Overzicht verkoopingen enz. ADVERTENTIE. op Maandag 21 November 1892 openbaar verkoopen: EEN GROOT.E PARTIJ XVIII. Door J. Hilarius, aannemer van de werken der waterleiuir.g (bestek no. 5), was bij adres aan den raad om kwijtschel ding van eene door hem beloopen boete van 18000 verzocht. B. en W. stellen voor \an die boete f4350 kwijt te schelden. De comm. van Fin. is echter van oordeel, dat de boete in haar geheel moet toegepast worden. Zij vermeent dat van welwillendheid geen sprake meer behoort te wezen jegens eenen aannemer, die volgens de mededeeling van den heer Stang in ziju advies van '22 Juni 1892 zich dikwerf onbetamelijk jegens B. en W. en tegenover de directie heeft gedragen. Niemand verlangt het woord en wordt het voorstel van B. en W. in omvraag gebracht, doch verworpen. Voor stemmen de heeren Schorer, den Bouwmeester, van Voorst Vader, v. d. .Swalme en W. J. Sprenger. XIX. Van Ged. St. was ingekomen een schrijven omtrent den rioolwaterboezem bij Veere. B. en W. stellen voor te antwoorden, dat, op grond van verbeteringen volgens rapport van den Hoofdingenieur dd. 18 Augustus en een schrijven van den ge meentebouwmeester dd. 2 Juli nog niet de volstrekte noodzakelijkheid is gebleken tot onverwijlde opruiming van de modder, daar in betrekking tot de geineentefinanciön reeds onverplicht veel wordt gedaan tot verbetering. Het voorstel wordt aangenomen. Tegen stemmen de heeren L. K. van der Harst, Tak en Snijders. XX. Eene concept-instructie voor den directeur der gasfabriek en duinwaterleiding wordt en bloc zonder discussie of hoofde lijke stemming goedgekeurd. XXI. Door de wed. P. D. de Vries was bij rekest aan den raad verzocht om de levering van duinwater aan bare stoomboot Zeeland te doen plaats hebben door middel eener slang, geschroefd op een in de nabijheid der ligplaats van de boot zich bevindende kraan. B. en W. adviseerer. dat verzoek niet in te willigen op grond dat de verordening zulks niet gedoogt en men niet altijd een man kan disponibel houden, die bij de vulling van den ketel der Zeeland zou moeten tegenwoordig zijn. De heer Sehorer zegt dat de motieven van B. en W. hem niet gegrond genoeg voorkomen om eene afwijzing van het verzoek te rechtvaardigen. De verordening zou men desnoods kunnen wijzigen en de man, die bij de vulling moet tegenwoordig zijn, zou door adressante kunnen betaald worden. Is hg goed geintormeerd, dan gebruikt ook de Zeeuwsche spoorboot duin water en zou hjj gaarne willen ingelicht worden hoe deze het water ontvangt. De heer W. J. Sprenger antwoordt dat èn de Zeeuwsche spoorboot èn de Valk hun water betalen naar een meter, die voor hunne rekening op de kade geplaatst is. De heer Schorer verklaart zich met die inlichting tevreden en het voorstel van B. en W. wordt zonder verdere discussie of hoofdelijke stemming aangenomen. XXII. Omtrent de aansluiting aan de waterleiding van de fabriek der fiima Kakebeeke was vroeger reeds beolist dat de gemeente de buisleiding tot het perceel wijk F 106 voor hare rekening zou nemen en de firma voor de verdere aansluiting zots te zorgen hebben. De firma Kakebeeke nam met dat besluit genoegen, doch heelt nu het verzoek ingediend, dat de gemeente zich zou belasten met de aansluiting van het perceel F 106 tot aan hare fabriek, zullende zij gaarne de kosten daaraan besteed vergoeden. