BIJVOEGSEL „DE ZEEUW', RECHTSZAKEN. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. Overzicht verkoopingen enz. Afloop Verkoopingen enz. behoorende bij van Zaterdag 18 Februari 1893. Arrondissements-Reclitbank te Middelburg. Heden, Vrijdag zijn veroordeeld wegens: ■mishandeling: J. L. D., '2'2j., koopman, Ierseke, en A. d. B., 21 j., metselaar, Hansweert, beiden tot 7 d. gev. straf; mishandeling van een ambtenaarL. P., 20 j., arbeider, Hoedekenskerke, tot 1 gev. straf; mishandeling en overtreding der wapen wet J. D. Mz. 22 j. werkman Ierseke tot f3 b. s. 3 d. h. en f 5 b. s. 5 d. h. en vernieling: P. L. 21 j. boerenknecht, O. en W. Souburg tot f8 b. s. 6 d. h. Allen in de kosten. Qntslagen van rechtsvervolgingC. P., 22 j. werkman Ierseke, beklaagd van het beletten of belemmeren van handelingen, on dernomen door een openbaar ambtenaar. VrijgesprokenL. P. 20 j. en C. P. 17 j. arbeiders Hoedekenskerke, beklaagd van ver nieling. Het gerechtshof te Gravenhage beves tigde het vonnis der rechtbank te Zierikzee, waarbij V. D., te Oudvosmeer, veroordeeld werd tot 4 maanden gevangenisstraf wegens diefstal, mishandeling en huisvredebreuk. De rechtbank te Leeuwarden heeft een onderwijzer te Franeker, thans in hechtenis, die terecht heeft gestaan wegens onzedelijke handelingen, schuldig verklaard aan het voortgezet misdrijf van ontucht en hem veroordeeld tot 5 jaren gevangenis straf met ontzetting voor den tijd van 10 jaren van het recht om het ambt van onderwijzer en een voogdij te beklebden. Van 16 - 17 Februari 1893. MIDDELBURG. Getrouwd: C. F. Steen- dam jm. 22 j. en J. C. Brombacher jd. 29 j. OndertrouwdJ. C. Janse wedr. 49 j. en en C. Reygers wed. 41 j. J. van Leerdam jm, 27 j. en M. Verhage wed. 35 j. P. de Hamer wedr. 39 j. en J- van der Bliek wed. 41 j. W. D. Luschen jm. 24 j. en G- Hui- bregtsen jd. 24 j. G. Dingemanse wedr. 57 j. en J. Baayens wed. 49 j. - A. Knujjt jm. 32 j. en L. de Smit jd. 23 j. Bevallen L. de Ruijter geb. Hillebrand. z. OverledenH. C. A. de Roos 11 w. z. GOES. FeborenChristiaan z. v. Hendrik Wijs en Elizabeth Christina Maas. Adri- ana Wouterina d. v. Jacob van den Berge en Wilhelmina Elisabeth Digna Vink. VLISSINGEN, 17 Febr. 1893. Boter f 1.05 a f 1.15 de kilo. Eieren f3.60 a f4.— per 104 stuks. MIDDELBURG, 16 Feb. 1893. Wij hadden heden van de meeste artikelen een rrfj voldoende aanvoer. Tarwe vond naar deugd en kwaliteit van f 6.50 tot f 6.75 goede kooplust. Rogge tot f5.50 aangeboden. Win- tergerst f 4.75. Zomerdito 4.20. Witteboonen met minder aanvoer en goede vraag 10 ets. hooger. Puike kwaliteit f 8.60 betaald en een enkel monster nog tot f8.50 afgegeven. Bruineboonen met veel verschil van deugd en kwaliteit tot f8 af 8.25 verhandeld. Paardenboonen hield men op f6. Tuinboo- nen in verlezen soort f6.50. Groene Erwten met weinig omgang in puike soort en kook f8.50 a f8.75. Koolzaad zonder omgang. Versche Boter f 0,95 a, f 1,05 per Kilo. Eieren f3.20 a fO,—Buitenlandsche f 0.— per 100 stuks. ZIERIKZEE, 16 Feb. 1893. BOTER. Hoogste koers f0,64 afO,- laag ste koers f 0.575 per 5 ons. Kipeieren hoogste koers f 1.