jouw- en Weiland, Perkoenpalen, een Oesterput, eenAakenRoeiboot het Pachtrecht 2530 Meuwe op Donderdag 24 Augustus 1893, eenige MEUBELEN, verkoopen verpachten Belangrijke Verkooping. verkoopen verkoopen publiek verkoopen: EEN KAPITALEN publiek verkoopen: STEIGER, WERKLOODS, Overzicht verknopingen enz. Afloop Verkoopingen enz. MARKTBERICHTEN. ADV ERTËNT1 EN. Woensdag 16 Augus(us 1893, 1 Hectare 18 Aren 20 Centiaren op Vrijdag 18 Augustus 1893, ongeveer 13 Hectaren 20 Aren Dinsdag 22 Augustus 1893 en volgende dagen, op Woensdag 16 Augustus 1893, KANTOOR en twee ARBEI DERSWONINGEN, 20000 afgestoken Pannen en 100000 met broed bezette Pan nen over 1893. men het met, een ander toestel moest be proeven. Eindelijk gelukte het den tijger op te sluiten in een box, zooals voor het Eervoer van paarden over zee wordt gebruikt, Dit alles duurde van 's morgens vroeg tot 's middags twee uur en al dien tijd stond een groote menigte op den wal benieuwd, naar den afloop dezer eigenaardige jacht. Berichten van het eiland Mauritius m elden, dat het noordoostelijk deel van Port Louis, dut verleden jaar niet door dien vreeseljjken storm werd geteisterd, thans door brand nagenoeg is vernield. Meer dan twee 'f honderd huizen zijn in vlammen opgegaan. De schade, toegebracht aan verschillende goederen als aan gebouwen, beloopt ongeveer zes millioen. Een akelig ongeluk is nabij Belfort gebeurd. Een groot landeigenaar, die de rails wilde oversteken, werd door de locomo tiet van een om een bocht aankomenden sneltrein gegrepen en letterlijk verbrijzeld. Het hoofd rolde tegen de voeten van zijn vrienden, die wezenloos zugen hoe het lichaam onder de wielen in stukken en brokken van een werd gereten. Een 15-jarige knaap heelt te Weenen terechtgestaan wegens een poging om zijn ouders, broeders en zusters te doen stikken door het openzetten van de gaskranen. Hij gaf eerst van die misdadige poging en van een door hem gepleegder. diefstal de schuld aan het dienstmeisje van het gezin. Het kwam echter weldra uit, dat hij de schul dige was. Hij werd tot een jaar opsluiting veroordeeld. De rechtbank te Sangerties, Ulster New-York, heeft dezer dagen iemand ver oordeeld tot een boete van 1325 of 30 dagen gevangenisstraf, wegens het luisteren aan een deur, wat volgens de wetten des lands strafbaar is. - - Na Ostende (België; ook Margate (Engeland). Aldaar sloop zekere Levy in I het badkoetsje van een b-sdgari en nam daar J een brieventasch weg met f300. Hij werd echter met zjjn buit gevat nog voor de bestolene uit zee terug was. Men ziet het, in onze eeuw is niets meer veilig. Te Berlijn heeft zich een geval van vergiftiging door eiwit voorgedaan en wel bij een gezin van zes personen, na het ge bruik van een pudding sauce, die bereid was uit reeds acht dagen lang bewaard eiwit, de dooiers waren voor andere di el- einden gebruikt. Reeds bij het kloppen van het eiwit tot schuim viel een sterke lucht op, evenals de verandering van kleur van het in een schoone glazen kom op een koele plaats bewaarde eiwit, dat in het geheel zich niet tot schuim liet kloppen. Door bjjvoeging vftn het eiwit van eenige versche eieren was het der al te spaarzame huis vrouw mogelijk cok de eerste hoeveelheid eiwi t nog te pas te brengen. De smaak was gewoon, zoodat men zich alles uitstekend smaken deed Ongeveer 15 uren later deden bij allen, die de sous genuttigd hadden de gevolgen gelden. Verschijnselen van ver giftiging nam men waar, zich openbarend iu verlamming der spieren, snelle hartklop pingen en misselijkheid en eerst na duchtige geneeskundige behandeling verdwenen deze