JITSLUITEND M HOUT verkoopen Houtver hooping. Verkooping 70 CANADA'S, Boekverkooping. L Een Woonhuis en Erf IL Een Huis en Erf m. Een Huis en Erf B00MVERK00PING. I Noteboom, BOEKBEOOKDEELLNG. AANBESTEDING. Overzicht van Verkoopingen. r\ Musterd en Takken 55 uitmuntende harde OLMEN, 55 Wilgenpooten en 62 Esschen, op Dinsdag 15 December en volgende dagen, in de „Prins van Oranje" publiek worden verkocht Donderdag 17 December 1891, Te Zuidzande Woensdag 16 December 1891, Te Aardenburg Donderdag 17 December 1891, Te Sluis, Vrijdag 18 December 1891, Te Aardenburg, Donderdag 17 December 1891, Donderdag 24 December 1891, 13 deel in eene HOFSTEDE Vrijdag den 8 Januari 1892, 40 a 45 Olme boomen, 8 Essche boomen, Zaterdag 23 Januari 1892, Vergadering van den Gemeenteraad te Goes, op Donderdag 3 December 's avond» te 8 uren. 'tegenwoordig 12 leden en de Secretaris, eene vacature. Voorzitter de heer Mr. J. G. de Witt Hamer, burgemeester. De notulen van 29 en 30 Oct. gelezen en goedgekeurd. De vooiz. deelt mede, dat voor de ha venwerken aan het Sas de 3e termijn is ontvangen, dat met het opzicht van die werken balast blijft dhr. van der Vecht, dat de verbouwing van het oude Telegraaf kantoor tot bureau van politie is aange nomen door M. Buitendijk, dat van het prov. archief oude bijlagen in zake schutterij zijn ontvangen en hier in 'tarchief gede poneerd, dat op zijn verzoek als brandmees ter is ontslagen J. Linse en in diens plaats is benoemd de onderbrandmeester J. de Jonge Az.die als zoodanig is vervangen door den teller J. van den Berge en dat ten slotte evenals vorige jaren eene nieuwjaars commissie uit de verschillende Armbestu ren is samengesteld orider voorzitterschap van den Wethouder J. J. Ramondt. Ingekomen zijn: van Ged. Staten de goed keuringen der Gasthuisbeginoting, den boo menverkoop, en verkoop der oude Gemeen te Apotheek, van H. M. de Koningin-Re gentes goedkeuring der gewijzigde school geldheffing op school E., van dhr. Baning dat hij zijne benoeming tot lid der C. v. T. op het lager onderwijs aanvaardt en van de Gezondheids-Commissie een voordracht voor de a. s. periodieke aftreding in dat Collegie, die later met andere benoemingen zal worden behandeld. Aan dhr. J. Kunst wordt op zijn verzoek eervol ontslag ver leend tegen 1 Januari en als leeraar in de geschiedenis benoemd no. 1 van de voordracht dhr. M. G. de Boer te Groningen met Tl stemmen tegen 1 stem op dhr. M. ten Bouwhuis. Op voorstel van B. en W. worden aan de gelden verkregen door den verkoop van hoo rnen, en van grond aan den Westwal de volgende bestemming gegeven le f2500 voor buitengewone aflos sing. 2e -1000 voor de Gasfabriek, tot het aanbrengen van tegenge- wichten tegenovev de te hooge drukking der klok waardoor eene meer nor male drukking en minder gasverlies zal worden ver oorzaakt. 