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen, nu de minister van Waterstaat bjj beschikking van 15 October 11. no. 135, vergunning heeft gegeven tot het leggen van een zinker door het kanaal en eene buisleiding door den westelijken dijk nabij hectometerpaal 33. Conlorm dat voorstel wordtzondei' discussie of stemming besloten. Hiermede waren de punten der agenda afgeloopen en deed de voorzitter de gebruikelijke vraag of iemand nog iels in het midden te brengen had, waarop de heer van Dunne te kennen gaf: io. dat hij de aandacht wilde vestigen op de verzekering van werklieden, die wel in de bestekken der waterleiding was opgenomen, doch in latere bestekken bij werken aan de gasfabriek weder ontbrak. Hg achtte het zeer gewenscht die in alle bestekken op te nemen. De voorzitter antwoordde dat de Raad alleen voor de bestekken der waterleiding daartoe machtiging verleend had. 2o. Dat hij den Raad in herinnering wilde brengen de tooneelen die jongstleden Maandag in Middelburgs straten hebben plaats gehad. Toen hebben, zegt spreker, een aantal personen zingende en tierende zich langs de straten bewogen zij hebben grove baldadigheden begaan en zich door het inwerpen van ruiten aan den eigendom van anderen vergrepen. Spreker wil niet beoordeelen, omdat hij het niet kan, hoedanig in deze zaak de houding der politie geweest is en waar zij zich tijdens het tumult bevonden heeft. Gevoelde zij zich te zvak, waarom dan niet do hulp der Rijkspolitie en militaire macht ingeroepen Eerie zaak staat bg hem vast. In de Lange Delft is men begonnen met glazen in ta werpen en, langs de St. Pieterstraat trekkende, is men daarmede in de Noordstraat geëindigd. Er was dus tijd genoeg om handelend op te treden. Ware dit bij tijdsgeechied zeker zou veel voorkomen zijn geworden. Altijd heeft men na zulke standjes den mond vol van de Middelburgsche kwajongens maar het is toch zonderling dat die kwa jongensstreken zich steeds uiten na de ver gaderiugen der socialisten. Overal elders is dit ook het geval, men spoort niet open lijk tot die st.mdj s aan, inaar er wordt olie in het vuur geworpen, en des anderen daags lachen de drijvers en volksmenners in hun vuistje, dat zij hun doel op eene zoo behendige wijze bereikt hebben. Wij weten toch zeer goed, dat de grieven die zij te berde brengen, zeer overdreven zijn; wei zijn er werkeloozen, die ontbering ljjden omdat zij in dagen van voorspoed van hun hoog dagloon niet hebben weten te sparen, maar van den anderen kant moet men niet uit het oog verliezen dat de wel dadigheid hier zeer groot is, zelfs zoo groot dat spreker ze nooit ergens grooter heeft aangetroffen. Deze redenen moeten ons voldoende zijn om niet met de volksmenners tecoquetteeren; den werkelijk behoeftige, die niet eischt maar vraagt, zal het niet aan hulp ontbreken. Het Middelburgsche volk is niet zoo onhan delbaar. Het zijn alleen de drijvers en volksmenners bg wie het kwaad echuilt en die wij, indien wjj hun slechts onze moreele ondersteuning onthouden noodzaken