen, die het aangaat, nog evenals mest. Een timmerman te Nijmegen aldaar werkzaam op het terrein der 1 iridbouwten- toonstelling is door Int breken vaneen plank van een stelling gevallen en brak beide polsen. Te Meppel is een knaap aange houden die de ouderlijke woning te Wolvega met een aanzienlijke som gelds had verlaten. Donderdagmorgen liep te Nieuwendijk (N. B.l een koe den dijk af. Achtervolgd door den eigenaar, die het dier op den weg trachtte te jagen, nam het op eens een loop, sprong op het rieten dak van de woning «an A. d. J. en beklom het tot den nok. Toen h,-t beest op zijn verheven standpunt even had rondgekeken, nam het den terug tocht aan en bereikte tot blijuscliap van den verschrikten eigenaar, die met honderden toeschouwers in verbazing den buitenge wonen toer van den viervoeter had gadegeslagen, zonder ongelukken den vasten grond. Gisternacht werd in een der stralen van Rotterdam een heer door vijf personen naar den tijd gevraagd. Toen hij zijn uurwerk uit het vestzakje wihle halen, kreeg hij onverwacht een klap en geraakte terstond aan het worstelen. Op zijn hulp geroep kwamen een onder-inspecteur en twee agenten aangeloopen, die... den heer arresteerden. De vijf personen hadden zich inmiddels uit de voeten gemaakt. Wie druiven lang wil bewaren bedtkke ze geheel met fijn gestooten kalk. De New-Yorksche correspondent van de Telegr. hangt in een der laatste nummers van zijn blad een niet oniardig tafereel op van de wijze, waarop president Cleveland zich op zijn buitenverblijf amuseert. Daaraan is het volgende ontleend De president verteelt tegenwoordig ir. Massachusetts, op zijn buitenplaats aan de oevers van Buzzard Bay Hij verdeelt daar zijn tijd tusschen de politiek en het visschen met den hengel, en naar men zegt, houdt deze laatste u,t panning hem liet meest bezig. Men heeft wel eens gezegd, dat Cleveland zich tot taak gesield schijnt te hebben de waardigheid van president der Vereenigde Blaten zoo weinig mogelijk ondragelijk te maken door de iodringet ige sollicitanten van zich uf te houden en ook een klein gedeelte van den dag voor zichzelf te bewaren, 't Moet erkend worden, dat hij daarin uitmuntend is geslaagd. Buzzard Bay. waaraan de zeer bescheiden vi'la «Gray Gables» ligt, is een heerlijk oord. Het zeewater wordt hier nooit hevig bewogen en de temperatuur is vrij hoog. liet krioelt er van visch, zoodat hengelaars zelden zonder buit huiswaarts keeren. De president is een buitengewoon knap hengelaar, b ink zij den velen baaien, meren en vij vera, die men in Amerika vindt, is visschen in de Yereenigde Staten een zeer geliefkoosde bezigheid. En nu president Cleveland daarvan zooveel houdt, is hel bovendien nog voornaam ook. De couranten melden 's avonds hoeveel visschen de president veischalkt heelt eri degeen, die op dienzelfden dag gelukkiger is geweest, wordt in den kring zijner vrienden gedurende eenige uren met zekeren eerbied beschouwd, t Is dan o ,k geen kleinigheid: Cleveland ve slagen te hebben. Een neger barbier, John Bryant genaamd, trok een jaar geleden 15000 dollars uit de loterij. Hij kucht een woning te Puget Sound ^Mich. N. A.) en begon spoedig den grnoten heer uit te hangen. Alles liep mee, hij mankte geld als water en kocht dure paarden, diamanten en andere zaken. Fortuin keerde hem t-cliter eensklaps den rug toe, en in een paar dagen verlour hij aan de speeltafel zijn geheele vermogen. Hij is nu weer op zijn oude p aats bezig te scheren. Eene vergadering van 10000 «verklin kende mij11-arbei Iers werd gisteren in het Eggster dal in Wales door een menigte werklieden, die den arbeid niet gestaakt hadden, aangevallen en op de vlucht geslagen. Op andeie plaatsen pogen de werkstakers de niet bij de werkstaking aangeslotenen te dwingen den arbeid neder te leggen. Te Denver ontstond iu een herberg tusschen eenige veteranen van het leger en een Italiaan hevige twist. Het gevolg was, dat de Italiaan den veteraan eenige beleedigende woorden toevoegde, waarop de- veteraan