lil RK-IN M IIOOIMl l WS. Overzicht van Verkoopin^en. AANBESTEDING. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. 4D\ ERTENTIEN. Y* Ondergeteektnde wenscht zjjnen ge- achten Vrienden en Begunstigers «en geluk kig Nieuwjaar. Y Bij den aanvang des jaars zq vrien den en kennissen, zoo binnen als buiten de gemeente, God6 onmisbare zegen toege wenscht. «en zakje peper in de oogen. De man krimpende van de pijn, werd door de politie weggebracht. Het ging zoo 't kwam De bewoner van den «Duivelshoek» te Amsterdam, wien nog geen drie maanden geleden eene erfenis van f17000 ten deel viel, is er al doorheen, wat trouwens niet kan verwonderen, als men w«et, hoe ruw hij met de vetpotten van Egypte is omge sprongen, door een stoet van hovelingen dag in dag uit volop te tracteereo en de geheele buurt met cadeautjes aan zich te «verplichten». Het eenige wat hem thans nog herinnert aan zijn kortstondige weelde, zijn: een grijze hoed en een goedkoope bukskin broek, be nevens eenige schulden, het bewijs van een te voren niet gekend krediet! Een vreemdsoortigcn wedloop kon men te Eemnes opmerken tusechen een schaatsenrijder en een haas. Het dier was op het ijs van den polder verdwaald. Dit werd door een schaatsenrijder opgemerkt en deze dacht nu op eene gemakkelijke wijze in het bezit van een smakelijk hapje te komen. Hazen, hoe snel ze springen kunnen, bewegen zich op het ijs uitermate moeielijk. Gedurig viel de schaatsenrijder op den grond, metnende zijn prooi machtig te zijn, maar telkens zag men den haas opnienw vooruitspringen. De krachten van het dier begonnen sterk te verminderen, en zouden waarschijnlijk bezweken zijn, zoo het eindelijk niet een spoor gevonden had, waarop het beter van zijne loopers kon ge bruik maken. Nog een oogen blik en hij was het gevaar ontgaan. Merkwaardige trouwpartij. TeFan- byn, in Zweden, had dezer dagen een hu- welijkslijksplechtigheid plaats, zooals die zeker nog wel nimmer voorviel. In de kerk aldaar stonden de 84jarige landbouwer Höglund en de 67jarige weduweMargaretha Sjoholm voor het altaar; verder hun kinderen uit het eerste huwelijk, Jonas Höglund en de weduwe Sara Szëgvist, geboren Sjöholm. Als derde paar sloot zich aan de 24jarige zoon van Jonas Höglund, Johan Peter, en de 19 jarige dochter der weduwe Szögvist, Anna Charlotte. Op hetzelfde tijdstip werden kin deren, ouders en grootouders dus in het huwelijk verbonden. Twee gevangenen, in de gevangenis te Montpellier in dezelfde cel opgesloten wurgden een lotgenoot, die hun in den weg> stond, en bevrijdden twee andere gevange nen, om vervolgens gezamenlijk de bewakers te vermoorden en te vluchttn. De misdaad en de ontvluchting werden eerst drie uur later ontdekt. Men stelt ijverige pogingen in het werk, om de misdadigers weder in handen te krijgen. Een brutale bedelaar, G. Booth, stond dezer dagen te Londen terecht Hij bleek gewoon te zijn op straat dames om «een kleinigheid» aan te spreken en als hij niets kreeg haar in het gezicht te slaan. We gens vier gevallen van dien aard werd hij tot 4 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Nieuwjaarsgebak. Men roert 125 gr. suiker met 125 gr. gestampte amandelen en 3 heele eieren een half uur lang waarna men er een grot ge sneden koekje chocolade en 125 gr. meel bijdoet, roert dit nog een poosje, giet