zullen, evenals in Friosland geschied is, zeiven hunne toevlucht te zoeken bij de zoozeer door hen gehate politie. De Voorzitter antwoordt den heer van Dunné, dat hg de vergadering der socialisten heelt bijgewoond, men heeft er pretjes gemaakt en allerhande gekke dingen gede biteerd; maatregelen waren er bij tijds genomen, maar uit den geheelen gang van zaken gedurende de vergadering had niemand kunnen opmaken wat er volgen zou. Alles in de vergaderzaal had een kaim en ordelijk verloop en de politie is om zoo te zeggen door den toestand overvallen. De heer Tak heeft tot zijne bevreemding in de Courant gelezen, want zelf heeft hij het niet gezien, dat den volgenden dag ge redevoerd is van de pui van het stadhuis. Niet dat hij iemand het zwijgen wil opleg gen, maar men zal toch moeten toegeven dat de pui van het stadhuis allerminst de plaats is om tot het volk te spreken zooals heeft plaats gehad. De Voorzitter verzekert dat hg ook hier de dupe geweest is van de omstandigheden', hij was binnen het raadhuis in afwachting van de conferentie die moest plaats hebben en kon dus niet tegelijk vóór het raadhuis zijn. Toen hg later van het geval hoorde heeft hij den betrokken persoon gewaar schuwd dat zulke dingen niet meer zouden geduld worden. Nadat bq monde van dhr. W. H. Snouck Hurgronje rapport was uitgebracht omtrent de aan hem en zjjn medelid v. d. Swalme opgedragen vernietiging van de uitgelote obligatiën der oude gemeenteschuld, ging de vergadering uiteen. Maandag 14 November. Hloetinge, 10 uur door not. Muiock Houwer bij B. v. Liere voor M. Burger, 44 canadas, 44 esschen, 7 wiigen, 20 olmen. Dinsdag 15 Nov. Goes, bij Tas 1 uur door not. Overman 150 schapen, 79 kweekschapen. Goes, biljetten bij Korstanje Voorstad, te koop by inschrijving 11 olmen en 2 ca. nadas. 's Gravenpolder, biljetten by dhr. Prumers te koop by inschrijving 167 olmen, 39 esschen en 2 canadas. Goes, 1 uur in de Prins v. Oranje ver pachten voor 7 jaar door den ontvanger der registratie de dyken langs het Zuid- Bevelands kanaal, en de plateaux te Hans- weerd en Wemeldinge in 18 perc. t. ge deelten van de buitenhaven te Wemeldinge; bouwl. aldaar, Ierseke en Kruiningec. recht tot rapen in de buitenhaven te Wemeldinge en Hansweertin 2 porc. Middelburg, 10 uur Schroeweg doojj not. de Vos 1 ves merriepaard 4 jr. ruiu veulen, 5 melkkoeien en kalfdragende vaars, 4 vaarzen, stierkalf, 3 schapen, 30 kippen, ram, varken, 12 poeljes, marktwagen met vaste kap, 8000 ko. hooi, kiekenren, paarden- want, mest. Middelburg, Zand by Leenhouts door not. Loeff half 11 een huis, bergplaats en tuin 64 cA. onder Koudekerke Zand D 23, Om 1 uur aan het te verkoopen huis kabinet, bureau, tafelkastje, geboend tafeltje, ronde klaptafel, kachel, stoelen, klok, spiegels, bed met toebehooren, blik-, koper-, ijzer- en aarde werk, trap, ladder, tobben, gereeeschap. Woensdag 16 Nov. Vlissingen, by Kuypers door deurw. Hendrikse 10 uur de voorraad van een meubelmagazijn. Aagfekerke, 1 uur by Meyers door not. Huvers 2 werkpaarden 5 en 16 jr., merrie veulen, 5 baatg. melkkoeien, 3 2j. ossen, 2 lVaj- ossen, 1 halfjarige vaars, 6 jaarling vaarzen, schaap met lam, 50 hoenders en