HAKHOUT, MEID KINA LAROCHE IJZERROÜDEHLE KINA LAROCHE openbaar verkoopen: MEUBELEN, Mecifag 21 Hooemfiec 1891, 58 zware Canadaboomen, TE PACHTEN Bouwland, Weiland en Dijk, GRAAN en MEEL LANDDEKKEN! Afloop Verkoopingen enz. Overzicht van Verkoopingen. BUBGERLlJKf) STA AD. INGEZONDEN STUKKEN, MARKTBERICHTEN 4DV ERTËNTIEN. op\Voensdagl8 November 1891, verkoopen op Donderdag 3 December 1891, publiek verkoopen: L. K. VAN DER. HARST JJz-, VOOR ZEVEN JAREN C. PK REGT, Koudekerke. De eigenaars en de werklieden der koperfabrieken in Birminhgam, te zamen 40.000 man hebben besloten tot het instel- jen van een arbitrage-kamer. Het vredescongres te Rome heeft zich vereenigd met een voorstel tot stichting van een internationaal permanent vredesbureau te Bern. Op voorstel van den minister-president den heer Beernaert, heeft de Belgische Kamer besloten, onmiddellijk na de vacantie in Januari tot de behandeling van de grond- wetsherziening over te gaan. Verschillende berichten melden dat Bismarck op zij ne reis aan de verschillende stations die de trein passeerde door talrijke menigten met geestdrift i« begroet. Hem werden tal van ruikers aangeboden. De zoogenaamde «Heilige van Radein» (Tyrol), een meisje dat in zinsverrukking bloed zweette en door dat wonder een aantal geloovigen naar Radein lokte, is thans in den kerkelijken ban|gedaan. Zij bleek een bedriegster te zijn. Toch ontvangt zij in hare hut nog vele bezoeken. Een gram stof bevat, naar een Fransch blad bericht, gemiddeld 761,521,000 micro ben. In zeer zindelijke en stille straten zijn er maar 10 miljoen in het gram, en in zeer drukke straten zijn er wel 1000 miljoen van allerlei aard in een gram stof, en in slecht onderhouden straten nog meer. Uit die cijfers kan men eenigszins opmaken hoe veel microben van allerlei aard wij binnen krijgen. Een amphibie onder de stoombooten is dezer dagen op de werf te Lunggren (Zweden) voltooid. De boot wordt zoowel over het land als over het water voort bewogen. Zij is bestemd voor de vaart op twee Zweedsche binnenmeren, die door een smalle strook lands gescheiden zijn. Over die strook zijn rails gelegd tot in de meren. De boot vaart nu op die rails aan en wordt door haar eigen machine daarover voortbe wogen, tot zij in het water komt van het andere meer. Een nieuw soort zwemgordel is te Stettin vervaardigd uit rendierenhaar met een omkleeding van zeildoek en de voorkeur verdienend boven andere. Het haar toch der rendieren 'is van binnen hol, bevat lucht en is ondoordringbaar voor water. De gordel blijft daardoor ook bij een langdurig verblijf in het water even bruikbaar. Hij weegt in het geheel slechts 2 Engelsche ponden en kan een gewicht van 22 En gelsche ponden ijzer in het water ophouden. Het rendierhaar is wegens zijn buitenge wone zachtheid ook nog geschikt voor gcheepsmatrassen, reisdekens en zittingen yoor «stoelen. Rusland blijft evenals Brazilië het land der woelingen en der ongelukken. Te Moskou is weder een samenzwering ontdekt. Er werden 60 personen gevangen genomen, velen hunner behooren tot den adel. De hon gersnood doet zich nu ook in tot nu toe minder ongelukkige provinciën gevoelen. Om huis houdelijke redenen zyn de aanleg van den Siberischen spoorweg en andere werken, die ondernomen waren om aan de nood lijdenden arbeid te verschaffen, voorloopig uitgesteld. Te Posen en Berlijn zijn weer een groot aantal personen door