i 1 li i: it li- E\ M HO(»L\li:i ws. ItEtllTSZAKEN. Gemengde Berichten. rnenschelgk lichaam; 2. de kennis van de eerste grondbeginselen der gezondheidsleer; 3 de kennis van de gronddenkbeelden der ziekenverpleging 4. de kennis der verpleging en verzorging van krankzinnigen. Het examen is theoretisch en practise!). Zij, die zich aan het examen wenschen te onderwerpen, moeten aan de volgende voorwaarden voldoen Zjj moeten zijn personen van beschaving en van een goed zedelijk gedrag (ter be- ourdeeling van de commissie); zij moeten eene goede gezondheid genieten. 2, Zjj mogen niet jonger dgn 22 jaar zijn. 3. Zij moeten een bewijs kunnen over leggen, dat zij gedurende 2 jaar in evn zie- keninrichting met vrucht zijn werkzaam geweest, waarvan tenminste één jaar in een krankzinnigengesticht of eene inrichting voor zenuwlijders. Zij die reeds in het bezit van een diploma van ziekenverpleger (verpleegster) zijn, kun nen van het examen in punt 1, 2 eri 3 worden vrijgesteld (ter beoordeeling van de commissie). Voor dit examen moet men zich aan melden bij Dr. W. P. Ruysch, inspecteur van het geneesk. Staatstoezicht. 27 Mei 1882. Vergadering vau het Zeeuwsch Verbond van Chr. J ingeüogsvereanigingen gehouden op Hemelvaartsdag te Middeluarg. Tegenwoordig ongeveer dertig personen. Van het Bestuur waren tegenwoordig de hh. W. A. deRijcke, voorzitter L. Duvekot vice-voorzitter, Van der Weert, penningmees ter, Domioicus vioe-secretans. De heer Le Cointre, secretaris, was met kennisgeving afwezig. Stemhebbende algevaardigden wa ren de heeren A. S. J. Dekker van Mid delburg; Plazier van Goes (Ken den Heer) Ossewaarde van Goes (Mosterdzaad;; H. Janse Bz. van Goes (Openbaringen)Ver boom van Kloetinge; A. Boot van Zierikzee; de Vey van GroedeJ. M. Krijger van Bruinisse; Verlare van Krabbendijke. De vereeniging van Wemeldinge was niet ver tegenwoordigd. Aanwezig was nog eeu al gevaardigde der gerei, joogelv. te Souburg. De vergadering werd geopend met het zingen van Psalm 33 2, gebed, en het lezen van Johannes 4. Zonder hoofdelijke stemming werden de J. V. te Bruinisse en Krabbendijke toege laten als lid van het Verbond. De notulen wei den gelezen en naeenige wijziging goed gekeurd. De vice voorzitter treedt thans delini iel als zoodanig op. Ingekomen was een verzoek van Ierseke om toelating tot het Zeeuwsch Verbond. Wijl het verzoek te laat was ingekomen adviseerde liet bestuur en de afgev. van Goes (Ken den Heere) deze vereeniging thans niet toe te laten. De afgev. van Middelburg stelde voor deze Ver. wel toe te laten wijl wel is waar het verzoek te laat was ingekomen, doch deze Ver. waar zij eindelijk er toe was gekomen lidmaatschap te vragen, niet mocht worden afgestooten. Nadat door den voorzitter en anderen was verklaard dat het tegen stemmen alleen zou geschieden wijl afwijking van het reglement niet geoorloofd is, dus niet om bijredenen, werd het verzoek om toe te mogen treden afgewezen met 8 tegen 4 stem men. De atgev. van Biuinhse, Zierikzee, Krabbendijke en Middelburg stem len vóór toelating. De rekening van den penning meester werd daarna voorgelezen en goed gekeurd; \an den voorzitter werd ten geschenke ontvangen het gedenkboek der wereldconferentie te Amsterdam gehouden; de commissie, daartoe aangewezen, deelde mee dat de Middelburgsche J. V. «Romeinen» en de Vlissingsche J. V. «Het Mosterdzaad» als verloren moesten worden beschouwd voor het Zeeuwsch Verboi d. Daarna werd de aftredende vice-secretaris herkozen met 7 van de 13 stemmen, zijnde juist de meerderheid; de heer Krijger van Bruinisse verkreeg drie stemmen, de heeren Boot van Zierikzee en Ossewaarde van Goes ieder één stem, één was blanco. Van het rsed. Jongelingsverbond