tOERMIM, ^E^DËNSTUKK^r" Woon- en Winkel huis met Erf, geslagen Esschen-, Elzen- en Berken Noord-Beveland. Landbouw-, Melkers-en Zolder- gereedschappen HUISRAAD. verkoopen no i. Een HUIS en ERF, Woonh uis enErf 20. Een dubbel Woonhuis en Erf, so. Een Woonhuis en Erf 4o Een Woonhuis en Erf Het Huis met Schuur en Erf, ItflDÏ. een Woonhuis met Schuur, Erf en Tuin 4 perceelen Bouwland Blauwe Aardappels, DE MEST IN DEK 1ESTPÜT erichten. 4- Overzicht veikoopingen enz. Afloop verkoopingen enz. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. een Kar op Veeren, Dinsdag 31 Januari 1893, verkoopen: op Vrijdag 3 Februari 1893, Vrijdag 3 Februari 1893, verkoopen: Paardepeen Klaverliooi, Stroo op Woensdag 8 Februari 1893, openbaar verkoopen Wit- en Zwart Stroo, Tarvve- en Gerstenstroo, Dinsdag den 9 Februari 1893, rr m mishandeling ,23 j., arbeider, rat 3 j. en S. d. L., ieder tot 15 naar, opzettelijk tdeling door een met een misdrijf 20 j., arbeider, straf, ew wederspannig- itpman, Goes, tot d. h. ij., arbeidster, ierd in de straf- van dietstal en R. A. v. d. beiden Hein kens- vredebreuk, en J.J. van mislian- Gisteren middag alhier een aller- terwijl de moeder had het kind van teen meisje van in een kuipje vallen, het kind ge brandwonden Ier de hevigste rke. Aan het ;pan paarden van «ijer met wagen van den trein onder de paar- 3n los geraakte De paarden neente tot staan wam lichte won- ren, terwyl de J werd. (M.C.) ari. Het Engel- ret hout geladen enmorgen, door het dorp, op zitten. Op het ssingen werden uitgezondta die n, daar bij hoog in den avond, reis vervolgde, ■middag had op opstootje plaats >rf met boter en agent Kooman rgen sluiten en boerin aan een tukte het spoedig rengen. werd door het in de herberg aandeelhouders kilo, weegloon weegloon 114,30. weegloon f 5.30. 1.70. Hooi 5895 tan 1606 kilo, 6 kilo, weegloon ;loon f '1.30. Pe- f0,25. Totaal met het tegoed 6. De uitgaven sluit de rekening ,78'. met algemeene rkozen. Aan de Gt. per aandeel zaamheid melden Ihier een kip, die thans moeder Vliss. Crt. verdient het be* met het ss. laatste nummer nige verbetering, stootte genoemd op een onbekend zoek bleek dat die met cement herstellen sloeg Dat er 6 voet gestaan herben, tegengesproken, te verwijderen eelheid lijnolie, dooreen. Men dit mengsel op de beschadigde er uit zijn. de vlek met ge rij ven. tijdens de dan zoeken zij ze meestal ont- met water. Dit aten verstoppen, opgesloten zijn zste sprekers op gehouden was een bevel tgevaardigd. De nirig in de Jan deze werd Dins- streng bewaakt, in de duisiernis en de politie opsporen. De bedoelde persoon is iemand die handelt onder een firma van de soort, waartegen in den laatsten tijd herhaaldelijk is ge waarschuwd. De heer mr. L. S. Hollander, advo caat te Rotterdam roept op al de afstam melingen van Joh. Godefriduszoon de Gruijter overleden te Best 1637 en di. aanspraak hebben op een gedeelte der nalatenschap van E. F. F. J. de Bette, overleden te Lede, om zich bij hem, Hollander, aan te melden met opgaaf van naam, voornaam, adres en graad van bloedverwantschap. In een zigeunerwagen te Hersfeld ont stond dezer dagen brand. Vier kinderen, die jammerden en schreiden, lieden groot gevaar te verbranden. Maar de moeder baande met levensgevaar zich een weg door de vlammen en zij smaakte het geluk hare lievelingen te redden. Zij bekwam