opstond om den ander een slag in 't gelaat te geven. Vlug trok de Italiaan daarop een mes, waarmee bij den uudfm diende kwetste en toen de vlucht natn, achtervolgd door eenige makkers van den verslagene en liep op die wijze de politie in de armen. Binnen een uur was een me nigte van wel duizerld man op de been, die de gevangenis belegerde en van haar wraakzucht op de meest ondubbt Izini.ige wijze blijk gaf De gevangenisdeuren waren gued gesloten en gebarricadeerd. Len de putatie uit de Italiaansche burgers bepioefde met de leiders der menigte te onderhandelen en verzocht hun het gerecht zijn loop te doen hebben zonder gevolg evenwel. Men besloot de deuren te rameien, de deuren bezweken en de bevende Italiaan werd uit zijn cel gebaald en dan door hondeirlen pistoolschoten tpgelijk getroffen. Terzelfder tijd beproefden de beambten der gevangenis, bijgestaan door de politie, een aanval op de menigte. Het was een zwaar vuurgevecht, waarbij aan weerszijden dooden en gewonden vielen. Doch de menigte bleef meesteres var. liet terrein. Zij haalde de gevangenis omver en hing de beambten op, terwijl den anderen gevangenen hun vrijheid werd gegeven. Men is bevreesd voor meerdere onlusten. Een vreeselijke terechtstelling heeft in de gevangenis van Auburn nabij New Yoik plaats gehad. De moordenaar Taylor werd door middel van electriciteit ter dool gebracht Het plankje, waarop de voeten van den patient rusten, was gebroken en hij gaf, nadat de tweede electrische stroom door zijn lichaam was gevoerd, nog teekenen van leven. L)e geneesheeren wisten niet, hoe het hoofd te treffen. De veroordeelde werd toen weggedragen, terwijl de genees- heeren verzekerden, dat hij ondanks zijn geweeklaag, volk, men bewusteloos was, alsof een beroerte hem getroffen had. M iar toen zijn p dssltg al sterker en sterker werd, moest men hem morphine toedienen en werd hij in zijn stoeltje ge plaatst, dat men in der haast gerepareerd had. Opnieuw v .erde men een electrischen stroom uoot' zijn lichaam en de veroordeelde gaf geen teeken van leven meer. De vree selijke executie duurde v\jf kwartier. Allen die er bij tegenwoordig waren, waren er over verontwaardigd. Volge- s Amerikaansche bladen moet de man een echte boef geweest zijn Heeds 2 malen had hij zware gevangenisstraf gehad Hij uud een lotgenoot in de gevangenis doodgestoken en diens lijkin de bezemmakerij verstopt, en toen bij demisdaad bekende, was het om er zich op te beroemen. Hij ver oorzaakte het gevangeriisbestuur veel last. Toch wettigt dit niet eeri dergelijke slordige, martelende, menschonteerende behandeling bij de uitvoering van zijn wettig verdiend vonnis. Toen dezer dagen de heer Westervelt te Hackensack (N. Yersie N. Ades morg. ns heel in de vroegte op zijn stoep ging 0111 de krant te kragen, waaide de voordeur dicht; hij nu was in zyn nachthemd, had geen sleutels en kon niet in huis komen, daar zyn familie op reis was, en de eerste verdieping ramen alle 1varen ges'oten met houten blinden. Ook duidde luj in zijn primitieve kleeding niet lang blijven waar hjj was, want hjj woonde in een voorname buuit der stad. Daar hij zijn buren niet wilde opschellen wist luj niet wat te doen. Een raam op de tweede verdieping was open, en bij besloot naar een houUtek, zes blokken ver te gaan, om een ladder te halen, dij wist wel dat het een gevaarlijke tocht was, daar zijn buren inmiddels wakker konden worden en hetu betiappen, maar hij waagde het. Hij ging, verkreeg de zoo geweuschte ladder, en was spoedig op den terugweg. Alles ging goed, totdat hij, de ladder op den rug, ongeveer een blok van huis was. Daar stor.d hij opeens voor een verzameling jonge dames, die uit een der zijstraten kwamen, en naar het scheen een morgen wandeling ondernamen, en let stond op de vlucht gingen schreeuwende van angst. Wester veld kwam achteraan met de ladder, en natuurlijs kregen zij de gedachte dat het spook hun vervolgde. Hoe harder hij liep, de< te harder schreeuwden zjj. Eindelijk kwam VV. by