Openbare Verknoping. Bouw- en Weilanden WOONHUIS, 2 Woonhuizen nieuw gezaagd Hout, TUIN en Bouwland LANDBOü W. Gemengde Berichten. AD V ERTËNTI EN. Zaterdag 6 Mei 1893, veilen en verkoopen Planken Schalen en Latten op Maandag 8 Mei 1893, op Dinsdag den 9 Mei 1893, openbaar verknopen tot het heffen voor 3 jaren van Sas- en Havengeld. Dat Ged. Staten hebben goed- gekeurd de gewijzigde verordenirg op de veemarkten en eenige af- en overschrijvingen. Het kohier van den H. O. wordt vastge steld op een bedrag van f2500l,8ü naar den factor 0.996, verdeeld over 103 contribua- belen. Besloten wordt tot tijdelijke voor ziening in de uitgaven, omdat de rijkssubsidie voor het Sas verzuimd was op de rijks- begrooting voor '93 te brengen, en dos eerst in het najaar bij suppletoire begrooting in orde komt. Ingekomen is het gemeentever slag over 1892. De heer Lambrechtsen merkt op dat in de laatste jaren in het verslag niets voorkomt omtrent de scheep vaartbeweging en het Sas. Hij acht het van belang dat daarvan voortaan melding ge maakt worde. De voorzitter stemt dit toe. De vergadering is hierop gesloten. Door den minister van financiën zjjn, met ingang van 15 Mei, verplaatst de na volgende kommiezen bij 's rijks belastingen H. F. M. Hulsenboom van Zierikzee naar Brouwershaven; J. Bazen van Ellewoutsdijk naar Zierikzee P. Dreve van Eede naar Elle woutsdijk J. J. de Smit van Roosendaal naar Eede J. P. van Oost van Zierikzee naar VeereO. Uffen van Brouwershaven naar Zierikzee N. Oost Lievense van Sas van Gent naar Brouwershaven; B. 't Hart van Axel naar Sas van GentP. BouJens Az. van St Jansteen naar Axel: J. F. Eckebus van Maastricht naar St. JaDsteenF. C. Eversdijk van Sas van Gent naar Terneuzen J. A. van Hoeve van IJzendjjke naar Sas van Gent; J. den Braber van St. Kruis naar IJzendijkeH. Eijke van Eede naar St. Kruis J. Hollebrand van Retranchement naar Ter- neuzen; J. F. de Zutter van taraproy naar Retranchement C. T. van Leeuwe van Biervliet naar IJzendijke en J. de Vuijst van IJzendijke naar Bier vliet. M. C. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen te Goedeieede C. Kremer te Noordwelle en te Noordwelle P. der Wedu wen, surnumerair in de inspectie Middelburg. Reuzelvervalsching Wij maken het publiek opmerkzaam, dat de Amerikaansche reuzel tegenwoordig sterk waterhoudend is. Nu er op de toe voeging van katoer,zaad-olie gelet is ge worden, weten de «vernuftiger Yankees er ca. 10 pCt water in te werken het geen natuurlijk ca. 10 pCt te veel is, daar er geen water, tenzjj sporen, in reuzel behoort te zijn. (Maandblad). Gelqk de afkeur van Ameiikaansch spek, door de duurte van ons varkensvleesch almeer overwonnen wordt, zoo begint men, mede door de duuiheid van ons rund- en kalfsvleesch, ook meer voorliefde voor paar- devleescli te krijgen. En terecht. Verschil lende doctoren toch bevelen het aan. En als voedingsmiddel is het krachtiger dan vleesch van zelfs goed gemeste ossen, daar het meer eiwitstoffen bevat, evenals dit het geval is met het vleesch van wilde dieren boven dat van tamme. Het eiwitgehalte is namelijk nog 1 percent hooger dan dat van rund- vleesch, terwijl het minder vetdeelen bevat. Buitendien is het gemakkelijk verteerbaar. De smaak, hoewel eenigszins zoetachtig, verschilt weinig van dat van rundvleesch en ook dit zoetachtige kan nog, desverkie. zende, gemakkelijk weggenomen worden. Wat den prijs betreft, het is