Berichten ri gelegenheid in de Kamer het voorde Zaan- damsche schutters opnam, zal het wetsont werp dat het schutteren op den Dag des Heeren eenvoudig verbiedt, zoo spoedig mo gelijk indienen. Dit uit goede bron ontvangen bericht zal velen tot blijdschap strekken. In een tijd als deze waarin alles om Zondagsrust roept, zou zulk een ontwerp-Donner allicht bij alle partyen een goed onthaal kunnen vinden. Wij ontvingen het 1ste no. van «De Woninggids, Advertentieblad». De uitgevers de hh. J. v. Baarle Sc Co. te Middelburg geven in een artikel een overzicht van wat met deze uitgave wordt bedoeld. De vaak gebleken noodzakelijkheid van meerdere publiekmaking van te koop ot te huur aangegeven woningen enz. leidde voor noemde firma tot de oprichting van het kantoor van /astegoederen, enz. Een kan)ooi- dat zicli niet plaatselijk beperkt ,docli zich over geheel Zeeland uitstrekt, waartoe het in vele gemeenten zich van agenten en correspondenten voorzag. De firma omschrijft het doel van het kantoor aldus: a. het in daartoe ingerichte registers, inschrijven van de opgegeven te huur of te koop zijnde Huizen, Villa's, Hof steden, Landerijen, Bouwterreinen, Gemeu bileerde en ongemeubileerde kamars, enz. met omschrijving van ligging, grootte, huur- of koopprijs, termijn van aanvaarding en verdere conditiën; b. het verstrekken van inlichtingen, inzage geven der ingeschreven panden, en het leiden der onderhandelingen tusschen kooper en verkooper, huurder en verhuurder, geld schieter en geldopnemer, en tot het sluiten van brand- en giasverzekeringen c. het geven van publiciteit aan de ten kantore ingeschreven te huur of te koop zijnde onroerende goederen, door de uitgifte van een Woninggids en het aan die panden bevestigen van borden, waarop ver meld staat, dat inlichtingen aan gemeld kantoor te bekomen zijn. Terwijl' het weekblad steeds zal bevatten, en waarmee dan ook het le no. een vrij - goed begin maakte, a. de in Zeeland aan gegeven te koop en te huur zijnde vaste goederen, de voor hypotheekstelling be schikbare kapitalen, c. aanbevelenswaardige adressen van de industriëelen, enz. in en buiten Zeeland, d. adverter.tiën van allerlei aard, e dienstregeling van openbare mid delen van vervoer in onze provincie. De Commissaris derKoniugin herinnert dat vrijdom van port is verleend voor de briefwisseling over dienstzaken: a. tusschen de [burgemeesters en de directiën van stoombootdiensten, spoor- en tramweg-maatschappijen b. tusschen de Kamers van Koophandel en Fabrieken en het bestuur der gemeente of de besturen der gemeenten waaronder zjj ressorteeren. KERK- EN SCÏIOOLSIEUWS. Geref. Kerken. Woensdag 20 Juli, a. vergaderen te Utrecht de leden der vroegere christelijke gereformeerde kerk, welke zich niet ver eenigen kunnen met de naamsverandering door de syDode aangenomen. De «ontevredenen» zijn samengeroepen door ds. v. Lingen uit Zetten, die niet met de vereeniging meegaat. Des avonds zal in het Militair Tehuis, waar de samenkomst plaats heeft, eene godsdienstoefening worden geleid door ds. H. A. Jonkman te Noordeloos. Sluis. De heer Chr, Hondius, hoofd der chr. school alhier heeft zijne benoeming tot hoofd eener zelfde school van de ver eeniging «Luther» te Amsterdam, Nieuwe Heerengracht, aangenomen. Met den be noemde stonden op de voordracht de hh. P. J. Klopper, oud. te Amsterdam, L C. Langhout, hoofd der school te Ouddorp, P. v. Oploo en K. H. Wallien, idem te Amsterdam; en H. Weiland idem te Rijns burg. Benoemd tot onderwijzeres aan de chr. school te lerseke mejuffr. W. M Roozen van Charlois, die de benoeming heeft aange nomen. (Standaard.) De heer A. L. Hondius te Apeldoorn staat no 1 op de voordracht voor leeraar in de fransche taal en letterkunde