„L> E ZEEU W" BIJ VOEGSEL TïïïïFÊiojjiririTAim TiÏHiïïr™ KEUR- EN SCHOOLNIEUWS. Gemengde Berichten. MA H K.TB ERlCliT KiN Opneming wegen enz. Afloop verkoopingen enz. 0verzicht van Verkoopingen, behoorei.de bij van Donderdag 21 April 1892. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Gouderak ds. J. Verweij te Ovezande. Benoemd tot Ouderling te Zierikzee, in de plaats van Dr. Moll, Mr.J. P, Cau. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Dinteloord ds. B. Veenstra te Vlissingen en ds. R. Luman te Zuillichem; beroepen ds. Lornan. Biezelinge. Daar ds. M. v. Apeldoorn emeritis predikant alhier, niet in staat is zelf zijn afscheidswoord tot zijne gemeente uit te sprekenzal dit worden voorgedragen door zijn zoon den heer J. v. Apeldoorn uit Beverwijk in het gebouw der christelijke gereformeerde kerk, op aanstaanden Zondag namiddag. Door mej. de Wtd. A. Minderhout dezer dagen te Middelburg overleden is aan de Ned. Ger. gemeente te Middelburg een legaat bemaakt groot flOOO. Benoemd tot hoofd der chr. school te Zutfen de heer A. de Zeeuw, oud-leerling van den Klokkenberg. vroeger onderwijzer aan de chr. school te Zierikzee, thans hoofd der chr. school te Leerbroek. Geslaagd voor de vrije- en ordeoefe ningen de heeren J A. v. d. Tol te Brui- nisse. J. Jongepier onderwijzer, en J. do Hoogh, hoofd der Ghr. school te Goes, P. L. de Keijzer te Heen vliet, A. A. C. Thee- wis te Zierikzee, H. R. Karstel te Zui.ldorpe, N. J. Imandt te Hulst, W. A. Imandt te St. Jansteen, N. v. d. Hoeff te Wemeldinge en mejuffr. G. Waale te Zierikzee. In het garnizoen Venloo werd dezer dagen het examen gehouden voor die lote- lingen der nationale militie, die, iniien zij voldoen aan zekere eischen, het wapen en garnizoen mogen kiezen, w. arbij zij hun dienst wenschen te vervullen. Er had zich één jongeling aangemeld, die begon met aan de officieren der examen-commissie een sigaar aan te bieder.. Toen het examen was afgeloopen en-een der officieren hem beduidde, dat hij kon heengaan, noodigde hij dien officier uit, om met hem een potje bier te gaan drinken. Hoewel de examen-commissie het gulle hart van den loteling erkende, kon zij niet besluiten hem het getuigschrift van voldoend afgelegd examen uit te reiken, omdat zijn kunde niet verder reikte dan die van leerlin gen uit de laagste klassen der volksscholen. Vereenigde Staten van Noord Amerika Beteekenis der namen Montana beteekent bergachtig land. In diana, land van de Indianen. Nebraska, ondiepe wateren. Missourimodderig water. Dakotaverbonden of aangesloten stammen. Wyoming is het Indiaansche woord voor «Groote Vlakten.» Washington ontleent zjjn naam aan den eersren president. De Carolinas werden genaamd naar Koning Karei II van Engeland. Michigan het Indiaansche «Groot Meer.» Vermont is van Fransche herkomst, beduidende «Verde Monte» of greene bergen. Delaware ontleent zijn naam aan Thomas West, «Lord de la Ware.» Alabama: een Grieksch woord, «Land der Ruste.» Oregon een Spaansch woord beduidende «Dalen van Wilde Thym,» (eene plant.) Idaho is een Indiaansch woord dat nog nooit met begrijpelijke uitlegging vertaald is. Wisconsin Indiaansch «Wilde Ruischende Wateren.» Virginia ontleent zijn naam aan Koningin Elizabeth van Engeland, deMaden-Queen «Koningin Maagd.» Nevada: Spaansch woord, beduidende «Sneeuwbe- dekte Bergen Maryland naar Henriette Maria, gemalin