Buitenlaudscli Overzicht. S c h o o i n i e u w s. Gemengde Berichten. Kloppersen Dommisse enDe Kruijter, wier naam een goeden klank heeft ook onder hen, die op het punt van be ginselen lijnrecht tegenover hen staan. Wij herhalen ons dringend verzoek: dat toch ieder heden. Dinsdag tus- schen 9 en 5 uur zijn plicht doe Eenige weken geleden heeft de gouverneur van den republikeinschen staat Illinois in de Vereenigde Staten van N. Amerika, urie leiders van het anarchisteooproer, die tot levenslange tuchthuisstraf waren veroordeeld, op vrije voeten geteld. Bedoeld oproer had den 4 Mei 1885 plaats op de Haymarket te Chicago. De Anarchistische beweging had in de grootste steden van Noord-A mer.ka zulk een omvang gekregen dat terecht voor een uit barsting gevi eesd werd. En die uitbarsting kwam ofschoon onver- Wacht. Toen een politiepatrouille daar langs kwam, werd er uit een nauwe steeg een boin ge woi pen, die een vreesely keslachting onder de politiebeambten aanrichtte. Arrestatiën werden gedaan en acht anar- chisten, Spies, Parsons, Engel, Fischer, Pielden, Neebe, Schwabe enLiogg, ter dood veroordeeld. De gouverneur deed hen echter verstaan dat de strop in levenslange tucht huisstraf veranderd zou worden, voor wie t be geerde. De viei eerstgenoem len kozen echter den strop, terwijl laatstgenoemde door het in- slokken van een stukje dynamietpatroon zich van het leven beroaf'e. Dedrie overigen vroe gen te mogen leven, hetgeen hun werd toege staan, doch in den kerker. Over he gebeele wereld, onder sociaal democraten en anarchisten, spande men sinds dien tijd samen, om de vrijheid dezer drie misdadigers te bewerken. Moties van afkeuring werden aangenomen, verzoekschriften eb dreigbrieven tot den gouverneur gericht, er werd opeulijk geagiteerd, tot eindelijk de gouverneur, onder voorgeven dat hjj het vonnis te streng vond, Fielden, Schwabe en Neebe ontsloeg en een volkomen amnestie uitdeelde. De Amei'ikaansche bladen keuren deze daad goed of af al naar het standpunt is door hen bij deze zaak ingenomen. De Duitsche Rijksdag heeft thans bij derde lezing, voor goed, de legerwet aan genomen met 201 tegen 185 stemmen. Er zijn 5 vacatures en er waren 5 leden afwezig. Graaf v. Bismarck, de zoon van den oud- rykskanselier, had zich eerst nog in een brommende redevoering tegen den tweeja rigen diensttijd verzet. Hij noemde dit een verzwakking van het leger, een voeding van de sociaal democratie en een gevaar voor het land bij mogelijken oorlog, Zijn oübezonken denkbeelden vonden geen instemming. Gelijk te begrijpen is, kreeg hy er van den socialist Bebel erg van langs. «Uw vader», zoo beet deze den jongen Bismarck toe, «heeft de sociaal demo- cratie niet kunnen vernietigen en dit zult gjj ook niet kunnen of gy zoudt ons allen moeten doodschieten Intusschen de wet is aangenomen e.i wacht nu slechts op ede ziel der negotie», de dubbeltjes. De keizer, zijn bijnaam de Reise getrouw, ging terstond na dezen uitslag op reis, om de gekroonde hoofden van Zweden en Engeland te bezoeken. De vrouw van prins von Bismarck is ernstig ziek. Zij lijdt aan een maagkwaal. Weinig is van deze vrouw bekend, welke met die van den president der Amerikaan- sche republiek dit gemeen heeft, dat zij zich nooit met staatkundige zaken bezig houdt en groot is door zich alleen met huishoudelijke zaken te bemoeien; hierin het woord van den Spreukendichter beves tigende dat een wijze vrouw haar huis bouwt. De Telegraaf meldt het volgende omtient haar: Johanna von Puttkammer was nauwelijks 23 jaren, toen zij in Juli 1847 huwde met Otto Von Bismarck. Haar ouders, die