Kerk, School en Zending. KECHTOZAKEX. IAXDBOUW. Gemengde Berichten. Overzicht v dat terstond in zijn bijzijn wordt verscheurd. In zake de stemopneming gelden met enkele wijzigingen de oude bepalingen. Alleen zoo de mogelijkheid bestaat kan de stemopneming nog denzelld -n dag geschieden. Natuurlijk is dit in kiesdistricten waarvan de stemdistricten ver uiteenliggen (zooals bijv. in 't kiesdistrict Goes) niet mogelijk en geschiedt daar dus de baslichtiug den volgenden morgen te 9 uur. Beroepen te Kerkwerve W. v. d. Waal cand. te Ridderkerk te Waarde dhr. II. W. A. Verhoef cand. te Leeuwarden." Drietal te Kortgene (alphabelischjds. F. Ch. Geerling te Domburg, ds. H. J. Hulscher te Colgnsplaat en dhr. W. van der Waal, cand. te Ridderkerk. Te 's Heerenhoek is door kiesgerech tigden bij de Ned. Herv. kerk bij meerder heid van stemmen besloten in de predikants- vacature te voorzien door beroeping van een godsdienstonderwijzer; natuurlijk onder nadere goedkeuring. Van de 43 die zich aanmeldden voor het toelatingsexamen aan de theologische school te Kampen zijn 42 geslaagd 10 met een proefjaar. Terneuzen. In de plaats van den heer P. Minderhoud, die om gezondheidsredenen bedankte, is tot onderwijzer aan de Chr. school alhier benoemd de heer J. J. van Aartsen, thans te Vli singen. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg Heden. Vrijdag zijn veroordeeld wegens; diefstal A. C., '14 jwerkman, Domburg, tot 14 d. gev. straf, en R. d. L., lij, koewachter, Retranchement totf3 b.3 d. h.; mishandelingS. H., 23 j., arbeider, Joh. v. W., 19 j., molenaar, M. S., 19 j., borstelmaker, en C. R., 19 j., kruideniers knecht, allen Goes, de le, 3e, en Ae ieder 2 m. en de 2e tot 3 m. gev, straf, H. v. d. M., 22 j arbeider, Schoondyke, tot f5 b. s. 5 d. h.en A. d. E 51 j hvr. v. R., arbeidster, Sluiskil, tot f3 b. s. 3 d. h strooperij: F. M., 17 j,, arbeider, Ossen- drecht, tot 7 d. gev. straf; wederspannigheid: A. D., 42 j., Stekene, tot 7 d. gev. straf, en beleediging van een ambtenaar: Jacs. H. v. d. V., 46 j., Middelburg, tot f 12 b. s. 6 d. h.; Allen in de kosten. Vrijgesproken; G. M., 28 j., en F. M., 26 j., klompenmakers, Kwadeudamme, be klaagd van mishandeling. Bij bevelschrift dier rechtbank van den 19en September II. is naar de openbare terechtzitting verwezen J. d. S., oul 34 jaar, vroeger agent der levensverzekeriagmaatschappy «.Utrecht», wonende te Ter Neuzen, gedetineerd te Middelburg, terzake dat hij tus.schen het begin van October 1891 en 17 Augustus 1892 te Ter Neuzen als agent der levens verzekeringmaatschappij «Utrecht», gevestigd te Utrecht, tegen genot van provisie, opzette lijk wederrechtelijk zich heeft toegeëigend een bedrag van 182,06, uitmakende na aftrek van het aan hem verschuldigde sa laris ad f 19,38 alsmede van eene som van f 9,87. die genoemde maatschappij aan hem bekl. was verschuldigd, de gezamenlijke premiën, hem door de bij bevelschrift omschreven verzekerden, allen wonende te Ter Neuzen ter hand gesteld, en welke gelden alzoo aan die maatschappij toebehoor den, door genoemd bedrag niet aan genoemde maatschappij af te dragen, maar voor zich te behouden en teu eigen bate aan te wenden. Aan den beklaagde is de heer mr. C. de Witt Hamer JGz. advocaat te Middelburg, ambtshalve als verdediger toegevoegd. Men schrijft ons uit Kapelle: Het is thans een genot de drukke handen bezig te zien met het rooien en vervoeren der aardappels. Het beschot is dan ook ongewoon ruim te noemen als gemidd-dd qjfer kan men gerust een halve hectoliter per roede rekenen, overeenkomende met ruim 180 hectoliter per Hectare. En bij dat alles zijn de aardappels puik van smaak, bijna geheel zonder ziekte en prachtig uitgegroeid. Velen zullen voor weinig geld den kelder tegen