werd ten geschenke ontvangen een exemplaar van «de macht der Chr. persoonlijkheid» van J. van Bommel, en dit aanvaard. Na een half uur pauze werd overgegaan tot de bespreking dei ingezonden onderwer pen. Eerst werden gecombineerd de punten 14-1-6-7 en 12 handelende over de vraag: welk nut heeft het Zeeuwsch Verbo nd, welke vruchten werpt bet af, is het niet overbodig indien de verbondsriogen aan haar doel beantwoorden. De heer van der Weert van Goes betreurde het dat deze vragen worden gedaan na een 23jarig bestaan. Steeds was het Z. Verbond getrouw aan zijn doel; wie de geschiedenis van het Z. Verbond kent, kent ook de vruchten. Het is daarmede als met de schoonste fruit, schoone beschrijvin gen daarvan en aanprijzingen doen de vrucht niet kennen, maar hel proeven ervan doet genieten. Steeds waren ieder jaar de programma's rijk aan stof, en de besprekingen daarvan voor de jongeliugsvereeniging nuttig. En zijn ook niet de kermi-vergaderingen in Goes en Middelburg, en de bidstonden niet van gansch ander karakter dan vroeger? Denk ook aan het werk onder de militairen. Wie kan spreken van geen vrucht, iedere vergadering is een manifestatie - tegenover de wereld De heer Ossewaarde van Goes (Mosterd zaad! heeft het vorige jaar liet twijfelachtig genoegen gehad aanwezig te zijn bij het voorstel van den heer de Jonge van Goes om eene commissie te benoemen, teneinde te trachten de jongelingsvereeriigingen van Middelburg, (Romeinen; en Vlissingen (het Mosterdzaad) terug te krijgen aan het Z. Verbond. Dieeommi-siedeed niets; waar toe dan liet Z Vei bond als het niet uitvoert wat het besluit. De lieer Vei boom van Kloetinge acht als overal zulke goede lingen als die van Goes bestaan, het Z. Verbond onnoodig. De lieer Janse van Goes had dit punt eigenljjk niet willen inleiden en spreekt daarom uit dat hij het eens is met den vorigen spreker. Na langdurig debat met deze heeren en den afgevaardigde van Middelburg, Goes (Ken den Heere) en de voorzitter, loopt liet debat uit op eene motie van den heer van der Weert. De oorzaak van het miudere vrucht af werpen, was misschien ie zoeken in de verdeeldheid. Het Z. verbond moet zicli uit spreken. Zijne motie luidde: «Het Z ver bond acht voor elke Clir jv noodig in de eerste plaats tot Jezus op te leiden en in de tweede te trachten andere jongelingen in de vereeniging te brengen» De afgevaar digde van Middelburg vraagt naar het doel di'-r motie. Is het te doen degeref. Ver. te dwingen tot heengaan. Hij raadt al daar toe pogingen aan te wenden, want zoo dwaze motie zal niet kunnen worden voor gesteld dat de gereformeerde ver. zullen wijken. Ze zijn eren blijven er. Het doel van de Chr. jv. is niet zielen redden; wij kunnen dit niet. Het tioel der Chr. jv. is de leden bekwaam te maken «voor de taak die later op hen rusten zal, als belijdend lid der Kerk, als burger van den Staat, en als deeluitmakend van de Maats liappij.» De voorzitter stelt eene andere motie voor, luidende; Het Z Verbond spreekt na al het gehoorde het onomwonden uit dat het doel der Chr. jv. in de eerste plaats is de leden door onderlinge bijeenkomsten te stichten en te oefenen in de leer die tot de Godzaligheid leidt. Deze motie wordt in bespreking gebracht. De heer Janse van «de Kroon» wil er bij gevoegd zien «bet ongeloof te weren en tot uitbreiding van Gods Koninkrijk werkzaam te zijn». De heer Dekker van Middelburg wil deze motie steunen mits er ingevoegd worde wat Prof. Kuyper zegt in «Tweeërlei Vaderland» «het sociale element op eigen terrein in de leden te voelen.» Hij verzoekt naar aanleiding van artikel 8 van het Reglement de motie van der Weert niet in be'prekiog te brengen. Ein delijk werd besloten de motie met