genoegzaam bekend, dat deze thans bijna overal in ons land minder dan de helft van dien van best rundvleesch bedraagt. Bjj kon. besluit zijn beroemd met 16 dezer tot surnumerair der posterijen de hh. J. G. H. Dhont en J. M. Bekaar te Mid delburg. Bij kon. besluit is benoemd tot ont vanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Sluis c. a. R. A. Bakker, commies-verific. der 2e categ der voormelde middelen. Op de te Zwolle gehouden algemeene vergadering der vereeniging «Het Rundvee- stamboek» is besloten de inschrijiingskosten van f 5 per stuks vee te verlagen op f2.50 bij opname van vijf stuks op dezelfde hoeve, onverschillig van welken eigenaar. Of ook bij opname van 4 stuks aan denzelfden eigenaar behoorend. Tevens werd bij acclamatie besloten de algemeene vergadering in 1894 te Goes te houden. Wij ontvingen het «programma van de Algemeene Vergadering en de Algemeene Tentoonstelling van Werktuigen te houden den 14 Juni 1893, te Tholen, provincie Zee land, door de tn aatschappij tot bevordering van landbouw en veelei It in Zeeland Bene vens van de tentoonstelling te houden den 15 Juni 1893 te Tholen op een weiland toebehoorende aan den heer A. van der Burcht, buiten de Oudelandsche barrière^ door de afdeeling «Tholen» van bovenge noemde maatschappij.» Dinsdag 13 Juni, des avonds te zeven uren Bijeenkomst van het Hooldbestuur op het Raadhuis. Woensdag 14 Juni, des voormiddags te tien uren Algemeene vergadering der leden in de zaal van de Koninklijke Handboogschutterij «Non Semper.» Des voormiddags te tien ure tentoonstel ling van werktuigentoegankelijk voor de leden. Belangstellenden, geen leden der maatschappij zijnde, kunnen die bezoeken, teg'n betaling van 2e ce p r perso n Des namiddags te drie uren rijtoer. Donderdag 15 Juni, van 11 tot des na middags 4 uren Tentoonstelling van werktuigen, welke voor zooverre zulks doenlijk is, in beweging zullen worden gebracht. Tentoonstelling van Paarden, Rundvee, Schapen, Varkens, Pluimgedierte, Boter, Paardentuig, enz. Belanghebbenden, geene leden der Maatschappij zijnde, zullen van des middags twaalf uren af worden toege laten tegen betaling va n 25 cent per persoon. Des namiddags te vijf uien." Gemeen schappelijke maaltijd. Uitgeloofd worden voor: 1. De meest vol ledige verzameling vanlandbouw-werktuigen. Een le prijs van f 200 en een 2e van f 100 2. De meest volledige verzameling vanzuivel- werktuigen. Een prijs van f 100. 3. a. Een handcentrifuge. Een le prijs van f50 en een 2e prijs van f 25. b Een boterkneedmachine. Een prijs vat. f25. 4e. De meest volledige verzameling van werktuigen voor grondbewerking. Een le. van f 75. Een 2e. van f 25. 5. Een petro leum.-motor, beneden 8 effectieve paarden krachten Een le. 'van 1200 en een 2e van f60. Aangifte ter mededinging behoort voor de groepen 1, 2, 3 en 4 te geschieden vóór 15 Mei 1893 aan den heer I. G. J. Kakebeeke, algemeen Secretaris der Maat schappij te Gi es. Nog worden prijzen uitgeloofd o. a. voor landbouwwerkpaarden, onverschillig van welk ras. Hengsten en merries, minstens 3 jaar oud. Voor elk: Eerste prijs: f25.uit geloofd door den Algemeenen voorzitter der Maatschappij, den heer mr. P. C. J. Henne- quin, aan welke prijs wordt toegevoegd eene premie van f 50, door de afdeeling «Zeeland» van het Nederlandsch Paardenstamboek, mits het dier ingeschreven zij in het Stamboek. 2e pr.f 15. Hengsten, geboren in 1891.1e pr.120. 