f Kerk, School en Zending. Gemengde Berichten, Overzicht verko Aan de zijde waar de kwade, Die zijn ziel in moord verzaadde, Spottend naast den Hoiland hing, Rijst in zwarten nacht een kring: Allen, die den Heer versmaadden Met de daad of met het woord, Judas, die hem heeft verraden Met Pilatus, die Hem moordt; Allen, die zijn woord een logen Noemden in hun wijzen waan, Juichten in hun dwaze pogen Om Zijn kruishout neer te slaanj Ziet zjj ryzen, ziet zy staan. Trotsch, alsot geen doodes wonde Heel hun hoogheid had geslecht, Ongebogen in hun zonde, Toch gebogen onder 't recht. Uit hun midden komt een klacht Somber plechtig opwaarts stygen In het huiverende zwijgen Yan hun eeuwgen, eeuwgen nacht Een belijdenis der macht, Die hun grootheid kon verjagen, Als een herfstblad voor don wind „Mensch en God, aan 't kruis geslagen, Galileeër, Gij verwint!" Breeder bruist der zaalge koren Jubelende zegelied: „Zoon des Vaders, ons geboren Uit de Maagil door God verkoren, Nederdalende in ons niet, Stervende aan het kruis der schande, Nu van glorie vol omstraald, Offeraar en offerande, Gy verwint, Gij zegepraalt!" Visioenen gaan en komen, Eeuwig de oude waarheid staat; Eeuw van twijfel, eeuw van droomen Hebt gij nooit de stem vernomen, Die als 't ruischen veler stroomen Door alle eeuwen henengaat? Eeuw van worstlen, eeuw van vragen, Zie de Man aau 't kruis geslagen Is der eeuwen eeuwig God; Van des kruises reuzige armen Daalt genade, daalt erbarmen In de jammeren van 't lot Eeuw der eeuwen, in ellende Gaat uw trotsche vaart ten ende, Smeek den Christus om gena, Dan verdwijnen storm en duister Voor der vrijheid morgenluister En door alle sfeeren ruischt er 't Hooge liedHallelujah Reeds dit fragment teekent het karakter van den geheelen zar.g, die ons de reien van Vondel en de poëzie van Da Costa te binnen roept. Want Schaepman is de leerling van beide, doch, in gloed en innigheid, van Da Costa het meest. 10 April 1893. Goes. In de raadsveigadering van Donderdagavond, a. s. te 8 uur is na be- ëediging van den heer Coenen aan de orde lo. Notulen. 2o. Mededeelingen. 3o. Inge komen stukken. 4o. Verzoek van het bur- gerl. armbestuur om machtiging tot af- en overschrijving op de begrooting voor 1893. 5o. Voorstel B. en W. tot wijziging af- en overschrijving op de begrooting voor 1893. 6o. Idem omtrent de verordeningen op de veemarkten. 7o. Idem omtrent de jaarwedde van den marktmeester voor de veemarkten. Op verzoek isingetrokken de benoeming van den heer O. Andriessen tot ontvanger der registratie te Tolen en in zijn plaats benoemd de heer H. de Jong. Voortaan zullen op werkdagen open zijn: het rijkstelegraaf kantoor te Sluis, van 7V* tot llVs uur voor- en van 1 tot 5 en 8 tot 8Vs uur namiddags dat met telephoou- dienst te Aardenburg, van 7Vs tot 11 uren voor- en van 2 tot 5 en van 8 tot 8V2 uur (spoortijd). De diensturen van deze kantoren op Zon- en feestdagen blijven onveranderd. Geref. Kerken. Ds. C. Steketee zalD. V. Zondag 23 dezer des namiddags ten 2 ure afscheidnemen van zijne gemeente te Veere. Zondag d. a. v. hoopt ZEerw. zijn intrede te doen bij de Gereformeerde Kerk te Bolnes. Als bevestiger hoopt op te treden Ds. S. T. Goslinga te Schiedam. Middelburg. In den nacht van Zondag op Maandag werden hier op verschillende plaatsen belletrekkers uitgetrokken en glas ruiten stuk geslagen o. a. ook een groote spiegelruit. De daders waren zoo brutaal dat zij de belletrekkers voor het politiebureau op de pui van het raadhuis hadden neer gelegd. Middelburg. Met ingang van 10 April werd tot agent van politie 3s klas alhier benoemd J. de Hullu te Cadzand. Goes. Vrijdag avond meldde zich aan het politiebureau alhier aan een 15jarige knaap uit Vlissingen. Deze had zooals hij zeide woorden met zijn ouders gehad en was