van Karei I van Engeland. Floridavau Kanunas de Flores, of «Bloe- menfeest.» Georgia: ontving zijn naam toen het nog eene kolonie was ter eer van George II. MassachusettsIndiaansch «Land van hooge Bergen Connecticut: de weikelij ke naam is Quon-eh-ta-lut. Het is een woord van de Mohegaansche Indianen en beduidt «Lange Rivier.» Illinois wordt verondersteld afgeleid te zijn van een Indiaansch woord verwijzende naar eene hoogere klasse van mensehen. Rhode Island om zijne beweerde overeenkomst met het eiland Rhodes in de MiddellandscheZee. New Hampshire ontleent zijn naam van Hampshire, Engeland; heette oorspronkelijk Laconië. Louisiana naar Lodewijk de Veertiende. Mississippi is een Natchez Indianen woord en beduidt «Vader der Wateren.» Colorado is een Spaansch woord aan dat gedeelte van het Rotsgebergte gegeven om deszelfs veelkleurige rotspieken. New York, vroeger een Nederlandsche volkplanting onder den naam Nieuw Am sterdam, later eigendom van den Hertog van York, wiens broeder, Karei II, hem dat grondgebied afstond. New Jersey naar Sir George Carter, die destijds gouverneur was van het eiland Jersey in het Engelsche kanaal. Tennessee van Tenasea, een Indi aansch opperhoofd anderen zeggen dat het beduidt «Rivier met de Groote Bocht.» Iowa komt van een Indianen stam, de Kio wa's, dus genaamd door de Illinois India nen, omdat zij woonden aan den overkant der'rivier.» Maine ontleent zijn naam aan de Fransche Main en werd dus genaamd naar de gemalin van Karei I, Henrietta, die het in eigendom bezat. Pennsylvania ontleent het eerste gedeelte van zijn naam van William Penn, het bijvoegsel sylvan ia, beduidt boschdus «Penu s bosschen.» Kentucky is afgeleid van het Indiaansche woord «Kain-tuck-se,» of «land aan de Mon ding der Rivier.» De herkomst van den naam Californië is onzeker. Sommigen beweren dat die het eerst voorkwam in een Spaansche roman, van 1530, waarvan de heldin eene Amazone was die California heette. Texas, in 1524 door Spaansche zende lingen Mixtecapah genoemd. Beteeker.is onbekend. Ohio «Schoone rivier» of ook «iets grootsch». Kansas er, Arkansas «roo- keride wateren.» Door de heeren Mitchell en Reichard te Philadelphia zijn zeer belangrijke onder zoekingen gedaan omtrent het slangengift. Zij hebben het gift van 200 slangen on derzocht, meest van ratelslangen, maar ook van andere Amerikaansche en Indische slan gen. Deze slangen werden gehouden in den dierentuin te Philadelphia en door een een voudige bewerking werd haar 't gif afgetapt. Bovendien werd ook gedroogd gift van slan gen, die niet te Philadelphia zijn, onderzocht. In gedroogden toestand kan dit zeer lang worden bewaard, zonder dat zijn werking in kracht verliest. In alle giften vond men twee groepen van eiwitlichaampjes, globuline en pepton, welke de dragers zijn van de giftige wer kingen en waarvan de globuline meer werkt op het bloed, de pepton meer op het weef sel. De werkingen bestaan voornamelijk in zeer sterde plaatselijke verstoringen van het weefsel, in omzetting van 't bloed en ophef fing van de werkzaamheden van 't hart. Ir. de maag wordt 't gift veranderd en onscha delijk. Als tegengift bevelen de beide on derzoekers aan dubbel-m mgaarizure kali, ijzerchlorideoplossing en jodiumtirictuur. In Texas wordt als een goed tegengift be schouwd alcohol. Bij slangenbeten drinkt men daar derhalve een groote hoeveelheid