HOUT BALANS, D 4. PUIKE RURHK0LEN. 70 CANADA'S, verkoopen Afloop Verkoopingen enz. Overzicht van Verkoopingen. M A H KT B E RICHT EN. BITIttiimiJKE STAND. ADV ERT ENTIEN. Volgende week in lossing Musterd en Takken 55 uitmuntende harde OLMEN, 55 Wilgenpooten en 62 Esschen, op Dinsdag 15 December a. s., C. L. HONDIUS Twee fceoAsers te Baldy (N. Afgin gen dezer dagen op de jacht en hadden na een ganschen dag zoeken het geluk een hert te dooden, dat in hunne boomen op gehangen dicht bij hunne tent overnachten moest. Nauwelijks hadden zij zich in de dekens gewikkeld toen een vreeselijk gebrul nabii bun logies hunne aandacht trok, vergezeld van een scherp gillend geluid dat zich kort op elkaar eenige rnalen herhaalde, even als of een gansche menagerie van wilde bees ten aan den strijd was. In weinige oogen- blikken rieden de tentbewoners wat de oorzaak was van dit buitengewone alarm en na zich haastig gekleed te hebben togen de jagers van hunne jacntroeren voorzien, uit om de worsteling te aanschouwen die zij verwachtten. Spoedig was er een plek gevonden van waar zij alles konden waar nemen. De boom waaraan bet doode hert hing, was duidelijk zichtbaar, en daaronder voerden de roofzuchtige vechters een strijd op leven en dood. Dat het een California leeuw en een bruine beer, beiden van bizon der groote afmetingen waren, viel hen al dadelijk in het oog. Zij hadden belust naar buit, het doode hert op den reuk af gevon den, en het aantrekkelijk boutje had de gasten daarheen gelokt zonder eenig denk beeld te hebben van daar elkander te zul len ontmoeten; dus om de heerlijke vondst machtig te worden was een gevecht op leven en dood onvermijdelijk. Het brullen en gillen weergalmde door de bosschen en valleien hetwelk het indruk wekkende van dit schouwspel nog verhoogde en dat het de twee zwijgende toeschouwers eveneens ontzag inboezemde is wel te be- grijpen. Al worstelende rolden beer en leeuw over den grond en beten en scheurden elkander de huid. Het was in den waren zin des woords een gevecht om het leven tus«chen twee koningen dier wilde berg streken. Met korte tusschenpoozen, wanneer zij zich lostukten om wat adem te scheppen, en hun krachten weder in te spannen, begon het gevecht weder met dezelfde furie en bloeddorstigheid, vergezeld van vreeselijk gebrul. Ruim een uur lang hield dit aan, toen zij eindelijk bebloed, verscheurd, geheel uitgeput en oogenschijnlijkstervende loslieten en gescheiden neervielen. Toch bleef het grommen voortduren al waren de duellisten ook afgemat en ver minkt en door vermoeienis niet in staat om den slag te voltooien. Nu kwamen onze twee mannen uit hun schuilhoek te voorschijn, en na vijf schoten gelost te hebben, lagen de beide machtige woudmonsters dood aan huDne voeten. Zij hadden een gemakkelijken buit behaald. Beide dieren waren erg gehavend. De leeuw had een zjjDer voorpooten ge broken en verscheurd en de beer was van den muil at tot bij de heupen door de klau wen van zyn vluggere tegenpartij zoodanig toegetakeld dat het rauwe vleesch overal te zien was. Dat de huiden voortaan als hoog gewaardeerde tropheeën in hunne woning zullen prijken, zal