er van door gegaan. Hij had de reis van Vlissingen naar hier te voet afgelegd. Daar hij geen geld had om verder te reizen verzocht hij om nachtverblijf, hetwelk hem verleend werd. Een politieagent bracht den knaap des anderen morgens weder bij zyne ouders. Bij een winkelier was door een meisje eenig suikergoed gekocht. Toen zij er van gebruikte, kwetste zij den mond aan een scherlje glas. Bij onderzoek bleek dat de flesch bij den winkelier gebroken was ge weest en het suikergoed ten weinig ge smolten, waarmede dus enkele scherfjes schijnen vermengd te zijn geweest. Rilland. Eenige landbouwers hebben besloten aan het station van den staats spoorweg alhier een weegbrug te plaatsen uiet liet oog op het toenemend vervoer van suikerbieten enz. per trein. Afgeluisterd te Hoorn. Een boerin een hoog wieier ziende, ,oept tot haar buur vrouw «Kijk Trien, daar gaat een scheer- sliep op hol boven op den dijk Historisch Een zeldzame vondst is door werklieden te Enkhuizen gedaan. Op een stuk land werd onder een schelf erwtenijjs een nest gevonden, waarin gezellig bijeenzaten een oude 'en een jonge otter, een bunzing en een haas. Het wonderlijk huishouden werd buit gemaakt, behalve de haas die bij het vernemen van onraad het hazenpad koos. Te Arnhem heelt ten huize vanMethöfer een huiszoeking plaats gehad door da justitie en heeft men een handwagen vol geschriften in beslag genomen. Het waren Duitsche geschriften, die binnengesmokkeld moesten worden in Duitschland en waarin de Duitsche keizer beschimpt wordt. Naar de Amst. Ct. verneemt, is door H. M. de Koningin aan H. Kok te Ide (Drente)een gratificatie van f 50 geschonken, om daarvoor een paard aan te koopen. Voor eenigen tijd is het eenig trekdier van ge noemden K. gestorven en daar hij niet in staat was een ander aan te koopen, had hij van H. M. die som ter leen gevraagd met de belofte ze ia kleine termijnen weer af te lossen. Nu hij hiervan is vrijgesteld zal men zich kunnen voorstellen hoe verheugd de man is. Te Dinteloord is een persoon in arrest genomen, op wien zware vermoedens rusten, de hoeve van den landbouwer A. Wit aldaar in brand te hebben gestoken, waardoor eene schade werd berokkend van ruim f 30.000. Minstens drie weken is de stand van gewassen en boomen vooruit tegen andere jaren. Alles bot uit, wordt groen, bloeit en zet zich uit met ongelooflijke groeikracht. Reeds hebben de bosscben hun kleed van jeugdig groen aangetrokkenin de tuinen staan de perziken, pruimen en abrikozen in volle fleur. Zooals men weel hebben de heeren Lever Bros. de fabrikanten van de bekende Sunlicht-zeep een tijdlang door het gansche land een handkar laten rijden waarop een groot aantal reclamekaartjes die werden uitgedeeld. Naar wij nu uit goede bron vernemen hebben deze heeren een nieuw soortgelijk plan opgevat. Wanneer met Mei de accijns van de zeep gaat, denken zjj er aan een wagen te huren met twee paarden bespannen en beladen met kleine stukjes Sanlicht zeep. Onzen huismoeders door geheel Nederland zal dan gratis een proefje worden aangeboden, en zullen zij dan kunnen oordeelen over de kwaliteit van deze zooveel duizenden guldens aan reclame kostende zeep. Uit Osch verneemt de Telegraaf dat zekere v. Berkum in de wandeling «de barons genoemd, geboeid naar 's Hertogenbosch is gebracht, als verdacht van den wachtmeester Hoekman te hebben van het leven beroofd of althans daaraan medeplichtig te zjjn. Hij is even in de twiutig jaar en kuiper van beroep. Bij de landverhuizers der laatste dagen uit het Noorden des lands had zich ook een Uuitscher gevoegd, die naar wij vernemen, door de Ned. politie gearresteerd werd, ah f.e moordenaar van zijne vrouw en vijf kinderen. Als emigrant trachtte hjj zich aan de justitie te onttrekken. Hij moet reeds naar Duitschland