jenever of punch. Vooral de beet der brilslang of cobra is zeer vergiftig. Dr. Brickland te Washington deed bij wijze van proef, een rat in dezelfde kooi waarin de slang zich bevond. De rat moest na een scherp gevecht het onderspit delven. Een nauwkeurig onderzoek op de doode rat ingesteld, onmiddellijk na het gevecht, duidde twee heel kleine gaatji s aan in de huid, op de plek waar de tanden van den cobra dezelve doorboord hadden. Het vleesch rondom die wondjes was reeds ontstoken en de dokter wenschen le te zien of de huid zelve ook beschadigd of ontstoken was, krabde met den nagel van zijn vinger, het haar rondom de gaatjes weg. Hij wierp toen de rat weg en begaf zich naar huis. Hij had nog geen honderd pas gegaan of bespeurde een gevoel alsof iemand hem van achter met een kneppel i de nek had ge slagen en tegelijkertijd gevoelde hij een seherpe stekende pijn in en om de borst. De dokter wist al dadelijk dat hij vergiftigd was en begaf zich naar de naaste apotheek, waar hij eene groote hoeveelheid brande wijn en ammonia nam. Het scheelde weinig of hij was bezweken. Ongetwijfeld wa^ een geringe hoeveelheid van het slangen- vergif in aanraking gekomen met zijn vleesh onder de vingernagel die hij kort te voren met een mesje schoon gemaakt en daarbij het vel misschien eenigermate beschadigd had. Graaf en werkman. Vrijheer v. Seld schreef opzijn reis door Duitschland in 1865 het volgende In den Harz zag ik eens een klein huisje, dat mij voorkwam een poppenhuis te zijn, doch voor poppen was het te groot en voor menschen te klein. Ik vroeg, waar het toe diende en men ant woordde mijEen der graven Von Stolberg had daar omvangrijke bergwerken. De directeur daarvan zeide hem op zekeren dag, dat de winst nog aanzieniijk vermeer derd zou worden, wanneer den arbeiders een geringer dagloon werd uitbetaald, waarvan zij nochtans toch goed zouden kunnen bestaan. De graaf antwoordde «Hebt gij wel eens den arbeid van deze menschen verricht?» Toen de directeureen ontkenuendantwoord gaf, zcide de graaf «Ik ook niet, beiden zullen we hel daarom eens beproeven Daarop nam hij een kruiwagen de direc teur moest hetzelfde doen en beiden kruiden nu een uur lang, totdat huti het zweet op het voorhoofd parelde. Eindelijk zette de graaf den kruiwagen neer en vroeg den directeur of hij meende, dat men het loon der werklieden die zulk een arbeid verrichtten, wel verminderen mocht. De directeur gaf eeu ontkennend antwoord. Zoo zwaar had hij zich den arbeid niet voorgesteld. De werklieden behielden hun oud loon. De beide kruiwagens namen zij van dien dag af niet meer in gebruik. Zij bouwden een huisje en bewaarden daarin de kruiwagens tot een gedachtenis aan den goeden graaf, voor kinderen en kleinkinderen. De graven Von Stolberg zijn tot heden toe goede vrienden van den werkman geble ven en hebben het voortreffelijk sociaal recept: «Verplaatst u in den toestand van anderen,» niet vergeten. De veelbesproken nieuwe tijd heeft een spoorwegongeluk ten gevolge gehad. Te Word a/R. meende een spoorwegwerker, dat de laatste trein reeds voorbij was, en was daarom met eenige werkzaamheden begonnen. De man, die reeds 25 jaar in zijn betrekking was, had niet gedacht aanden onlangs daar ingevoerden nieuwen tijd. Gelukkig werd de laatste personentrein nog spoedig genoeg op. gemerkt, zoodat d,- trein niet met volle vaart i ontspoorde. Slechis