verschijnselen. Een ontzettende hongersnood woedt in de Chineesche provincie Schansi. Ouders verkoopen hunne kinderen' voor twee dollars, om zich voor den hongerdood te redden. Duizenden nienschen zakken op stiaat ineen, tengevolge der uitputting. De overlevenden voeden zich met de lijken van hen, die van honger omkwamen. De toestand is vreeselijk. Te Freilaubertheim, nabij Kreuznach, is een zonderling overleden, die eenige ja ren geleden uit Amerika was gekomen en 1 zich steeds voorgedaan had als een armen sukkel. Na zijn dood vond men in een ouden ketel in zijn woning een som van ruim 60,000 mark, in papier en specie! Door de keel met petroleum te be stlijken, heeft dr. Ilahaut te Rouaan 40 diphteritislijders genezen, terwijl van de 30 lijders die op de gewone wijs behandeld worden, 9 slurven. Het geneeskundig ge nootschap te Rouaan bevestigde de meening van den geneesheer dat deze geneeswijze gunstige resultaten geeft, rn daarbq gevaar loos, gtmakkeljjk toe te passen is en acht de uitvinding van het grootste belang.^" In Btazilië slapen de bedienden niet in het huis, maar vertrekken te 7 uur en komeu niet voor 7 of 8 uur den volgenden dag terug. Vandaar dat men in sommige huizen een glas uit een der vensters neemt om zoo den bakker en den melkboer gele genheid te geven op zijr, ochtendwandeling de eet- en drinkwaar te bezorgen zonder het gezin tp te schellen. Dienstmeisjes die naar Brazilië willen ver huizen, moeten dus wel bedenken, dat ze er het geliefkoosde ochtend; raatje met de S spijs-, drank- en nieuwtjesbrengers zullen tioeten missen. Het klein geld is tegenwoordig zoo ptaarsch in Italië, dat particulieren verschil- lende maatregelen nemen om in dit opzicht zichzelven te helpen. "raaf San Seven no, Senator en President het bestuur der Volksbank te Milaan, ee Muntstukken met zijn horstbeeld laten rbeiders op zjjne Muntstukken met zijn horstbeeld laten loT daarmee i.jj de arbeiders a.-Ü goederen betaalt. En de regeering, die nog niet weet hoe zij in het gebrek aan vóriM Z3,1 \°«rzien, zal hem evenmin tl -°^ei! f s de kooplieden vervolgt die brengen S ^'er a's 'n 0m'00P In de laatste zitting van de Academie der natuurwetenschappen te Móntpellier, gaf dr. Maret bericht over eene zipke. die beheerscht werd door het denkbeeld, dat er steeds goud op haar regende, op bepadde tijden. Dat denkbeeld had ze nu reeds twaalf jaar. Zij meende, dat het goud zich verborg in de plooien van haar huid. Maar deze goudregen maakte haar steeds angstig, omdat zij bang was dat men haar zou be schuldigen al dat edele metaal te hebben gestolen. Dezelfde angst overvalt haar, als zij naar de kasten en de laden in haar kamer kijktzij vreest dan dat daarin het goud is verborgen. Om tot rust te komen, moet do ongelukkige dan op de knieën gaan liggen en al de deelen van het meubelstuk betasten, totdat haar zuster haar toeroept: «Het is genoeg I» Daarna wascht de zieke haar handen, schudt zich en heelt vooreeni gen tijd weer rust. Reeds vóór twaalf jaar, toen zjj nog een kind was, was zij altijd bang voor een dievegge te worden gehouden, en toen de stadsomroeper eens bekend maakte, dat er een gouden armband was verloren, verbeeldde zij zich, dat die op een onverklaarbare wijze aan haar wa= blijven hangen, en dat men haar zou verdenken het sieraad te hebben gestolen. Sinds dien dag begon haar lijden vour goed. Op een eigenaardig vreeselijke wijze heeft een Amerikaan zich van het leven berootd. Hij vulde zich den mond met bus kruit en stak dit met een brandende sigaar aan. Het hoofd was vreeseljjk verminkt. Omtrent de wolkbreuk