tot de conservatieven en de streng geloovigen behoorden, waren eerst tegen het hu welyk Om herr te verschalken gebruikte de heer Von Bismarck de volgende list: toen hij vernomen had, dat de familie Puttkammer een soirée gaf, ging hij er heen, zonder tot de genoodigden te behooren. Na zyn arm aan de dochter des huizes te hebb -n aangeboden, ging Bismarck van groep tut groep, aan iedereen hun verloving aankondigende en er aan toevoegend dat de soirée was gegeven om deze gelukkige gebeurtenis te vieren. Men kan zich den schrik voorstellen der ouders, die uit vrees voor een schandaal het nieuws niet durfden tegenspreken. Dit was de eerste overwinning behaald door hem, die eenmaal zou worden de «IJzeren Kanselier», en wel eene overwinning, die hij nooit reden heeft gehad te betreuren. Want zijn huwelijk is voortdurend zeer gelukkig geweest. Reeds 10 jaren lang is zij onder behandeling van dr. Schwenniger, doch hij klaagt dat nooit zijn voorschriften worden uitgevoerd. Toch hebben Bismarck en zyn vrouw reel vertrouwen in hem. Toen hij voor de eerste maal door prins von Bismarck werd geroepen meende dr. Schweninger hem eenige vragen over zyn vroeger leven te moeten doen. «Dat gaat u niet aan», antwoordde de kanselier toornig, «ik heb u doen komen om het tegenwoordige en niet het verledene te verhelpen «Als dat het geval is», antwoordde de geneesheer, «raad ik u aan een veearts te laten roependeze handelt zonder vragen aan zijn zieken te stellen.» En zyn hoed nemende stond hij op om heen te gaan. Deze uitval beviel Bismarck, die lachend uitriep: «Maar blijf toch! gij zyt juist de man. dien ik hebben moet.» Het biijkt dat mevrouw Bismarck stand vastig weigert afstand te doen van haar geliefkoosden drank, champagne frappé, tot wanhoop van dr. Schweninger en van haar getrouwe gezelschapsdame. Hoewel zij het nooit heeft bekend heeft mevrouw Bismarck zich zeer aangetrokken de dubbele ongenade van haar echtgenoot en vau haar zoon Herbert, wiens benoeming tot kanselier zy zeker waande. Zij heeft zich nooit over de behandeling van keizer Wilhelm II beklaagd, maar haar omgeving weet al lang hoezeer zij zich vernederd ge voelt. Mevrouw Bismarck heeft drie kinderen haar dochter, gravin von Rantzaa, eeht- genoote v in den Duitschen gezant te 's Gravenhage; graaf Herbert, gehuwd met Maria Hoyos, en graaf Wilhelm, de landrath van Hanau. Ook prins von Bismarck is minder gezond. Ziju oude kwaal, aderzwelling, veroorzaakt hem weder veel pijnen. 17 Juli'93. Men schrijft ons uit Kapelle Heeren redacteurs moesten in verkiezings dagen toch vooral zorgen, dat zij ook in de plaatsing der berichten hunne tegenstanders niet prikkelen. Natuurlyk geheel onopzettelijk hebt gij Vrijdag verzuimd te melden dat de liberale kiesvereeniging alhier tegenover het aftredend lid Jacob Zegers gesteld had J. de Jager Jz. Maar de Goesche Crt. ver meldt abusievelijk dat de antirevolutionaire kiesvereeniging j. de Jong had geproclameerd. Daar gelaten of er een J. de Jong by ons bestaal neem ik de vrijheid u te herinneren dut niet J. de Jong, maar JANUS DE JONGE, NOTARISKLERK, door ons is canuidaat gesteld en daar er vyt personen onder ons zyn die J. de Jonge heeten, moet die naam voluit op het stembiljet. Middelburg. De r. k. kiesvereeniging heeft alle aftredende leden van den raad weder candidaat gesteld, namelyk de heeren v. Dunné, v. d. Harst, Snijders en v. Voorst Vader, met de heeren De Kruyter en D. J. Mes. Met 1 Augustus a. s. worden bij de Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen o. a. overgeplaatst: de adjunct- ingenieur 