niemand betwijfelen die eenig nimrods-gevoel bezit. Op tien mijlen afstand van St. Paul (Minnesota) zijn drie kinderen van zekeren Gulick door wolven verscheurd. Deze dieren waren met heele kudden daarheen gedre ven door de boschbranden in het noorden. Op den middag van het onheil kwamen eenige houthakkers door het bosch en hoorden eene menigte wolven fel onder elkander vechten. De mannen liepen dadelijk naar de nederzetting terug en maakten alarm en toen zich een voldoend aantal personen georganiseerd had, trok men het bosch weder in orn de wolven te verdrij ven. Dit was echter geen gemakkelijke taak want eerst nadat er ee rijgen doodgeschoten waren sloegen de overige» op de vlucht. Toen werd het datdettjk wststrora de ver scheurende dieren etluu*Jer 28® bevochten hadden. Op den grond togen de bloedige overblijfselen van de drie Vrrxebettrde kin deren. Hunne kleeren aan flarden gescheurd en armen en beenen van het lichaam ge beten, waren zij nauwelijks als rnensehelnke overblijfsels kenbaar. Sedert is een klopja bt op de wolven georganiseerd orn de or.ge- wenschte dieren uit de streek te verjagen. Een heele lijdensgeschiedenis achter den rug heeft zekere landverhuizer de ar beider H. uit hetdorpje Erie (Pruisen.Door verschillende agenten was hem voorgesteld dat hij in Brazilië beter aan den kost kon komen dan elders. H. vertrouwende op de schoone schildering van in korten tijd veel te kunnen verdienen, vertrok met vrouw en kroost naar 't land van belofte, dat maar al te spoedig bleek juist het tegendeel van een luilekkerland te zijn voorden vreemdeling. Nog geen jaar had hij er vertoefd of hij was reeds tot de diep=te armoede vervallen. Hij besloot daarom naar Eujopa terug te keeren en te New York het reisgeld voor zijn vrouw en vier kinderen te zien bijeen krijgen. Eer hg daarin echter nog geslaagd was, stierf zijn vrouw enkort daarna ook twee zijner kinderen, ue twee die hem nog overgebleven waren zouden onlangs aankomen, en H. maakte dp moil "m Ze-af te llalen> maar nog bleek elfiaricr 7Va" Z'jn J<le" niet vo1' alleenzijn Door een knoop gered. Dezer daaen af8 die daar"l Read Tift it gffen wlda Des avonds ver toefde hij beneden met eenige reizigers, van welke een de onvoorzichtigheid had een rol letje papierengeld ter waarde van f200 te laten zien. Op het bepaalde uur gingen de reizigers naar hunne kamers, alleen deeige- naar der f 200 bleef nog even. Eindelijk in zijn kamer gekomen ontviel hem een knoop en terwijl hij dezelve onder het bed wijde opzoeken, ontdekte hij daar een man, die bij nader toezien niemand anders dan Read bleek te zijn. Hij had het bepaald gemunt op het geld van zijn onvoorzichtigen mede reiziger, maar hij bevond zich spoedig in de gevangenis. beEecho du Nord berekent, dat de werklieden in pas de Galais en het Noorden gedurende de twee weken, dat zij den arbeid staakten, 3,000,000 francs loon gemist hebben. De kolenproductie was dienzelfden tijd 700.000 ton minder, dan zij had kun nen zijn. LAATSTE BERICHTEN. Met genoegen vernemen wij, dat het bestuur van de Afdeeling Zeeland N. P. S. verschillende prij/.en en premiën aan de leiders der ingeschreven