in Stiermarken vernemen wij nog, dat 7 personen daarbij het leven lietenhet juiste aantal slacht offers is echter nog niet bekend. Bijna al het vee is omgekomen, zeer vele huizen werden verwoest, twee spoorwegbruggen vernield. Dinsdagmorgen werden twee hevige aard schokken gevoeld, waardoor eenige huizen belangrijk beschadigd werden. Djokja, 3 Juli, vader, zoon en dochter alle drie in een put gestikt. Uit tragisch voorval had plaats in de desta Clagahombo, regentschap Sleman. "Woensdag jl. des morgens te elf uur viel de dochter van Wirostiko aldaar in den put, de vader dit ziende, nam een ladder en daalde naar beneden toen hij met zijn dochter naar boven wilde klimmen, was htm dit niet meer mogelijk, binnen eenige oogenblikken gaven vader en dochter den geest. De zoon, die inmiddels ter hulp gesneld was, onderging hetzelfde lot. Groote toeloop van volk, totdat de politie verscheen en door diens hulp de drie lijken met haken en lussen naar bovengehaald werden. (Mat.) Goeden moi gen, lieve schoonmoeder Met deze woorden trad een heer het huis van een burger te Ebersbach nabij Göililz binnen en viel tegeljjk de vrouw om den hals. Toen deze den vreemdeling vroeg, hoe liet dan toch met de parentage zat, deelde de man haar mede, dat hij haar dochter in Amerika had getrouwd. Hebt ge dan onze photografie nog niet ontvangen voegde hij er bij. Ik ben naar hier gekomen, om myn schoonouders te leeren kennen. Daar de dochter werkelijk in Amerika was en zij haar huwelijk had hekend gemaakt, schonk men den heer het volste vertrouwen, des te mper omdat hij volkomen bleek ingewijd. Groot was de vreugde in het geheele huis en 's-avonds werd het geme3te kalf geslacht. Den vol genden morgen reed de vrouw lieni zelve naar het station. Reeds van te voren had hij de vrees geuit, dat hij misschien voor zijn Amerikaansch geld geen kaartje zou kunnen koopen. Terstond gaf men den schoonzoon 20 gulden in Duitsch geld en een koffer, waarin hij de geschenken, die hij in Görlitz koopen wilde, naar Amerika zou medenemen. 's Avonds was de vrouw weer aan 't station om hem af te halen, maar wie er kwam de schoonzoon niet Zij bleek het slachtoffer van een handigen bedrieger gewerden te zijn. Plicht voor genoegen. Te Terni in Italië, zijn de geneesheeren niet viij om geneeskundige hulp, wanneer die gevraagd wordt, te weigeren. Zekere dokter Piacentini aldaar ondeivond het nog dezer dagen. Hij was in den schouwburg, toen men hem voor een zieke, die aar. een cholerische oandoening leed, kwam roepen. De dokter, die zich blijkbaar in den schouw burg amuseerde, weigeide echter mede te gaan. Deswege werd een aanklacht tegen hem ingediend en de dokter is nu ver oordeeld tot twintig dagen gevangenisstraf, 300 francs boete en drie maanden schorsing in zijn praktijk. De anti-semieten. Door Ahlwardt is in een vergadering te Berlijn aangekon digd, dat de anti-semieten in den Bijksdag zu'len voorstellen alle door Joden verworven vermogens door den staat in beslag te doen nemen. Doel van dit voorstel, dat natuurlijk zal worden verworpen is eigenlijk te weten te komen wie tegen zullen stemmen, opdat men ze later niet herkieze Op de tentoonstelling te Chicago zijn thans een aantal electrisehe rijtuigen ter beschikking van het publiek gesteld. Zij hebben twee zitplaatsen, behalve die van den bestuurder, en zijn voorzien van een electrischen motor van een halve paarde kracht, welke geplaatst is onder den bok en een snelheid van 5 H. M. per uur kan ontwikkelen. B(j een zwemwedstrijd teTemplin (Brandenburg) heeft een man van 70 jaren in weerwil van onstuimig water, een afstand van 5 kilom 'ters afgelegd in iets minder dan 3 uren. Twee jonge mededingers van den grijsaard moesten halverwege den tocht opgeven Dinsdag 15 Augustus. Cats, half 6 bij wed. de Vos door deurw. Gelner meubelen, 2 veerenbedden met toe- behooren. Woensdag 16 Augustus. Baarland, 2 uur in de gemeenteherberg door not. v. d. Kloes lo voor ambachts- heeren de oppervruchten in hunne boom gaai den aan de Kaaistraat en grintweg. 