hanen, mangels, paardentuig. O. Souburg, 10 uur in de Zwaan door not. do Maret Tak, woonhuis no. 38 met erf en tuin aan den straatweg 710 cA. En het huis no. 37 met erf, schuurtje en tuin 180 cA. Te zien 14 en 15 Nov- van 10—12 en 1 4 uur; biljet bij Marijs aldaar te ver krijgen. Vlissingen. bij But door not. Bosch 5 uuboekon, gravures, aibums, binderij- persen, letters enz. van dhr. Roldanus. Uortgene, in de Brouweide half 11 voor mej Callenbach door r.ot. Roelof, 75 olmen, 2 esschen, 1 kastanje, 5 eiken, 2 platanen, 2 linden. Hoedekenskerke, door not. Overman 10 uur voor mr. Lenshoek aan den dijk Noordpolder in pacht bij Woutersen 120 canadas. Ellewoudsdijk, door not. van der Kloes 10 uur voor wed. Mol aan den grint weg, 30 canadas en wilgentronken. In), dhr. v. d. Plasse, Donderdag 17 November. Oudelande. 10 uur voor de hh. Fransen v. d. Putte door not. v. d. Kloes, 55 olmen aan don dijk noordelijk van den Stormpolder. 2o. 120 canadas aan den Kruipuitschen dijk, 51 olmen aan den dijk zuidelijk van den Kieinen Remoutpoider oostelijk van den Zuiddijk onder Baarland. Aanvang N. W hoek van den Stormpolder tegen den Ka merpolder. Middelburg, half 1 door deurw. Kou- Ion op de Volharding, vlotdelen, schalen, eiken mestputpalen, timmerhout voor scheep makers enz. Hapelle voor dhr. Vervenne door not. de Ronde Brosser half 11 in Maalstede 32 olmen, 1 abeel en 20 vruchtboomen. En om half 1 te Kloetingo 87 olmen, 7 esechen en 100 vruchtboomen. Vrijdag 18 November. Hloetinge, op de hofstede van Padmos voor mevr. de Meulemeester 10 uur 31 ca nadas, door not. Paardenkooper Overman En te Kapelle Haagdijk in pacht bij dhr. v. Weel, 8 abeelen, 95 esschen. Cortgene, hofstede L. Maas door not. Roelof voor dhr. Tak 10 uur, 32 esschen en 18 olmen. Maandag 21 November. Cortgene, 11 uur voor erven dhr. Dan- ckaerts door not. Roelof 1100 olmen en esschen Princendijk. Te beginnen van den weg bij Vogelaar Oost op. Wolfertsdijk, 11 uur door not. Liebert aan den dijk tusschen Westerland- en Oud Sabbingepolders, canadas. Dinsdag 22 November. Middelburg, Hotel de Commerce door not. Tak voor het dagel. bestuur der vis- scherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroo- men 10 uur, ook Woensdag, 203 perceelen schelpdierenvisschery langs N. Beveland, Zandkreek, de Piet, Sclienge, Sloe, Veergat, Oosterscholde enz. Boekjes a 30 ct. by dhr. Fokker te Tolen. Dinsdag na afloop de schelpdierenvis schery van den Wilhelminapolder in de Zandkreek. Middelburg, 10 uur in de Balans door not. Verhulst, meubels, kachels, haarden goud en zilver. Inl. dhr. Hondius. Goes, by Fransen v. d. Putte Zn. by inschrijving voor 12 uur in ambachtsheer lijkheid Cortgene, a. 22 olmen, 5 esschen en 3 abeelen in Willem Adnaanpolder, verpacht aan J. Wolse. b. 54 olmen in West-en Oud- Cortgeenpolders vpn v. d. Weele tot Mar- cusse c. 29 esschen aldaar, d. 29 olmen tusschen Geersdijk- en Westpolders, e. 4 id. aan den Achterweg by den wagenmaker. Aanwijzing Versprille. Woensdag 23 November. Kruininge, 11 uur bij v. d. Linde door not. Prins, een woonhuis met slagerij 270 cA. Ierseke, 10 uur in de Oesterbeurs door not. Pilaar en Houwer, een gemetselde oesterput met 2 