aan de hoo- gere burgerschool te Delft. RECHTSZAKEN. Arrondissements Rechtbank ie Middelburg. Dinssdag zijn veroordeeld wegens diefstal F. A. R., '13 j., Vlissingen, tot 3 m., M. W., 22 j., hvr. van J. C. S., Mid delburg, tot 1 m. en G. S., 25 jdagloo- ner, Middelburg, tot 7 d. gev. straf en A. d. J. 22 j., varensgezel, Terneuzen, tot f3 b- s. 3 d. h. mishandeling J. v. II., 28 j. en J. v. P., 20 j., land bouwers knecht, Groede, de, ie tot 7 d. gev. straf en de 2e tot f 8 b. s. 6 d. h. beleediging van een beambte C. A. K., 37 jwerkman, Vlissingen en A. V., 30 j., koopman, Middelburg, beiden tot 7 d. gev. straf beleediging en mishandeling van beamb ten A. H.,23 j., dijkwerker, West-kapelle tot 2 m. en A. S. d. V., 21 j., sjouwerman Middelburg tot 1 m. gev. straf overtreding drankwet en beleediging van een beambte: I.. J S64 j, meubelmaker, Vlissingen, tot 7 d. gev. straf en f 5 b. s. 2 d. h., en overtreding drankwet en mishandeling P. S. 29 j., werkman, Vlissingen, tot f 3 b. s. 1 d. h, en f 5 b. s. 3 d h. Allen in de kosten. Vrijgesproken L. P., 24 j., hvr. van G. S., arbei dster, Middelburg, beklaagd van diefstal. Heden, Woensdag, is veroordeeld ter zake van overtreding van 's rijks belastingen (ongedekt binnenlandsch vervoer van accijns- goederen) C. K., 45j, wed. P. M., arbeid ster te Kemseke (België;, gedetineerd te Middelburg, tot 14 dagen gev. straf, met be paling, dat de tijd, door haat in verzekerde bewaring doorgebracht, mindering gebracht. zal worden in Gemengde Middelburg. Door de politie is gis teren in beslag genomen een geslacht varken dat ingevoerd werd zonder inwendige t'.eelen. Middelburg. De Vereeniging dei- handboogschutters «Middelburg» zal op 27 Juli aanstaande haar 25 jarig bestaan fees telijk herdenken in «Pax Intrantibus» op 'tZand. Bij die gelegenheid zal een wedstrijd gehouden worden, waartoe ook vreemde vereeniging.m zijn uitgenoodigd, terwijl de gymnustiekver. «Medioburgum», daartoe uit genoodigd, eenige turnoefeningen zal uit voeren. Middelburg. Bij het stellen vaneen gasmotor, dien hij gerepareerd had, trof gisteravond omstreeks 8 uur den jeugdigen werkman A. G., in de boekdrukkerij van de Firma Altorfèr alhier, een groot ongeluk. By het verschuiven van ijzeren platen, kreeg hij een zwaar ijzeren voorwerp op den voet waardoor dat lichaamsdeel bijna verbrijzeld werd. Door doctor Bolle verbonden, werd hij per rijtuig naar het Gasthuis vervoerd. Dit ongeluk is te grooter, dewijl de onge lukkige de kostwinner voor zijne moeder is. Te Tilburg vormt reeds eenigen tijd een bende opgeschoten jongens, onder aan voering van een «kapitein», een gezelschap met gewone en buitengewone leden, dat zich «de Korvelsche Schuit» noemt en er beha gen in schept, om in die stad en in de omstreken allerlei baldadigheden te plegen, zonder betaling brood, spek, bier en sterken drank te eischen enz. Die «Korvelsche Schuit» werd daardoor de schrik van eenzaam wo nende landbouwers, die veel van dek wajongens te lij ien hadden, omdat de politie aldaar niet talrijk genoeg is, om spoedig bij de hand te zijn in deze uitgestrekte gemeente. Op zekeren avond nu gelukte het aan een politiedienaar om den «kapitein» te betrap pen bij het openschuiven van een raam by een bakker en het wegnemen van een paar brooden, voor welk feit hij Donderdag jl. voor de rechtbank te Breda terecht stond. Olschoon hij ontkende, leverde het getui genverhoor het wettig en overtuigend be wijs, zoodat de ambtenaar van het O. M. anderhalf jaar gevangenisstraf eischte tegen den zoogenaainden «kapitein». Te Kooten is een 7 jarig knaapje van een rijdenden melkwagen afspringende, er onder geraakt en gedood. Te Geul heeft een jongen door het onvoorzichtig omgaan met een geweer