influenza aan getast. In Zuid-Rusland sterven dagelijks honderden aan deze ziekte. Ook te Brugge heerscht zij. Telkens komen nog berichten omtrent stormongelukken op verschillende plaatsen in de laatste dagen. Te Boulogne werden bijna al de huizen beschadigd. De top van de St. Nicolaaskerk stortte neder. De «Ha- warden Castle» verging Woensdagavond op op de kust bij Southport. Men zag aan het strand de bemanning in het want met de handen wuiven, doch kon geen hulp bren gen. Kapitein en matrozen vonden een graf in de golven. Te Chicago is op 11 dezer een groote meeting gehouden ter eere der nagedachte nis van de anarchisten die in 1887 op dien datum werden terechtgesteld. De Tumerhal, waar de bijeenkomst plaats had, was met roode vlaggen versierd en aan weerszijden der estrade prijkten de borstbeelden van Spies en Parsons, twee der voornaamste lei ders der groote werkstaking in 1886. Het publiek worffl zich hoe langer hoe meer op. Een inspectenr der politie met een lnitenant en een aanral agenten drong daarop de zaa- binnen, en eischte dat op de estrade de Amel rikaansche vlag te midden der roode banie ren geheschen zou worden. Aan dat bevel werd niet aanstonds voldaan, en Lucy Par sons, de weduwe van den bovengenoemden anarchist, hief zelfs den kreet aan «Hangt de moordenaars van myn man op.» Hon derden mannen drongen toen naar de estra de, waarde inspecteur echter rustig op zyn post bleef, terwijl de agenten hunne revol vers klaar hielden om daarvan zoo noodig gebruik te kunnen maken. Eindelijk gaven de anarchisten toe en werd deAmerikaan- sche vlag op de estrade ontrold. Daarna werd de orde niet weder verstoord. Te Londen kwamen op denzelfden dag een groot aantal anarchisten in een gebouw in Finsbrry bijeen en hielden opgewonden redevoeringen. Een der woordvoerders zeide dat het hem speet dat in 1886 te Chicago niet 200 bommen in plaats van één onder de politieagenten waren geworpen. Een der vrouwelijke aanwezigen zei dat onder de Londenjjche politieagenten en onder de sol daten de sociaal democratie vele vorderingen maakt. Iemand te New York heeft van een tabaksfabrikant op Cuba 25 van de aller fijnste sigaren ter wereld ten geschenke gekregen. Het zijn er van die welke voor den prins van Wales (Weels) gemaakt worden en f 4Ve het stuk kosten. Zij kosten den fabrikant zelf 1 dollar per stuk zonder kosten van transport, enz. Ze worden met groote zorg gemaakt van tabak uit Vuelta, de beste ter wereld. Deze sigaren zijn 7i/o centimeter lang, en de prins rookt er dagelijks vier. In Britsch-Indië vindt men vele vasters, vooral onder den stam der Jaïns, waaruit telken jare iemand optreedt om 40, soms 60 dagen te vasten. Gedurende dien tijd gebruiken zij niets anders dan een weinig warm water en zouden liever van honger omkomen, dan in het voorgeschreven tijd perk eenig ander voedsel gebruiken. On langs hebben op die wijze twee Jaïns 61 en 48 dagen gevast, waarna zij volgens de voorschriften hunner eigene boeken weder eenig voedsel gingen nemen. Ongeveer 25000 stamgenooten kwamen na afloop van den vasttijd hen feliciteeren, terwijl ter feestelijke herdenking van het heuglijk feit alle bazars te Bombay dien dag (22 Sept.) gesloten waren en 5000 Jaïns zich het genot van voedsel ontzegden. Een groote som werd door hen bijeengebracht om de loslating van een aantal koeien en andere beesten uit het slachthuis te Bandora te