uitgeleverd zijn, De eieren van den grutto (een vogel, die andere jarer. gewoonlijk eerst in het einde van Mei eieren legt) werden gistereü door een landbouwer onder de gemeente Üverschie, in de weide gevonden. Een vermogend ingezetene van Den Haag, voorstander van coöperatie, heeft het plan opgevat om eene proef te nemen met dit stelsel op het platteland. Hij is voor nemens te 'sGravenzande eene flinke bakkerij te doen oprichten, waar brood voornamelijk voor de volksbehoeften zou worden gebakken en verkocht tegen den prijs, waarvoor de Bakkersbond het levert. De bakker, aar. wien de bakkerij verhuurd wordt, zou geheel vrij zijn in zijn doen en laten en eene matige huur betalen, doch verplicht zijn bij iedere afgeleverde twee pond brood een genummerden bon te geven, welke bons jaarlijks, tegen circa een cent of meer per stuk kunnen worden ingewisseld, zoodat een huisgezin, dat per week 2 pond brood verbruikt (halve kilo's-, aan het eind van het jaar f6,50 zou ontvangen of meer. Hoe grooter prijsverschil er bestond tusschen de meel- en de broodprijzen, zoo veel te meer waarde zou elke bon krijgen. De betaling zou contant zjjn. Gelukt de proef, dan zou na een paar jaren de bakkerij langzamerhand in aandeelen aan de klanten overgaan. Een zonderling rechtsgeding is op het oogenblik aanhangig te Cheyenne in het N.-Amerikaansch territory Wyoming. De gouverneur van Wyoming, de heer Osborne, en een zekere dr. Amstead woonden als twee jonggezellen samen. Op een goeden dag werd de vrede tusschen de twee vrien den wreedaardig verstoord. Ongeveer drie weken geleden kwam de heer Osborne op zekeren morgen tot de ontdekking dat zijn broek verdwenen was. Daar hij slechts één dergelijk kleedingstuk bezat, rnoest hij wel in bed blijven liggen en zijn district zoolang zonder regeering laten, tot zjjn kleermaker hem een nieuwe broek bezorgd had. Nu be«chuldigde de heer Osborne zijn vriend Amstead dat deze de broek, waarin zich 200 dollars bevonden, ontvreemd had. Amstead echter, door wiens toedoen vooral indertijd Osborne tot gouverneur gekozen werd, wees deze beschuldiging met veront waardiging van de hand en beweerde inte- i gendee), dat Osborne een echte spitsboef was, die op den verkiezingsdag een gouden horloge van hem ontvreemd had. Nu staat het gerechtshof voor de beslis sing wie van beiden de schavuit is. Men mag echter zeggen, dat een gouverneur met één broek en die in zijn vrijen tijd aan "t zakkenrollen doet, zelfs in Amerika een zeldz lamheid is. Het volksbijgeloof zegtGeef uw afge sneden hoofdhaar nooit aan de winden prijs als de vogels het opnamen, zoudt ge hoofd pijn krijgen. Wie tusschen mau en vroaw aan tafel zit, is binnen liet jaar getrouwd. Als in een gezelschap twee menschen tegelijk hetzelfde zeggen, hebben zij nog 7 jaren levens te goed. Die, van zijn stoel opstaande, hem omver gooit, heeft gelogen. Wanneer twee personen uit hetzelfde glas of kopje drinken, of een van beiden den inhoud ran zijn glas of kopje in dut van een ander óverschenkt, zullen zij elkan ders gedachten weten. Een bruid, die haar bruiloftskleed scheurt, zal veel verdviet hebben. Men schenke nooit ringen van gestorven vi'ienden of weezen weg dit is een zeker teeken, dat men weldra ook sterft. Die 'svoorjaars de eerste zwaluw ziet en den eersten boer aan de ploeg, heeft een gelukkig jaar. Die met zout morst, krijgt ruzie. Hij, die onder 't eten zijn vork of lepel laat vallen, moet van tafel opstaan. Als er dertien menschen aan tafel zitten en een var. hen zit onder den spiegel, dan zal deze het eerst sterven, als hij gehuwd, het eerst trouwen, indien hij ongehuwd is. Wanneer meri een hond vreeselyk hoor t huilen of met zijn pooteri een kuil ziet graven, zal er spoedig een sterfgeval in de nabuurschap plaats hebben. Hetzelfde