2o voor de kinderen De Jonge in Kolen wiegenhoek, Drabbe en Brikshoofd. 3o voor A. C. Blok id. 4o voor Welleman qq. in een boomgaard Noorderhoek. Westlrapeire, by v. Rooyen 11 uur door not Verhulst 1 H. 13 A 10 cA. bouwl in pijp in 't Hooi. Colijnsplaat, bjj E. v. d. Berge door deurw.' Gelner half 6 meubelen, veerenbed, arbeidersgereedschap, kruiwagen, brandhout, vet varken, 100 roeden aardappels te vëlde. Hansweerd, half 12 op de losplaats door not. Prins 2530 perkoenpalen voor afrastering. Donderdag 17 Augustus. Vlisslngpn, 8 uur in de oude vriend schap door not- Bosch 2 huizen. Prinse straat 187 en 188, groot 68 en 75 cA. Viydag 18 Augustus. Helnlienszand, 11 uur bij P. Ryk voor Chr. Kloosterman door not. de Vos den boomgaard 3960 Ac. 's llecrenhoeit, 2 uur by B. de Jonge voor vrouw Verhage door not. De Ronde Bresser erfpachtsrecht op 445 cA. grond met daarop staand woonhuis Mooldyk. Kruininge, voor het bestuur van den polder Kruininge by v. d. Linde voor 7 jaar verpachting door not. Prins 2 uur 13,20 H. bouw- en weiland. Wisse, biljetten vóór 18 Aug. by Nieuwen- huijze bij inschrijving te huur de opper vruchten in 2 boomgaarden aan den Palm- boomschen weg en in Zwake. Maandag 21 Augustus. Cocs verpachting voor burgerl. armbe stuur 9 uur in de Prins van Oranje voor 7 jaar door not. Pilaar 42 perc. bouw- en weiland ir. 's Heer Abtskerke. Dinsdag 22 Augustus. Koes, 8 uur in de Prins van Oranje door not. Mulock Houwer het winkelhuis van Kareis Wyngaardstr. 629 cA. Middelburg, ook volgende dagen door not. Tak 10 uur op de werf Middelburgs Welvaren werktuigen, gereedschappen, hout en ijzerwaren, scheepsatbraak, smedei ij voor raad, locomobile, sloep met inventaris en tuig, giek, brandspuit met toebehooren, kantoormeub., schrijfbureau, brandkast enz. Woensdag 13 Septembei. liapclle, bij Hanson door not. Lansen Croin uur smederij en bouwland. Jnl. dhr. Pelle. GOES. By de Donderdag ten overstaan van not. Houwer alhier gehouden verpachting van 29 perceelen bouw- en weiland, toe- behoorende aan het gasthuis, en samen groot 35,00,08 H. A., was de opbrengst f2143,53 De opbrengst per perceel was als volgt 1 H. 23 A. 90 cA. tiendvry bouwland voer f 100 en 1,02,04 H. id. voor f 60 aan J. Krijger Goes. 1,46,70 H. weiland aan L. Korstanje ld. voor f 70, 7650 cA id. aan D. Pukken id. voor f 65, alles per HA., 4180 cA. id. aan G. Ber gervoet id. voor f35 den hoop, 1,40,11 H.id. aan wed. L. Rijk id voor f65, 64 A. id. aan J.J. Koens id. voor f70. Alles in de gemeente Goes. 6273 cA. id. aan P. Simonse te Hein- kenszand voor f81, 7420 cA. id. aan W. Harthooin te 's Heer Abtskerke voor f60, 1,60,30 H. bouwland aan J. v. d. Does te Goes voor f53, 1,34,20 H. id. aan J. den Blauwe te Nisse voor 172, 1,74,80 H. id. aan C. de Jonge id. voor f 68, 5,18,60 H. id. aan C. de Noord te 's Heer Abtskerke voor f56, 2,45,42 H. weiland aan P. J. Priem te Ovezande voor f 60, 1,98,88 H. id. aan C. Meeuwse te Hein- kenszand voor f65. Alles in de gem. 's Heer Arendskerke. 1,91,40 H. tiendvry bouwland te Nisse aan de wed. D. Rijk te Ovezand voor 141, 64 A. bouwland te Ovezand aan P. Geen- se aldaar voor f 46,104 A. id. id. aan Ph. v. 