3e - 79 op den post onvoorzien overteschrijven, samen f 3579 Het tweede suppletoir kohier der belasting op de honden wordt vastgesteld met 10 aan- geslagenen samen 120 contribueerende. Van Ged. Staten was wegens eerie onbe duidende informaliteit de begrooting der schutterij terug ontvangen, die na verbetering zonder dat iets in de cijfers moest worden veranderd bij vernieuwing werd vastgesteld. Niemand het woord verlangende sluit de Voorzitter op de gewone wijze de Vergadering. Men schrijft ons: Den reizigers die Dinsdagavond met den sneltrein van Am sterdam over '8 Hertogen bosch naar Rosen- daalAntwerpen en Brussel en naar Ro- sendaalBergen op Zoom, Goes, Middelburg en Vlis-lngen reisden, werd, toen de passa giers te 's Hertogenbo6ch ingestapt waren en de trein op afbellen wachtte, op een maal ver/ocht allen uit te stappen en in den ook gereedstaar.den trein naai Bokstel plaats te nemen. Na eenige inforrnatiën kwamen de reizigers te welen dat de gewone en kortere weg over Udenhout versperd was, en wel door het springen van een wielband. Ongelukken hadden daarbij niet plaats gehad. Maar de vraag bleet: hoe zal het ons te Bokstel gaan en zullen wij heden avond op de plaatsen onzer bestemming komen vooral, toen daarop noch door den conducteur noch door den stationschef te Bokstel een geruststellend antwoord werd gegeven. Wel werden allen te Bokstel op genomen in den trein die uit Duitschland komt en rechtstreeks naar Viissingen gaat. Te Roosendaal, waar we veel te iaat aan kwamen, vei namen de reizigers naar Brussel dat de- trein nog wachtte en die van Bergen op Zoom, Goes en Middelburg dat de trein, die anders overal doorgaat, stoppen en uitlaten zou. Met een uur te laat, liep dus alles naar wenscli af. Door gebrek omgekomen. Woensdag morgen vonden de voerlui G. enD. Hartman aan den zoogenaamden Bunder weg te Gronin gen in de onmiddellijke nabijheid der gren zen het lijk van een hun onbekend mansper soon in een greppel liggen. Uit de bij hem bevonden papieren bleek, dat hij heette Ignats Malukowski, 60 jaar oud, doofstom, van beroep nagelumid en tuinier en geboor tig uit Culm was. De ongelukkige man had reeds den avond tevoren in Nieuwe Schans omgezworven en te vergeefs een onderdak zoeken machtig te worden. Mogelijk is hij van uitputting of gebrek bezweken. Aan zelfmoord of gewelddadigheid althans schijnt niet behoeven te worden gedacht. Wij ontvingen den Unie Almanak voor 1892, jaarboekje voor het christelijk onder wijs in Nederland. De refactie de heeren S. P. van Dorp en J. van Dijk hoofden van scholen re?p. te Amsterdam en Dordrecht, heeft deze uitgave met zorg bewerkt. Men vindt er in een kaart van Nederland met de plaatsen waar een christelijke school is gevestigd, en waarop het moderneZoeuwsch Vlaanderen W. D. een beter figuur maakt dan bet orthodoxe Zuid Beveland. Zulk een kaart is een veelzegsend getuige. In den kalender vindt men tal van wenken voor de hoofden der scholen; voorts bevat de almanak alles wat in een volledigen almanak thuis behoort. Men behoeft, afs men dezen heeft, geen «neutralen» aan te schaffen ook bevat hij de naamlijst der Kamerleden, een lijst van koninklijke besluiten, een staat van de scholen roet den bijbel, chr. normaal scholen enz.: terwijl voor het mengelwerk de stof werd geleverd door piot. Gunning, v. Lummel en anderen. De uitvoering doet den uitgevers Koebrugge en de Zeeuw ie Dordrecht alle eer aan. Wijl voorts de opbrengst gedeeltelijk «Bar nabas» en «Johannes», dus weduwen en weezen van chr. onderwijze: s en emeriti onderwijzers ten goede komt, verdient de Unie Almanak voor 1892 dubbel onzen steun. Donderdag 10 December. Goes, voor de Nieuwjaarscommissie 12 u. 300 kilo Am. baakspek, 750 kilo tarwe win kelbrood, 150 H L. steenkolen. Biljetten bij dhr. Ramondt. Vrijdag 11 December. Middelburg, 11 uur, aan het gebouw van het prov. Bestuur: lo. het driejarig on derhoud van de Rjjkszeeweringen en haven werken te Viissingen enVeere, in twee per ceelen. (Raming per jaarle perceel f 8000, 2e perceel f 2270.) 