die van den voorzitter in stemming te brengen. Hiertegen stemden de afgev. van Middelburg, Zierikzee, Bruinisse en Krabbendijke. De motie van den voorzitter werd aangenomen met twaalf stemmen, die van van der Weert verwierf alleen de stein van den voorsteller. Daarna werd het amendement vau den afgev. van Goes (Openb.) aange nomen met 9 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de afgev. van Krabbendijke, Zie rikzee, Bruinisse en Middelburg. Het amendement van den afgevaardigde van Middelburg werd daarop aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de hh. van der Weert, Dominicus en de afgev. van de drie Goesclie jv. en die van Kloetinge. Na de stemming verkiaarde dhr. Duvekot, vice-voorzitter anders te hebben gestemd dan zijn plan was. Na eenige be spreking werd de stemming vernietigd, en daarna liet amendement met 8 tegen 5 stemmen verworpen. Voorstemden de afgev. van Zierikzee, Bruinisse, Krabbendijke en Middelburg met den voorzitter. De hh. Du vekot van Goes en de Vey van Groede stemdpn thans tegen. Vervolgens werd overgegaan tot de bespre king van punt 9, luidende «Is het niet wen- schelijk dat de clir. jv. de beginselen der poli tiek op hunne vergadering bespreken.» De be- spieking werd ingeleid door den afgev. van Middelburg, die de uitdrukking «de beginselen der politiek» nader verklaarde, en er op wees dat waar het doel der Chr. J. V. moet zijn de jongelingen ook bekwaam te maken tot goede burgers vau den Staat en leden der Maatschappij, ongetwijfeld wenschelijk, ja noodig moet geacht, de jongelingen eenig begrip te doen krijgen van den parlemen tairen strijd onzer dagen. Hij stelt de volgendemotie voor: Het Z. Verbond van oordeel dat de Chr. Jv. hare leden eenigszins dient op de hoogte te stellen van den parlement uren strijd onzer dagen, acht het wenschelijk dat op de vergaderingen de beginselen der politiek worden besproken. Na langdurige bespreking, waarbij velen verklaarden «als het pas gaf» het goed te keuren en een afgev. het altijd afkeurde werd deze motie verworpen met 6 tegen 4 stemmen. Vóór stemden de afgev. van Krab bendijke, Middelburg, Bruinisse en Zierikzee. Slot volgt). De verschillende afdeelingen der Antir. kiesvereeniging Luctor et Emergo voor Zeeuwsch Vlaanderen W. D. ,in den loop dei- vorige week vergaderd, hebben in devacature voorde Prov. Staten, ontstaan door het overlij den van Notaris Brevet,dhr J. F. Hennequin, Ingenieur teSluis met algemeeneslemmen can- didaat gesteld. Zuinigheid In het Nieuwe Schoolblad deelt een in zender het volgende mede «In zeker dorp op Zuid-Beveland kan geen klassikaal onderwijs van het bord gegeven worden wegens totaal gebrek aan krijt. Onderwijs in het schrijven op het schrift is niet mogelijk, omdat er geen enkel cahier in de school disponibel is. Het onderwijs in de handwerken ligt geheel stil, omdat er noch sajet, noch eenig ander leermiddel aanwezig is. Van invoering van onderwijs in het teekenen is nooit olte nimmer sprake geweest; zelfs geen potlood is veistrekt. Schoolboekjes doen leels jaren dienst en eischen uriugend verandering en voor ziening. «Ten eir.de het onderwijs in de hand werken gaande 1e hou lei*, laat denuier- wijzeres reeds gebreide kousen uitrafelen, otn met de daarmee wij komende sajet weer nieuw breiwerk te beginnen «Nu ineene men niet dat men in die gemeente het openbaar onderwijs wil dood drukken, om bet bijzondere te bevorderen. Er i«, voor zooverre bekend, nog nimmer sprake geweest om aldaar eene bijzondere school te stichten. «Of dan de school-autoriteiten niet op hun qui rive zijn! Zeer zeker, maar ook zij zijn machteloos de begrooting voor 1892 is dooi de Gedeputeerde Staten goedgekeurd en de Raad weigert