't Leven id. voor f 45, 7430 cA. weiiand te Hoedekenskerke aan J- J. Walraven aldaar voor f60, 2,60,80 H. bouw- en weiland te Kloe- tinge aan wed. J. Paardekooper aid. voor f 54, I,12,30 H. weiland te Kloetinge aan J. M. Straub aldaar voor f56, 78,80 cA. bouwland te Schore aan G. Rosendaal aldaar voor 199, 2 H. id. te Gehore aan C. Glerum aldaar voor f52, 83,10 cA. weiland te Ierseke aan de wed. J. H. C. Kakebeeke voor f65,67,70 cA. bouwland te Waarde aan M. de Looze aldaar voor f50 alles per H. A. Bjj eene vroegere verpachting brachten die perceelen f2083.23 op. SCHORE. Donderdag werd door dhr. A. Ie Clercq aanbesteed het bouwen van een landbouwerswoning op de hofstede Westdorp namens den heer Stols te Tolen. Inschrijvers de hh. Jac. Burggraaf te Wemeldinge voor f3490, M. Korstanje, id f3500, D. v. Maris, Kapelle f 3587, J. Panny, Krabhendyke f3600, J. Lindenberg, Wemeldinge f3776, P. Dronkers, Kapelle f3879, P. Krijger, Poortvliet f3900, J. Lammeree, Hansweert f3990, L. van Verre, Kruininge f4040, C. Karelse, id f4100, J. den Hollander, id. 14310 en L. Van der Linden, id. f4340. ■ommobmhhbkwbhbaabbnbbbhi BlItGFJtLI.IKE MAAI) Van 10 11 Augustus 1893. MIDDELBURG. Ondertrouwd C. L. Brijsse S. 38 j. en F. W. Rommael jd. 29 j. G. Dingemanse jm. 24 j. en E. J. Maiije jd. 23 j. J. den Decker jm. 23 j. en C. Poortvliet jd. 19 j. F. Mentzy wedr. 28 j. en P. Evertse jd. 2C j. H. C. Hoogwaerts jm. 23 j. en N. Joziasse jd. 22 j. A. Polderman jm. 22 j. en A. H. Cammelot jd. 20 j. A. A. Sprink jm. 28 j. en E. Willemse jd 31 j. Getrouwd: H. Barendse jm. 22 j. en L. de Rijke jd. 24 j. - H. A. Clarys jm. 21 j. en A. J. Overduijn jd. 25 j. P. Buys jm. 25 j. en C. Bostelaar jd. 23 j. H Alberge jm. 28 j. en C. van Brakel jd. 31 j I. van Brakel jm. 23 j. en R. Alberge jd. 24 j. BevallenM. W. Hooftman geb. de Vlieger d. G. P. Hofman geb. Boot. d. K. Gabriölse geb. Verhulst. z. H. in 't Houtgeb. Steenbergen, d. C. Brandon Bravo geb. Marchand. d. K. Verhuist geb. Pleyte. d. M. Haussman geb. Jansen, d. OverledenC. J. A. van Schaik ongeh z. 49 jaar. GOES. Ondertrouwd: Mattheus Geluk 24 j. jm. en Francina Melanie Dingens 24j.jd. Gehuwd: Coinelis Johannes van der Hoeff 27 j. jm. te Rotterdam en Johanna Pieternella Molhoek 34 j. jd. te Goes onlangs te Rotterdam. Geboren: Johan Camil Anthonius z. v. Jan Dirkse en Amelia Pieternella Johanna Soulimans. MIDDELBURG, 10 Aug. '93. Even als voorgaande week was de aanvoer weder niet groot. Jarige Tarwe f0, 50 lager en de puike qualiteit f6,10 en daarboven gekocht. Van nieuwe dito waren enkele partijtjes ter markt, van uiteenloopende qualiteit en de beste soort tot f6 verhandeld. Jarige Rogge hield men op f5.50. Nieuwe dito f5 en voor de zaai geschikt daarboven. Wintergerst niet ter markt. Nieuwe Zomer dito f 5. Witte-, Bruine- en Paardenboonen opgeruimd. Van Groene Erwten hadden wij nog maar een kleine aanvoer die tot f9 a f 9.25 op de kook werden verhandeld. Kroon Erwten vonden naar deugd van f 10,50 tot f 11 koopers. Winter Koolzaad met weinig aanbieding in puike qualiteit f 8,50 betaald. Versche boter f 1,20af 1,30 per kilo. Eieren f 3,20 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 10 Aug. 1893. BOTER. Hoogste koers f0,75 a fO,— laag ste koers f 0,70. per 5 ons.Kipeieren hoogste koers f0.925 a f 0,laagste koers 0,65 per 25 stuks. Eendeieren hoogste koers 10,— laagste koers 10,— de 25 stuks. Tot onze diepe droefheid overleed he den plotseliog onze geliefde Man en Vader ADRIAAN VERHAGE, in den ouderdom van ruim v(jf en zestig jaren, 's Gravenpolder, 7 Aug. '93. Mede