3, kl. jhr. L. M. Von Weiier, thans werkzaam op het bureau van den ingenieur der tractie te Zwolle naar Vlis- singen en de adj. ingenieur 2. kl. M. H. C. Kramers van Vlissingen naar het bureau van den ingenieur der tractie te Tilburg. De Commissie in zake Neerbosch hield Woensdag haar eerste zitting te Utrecht, Mr. W. de Beaufort lid der 2de Kamer voor Amsterdam werd met algemeene stem men tot Voorzitter gekozen. Ten einde allen schyn van een parlydig onderzoek te vermijden besloot de Com missie zich nog ean zestiental leden te as- sumeeren van verschillende godsdienstige richting en kerkgenootschap, doch alleen marmeo die bekend staan wegens toewyding aan phiianthropische instellingen. De Commissie zal in drie afdeelingen gesplitst worden, eene juridische, eeoe pae- dagogische en eene hygiënische, waardoor de werkzaamheden van zelf verdeeld worden, Men stelt zich voor dat het minstens di ie maanden zal duren alvorens de rapporten openbaar gemaakt worden. Het Nederlandsche volk dat zooveel belang stelt in deze zaak kan zich wel verzekerd houden, dat er zonder aanzien des persoons geoordeeld zal worden. De samenstelling der Commissie is daarvoor een genoegzame waar borg. P. N. B. C. De Staten van Noord-Brabant hebben besloten tot vermindeiing der opcenten op de grond- en personeele belastingen, te beginnen met het dienstjaar 1894 De/e vermindering bedraagt voor de grondbe lasting: 2 opcenten op de gebouwde en 9 op de ongebouwne eigendommen en voor de personeele belasting 2, zoodat de opcen ten daar voortaan zulen bedragen 20. 22, en 17. Welke gelukkige menschen daar 1 Bij Kon. besluit benoemd tot dykgraaf: van den Bylevelds-eo van den Suzannapolder F. P. Polderdijk, van den polder Ouster Zwake J. Woutersen: tot plaatsvervangend dijk graaf: van den Magdalenapolder A. B. Tho maes, en van den Visartpolder J. Lijbaart. Middelburg 17 Juli. Hedenavond houilt de liberale kiesvereeniging «Eendracht maakt macht» eene vergadering ter bespreking van de jongste verkiezing der Provinciale Staten, waai bij het liberale lid der Eerste Ka- mer Six, vervangen werd door Godin de Beau fort, antirevolutionair. Ais naar gewoonte ma ken de liberalen i schoon terecht) veel geweld over deze ongedachte nederlaag en denkelyk zal dan ook daar ter sprake worden gebracht, de afwezigheid bij die verkiezing van den heer van Uije Pieterse. Misschien wordt hem wel verantwoording gevraagd over zijne afwezigheid. Is dit zoo en volgen de liberale kiesvereenigingen met betrekking tot de heeren de Smidt, van Deinse, v. d. Lek de Clercq en Bolle dit voorbeeld dan staan ons nog ongewone en tot dusverre ongekende dingen te wachten. Een troostjeDe Haagsche correspon dent der Groningsche Crt. vertelt dat de heer Six toch misschien spoedig voor het lidmaatschap der Eerste Kauner zou bedankt hebben, daar hij waarschijnlijk den heer Van Panhuijs zal opvolgen a's commissaris der Koningin in Oveiijsel. Ofschoon wy van dit praatje niets gelooven, merken wij op dat op die wijze de jongste benoeming in de Staten een daad van bezuiniging kan geweest zijn. Het spaart namelijk de drukkosten uit en de reis- en verblijfkosten der afgevaardigden, tegen eene nieuwe verkiezing, Zierikzee. Vrijdagavond vergaderde alhier de ZierikzeeJche Stoomvaartmaat schappij ter benoeming van een directeur en drie commissarissen. Met 153 van de 163 tegenwoordige stemmen werd benoemd no. 1 der voordracht de heer K. F. de Looze. Voor de benoeming tot commissarissen waren drie voordrachten opgemaakt no. 1 mr. A. J. F Fokker en A G. Kijn no 2 inr. H. C Moolenburg en Jb. v. d. Linden: no. 