uit den post voor onvoorziene uitgaven iets voor dat doel af te schrijven. Vermoedelijk zal op de begrooting voor 1893 door Ged. Staten, op initiatief van het schooltoezicht, wel een hoogere post voor leermiddelen op de begrooting worden ge bracht. Maar middelerwijl zijn onderwijzers en vooral leerlingen dupen van dergelijke bewijzen van «karigheid of ergervan sommige gemeentebesturen». Ned. Herv. kerk. liedankt voor Sir Jansland door dhr. J. Sleehouwer carid. te Strijen. Middelburg. Ter toeliehing van het kerkelijke bericht, in ons laatstvorig no. mel den wij, daartoe van zeer goed ingelichte zijde onpartijdig ingelicht, dat de stembil jetten voor de kerkelijke verkiezing niet aan de kiezers woulen toegezonden, doch door henzelven moeten worden afgehaald. De bedoeling dezer indertijd door de mo derne meerderheid gemaakte bepaling is van elk kiezer die een biljet haalt f l te vragen voor de kosten deze census is echter al die jaren onr.oo lig geweest wijlde kosten op andere wijze door de gemeenteleden werden gedekt. Tot ons leedwezen hebben wij dit laatstgeuoeni 1 feit over het hoofd gezien. Arrondissements Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens: beleediginaC. B., 63 j., hvr. van S. S., arbeidster, Wolfaartsdijk, tot f8 b s. 6 d. h. bedelarij:). H., 51 j., werkman Hansweert, (Kruiningen) tot 12 d. h., mishandeling D. v. H., 33 j., koetsier Ierseke, tot 7 d. gev.. mishandeling en huisvredebreuk: M. C. v. 't YV., 23 j, boerenknecht, A. J. M., 21 j.. arbeider en P. L., 19 j., allen Borssele, ieder tot 7 d. gev. Allen in de kosten. Vrijge-proken is: A J., 23j.,boerenknecht, Wolfaarts ijk, beklaagd van oplichting. Bij diverse bevelschriften dier recht bank van den 25en dezer zijn naar de open bare terechtzitting verwezen: C. Z., 20 j„ arbeidster te Heinkenszand, J. W. 56 j koopman te 's Heerenhoek, P. Z. 17 j. ar beider te Heinkenszand, J. H. H., 18 j., arbeider te Heinkenszand, N. B. W 15 j., arbeider te 's Heerenhoek, en J. M. H., 23 j, arbeider te Heinkenszand, allen gedeti neerd te Middelburg, ter zake van den in den avond van 17 December 1891 in de woning vau Aalbregt Remijn te Baarland gepleegden diefstal van geldwaarden met braak. Aan genoemde beklaagden zijn ambtshalve als verdedigers toegevoegd de heeren mrs. A. C. A. Jacobse Boudewijnse, F. J. Spren- ger, F. N. van der Bilt, C. Lucasse, i'. M. O. E. Koksma en K. W. Bretet. De behandeling dier zaak is bepaald op Vrijdag 17 Juni, a. des voorm. te 10 uren. -- Bij een onweersbui j.l. dinsdag s'.oeg de bliksem te Itterbeeke in een boerderij met liet treurige gevolg, dut de vrouw enhuareenig kindje werden gedood, terwijl ook 3 runderen en 2 varkens doodelijk werden getroffen en het huis in brand geraakte. De vlammen ver spreidden zich /oospoedig, dat aan redden niet te deuken viel, zoodat dan ook het geheele ge bouw inetden inboedel i en prooi der vlammen werd zond -r dat iets gered is. Van inboedel en bezittingen was niets verzekerd. Bij de politie te Couda is aangifte gedaan van het navolgend sclnijven, in den laten avond van Woensdag ontvangen bij den heer H. M. Deicksen, sectretaris der antirevolutionaire kiesvereeniging aldaar: «Waarde bakker Dercksen, Als je liet nog eens waagt bij eene ver kiezing ons heilig dierbaar gymnasium aan te tasten evenals in bijgaand strooibiljet is gedaan en je nog eens met politiek bemoeid, in plaats van bij je oudbakken kadetjes en fijne beschuiten ie blijven,'t is wel v geef ik jou de verzekering dat je 24 uur na verspreiding van hetzelve, met je lieele fijne bakkerij in de lucht zult vliegen.» «De liberale Anarchist.» «24 Mei.» Te Nieuwleusen ging Dinsdag, terwijl de huisgenooten alwezig waren, een elfjarig meisje naar