—a f.0,— laagste koers f 0,60 per 25 stuks. Eendeieren hoogste koers 0,- afO,— laagste koers 0,-de 25 stuks. GEMENGDE BERICHTEN. Vlissingen, 17 Februari 1893. In de heden namiddag onder voorzitterschap van den heer Tutein Nolthenius, burgemeester, gehouden zitting van den gemeenteraad, werd na lezing en goedkeuring der notulen van de vorige zitting, mededeeling gedaan van de ingekomen stukken, welke voor kennisgeving worden aangenomen. Aan den heer P. Zeegelaar wordt op diens verzoek eervol ontslag verleend als onderwij zer aan school A (hoofd de heer Landman.) Ter benoeming van een onderwijzer aan school E (hoofd de heer Frijling) worden voorgedragen de heeren B. T. Avenaruis, onderwijzer te 's Gravenhage, B. de Jonge, onderwijzer te Ten Boer en H. Visser, on derwijzer te Roden en als zoodanig benoemd de heer B. T. Avenaris te 's Gravenhage. Betrekkelijk het verlengen van het met de gasfabriek gesloten contract met een daartoe betrekkelijk adres van ingezetenen wordt overgelegd een voorstel van Burg. en Weth. en na eenige discussiën besloten nieuwe onderhandelingen aan te knoopen. Wordt besloten tot den onderhandschen verkoop aan den heer J. Loois Az. van 366 M*. gemeentegrond, aan de Glacisstraat a f3.50 per M3. met bijbetaling van f415.56 trottoirkosten. idem aan den heer A. Bakker voor 97.5 M! gemeentegrond a f 3,50 met bijbetaling van f46.trottoirkosten; idem aan den heer W. P. Kokelaar van 107.50 M2 gemeentegrond a f3.50 met bijbetaling van f46.— trottoirkosten en aan den heer F. D. van der Steyn 110 M' gemeentegrond a f4.met bijbetaling van f 50,60 trottoirkosten. Wordt besloten tot bet aanleggen van een koolaschpad; op het gedeelte zeedijk, van af het klinkerpad tot voorbij het voor malige fort «de Nolle». Betrekkelijk het verschuldigde successie recht van het legaat van de familiën van der Os aan de Oudheidskamer, stellen B. en W. voor de verschuldigde successierechten ten bedrage vau f414 bij wijze van voorschot uit de gemeentekas te betalen en die som te ver halen op de aan de commissie voor de Oud heidskamer jaarlijks uil te betalen rente. Aizoo wordt besloten. Op voorstel van B. en W. wordt in prin cipe besloten a. tot het vaststellen van een plan tot uitbreiding van de gemeente b. tot het verbouwen van school B. (hoofd de heer van Kamer); e tot het bouwen van eene woning voor het hoofd der school (de heer op den Zieke boven school C.) en ten slotte tot af- en overschrijving van en op posten der gemeente- begrooting voor 1892. Vlissingen. Naar wij vernemen is aan de Maatschappij «De Schelde» ook nog opgedragen het maken van twee stoom schepen, model Bromo, doch van iets grooter afmeting, voor do Stoomvaartmaatschappij «Nederland» te Amsterdam. Daarna zou een bestelling volgen van de Rotterdamsche Lloyd. In verband hiermede is men op de werf druk aan het verlengen en verbeteren der hellingen. In de kerk van de Madonna Segli Angeli, te Foligno, verscheen dezer dagen een vreemdeling, die een mengsel van Fransch en Italiaansch sprak. Hij trok de aandachi door zijn ijver in het verrichten zijner godsdienstplichten. Ten slotte bood hij een der geestelijken een gift van 300 francs voor de kerk aan. Hjj betaalde met een biljet van 1000 francs en ontving 700 francs tersg. Toen hij vertrokken was, bleek het biljet van 1000 francs valsch te zijn. Wellicht herinnert men zich de Pa- rjjsche modemaakster Apparuti, die met voorgewende bestellingen van verschillende hoven allerlei lieden oplichtte en eindelijk naar Petersburg de wijk nam, waar zij door het omvallen van een petroleumlamp deerlijk gebrand werd en den adem uitblies juist toen zij zou worden uitgeleverd. Welnu, Zaterdag is men te Parijs begonnen de door haar achtergelaten prachtgewaden in veiling te brengen. De tameuse ntaatsiemantel van rood fluweel met goud, geheel met