echter zelve daarbij zoovele brandwonden, dat zij met twee der geredde kinderen daags na den brand in het ziekenhuis overleed. Over de dynamiet-ontplofling op den Congo-Spoorweg in Afrika zijn thans nadere bijzonderheden bekend. Een werklieden-trein, waarin eenige Europeanen en verscheidene negers zich bevonden, stiet op een waggon, geladen met 54 kisten dynamiet 82 vaten kruit die bestemd waren voor het doen springen van rotsen. De knal, waarmede de waggon uit elkaar spatte, was ontzet tend en werd op mijlen afstands gehoord Van den waggon is niets meer over: overal liggen stukken van spoorstaven en lichaams- deelen verspreid. De locomotief ligt met de wielen in de lucht, terwijl op de plek, waar zich de waggon bevond, een groot gat in den groud geslagen is. Van de vier Europeanen, die zich in den trein bevonden, werden drie gedood, terwijl de vierde doodelyk gewond werd. Zes en twintig negers kwamen bij deze ramp om, die reeds de tweede van dien aard is, op den nieuw aangelegden spoorweg. Volgens mededeeling van dr. Arning, te Hamburg breidt de inelaatschheid zich in Europa uit en eischt dit de bijzondere aandacht der regeeringen. In Spanje, Rus land en Duitschland zijn nieuwe brandpunten van besmetting ontstaan. Naar dr. Arnings schatting zijn in Noor wegen '1200 leprozen, in Spanje 1200, in Portugal 300, in Frankrijk en Noord-Italië 300 terwijl alleen in de Parijsche hospitalen 80 leprozen in behandeling zijn en te Ham burg mede verscheidene gevallen worden aangetroffen, welke uit den vreemde aldaar zijn aangevoerd. Laatstelijk is een nieuw brandpunt van besmetting bij Memel ont staan, vermoedelijk uit Rusland overgebracht. De cholera. Tot 24 dezer zijn. blijkens offic.eele opgave, in het gesticht Nietleden bij Halle 92 ziekte- en 33 sterfgevallen voorgekomen. Daarbij komen drie nieuwe sterfgevallen, in het daarop volgend tijds verloop tot gister-middag voorgekomen. Te Trotha, bij Halle, werd een nieuw ziektegeval geconstateerd. Eergisteren te Pest twee personen aan- getast en twee gestorven. Op verschillende plaatsen in Engeland heerscht weder in meer of minder hevige mate de influenza. Maandag 30 Januari. Vlissingen, 2 uur by But door not. Bosch voorjaars- en winterstoffen. Dinsdag 31 Januari. Colijnsplaat, verpachting by inschrij ving 11 uur, het overzetveer op Zierikzee- Inl. ter secretarie. Goes, door not. Pilaar in de Prins van Oranie 7 uur, lo. het winkelhuis Klokstraat van dhr. Visser. 2o, een dubbel woonhuis J. A. v. d. Goeskade, 3o. een woonhuis St. Jacobstraat. 4o. een id. aan de Bocht v. Guinea. Woensdag 1 Februari. Wisse, li uur bij de Jonge doordeurw. Hollmann, 2 koeien, runders, paard met wagen, loopvarkens, mangels, meubels, de kens, afbraak. Vrijdag 3 Februari. Oudelande, 11 uur by wed. Lousdoor deurw. Hollmann, planken, dorschvloerdelen, manufacturen. STlenw- en St. .Joosland, by Maar- tense door not. de Vos 10 uur, een huis, schuur en erf 148 cA., bewoond door Goed hart en Poortvliet. Middelburg, door B. en W. by inschrij ving in 2 perc. 27 olmen op 't Oostkerkhof. Inschrijvingen op Z6gel 1 uur. Oostkapelle, 10 uren door not. Ver hulst op „Duinbeek", „Berkonbosch" en „likenoord geslagen Esschen-, Elzen- en Borkenkaphout. Maandag 6 Februari. Hulst, by Boel doornot. van Deinse,inspan en 5000 kilo beestenpeen. Woensdag 8 Februari. Westkapelle, door