3. F. C. v. d. Vliet en mr. D. v. d. Vliet. Gek izen werden Ie mr. Fokker met 85 stemmen tegen 53 op den neer Kijn: 2e mr. H. C. Moolenburg met 126 stemmen tegen 9 op dhr. Jb. v. d. Linden; 3e mr. D. v. d. Vliet met 141 stemmen tegen 8 op deo heer F. C. v. d. Vliet. Laatstgenoemde had verzocht niet in aan merking te komen. De heeren v. d. Vliet en Moolenburg namen de benoeming aan; de heer Fokker nam baar op beraad. Middelburg. Bij de jongst gehouden verkiezing vooreen Commissaris vau Walclie ren is gebleken dat Jhr. de Jonge van Ellenieet 88 stemmen had. Verder waren uitgebracht op de heeren D. J. Dronkers 79 en Mr, van Voorst Vader 47 stemmen. Er moet dus eene herstemming plaats hebben tussclien de hh. de Jonge van Ellenieet en D J. Dronkers. Er is een tijd geweest dat steeds gekozen werd de candidaat van de kiesvereeniging «Walcheren».» Üok hierin komt een keer. Het is te hopen dat de kiesvereeniging «Walcheren,» by deze «temming zal hebben geleerd, bij het «tellen van candidaten wat meer te letten op de haar niet onbekende wenschen van ingelanden, want als men weet dat de heeren Dronkers en Vader per advertentie verzocht hadden geen stemmen op hen uit te brengen, dan schijnt de invloed der kiesvereeniging niet heel groot te zijn. De commandeur van Scheepsbouw dei- marine A. de Vries, is tydelijk belast met het dage ijksch toezicht op den aanbouw van het by de Maatsch. «de Schelde» op stapel zijnde ramsehip «Evertser,.» De lieer P. van Wingerde, machinist le. klasse, is belast met het toezicht op den aanbouw der machines van Evertsen Korte- naer. Uit de rekening en verantwoording over het 9a boekjaar der levensverzekering maatschappij Utrecht, heden door ons ont vangen, blykt dat de geldelijke uitkomst gunstig is. Er is een voordeelig saldo van f 7000, waardoor het voordeelig saldo ten bate der winst- en verliesrekening tot f 124312.40 is geklommen. Het dividend is bepaald op 4t/? percent (f 4,50 per aandeel). De totale waarde der bezittingen bedroeg op 31 Dec. 1892 bjjna 1300 duizend gulden. De fondsenreserve bedraagt nagenoeg f 29000. Kerknieuws Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Stavenisse Js. H. Snel, laatst pred. te Curagao. Geref. Kerken. Beroepen te Brouwershaven ds. O. J. Geerhng te Holwerd. De algemeene Synode van de Gerefor meerde Kerken zal, na een voorafgaande ure des gebeds op Maandag 28 Aug. hare zittingen aanvangen op Dinsdag 29 Aug. te Dordrecht. Aan de theologische school zyn tot het laatste studiejaar bevorderd de heeren studen ten Aalders. Bos, Droower, Dateina, W. A. Dekker tuit Middelburgt, v. Dellen, Üiemer, Donner, Doorn, Drenth, Duin, Dwarshuis, v Goor, Groeneveld. Joffers, N. G. Kapleijn, C. J Kapteijn, Koers, Lamberts, S. O. Los (uit Oudvosineer', Luglighei1, Meijer, Nawijo, Prins, Roorda, Smeding, Spoel, Triolen, Ver burg, de Vries, Wielenga en Wiersma. Geslaagd voor apothekersbediende tnej.P. J. v. Pienbroek te ZaamsUg. Geslaagd zyn voor het admissie examen aan 's rijks veeartsenijschool de hh. C. S. Jeronimus en H. J. v. Nederveen vun Mid delburg. Na examen toegelaten tot de eerste klasse der aid. A (handteekening) aan de ryksnormaalschool voor teekenonderwijzers te Amsterdam de heer J. W. de Graad' vau Oud-Vosmeer. Goes. Overgangs-examens der H. 13. S. Van de voorbereidingsklasse tot de le klas-e zyn bevorderd Met den len graad J. Knitel en P. Hoogesteger. Met den 2en graad J. de Witt Hamer, G. de Blinde, Jan Kakebeeke, J. Goetheer. Met den 3en graad J. Beye- rinck, S. de Jonize Mulock Houwer, Anton Heymering en W. Bouwens. Van de le klasse tot de 2e Met den len graad