den winter kunnen vullen, dank zij den ruimen oogst. Voor fl.20 a fl.50 koopt men goede blauwe. Voor f2 prachtige jammen, ter wijl de mindere en grovere soorten voor de fabrieken beneden den prijs van f 1 worden opgekocht. De velden worden nu langzamerhand kaler. Nog enkele partijen bruine boonen en de granen en peulvruchten zijn ingeza- zameld. De opbrengst der meeste gewassen is goelalleen paardenboonen en erwten kunnen den toets niet doorstaan, doch overigens blijkt bij hot dorschen dat er een goed beschot zal zijn. Jammer echter voor den landbouw dat de graanprijzen zoo laag zijnlang niet in verhouding tot het beschot, zoodat de boer ook dit jaar niet als een der voordeeligste kan aanteekenen. Kome ook daarin spoedig verandering De wortelgewassenpeen, mangels en suikerbieten staan vrij wel en znllen een meer dan middelmatig besch't geven. Op enkele plaatsen begon men met het rooien der suikerbieten. De verwachtingen daar omtrent zijn goed, wij hopen van harte dat de landbouw niet teleurgesteld worde. Men is thans ijverig bezig de akkers om te ploegen, te eggen en gereed te maken voor den zaai van het wintergraan. Laat ieder thans doei wat zijne hand te doen vindt, want eerst van goed bewerkte akkers mogen wij onder Gods zegen een goeden oogst verwochten. Voor het vernie tigen van onkruii is het nu de tijd, en geeft hnt najaar een uitmuntend schoone gelegenheid. Door den regen die wel veel malen, doch telkens hij matige hoeveelheid viel, kon het onkruid welig opschieten, terwijl de grond geschikt bleef voor elke bewerking. Daarin toonde de goede Gever Zijn liefde en trouw. Zjj er ook in deze dagen voor den landbouw een gedurig ge bed om zegen op zijnen gewichtigen arbeid. Donderdag werd te Zierikzee door de Centrale Tentoonstellingsvereeniging «Lahd- bouwbelang» een tentoonstelling gehouden van Zaaigranen, enz Er waren afzonderlijke bekroningen voor handelaars en voor landbouwers. Bekroond zijna. Handelaars. Ruwarige Essex Tarwe le prijs S. J. de Rijke, Sirjansland2e Van den Bosch Co., Gees. Victoria Tarwe, le prijs S. J. de Rijke, Sirjansland. 2e Van den Bosch Co., Goes. Roode Dikkop. 2e prijs Van Hoorn, Luitjens Kamminga, Groningen. Molds Witte Tarwe, le prijs Van den Bosch Co-, Goes. Molds Roode Tarwe. 2e prijs Van den Bosch Co., Goes. Rivets Tarwe, le Prijs Van den Blink Aay, Brielle. Rogge, le prijs Van den Blink Aaij, Brielle. 2e S. J. de Rijke, Sirjansland. YVintergerst. 2e prijs Van den Bosch Co., Goes. b. Landbouwers. Ruwarige Essex Tarwe. le prijs D. Koop man PzNieuwerkerk. 2e L. Boljjn Ou- wei kerk. 3e L. Koopman Zierikzee. Victoria Tarwe. 2 prijs Ch. Groeneveld de Kaïer, Noordgouwe. Onbevriesbare Tarwe, le prijs W. Koo- man, Zierikzee. 2e C. Ruijper Hz., Ouwer- kerk. Squarehead Tarwe. 2e prijs G. J. v. d. Bosch, Wilhelmiuadorp. Witte Mold's Tarwe. 2e prijs G. J. van den Bosch, Wilhelminadorp. Challenge Tarwe, le prijs G. J. van den Bosch, Wilhelminadorp. 2e D. Koopman, Nieuwerkerk. Roodkaf Witte Tarwe. 2e prijs D. Koop man, Nieuwerkerk. Rogge. 2e prijs L. Vis, Noordgovwe^ Wmtergerst. 2e prijs. L. Vis, Noordgouwe. De inzending van de heeren D. Q. Mulock Houwer Zonen, Zierikzee, was buiten mededinging. Aan de collectie is door het bestuur eene eervolle vermelding toegekend. De Juty bestond uit de heeren: J. E Mulock Houwer, Zierikzee. S. J. De Rijke, Sirjansland. N. W. Hocke. Zierikzee. Op de landbouwtentoonstelling te Ojs- terhout is o. a. bekroond de heer D. Vermeulen te Kapelle voor twee stuks dragende kalfkoeien met een derden prijs, terwijl de heer Job van der Have te Nieuwerkerk verkreeg: een eersten prijs voor kalfkoeien, eenzelfden prijs voor langs- han, patrijs en Italiaansche hoenders, een tweeden prigs voor andaluiers, scothsgrey, witte