TT) niet elke landbouwer gaat daartoe over- Van daar blauw gekleurd meel en dito brood- Te Nieuwdorp heeft een kwaadwillige hand in den nacht van Dinsdag op Woens dag van twee paarden toebehoorende aan den landman M. Huige de staarten afge sneden. Bij het lijk van een man die van de Maasbrug te Rotterdam in de rivier sprong, werd voor eene waarde van f 6000 gevonden. Een vrouw en haar dochter die met de tram naar Winschoten waren geweest, sprongen bij haar woning te Finsterwolde uit de in vaait zijnde tram. De dochter viel daarbij op de moeder, rolde onder de tram en brak beide beenen kort boven den voet. Als bewijs voor den min verstandi gen maatregel van den minister van oorlog om in plaats van in den zomer, in den win ter de miliciens 4 maanden huiswaarts te zenden, dient dat bij enkele regimenten reeds miliciens die 1 November met vier maan den verlof vertrokken, vrijwillig zijn terug gekeerd, dewijl zij geen werk en geen eten vonden. De jonge straatdieven te Rotterdam worden met Jen dag brutaler. Gisteren kwamen in een sigarenwinkel aan de Goudsehe Wagenstraat twee jon gens van 7 en 12jarigen leeftijd. De jongste kocht voor 10 cent sigarenterwijl de winkelierster het gevraagde wilde overhan digen ontvreemdde de oudste een kistje sigaren en nam daarmede de vlucht. Een winkelier in pelten w erd het slacht offer van een naar gissing achtjarigen bengel, die voor zijn vader eenige bonten mutsen op zicht vroeg. De winkelhouder gaf hem twee stuks in eene hoedendoos mede. Buiten gekomen zette de jongen het op een loopen en wist met de mutsen te ontkomen. Hij had een valschen naam en woonplaats opgegeven. Goedkoope biggen. Te Xienw Ruimen mo-st dezer dagen een varkenslachter het tolgeld betalen van vijf eents. Hij vond bet niet de moeite waard daarvoor zjjn beurs te openen en gaf den tolgaarder een zijner jonge biggen in betalingTe Steenwijkerwold heeft een tweejarig qjeisje zich in een onbewaakt oogenblik zoodanig aan de kachel gebrand dat bet den volgenden dag aan de brandwonden bezweken is Te Maastricht is een politieagent wegens meineed veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf roet ontzetting gedurende 5 jaren van het recht om een ambt {of bediening waar te nemen. De heer F. van der Goes heeft zijn lidmaatschap van den Soc. Democratischen Bond opgezegd. Te Haarlem is vóór eenigen tijd eene vereeniging opgericht van jongelieden, die als onder afdeeling kan worden beschouwd van de Vereeniging tegen mishandeling van dieren, en die ten doel heett jongelui terug te houden van het mishandelen van dieren. ,0- Reeds 2700 jonge rneascheu van beiderlei kunne en van verschillende inrichtingen van onderwijs traden toe en ontvingen allen, na het afleggen der verklaring, dat zij het voornemen hadden zich van dierenmishan deling te onthouden en dieren niet myed- willig leed te doen, het diploma op naam en later nog een werkje van de hand van dr. W. A. Buckets over de vogels. Een zichtbare totale maansverduis tering heeft in den nacht van 15 op 16 November a. s. plaats. De eerste aanraking met de schaduw heeft plaats 's avonds ten 10 ure 54 min., het begin van de alge- heele verduistering 's avonds ten 11 ure 57 min., het midden nachts 8 min. over half één, het einde van de totale verduistering 's morgens te 1 ure 20 min. en de laatste aanraking met de schaduw 's morgens ten 2 ure 23 min. Automatisch remtoestél. Na het on geval te Ruinerwold in 1888, waar eene botsing van twee personentreinen plaats greep, dacht de heer A. Zanstra, uurwerk maker te Heerenveen, een toestel uit