de Dedemsvaart water halen, viel er in en wen! als lijk opgevischt. Te Vucht is Dinsdagmiddag afge brand de boerderij, tevens koffiehuis, alge meen bekend als «De Hut», bewoond door eri toebehoorende aan iemand, die zelf nog steeds gevangen zit, verdacht van het in brand steken van het huisvan zijn buurman, dat voor ongeveer diie weken afbrandde. Het vee is gered. De beruchte Schrö Ier, die nog 9 jaar te zitten heeft en streng wordt bewaakt, beeft in de drie nachten die hl) vrij rond liep, verscheidene inbraken gepleegd. Van tien inbraken, waarbij hij geen enkelen keer gesnapt is, wordt nu at ge sproken. Bij den eenen boer stal lig een ham, bij den anderen een paardendek, bjj een derden erwten en bij een bakker wit- tebi jod en een flerch snoepgoed. Allerlei verhalen (waar en onwaar) doen over dezen Schindeihannes en zijne streken de ronde. Toen bij reeds vele inbraken en strooperijen op zijn geweten had,maar nog steeds vrij rondliep, wijl er nog geen enkel feit voldoende bewezen was, om hem in arrest te nemen, vroeg hem eeos de bur gemeester van Slochteren«ScliröJer, jjj breekt nu looveel in, maar waarom kom je niet bij mij.» k Dank je wel», zei Schiöder, «u heeft een geweer en daar hou 'k niet van. Maar toch wil k met 5 slagen uw brandkast open hebben.» «Mijn brandkast vroeg zijn edelacht bare. «Ja, uw brandkast, die daar en daar staat, in die kamer met die stoelen en die schilderijen.» «Wel,» zeide de vtrschiikte burgervader, «dan ben je al bij ine geweest.» «Zeker burgemeester,» lachte de boef, «toen u naar Gioningen was Zijn arrest die jongstleden Maandag heeft veel moeite gekost. Eerst, toen hij door een schot in den hiel viel, kon hij gepakt wor den. In het hardloopen kon het dan ook niemand tegen hem houden en daardoor vooral ook is het vroeger zou mueilijk geweest hem te krjjgeu. Een ongeveer 11-jarige knaap, wiens ouiiers onlangs zijn overleden en die sedert bij zijne te Utrecht wonende grootmoe der wordt verpleegd, kwam Maandagmiddag later dan gewoonlijk en met gehavende kleeren uit de sen ooi thuis, hetgeen tenge volge had, dat ziji.e grootmoeder hem hier over ernstig onderhield en met een strenge straf bedreigde indien het zich mocht her halen. In de laats echter van berouw te toonen, maakte de kleine man zich zoo dritiig, dat hij ijlings het huis uitliep met de verzeke ring er nimmer weder te zullen terug- keeren. Dat het hein met die bedreiging ernst was, bleek weldra, want even nadat bjj zijne woning had verlaten, sprong hij in de vaart en zoude ongetwijfeld verdronken zijn, indien niet een schipper, die vau een en ander getuige was, hem nog in tijds had gered. Het pak slagen, dat de schipper daarna den kleinen driftkop op zeker lichaamsdeel toediende, was zeker verdiend en zal wellicht meer uiigewerkl hebben dan de berisping van grootmoeder. Kleine oorzaken groole gevolgen. Een oude viouw te Amsterdam is over een sinaasappelschil uitgegleden met het gevolg dat zij twee dagen daarna overleed. In plaais van veeien, worden beuken bladeren sterk als beddenvulsel aanbevolen. De bl (deren moeten bij droog weer opgeza meld worden. Vooral worden zij aangeprezen oin de zachte ligging, die zij leveren en omdat zij raiu ot meer een geur atgeven, die een aangenamen slaap oevordert en eindeiijk, omdat zlj geheel vrij blijven vau zekere nachtelijke springerige plaagbeesten. Dezer dagen werd des nachts een vreemdeling naar liet gasthuis St. Joseph te Venlo gebracht, die, met den trein uit de richting Maastricht arnkomend, geheel met bloed overdekt was en voorgaf door een bloedspuwing overvallen te zijn. De man werd liefderijk ui het gasthuis opgenomen en er werd onmiddellijk om een geneesheer gezonden. Voor deze