enkele reizigers bekwa men lichte kwetsuren. In de nabijheid van St. Louis (Ver eenigde Staten) heelt een ontzettend spoor wegongeluk plaats gehad. Dertig personen werden- gedood en een groot aantal ande ren gewond. Van een feest te Le Mans (Frankrijk) naar huis r ijdende, ging, nabij de brug over de Huisne, het paard van een der rijtuigen op hol. In het rijtuig zaten de eigenares, en twee vrouwelijke gasten. Op de "brug gekomen sprong het paard over de leuninghet rijtuig vloog in stukken; een der dames werd in de22 meters diepe, thans bijna geheel droge rivier geslingerd en werd gedood op den steenach- tigen bodem; de overigen werden op den grond geworpen de koetsier bleef vastzitten tusschen de leuning en het voorspan van het rijtuig. Het paard was over de leuning blijven hangen; om het loste maken moest men de gareelen doorsnijden, zoodat het naar beneden stortte, waar het zoo erg werd gewond, dat men het moest afmaken. Van 16 tot 20 April 1892. MIDDELBURG. Ondertrouwd J. Sturm jm. 29 j. met S. van Sluis jd. 32 j- W. Adamse jm. 28 j. met A. Joosse jd. 24 j. J. Joosse jm. 23 j. met E. Gabrielse jd. 24 j. J. S. van Ham jm. 24 j. met J. J. van Dijk jd. 23 j. Getrouwd: H. J. M. Berghuis jm. 28 j. met J. G. Entink jd. 28 j. J. E. C. G. Feitkamp jm. 29 j. met jjS. H. Entenk jd. 31 j. Bevallen: A. E. Marsie geb.de Jonge. z. C. Gillisse geb. de Konink. z. P. M. Bewier geb. de Munck. d. D. S. "Water man geb. Vermaas, d. M. J. den Hol lander geb. Bostelaar. z. K. de Schrijver geb. Minderhoud. d. - H. J. Sanderse geb. de Kam. z. Overleden - C. Poppe 53 j. vrouw van M. den Engelsman. - J. Raats 56 j. wed. van C. de Rijk. L. de Priester 2 w. z. C. A. de oogd 2 m. d. P- de Kam 6 m. z. R. E. Kampman 67 j. man van A. M. D. Steutel. GOES. Geboren: Neeltje Adriana d. v. Jan Pieter Hibels en Catharina van Veen. Adriaan z. v. Cornells van Zweeden en Jacoba Droogers. Maria Martina d. v. Pieter Sandee en Wilhelmina Verplakke. Maria d, v. Anthonie Bruel en Pieternella Dirkse. Isabella Johanna d. v. Jacob Nieuwenhuijzen en Wilhelmina Hendrika Slabbekoorn. Een lëvenlooze dochter van J. Nieuwen- hufjzen en W. H. Slabbekoorn, voornoemd. OverledenGerrit Marinus 11 m. z. v. Gerrit den Herderen Maatje Johanna Boshoff VLISSINGEN, 19 April 1892. Boter f 1,40 a f 1,35 de kilo. .Eieren f 3,20 a f 0,- per 104 stuks. GOES, 19 April 1892. De kleine aanvoer van Granen ruimde tot onveranderde prijzen langzaam op. Oude Tarwe fO.— af 0.-. Nieuwe Tarwe f 5,75 a f7.70. Rogge f6.40 a f6.50. Winter- gerst f3.90 a f 4.10. Zomergerst f 3.60 a f 3.80. Haver f2.60 a 13.-. Bruineboonen f8,— f9.50. Paardenboonen f 5.80 a f 6 10. Kool zaad f—af Groene Erwten f 9.50 a f 10.-. Versche Boter f 0.625 a f 0,65. Eieren f 0.65 a f 0.675. OOSTBURG, 20 April 1892 Oude Tarwe f a f 0,—Nieuwe Tarwe f6,- a f8.30 Rogge f6,75 a f7,20. N. Winter Gerst f 4,— a f5,—. Zomergerst f3,50 a f4, Haver per 100 Kilo f6.— f6,75.Kookerwten f-,— af-,—ErwtenfO,— a f 0. Paardenboonen f6,— a f 6,30. Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Rottebdam, 19 April. Op de veemarkt waren Dinsdag aangevoerd: paarden, 1719 runderen, 40 vette, "361 nuchtere kalveren, 10 schapen, 418 varkens, 186 biggen. De prijzen waren als volgtrunderen le kwal. 82, 2e kwal. 76, 3e kwal. 60 Kalve ren le kwal. 1,15,2e kwal. 0,90 a 0. Scha pen le kwal. 2e kwal. 3e kwal. Varkens le kwal. 26, 2e kwal. 25, 3e kw. 24 c. Alles per kilo. Boter f54, f46, f42. Per halve kilo 60 a 70 cent. Zeeuwsche Eieren f3,— a f3,25 de 100 stuks. AARDAPPELEN. Zeeuwsche jammen f4.