om derge'ijke ongevallen, het loopen op ver keerde wissels enz., te voorkomen, Zijne po gingen om daarmede afdoende proeven te laten nemen, slaagden echter niet. Thans komt in het Parysche Journal des Transports van 23 October jl. een verslag voor van eene lezing, door den heer Henri Schloesing in eene vergadering te Marseille gehouden, over eene dergelijke rem, die hij heeft uitgevonden en die volkomen gelijk blijkt te zijn aan die, door den heer Z. in 1888 gevonden, nl. een reservekraan met hefboom op het buisstelsel der Westing- kouserem onder aan de locomotief en pallen tusschen de rails, die, bij onVeiligen weg, den hefboom raken, daardoor de kraar. openen en de rem doen werken. De onlangs plaats gehad hebbende aardbeving in centraal en noordelijk Cali- fornië, heeft zonderlinge verschijnselen te weeggebracht in Sonora county. Op som mige plaatsen is de grond gescheurd en uit deze spleten welt het water uit blijkbaar zeer sterke bronnen op. Op sommige pun ten is het water ijskoud, op andere is het warm en bereikt zelfs een hitte van 100 graden. Het schijnt dat de aardbevi :g een sterke uitwerking heeft gehad op het water dat zich daar diep in den grond bevindt en met onderaordsch vuur in verband staat, dewijl sommige bronnen die vroeger koud waren tegenwoordig heet water opwellen. Handel in blanke slavinnen. Het hof van a-sises te Parijs heelt zekeren Rush, die, ouder voorgeven haar in fat soenlijke betrekkingen te zullen plaatsen, minderjarige meisjes naar Amerika voerde, om haar aldaar aan de prostitutie over te leveren, tot tien jaar gevangenisstiaf en twintig jaren ontzegging van verblijf in Frankrijk veroordeeld. In een krankzinnigengesticht te Bordeaux heeft een der verpleegden in een vlaag van razernij een oppasser die lag te slapen met een bijl doodgeslagen en daarna het lijk zeer verminkt. Met moeite kon men zich van den razenden man meester maken. Een bericht uit Chicago meldt dat de wereldtentoonstelling van 1893 het toch niet zonder een hoogen toren zal doen. Dit maal zal het geen toren zijn door den Franschman, Eiffel gebouwd, maar een toren opgericht met Amerikaanse!» kapitaal, die gebouwd zal worden niet op maar vlak bij ile tentoonstellingsgronden en ongeveer anderhalf millioen dollar zal kosten. Deze toren zal van den grond tot den top van de vlaggestok 1120 voet hoog zijn en aan den voet 440 voet breed in iedere directie. Overeenkomstig de plannen zal de eerste landing, 200 voet boven den grond, van 12.000 lot 15,000 menschen kunnen be vatten de tweede, 400 voet boven den grond, zal plaats hebben voor 5,000 persoren, en op de derde landing, 1000 voet hnog, zullen van 1200 tot 1500 menschen kunnen staan. Men leest in do Standaard van Grand- Rapids Er is hier ter stede eene werkstaking uitgebroken onder mannen van de genees kundige professie. In het Union Benevolent Association Home en hospitaal, werden tot dusver alleen geneesheeren tot de praktijk over de patiënten toegelaten van de zoo genaamde allopathische school, welke ge neesheeren zich in het Hollandsch noemen, dokters van de geregelde school. Maar het bestuur der inrichting heeft besloten dat deze dokters niet uitsluitend, maar dat ook de dokters van de homeopatische school toegelaten zouden worden tot praktijk in de inrichting. Het gevolg hiervan was dat de allopathische dokters eerst teleur gesteld, daarna verwonderd en toen ver ontwaardigd werden en tenslotte geweigerd hebben om verdere pmetijk uit te oefenen in verband met de homeopaten. De Föhn, de felle wind die oorzaak was dat onlangs het