alles in een met boter bestreken en met meel bestrooiden vorm en laat het bij goede hitte in een half uur lichtbruin bakken. Terwijl het nog warm is, neemt men het gebak uit den vorm en snijdt het in stukken. Het is bekend, dat men uit koffie- schillen brandewijn kan stoken, De nieuw ste verrassing op dit gebied is eene mede- deeling uit Costa-Rica, flat het ook gelukt is daaruit wijn te fabriceeren. Een groot haciendero heelt monsters van dezen wijn aan zijne regeering gezorden die zeer goed van smaak waren. Men wil in die streken koffieboonen planten om wijn uit de schil len te fabriceeren Merkwaardige weg van een kogel. Ze kere Blampain te Ferriëre was in 1870 (Frat.sch JJuitsche oorlog?) onder het oog gekwetst door een kogel dien men nooit had kunnen uithalen. Vooreen paar maanden had hij zich een tand laten trekken. Maandag terwijl hij op den weg liep, viel eensklaps de kogel in zijn mond langs de opening van den uitgetrokken tand. Sedert het uitkomen van den kogel heeft de man hevige pijn in het hoofd. Een Kaffer, genaamd Jim, die al zeker, volgens de litteekens aan zijn lichaam, vele wisselvalligheden en gevaren heeft doorstaan, werd onlangs, wegens een misdrijf gevan gen genomen, doch wist weer te ontvluch ten. E«n lastbrief ter zijner apprehensie verscheen in de Staatscourant te Pretoria, en het is nog al interessant om de volgende beschrijving van hem te lezen. Een Zulu. 5 voet 8 duim hoog, borst be dekt met pokmerken, 8 medicjjnmerken aan de rechterzijde van de buik, medicijn- merken op rechterschouder, litteekens tus- schen de schouderbladen, twee groote vac- cineermerken op linkerarm, litteeken IV2 duimlangaan binnenzijde tan linkerbovenarm klein rond litteeken voor op bovengedeelte van rechterbeen, litteeken op rechterheup, 7 litteekens op linkerbovenarm, 3 litteekens linker midier.arm, litteeken 3 duim onder de buiging der linker knie. Tegen motten! Als uitstekend middel is aan te bevelen, dat men niet verzuime, minstens om de 8 of 14 dagen regelmatig al de kleeoeren enz. behoorlijk uitte kloppen en af te borstelen, de kast bij deze gelegen heid schoon te maken, van siof te reinigen en dan eerst wat tabakstof op den grond te strooien. Dan neme men de naphthaline, circa 23 graden, besprenkele daarmede ook den grond en plaatse een gelijke hoe veelheid naphthaline in een open glas in den hoek der kast op den grond. Men zal ondervinden, dat geene beschadiging door motten meer voorkomt, als men dit middel op bepaalde tijden toepast. Te Brus«el overleed Dinsdag op 70- jarigen leeftijd graat Marnix van St. Alde- gorule, een nazaat van den trouwen vriend van onzen eersten Prins Willem. De man stortte dood neder bjj het op staan van den maaltjjd. Omtrent de ramp te Gateshead ver neemt men naderten kaartencontroleur deed een poging om bet gedrang te stuiten en offerde zijn eigen leven op om de dringen den te redden. Hij werd meegesleept, viel en werd doodgetrapt. Een politieagent, die het eerst hulp bood, vond zijn eigen kind onder de jeugdige slachtoffers, en nog leven ontdekkende, droeg hij hem nuar huis. maar eer hij daar kwam, was de jongen dood. Er waren '1400 menschen in het theater, waaronder zeer vele kinderen en de slachtoffers kwamen allen voor onder de bezoekers van de goedkoope galerij; alle anderen kwamen zonder