2o. bet maken en inhan- gen van een paar buiten vloeddeuren voor de oostschutsluis te Ter Neuzen en bjjbehoo- rende werkzaamheden. (Raming f9300.) 3o. liet inrichten van eenige lokalen in de Abdij gebouwen te Middelburg, tot bewaarplaats dor Rijksarchieven. Raming f 7000. 4o. het driejarigonderhoud van deRijkscontr'escarpe te Tholen, behoorende tot de zeewerken in Zeeland. Raming f 2850. 5o. het driejarig on derhoud van het Nederlandsch gedeelte van het kanaal van Sluis naar Brugge, gedurende 1892, 1893 en 1894- Raming f 300 per jaar. Dinsdag 15 December. Breakens, door het bestuur der water- keering van Oud en Jong Breskens verdedi gen van den onderzeeschen oever door zink werk en steenbestorting. Bestek met teeke- r.ing in Directiekeet aan de Nieuwesluis en bij dhr. J. G. Meijer te Groede. Bij hem ver krijgbaar a f 1,02. Aanwijzing 7 en 11 Dec. van 10—12 uur. Bijeenkomst in het directie gebouw. Zaterdag 19 Dec. Hen Slaag, in het departement van justitie 2 uur 3jarig onderhoud der strafge vangenis te Goes. Bestek enz. tegen fl.65 bij gebr. v. Cleef, Spui 28a Den Haag. Aan wijzing 11 Dec. half 2. Inl. dhr. Hannink te Goes en den ingenieur architect voor de gevangenissen te Den Haag. Donderdag 24 Dec. Krulningen, half 12 in de Korenbeurs het bouwen eener suatiesluis. Raming f30,000. Aanwijzing 19 Dec. half 12. Be stekkon a f 1 bij dhr. Dominicus. Dinsdag 8 December. Sluis llellle, bjj Lako door not. Koksma voormr. Hennequin 1 uur, 40 populieren. Te pachten bij inschrijving een mei- kerij onder Veere met (10 gemeten) bouw-, weiland en dijk. Inl. dhr. J. A. Zip Middelb. St. Kruis door not. le Nobel, 2 uur bij de Muijnk, 70 populieren. Woensdag 9 December. Hapelle, Grintweg door not. Gallis Ke rens voor dhr. Dekker 10 uur, 70 esschen, 70 olmen, 20 olmeboomstammen, 80 Ares hakhout. ttudelanilc, 10 uur door not. v. d. Kloes voor dhr. Transen van de Putte en Zoon 320 Canada,s Kruipuitschen dijk. Te beginnen N. O. hoek van Stormpolder. Donderdag 10 December. TSissingeu, 9 uur, panden uit de bank van leoning. Vrijdag 11 December. Oostburg, 3 uur op het raadhuis door not. le Nobel, de kazerne der marechaussee. Zaterdag 12 Dec. Middelburg, 4 uur door not, Tak de stoombargedienst tusschen Middelburg en Viissingen met salonboot „LuctoretEmergo"; de stoombarges 1 en 2steigers, wachthui zen, bergplaatsen, gereedschappen. Inl. dhr. Alberts en Co. Maandag 14 December, .Wiibelitiiiiadorp, voor dhr. G. J. v. d. Bosch door not. Liebeit half 10 in het Goe- sche diep, 70 Canada'.in het dorp musterd en takken. En 1 uur aan den dijk van don Heerendelder, 55 olmen, 55 wilgenpooten en 62 esschen, aan Perponcherdijk. Dinsdag 15 December. Icrseke, te koop bij inschrijving 123 olmen van het bnrgerl. armbestuur. Bil jetten tot 15 Decemb. bij dhr. W. v. Oeveren. Kitihem, te koop bij inschrijving 26 Canada's bij Terlinde, biljetten voor 15 Dec. bij W. Reijnierse. JSorsele. Te koop bjj inschrijving, bil. jetten voor of op 15 Dec. bjj dhr. C. Mol Az' 57 Olmen. Goes, ook volgende dagen door deurw. Hollmann voor