geschiedt, als ergens een Zondag een lijk overstaat. Wanneer ge droomt, dat u met pijn een tand wordt uitgetrokken dan zal een uwer huisgénooten sterven; gaat het zonder pijn, dan is het een bekende. Het is een slecht voorteeken, als een spin naar ons toeloopt, men hij 't ontwa ken eenmaal geeuwt of een kelder instort. Een driehoekige turf is een voorbode van onverwachte gasten. Als men van brand droomt en men ziet de vlam, dan krijgt men een trek uit de loterjj. Als men, 's morgens uitgaande, een oude vrouw of een rechtsgeleerde tegen komt, dan heeft men onheil te wachten, ontmoet men evenwel een knappe jonge deerne, vreugde en genoegen. Een ekster dicht by huis is een voorteeken van onverwachte gasten. En zoo zijn er nog ettelijke «voorteeke nen» meer, die kunnen nakomen, maar 't gewoonlijk nïetj doen, hoewel er velen oudtijds vast en stellig aan geloofden. De vruchten van Balfours woordei., op de anti Home Rule meeting te Belfast ge sproken «Ik kom hier niet om eenige leerstelling van passieve gehoorzaamheid en onderwerping te prèeken,» doen zich in Ierland reeds voor. Te Newtawnards, nabij het landgoed van lord Londonderey, waar de heer Balfour gedurende zyn kort verblijf te Belfast zich ophield, hebben een paar mannen tweemaal 's nachts een aanval gedaan op het huis van zekeren Patrick Morgan en dezen en de zijnen uitgescholden voor Papisten en Gladsloi e en Home Rule vervloekt, terwij! zij met steenen wierpen en de paarden in den stal mishan del ien. Beide unionistische Moonlighters zijn door de politie in hechtenis genomen. Een aantal personen, die rechtstreeks afstammen van Columbus, maken te zamen een reis naar de wereldtentoonstelling te Chicago. Ta Malatia bij den Euphraat, in Meso- polamië heerschte een hevige aardbeving Ruim 200 huizen zjjn vernield, alle moskeeën, kerken en en vele winkels zwaar beschadigd. Men vreest dat omstreeks 130 personen omgekomen zijn. Cats zong in zijn tijd Het kussen is een goede saeck En geeft den lieden greot vermaek, Maar ick heb 'tonder infl geleyt, Zoo geeft het my gernakklijkheidt. Met het eerste kussen bedoelde hij eene functie die op de lippen haar uitgangspunt heeft, met het laatste een kussen om op te zitten. Tegen het kussen in den eerstbedoelden zjQ j3 in Amerika natuurlijk een heusch protest ingekomen van een arts die aan het parlement te Washington hij verzoekschrift de indiening vraagt eener wet om liet kussen als «iets onreins en ongezonds» strafbaar te stellen, wijl het een groote medeoorzaak is van de over brenging van epidemische ziekten. De vraag schijnt niet misplaatst of zulk een wet wel zou kunnen worden uitge voerd zonder den steun der dames. Immers wat zal zulk eene wet vermogen zoolang de schoons sexe blijken geeft dat zij van de uitoefening dezer functie, desnoods met wedervergelding, gediend of althans er niet af keerig van is 1 Gelukkig, 't is maar in Amerika. Levertraan. Men bereidt levertraan in New-Foundland op de volgende manier De kabe|jauwlevers worden zorgvuldig ge wasschen en daarna terstond in groote tinnen bakken gelegd. Die bakken worden in nog grootere ijzeren ketels met warm water gezet, zoodanig, dal het water niet in de bakken kan komen. Door de warmte van het water, dat men langzaam laat koken, komt de traan uit de levers. Ze wordt dan eraf geschept en door molton gefiltreerd, tot zij volkomen zuivi r en klaar is. Dan is de levertraan gereed. Zij wordt in groote vaten verzonden. Uit 2Vs liter lever verkrijgt mon 1 liter traan. Greely, Colorado, is eene plaats met 2500 zielen en heeft 6 kerken en een publieke school van 300.000 dollars, doch geen armen, geen gevangenis, geen politie en geen kroegen. Hoe een tijdgenoot van Columbus over hein oordeelJe. Uit een reeks brieven van Petrus Martyr, den geestelijke en