Zwit ersche plaatsje Meiringen opnieuw verbrand is, Werd vroe ger voor een woestijnwind u»t de Sahara gehouden, doch volgens de uitkomsten dei- nieuwere meteorologie is deze wind, even als alle luchtbewegingen onderworpen aan algemeene wetten der zwaartekracht. Hij ontstaat ook door verbroken evenwicht in de gasvormige vloeistof, welke onze aar le omringt. De winden zijn een rechtstreek-oh gevolg der ongelijke verdeeling van den luchtdruk. De zoogenaamde synoptische kaarten die door de meteorologische sta tions dagelijks worden vervaardigd, hebben geen ander doel dan do verdeeling van den luchtdruk over een grooter of kleiner deel der aardoppervlakte op een bepaild oogenblik zichtbaar voor te stellen. Plaatsen met gelijken barometerstand zijn daarop door isobaren verbonden. Vergelijkt men deze isobaren met de richting van den wiui, dan zal men steeds de wet van Buys Ballot bevestigd vinden, dat de lucht zich steeds beweegt naar plaatsen met lageren luchtdruk en op het noordelijk halfrond oor de omwenteling der aarde naar de rechterhand afwijkt. Alle luchtbeweging heeft ten doel het evenwicht dat door onge lijke verwarming en ongelijke hoeveelheden waterdamp verstoord is, te herstellen. Wan neer nu op den Atlanlischen Oceaan tus schen de golf van Biscaye en Noord Schot land een gebied van lagen luchtdruk (ba rometrisch minimum) is dan zal de daar omheen liggende lueht-inassa, dus ook die van het Alpengebied, zich daarheen trachten te bewegen. De windrichting in het alpengebied |is Z. W. tot Z. O. Maar het bergland be lemmert altijd min of meer de luchtcir- culatie en de Alpen beletten de zuidelijke luchtlagen direct naar plaatsen van lager druk, dat is naar het noorden, te stroomen. Om het luchtverlies aan de noordzijde dei- Alpen, waar de birometer al spoedig veel lager staat, aan te vullen, komt dan door de bergpassen toevoer uit het zuiden. Maar de lucht moet daarvoor stijgen om daarna langs de noordzij weer te dalen. Volgens de wetten der stijgende en dalende luchtstroomen verliést de met waterdamp verzadigde luchtmassa, die opstijgt aan de zuidzijde, haar watergeiialte, zoodat daar zware ï-egens vallenmaar aan de noord zijde komt zij di oog en warm aan en dooi de dalir g wordt zij nog veel warmer. Zulk een nederdalende droge en heete luchtstroom heet aan de neordzij der Alpen Föhn. Maar hij komt door dezelfde oorzaak ook in andere berglanden {Amerika en Austra lië) voor. De Föhn heeft zijn droogte en warmte met den woestijnwind gemeen maar hy ontleent zijn karakter slechts aan plaatse lijke toestanden en verliest dat weer zoodra deze verdwijnen. Het woord föhn komt van het latijnsche favodius en beteekent zuidwestenwind. De meest schaamtelooze onzedelijk heid zelfs in de hoogste kringen. Toen de oudste zoon van den graaf van Pai jjs, her tog Lodewijk van Orleans1 eergisteren te Weenen in den trein wilde stappen, werd hem door een Engebchen gerechtsdienaar een akte beteekend, waarin de heer Arm strong, ids echtgenoot van de bekende zan geres Melba, met wie d-- hertog «omgang» hield, echtscheiding eiseht en tevens van den hei tog een schadeloosstelling van 2ü,00q pond sterling. De leden der familie Orle ans eischen dat de graaf van Parijs zijn lichtzinnigen zoon onder curateele zal stellen Het volgende is een bewijs dat de gevangenis te Odessa (Rusland i goed ge vuld is. Hoevele onschuldige staatsgevange nen zullen daaronder zijn. En welk een treurige toestand als men zelfs aan deze ongelukkigen het noodige voedsel moet onthouden. De Russische regeering heett namelijk plan het