— a f4.50, Zeeuwsche spuische jammen f4,— a f 4,25, Flakkeesche dito f 0, a f 0,Jammen poters f3,— af 3,20, Champions f4,— a f4,50, Geldersche blauwe f3,80 a f4,25, Duitsche roode f3,70 a f'4,— Duinzand f 6,50 a f7, alles per HL. RITTHEM en BIGGEKEBKE 25 April. BORSELE en ZOUTELANDE 27 April. OOSTKAPELLE 29 April. IERSEKE 4 Mei. VEERE en VROUWEPOLDER 9 Mei. Zaterdag 23 April. Terneuzen 11 uur door den eerst aan- wezend ingenieur der genie te Bergen op Zoom bij Standaert lo het eenjarig onder houd van de werken en gebouwen te Tern eu- zen en Ellewoutsdijk. Raming f3900. 2o. het eenjarig onderhoud der zeeweringen te Terneuzen. Raming f 2100. M i andag 25 April. Wemeldinge, 160 M3. onderhoudsgrint voor half Mei franco Bonzebrug en Postweg. Woensdag 27 April. itiiland, 250 Stère onderhoudsgrint Levering vrij op den wal te Bath voor 1 Juli" Biljetten voor 27 April bij den burgemeester- ZAAMSLAG. Zaterdag is aanbesteed her stel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1893 der werken van de calamiteuze polders Margaretha, Kleine Huissens en Eendragt. Ingeschreven door D. den Doelder te Ter- neuzen f 8999, J. de Bree, id. f 8400, C. Bolier, Bruinisse f8388, J. de Jonge, Biezelinge f8358, J. van Popering, Bruinisse f8340 Adr. van der Beek, Zaamslag f 8319 p. j.' Verbist, Hontenisse f8210, H. Klaassen .Zaam slag f 8108. Raming f 8010. GOES. Heden werden door het gasthuis- bestuur aanbesteed de gewone onderhouds- en schoonmaakwerken aan het gasthuis over 1892. Ingeschreven door W. F. v. Riet f231, N. Hageman f228, J. de Bruijne f 224 en A. Smit f224. Den laatste bij oting gegund. Donderdag 21 April. Goes, door deurw. Hollmann 3 uur in de Prins v. Oranje voor Salomon, zomerstoffen. Middelburg, werf Middelburgs Welva ren 1 uur door deurw. Kouion, scheeps- aibraak. Middelburg, in de Vergenoeging 7 uur door not. Verheij, huizen en erven, lo. Hoog straat. 2o. St. Pieterstraat. 3o. Spanjaardstr. 4o. LangeSingelstr.öo. Wagenaarstr. 6o. Bree (pakhuis), 5o. en 6o. daarna in massa. 7o. Korte Geere. 8o. Goesche Korenmarkt. 9o, lOo, llo. Korendijk 58, 59 en 60. Vrijdag 22 April. Dordrecht, bij v. d. Horst half 3 door Vriesendorp, houtwaren. Vlissingen, „Café Concordia" 8 uur door not, de Maret Tak, het koffiehuis „Concordia" met groote zaal en bovenwoning. Van 10 tot 12 en 1—4 uur te zien, 21 en 22 April. Higgckcrke 11 uur bij Slimmen door not. Tak, het hofsteedje van Hoilebrandse, 11854 cA. In 5 perceelen en in massa. O. en W. Souburg, op de hofstede Klein Vierwegen 10 uur door not. Verheij by Melse, 1 zwart ruinpaard 18 jr., 1 bruin merrie- paard 15 jr., 5 baatg. melkkoeien, 1 vare koe, 1 vette vaars, 1 2j. weivaars, 3 kweek- kalvers, 1 melkgeit, 2 varkens, 8 kippenen 1 haan, marktwagen, 2 menwagens, drie- wielskar, kruiwagen, ploeg, 4 ijzeren en 2 houten eggen, veldgang, rolblok, paarden- want, mutsaards, meubelen enz. Icrseke,2 uur bij Wagenaar 9000 en 5000 aangesl. pannen, in Burenpolder. Aanwijzing Polefj. 20000 dito op 424, aanwijzing Boo- gaarts. 