een meisje door een schot in het hoofd getroffen. Een lezer schrijft aan 't HbldZondag was ik naby Sandpoort ooggetuige van het vol gende ongeval, door onvoorzichtigheid ver oorzaakt. Een heer uit Amsterdam, die daar een tochtje te paard maakte, zag een dertig, tal wielrijders naderen. Door gebaren trachtte hij hun te beduiden, dat zijn paard schich tig van aard was en dat zij dus voorzichtig moesten zijn. Dit hielp echter niet; trompet tende en schellende kwamen zij naderbij en het gevolg was, dat het paard op hol sloeg en zyn berijder er af viel. Met gekneus- den arm en gewond hoofd word hij opge nomen en in een nabjzijnde villa gastvrij verzorgd. Zaterdag is te Hilversum een licht rijtuigje, waarin zich twee dames en vier kinderen bevonden, door kar en paard van een Huizer botboer aangereden. Een dei- kinderen, een vierjarig jongetje, werd zoo ernstig gewond, dat het is bezweken. De overige kinderen en de beide juffrouwen kwamen er met lichte schrammen af. De politie heeft zich de zaak aangetrokken. Gisterochtend vervoerde de knecht van een landbouwer uit Zutfen een voer hooi over den straatweg van Zwolle naar Win- desheim, toen hem een velocipèderijder tegenkwam. Niettegenstaande de landbouwer door roepen en wenken den velocipedrit be duidde stil te houden, stoorde zich deze daaraan niet, met het ongelukkig gevolg dat de paaiden op hol sloegen, de wagen om viel, de knecht zich bezeerde aan een zijner beenen, terwijl een der paarden thans op drie pooten staat en de wagen grootendeels stuk is Naar men verneemt, is et-een klacht ingediend. Twee knaapjes te Sittard die naar vogelnestjes zochten, vonden in het struik gewas een klein geweer, waarschijnlijk door een strooper aldaar achtergelaten. Toen een «Ier knaapjes met den kolt tegen den grond sloeg, ging het geweer dat geladen was, af, en kreeg het kir.d de volle lading hagel in het dijbeen. De arme knaap is, nadat hem in een naburig huis heelkundige hulp was verstrektin deerniswaardigen toestand naar de ouderlijke woning vervoerd. Een merkwaardig verschijnsel doet zich voor in de omstreken van Bergen op Zoom waardoor op treffende wijze het groote nut van vogels als de natuurlijke verdelgers van insecten wordt bewezen. In de kersenboomgaarden n.l., waar in den regel, als de kersen rijp zjjo, spreeu wen en kraaien groote schade aanrichten, worden ditmaal deze vogels bijna in liet geheel niet waargenomen, zoo zelfs dat men de levenmakende spreeuwenwachters buiten dienst herit gesteld. De spreeuwen en kraaien zijn evenwel niet verdwenen, doch zij vliegen in groote zwermen naar de polders in de nabijheid der stad, waar de bekende t upsenplaag zulke groote verwoestingen dreigde aan te richten en zuiveren daar de landerijen op afdoende wijze van alle rupsen. Men zegent de komst dier vogels. [Ook in den Wilhelmiimpolder zijn derge lijke gevallen gezien. (Red. Z. De heer T. D. van der Weg, die in 't vorige jaar zooveel opgang maakte met zijne nieuwe soort aardappelen, de Hallumergele, heeft opnieuw een groot deel zijner boerderij thans niet minder d.tn 75X3GV« are, met dit product bepoot. Het gewas staat uit muntend zoowel hier als bij de land bouwers, die zich in den verloopen herfst daarvan poters hebben aangeschaft. Zijne verwantschap met de Duitsche soor ten, waarmede de heer van der Weg vee! heeft gewerkt, komt thans duidelijk uit dooi de vergelijking met verschillende nieuwe soorten, die worden aangekweekt opde proef velden der afdeelingen van de M lat- schappij van Landbouw. Intusschen heeft de heer van der Weg, de zorg zijner boerderij overlaten le aan een ver trouwd persoon, zich gevestigd te Apeldoorn, om daar op gemengden grond, zand ver sterkt door klei, zich toe te leggen op het