rantsoen der gevangenen te verminderen en het daardoor uitgewon nen geld voor de noodlij Jende districten te besteden. Het dagelijksche rantsoen in de gevangenis wordt dan van 3 pond brood en 3/4 pond vleesch per hoofd gebracht op 2 pond brood en 1/2 pond vleesch Op die wijze ral in November en D cember 800,000 roebels worden bespaard. Geruststellend als liet vertrouwbaar is Professor Klebs te Zurich meldt dat de gezuiverde tuberculine van dr. Koch, door prof. Klebs tuberculocidine genoemd, ge heel onschadelijk en nooit koortsyerwek kend is, en in korten tijd eene verbetering in den toestand van lijders aan tuberculose teweegbrengt. Koorts en nachtelijk zweet houden op, de eetlust en het gewicht van het lichaam nemen toe. Bij omstreeks dertig zieken, die prof. Klebs met zijn tuberculocidine behandelde, heeft zich geen nadeelige nawerking ge- openbaart. Klebs verklaart, dat de nadeelige stoffen in Koch's ruwe tuberculine alkaieiden waren, die vóór het gebruik verwijderd moeten worden, opdat alleen de bacillen- doodende stof albumose overblijft. In da nabijheid van Olitre, in Dal- matië, sloeg, tengevolge van een hevigen storm, een vaartuig om, waarmede een aantal waschmeisjes werden overgezet. Zes tien van haar verdronken. Te Carapoli», in Pennsylvanië, heeft eene lievigeontploffing van gassen plaats gehad bij het boren van een put op een kerkhot, waardoor honder den lijken aan de oppervlakte werden ge, bracht. Tusschen Jassy en Pasakany in Rumenië' is een sneltrein ontspoord. De locomotief viel om en de ketel sprong met een geweldigen slag stuk. Twee waggons ge raakten in brand. Negen reizigers zijn gedood en twintig ge wond. Uit Fano, aan de Adriatische Zee, wordt het overlijden gemeld van prins Louis Lucien Bonaparte, den vierden zoon van prins Lucien, broeder van den eersten Napoleon. Hij werd 79 jaar oud. Het grootste gedeel te zijns levens sleet de oveiledene te Londen, waar hij zich met de studie der philologie bezig hield. De Werkman verhaalt hoe zekere Joh. Maynard zich eens voor 500 lotge- nooten heeft opgeofferd. Hij was name lijk stuurman op eene Amerikaansehe boot, toen er brand op het schip uitbrak. Alle handen togen aan het werk en wierpen water in de vlammen zooveel zij maar konden, doch te vergeefs. Daar er groote hoeveelheden harst en teer aan boord waren, was het al spoedig zeker dat er aan de redding van het schip niet te denken viel. Nu had er een overleg plaats tusschen den kapitein en den stuurman, en naar berekening van den laatste restte de mo gelijkheid het schip binnen drie kwartier uurs den oever te laten bereiken. Die kans bleef over, maar alleen als hij, die haar aanwees, daarvoor zijn leven wilde wagen. Zoodanig was zijn besluit, en naar een kort oogenblik van beraad keerde hij naar zijn post. Scheepsvolk en reizigers, mannen, vrouwen en kinderen vloden nu naar de voorplecht, en het voortwoedend vuur jedekte den achtersteven met zwarten rook en gloed. „John Maynard! riep de kapitein door den roeper. „Alles," antwoordde de wakkere zee man. Weder en weder, terwijl de boot pijl snel voorwaarts vloog, riep de kapitein „John Maynard maar al flauwer en flauwer werd zijn roepen beantwoord. „John, kunt gij het nog vijf minuten louden?" schreeuwde eindelijk de ka- >itein met klimmende hoop. Met Gods hulpe, jaluidde het ant woord, maar toen het schip stootte en de redding voor allen daar was, stortte John Maynard als een lijk overboord. Toen men zijn stoffelijk overschot vond, ileek het, dat hem haar en huid van iet hoofd waren weggeschroeid. Eene land was