hermelijn gevoerd en een sleep hebbende van 8Vs meter, welke 125,000 fres. gekost had, heeft slechts 362 tres opgebracht. De oude en de jonge De Lesseps die zooals men weet tot 5 jaar tuchthuisstraf veroordeeld zijn, hebben elkander dezer dagen ontmoet. De zoon werd daartoe voor een dag uit de gevangenis ontslagen, de vader woont nog steeds in zijn eigen woning, onbewust van wat er om en met hem om gaat, trouw de kranten lezende, maar kranten van het vorige jaar, onder denzelfden datum. Hij heeft zijn zoon dadeljjk bij diens komst herkend en hem langen tijd omhelsd. Het was als een plotselinge opflikkering van zijn verstand. Alleen de gemalin van den afgeleefden man was bij het onderhoud tegenwoordig. Er werd natuurlijk geen woord gesproken over de gebeurtenissen van den laatsten tijd. Charles weid des avonds onder politiegeleide weder naar Parijs teruggebracht. Een nieuwe geneeswijze Een dokter komt bij een zieke, die door zijn vrouw wordt opgepast. Een goed aardig menschje, maar druk, druk, met .een bereddering en een zenuwachtige haast, dat men er suf van wordt. Het ging maar in één adem doorLig je goed, Wim? Wacht, ik zal het kussen zoo eens leggen. Heb je daar pjjn niet? Soms d&ar? Ook niet? Maal ais ik hier mijn hand leg Man, wat ben je warm 1 Drinken zeker? Wat frisscher, citroen er in Geen drinken Laat de dokter je tong eens zien. Wil je nog (een deken op bed? enz. enz. De dokter keek al die drukte kalm aan. Eensklaps riep hij Maar, mevrouw, permitteer mij. Kijk eens vlak in mijne oogen. Gunst dokter, wat is er Juist zóoJa, ik dacht het wel. Is hier iemand, die onmiddellijk naar een apotheek kan loopen. Als u wat ik voorschrijf niet dadelijk inneemt, dan sta ik voor de gevolgen niet in. Het recept werd geschreven, klaar ge maakt en door mevrouw ingenomen. Een overweldigende slaap overviel haar en zjj sliep aan een stuk door tot den volgenden morgen elf uur. Toen de dokter te 10 uur bij den zieken man kwam, was deze heel wat beter. En mijne vrouw? vroeg de zieke angstig Wat mankeert die? Gij hadt rust noodig, fluisterde de dokter met een knipoogje. Bjj de politie in verschillende plaat sen van ons land zijn uit Berljjn plakkaten ontvangen van reusachtige afmeting, waarop duidelijk zijn afgebeeld de juweelen, welke men der gravin van Vlaanderen afhandig heeft gemaakt. Het ziekenhuis te Kidderminster is afgebrand. Een kind kwam in de vlam men om. In Amerika is een spreekwoord in gebruikEen kraai etenwaarmede men zeggen wilzijn eigen woorden moeten slikken. De oorsprong van dit spreekwoord is dezeTe Nieuw Amsterdam (thans New York) toen de stad nog klein en in wording was, kwam eens een soldaat van het naburig Gouverneurseiland een kijkje nemen en zag een kraai huppelende on der het vee dat daar graasde. Uit aardigheid schoot de soldaat de kraai dood, legde zijn geweer neer en wilde den vogel oprapen. Maar de eigenaar van het vee en van de kraai was een Hoilandsehe boer, die daar vlak bij woonde. Deze snelde vertoornd toe, greep het geweer van den soldaat, hield hem den loop voor den neus en dreigde hem te zullen doodschieten. Ten slotte verklaarde hij hern vrij te zullen laten gaanals hij de kraai opat. Hij mocht den vogel vooraf van de vederen ontdoen en eenigszius over het vuur braden, dat daar met wat spaanders en takjes gemaakt werd. Weldra begon hij te eten maar toen ongeveer de helft verorberd was van een vogel die doorgaans op krengen aast, begon het hem te walgen en