Italiaansche en Eng. vechtkriel hoen derseen eersten prijs voor wijnandottes een eersten prijs voor het schoonste stel ganzen, buitenlandsch ras en voor het schoonste stel eendeneenzelfden prijs voor eene collectie eenden, terwijl hem een zilveren medaille ten deel viel voor eene collectie watervogels. Op Woensdag 28 September e. k. zal ten behoeve van den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten ter inspectie, der lijn Breda-Vlissingen een extratrein rijden vertrekkende ten 9.15 v, m. van Breda en die te Vlissingen zal arriveerea ten 3.49 n. m. Benoemd tot Rijkskantenier stand plaats 's Heer- Hendrikskinderen C. J. Schrij ver, metselaar te Goes. Te Hansweert passeerde Donderdag morgen door het kanaal van Zuid-Beveland het eerste vaartuig met suikerbieten in dit seizoennl. het Belgisch schip Clemence, schipper V. Kegels, komende van den En gelschen polder (bij Krabbendijke) en be st rnd voor de beetwortelfabriek te Lillo. Schore. Hedenmorgen brak op de hofstede van de Wede. in 't Anker plotse ling een hevige brand uit, die in een oogenblik de schuur met het daarin aan wezige hooi en granen in de asch legde. Eenige runders werden gered. Van den oogst is niets verzekerd, alleen de schuur was geassureerd. De oorzaak is niet bekend. Vlissingen. Donderdagmiddag te twee uren is het lyk van den sedert jl. Zaterdag vermisten -matroos J. v. L van het Neder- landsch loodswezen, in het dok alhier opge- vischt. Doordien een der aldaar liggende loods- schoeners zwaaide, kwam het tevoorschijn. Het is, na geschouwd te zijn, naar het huisje vin drenkelingen op de algemeene begraaf plaats overgebracht. M. C. Borsele. Dat hier nog altijd veel wild aanwezig is, blijkt uit het feit dat deze week in 2 dagen tijds door de heeren uit Rijssel 136 hazen en ruim 50 patrijzen geschoten werden. Vlissingen. Woensdagmiddag had alhier een gasontploffing plaats in den wel put van den heer Staal, koopman, in de Wagenaarstraat. Het geval had op de volgen de wijze plaats Ruim 14 dagen geleden is bij den heer S. een gasleiding naar zijn woning aangelegd langs den welput. Terwijl nu het 14 jarig knechtje, een zoontje van P. V. water putte, wierp een andere knaap die zjjn sigaar had aangestoken, e n bran dende lucifer in den put, waarop de ont- ploffhig plaats had. Beide jongens werden in hun gezicht gebrand, de een vrij ernstig. Toch zullen zij hunne oogen behouden. De gasleiding is terstond opgebroken, het schijnt dat een lek ineen der buizen moet zijn en dat het gas zich een uitweg baande in den welput. Toch is het lek nog niet gevonden. Gisterenavond was men nog gravende. Dinsdagavond sloeg de bliksem in een schuur van den landbouwer C. Boogert in den Perkpolder onder de gemeente Hontenisse. Door den tellen wind aan gewakkerd, stond het geheele gebouw spoedig, in lichte laaie. De zoon van den boer die pogingen aanwendde, zooveel mo gelijk te redden, bekwam daarbij hevige brandwonden. Gelukkig dat de wind uit het Noorden kwam, daardoor bleven woning en wagen huis gespaard. De brandspuiten kouden niet vee' uitrichten. Vijf stuks hoornvee, 3 varkens, en een aan tal kippen weiden een prooi der vlammen. Alles was laag verzekerd. Vlissingen. De familie v. B. meer bekend onder den schimpnaam Job en Ji.'le, uit den Koudenhoek, is Dinsdagavond weder met den ellewngen uit Veere alhier terug gekeerd, hun goed achterlatende, om een der volgende dagen het overige goed daarheen te brengen. Docli nu kunnen zij het weer tei ughalen, daar hun ook te Veere de huur is opgezegd. De tweede en derde wagen met goed zijn gelost in een pakhuis in het Pluimsiraatje alhier. Demenschen zijn nog in hun ou le v.oning; en zullen thans in het gasthuis worden opgenomen. Het zeer onreine zwarte goed dezer niet