Staatsman aan liet Hof van Ferdinand den Katholieke, een mau, die een vriend van Columbus was en in betrekking stond met de voornaamste mannen van zijn tijd, zijn vooral die belangrijk, waarin de ontdekking van Amerika be sproken wordt. Iri een daarvan, gedagtee- kend 14 Mei 1493, wordt gezegd: Voor eenigen lijd is een zekere Columbus van zijn reis naar de tegenvoeters teruggekeerd. Hij is een Genuees, die met moeite van mijn Souverein drie schepen gekregen heeft om dezen tocht te beproeven. Men be schouwde algemeen zjjn plannen als hersen schimmen. Nu is hij terug met een lading kostbare goederen en bovendien goud dat men in die streken vond. Dat zijn de bewijsstukken van zijn reis. Maar laat ons van iets anders spreken. Dat, laat ons van iets anders spreken, na zes regels over de ontdekking van Amerika, bewijst dat bet nieuws geen groot opzien baarde. In latere brieven schijnt Martyr echter te begrijpen dal de gebeurtenis toch van eenig belang was. Columbus' ontdekking wordt daar buitengewoon, vervolgens ver bazend, daarna wonderbaar genoemd en eindelijk, 1 Nov. 1493, noemt Martyr zijn vriend Columbus den beroemden ontdekker var, de Nieuwe Wereld. Zoo gaat het en ging het ook toen reeds in de oude wereld. Een zeker kenteeken van den dood. Een Duitsch blad vermeldt het volgende middel als zeker kenteeken van den dood. Men boort een naald in de huid van den doode. Is de persoon werkelijk dood, dan vertoont zich de opening, alsof zij in leder gestoken was. Leeft de persoon nog, dan trekt zich de huid volkomen samen, en de opening is niet meer zichtbaar. In Parijs worden dagelijks 400 kunst- oogen vervaardigd. De uitvoer van dit arti kel strekt zich uit tot Indië, ja zelfs tot de Sandwich-eilanden. In het magazijn bevindt zich een eenoogige bediende die altijd gereed is, om het ltuiistoog dat uitgekozen wordt, i» te laten zetten om te laten zien hoe het staat en den kooper te overtuigen van de goede bewerking. Een Franschman heeft visitiekaarten van aluminium vervaardigd, waarop de letters bijzonder fraai afgedrukt worden. Het Journal des Dóbats hoopt, dat men deze kaartjes niet zal wegwerpen, doch bewaren om ze desnoods later te verkoopen (a 2 of 3 frs. per 1000) en de opbrengst aan liefdadige instellingen af te dragen. In Duitschland, voegt het blad er bij, maakt men kaartjes van plaatijzer, doch die van aluminium zijn lichter, buig zamer en beter geschikt. In Argentinië. De opstand welke de vorige m tand in het departement Catamarca is uitgebroken, wordt ernstig. Tusschen de opstandelingen en de bondstroepen zijn ver scheidene gevechten geleverd, waarin van weerszijden vele dooden vielende gevan genen werden doodgeschoten. De spoorwegen zijn in handen der opstan delingen. De regeering heeft troepen gezon den ter bescherming van de nationale eigen dommen. Het voetbalspel heeft in de laatste 3 jaar aan 71 jongelieden het leven gekost, terwijl 370 werden gewond. Reeds in dit jaar kwamen 12 sterfgevallen voor. Een Russisch officier heelt met goed gevolg een valk-afgericht voordeD postdienst. Het dier droeg een last van ruim 1 kilo 400 kilometer ver. Toekomstbeelden met kogelvrije uni form. Nog heet het, met betrekking tot de kogelvrije uniform, de geniale uitvinding van het Mannht-imer kleermakertje«was gewisses weisz man nicht" en reeds onthult E; Pötzl in het Nette Wiener Tageblatt eenige toekomstbeelden uit den tijd, dat deze nieuwe uitvinding algemeen zal ingevoerd zijn. Ziehier eenige proeven daarvan. Xan het oorlogstooneel. Sedert meer dan een week woedt het gevecht tusschen onze dappere 3 legercorpsen en een over- machtigen vyand in de vlakte van Nevering voort, zonder dat het aan eene partij is gelukt ook slechts een voetbreed terrein te winnen. Het vuur begint dagelijks al in de vroege