200,000 afsteeksel 10 m.M. en daar boven, 100.000 nieuwe pannen le soort, 200.000 le soort ateteeksel. Inl. dhr. Pelle. Zaterdag 23 April. Cortgene, 2 uur bij Penny door deurw, Gelner notenhouten kabinet, kleederen. goud en zilver, timmermansgereedschap, enz. Vrouwepolder, 11 uur bij Tilroe door not. Tak, het hofsteedje van Francoois 1 H. 26 A. 78 cA. En om 1 uur 5 geiten, 12 hoen ders, windmolen, handblok, 2 zeeften. Maandag 25 April. Wolfertsdijk, lOnurbij Korstanje voor dhr. de Groote door not. Mulock Houwer een woonhuis en erf 365 cA aan den grintweg; een schuur voor aibraak;en aan het woonhuis nieuwe landbouwgereedschap pen, wagenmakersmaterialen, sleden, tuin- rolblokken, wagenladders, kruiwagens, chif- foniere 2 veeren bedden klok, kachels, enz. Gapinge, 10 uur bij v. Sorge door not. Verhejj, verpachten voor 7 jaar, 6 perceelen bouw- en weiland in Vrouwepolder voor het Ned. Herv. diaconie armbestuur. '8 Heer Arendskerke, voor v. Eijke- ren door deurw. Hollmann 12 uur, 7 ge kalfde koeien, 3 kalfkoeien, een partij 2jarige, 3 l'/jarige vaarzen, 2 stierkalvers, 1 Holl. springstier, 3 paarden 8, 2 en 1 j., varkens. Middelburg, ook Woensdag, in het Notarishuis door - not. Verheij, tapijten, karpetten, paard, break voor 6 personen, stalgereedschap, winkelwaren. Inl. dhr. de Groot. Dinsdag 26 April. Vlissingen, Hotel du Commerce 8 uur door not. de Maret Tak, een huis en erf Aagje Dekenstraat 215, groot 140 cA. koudekerke, bij Looise door not. Loeff 10 uur, 1 zwart ruinpaard 13 jr., 1 vos ruin- paard 20 jr., 5 melkkoeien, 2 vare koeien, 6 l'/aj- vaarzen, 4 van 15 mnd., 2 drachtige varkeus, 2 menwagens, marktwagentje met raste kap, driewielskar, 6 eggen, 2 ploegen, handblok, kortmolen, mutsaard, vaamhout, melkgereedschap, huisraad enz. Goes, in de Prins van Oranje voor Zwie ter half 3 door not. Mulock Houwer, het tjalkschip van gebr. de Ronde 59 ton. Veere, bij Lankester door not. Huvers 2 uur inboedel. Woensdag 27 April. Goes, 10 uur in de Prins van Oranje door deurw. Hollmann, mahonie buffet, 6 mahonie stoelen met tafel, mahonie en eiken chiffonnière, kabinet, pianostoel, boe kenkast enz. lerseke, door ï.ot. Mulock Houwer lou. bjj wijlen wed. Schipper, antieke kast, 2 veerenbedden, latafel, stoelen, stoelen, tafels, windmolen enz. Westkapelle, bij Joosse voor J. Min derhoud Jac.Zn. door not. de Vos, 10 uur, lo. woon- en winkelhuis, erf enz. 410 cA. 2o. 2890 cA. bouwl. grintweg. 3o. 5010 cA. id. Zuid vroon. 4o. 2550 cA. id. Sanderces- bosch. 5o. 2710 cA. id. id. En om 1 uur meubels, kippen, mest enz. O. en IV. Souburg, 10 uur door not. Huvers op Hofstede „Buiten verwachting", inspan, een bruin merriepaard 16 jr., 5 baatg. melkkoeien, kalfvaarzen, 2 l'/sj- vaar zen, 1 stier oud 5 mnd., kweekkalf, drachtige zeug, marktwagen op veeren, driewielskar, sleepdeur, kort- en mangelmolen, bouw- sn melkgereedschappen, mutsaards, meubels, koper-, glas- en ijzerwerk. Goes, in het Slot Ostende 12 uur door not. Liebert de hofstede van J. Markusse Mzn. 95,86,87 HA. met tuin, bouw-en wei landen. Donderdag 28 April. Hruininge 1 uur bij wed. de Jonge voor J. de Jonge L.Zn. door not. Gallis Merens 1 uur, den korenmolen met erf, grond en materialen 640 cA. 2o. een huis 1064 cA. 3o. 4190 cA. bouwland. LAATSTE BERICHTEN. Goes. Schipper Paulas van Tolen aan het boomen laden in de haven alhier trof heden middag het ongeluk met den rechtervoet tusschen twee boomen be klemd te raken zoodat geneeskundige hulp moest ingeroepen worden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1892 | | pagina 5