2e pr.110, uitgeloofd door den algemeenen penningmeester der Maatschappij, den heer J. J. van Weel. Hengsten, geboren in 1892, le pr.f 15, 2e pr. f 7,50. Merriepaarden, geboren in 1891. le pr. f 15, uitgeloofd door den voorzitter der afdeeling «Tholen», den heer L.J. Dorst Cz. 2e pr. f7,50. Merriepaarden, geboren in 1892, le pr. f10, 2e pr. f5. Ruinpaarden, minstens 4 jaar oud. le pr. f 15, 2e pr. f10, uitgeloofd door den secretaris-penningmeester der afdeeling «Tholen», den heer A. J. de Wit Andriessen. Merriepaarden met Veulen. Maximum leeltijd 12 jaar Voor het beste merriepaard met veulen: le pr. f25. uitgtloofd door den heer Jonkhr. Mr. E. A. O. de Casembroot, vermeerderd niet eene premie van f '10. 2e pr. 110 uitgeloofd door den heer C. A. van der Burght, vermeerderd met eene premie van 1 5. Spannen werkpaarden, minstens 4 jaar oud, onverschillig van welk geslacht, be. hoorljjk getuigd, le pr. 125, uitgeloofd door den algemeenen Vice-Voorzitter, den heer B. G. van der Have. 2e pr. f 15. Voor het geschiktste Tilburypaard (geheel getuigd) f20 uitgeloofd door de bestuurs leden der Afdeeling «Tholen». Rundvee, onverschillig van welk ras. Springstieren, geboren in 1891 of vroeger, le pr.f30, 2e pr. f 15. Slieren, geboren in 1892. le pr.f20' 2e pr.f 15. De bekroonde stieren moeten tot 1 Maart 1894 beschikbaar worden gesteld. Melkkoeien, minstens 3 stuks, van eenen eigenaar, le pr.125, 2e pr. f 15. Melkkoeien, minstens 2 stuks, van eenen eigenaar, le pr. 120. 2e. pr. f10 uitge loofd door den heer H. J. E. Gerlach. Vaarzen, minstens 2 stuks in te zenden, met niet minder dan vier tanden, van eenen eigenaar, le pr. f 15, 2e pr. 110, uitge loofd door den heer J. W. Wagtho. Vaarzen, minstens 2 stuks in te zenden, met minder dan vier tanden, van eenen eige naar. Eerste prijs: f 15 Tweede prijs f 10. uitgeloofd door den algemeenen Secretaris der Maatschappij, den heer I G. J. Kakebeeke. Paardentuig en hoefbeslag voor den land bouw. Voor het volledigste en in verhouding tot den prijsdeugdelijkste paardentuig: f 10. Voor de volledigste verzameling hoefijzersf 10 Boter. Voor de best gekeurde boter, minstens 1 kilogram, den morgen van de tentoonstel ling in te zenden, le pr. f 6, 2e pr. f 4. De werktuigen moeten door de inzenders v rachtvi ij op het terrein der teutoonstelling worden aangevoerd en door hen behoorlijk worden opgesteld ter plaatse, aan te wijzen door de regelingscommissie voot dë ten toonstelling. Voorzitter dier commrssie is de heer J W. Wagtho te Tholen. Hetzelfde werktufg mag slechts op één nummer mededingen. De inzenders zjn zeiven aansprakelijk voor elke schade, zoowel bij het vervoer als op het terrein van de tentoonstelling of daarbuiten aan hunne inzendingen, door welke oorzaak ook, toegebraeht, en onder werpen zich omtrent alle verschil van meening betreffende deze tentoonstelling en wat daarop betrekking heeft, aan de uit spraak van de uitvoerende leden van het Hoofdbestuur. Nadere inlichtingen te bekomen bij de heeren I. W. Wagtho te Tholen en I. G. J. Kakebeeke te Goes. Coes. Weder werden gisteren in den tuin van «de «Prins van Oranje» door den heer D.ivmport etn hondertal leeilii.gtn ban school C en D er. de bewaarschool op een keurig middagmaal onthaald. Na het dinc werden zij verrast met een stuk speel goed, terwijl bj loting aan enkelen nog extra pi ijzen in geld, van een rijksdaalder en minder, ten deel vielen. In