zijn eigen huis eu met een zegeroep zette luj den ladder tegen den muur. Iu een oogwenk wa-i bij binnen en in de kleeren. Oiidertusschen waren de dames naar huis geloopen, en vertelden hun wedervaren met liet spook. Later op den dag lekte de ge schiedenis uit, en het is moeilijk ie zeggen wie mjer uitgelachen weiden W'esierveld of de jonge dames. Smakelijk eten. Italianen hebber, zooals wel bekend, gruote lielhebbeiy voor niet vergiltige slangen, en eten ze zelfs gekookt. Een gebak, gemaakt van slangenvleesch, wordt zelfs by de lagere klassen in Ro.ne, Florence en Napels als lekkernij beschi uwd, eu is in de eethuizen verkrijgbaar Parijze naars zijn ook gebruikers van slangen, maar in dit geval gebakken, ze zijn echter on schuldige koopers, daar ze iu de groote stad aan de Seine voor palingen woruen uitge geven. Zoo zijn dikwijls de palingpastenjes en ingelegde paling in guedkuope lesiauraties niets dan onschadelijke slangen die 111 de bosschen van Vinceiuits gevangen en op Je «Place de la Republic» vei kucht worden. Het is echter tamelijk zeker dat de arme klassen, die van tijd tot tijd in gestoofde paling smullen, ingeval van ontdekking van tiet op huu gepleegde bedrog; geen gebrek aan eetlust zouueu hebben, daar iedereen weel dat ze in Pai ijs eenige dagen in de week paar ie leesch, muildierenvleescli, eze.svleesch en zelfs liondevleesch verorberen. De landbouwers van Suscola Michigan N. A. worden erg geplaagd door de sprink hanen, waarvan duizenden 111 zwermen hun ne akkers overtrekken en alles verslinden wat er in hun koers ligt. Klaver en timothy is huu voorkeur, waarvan zij hel blatl eten alsof tiet met de ban 1 daaraf gestroopt ware eu in veel kor1 eren tijd. (Jok eten zij de rogge uit tie aren en bij afwezigheid van klaver ot rogge voeden zy zich met tarwe, haver en aardappelloof. De insecten zijn ongeveer een duun lang, groen eu zwart van kleur en bewegen zien voort in dichte z vermen. Op sommige plaatsen hebben zij zelfs het koord afgeknaagd waarmede de schoven gebonden zijn eu daarmede den landbouwer veel last en schade veroorzaakt. Uit Monlueon in het departement Allier, wordt bericht, dat tengevolge van de opnieuw zoo lang aanhoudeude droogte alle yzerwerken sti staan, daar het onmogelijk is de stoommachines van water te voorzien. I11 het naburige Commentry wordt reeds gedurende een maand liet drinkwater in dagelijksche rantsoenen uitgereikt. Uit Voor Indië wordt gemeld, dat de regeering den khan van Kelat aanspiakelijk heeft gesteld voor de gruwelijke wi eedheden, waarvan men hem beschuldigd h ett. De regeering heeft hem daarom aangezegd, dat hij ten behoeve van zijn zoon afstand van den troon moet doen. Aan dat bevel heeft de kban gevolg gegeten Bij de manoeuvres in de bergen van Nevesinge ^Oostenrijk, sloeg de hliksem in een tent, waarin zich eenige officieren te- vonden. Een luitenant werd gedood, een commandant, een luitenant kol< nel en een kapitein werden ernstig gewond, voorname lijk aan het 't gelaat. Van onkelen vreest men, dat zij hun gezichtsvermogen er by in zullen schieten. Wat baat het den mensch, enz. Deze waarheid herin neit hetgeen Zaterdag te Brighton plaats had. Een beroemde concertzangeres, miss Hughes, keerde naar buis terug, na zich als naar gewoonte luide te hebben doen toejuichen in debute stukken van haar repertoire. Haar beminde was een advocaat, Charles Bulpett, dien zij uitgestrekt op een canapé, slapende vond. Niot weinig uit haar humeur,, dat hij dien avond niet naar haar was koenen luisteren, verweet zij hem dit gebrek aan attentie, «Laat mij slapen» zeide de advocaat zich ornkee- rend naar den muur om zijn slaap te hervatten. Maar op 't zelfde oogenblik was bij klaar wakker door het openschuiven van een venster en onmiddellijk daarop hoorde hij een zwaren slag op straat. Miss Hughes was wanhopig over zijn onver- cliilligheid uit het raam gesprongen en had zich den schedel verbrijzeld op de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1893 | | pagina 2