kweeken van nieuwe aardappelsoorten en het verbeteren van reeds bestaande. Een gelukkige vader te Tilburg, die voor eenigeu tijd door een drieling werd verrast, 2 meisjes en 1 jongen, mag thans het genoegen smaken zijne 3 kinderen in volle gezondheid te zien opgroeien. Het is een lust om te zien, doelt wel wat lastig in het hanteeren en er is bijna niet uit wys te worden. Om nu vergissingen voor te komen, is het eene meisje een blauw en het andere een rood lintje aan het armpje gedaan. De jongen heeft geen lintje en zoo zijn zij dus terstond te herkennen. Wat een paard doen kan Een paard kan 400 meter stapvoets in vier-en-een-halve minuut afltggen, 400 meter in twee-en-een-halve minuut in den draf, 400 meter in ééne minuut in galop. De gewone kracht van een paard wordt gelijk gesteld met het opbellen van een last van 14,000 KG. één voet hoog per minuut, ge durende acht uren daags. Een paard kan 175 KG. vijf en twinti r Eng. mijlen per dag van acht uren dragen. Een paard van mid delbare sterkte kan een last ven 1000 KG. drieëntwintig Eng. mijlen per dag langs een effen weg trekken, het gewicht van den wagen er onder begrepen. Het gemiddelde gewicht van een paard is bijna 700 KG. en zijne kracht staat gelijk met die van vijf mannen. Het grootste gewicht, dat een paard in horizontale richting kan aantrekken, bedraagt 600 KG. doch het kan dit slechts voor een oogenblikbij voortdurende in spanning is het waarschijnlijk niet dan de helft. Het paard is op zijn vijfdejaar volwassen, kan vijfentwintig jaar leven, maar bereikt gemiddeld den leeftijd van zestien jaar. Een paard kan 25 dagen leven op water, zonder vast voedsel, zeventien dagen zonder eten of drinken, maar slechts vijf dagen op vast voedsel zonder drinken. De ramp op het meer van Genève. Thans zijn uitvoeriger berichten gekomen over de vreeselijke ramp, die in de haven van Ouchy heeft plaats gehad. De Mont- Blanc had juist een groot aantal passagiers aan land gezet, toen de ontploffing plaats bad. Het sluitstuk van den stoomketel, die een doorsnede v in twee meters heeft, sprong plotseling los en baande zich, alles svat in zijn weg kwam vernietigende, een uitweg. Twee kellners en de vrouw van den hof meester wei den hierbij gedood. Onmiddellijk vulde de stoom nu den salon eerste klasse, die naast de machinekamer was gelegen, terwijl ook het kokende water uit den ketel, dat een hitte van 140° bezat, met geweld in den salon stroomde, zoodat alle passagiers die zich hier bevonden op vreese lijke wijze werden verbrand. De reizigers dia zich nog op den steiger bevonden namen de vlucht, vnn dezen heeft geen enkele letsel bekomen. Aan de redding der ongelukkige passagiers in de kajuit viel niet te denken, voordat de stoom gehpel verdwenen was, om de groote hitte te verminderen, was men bo vendien genoodzaakt koud water in den salon te pompen. Toen men eindelijk een onderzoek hier kon instellen vond men alle passagiers, die hier hadden gedejeuneerd, opeen geworpen. Verscheidenen waren ge dood, anderen echter zwaar gewond. Hoofd en handen van de meesten waren geheel en al ontveld. Sommige hoofden waren letterlijk gescalpeerd. De vloer van den salon was bedekt met een laag puin, vaat werk en spijzen. De hitte was zoo groot geweest, dat de vruchten in de buffetkast, die niet direct met don stoom in aanraking zijn geweest, volkomen gekookt waren. De dooden en gewonden werden onmid dellijk gebracht naar het douanegebouw op de kade, waar een twaalftal geneesh-eren de eerste hulp verleenden Het meerendeel der ongelukkigen werd vervolgens naar het hospitaal overgebracht. De ontploffing had gelukkig plaats voor dat de kapitein het teeken tot inscheping had gegeven, want een honderdtal passagiers stonden nu