verklaarde hij met beslistheid dat hij liever doodgeschoten werd dan het overige van het boutje op te peuzelen. De Hollander, wiens wraak nu vrij wat afgekoeld was, achtte zich voldaan en overhandigde het geweer aan den soldaat met het bevel om terstond uit zijn oogen te gaan. De laatste greep het wapen, maar van weg gaan was vooreerst nog geen sprake, want nadat hij het weder in zijn bezit had legde hij op den boer aan en dreigde nu op z(jn beurt hem te zullen doodschieten ais hjj de andere helft der kraai niet terstond opat. De Hollander op zijn beurt in het nauw gebracht koos ten slotte eieren voor zijn geld en at met niet weinig tegenzin de rest van het vleesch op totdat er ten laatste van de heele kraai niets meer te zien was. De krijgsman vertrok en liet den hoogst beleedigden boer schier buiten zich- zelven van woede aan zjjn lot over. Doch den volgenden dag gaf de Hol lander kennis van de zaak aan den kom- mandant op Governor's eiland, wien hjj verklaarde dat een soldaat moedwillig zijn tamme kraai doodgeschoten had, waarop de generaal hem veroorloofde om den schuldige uit te zoeken en aan te wijzendit ge lukte. De soldaat moest voor zijn generaal verschijnen, die hem met dreigende stem vroeg: «Hebt gij ooit dien man ontmoet?» waarop de soldaat met een lachje antwoordde- «Ja, generaal, gisteren had ik het genoegen met hem op het veld te dineeren». Dit snedige antwoord vond de Hollander zoo aardig, dat hij zelf begon te lachen. Daarbij kwam ook nog de gedachte dat zijne vrienden erg den draak met hem zou den steken indien alles uitkwam en hij besloot dns zeer verstandig om de zaak te laten rusten. Zaterdag 18 Februari- Meerenhoelc, 11 uur aan de steen bakkerij van v. Eijkeren door deurw. Holl- mann, afbraak der fabriek, loopvarkens, biggen, 12 olmeboomen. Maandag 20 Februari. Hoiynsplaaf, voor v. Langeraad door deurw. Gelner 10 uur, mangels. Dinsdag 21 Februari. Goes, in de Prins van Oranje door not. Overman half 8, een woonhuis Keizersdykje 85 cA. van J. J- le Clercq, bewoond door L. de Keijzer en Hopmans. Woensdag 22 Februari. 'sHeerenhoek, bij kinderen Braamse door not. de Ronde Bresser 9 uur inspan, 8 werkpaarden van 3 tot 12 jr., 2 paarden, oud 2 jr., 2 jaarlingen, 1 hengst, 5 melkkoeien, 1 kaltvaars, 11 vaarzen, 4 ossen, 1 stier, 3 aanhoudkalvers, 1 lamdragend weischaap, 1 lamdragende geit, 2 kooischapen met lam meren, 4 drachtige zeugen, 100 kippen en hanen, 15 eenden, 9 kalveren, 2 pauwen, 1 karnhond met hok, 1 kapwagen, 3 men- wagens, 1 lemoerikar, 1 chais, 1 arreslee, 10 eegden, 2 sleepeegden, 1 molbord met ket. ting, 1 zaaddorschzeil, 1 bascule met gewich ten, koebak en goot enz., hooi, erwtenstroo aardappels, mangels, mutsaard, oud porselein, Donderdag 23 Februari. Misse, voor W. Wondergem door not. v. d. Kloes 9 uur, 6 bruine werkpaarden van 4—14 jr., 2 veulendragende, 3 paarden oud 1 en 2 jr., 9 baatg. melkkoeien, 1 vare koe, 21 runders, 95 schapen, 38 met lam, 4 loopvarkens, 1 gedresseerde schaaphond met hok, 1 karnhond, 150 kippen en hanen, 1- fasanthoentje en haantje, 2 menwagens, 2 op ijzeren assen, kapwagen, driewielskar, 9 ploegen, 1 Wale, 1 Sacks, 1 vierpaards- ketting, 3 slepers, 2 sleepborden, snijmolen, moesmolenschaapmolenzaaddorschzeil, tchapenbocht, geeseisteen met paard, mest planken enz-, 2 broeibakken, vleeschblok, 4000 kilo mangels, aardappels, 3000 muts aards, bouw-, melk-, zolder- en schuurgereed schap, tuinschaar, harnas enz. Ierseke, half 12 door not. Pilaar bjj Vesheij Pols een woonhuis Havendijk 262 cA. van J. Bom, en een dito Langeviele 55 cA. van S. Verbrugge. Ierseke, door not. Gallis Merens, 10 uur voorKorstanje bij Wagenaar, een dubbel woonhuis, steenen werkplaats en erf Spruitstr. 