de seance werden weder een drietal personen door den «wonderdokter» behandeld. De nieuwe brievengaarder J. W. sedert Zaterdag te Wilhelminadorp in be- trekkirg is gisteren reeds wegens dronken schap uit zjjne betrekking ontslagen. Naar de Midd. Crt, verneemt, is de hengst Max te Hulst aan de gevolgen zijner brandwonden overleden Dergelijk «overlijden» diende wel per advertentie gemeld en door een plechtige «begrafenis» gevolgd te worden. Bij enkele veehouders op het ei-and Tolen, deed zich het verschijnsel voor dat koeien, die overigens gezond waren, de kracht misten om zich staande te houden en als echte dronkaards op hunne pooten stonden te waggelen. De veearts, wiens hulp werd ingeroepen, meende dit verschijnsel te moeten toeschrij ven aan het gebruik van aardappels, die door vele landbouwers als voedsel aan het rundvee worden gegeven. D( n brigadier der maréchaussée J. van der Wecle te Axel werd Woensdag voormiddag, nabij de Drie Schouwen, voor het front der brigades van Sas van Gent, Hulst en Axel, die aldaar waren samenge komen, door den luitenant, districtscom mandant te Sas van Gent, de bronzen medaille voor twaalfjarigen trouwen dienst uitgereikt. (Af. C.) Werklieden te Rotterdam hebben gisteren bjj de yerbouwing voor het Oude Ziekenhui* een akelige vondst gedaan. Zij st octten namelijk op een muur, die blijkbaar was opgetrokken om een gewelfde gang af te sluiten. Zij hakten er een gat in en gingen naar binnen, waar zij onder een booggewelf een achttal geraamten vonden, die waarschijnlijk al sedert eeuwen daar gelegen hebben, van den tjjd toen het ge bouw als leprozenhuis dienst deed. Te Winthagen is een boerderij afgebrand, waarbij een paard, een geit, een veulen en een hond in de vlammen omkwamen. Te Vucht is een kind van een jaar van een stoel gevallen en in een pot met kokend water terechtgekomen, het stierf aan de bekomen brandwonden. Te Tilburg werd door de ouders een kind vermistna lang zoeken vond men het kind dood in een privaat. Een voordeelig varken is dat van den landman A. te Hoogwoud. Het wierp de vorige maand 18 jongen. Achter van zijn verkocht voor f 12 't stuk en 9 andere voor f43 ieder; het overblijvende biggetje, dat wat achterlijk is, wordt geacht een waarde te bezitten van 6 a 7 gulden. Alzoof220 voordeel van één varken Een smid te Lutjegast (Groningen) h id tegen eene lichte ongesteldheid van een geneesheer eenige poeders ontvangen. Door eene vergissing nam hij ze alle tegeljjkin, met het ongelukkig gevolg, dat hjj eenige uren later overleed. Bureauchef: Ik ben bereid, u te plaatsen; aanvankelijk kunt gij f50 in de maand bekomen. Jongmenseh Daarmee kan men geen groote sprongen maken. BureauchefAls balletdanser wordt gij bij mij ook niet aangesteld Te Eist is een vrouw, toen zij een kind trachtte te redden, onder de stoom tram geraakt en met verbrijzeld been opge nomen. Te Oud-Vroenhoven is een werkman, toen hjj in een kuil aan het werk was, tengevolge eener zandverschui- ving daaronder bedolven en gestikt. Twee mannen uit Warmond die van de stoom tram gebruik gemaakt hadden en te ver geefs trachtten zonder betaling weg te komen hebben uit wraak op een ander gedeelte van den weg een stuk hout op de rails gelegd om de tram te doen déraillee- ren Hun poging mislukte. Te Breda is een man in den jenever gestikt. Een Mexicaan, Fay, heeft zich een driehonderd voet hoog paleis in de lucht latep bouwen, dat