nog op den steiger te wachten. In hun schrik zijn vele reizigers in het meer gesprongen maar voor zoover bekend is, zijn dezen allen gered. Hoe dieren pijn verdragen. Een der meest hartroerende verschijnselen onder de dieren is de wijze, waarop zy pijn v< rdragen. Neem bijvoorbeeld het paard in een veldslag. Na den eersten schok, bij het ontvangen eeuer wonde, uit hetgeen klaagtonen meer. Het draagt de smart met zwijgend, bewonderingswaaidig geduld en wanneer gy in den nacht op liet slag veld een woesten zucht verneemt, komt dit van het paard, dat zich eenzaam gevoelt door het verlies van menscnelijk gezelschap, dat voor onze huisdieren tot de volstrekt onmisbare behoeften behoort om zich wél te gevoelen. De hond zal een gebroken been dagen lang in zicluelven gekeerd, maar zonder klagen voortsleepen. De kat, die met een stok geslagen, met een steen getroffen of in een strik gevangen is, zal in 't laatste geval zich zoo mogelijk losknagen om weer vrij te zijnin alle gevallen kruipt zij weg op de eene ol andere verborgen plaats en lijdt in stilte eene pijn, die wy niet zouden kunnen verduren. Schapen en ander slacht vee ontvangen den stoot van het slagersvee zonder geluid te geven en evenzuo verdraagt ons gewoon ta n gevogelte den zwaarsten doodstrijd zonder klacht. De zwaar aangeschoten duif vliegt nog naar een ver afgelegen boomtak en alszy sterft, wordt de stilte niet anders onder broken dan door het droppelen van haar eigen bloed op de bladeren, Het gewonde beit snelt naar een dicht kreupelboschje en wacht daar in eene medelijdenwekkentle onderwerping den dood af. De arend, in volle vlucht getroffen, strijdt tot het laatste oogenblik tegen het noodlottige schot. Geen weeklacht et geluid, dat pijn verraadt, vernomen en de trotsche blik verdooft niet in zijn oog, totdat het ooglid het bedekt om het nimmer weder te ontblooten. In Rusland is de minister van binnen- lannsche zaken gereed met zijn wetsont werp ter bestrijding van het stundisme. Bij dit wetsontwerp wordt den stundisten het bekleeden van alle staatsambten ont zegd. Hat stundisme is vooral sterk ont wikkeld in de provinciën van hel Zuid Wes ten en bestaat uit eene vermenging van liet Grieksch-katholicisme en den Luther- schen godsdienst. Da Russen beweren, dat d,t stundrimniets dan eeu Uuitsobi pro paganda is. Zoodra een RussLche boei- stundist wordt, draagt by zijn baard op Duitsche wijze, leert de Duitsche taal en kleedt zich op Duitsche manier. Hy verwijdert de beelden der heiligen uit zijn woningen zingt Duit sche kerkgezangen. Bij het wetsontwerp worden strenge straffen gesteld op het be keuren van Grieksche katholieke boeren tol het stundisme en i ok worden stundis ten. die zich oneerbiedig over den Grieksch- katiiolieken godsdienst uitlaten, met straf bedreigd. Rieuwe ramp in Zwitserland. Gis teren nacht zijn de baden te St. Gervais door eene aardstorting vernield. De helft van het dorp is verwoest en 200 personen zyn om gekomen. Het onheil is veroorzaakt door een cycloon tengevolge wnarvan rotsblokken op den berg aan den voet waarvan het dorp ligt, werden losgerukt Het verkeer is gestremd. De brand te St John op Newfound land, dien men meende meester te zyn, is Zondag morgen opnieuw uitgebroken. Er zijn verder nog twintig huizes in de asch gelegd. Nabij de stad stond eeu bo^ch in brand. Het aanj St. John grenzende dorp Dak-Cove is totaal vernield. Veertien personen, waaronder zes kinderen, zijn in de vlammen omgekomen; zes per sonen verdronken. Droevig afgeloopen. Zondag maakte een muziek-gezelschap uit, Isenheim in Opper- Elzas eeu uitstapje naar Benfeld in Neder- Elzas, waar 's avonds een roe,tochtje op de 111 georganiseerd werd. Toen men tegen zes uur terugkeerde, sloeg