not. Tak in het Koffiehuis 1 uur, een woonhuis, schuur, erf en tuin op het dorp, bewoond door Clarisse groot 1130 cA. En 4 perc. bouwland 1 H. 28 A. 70 cA. En om 11 uur landbouw-, melk en zoldergereedschap, aardappels, stroo, mest, huisraad. Donderdag 9 Februari. Middelburg, inde Vergenoeging door not. Huvers 8 uur, een huis en erf Lange Geere 324; een dubbel woonhuis, erf en bergplaats, tuin, tusschen Zand en Seispoort samen 1450 cA. In 2 perc. en in massa. DRIEWEGEN. Woensdag werd door not. van der Kloes voor de wed. Leys in Klaas- piechulzenhoek verkocht 267 A. bouwland. Dit land werd in 6 perceelen geveild en toegewezen. Ie perceel groot 56 A. 60 cA. aan Willem Nijsse alhier voor f 250 per 39 A. 24 cA. is f 360,60 den hoop. 2e perceel groot 43 A. 30 cA. aan Cornelis Mol alhier voor f300 per 39 A- 24 cA. is f331,02 den hoop. 3e perceel groot 42 A. 40 cA. aan D. Mulder te O vezand voor f 300 per 39 A. 24 cA' is f324,16 den hoop. 4e perceel groot 41 A. 50 cA. aan J. van Antwerpen alhier voor f260 per 39 A. 24 cA. is f274,97 den hoop. 5e perceel groot 39 A. 80 cA. aan Izaak Leys alhier voor f 295 per 39 A. 24 cA. is j 299,21 den hoop. 6e perceel groot 43 A. 40 cA. aan J. van Antwerpen alhier vooi f290 per 39 A. 24 cA. is f320,74 den hoop. Buiten verantwoordelijkheid der redactie. Stukken worden in geen geval teruggezonden Mijnheer de Redacteur 1 In de jongste raadsvergadering alhier was de gewone verslaggever der Mid. Ct. af wezig. Hij, die jaren lang secretaris der brandweer was, zou juist de man geweest zyn om het behandelde weder te geven. Nu de Mid. Ct. uit den aard der zaak een zeer sober verslag gaf, zal menigeen het uwe, dat veel uitvoeriger is, daarom met belangstelling ter hand nemen. Volgens het verslag in uw blad heeft het al den schijn alsof ik met de brand weel een loopje heb willen nemen. Dat zjj verre Tot dusverre had jaarlijks één oproeping plaats ter inspectie en exercitie. In weinig lauger tijd dan een uur werd door de geheele bemanuing al wat bij de spuit behoort uitgepakt, netjes ontrold en uitgestald en dan weder opgeborgen, nadat eene der oudste slangen was geprobeerd. Daarin bestond heel de exercitie, die m. i. niet den naam eener oefening waard is. By de nieuwe verordening worden jaar lijks vier oproepingen voorgeschreven, al thans daartoe wordt machtiging verleend; en telkens zou de inspectie en exercitie vier uren mogen duren. Nu wilde ik eenvoudig twee inspectiën hebben van hoogstens twee uren, en twee wezenlijke exercitiën van hoogstens vier uren. Zoodri een spuitgast iri werkelijken dienst komt, geeft bij ziju genummenlerj penning af in ruil voor een geletterden oiigenummerden. Ik had voorgesteld dat voortaan aan de houders van evene num mers anders gekleurde letterplaaijes zouden verstrekt worden dan aan de houders van onevene nummers. Ie opdat bij eenigzins langdurigen brand, op het oogenblik dat de brandmeester zou geschikt achten, eene geregelde afwisseling van manschappen zou kunnen plaatshebben daar nu, als in de dagen der Richteren, menigeen slechts doet, wat recht is in zijne oogen. 