ongevallen naar buiten. Van de actrices ontkwam er een, doch zij was geheel naakt. Een man wierp zijn 3-jarig kind van de galei ij naar hel parterre. Op de trap lagen de menschen 6 voet hoog op elkander. Verscheidene perso nen redden zich door langs planken af te glijden. Een zuigeling van 7 weken werd in het gedrang aan haar moeder ontrukt, door een man opgenomen en over de menigte heen naar een man beneden geworpen. Het kind bleef ongedeerd. Behalve de dooden is er een groot aantal gewonden. Een 11- jarige jongen is nog buiten kennis; een andere die levend thuis gebracht werd, is krankzinnig geworden. Een kleine jongen die onder een hoop menschen lag, zag de redders nabij hen en riep: «O red mij mijn heer, red mij 1» De man die aldus toege sproken werd, deed wanhopige pogingen, maar vergeefs. Het knaapje stierf. Gisterennacht heeft te Ltbouverie een dynamietaanslag plaats gehad. Er waren patronen geplaatst op den drempel der woning van den veldwachter in een bijge bouw van het gemeentehuis. De ontploffing was hevig. In het gemeentehuis werd alles vernield en ook de nabijgelegen huisjes heb ben veel schade geleden. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Borsele door ds. A. M. Knottnerus te 's Gravenpolder. Geslaagd voor het examen boekhou den K XII, Middelbaar onderwijs mej. J. C. de Graaf te Goes. Benoemd tot hoofd der bijzondere bewaarschool te Groede mej. T. v. Dijk te Dordrecht. LAATSTE BERICHTEN. Goes. In de raadsvergadering van heden, onder voorzitterschap van den burgemeester, waren de bh Den Boer en Kakebeeke met kennisgeving afwezig. Na goedkeuring der notulen deelde de voorz. mede dat van HH. gedep. staten zijn terug ontvangen goedgekeurd de schut- terijbegrooting over 1892; een raadsbesluit tot vei koop van grond en 'ooomen; en de rekening over 1891. Voorts bericht dat de heer de Boer zijne benoeming tot leeraar heelt aangenomen. Het 2e supp. kohier van den H. O. over 1891 wordt vastgesteld op f 180,2lVs met 14 Bontribuabelen. De aanslag van dhr. M. H. Harinck in den H. O. wordt gehandhaafd. Naar aanleiding van eenige opmerkingen van hh. Ged. Staten tegen de oritwerp- begrootirig der gemeente over 1892, woi den de genoemde wijzigingen aangebracht. De verordening der optnbare gezondheids commissie wordt zoodanig gewjjzigd dat voortaan die Commissie uit 9 in plaats van 8 leden zal bestaan. Herbenoemd en benoemd worden ten slotte in de volgende Commissiën de HH. Gezondheidscommissie G. v. d. Hoek, D. de Koning en C. L. v. Mervennée Com missie tot Classificatie van schootkinderen J. j. Ramondt, wethouder, (voorzitter) G, v. d. Hoek als lid van den raadJ. M. Ka kebeeke (Burg. Armbestuur) I. W'essel (herv. Diaconie) J. Faberij de Jonge (Ciir. Ger. Diaconie) P. Stieger (R. C. Armbest.) D. Hildernisse ^CEe. Spijsuitd.) Finantiëele Commissie: de hh. Lambrecht- sen (voorzitter), Kakebeekeen M. de Jonge Jz. Commissie van Toezicht ep het L. O. (vacature Mulock Houwer) dhr. D. Stigter. C. v. T. MiddelbaarOnderwijs; rnr. J. G. de Witt I lamer. Commissie Strafverordenin gen de hh. Lambrechtsen en M. de Jonge Jz. Commissie voor den Hoofd. Omslag de hh. den Boer, van der Hoek, en Hil dernisse (bij loting). Gascommissie de hh. Ochlman, Lam brechtsen en Hildernisse. Burg. Armbestuur: de hh. A. Dek ker, W. A. de Laat de Kanter, Mevr. Wed. de Ronde Bresser. De vergadering werd daarna gesloten. Maandag 4 Januari. Borsele. 