als verkoold, zijne tanden waren muurvast op elkander geklemd maar alleen de dood had hem van zijn iost kunnen nederstorten. De scheeve toren van Saragossa, een gedenkteeken uit de XVe eeuw, dat de be wondering opwekt van alle oudheidkundigen zal misschien spoedig verdwijnen. Den 25 October bemerkte men dat brokken steen en pleister uit het bovengedeelte van den toren losraakten. Dit bracht grooten schrik teweeg onder de bewoners der omliggende wijken, daar reeds vroeger stukken steen uit den toren zijn gevallen. Men heeft toen getracht het bouwwerk te versterken, door liet aanbrengen van zware socles, maar liet schijnt dat de bouwvalligheid van het gedenkteeken een ernstig gevaar oplevert voor de stad men verwacht, dat de com missie voer de historische bouwwerken het afbreken van den beroemden toren aanra den zal. In de nabijheid van San Francisco is een hoogeschool geopend die haar oprich ting aan een vorstelyke gift dankt. De Senator verloor onlangs zjjn eenigen zoon door den dood. Voor de smart over dit verlies zocht hij troost, door zijn rijk dommen ten algemeeuen nutte en in dienst der wetenschap aan te wenden. Hjj be stemde een som van 25 miljoen dollars voor ae stichting van een tweede hooge school in Ca ifornië, die thans in gebruik genomen kan worden. Te Zeil aan See bij Salzburg op de Sch wittenböhe staat een hotel Een maand geleden verliet de hotelhouder met zijn gezin het hotel zooals hij ieder jaar by den aanvang van den lieifst gewoon is te doen, en liet het aan de zorg van een be waarder over. Dezer dagen bracht men een voorraad levensmiddelen voor den win ter naar boven, en toen ontdekte men dat de bewaarder zich met een revolver van het lever, had berooid. Voorat echter had hij in den loop der laatste maand 500 flessehen wijn uit den kelder leeggedronken MAUkTBEKiCllim VLISSINGEN, 6 Nov. 1891. Boter f 1.25 a f 1.35 de kilo. Eieren f5.20 a f5.60 per 104 stuks. MIDDELBURG, 5 Nov. 1891. De aanvoir aan onze graanmarkt van heden, bestond naar de meeste artikelen levendige vraag. Jarige Tarwe in zuivere soort niet boneden de f 10 te koop. Nieuwe dito met veel verschil van qualiteit f9.50 a f 10 naar deugd betaald. Rogge hield men op f8.25. Wintergerst niet ter veil. Zomer- dito f5,25. Witteboonen met goeden aanvoer en levendige vraag f0,25 hooger. Puike soort f 14 en f 13.90 betaald en aan die prij zen begeerd. Bruineboonen zeer weinig ter markt f 0.50 hooger. Puike soort bracht f 15 op. Paardeboonen f7,25. Tuinboone.» in pui ke soort niet ter veil. Groene Erwten we der drir gend gevraagd doch zeer weimg ter markt en grif voor de puike kooksoort f 13,50 betaald, met overblijvende kuopers. Winterkoolzaad zonder omgang. Zomer- dito f9. Versche Boter f 1,18 a f 1,20 per kilo. Eieren f5.60 per 100 stuks. Z1ERIKZEE, 5 Nov. 1891. BOTER. Hoogste koers f 0,57'A a f 0,- laag ste koers f0.521/, per 5 ons. lvipeieren hoogste koers fl.50 a f0, laagste koers f 1,20 per 25 stuks. Eendeieren hoogste koers f0,afO,- laagste koers0,- de 25stuks. BUltUEKLIJKE STAM). Van 5 tot 6 Nov. 1891. MIDDELBURG. Ondertrouwd: M. Gilde jm. 22 j. en J Poerstamper, jd. 19 j.; F.de Tro- ije, jm. 27 j. enL. D. de Smit, jd. 22 j.J. Nustelijn wedr. 47 j. en A. S Corstanje, jd. 40 j.; - J.Antheunisse, jm. 24j.en A.G. van Essen jd. 23 j.- L.M. Baale, s. 30 j. en A. W. Knuijt jd. 21 j. Getrouwd J. P. Arense jnr. 28 j. en I. Heers- ma jd. 24 j.