loodsen en 't erfpachtsrecht groot 8047 cA. van ds m#. Molluck in 4 perceelen. Aanwijzing dhr. J. Sinke. kwadendammc, 10 uur voor Goense door not. Paardekooper Overman op diens hofstede en aan den dijk tusschen Kaneel- en Jan Veerlouspolders 90 canadas. Donderdag 24 November. Kattendijke, 10 uur door not. Muiock Houwer in Braanjenhoek, 72 olmen en 30 olmen op een weide in pacht bij B. van Liere. In Kloetinge aan den straatweg 14 olmen, en 20 canadas op een weide in pacht bij W. v. Liere. En bij de hofstede van wed Joronimus 25 olmen. En bij AkLenaar 73 olmen, 1 esch, en 6 olmen op de hofstee van B. v. Liere in Abbekinders. 's Gravenpolder, door not. Paardekoo per Overman 11 uur by de Koster, een woonhuis, tuin, bouwl. 2910 cA. vanerven Hoogesteger. Vrijdag 25 November. Kwadendanime, 10 uur aan den dyk tus schen Vlieguit- en Tierloospolder voor dhr. Zuidhof door not. Muiock Houwer 150 canadas- Biezelinge, door not. Gallis Merens 10 uur 72 olmen en 5 esschen bij het haventje tot don Eversdijkschen Zandweg. Domburg, 10 uur in de Roode Leeuw door not. de Vos, p ard, 2 breaks, dogcart, panier, paardentuig, winkelinventaris, biljart, stoelen, kachels, spiegels, 3 hotelbedden met toebehooren, keukengerief aardewerk enz. Gapinge, 10 uur op het hof Gapinge door not. Verhulst, esschen, olmen, populieren. Woensdag 30 Nov. Helnkenszaatd, 10 uur by Bek door not. de Ronde Bresser een hofstede 38 H. voor erven Smits en een arbeiders-woning te Baarsdorp met erf en tuin 1570 cA. Een aandeel in de meestoot te Heinkenszand. Hapelle, half 11 by Hanson door not. Gallis Merens 432 olmen, 2 eiken op Jachtlust. Woensdag 7 Dec. Hapelle, 10 uur door not. Gallis Me rens langs Jachtlust, esschen, canada, po pulieren, kastanje, note-, appel- en pere- boomen, kaphout. Woensdag 14 Dec. misse, 10 uur bij wed. Blaeij door not. de Ronde Bresser voor wijlen S. Smits een hofstede, aldaar met bouwl. enz. in Baarland 23,26,20 H. A. Dec. Goes, in de Prins van Oranje door not Pilaar uur hofstede enz. te Nisse, Notendijk 64 H. 16 A. 18 C. in pacht by W. Wondergem. Woensdag 1 Maart 1893. Baarsdorp, voor kinderen Smits door not. de Ronde Bresser uur inspan. Donderdag 2 Maart 1893. Baarsdorp, bij Smits door not. Bresser meubela AANBESTEDING. Maandag 14 November. Middelburg, 11 uur in het burgerwees huis door liet bestuur der godshuizen, levens middelen enz. Mi(i<lelbuvg, door de Comm. van Spijs- uitdeeling half 2 Simpeliiuisstr. steenkolen, schenkelvleesch, spek en gort. Biljetten uiterlijk daags te voren bij dhr. v. Teylingen. Dinsdag 15 November. Vlissingen, 12 uur, herbesteding van leve ring kruidenierswarev voor het hospitaal. Voorwaarden ten bureele ter lezing van 10 tot 4 uur. Woensdag 16 November. Vlisbiiigeii, Rundvleesch voor 't Gasthuis, voor 11 uur biljetten. Donderdag 17 November. Middelburg, Polder Waloheren, schoon maken lioofdwatergangon. Levering 350C00 straatklinkers. Donderdag 24 November. Middelburg, in Abdij, horstel of vernieu wing van prov. waterstaatswerken en on derhoud gedurende 3 jaar van 1 Jan. 1898 af, in 18 perc. straatweg Zierikzee Zijpe, Veerdam en Steiger Zype, Steiger enz. Sta- venisse. Grintweg langs Wolfertsdijk, Veer