10 uur voor dhr. Rottier door not. v. d. Kloes, 40 esschen, 7 Canada's, 150 tronkbeomen met kap; esschen kap hout enz. Wenteldinge, 10 uur bij Ruisaard in Zwaakhoek door not. Merens, de afbraak van een huis in perceelen. Woensdag 6 Januari. Kruininge, 11 uur bij wed. de Jonge door not. Prins, een woonhuis, schuurtje en erf Nieuwstr. 124 cA. van J. Griep. Hrabbendijke, 11 uur door not. Pilaar in herberg van Krijger voor dhr. W. F. K. Lenshoek, 14 H. dijk verpachten in 3 perc. en massa, 3 H. dijk Oostdjjk. En verkoopen een schaapskooi voor afbraak als de dykon in massa verpacht worden. Vrijdag 8 Januari. Den Haag, 1 uur aan het ministerie van waterstaat, onderhoud en herstel van het rijks post- en telegraafkantoor te Goes van 18 Feb. '92 tot 31 Dec. '04. Raming f 1605. Bestek frar co aan te vragen bij gebr. v. Cleeff Spui 28a 's Gravenhage. Aanwij zing 2 Jan. 1 uur. Van 31 Dec. 189). MIDDELBURG. Bevallen C. J. Sanderse geb. Pouwer. d. Overleden F. C. Fagei 25 j. z. - M. F Peters 7 m. d. M. M. Melis 57 j. wed van de Benis. - M. A. Arents 78 j. wed. van R. A. Breeman. GOES. Overleden Henriette Sophia A lida Kahle 73 j. wed. van Wouter Hillegond Gil lissen, eerder wed. van Philippus Mattheus de Witt Hamer. VLISSINGEN, 31 Dec. 1891. Boter f 1.55 a 1.45 de kilo. Eieren f5.60 a f6.40 per 104 stuks. Middelburg, 30 Dec. 1891. Granen onveranderd. Versche boter f 1.15 a f 1.25 per Kilo. Eieren f5.— per 100 stuks. Y* Heden ontsliep zacht en kalm onze geliefde Echtgenoote, Moeder en Behuwd- moeder ANNA DROOGKRS, in den ouderdom van 73 jaren. A. SOETENS. M. Chr. GUNST—Soetens. M. GUNST. J. DE WILDE— Soetens. H. DE WILDE. Oud Vosmeer, 30 Dec. 1891. Ondergeteekenden betuigen hunnen wel- meenenden dank voor de buitengewoon vele blijken van belangstelling zoowel van binnen als buiten de stad bij gelegenheid van hun 25-jarig huwelijksfeest in de laatste dagen ontvangen. Zij wenscheri voorts allen vrien den «n bekenden bij de wisseling des jaars Gods beste zegeningen toe. M. DE BOKX en Echtgenoote. Gots, 1 Januari 1892. V Wij betuigen onzen dank voor de blijken van deelneming bij de geboorte van onzen zoon en het overlijden onzer dierbare zuster ontvangen; en wenschen onzen vrien den een ruim gezegend nieuwejaar toe. J. BUIJSE, C. BUIJSE—Wabeke. Goes, 1 Jan. 1892. Heil en zegen aan al onze vrienden, bekenden en begunstigers zoo binnen als buiten de stad bjj den aanvang van het jaar 1892. J. v. H. WOESTIJNE. R. R v. d. WOESTIJNE. BarbiersBierhal en Bottelarij. Middelburg, 1 Jan. 1892. De ondergeteekende wenscht aan zijne vrienden en begunstigers heil en zegen. B. PLUIJMERS, Kleermaker. Middelburg, 1 Jan. 1892. Bij het intreden van den nieuwen jaarkring zij mijnen geacliten begunstigers des Heeren onmisbare zegen toegewenscht. Aanbevelend, C. ADRIAANSE, Schoenmakeren Lijk verzorger. I 127 Middelburg, 1 Jan. 1892. Y Ondergeteekende wenscht zijnen ge- achten vrienden en begunstigers Gods besten zegen in het nieuwe jaar. G. M. KLEMKERK. Goes, 1 Jan. 1892. Y Aan al mijne vrienden en leeilingen: God zjj met u! J. DE HOOGH. Goes, 1 Jan. 1892. Aan begunstigers en vrienden heil en zegen met dit nieuw begonnen jaar. Mij verder beleefd aanbevelende. H. J. PENNINGS, In Schoenen en