onbemiddelde lieden heeft veel bekijkers. Dat niet de armoede in het spel is blijkt onder meer daaruit dat zij nog een mand met oud porselein aan een antiquair hebben verkocht. Die niet in hun woning geweest is, begrijpt niet hoe menschen in een atmosfeer waarbij de lucht in een varkenshok nog heerlijk is, konden leven. De comische indruk van dit tragisch geval werd verhoogd door de omstandigheid dat dit echtpaar Dinsdagavond zijn intocht in Vlissingen deed onuer de hevigste stortre gens en liggende op den wagen onder een zeil. Pe benoemde surnumerair der directe belastingen, invoerrechten en aceynzen P. A. de Klerck is, met ingang| van 1 Novem ber a.s. weikzaam gesteld op de bureau's van den provincialen inspecteur te Mid delburg. Over het bewaren van eieren schrijft de arts R. van der Veer in Avicultura «Dezen zomer, begin Juni, heb ik beproefd kipeieren te bewaren, door ze op de volgende wijze te behandelen. «Ik nam eieren, niet ouder dan drie dagen, van vastzittende kippen, reinigde ze zeer zorgvuldig en vermeed stooten en alle harde bewegingen. Daarna dompelde ik elk ei gedurende 5 of 6 seconden in hard kokend water, droogde ze daarna af, en wentelde ze nu in een gelatineoplossing. De laatste bewerking herhaalde ik, nadat de gelatine oplossing reeds tot een vlies was opgedroogd. Na de opdroging werden de eieren in watten gewikkeld tliefst ontvette^ e» op een koele plaats weggezet. «Nu, na ruim 3 maanden, heb ik de ereren te voorschijn gehaald, en was zeer tevreden met het succes. Wat smaak, kleur en reuk betrof, lieten ze zich niet van de gewone versche eieren onderscheiden. Het dompelen van het ei gedurende die enkele seconden in kokend water, heb ik gedaan, ten le om wellicht vele, zoo niet alle levende organismen, die zich op of in de schaal bevonden, onschadelijk te maken, en ten 2e om daardoor de lucht grootendeels uit de schaal te verdiingen. «De oplossing van gelatine verkrijgt men doc-r 2V2 gram vischlijm in circa 50 gram water, op een waterbad, op te lossen. Bij bekoeling moet de oplossing gestold zijn, terwy! het dan weer slechts verwarming noolig heeft om vloeibaar te zijn en gebruikt te worden. Natuurlijk zijn er vele andere midde'en om een vliesje (dat de lucht van liet ei afsluit) te verkrijgen. Ik heb echter gelatine gekozen, om reden dit smaak- en reukloos is, en dus geen invloed kan oefenen op den smaak var. het ei. Dat een enkel ei bedorven was, heeft wellicht zijn oorzaak hierin, dat by de plotselinge onderdompeling in kokend water ^'t welk toch gewenscht isj de schaal ge barsten is. «Thans heb ik de eieren voor de 3 wintermaanden op dezelfde wijze behandeld, en zal gaarne bij gelegenheid den uitslag daarvan mededeelen». Te Qldebroek heelt een brutale aanranding plaats gehad. Nadat de knecht van den landbouwer Slouwdam te 3 uur in den morgen was uitgegaan om te melken, sloot de boer de achterdeur om zich weer naar bed te begeven. Over den deel gaande, meende hij een kat eenig leven te hooren maken. Hij wilde daarnaar zien, doch kieeg onverwachts een klap, waardoor hem de lan taarn uit de handen viel en daarna werd hij aanhoudend geslagen Hij vloog naar de kamer, werd echter achtervolgd, waarbij tafel enz. onderst boven raakte en vluchtte naar buiten. Ook daar werd hij aangegrepen en zoodanig mishandeld, dat hij uitriep; «Kerel je slaat me dood». Hierop is de aanvaller weder het huis binnengegaan, heeft de vrouw, die inmiddels was opgestaan, in de keel gegrepen en geslagen en misschien denkende beiden voor altyd genoeg gegeven te hebben is hij heengegaan, zonder iets te hebben medegenomen. Men vermoedt dus, dit enkel een wraakneming bedoeld is. De onverlaat moet door insluiping in huis zyn gekomen. Geen enkele aanwijzing kan door de