W. Ittman. Met den 2en graad J Blacks tone, P. de Wdde, P. Goetheer, W. van der Meulen, en W. Quist Jz. Met den 3en graad C. de Blinfe, A. Huysse en P. Quist Bz. Voorwaardelijk J. Ochlrnan. Van de 2 tot de 3e kla<se met den 2n graad H. Beltzer, J. W. Roskes, Jan Massee, C. Kloo-terman, G. Fopma, W. van Ebben- horst Tengbergen. Met den 3n graad W. van Noppen. Van de 3e tot de 4e klasse met den In graad W. Dormaar. Met den 2en graad P. Win- gender, P. Persant Snoep, L. van Dellen, Met den 3en graad L. la Porte en de toehoorders j. de Jonge Mz. en P. Laban. Zonder graad: N. Labryn. Voorwaardelijk J Mooye.i, W. Sturm, H. Nyssen en J. Fuijckschot. Van de 4de tot de 5e klasse: Met den 2an graad J. Persant Snoep, J. Hoekman, I. Emanuel en de toehoorder J Verburg. Met den 3en graad C Bom. Aan het 1ste toelatingsexamen wordt heden deel genomen door 17 candidaten het tweede toelatingsei nnen heelt plaats Vrijdag 1 Sept. Oud-Sabbinge. Zaterdagavond be- ieidJe men ons Iner eene aangename ver rassing. Het nog jengdige muziekgezelschap Wol/erts fanfaren) bracht ons een bezoek en gaf eenige nummers len beste, die oud eu jong in epn oog wenk o tar buiten lokten. Het gezelschap geeft blijken van oefening, waar ir en algemeen zeer over tevreden is. Met gepaste vroolijkheid namen zij afscheit, bij ons den wensch achterlatendekom mtar weereens spoedig terug naar Sabbinge Vlissingen. Zondagmorgen ten 8 ure i s H. M. s.s «Argus», gebouwd voor rekening van het Departement van koloniën aan de Maatsch. «de Schelde» alhier en bestemd om den Opiumsluikhandel in Ned. Italië tegen te gaan, van hier naar zijne bestem ming vertrokken onder bevel van kapitein Bruce. Gelijk b kendis, werd bovengenoemd schip zoowel als de machine en ketels aan de fabtiek de Schelde vervaardigd en alhier geheel uitgerust onder toezicht van den heer J. Boon, ouJgezagvoerdcr by de Rot- terdamsche Lhy.i. Binnenkort zal o.'k het 2e schip vertrekken, genaamd «Cycloop. 's Heer Abtskerke. Maandagmiddag werden alhier in een sloot twee piarden van den landbouwer J. Lokerse te Hein kenszaud dood gevonden. De oorzaak van hun dood onbekend. Duur vleesch en goedkoop vee. Tengevolge gebrek aan gras en de be lemmeringen van don vee-uitvoer, zijn veie veehouders genoodzaakt hnn vee van de hand te doen. Tengevolge daarvan zijn de veeprijzen belangrijk gedaald. Volgens de genoteerde marktprijzen en eene mededee- ling van een abattoir-beambte te Amsterdam, wordt het vee gemiddeld tegen 25 a 30 ct het halve kilo op de markt verhandeld. Dat is eene belangryke schade voor de meeste veehouders, die op zware lasten zitten en met angst gaan zij den winter tegemoet. Den slachters komt echter die toestand zeer ten goede, want hunne winkelprijzen zijn en blyven 50 ct. het halve kilo, en op het boekje 55 a 60 ct. Precies dus dezelfde toestand die reeds geruimen tijd de gemoe deren van Parijs bezighoudt, zegt het N vd D- Te Gemert is een man van de in gang zijnde tram gesprongen hy viel en hem werden beide beenen afgereden. Op den openbaren weg te Gassel heeft iemand zyn broeder, een idioot, door een ge weerschot opzettelijk van het leven berooid. De moordenaar is over de grenzen gevlucht. In een bosch te Elshout heelt een landbouwer een nest met drie jonge arenden gevonden Toen hy zich het nest wilde toeëigenen moest hij de ouden, die woest rondvlogen, zich met geweld van het lijf houden. De jonge vogels zitten thans in een kooi. Te Amsterdam is een jonginensch die in slaap gevallen was op een sioel die vlak voor het lage raam van zijn slaapkamer stond uit het venster gevallen en na eenige