dam enz. aldaar. Straatweg Goes-'s Graven polder. Steiger Hoedekenskerke. Veerdam enz. Cateehe veer. Id. Camperland. Id. Cortgene. Straatweg Sluis. Id. Broskens-Groede-Nieuw- vliet. In. Schoondijke-IJzendyke. Id. Oost- burg-Zuidzande. ld. Terneuzen-Axel. Idem Walzoorden-Hulst. Steiger Walzoorden. Drij vende aanlegplaats enz. Vlissingen. Inl. hoofdingenieur, ingenieurs en opzichters. Heden morgen nam de Heere onze geliefde moeder, MAATJE LAURUSSE, Wed. W. de Jonge, in den ouderdom van 71 jaren, zacht en kalm tot Zich. Goes, 10 November 1892. Namens de kinderen, behuwd- en kleinkinderen, JOH. DE JONGE Wz. V Heden behaagde het den Heer van leven en dood van onze zijde weg te nemen onzen geliefden Vader den Heer WILLEM DE JONGE in den gezegenden ouderdom van 85 jaar en 11 maanden. Dat zqn heengaan vrede is lenigt onze smart. Ierseke, 9 Nov. '92 ENGEL DE JONGE J. DE JONGE— van der BURGHT. Algemeene kennisgeving. Y Op Zondag 13 Nov. hoopt onze ge liefde Moeder P. LEIJNSE, wed. van M. Kaboord, haar SO,sten geboortedag te vieren. Wolfertsdijk, 11 Nov. 1892. Hunne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Voor de vele bljjken van deelneming, ondervonden gedurenfe de ziekte en bg het overlijden van onzen dierbaren zoon en broeder LEENDERT, alsmede van haar met wie hg eenmaal hoopte in den echt ver bonden te worden, betuigen wg bg deze onzen hartelgken dank. Middelburg, 10 November 1892. Wed. A. ADAMSE. J. ADAMSE. C. POLDERMAN. Hartelijk dank aan allen, voor de menigvuldige blgken van belangstelling, betoond bg gelegenheid van ons huwelgk. P. BESUIJEN. D. BESUIJEN—Van Maabelen. Serooskerke, (W.) 9 November 1892. Psalm 7112 Rijm. JAC. DE {SCHIPPER te Wemeldinge betuigt bg dezen zgnen hartelgken dank voor de vele blgken van belangstelling ondervonden op 8 (November, zgnde zgn 80ste jaardag, aan allen, maar inzonderheid aan burgemeester en leden van den raad der gemeente. JACOBUS DE SCHIPPER. Wemeldinge, 12 Novbr. 1892. rgff^-ariinRgiTrffrwM-'» i nmim i umwaamtm Y Ondergeteekende betuigt zgnen harte lgken dank Yoor de vele en hartelijke blgken van belangstelling hem betoond bg de herdenking van zgn 50sten geboortedag. JAN MOLHOEK. Ierseke, November 1892. Y De ondergeteekenden roepen bjj hun vertrek naar de San Luis Vallei, Colorado, een hartelijk VAARTWEL toe aan familie, vrienden en bekenden. Amsterdam, 12 Nov. 1892. a/b. ss. Dubbeldam. J. ORANJE Sr. J. DE KRUIJTER. S. HARTOG. J. ORANJE Jz. en Families. A. PENNY. Een ieder die iets verschul- digd is aan of te vorderen heeft van wijlen de wed. A. Paauwe geta. Veijs, te Wemeldinge overleden, wordt verzocht daarvan betaling of opgave te doen ten kantore van den Notaris A. GALLIS MERENS te Kapelle vóór of op 1 December 1892. Zg die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan den boedel van den heer F. L. Coossen, worden terzocht daarvan opgaaf of betaling te doen vóór of op den 20 November 1892 ten kantore van den Notaris PILAAR te Goes. De Notaris Mr. LIEBERT te Goes zal des morgens ten II ure, aan den djjk tusschen den Westerland- en Oud Sab- bingenpolder, gemeente Wolfertsdijk, in het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1892 | | pagina 2