2e omdat bij eene inspectie eene splitsing wenschelijk is. Het is toch niet noodig ('en 't is voor de gemeente financiën kostbaar, vooral als viermaal 's jaars de manschap wordt opge roepen) voor eene inspectie, alias étalage der gereedschappen, het volle aantal bedienden te nemen. Beurtelings kon daartoe de ovene of onevene helft worden gebruikt. Zeker kan ik niet beweerd hebben dat oefeningen geen nut hebben. Oefeningen bij welke de brandspuitmaker of dienstknecht uit beleefdheid den bedienden het werk uit de handen nemen, oefeningen zonder eenig onderricht beteekenen echter heel weinig. Voor inspectiën, by welke men nameet of de slangen wel even lang zijn als in 't vorige jaar, en naziet of er wel twee kaarsen in de lantaren zijn, behoeft men geen honderd of zestig man op te roepen, en terwijl van 't resultaat der inspectie proces-ver baal wordt opgemaakt, is het niet noodig dat al die mannen bij de slordig ingepakte spuit staan te wachten op de order van inrukken, terwyl thuis hun middagmaal koud wordt. Over deze en dergelijke dingen heb ik gesproken. Met achting, UwDw. Dr. W. J. J. KOOLE. Middelburg, 26 Jan. '93. AANBESTEDING. Zaterdag 28 Januari. Vllisingen, onderhoudswerk, gebouwen enz. Ie, 2e en 3e perceel. Aanwijzing Vrijdag. Maandag 30 Januari. Hansweert, voor of op 30 Jan. 12 uur bij J. B. Koch biljetten voor verf- en be- hangwerk enz. met de daartoe benoodigde leverantie voor het 3jarig onderhoud (1893, 1894 en 1895) van het kanaal door Zuid- Beveland en hybehoorende gebouwen enz. Dinsdag 7 Februari. Middelburg, 12 uur door den Prov. inspecteur der directe belastingen, onder houden en herstellen van de gebouwen der rijksbelastingen te Vlissingen, van af den dag der goedkeuring van de aanbesteding tot en met ultimo December 1895. Inl. dhr. J. J. G. Rinkes te Breda. Aanwijzing 31 Jan. te 2 uur. Woensdag 8 Februari. Baarland, 5 uur door B. en W. hetbe- grinten van den Deiischen weg en een ge deelte Wachterweg samen 975 M. Bestekken by J. Welleman, inl. G. Moerdijk. Van 26 - 27 Jan. 1893. MIDDELBURG. OndertrouwdA. van der Piank wedr. 33 j. en C. Gunter wed. 35 j. BevallenD. van Sorgen geb. Pbppe z. M. A, Fynout geb. van den Boom. z. E. Domenio geb. Mets. d. G. de Rycke geb. Wiertsema. d. Overleden: C. Basck vrouw van I. den Hollander 76 j. J- Steffers 6 j. d. M. Salmans wed- van J. Leuci 83 j. L. E. de Paauw wed. van J. de Nood 70 j. GOES. Geboren: Marinus Anthonie z. v. Paulus Adriaan Hubregtse en Pieteinella Verryzer. VLISSINGEN, 27 Januari 1893- Boter f 1,10 a f 1, de kilo. Eieren f5,40 a f0,— per 104 stuks. MIDDELBURG, 26 Jan. 1893. Aanvoer aan onze graanmarkt van heden iets ruimer dan voorgaande week. Tarwe met eenige vraag f0,10 hooger. Andere artikelen onveranderd. Versche Boter f 1,05 a, f 1,15 per Kilo. Eieren f 5.50 a f 0, Buitenlandsche f 0. per 100 stuks. ZIERIKZEE, 26 Jan. 1893. BOTER. Hoogste koers f0,65 afO,— laag ste koers f 0.60 per 5 ons. Kipeieren hoogste koers f 1.12s a f0.—laagste koers f 0,876 per 25 stuks. Eendeieren hoogste koers 0,— afO,— laagste koers 0,— de 25 stuks. Door Gods goedheid werd heden ge boren SARA CEZINA dochter van W. A. DE RIJCKE G. DE RIJCKE— Middelburg, 27 Jan. '93. Wiertsema. V Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder CORNELIA PATIST, wed. van P. de Jonge, betuigen wij onzen harte lijker! dank. Uit aller naam, P. DE JONGE Pz. Heinkenszand. V Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bij de ziekte en het overlijden van onze geliefde zorgdragende Moeder, Behuwd-, Grootmoeder en Overgrootmoeder, AAGTJE BOONMAN Weduwe van DaniF.L Leijnse Boone, betuigen