hengsten heeft toe gekend, nl. le prijs, a f5, aan hengstenleider L. I. van As te Zonnemaire, voor het dekboekje van «Joas», No. 104 N. P. S. 2de prijs a f3, aan hengstleider Louis de Kuiper te Hulst, voor het dekboekje van «Max», No. 80 N. P. S. 3e prijs a f 2, aan hengstenleider J. B. de Caluwe te St. Jansteen. voor het dek boekje van «Prins», No. 121 N. P. S. Eene premie f 1, aan hengstenleider Jan van 'tLever. Jr.te Riiland-Bath, voor 'tdek boekje van «Polidor», No. 118 N. P. S. Eene premie a fl aan hengstenleider Jacobus Brevet Az. te Cadzand, voor het d kboekje van «Willem II», No. 78 N. P. S. Eene premie a fl, aan hengstenleider Johannis Mathijsse te Serouskerke (Schou wen), voor 't dekboekje van «Merlatt No, 75 N. P. S. Eene premie a f 1, aan hengstenleider C. Hart te Rilland, voor liet dekboekje van «Bayard», No. 73 N. P. S. Langzamerhand worden deze dekboekjes vollediger en nauwkeuriger ingevuld, waartoe de uitgeloofde prijzen veel bijdragen men durft dan ook verwachten (iat ze weldra geheel aan 't doel zullen beantwoorden. De Afdeeling Zeeland neemt in bloei toe, haar ledental wordt steeds groo- ter en over eenige jaren mag men verwachten dat schier geen enkel goed fokpaard in Zeeland zal te vinden zijn dat niet in de annalen van haar Stamboek is opgenomen. Aan het gebouw van het prov- be stuur te Middelburg werd heden morgen aanbesteed lo. het driejarig onderhoud van de Rijks- zeeweringen en havenwerken te Ylissingen en Veere, in twee perceelen, waarvoor werd ingeschreven, le perceel (raming per jaar f8000) door Verbrugge, Waddingsveen voor f8779; 2e perceel, raming (per jaar f2270, door A. Poudraine, Goes, f2917; Joh. de Jonge, Biezelinge, f2910; Jan v. d. Hoek, Middelburg, f 2520en W, L. Schram Klz Sliedrecht, 2500. 2o. het maken en inhan gen van een paar buiten vloeddeuren voor de Oostschutsluis te Terneuzen en bijbehoo- rende werkzaamheden (raming f 9300), waarvoor inschrevenM- van den Hoek, Neuzen, f10580; G. J. Balkenstein, Neuzen, f10323 en de Yries Robbe en Co. Gorkum. f 9520. 3o. het inrichten van eenige lokalen in de Abdijgebouwen te Middelburg, tot bewaar plaats der Rijksarchieven. (Ram. f 7000) In schrijvers waren: v. d. Ree en Zn. f6845, C. A. Goethils f6825, J. A. Yertregt f6722, P. L. v. Miert f 6710, J. M. v. Ditmars en Zn. f 6458, M. K. Jeras en Zoon f 6100, alle inschrijvers wonen te Middelburg. 1 biljet was wegens te late inlevering van onwaarde. 4o. het driejarig onderhoud van de Rijks- contr'ëscarpe te Tolen, behoorende tot de zeewerken in Zeeland (Ram. f2850), hiervoor hadden ingeschreven: G. Bolier, Scherpe- nisse t 2948, J. de Rijke Jr., Stavenisse f2839, en J. L. Geluk, Tholen, f 2672, en 50 het driejarig anderhoud van het Ne- derlandsch gedeelte van het kanaal van Sluis naar Brugge, gedurende 1892, 1893 en 1894, (Ram. f 300 per jaar. waarvoor werd ingeschreven :A. v. Male, Schoondijke f 267 en P.Monjé, Breskens, f 239. Zaterdag 12 Dec. Middelburg, 4 uur door not, Tak de stoombargedienst tusschen Middelburg en Vlissingen met salonboot „LuctoretEmergo"; de stoombarges 1 en 2steigers, wachthui zen, bergplaatsen, gereedschappen. Inl. dhr. Alberts en Co. A'ïeuwdorp, 11 uur bij Modderkreeke door deurw. Hollmann, hout, dekens, hon denkar op veeren enz. Maandag 14 December, Wiühelminadorp, voor dhr. 