uren bezweken. ln de Wogmeer (Noord-Holland is een 6 jarig meisje, terwijl de ouders naar de kerk waren, in een sloot achter de woning verdronken. Bij Naarden ïsdoor den bliksem een boom tot splinters geslagen, juist toen de Gooisclie stoomtram passeerde. Gelukkig kreeg niemand leisel. Afgeslagen takken kwamen op de locomotief en in de wagens terecht. De mierenplaag in de woning van den postdirecteur te Leeuwarden, die tijdens het winterseizoen aan fut vermin leren was geweest, is later weder toegenomen. De warmte der laatste maanden beeft de mieren doen vermenigvuldigen, nog erger dan ver leden jaar bet geval was. «Niets jis hun heilig». Zy weten overal door te dringen en vullen de vertrekken in alle hoeken, in kasten, laden, vooral in trommels, hoe goed ook gesloten, als er maar eetwaren in zyn. De woning van den posidirecteur is dan ook opnieuw langer onbewoonbaar geworden, en deze ambtenaar was daarom persoonlijk by den minister van waterstaat, om op den onhoudbaren toestand te wijzen en vergunning te krijgen weder evenals ten vorige jare, voor zijne rekening tijde'ijk, zoolang de plaag aanhoudt, zich van eene andere woning te voorzien. Bij de verkooping der tienden hebben Vrydag te Ooslerhout slechts enkelen den moed gehad te «inynen». By een daarvan heeft men, naar men verneem», dezen nacht aan diens woning baldadigheden gepleegd, door het inwerpen van ruiten, enz Zaterdag waren de boeren wederom in grooten getale opgekomen, de overeenkomst om geen bod te doen heeft men getrouw nagekomen, zoodat ook hier de eigenaars der tienden dit jaar groote schade lijden. Een daarvan is in bezit v«n 17 klampen, die voor weinige jaren gekocht zijn vojr p. in. zeventig duizend gulden. -- Davenport contra Scquah. Bij zyn optreden te Doidrecht legde ue heer Dave i- port, volgens den correspondent der IV. R. C de volgend i eigenaardige verklaring af «Mijn positie is sedert mijn vorig optreden in uwe stad eenigszins veranderd. Wat ik nu doe, is niet meer zoozeer kwakzalf lk doe veel van die zaken weg bedot werd, kwakzalverachtigen omhaal eu hm middelen), lk werd kwakzalver genoem en wist dat er inderdaad een weinig K in de zaak wasdoch tevens dat ik opnjv het goede voor had.» Vervolgens eei uiteenzetting van de werking der niem Sequah- of Uavenportolie. De olie is ti: nieuw; zij wordt te Rotterdam gemaakt, geeft een beter effect dan eenige ande olie. Davenport zou geeri kwaadsprefc van de Sequahoiie, maar deze O toch f» Zy neemt ab-oluut de pijn weg, is ware pyndooder. Komt ue pijn uaderhsj terug, dan moet rueu opnieuw inwriji, en bij den dokter een laxeermiddel vn® Te Wamel is een hofstede afgebran Slechts een Ueel van den inboedel gered wurdeu. Uugeveet 25000 kilo 23 varkens, 3 houden en veel kippen, i nevens de kist van den knecht uiei Ut er in en de onverzekerde inboedel van ei buurman, wiens huts kort geleden afbranum en die daar zyn opstal geborgen had, bleii ii. de vlammen. Bij een inan te 's Hertogenbosclu aziatische cholera met duodelijken uHik geconstateerd Het lyk is terstond begraven Volgens anderen was het echter inlandsckl cholera. Te Amsterdam is Zaterdag eet moordaanslag gepleegd. Een bedelaar, die zich lam hield en daardoor nog al wa; opliep, veroorloofde zich de weelde en dt zonde er een vrouw buiten huwelyk opm te hou.lea. Daar hij haar verdacht van ontrouw, maakte hy dikwijls ruzie met haar en dreigde dan haar te avond of morgen te zullen dooden. Toen hij nu mei baar in da gelagk tiner van hun logemeutje zat, zeide hy eensklaps tegen haar: (je dactit dat ik geen centen meer had, maar ik had ze wel», eu