morgenuren, en eindigt eer t bij het vallen der duisternis. Behalve eenige toevallige hoofdwonden hebben zich tot op dit oogenblik nog geen ernstige verwondingen voorgedaan. De kogels stuiten alle af op het kogelvrije plastron, en laten slechts builen op het lichaam achter, waarom dan ook elk man voorzien is geworden van een fleschje arnica, om de getroffen deelen mee in te wrijven. Nu beweren de officieren van gezondheid, dat zij ten gevolge van de massa's lood die rondom liggen, bij eenige zwakkere utviduen sporen van loot waargenomen. De eers talryke verwondingen v< pantserde deelen. Op be chter bonden de tirailh linie de plastrons van gebrachte gekwetsten or en voor zooveel het ging, zoodat zy bijna totaal oi De voorste linie vormde muur tegen de salvo's welke laatste echter sp< van kreeg en eveneens Op den eersten avoc zond de vijand een par witte vlag, en liet verzot stilstand van twee uri vroeg onze commandant b onze pantserjassen uitkh lood. Doe gij evenzoo. opperbevelhebbel, en eei het weer een leven, dat d liggende dorpen dachten! den donker gevochten w> het echter slechts het i pantserjassen, uit welke kilo lood op den grond viel Dinsdag 11 Goes, biljetten by i April te pachten voor 7 Omloop in Ierseke, laatst Dekker. Woensdag 12 'g Gravenpolder, door not. Mulock Houw als: 2 ruinpaarden 17 er dragende 6 en 9 jr., 1 z 1 dito hengst 1 jaar, 8 2 vare koeien, 1 vet varl vers, 3 groote mestputlo kens, 100 kippen, 3 kali 2 honden met hokken, 1 wagens, driewielekar, pl bord enz-, planken, aard; fornuis, harnas, graanzak] bels, huisraad enz. Vrijdag 14 Ierseke, bij Wagenaa Hollmann, 20000 oesters id. beneden 4 cM1000C soort afsteeksel, 15000 pannen, 400 baggen beest» J. Scheele Jzn. Ierseke, 1 uur by V Mulock Houwer voor et- een woonhuis, erf en t 's Heer Arcndskerl 12 uur bij wed. Goeree, net, 2 veer on bedden en Woensdag 19 's Heer Arendskcrl 10 uur doordeurw. Holli Homburg, bij Louw 10 uur, inspan, als 2 md 4 melkkoeien, 1 kalfvaat 2j. ossen, 1 l'/jj. vaars pen en 1 haan, menwag ploegen, landbouw- en n krahbendijke, half net. Prins, eikenh, boogk: linnenkast, kastje, tafels kleederen enz. Donderdag 2( Middelburg, 8 uur door not. Tak, een huis, water 444 cA. en erfpach grond grenzende aan den Wolfertsdijk, door Overman 11 uur bij Lo! bcogkabinet, dito cylin naaimachine, klok, spieg Vrijdag 21 Vrouwepolder 10 door not. Tak inspan al; 6 j., 1 bruin veulendrage: 8 j., 1 bonte merrie 14 jr. 6 baatg. melkkoeien, 7 2 os, 8 vaarzen, 5 kweekl met lammeren, 30 kippc landbouw-, zoldor-ml meubelen. Zaterdag 22 West-Souburg, 1 door not. Tak, 5 melk to wagen, driewielskar, pl< slede, kliefhoat, mutsaa: Dinsdag 25 middelburg 10 u voor erven Andriesse i merrie 18 jr., 1 met veulei hengst, 11 melkkoeien, mers, 22 kippen on 1 ha menwagens met toebehoi wielskar, 2 ploegen, 5 eg mandewerk, landbouw-, r schap, huisraad enz. Woensdag 26 RUtlieni, by Meijers Tak 9 uur, 2 bruine paard» koeien 4 kalfvaarzen, 2 w vaarzen, 1 l'/sj- os, een kdns, 12 zwarte kippen er met hok, rijtuig met vasf slee, paardentuig, 2 ment karret op voeren, landbo; en zoldergereedschap. Hoedekcnskerke, de Broekert door not. koeien, 2 vette varkens, karnhond, windmolen, ka houten kabinet, 3 tafels, met voetplaat, boekenrel^ met platen, Chr. boeken Vrijdag 28 Biggekcrke, by SI not. Tak inspan als: bn 4 melkkoeien, vaarskalf 10 kippen, menwagen, ve kar, 2 ploegen, geeselstos groene musterds, mest in denwant, landbouw-, mei schap, meubelen o. a. Ie: chine, boogkabinet. Zaterdag 29 Koudckerke, door Brasser, 3 merriön 16,7 ei 1 vare, 10 vaarzen, kweek 2 mestputloopers, 30 kipp wogen op veoren, 2 menv 2 kruiwagens, 2 ploeger want, landbouw-, melk meubels, als vooren bec P l»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1893 | | pagina 2