'G. J. v. d. Bosch door not. Liebert half 10 in het Goe- sche diep, 70 Canada's; in het dorp musterd en takken. Eb 1 uur aan den dfjk van den Hcerendelder, 55 olmen, 55 wilgenpooten en 62 esschen, aan Perponcherdijk. Hwadendamme, 10 uur bij de Jonge door not. Mulock Houwer, planken, loods, 2 vette varkens, loopvarkens, 3 geiten, boom gaardladder, slijpsteen, 3 kabinetten, 2 linnen kasten, 5 kleerkisten, 3 kachels, 1 latafel, 3 klokken, mahoniehouten uittrektafels, 6 stoe len, 3 veeren bedden, kapokbed, dekens, klee deren, koper-, glas- en aardewerk. Dinsdag 15 December. Ierselte, te koop bij inschrijving 123 olmen van het bnrgerl. armbestuur. Bil jetten tot 15 Decemb. bij dhr. W. v. Oeveren. Ritthem, te koop bij inschrijving 26 Canada's bij Terlinde, biljetten voor 15 Dec bij W. Rejjnierse. Borsele. Te koop bij inschrijving, bil jetten voor of op 15 Dec. bij dhr. C. Mol Az. 57 Olmen. ftoes, ook volgende dagen door deurw. Hollmann voor dhr. Klemkerk, boeken, o. a. van wijlen ds. de Pree. De catalogus gratis verkrijgbaar. De verkooping zal aanvangen Dinsd ;g des avonds te 5 urenWoensdag des namiddags te 2 uren geschied, en letterkunde. Donderdag, zoo noodig te 2 uren. Middelburg, 10 uur Balans door not. de Vos, secretaire, 2 linnenkasten, ronde en andere tafels, stoelen, waschtatels, étagères, boekenrekjes, sigarenkistjes, schrijfcassetten, ornamenten, pendules met coupes, klokken, laswerk, roomkleur, naaimachine, lampen, gaskroon, spiegels, gravures inlijsten, harmo- gium, secretairorgel, bedden en matrassen, niljart, godsdienstige boeken, linnenpers, baarden en kachels, mangels, karpetten, hakkisten, enz. inl. bij dhr. Hondius. Za- perdag en Maandag te zien. Woensdag 16 December. Zuldzande, door not. Lansen Croin bij de Hullu, 1 H. 59 A. 55 C. wei-, tuingrond en erfpachtsgrond in 21 perceelen. En 4 H. 36 A. 80 C. bouwl. te Oostburg in Henricusp. Vlissingen, door not. Bosch bij Kupers 10 uur, meubelen. En om 8 uur sigaren. Donderdag 17 Dec. 's Heer llendrlkskinderen, 10 uur door not. Pilaar 28 Olmen en 16 Canada's vóór Vredelust. Aardenburg, bjj Zuiderduin 1 uur in „de Hollander" door not. Lansen Croin, 50 A. 60 C. tuingrond in 3 perc. En 3 H. 94 A. 20 C. weiland de Kloosterweide. Aardenburg, le veiling half 4 by Zui- derduijn in 1 perceel 1/3 in 1 hofstede met 36 H. 43 A. 14 C. bouw- en weiland, tuin en boomgaard, St. Lievenpolder te St. Kruis. Toewijzing Donderdag 24 Dec. te half 4, door not. Lansen Croin. Middelburg, door not. Tak inde Verge noeging 8 uur woonhuis en erf Spanjaardstr F 71 groot 392 cA. 2o. id. Langeviele 380/381 groot 137 cA. 3o. id. Rouaansclie kaai 118, groot 180 cA. 4o. een huis en houten loods Vlissingschen weg tot afbraak. Tezien Woens dag en Donderdag 10—12 en en 2-4 uur. Vrijdag 18 December. Melnkenszandj lO uur voor dhr. Ste- ketee door not. Bresser langs het Kerkpad, 58 olmen; bij v. Damme, 35 Canada's; bij heschiere, 49 olmen; op Bloemenheuvel, Gakhout en plantboomen. Vlissingen, 7 uur in Giand