meteen haalde hy nieuw mes, zoo pas doorhem gekocht, vat onder zijn jas en bracht de vrouw en, gevaarlyken steek onder het hart toe. Ge lukkig -schoot de herbergier toe, die 4-, vrouw van onder 's mans handen haalde. Da onverlaat, die reeds 15 jaren gevange nisstraf' achter den rug heelt, ging zich j zei bij de politie aangeven. Het moiphinisme neemt onrustbarend r toe, vooral iu Noord-Ainenka, waar de bevolking van verschillende steden onder den invloed daarvan staat. Maar ook id Europa breidt zich de ziekte uit, in Fiankryk volgens de Lyon médical vooral ouder de geneeskundigen. Ouder de 545 morphinisten kwamen 289 geneeskundigen voor. Toen Zaterdag het onweer kwam opzetten, waren eenige boerenarbeiders te Montferrand op het land in de beetwortels aan 't werk. Denkende, dat zij vóór't otiweder hen bereikt had, nog wel 't middagmaal zouden kunnen gebruiken, namen zy plaats onder een grooten noleboom. Reeds luidden enkelen het maal bijna genuttigd, toen plotseling een helle bliksemstraal uit de wol ken losscheurde, onmiddellijk gevolgd door een ratelenden donderslag. De bliksem was in den noteboom geslagen, onder welken de 8 personen gezeten waren. De boom was geheel in tweeën en de aclit arbeiders lagen bewusteloos ter aarde, vreeselijk verbrand aart de beenen en het gelaaleen hunner evenwel kon riog opstaan en hulp halen. Gelukkig bleek dat de arbeiders niet in levensgevaar verkeerden doch door den sterken schok hebben zij het bewustiija verloren en nog heden niet herkregen. Het was een noodweer in den waren zin des woords, de oogst werd voor een groot ge deelte vernield. bedert eensgen tijd maakten de zakken rollers te Kopenhage uitstekende zaken, vooral aan het station eu de scliou wburgeii. Enkele dagen geleden wilde een jongedame een kaarde nemen aan het loket in de vesti bule van net spoorwegstation, wen zy een netgekleed heer, naar alle regalen der k inst zijn hand in den zak vaneen buurman zag steken en daaruit weder te voorschijn komen .net een porteteuille. Het eerste wat zy dee was dan z tkkenroller mar de keel le vliegeo en, ondanks een beitigen tegenstand, heinover te leveren aan de politie, die in hem eeu ouden bekende van de gevaarlijkste soor herkende, Het moedig gedrag der jonge dame werd intusschen ruimschoots beloond: zij ontving eene broche met diamanten beze en vergezeld van een zeer vleiend schi y ven de-P Een treurig ongeluk gebeurde Zaterdag bij het zeebad Skegness, »P kusl Lincolnshire, waai heen zich een groot aantal werklieden eer.er spoorwegmaatschappij had beoeven om ouder gewoonte hier een genoe- gelijken dag in elkanders gezelschap doof te brengen. Terwyl liet meerendeel de s doorwandelde of op liet strand vertoefde, stapten ongeveer 32 man in eene groote zeilboot en gingen een tochtje maken op de zee, die spiegelglad was. Alles ging «aar wensch tot dat men den terugtocht aanving. Juist toen de stuurman het roer wendde, stak een lievige windvlaag op, weldra gevolgd duor een hevig on weder. De boot sloeg om nog vóór men zich het gevaar waarin meD verkeerde bewust was. Allen, op drie na, kwamen om 'lieven; de drie geredden werden door een visscher uit het water ge haald. Van de 29 verongelukten is tot heden geen spoor gevonden. Te New-York kwam eergisteren de stoomboot Red Sia aan met 794 land ver* huizers, waaronder 694 Russen. De overheid weigerde echter deze landverhuizers toe te laten, wanneer de stoombootmaatschappij niet een borgtocht van 10,000 dollars stelde, dat de staat van hen geen last zou onder vinden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1893 | | pagina 2