door zware ijzeren pilaren gedragen wordt. Het gebouw is prachtig en maakt een grootschen indruk, daar het ten overaloide nog door uitgestrekte tuinen om ringd wordt die aan de fabelachtige han ende tuinen van Babyion herinneren. Men komt in het luchtpaleis door middel van eert lift en de bewoner* van het uitgebreide paleis verkeeren met de diep onder hen liggende stad slechts door middel van een telefoon. Een ander millionair Paulson, die in New- York een verbazend groot aantal huizen en uitgestrekte bouwgronden heeft, liet onlangs een huis bouwen, dat geheel uit metaal vervaardigd is, De balken en de fondamenten bestaan uit staal, al het andere is uit koper en brons, de deuren en vensters incluis. Ter viering van den 60en verjaardag der keizerin moeder van China zjjn 1,200,000 stukken roode zijde van 40 voet lengte en 3 voet breedte besteld, om de straten van Peking anders niet zeer oogelijk te versieren. De keizerin heeft bedankt voor de ge schenken, welke de Mandarijnen haar bij die gelegenheid plegen aan te bieden, en verlangd dat het geld daarvoor gegeven woi de aan de arn en die veel geleden hebben door den strengen winter. Zij geeft ook uit hare eigen middelen f 48.900 aan de armen van iedere provincie. Den 14den Mei hopen onze ge liefde ouders L VAN DE WAL en J. OP 'T HOF hunne 25-jarige Echtver- eeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Borsele. 5 Mei 1893. V Heden herdenkt PIETERNELLA JACOBSE den dag waarop zij mij gedurende I2y» jaar trouw en eerlijk heeti gediend. Middelburg, 6 Mei 1893. Mevrouw VAN DER H ARST. Pottenmarkt. Getrouwd JOHANNES ADRÏANUS POLDERMAN en WILHELMINA ALBERT HA DE BRUIN, die, ook namens wederzijdsche familiën, hartelijk dank zeggen voor de vele be wijzen van lieliie en belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Steenwijk, 4 Mei 1893. Hartelijk dank aan allen, die bij gelegenheid onzer 40 jarige Echtvereeniging blijk van hunne belangstelling gaven. B. DE DIE Bz. Sr., en Echtgenoote. Oostburg, 6 Mei 1893. Heden ontvingen wij het treurig bericht dal onze jongste zoon en broeder C0ENRAA9 VALENTIJN DE WOLFF, in den ouderdom van 34 jaren te Tilburg is overleden. Uit aller naam C. DE WOLFF Sr. Vlissingen, 3 Mei 1893. '7 De ondergeteekenden betuigen hun nen hartelyken dank voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden den 27 April. L. WISSE en Echtgenoote. Wissekerke (N. B.) De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op des voormiddags om 10 uren aan de herberg van den heer Tas, Station te Goes, r 7 Ramen, Kozijnen, Dorpels, Marme ren Schoorsteenmantels; en voorts EENE GROOTE PARTIJ BICCEN LOOPVARKENS. De Notaris DE RONDE BRESSER zal n de gemeente 's-lieer Arendskerkenabij Nieuwdorp, kadaster sectie D nos. 519 en 520, samen groot 2. 8 A. 50 C. Bewoond door da familie Beekman. De Notaris A. M. TAK, zal voermi^dags ten IO ure, ten huize van W. Slim men te Bigqekerke in het 16 PERCEELEN des voormiddags IO1/» uren, te Rieuwdorp, in de herberg bij H. Modderkreeke, ten verzoeke van A, Beekman, in het openbaar verkoopen EEN liggende in de gemeente Biggekerke te zamen groot 8 Hectaren, 14 Aren, 10 Cen tiaren, benevens en een op het dorp. De veiling zal geschieden met verschillende combinatiën, zooals is omschreven bij ge drukte Notitiën, gratis verkrijgbaar ten kantore van vcorwetrden Notaris,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1893 | | pagina 2