Café, een winkelhuis met vergunning, erf, plaats en tuin, Walstraat 171 door not. Bosch. Sluis, half 4 in hotel "Le Roi" by Buysse door not, Lansen Croin, 1 H. 16 A. 80 C. wed Maandag 21 Dee. Domburg, bij Duinvliet dorr uot. Loeff 10 uur 5 H. esschen, wilgen, elzen, eikon en berken kaphout, olmen, drooghout. Oostburg, verpachting 10 uur voor 3 jaar tollen op de prov. wegen, lo. Bres kens—Groede; 2o. Groede—Nieuwvliet; 3o. en 4o. Schoondijke—IJzsndjjkejöo. Ooatburg- Zuidzande. Woensdag 23 December. St. Kruis, 2 uur door not. Ie Nobel bij mej. Bonte, 49 esschen. Donderdag 24 December. Ovézahde, by inschrijving voor afbraak te koop, stampwerk, lange schoorsteen en eest der meestoof „In de vlugt" te Nisse. Biljetten vóór 24 Dec. bij Meeuse. Middelburg, 1 uur ten raadhuize ver- pachtinn lo. voor 7 jaren de grasetting langs de wandelwegen en pleinen; op de dijken van het voormalig havenkanaal; het voormalig Oostkerkhof; het Molenwater; de bermen langs den nieuwen Vlissingschen weg en 7 stukjes grond Segeersingel. 2o. voor 3 jr. de visscherij in de buitenvesten en eenige wa tergangen, benevens het verzamelen der mossels in de kaaien. Alles te beginnen 1 Jan. 1892. Afdrukken a 10 cent bij den gemeente bouwmeester. Maandag 28 December, 's BSeerrnhock, voor v. Ejjkeren, lo. aan de steenbakkerij 32 Canada's, 2o. aan de hofstede bij de Weel 125 olmen en 30 noktr boomen. Inl. dhr. Pelle VLISSINGEN, 11 Dec. 1891. Boter f 1.25 a f 1.20 de .kilo. Eieren f5.60 a f5.20 per 104 stuks. MIDDELBURG, 10 Dec. 1891. De aanvoer aan onze graanmarkt van he den was niet ruim. Jarige tarwe tot f9,50 a f9,75 verhandeld. Nieuwe dito met vrij goede aanbieding 75 cent lager, doch veel van afwijkende qualiteit, Voor de beste soort werd f 8,75 betaald. Rogge tot f 8,25 verkrijgbaar. Wintergerst f 6. Zomerdito f 5,50. Witteboo- nen met weinig aanbod en veel verschil van kwaliteit werden in puike soort tot 111,75 gekocht. Veelal werd op f 12 vastgehouden. Bruineboonen bjjna niet getoond en de beste gaarne f 12,50 betaald. Paardenboonen hield men op f7,25. Groene Erwten zeer weinig ter veil en puike kooksoort tot f 12 niet te verkrijgen. Peldersoort f 12,75 af 18. Win- terkoolzaad zonder handel. Zomerzaad in be paald puike soort niet ter markt. Versche Boter f 1,05 a f 1,15 per kilo. Eieren f6.— per 100 stuks. KRU1NINGEN, 9 Dec. '91. Oude Tarwe f0,- a f0,-. Nieuwe Tarwe f 6,50 a f 8,75. Rogge f 7,80 a 18, Winter gerst f5,20 a f5.60 Zomergerst f4,80 a f5,20, Haver f3,- a f4,10. Erwten f9,25 afll,75, Boonen f6,80 a f7,-. ZIERIKZEE, 10 Dec. 1891. BOTER. Hoogste koers f0,675 af0,— laag ste koers f0.65 per 5 ons. Kipeieren hoogste koers f 1.62s a f1,371/»; laagste koers f 1,25 per 25 stuks. Eendeieren hoogste koers f 0,afO,— laagste koers 0,— de 25 stuks. Van 10 en 11 Dec. 1891. MIDDELBURG. Ondertrouwd L. Jans jm. 23 j. en C. J. Sinke ld. 21 j Bevallen M Ad. iaanso geb. deFouchierd. Overleden L. 0. de Ruijter ong. 26 j. GOES. Geboren: Marinus z. v. Laurus Willeboer en Elizabeth de Winter. Eliza beth Johanna d. v. Gerhardus Albertus Weide en Lena van der Does. Overleden Maria van 't Hof 54 j. geh. met Marinus Kosten. f\ Heden overleed, na een kortstondig doch hevig lijden, tot diepe droefheid van mij en hare broeders en zusters, mijne ge- liefde-echtgenoote MARIA DE KOSTER, in den ouderdom van ruim 58 jaren. Oost-Souburg, 10 Dec. 1891. H. DE MUIJNCK. Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming, gedurende de ziekte en het overlijden van hun echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader, zoowel van hier als elders ondervonden, betuigen ondergetee- kenden hunnen harteiijken dank. Namens kinderen, behuwd- en kleinkinderen, Wed. W. J. VAN DE WEERT— De Beste. Goes, 11 December 1891. Allen die ietste vorderen hebben van, oi papieren en bescheiden onder hunne be rusting hebben behoorende tot de nalaten schap van Mevrouw E. C. MASSEÉ, Dou airière van den Hoog WelGeboren heer Jhr. W. VERSLUIJS, gewoond hebbende te Mid delburg en aldaar overleden, worden ver zocht, daarvan zoo spoedig mogelijk opgave of mededeeling te doen ten Kantore van den Notaris HU VERS te Middelburg. EEN F LADING B. JANSE en DUVEKOT De Notaris Mr. LIEBERT te Goeszal ten verzoeke van dhr. G. J. Tan den Bosch, n den Wilhelminapolder, 1 in het openbaar verkoopen, op Maandag 14 December 1891, aanvangende 's morgens 9'/s uren, in het Goesche diep: waaronder geschikt voor werk- hont, in het Goesche diep, en daarna op het dorp, en des namiddags te een uur, aan den dijk van den Heerenpolder, geschikt voor werkliout, en daarna waaronder geschikt voor werkhout, aan den Perponcherdijk. De Notaris J. DE VOS zal des voormiddags te 10 uren, in het lokaal van den Vendumeester L. C. HONDIUS te Middelburg op de Balans, EENE bestaande uit een Kabinet, 4 Linnenkas ten, 1 fraaie cilinder Bu reau, 1 mahoniehouten Buffet, 11 SECRETAIRE-ORGEL, 1 soliede H armonium,2 antieke Kastjes, zoo goed als nieuw, Engelsch Biljart, Ledikanten met en zonder behangsels en ressort, ilinke Bedden en Matrassen, een- en twee persoons Waschtafels en Bedtafels, uittrekkende-, verschillende ronde-, speel-, penanttafels, Canapé's, werk-, bloem- ert andere Tafels, mahonie houten Stoelen met zwarte en ronde zittingen, fantasie Stoelen, Spiegels, Gravures in lijsten 2 fraaie groote marmeren Pendu les, een vergulde dito, Goud en Zil verwerk, Horloges, Klokken, Orna menten, "Vazen, Candelabres, Bloem- staanders, Beelden, Boekenrekken, Étagères, Cigarenkistjes, Theekistjes, Koftie- en Theeserviezen, Glaswerk, Roomkleur, 2 Muziek- Staanders, >Hand- en fheedoekrekjes, Schrijfcassettes, 1 Hand- en 1 Trap- naaimachine, 1 Kristallen en 1 bronzen Gaskroon, 1 Gaskacheltje, 2 Vuur schermen, 2 groote nette Kamer schermen, eer, servetten- en een groo te Linnenpers. Verschillende Vuurhaarden en Ka chels (een Sterkman) 1 gegoten Keukenkachel, 1 Mangel, Hang- en Tafellampen, Karpetten. 1 Velocipe de, 1 Boerenarreslee, 1 Karooi, een partij Godsdienstige Boeken waar onder Brakel, Smijtegeld en andere. Blik en Ijzerwerk, Pakkisten, Man den en veel meer andere goederen. Alles Zaterdag en Maandag te voren van 10 tot 3 uren te zien. Zindelijke goederen kan men nog bijbren gen bij den Vendumeester

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1891 | | pagina 3