mishandelden gedaan worden. De toestand van Stouwuam, een man van omstreeks 70 jaar, is zorgwekkend. Zondag hoopt de oudste inwoner van Aalsmeer de heer G.B. de Jong, zijn 101 en verjaardag te vieren. Ily is geboren te Kmjpe (Friesl.j en huwde op zgn 20 ste jaar met Grietje Leeuw die hem in 1881 na een echtvereeaiging van 71 jaar ont viel. Uit liet nuwelgk ontsproten 8 kin deren van welken nog 7 in leven zgn. Du 8ste sliert in 1867 op 7t> jarigen teeltijd. Door de directie van een der spoor- wegmaaiscliaj pyen in ous land is aan haar personeel voorgeschreven voor eigen gebruik en ten gerieve van het publiek steeds ge kookt water beschikbaar te hebben. Toen deze order kwam, gat een der spoorwegbeambten zijn voornemen te ken nen te weigeren dit te gebruiken. Up de vraag naar de oorzaak dier weigering ant- wooi dde hij Maar wat drommel, ik kan toch dat snikheetu water niet diinken. Te Millingen heeft zich een tweede geval vau cholera asiatica voorgedaan, hg een volwassen meisje, eene zuster van den overleden visscher en in hetzelfde gezin thuis behoorende. Hoogstwaarschijulyk is de besmetting ontstaan dior het diinken van rivierwater, algemeen wordt namelijk aangenomen, dat de Rijn besmet is, daar verscheidene cholera gevallen op Uijuschepeu zijn voorgekomen. Een proef met het afplukken der bloemen van de aardappelplanten, die in bloei staan, heeft als merk waardig gevolg geleverd dit de afgeplukte planten een derde meer vrucht gaven dun die waaraan men de bloem had laten zitten ook bleel het loot der afgeplukte drie weken langer groen dan dat der andere. De oudste der Xederlandsche scheeps- gezagvoerders, kapt. G. A. Boomgaaid herdenkt lieden le Groningen, zgn l04Jeu geboortedag. De oude man is nog llink en gezond; alleen begint het gehoor te verminderen. Door een visscher te Oud-Zevenaar werd Maandag een aardige vangst gedaan. Terwijl hij zijn netten had te drogen ge hangen, kwam een wilde eend door een valk achtervolgd, in zgn luiken \li gen. De valk vervolgde ook hier zgn prooi en werd zoodoende levend gevangen. In zijn gevan genschap behield hij echter zgn roofzucht, want de eend werd geheel verslonden. Gisteren omstreeks middernacht staakte het electrische licht binnen geheel Am sterdam op eens den arbeid, de bewoners in den duister doende rondtasten. Oorzaak was dat de bliksem geslagen was in den bilksemufleider der telefoongeleiding die het kantoor der Electra met de fabriek verbindt. Die telefoongeleiding nu is in de nabyheid der geleiding voor de levering van hetelec- trisch licht gelegd waardoor de leiding voor bet oogenblik den invloed van den in ce telefoondraad opgewekten stroom ondervond. Een buitengewoon hevig onweder heeft eergisteravond boven de residentie gewoed. Gedurende anderhalf uur volgde de eene helle bliksemstraal op den anderen en dreunden en rolden de donderslagen door het luchtruim. De regen, die gedurende het onweder letterlijk in stroomen neergudste, deed aan een wolkbreuk denken. Het duurde dan ook niet lang oi tal van huizen en straten waren onuergeloopen en verscheidene pleinen en buurten waren alleen nog maar doorwaudb ar; het water stond op sommige plekken anderhalve voet en hooger! De voetgangers vluchtten wanhopig in winkels en doorgangen. Zij, die in de Passage een veilige beschutting hadden ineenen te vinden, troffen het allerongelukkigst, want het glazen dak bleek niet tegen dergelyke stortvloeden bestand te zijn: het lekte er geweldig. Dat men in vele woningen last van het indringende water heeft gehad en er ook hier en daar schade is aangericht, ligt voor de hand. In een huis op het Plein stond het zelfs tot in de achterste woonkamer ruim tien centimeter hoog. Den geheelen avond was men nog bezig de wegen begaanbaar te maken. Met