237 cA. Vrijdag 24 Februari. 'slïeer Arentilskerke, 11 uur bij de Ruijter door not. Pilaar en Mulock Houwer het hoefje van P. Philipse met bouwland 1 H. 72 A. 50 cA. 2o. 1 H. 80 A. 80 cA. bouwl., in den omloop. In pacht misschien 5'/2 Heet. bouw- en weiland. Wemeldinge, voor J- Zuiddijk door not. Gallis Merens 10 uur, 3 ruinpaarden, 2,16 en 15 jr., 1 blauwe merrie 16 jr., 3 baatg. melkkoeien, aanhoudkalf, lamdragende geit, drachtige zeug, 2 menwagens, 3 ploegen, 3 ijzeren eegden, mest, stroo, 4000 ailo klaver en weihooi, 6000 kilo paardepeen en loop varkens, een 1V2 jarig rund. Ierseke. 2 uur voor de oestermaat schappij de Deponent bij Wagenaar door not. Lansen Croin een oesterput met steiger en loods aan den Earn. Aanwijzing S. de Kueijer. Inl. dhr. Pelie. Misse, 9 uur b(j W. Wondergem door not. v. d. Kioes, 2 oikenh. kabinetten, antieke kast, 2 chiffonnières, klein kistje, gemakstel, 2 spiegels, 1 Statenbijbel, barometer, vloer- kleoden, karpet, kanarievogel met kooi, sehoorsteenornamenten, duiven, lampen, ko peren en ijzeren doofpot, glas-, blik-, tind koper-, ijzer- en aardewerk. Middelburg, 10 uur by dhr. Alberts door- not. Tak, planken, ribben, dorschvloer-, achterdelen enz., groenharthouten kantplan ken en schalen. Zaterdag 25 Februari. Rittheui, 9 uur by de Voogd door not. Loeff de hofstede van wylen P. Barentsen Sr., groot 1,4387 H. in 3 perc. met combinaties. En om 1 uur op de hofstede 3 geiten, 13 kippen, stroo, boonen, tarwen, aardappelen, windmolen, enz. kabinet, bedden, kachels, 2 rood koperen doofpotten, porcelein enz., Nisse, 10 uur by C. Smits door not. de Ronde Bresser de mest in den mestput in 3 perc- en in massa. Voorts kaf, mangels, beestenpeen, tarwe- en gerstestroo, mutsaard, rolblok, waleploeg, 2 zandsteenen 1 ijzeren dakvenster. Maandag 27 Februari. Nlsse, 9 uur door not. v. d. Kloes voor P. Luteyn, 4 werkpaarden 18,17,14 en 1 jr., 4 baatg. melkkoeien, 1 vare koe, 5 2j.ossen, 2 2j. vaarzen, 1 stierkalf, vet varken, karn hond met hok, 3 mestputloopers, 80 hoenders, 6 eggen in soort, 4 gewone ploegen, rolblok, de helft in 1 molbord, in 1 zaaddorschzeil en in 1 vleeschblok, geeseisteen met paard, mestplanken, graanzeeften, graanzakken, 3000 kilo klaverhooi, 4000 id. weihooi, 3000 bossen tarwestroo, 2000 bossen gerstestroo 300 bossen boonstroo, aardappels, brandhout, meubels, aardewerk. En voor Driedyk 18000 kilo mangels en beestenpeen. Wilhelmiuadorp, 10 uur door not Pilaar by v. Noört, inboedel. Mieuvrdorp voor J. de Prykel 11 uur door not. De Ronde Bresser by Modderkreeke een hoefje 7750 cA. in den Zuid Craayert- polder. Februari. Eirulnlnge, door not. Lansen Croin voor A. Blok c. s. 7.29.80 H.A. bouw- en weil. Inl. dhr. Pelle. Woensdag 1 Maart 1893. Rittliem, 10 uur op de hofstede van Mey ers door not. Huvers Veerenwagen, 2 men wagens, driewielskar, 2 ploegen, 6 eggen sleepdeur, e. a. landbouw-, stal- en zolder gereedschappen werkhout, brandhout, muts- rd s, wei en kanthooi, stroo, aardappels, enz. (I a ars dorp, voor kinderen Smits door not. de Ronde Bresser 9 uur inspan, 6 paarden van 2-15 jr., 1 jaarl. 