uit naam mijner kinderen: Wed. A. VERHAGE— Op 't Hof. De Notaris J. W. VERHULST zal op des voormiddags te e 1 f ure, in de herberg «de Oranjeboom», bewoond door A. van Rooijen Hz. te Westkapelle, in het openbaar by den Noordweg, in Pijp in 't Hooi, te Westkapelle, zulks in driepercpelen en zamenvoeging nader bij biljetten omschreven. Inlichtingen zijn te bekomen ten kantore \an gezegden Notaris. De Notaris C. PRINS te Iiruiningen zal des namiddags te 2 uren, ten herberge van L. D. Van de Linde aldaar, namens het Bestuur van den polder Krui- ningen, voor den tijd van 7 jaar, in den polder Kruiningen. In perceelen als bij biljetten breeder is omschreven. De Notaris A. M TAK te Middelburg, zal op telkens des voormiddags te 10 ure op de SCHEEPSTIMMERWERF MIDDELBURG S WELVAREN aldaar, in het openbaar EENE GROOTE PARTIJ Werktuigen, Gereedschappen, Hout- en Ijzerwaren, Scheeps- af braak en Smederij-voorraad. Een Locomobile, eene Sloep met Inventaris en Tuig, eeric. lange Giek, eene Brandspuit mei toebehooren, zoogoed als nieuw, Kantoormeubelen, waaronder Schrijfbureau, Brandkast en meer, Alles te bezichtigen Zaterdag en Maandag voor den verkoop van 10 tot 4 ure. De Notaris 0, PRINS te Kruiningen zal des voormiddags te llVs uren, op de los plaats te Hansweert, geschikt voor afrastering. De Notaris A. GALL13 MERENS te Kapelle zal en zoo noodig den volgenden dag, des vooi* middags te 9 uren precies, ten verzoeke van den eerz. H. Wondergem, op de door hem bewoonde hobtrde te Slchore, bestaande in 1 Veulendragend bruin Merriepaard 16 jaar, 1 vos Ruinpaard 12 jaar, 1 blauw Veulendragend Merriepaard 42 jaar, 1 bruin Ruinpaard 6 jaar, 4 vos Veu lendragend Merriepaard 5 jaar, 1 zweet-vos Merriepaard 3 jaar, 4 vos Merrieveulen 1 jaar, 4 zwart Rijtuig- paard (ruin) 10 jaar, 1 bruine Ruin 2 jaar en 1 dito 4 jaar, 9 Melkkoeien, 3 Kalf- vaarzen, 5 2jarige en 6 lVsjarige Runders, 2 Ijarige Hol- landsche Springstieren, 45 Aanhoud- kalvers, 1 Schaap, 6 Lammers, 2 vette Varkens, 3 Mestputloopers, 80 Kippen en Hanen, 40 jonge dito, 49 Eenden, 17 jonge dito, 3 Ganzen,Karnbok met Hek, 4 Menwagensen 2 Driewielskarren op ijzeren Assen, Kapwagen, 40 Ploegen, Waleploeg, 9 Eegden, 3 Rolblok- ken, Molbord, 3 Slepers, Sleepbord, Arreslede, Treemolen met Dorsch- machine, Snij- en Windmolen, Moes maker met dubbel werk, Bascule met Gewichten, Geeselsteenen Paard, Kruiwagen, Kiekenren, Broeihok, Vleeschblok, Schapenren, Recpenen Pleien, Ladders. Stal-, Zolder- en Melkgereedschap, Karnmolen, Zak ken, Ploegschijven en Zwingen, Koebak en Goten, Harnas, Kanthooi, Zaadstroo, Riet, Mutsaard en Brand hout, BENEVENS waaronder Kabinet, Linnenkast, Tafels, Stoelen, Kachels, Kookfornuis, Koper-, Glas- en Aardewerk enz. enz. Betaaldag 4 September 1894. Persoren, den Notaris niet als voldoende soliede bekend, zullen niet als koopers of borgen worden aangenomen, tenzjj van hunne volkomen gegoedheid blijke uit een ondubbelzinnig bewijs door een NOTARIS afgegeven. Op de hofstede is geen gele genheid tot stalling. De Notarissen PILAAR en MULOCK HOUWER te Goes zullen op Donderdag 31 Augustus 1893, 's voormiddags te 10 uren, te Ierseke in da herberg «De Oesterbeurs» voor den heer J. J. Ochtman m de gemeente Krabbendijke aan den dijk van den Nieuwlandepolder van de perceelen 56, 6a, 19a, 196, 5Ea, bbd, 411, 197, 229c, 229d, 302j, ged. 338 en 340, De ma^sa is inmiddels uit de hand te koop. Inlichtingen te verkrijgen bij den verkoo* per en de Notarissen, bij wie gedrukte catalogi te verkrijgen zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1893 | | pagina 3