verkrijgen. GOES- Zaterdag werden door B. en Wbij openbare inschrijving verkocht 117 olme- boomeu in vier perceelen. Ingeschreven had den de heeren E- J. van "Wereld te Rotter dam le perc. voor f421, 2e perc. voor f603 en 4e perc. voor f462; 1. de Broekert &Co. Middelburg voor het 2e. perc. ad f 850 en voor het 4e perc. ad f 700; G. Albers Lz. en Co., Middelburg voor het le perc. ad f700 en voor het 3e perc. ad f 489. Aan de firma Albers werden het le en 3e perc, voor f700 en f489 en aan deffirma De Broekert het 2e en 4e perc. voor f 850 en f700 toegewezen. De 117 stuks brachten dus gezamenlijk f 2739 op. Dinsdag 17 November. Goes, voor Besuyen door not. Mulock Houwer in de Prins v. Oranje 8 uur, een woonhuis en erf, Groote Kade B 32,88 cA. Groede, 10 uur op Torenhoeve deornot- Hammacher 109 esschen, 119 olmen, 52 Ca nada's, 38 kleine olmen. Coes, voor 12 uur biljetten bij Fransen v. d. Putte Zn. bij inschrijving 11 olmen en 6 esschen achter Plantlust, 'sHeer Arends- kerke. Voorts 152 olmen tusschen Adriaan- en Oud Cortgeenpolders, 63 esschen en 1 olm aan het o. deel van den Prinsendijk, kant- streep Markusse tot v. Damme, 18 olmen bij Moerland, 10 id. bij dhr. v. Lis Moolweg. Aan wijzing K. Versprille Kortgene. Abeele-Soubnrg, door not. de Vos 10 uur bij wijlen de Plaa, schaafbank, ladders, trappen, schragen, delen, mesthouten, kol ders, ribben, latten, balken, spruiten, eikenh. kozijnen met ramen en zonneblinden, Ame- rikaansch pompje met 'looden buizen enz., 20,000 oude steen, steenen paardenbak, dito noten, dito dorpels, emmers, schoppen, krui wagens, karooi, 2 kabinetten, tafelkastje, kastklok, enz. Vllsslngen, ook "Woensdag 2 uur bij But door deurw. Hendrikse, de compleete inventaris der modezaak van mej. v. Waar denburg. "Woensdag 18 November. 's Heer Arendsberke, door not. Pi laar voor dhr. Bevier de Fouw in Kr. weide in N. Craaijertpolder bij L. Lucasse, 200 olme en canadaboomen. Ëflewoudsdijk, door deurw. Hollmann, 11 uur by v. d. Hage voor Nortier, meubelen, kozijnen, ramen, deuren, dakpannen, kalf- koeien, vaarzen, rijtuigen, seret, tilbury harnassement. St. Laurens, op Tuinenburg door not. Tak 10 uur, 1 zwart merriepaard 17 j., 5 baat, gevende melkkoeien, kippen, men wagen veerwagen, driewielskar, ploeg, 5 eggen, voorsleper, sleepdeur, de helft in een rolblok, windmolen, kortmolen enz., bouw-, melkers, en zoldergereedschappen, karnmolen, karn- roomtonnen, 2 bedden met toebehooren. koper-, glas- en aardewerk. NTtsse, 10 uur by Mol door not. Faardekoo- per Overman, 140 Canada's bij Ovezande. Waarde, 10 uur, by Zuidweg, bakker, door not. do Vos, secretaire, tafels, kachel, stoelen, spiegel, lampen, stoven, porselein, glas-, ijzer- en aardewerk, banken, varken, hond met hok, haan [en 7 kippen, turfkolen- kisten enz. Van 14 en 16 November 1891. MIDDELBURG. OndertrouwdC. Nieu- wersteeg, jm. 22 j. en P. J. van der Straate, jd. 22 jr. A. Koster wed. van J. Marys, 49 j- en P. Harpe wed. van H. Caljouw 41 j. - L. Tolleman jm. 23 j. en W. H. Wil helmus jd. 27 j. Bevalieu - J. H. Romyn geb. Grootjans. d. C. J, Geers geb. Legemate.z. C. A. P. Mulder geb. Kemp. d. Overleden :J. Janse man van S. Theunis se, 50 j. GOES, le, huw. afk.JanPieterHi'oels 30 j.jm. te Kloetinge en Catharina van Veen 23 j. jd. te Goes onlangs te Wemeldinge. GeborenAdriana Johanna Pieternella d v, Pieter Jacobus Sloover en Johauna Lena van den Berge. - Johannes z. v. Nicolaas Verrijk en Lucia Johanna Brand. Jan netje Pieternella d.v. Jacobus Droogersen Krina Potter. Jacoba d. v. Willem Borgs en Johanna Judoca Covers. Overleden Cornelia vanEijgens 81 j. wed. van Johannes Arnold Frans Weber. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Ondergeteekende verzoekt u beleefd een weinig plaatsruimte in uw veel gelezen blad, bij voorbaat u dankzeggende voor de plaatsing dezer regelen. Aanleiding van mijn schrijven is het geen Maandag j.l. de beer Fortuin heeft ten gehoore gebracht. Hij sprak over den ellendigen toestand der maatschappij, en trachtte de middelen aan te wijzen om deze op te heffen. Onder meer, zeide hij, hef de armoede op, dan zullen de menschen zedelijker worden en zullen de zedelijke kwalen ophouden. Daarom kon hij, gelijk allen die het met hem eens zyn, niet medegaan met den arbeid der middernachts zending. Deze toch gaat van een tegen overgesteld beginsel uit. Noemt Fortuin de zonde een vrucht der verkeerde maatschappelijke toestanden, ik meen, gelijk de middernachtzending, dat omgekeerd de zonde de wortel is van alle kwaal, ook in de maatschappij. Eerst moet dus de zonde worden aangetast, zal men tot gewenschte genezing komen. Daar nu de middernachtzending van deze gedachte uitgaat, de maatschappij steeds dieper zinkt, en zelfs zij die geroepen zijn het bederf tegen te gaan, worden medegesleept in den stroom van ongeloof en revolutie, meent de middernachtszending, dat zij in den geest van den Heiland handelt, ais zij de enkelen tracht te redden. En terecht. Toen onze Heiland op aarde zijne open bare werkzaamheden aanving, begon Hij de toongevers «nder het volk te bearbeiden, maar toen dezen Hem verwierpen, daalde Hij tot de enkelen af. Zoo doet ook de middernachtszending en juist die enkelen, welke door haar gered worden, toonen ons en der wereld, welk eene macht het evangelie is, en zijn eene roepstem voor de maatschappij om het evangelie aan te nemeü. Want waar de zonde verdwijnt, houdt ook de ellende op. Middelburg. L. ADAMSE. AXEL, 14 November 1891. Oude Tarwe f 12.50 a f 13. Nieuwe Tarwe i 11.50 afl2.50Roggef 10.50a fll,-.N. Win- tergerst f9.— a f 10.—Zomergerst f8.50 a f9.— Haver f7.50 a f8.—. Kookerwten f 15.— af 15.50. Vocrerwten f 12.— a f 13.— Paardenboonen f 8.75 a f 9.25. Lijnzaad f 16.a f 17. Alles per 100 K.G. Aardappelen f 4.50 per 104 K G. Rotterdam, 16 Nov. 1891. Nienwe Tarwe en Haver 25 cent lager Witteboonen 50 cent a f 1 lager. Bruine-, boenen 50 cent lager. Paardenboonen 20 cent hooger. Buitenlandsche Graan en Meel onveranderd. Jarige Tarwe. f8,- a f 10,30 Nieuwe Tarwe - 6.50 - 10.25 Rogge- 6,40 - 8,50 Wintergerst(nieuwe) - 4.50 5.70 Zomergerst. -4.50 - 5.50 Chevaliergerst - 5.60 6.50 Haver (nieuwe) - 3,40 - 4.50 Paardenboonen -6.70 7,70 Erwten- 8.— - 9.— Kookerwten. -11.50 -13.50 Bruine Boonen -11.50 - 13.50 Witte- 8.75 - 12.50 Kanariezaad -7.— - 8.— Duivenboonen - 0.00 - 0.— Koolzaad- - Op de VEEMARKT van heden waren aan gevoerd 00 paarden, 000 magere en 142 vette runderen, 70 vette-en graskalveren. 1 nuchtere kalveren, 1699 schapen of lam, meren, 707 varkens, 0 biggen. De pryzen waren als volgt: vette runderen le qual. 68, 2e qual. 68, 3e qual. 50 a c., kalverenle qual. f 0,00,2e qual. 82i/2a87y2 c. schapen le qual. 60, 2e quaL 55 c.,~ varkens le qual. 22 a c., 2e qual. 21 a c., 3e qual 20 e., licht soort 18 a 19 c. VLASBEURS. 