planken werd eerst een weg gebaand en hier en daar zag men menschen in woningen binnendragen. Erger nog dan in Den Haag heeft men het te Scheveningen te verantwoorden gehad. Daar stond 0. a. de Keizerstraat van het begin tot het einde geheel blank, tot groot vermaak van een aantal Scheveningers, die zich natuurlijk recht in hun element ge voelden en als dollen door het twee a drie voet hooge water spiongen. Een droevig ongeluk had Woensdag te Aalsmeer plaats. De werkman D. ging met een met twee paarden bespannen wagen op hol, de bestuurder viel er af, en raakte tusschen het wiel zoodanig bekneld, dat hij op een afstand van 3Ü0 M. werd medegesleept. In deerlyken toestand werd hij opgenomen zijn hoofd was bijna geheel verbrijzeld. Ofschoon hij nog leefde en door geneesheeren werd verbonden, is hij den zelfden avond overleden. De ongelukkige laat eene vrouw en drie hulpbehoevende kinderen na. Een wedstrijd tusschen een ruiter en een wielrijder heeft Zaterdag 11. plaats gehad. De heer Rijman te paard reed tegen den heer Montauban van Swijndrecht over een afstand van pl. m. 22 KM en wel van de lleulbrug te Rotterdam tot aan de viaduct der Holl. spoor in Den Haag. De fietsrijder gaf een 1/2 uur voor- Om half drie vertrokken, kwam de paard rijder te 3 uur 44 minuten aan terwijl de fietsrijder om 3 uur 56 minuten aankwj I uur 14 minuten ryder 56 minuten, van de voorgift, la De cholera. Al door den heer Stuf Ilerald, genomen, gemeld, dat hij in aldaar in de zaall hen slaapt en eet,| voorzorgsinaatregele geneesheeren en de gewoon zgn, en 8 onzuivere hlbewale zaak van de epidl «Indien gij dat waf volgen van te heb# den heer Stanhope f de cholera onaantul Met steeds klimmtf de proefneming doorl en het publiek gad Luidens de jond zijn eergisteren aldl voorgekomen Te met doodelijken iifif geval. Te PaturageJ 20 ziektegevallen, wl afloop luidden 8 lil gevaar. Te Brussel en elt) ziekte zeer toe. Sinds de verschijJ de te New York aa gevallen van choleq één na met dood overledenen stie-rve| de haven. In Belgie i| de in- en doorvoel groenten, eveneens schaal- en weekdiel plaats, waar in eeil dan twee maanden,I ztndir.g der goedera stadeerde of verdaclj zijn voorgekomen. Tusschen Cal schijnt hel, tegenw de volgende wijze l dame wordt akelig heer snelt haar te pastille aan, zij ne hersteld, gaat met Ieder wil van die de welwillende ou< aan die arme jong bij de aankomst b naar zijn depot te g Ook slijt hij dan g of vijftigtal doosjes en de koopers ledaagsche gomballe hari ziek als te vo deze of gene die as suggestie. Nederlandse!» nea behoort in na ons, en voor een a Nu heeft de Engels zich beklaagd over genover de Tugerist op Engelsch gebir landvoogd heeft ni uitgenoodigd de nemen van maatri anders Tugeriland in te lijven. Op sommige gaat men in de v derwijzen zoo ver leert hoe zij in en stappen. In die sc papieren modellen rytuigtreden. Een drietal vrooljjk waren, rei Stralsune naar Berli voor zich alleen h kwamen zij voor «Wij komen uit H Dit hielp uitstekent alleen en vermaakt den verzonnen list liep het echter mis uit het portier«V niet instappen» deze woorden geuit den waggon binnen kraag. «Als gij uit gij ontsmet woi d protesteerde het jon herhaaldelijk, dat l geweest, maar de mede. Op de vraag jongelieden, ot zij i kwamen, werd met I een ontkennend ai Maandag 's Heer Arend E ij keren door deu tandspaarden, drie twee kalfkoeien, v l'/j- vaarzen, drii putloo®rs enz. WollertMljjk, not. Pilaar, woonhu Kaai, Rutsaart. 2o liout. 4o. Noorddijk kerk M. Lokerse. f Oud Sabbinge, Jaci vroeger Janus Ko; Dinsd Middelburg de Balans kabinett haarden en kachels krswm, staande kl< tuinbanken, 2 broi filters, kippen en 1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1892 | | pagina 2