Laarzen. St. Adriaanslraat. Goes, 1 Jan. 1892. Aan alle vriet den en bekenden wordt bij de intrede van dit nieuwe jaar Gods beste zegen toegewenscht door Hansweert. G. MINDERMAN. Bjj de intrede des jaars, bieden wij onzen ge achtigen begunstigers velegelukwenschen aan A. M. VEKTREGT Co. Lange Vorststraat. Goe*, '1 Jan. 1892. Y Al onzen vrienden in Goes en om streken bidden wij Gods zegen toe in den nieuwen jaarkring. B e d u m1 Januari 1892. J. C. WIRTZ Cz., en Echtgenoote. Y Aan begunstigers en vrienden wordt met den ingang van dit jaar Gods beste zegen toegewenscht. Zich verder minzaam aanbevelende. MARC. DE REGT Nz., mi'. Smid en Kachelmaker. Kolijnsplaat, 1 Januari 1892. Y Ondergeteekende wenscht zijnen be gunstigers veel zegen en voorspoed in het jaar 1892 C. W. DHUIJ Fz., Boekbinderij «het Uithangbord». Middelburg, 1 Jan. 1892. H. BLOK, Az. Manufacturer. Kapelle, 1 Januari 1892. Y Aan vrienden en begunstigers wordt bij de intrede van 1892 Gods zegen toe gewenscht door Goes 1 Jan. '92 B. JANSE en Echtgenoote. Y Aan al mijne vrienden en begunstigers wordt op dezen dag een hartelijk God zegene u! toegeroepen door A. MULDER Kz., Manufacturer. Goes, 1 Januari 1892. Y Hartelijke gelukwensch aan begun stigers, vrienden en bekenden. O. J. SMIT, Schoen- en lederhandelaar. Goes, 1 Jan. 1892. Hartelijke gelukwensch aan vrienden en begunstigers binnen- en buiten de stad. JOH. DE JONGE Az. Goes, '1 Jan. 1892. Y Bij den aanvang van 1892 wenscht de ondergeteekende al zijnen vnende», be gunstigers en bekenden, zoowel binnen als builen de slad, heil en zegen. L. NATHAN, Lange Vorststraat, in Meubelen. Goes, 1 Jan. 1892. 'Y Aan al mijne begunstigers en vrienden Gods zegeningen toegewenscht. Mij ook ditjaarin uwe gunst aanbevelend. J. PLAZIER, In Teer en Briquetten. Goes, 1 Jan. 1892. Y Ondergeteekende wenseht bij den aanvang van 1892 al zijnen vrienden, be gunstigers en bekenden, zoowel binnen- als buiten de stad, Gods besten zegen toe, PH. WESSELS, Kruidenier, Lange Vorststraat. Goes, 1 Jan. 1892. Y Aan al mijne begunstigers en vrienden Gods zegeningen toegewenscht in het nieuwe jaar. Mij ook dit jaar in uwe gunst aanbevelend. A. TAMSE, Loodgieter, Voorstad. Goes. 1 Jan. 1892. Y Bij den aanvang van 1892 wenscht ondergeteekende al zjjnen begunstigers en vrienden des Heeren zegen toe. W. CENSE, Manufacturer. Goes, 1 Jan. 1892. Mjjn heilgroet aan alle begunstigers en vrienden, bij den aanvang van dit jaar. F. FONK. Goes, 1 Jan, 1892. Aan vrienden en bekenden mjjn hartelij ker) zegenwentch in het nieuw begonnen jaar. D. PIETERSE. Wemeldinge, 1 Jan. 1892. B. M. DEN BOER. Goes, 1 Januari 1892. Y De ondergeteekende wenscht zjjnen begunstigers, vrienden en bekenden in en buiten deze gemeente een gelukkig Nieuw jaar, hij bedankt voor het vertrouwen in het vorig jaar hem geschonken, en beveelt zich bij voortduring aan. G. WOLF, Hansweerd. Agent der firma Th- Houtman, sigaren fabriek L a p a z te 's Hertogenbosch. Y* De ondergeteekende wenscht zijnen begunstigers, vrienden en bekenden in en buiten deze gemeente een gelukkig Nieuw jaar, hij bedankt voor het vertrouwen in tiet vorige jaar hem geschonken, en beveelt zich bij voortduring aan. H. C. VAN WEELDE, Boter- en Kaas handel, Hansweerd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1892 | | pagina 2