10 baatg. melkkoeien, 10 runderen, 1 vare koe, 11 varkens, 100 kippen, 6 ganzen, 2 karnhonden, 12 ploegen, 8 eegden, zaaddorschzeil met kleeden, karnmolen, stal-, zolder- en melk gereedschap, harnas, stroo, mutsaard. Nieuw- en St. Joosland, 10 uur in de Roode Leeujv door not. Tak het hofsteedje „Het Oliekef" samen 2 H. 92 A. 70 cA. Benevens 3490 cA. bouwl. aldaar. En 1,59,50 H. weil. Nieuwlandschen weg- Colijnsplaat, voor wed. Filipse door deurw. Gelner 10 uur. 3 werkpaarden 17,15 en 6 jr., een bruine merrie oud 1 jr., 8 baatgevende melkkoeien, 2 kalfdragende vaarzen, 3 ^j. en 3 eenj. vaarzen, 2 vette en 2 loop varkens, klaverwegen, menwagen, karnhond, twee ploegen, vyf eggen, melkgereedschap enz. Qtostkapelle door not. de Vos 10 uur aan klein Berkenbosch by Cornelisse 3 geiten, 2 varkens, 60 kippen en hanen, 2 parelhoenders, jachtkar op veeren, turkje, kruiwagen, 2 nieuwe kippenhokken en dubbele ren, vleeschblok, hondenhok, folio bijbel, 2 veeren bedden met toebehooren, kleeren, barometer, tweeloops achterlaadge- weer, goud en zilver. Donderdag 2 Maart 1893. ffiaarstiorp, 10 uur by Smits door not. Bresser meubels, 2 kabinetten, secretaire, antieke kast, boekenkast, tafels, 1 mahonie houten voor 30 personen, koekoekklok, oud porseleinkoper-, tin-, glas- en Aardewerk, ISversdijk, 9 uur door not. Gallis Me rens by wed. Bruinooge, inspan, 5 ruin paarden, oud 17, 6, 4, 4 en 2jaar, 5 veulen- dragende 13, 8, 6, 4 en 3 jaar, 4 merrie- paarden 11, 11, 4 en 3 jaar, 2 Ijar. hengsten- 9 baatgevende melkkoeien, 6 2j. en 8 lj, vaarzen, springstier, 3 kalveren, 60 schapen. 20 lammers, 8 loopvarkens, 100 kippen en hanen, handdorschmachine, 2 Amerik.-, 1 Wale-, 1 medek-, 1 moor-, 7 gewone ploegen 1 cultivator, 10 eegden, 2 rolblokken, 4 sle pers, enz., hooi, huisraad. Vrydag 3 Maart. Cortgeme, by L. Maas 9 uur door not. Roelof, den inspan, 11 paarden, van 1 15 jr., 3 baatg. melkkoeien, 9 kalivaarzen, 1 vette vare koe, 2 vette stieren, 7 runders,4 kal veren, 6 loopvarkens, 1 karnhond, 1 wagen op veeren, 4 menwagens, 1 driewielskar, 6 Wale-, Sacks- en gewone ploegen, 1 zaaima- chine, eggen, rolblokken, molbord, eultivator, arrestee, stroomolen.peensnippermolen, moes maker, klaverhooi, 2 bedden met toebehooren, stoelen, tafels enz. Oost- eii Westsouburg, in de Zwaan 11 uur, lo- een huis, erf en tuin op het dorp Oostsouburg. 2o. id. daar naast. So. id. 4o. een huis en erf aldaar. 5a 6285 cA. weiland en water in Ritthem door not. Tak. MIDDELBURG. Donderdag werd door not Verhulst publiek geveild een huis en erf. Londensche kade. Hoogste bod f 3951Opge houden. MIDDELBURG. Door not. Slegt werden Woensdagavond alhier geveildlo.een huis en erf Schouw vegerssingel, kooper voor f700 aan aan dhr. B. Pluymers; 2o. een huis en erf Vlissingsche Wagenplein, ver kocht aan dhr. J. de Wolf voor f503.75; en So. een huis en erf Seisstraatweg, ver kocht voor f 1116.76 aan dhr. M. J. Sanderse- Allen alhier. KOUDEKERKE. Heden Vrydag werd door not. Tak publiek geveild lo en 2oeen huis en erf met schuur en tuingrond samen 1085 cA. Kooper dhr. M Dierings te Mid delburg voor f 1997. 3o. 740 cA. moesland (vryland) Kooper dhr. -J- Caljouw, id. voor f445. 4o en 5o 2019 cA. moesland en sprink (vryland) Kooper dhr. L. Dekker alhier voor f850. 6o en 7o 2551 cA. id. Kooper dhr. M Dierings te Middelburg voor f 952. 8o en 9o. 1535 cA. mcesland (vryland). Kooper dhr. J. Schout te Serooskerke voor f650, 10e. en llo. 2 H. 2 A. 10 cA. weiland Kooper dhr. J- de Rycke te Gapinge voor f2210.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1893 | | pagina 5