dhr. Klemkerk, boeken, o. a. van wijlen ds. de Pree. De catalogus gratis verkrijgbaar. Middelburg, 10 uur Balans door not. de Vos, secretaire, 2 linnenkasten, ronde en andere tafels, stoelen, waschtatels. étagères, boekenrekjes, sigarenkistjes, schrijfcassetten, ornamenten, pendules met coupes, klokken, glaswerk, roomkleur, naaimachine, lampen, gaskroon, spiegels, gravures in lysten, harmo nium, secretairorgel, bedden en matrassen, biljart, godsdienstige boeken, linnenpers, haarden en kachels, mangels, karpetten, pakkisten, enz. inl. bij dhr. Hondius. Za terdag en Maandag te zien. Donderdag 17 Dec. 's Bieer Ilcndriksklmlereu, 10 uur door not. Pilaar 28 Olmen en 16 Canada's vóór Vredelust. Vrijdag 18 December. Ilcinkenszand, 10 uur voor dhr. Ste- ketee door not. Bresser langs het Kerkpad, 58 olmen; bij v. Damme, 35 Canada's; bij j heschiere, 49 olmenop Bloemenheuvel, Gakhout en plantboomen. Viissingen, 7 uur in Giand Café, een winkelhuis met vergunning, erf, plaats en tuin, Walstraat 171 door not. Bosch. Maandag 2L Dec. Domburg, bij Duinvliet dow uot. Loeft' 10 uur 5 II. esschen, wilgen, elzen, eikon en berken kaphout, olmen, drooghout. Woensdag 23 December. St. Kruis, 2 uur door not. le Nobel bjj mej. Bonte, 49 esschen. Maandag 28 December, 's Herrenhork, voor v.Eijkeren, lo. aan de steenbakkerij 32 Canada's, 2o. aan de hofstede bjj de Weel 125 olmen en 30 noktr boomen. Inl. dhr. Pelle Te paehten bïj inschrijving, 81,2981 H. holstede in Cats. Ipl. not. Liebert. ADV i'jrrtvviïËY WIJ Wl WK* S» - -I VAN JLZJ Bij dezen betuigen w jj onzen harte- lijken dauk, zoowel binnen als buiten de' stad voor de vele en hartelijke blijken van belangstelling ter gelegenheid van ons 25 jarig Huwelijksfeest ondervonden. J. M. v. d. WOESTIJNE en EcHTGENOOTE. Middelburg, 3 Dec. 1891. Schuldeischers in het faillitpement van B. Franke te Biezelinge, wo; den ter veri ficatie hunner vorderingen opgeroepen ter vergadering, Zaterdag 12 December te 10 uur in het gerechtsgebouw te Middelburg. De Notaris Mr. LIEBERT te Goesza' ten verzoeke van dhr. G. J. Tan den Bosch, in den Wilhelminapolder, in het openbaar verkoopen, op Maandag 14 December 1891, aanvangende 's morgens O'/a uren, in het Goesche diep: waaronder ge chikt voor w«rk- liout, in liet Goesche diep, en daarna op het dorp, en des namiddags te éen uur, aan den dijk van den Ueerenpolder, geschikt voor werkhout, en daarna waaronder geschikt voor werkhout, aan den Perponcherdijk. Ten overstaan van deuiw. J. C. H. HOLLMANN zal door boekh. G. M. KLEM KEUR te Goes EEN UITGEBREIDE VERZAMELING Godgeleerdheid en Kerkgeschiedenis, ge deeltelijk nagelaten door wijlen Ds. D. de Pree te Goes, Alg, GeseltAardrijkskunde, merkwaardige Yerz. Vad, Geschiedenis, fraaie cdleciie Ned. Taal, Letterkunde, Gedichten Romans, Verhalen, fransche Romans enz. enz De verkooping zal aanvangen Dinsdag des avonds te 5 uren Woensdag des namiddag? te 2 uren Geschied, en Letterkunde. Don derdag zoo noodig te 2 uren De Catalogus 1900 nrs. groot, is eerst daags gratis en franco op aanvraag p. post verkrijgbaar. De boekh. G. M. KLEMKERK belast zich met Commissien. De Notaris A. M. TAK zal op des avonds te acht uren, op de bovenzaal der Sociëteit «de Vergenoeging», aan de Groote Markt te Middelburg in het open baar bij o p b o d en afslag te