wij onzen innigen dank. Kloetinge, 24 Januari 1893. Uit aller naam, ,T. F. BOONF. TE KOOP: vrij ijzeren as, geschikt voor Paard of Hit, bij J. FRANCKEN te Nieuw-en St. Joosland. De Notaris PILAAR zal des avonds te 7 uren, te Goes, in het koffiehuis «de Piins van Oranje», lo. EEN te Goes, aan de Klokstraat, wijk C no. 161. BeWoond door den eigenaar dhr. A. J. Visser. te Goes, aan de Joannes Antonides Van der Goeskade, wyk B. [no. 147. Verhuurd aandiverse personen, samen om f3 per week. aan de Sint Jacobstraat, wijk B. no 128. Verhuurd aan J. Bil, om f 1,50 per week. te Goes, aan de Bocht van Guiné, wijk B no. 125. Verhuurd aan Van Hese om f 1, pir week. te Nieuw- en St. Joosland ten overstaan van Notaris J. DE VOS te Middelburg s morgens te 10 uren, in het koffiehuis vari Tan Maartense te Nieuw- en St. Joosland, van Nieuw- en St. Joosland, kadaster Sectie A 705 groot 1.48 Are, bewoond door en verhuurd aan An. Goedhart en An. Poort vliet voor f 0.90 en f 0.75 per week. Op 't genot der huren dadelijk na vol. doening aan veilconditiën. Op 't gebruik 1 Mei a. s. Informatiën ten kantore van den Notaris De Notaris J. W. VERHULST zal op des voormiddags te 10 uren, in de gemeente Oostkapelle. op de buitenplaatsen «Duinbeek», «Berkenbosch» en «Eikenoord» in het openbaar 11 9 19 119! De Deurwaarder J. F. GELNER te Cort- gene zal ten verzoeke van zijn principaal te Colijnsplaat publiek verkoopen op 0 maanden crediet, op Woensdag den 1 Februari 1893, des voormiddags ten 10 ure 3 schoorie Werkpaarden, 1 bruine Ruin oud 21 jaar, 1 zwarte Merrie oud '14 jaar, 1 bruine Merrie oud 12 jaar, 1 zwarte Venlen-Merrie oud 5 jaar, 1 bruine Merrie oud 4 jaar, 1 bruine Ruin oud 1 jaar; voorts 1 eenjarige Vaars, alsmede '1 Menwagen, La- moenkar, 3 Ploegen, waar onder een nieuwe Zeeuwsche Ploeg, 3 Eggen, Veldslede, Zwingen, Har- nassement een party en meer andere goederen. Onbekende koopers moeten terstond vol doende en bij den Deurwaarder bekende borgen stellen of contant betalen. De Notaris A. M. TAK zal des namiddags te éen ure, te Westkapelle in de herberg «Het Koffijhuis», in het te Westkapelle, op het dorp, be woond door Willem Clarisse, groot 11 Aren 30 Centiaren. BENEVENS liggende in de gemeente Westkapelle, samen groot 1 Hectare 28 Aren 70 Centiaren. En tenzelfden dage des voormiddags ten elf ure voor g.meld woonhuis aldaar EENE PARTIJ EENE PARTIJ benevens eenig Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. De Notaris HUVERS zal op des avonds te 8 uur, op de bovenzaal der Sociëteit «de Vergenoeging», aan de Groote Markt, te Middelburg, in het openbaar staande en gelegen te Middelburg aan de lange Geere, wyk K no. 324 No. 2. Ken dubbel met BERGPLAATS, ingericht tot Zomer- en winterverblijf, benevens grooten welaangelegden TUIN uitmuntend geschikt voer Bloem- mestery of Hoveniering, aan den Singel, tusschen het Zand en de Seispoort, nabij Middelburg, ge meente Koudekerke, gemerkt wyk C no. 25 Samen groot 14 Aren 50 Centiaren. In twee perceelen en massa. Te bezichtigen daags vóór en op den dag van verkoop van 1012 en 24 uur. Breeder by biljetten. Nadere inlichtingen ten kantore van den Notaris aan het Hofplein te Middelburg. ONTVANGEN Een keurige collectie Duitsche en Hollandsche CORSETTEN. Firma Wed. J. G. HEIJKAM. Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1893 | | pagina 3