echter ter plaatse was kreeg de moeder reeds achterdocht, en toen de dokter, aan wieu deze haar vermoeden mededeelde verscheen, den patient onder zocht en geen van die vei schij nse en waar nam die een bloedspuwing steens vergezellen kreeg men de overtuiging met een bedrie ger te doen te hebben. De dokter onderzocht den gewaanden patient den mond, en toen bleek het, dat deze zich met den vinger een verwonding in den mond had toegebracht. Het rijkelijk vloeiende bloed had hij zorg ge dragen over zijn kleeien te laten loopen. Het doel van deze zelf gepleegde operatie was onderkomen en verpleging in het gast huis te vinden. De man werd, toen het bedrog ontdekt werd, onmiddellijk verwijderd. Hel bleek later, dat deze persoon voor een vjjftal jaren ouder hetzelfde voorwendsel zich opneming in het gasthuis hail trachten te verschaffen. Graaf Leon Tolstoi heeft het laatste half jaar voor de slachtoffers van den hongers nood 9553Ü roebels ontvangen uit Rusland' zeil en 46000 uit Amerika, Frankrijk,, Engeland en Duitscliland. In vier districtem de provinciën Riazin en ioula werden 187 volksgaarkeukens en 80 kinderasyls opge richt. Bovendien werden elke week gratis hout en kleederen verstrekt. Op dit oogenblik houdt Tolstoi, die het uitdeelen van zaai granen gestaakt heeft, zich bezig niet het opkoopeu van paarden, voor de landbouw- werkzaamheden. De Parijsche commissaris van politie Dres-ch, dwaalt tegenwoordig als een daklooze orn. Zijn huisheer heeft den commissaris, die Ravachol in hechtenis nam, de huur opgezegd; maar daar deze een nog eenige jaren geldig huurcontract heeft, maakt hg geen haast zijn woning te verlaten. De heer Drescli heeft nu echter zij'n familie naar buiten gezonden; bij zelf eet lederen dag in een ander restaurant en slaapt iederen P nacht in een tgdelijk veilig zijn commissi ontving hg ei woorden eindi in kennis te ontploffiing v hebben dit aa onzen vriend overtreft. In groeten wjj u Ernst Cc door een Dui genomen wen het Duitsche Saulus met ee dien hoon v gevangenisstra Te Heidf 26n April de p begraven, die heidsoorlog doo spraken veel g wakkeren van Hij en de H bewogen aan waren de een den vrijheidsoc schaarden. Dat zijne vi deerd werden plechtigheid, belangsiellendi de laatste eei Generaal Jo een toespraak, m erleden leera der Zuid-Atriki Ds. van Wa 1835 te Goudi 25jarigen leel hij op verschei Op het i perswyl is een twintig persom omgeslagen, van de k loost zeven van deze veertien jaren) andere heeft m De histor ragossa za de Slaat de ik wil, en de stac 'Zondag oi te Brussel t meisje vervolgd Zij vroegen hu de deur van Vlaanderen, ma hen te kunnen Een der twi slag met zijn re met een revolvi te raken. De drie aan; Het volk, door 1 den aanvaller in de menigte omstanders do der gewonden justitie en blies meent dat de gen tijd teeker groote opgewo woordelijk kan Zaterdag tenrijk op de Vervolgens gin kend. naar het Op den weg nabijheid van de keizer de s onder de achtf volslagen vecht Een jonge kna strijd met de 1 in de hand. 1 sigaar, enkelen maar de vero bewegen, het e De keizer v rooker gelukki gewoonlijk r.iet 1 zouden anders ontstaan voor d W'eenen. De gered aansche schip het vaartuig op trachtte toen aa vreeseljjke ontpl het vaartuig ve achter te laten. Vóór 16 ja bosch bij d jarige propor.ei Miihren, die I predikant Reuc en beroofd. Ve verdacht, doch worden. Doch politie in den destijds herberj naar en deze i Ten tjjde vi houder van de doch het ging Op den dag va de herbergier K in te slaan. De geld bij zich. K Beiwitz op, zont nerboseh opwacl misleid had hij slechts eenige gehouden, en d Tunnels o onder den Tl e< bezat er reeds c I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1892 | | pagina 2