28292steen blauw 1783 st. wit. AJUIN ongeveer 10000 balen a 00 kilo. Prijs groote f 1,75 kleine f2,10. Zeeuwsche EIEREN f 4,50 a f5,20. AardappelenKraleGeldersche fO.— afO. Duinzand f 6.50 a f 7.00. Brielsche witte fO.— a fO, Zeeuwsche Jammen f3,75 a f 5,25. Zeeuwsche blauwe f 3,25 a f 3,50. Spuische jammen f4,— a f5,25. Gel dersche blauwe f3,50 a f3,70. Champions f4,— af 4.20. DuitscheJ roode f3.70 a f4. Veel aanvoer en vraag. Fan de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP- Vast doch stil. PETROLEUM onveranderd. Dinsdag 17 November hopen wij met onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder MARTINA BRANDT haar 85sten geboortedag te herdenken" Namens de tamilie, D. SCHIPPER. Ierseke, 12 November 1891. Heden overleed na een langdurig lyden tot mijn diepe droefheid, mijr, ge liefde Echtgenoote ADRIANA JERONIMUS, in den ouderdom van dertig jaar, mij nala tende 3 kinderen, te jong om hun onher stelbaar verlies te beseffen, mede diep be treurd door onze wederzijdsche ouders en verdere betrekkingen. JOH. ORANJE Jz. Kloetinge, 13 November 1891. V De ondergeteekenden betuigen door dezen hunnen oprechten dank voor de vele bewijzen van deelneming, zoo van hier als van elders ontvangen bij het treurig over lijden van hunnen geliefden Zoon. L. MEIJERS en Echtgenoote. Vrouwepolder, 16 Nov. 1891. De Notaris A. M. TAK zal des voormiddags te 10 uren op de hofstede «Tuinenburg» bewoond door G. Machielse in de gemeente St. Laurens, in het 1 zwart Merriepaard oud 17 jaren, 5 baat- gevende Melk koeien, Kippen, 1 Menwa- gen, 1 Veerwagen, 1 Driewielskar, 1 Ploeg, 5 Eggen, Voorsleper, Sleep deur, de helft in een Rolblok, Wind molen, Kortmolen, Geeselstoel, Vleeschblok, Wagenlichter, Kaashor- de, Snijbak, Stamp- en Voederbak ken, Watertobben, Wagenzeilen, Horden en Staken, Dilthouten, eene partij Mangels, Weihooi, Klaver- hooi, Kanthooi, Tarwe-. Gerst- en Boonstroo, Paarden want. VOORTS EENE PARTIJ Bouw- Melkers- en Zolderge reedschappen en waaronder Karnmolen, Karn, Roomtonnen, Melkkannen, Emmers, Graanzeeften, Zakken, Tafels, Stoelen, 2 Bedden met toebehooren, Koper- Glas- en Aardewerk. De Notaris PILAAR zal des middags te 12 uren precies, in de gemeente Kruiningen, op na te melden plaatsen, voor den heer W. F. K. Lenshtek, aan den Oostdijk op den Lavendeldijk tusschen Oud-Krabbend ij ke en Kruiningen: waaronder vele geschikt voor WERKHOUT en aan den Kadijk te beginnen aan den Oostdijk. De votaris A. GALLIS MERENS, te Kapeïle, zal des avonds te 7 uren, in de herberg van C. Markusse te Kapalle, DIVERSEPERCEELEN wassende In onderscheidene bosschen in de gemeente Kapelle. Terstond of met MEI een benoodigd, bij P. DE KORTE, Domburg. en bereid door en verkrijgbaar bij Apotheker Middelburg. Prys per flacon (375 gram) f 1,20. onder Veere, met 3 H. 92 A. 35 C- (10 Gem.) te aanvaarden 15 Februari 1892. Inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van dhr. J. A. ZIP, Dam, Zuidzyde, Middelburg. in voorraad, als Mais, Gerst, Erwten, Rogge, Boonen, Voer_ hloem, Zemelen en voortsprima Tarwe" bloem en Meel, alles tegen concurreerende pry zen, bij Ontvangen dekken voor paarden van den landelijken Stand. Prijs, billyk. Deugdzaam en onmisbaar. WISSE. Pottenmarkt Middelburg, alsmede A. POLDERMAN, \lissingen, M. J. TIMMERMANS, Middelburg en J. MINDERHOUD, Aagtekerke,_

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1891 | | pagina 3