Middelburg aan de Spanjaard straat wijk F no. 71, grootte 3 Aren 92 Centiaren. aldaar, aan de Langeviele wijk K nos- 380/381, grootte 1 Are 37 Centiaren. aldaar, aan de Rouaansche Kaai wijk G no. 118, grootte 1 Are 80 Centiaren IV. uuu uutu ut, aan den Vlissingschen weg, tot af braak. Bezichtiging daags voor en op den dag Tan vei koop van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uren; op vertoon eener toegangskaart veikrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris, alwaar nadere inlichtingen zjjn te bekomen. De Notaris J. Lansen Croin, te Zuidzande is voornemens om ten verzoeke van zjjn lastgever in het openbaar te verkoopen in ééue Zitting bij P. DE HULLU op des namiddags ten één ure Eene partij WEI- EN TUINGROND en Erfpachtgrond te Zuidzande, Sectie B., nos. 435, 438, 497 en 499, te zamen groot 1 H A. 59 A. 55 c.A in 21 perceelen. In huur bij den beer I. RISSEEUW, te Zuidzande. Eene partij BOUWLAND te Oostburg, in den Henricuspolder, Sectie A nos. 92, 93, 94 en 95, te zamen groot 4 H.A. 36 A. 80 cA., in twee perceelen. In huur Wjj den heer JOHs. VAN DER WEELE, tot 51 Octobet 1993 voor f167,50 den hoop per jaar. in ééne Zitting, op des namiddags ten één ure in «den Hol lander» bij ZUIJDERDU1JN. Eone partij TUINGROND te Aarden burg, Sectie E, no. 1073, groot 50 A.j60 cA. in dri# perceelen. verhuurd bjj gedeel ten voor f89,40 tot Uit. December 1891. Eene partij WEILAND te Aardenburg, genaamd «de Klootterweide,» Sectie C nos. 187 en 188, groot 3 H. 94 A. 20 C., ver huurd tot 1 November 1892 voor f 251,22 per jaar. in ééne Zitting, op de? namiddag? ten 3Vü ure in het Hotel «Le Roi» bij E. J. BUIJSSE. Eene partij WEILAND gelegen te Sluis, in Sectie A no 918, groot 1 H. 16 A. 80 C., verhuurd aan den heer J. B. VAN DAMME tot 14 November 1896 voor f 110 per jaar, Grondlasten 112,58. eerste veiling, op en toewjjzing op telkens des namiddags ten 379 ure in «den Hollander» bjj ZUIJDERDUIJN in een perceel met 36 H. 43 A14 C. (of (82 gem. en 1067» r. Brugsche maat) BOUW- EN WEILAND, TUIN- EN BOOMGAARD, wassende en ge legen in den Sint Lievenpolder te Sint Kruis, Sectie A nos. 317, 318, 330,332, 332bis, 333, 334. 335, 335bis, 336, 546, 547, 560, 561, 562, 563, 564, 323 en 566. Veahuurd aan den laridbou wer GEERNAERT te Sint Kruis voor f1250 den hoop per jaar. Grondlasten f 191,14 polderlasten f 103,99. Alles bij biljetten breeder omschreven. Nadere inlichtingen bij genoemden Notaris. ZEGT HET VOORT, De Notaris J. LANSEN CROIN te Zuid zande zal op des namiddags te 2 uren, ten verzoeke van den lieer Izitak Leeiihouts, wethouder te Zuidzande in het openbaar verkoopen metende van 1,60 tot 2,— in de koord. metende tot 1,60 M. en zeer geschikt voor werkhout. Allen staande te Zuidzande, op de hof stede door den heer verzoeker bewoond, staande langs den grintweg naar Sluis, nabjj den tol. ZEGT HET VOORT. De Notaris J. LANSEN CROIN te Zuidzande zal op des namiddags ten 17a ure, ten verzoeke van den heer Pieter Lateijn Iz. op zijne hofstede staande te Zuidzande achter den molen, in het openbaar verkoopen: Het 5- en Ajarig gewaai van 250 Wil gen Tronken en 25 opgaande PopuHere Boompjes. Staande in de nabjjheid der hofstede van den lieer verzoeker. ZEGT HET VOORT,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1891 | | pagina 2