een der bootjes in de nabijheid der sta l om, waardoor 13 perso nen, die zich er in bevonden, te water ge raakten en hun dood in de golven vonden. De Deensche generaal Lindholm is gestorven als eea slachtoffer van de etikette. De Gzaar gaf na het van stapel loopen van een nieuw pautserschip een déjeuner aan boord van zijn jacht «De Poolster». Generaal Lindholm was daarbij in het gevolg van den koning van Denenmarken. De Keizer die den grijzen krijgsman opmerkte, liet hem by zich komen en hield een lang gesprek met hem. Na afloop daarvan ging de Generaal ach teruit men mag eert Keizer of Koning niet den rug toekeerenweer heen, viel voor men het verhoeden kon van de kajuitstrap en verwondde zich zoo ernstig dat hij biunea eenige oogenbhkken een lijk was. In het district Saarlouis heeft men in dit voorjaar 43,921 liter meikevers ingezameld met behulp van de voor dit werk opgeroepen schooljeugd. Rekent men nu een liter meikevers op 450 stnks, dan zijn er ongeveer 18Vs millioen van die in- sekten onschadelijk gemaakt. Voor eiken liter werd 3 pf. gegevendus kostte de verdelging in het geheel ruim 1289 marfej In een dorp van het Hongaarsche comitaat Zemplin is een treurig ongeluk gebeurd. Een dame uit Pest, de vrouw van den advocaat Gothy, hare twee dochters en haar zesjarig kleinkind, die zich daar geza menlijk baadden in de rivier de Bedrogh, hebben zich te ver van den oever gewaagd en zijn verdronken. Londen. Gekozen 225 conservatieven, 46 unionisten, 209 Gladstonianen deze laatster» winnen 50 zetels netto. vi J( 1 Bij de ter te Montbrison publiek niet« by uitte allerlei verv het mes der guil langde hij te »pt Volgens een verdediger, terwi, danste. Het mes de De bei wen door een m< Hy zeide dat blikken zong, dot Hy wist niet me< niet meer aan om te spreken te verdagen, wa; laten. Hij stond Overzicht Dond< üliddelbur door not. Huvers land in Middelbu Nieuw- en St. J< weiland in Arner lioes, 2 uur Armmeesters R pachten 1,19,90 id., 1,16.10 id., 0, ien kolomlioek Kapel le, 186 A. Schove, 0,70,20 d., 2,32,20 weilai bouwl., 1,35,50 i< sele, 1.51,20 weil 1,29.90 id. id. V «udelande kamer voor Drie land en Oudelan Kroondomein. Daarna verkoo Vermue 3,0591 I zomergerst, 0,56 0,5193 paardenbo 0,1308 aardappele Mazenhoek, Para dhr. v. Hattumh cA. weiland Jan weiland in Hof Ik voor wed. de 0,68,28 haver in noord in 13 pe 1,4690 H. weilam Abtskerke. Souburg, aai Zevenster 10 uur ruinpaard 15 jr. 1 vaars, 2 varke: wagen, huifwage enz. 3 H. hooi vruchten enz Hiezelinge, Merens 7 uur, ta biapinge, by 1 uur, 1 bruin 15 en 10 weken, 2 ll/.j. vaarzen, wagen, 2 windn vruchten enz. Serooskerk by Geldof tarwe paardeboonen, w. Zat' 's Heer Are door not. de Rot de Fouw 10 uur paardenb., 16899 vallier in Schen: Atsse, 10 uu: Hollmann, tarwe in 's Heer Abti Koeman. Kortgcne, Stads wfjn kelder, der hofsteden K Wolfertsdij Dingemanse, 2 u polder. Ma Rlggekerk not. Tak, verpa. bouw- en weilan Borselc, 11 wed. Rottier vo erwten ert Zorn «tvezande, not. v. d. Kloes en 6 jr.jboomw. wind, stroosnym Driewegen, wed. Burger doi perc. tarwe, win appélen, kantin Paulushoek, Ma der hofstede voo 7 jr. 13 H. 00 en weiland in 1 Camperlan erven G. Leend< boonen in "Wis nambucq paarde SojhiaP older. Dit Wlseekork not. Roelof, tarv roggo, havor, kla- i»oes, 8 uur door not. Pilaar huis en erf, Boe v. Heze. 2o. een Brouwer en v. Biggekerk Tol door not. paardenboonen gras, kanthooi. Wo Hlddclbur door "not. Slegt, schen weg sam 2 H. 9 A. 10 C. lach, Vrouwepol Baarland, - porselein, tafels, kabinet, chiffonn geit. Inl. dhr. Souburg, 10 uur, het L. den straatweg 3,98,80; in 9 p woonhuis en tt O. Souburg. En H Pe doe hofs

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1892 | | pagina 2