- A. Wagonsveld jm. 23 j. en S. P. De Keijzer jd. 25 j, - P. Sanderse jm.24 j. on A. M. Evcrtsen jd. 23 j. - J. Schulpzand, jm.43j.en J.deKeijzer wed. 46 j. F.Steu- tel jm. 22 j. en H- Vader jd. 21 j. Bevallen: F. de Buck geb. Bakkerz. E. Lorier geb. Marinissen z.J. L. Izeboud geb. Meijers z.; - E. W. Verhulst geb. Bou- wense d. OverledenL. Braber, 29 j. vrouw van J. Jongepier - D. Kooi an 1 w.z.; - A. Wis se 52 j. man van P. Ton,; - L. J. Stnaardijk 2 m. d.- A. M. Thmoassen, 1 md. z.- D. van den Berge, 33 j.. vrouw van A.Geel- hoed. GOES- Gehuwd Hendrik Wijs 28 j. jm. te Goes onlangs te Colijnsplaat, en Elispbeth Christina Maas 22 j jd. te Goes. Johan nes van Asperen Vervenne 33 j. wedr. van Cornelia Maria van Dalen en Cornelia Osse- waarde 32 j. jd. - Lambertus Comelusvan de Linde 22 j. jm. te Colijnsplaat en Pieter- nella Johanna Ross 23 j. jd. Geboren .- Maria d. v. Willem Verplakke en Adriana Zweedijk. Marcus z. v. Ma- rinus Marcus Does en Anna Pieternella van de Velde. - Hubregt Cornelis z. v. Pieter Johannes Hengstmangers cn Johanna Geertruida Wirtz. AAABESTSiDIAü. Woensdag 11 November. Middelburg, 11 uur in het weeshuis levensmiddelen voor de Godshuizen. Donderdag 12 November. Middelburg, 12 uur, het wasschen der linnen voorwerpen van het nachtleger in het garnizoen over 1892. Voorwaarden van 10-2 uur aan het bureau van den overste intendant. Maandag 16 November, f'lissingen, 12 uur, het wasschen der linnen voorwerpen van het nachtleger in het garnizoen over 1892. Overzicht van Verkoopinu;en. Zond-dg 8 November. Kolijfisplnat. Te koop by inschrijving 34 olmen, 386 esschen, 60 Canada's van den E melissen dijk, in massa of in 3 perceelen10 olmen op Zuidvliet en 140 Canada's of meer werkhout by Alteklein gemeente Cats. Aan wijzing A. Janse te Koïijnsplaat. Voorwaar den liggen terlezing bij dhr. Bybau, biljetten voor of op 8 Nov. bij Z.Ed. Maandag 9 November. Vltssingen, 2 uur by But door not. Bosch, najaars- en winterstoffen, dames- en kindermantels uit het magazijn van firma Salomon. Ovezand, Haagdijk door net. Pilaar voor dhr. Risseeuw 10 uur, 325 Canada's. Heinkenszand, door not. de Ronde Bresser 1 uur bij v. d. Berge, het erfpachtsrecht op 55 cA. grond aan den straatweg en het op den grond staand woonhuis van wijlen wed. v. Sabben. Dinsdag 10 November. Goes, Te koop bij inschrijving 14 Cana da's Lange Weegje bij Boudens Hoedekens- kerke; 8 Canada's bij Felius 's Gravenpolder. 10 dito Gasjeshoek, Kloetinge21 dito Verlo ren Weegje etten tot 3 u Horssele nada's. Biljet jt HofBorsele Middelhi beien, boogk de Groot. Wd Waarde, Vos 2 uur vo kery enz. me 798 cA. Sehore, 1 sen Croin voc cA. lnl. dhr. Hlttheiii Huvers, 4 m I blauw veule 4, 3 en 2 jr 1 Va- en 2j. v stier, 2 melks varkens, kipp menwagens, ploegen, Wal niangelmolens| schap, mutsa 's Heer A.I M. Burger doo: grooten dijk, schen en olme kap er af. 's Heere Bresser 11 u te IJzendijke, stelle, in pach Kt Sc wout v. d. Kloes, t; lampen, wasc Don Middelb hout verkoop. Kloeting not. M. Hout in Abbekindei Diere Cz. te aldaar; 2 abe telle. En voor 3 perceelen h Drlcwegi voor dhr. Bev nada's. Vrij Goes, op V dhr. Lenshoek| Om 1 uur 1221 3 eiken, 5 Ita tanjeboomen. 's Heer Ronde Brosse by Vredenhoef. Zat Horssele, olmen, 45 esi Plantlust. Bil. tier Lzn. Goes, half slot, 29 essche men bij klein Goes. Te en onder voor cretarie ter in Voorstad en ar 12 uur. Te 1 Din Goes, voor Houwer in dé woonhuis en e Grocde, 1 Hammacher 1 nada's, 38 klei Go s, voor v. d. Putte en 6 esschen e. kerke. Voorts en Oud Cortge aan het o. dei streep Markus Moerland, 10 i' wijzing K. Ve: Abeele-So uur bijwijlen trappenrschraj ders, ribben, la kozijnen met rikaansch pon 20,000 oude sb noten, dito dor wagens, kato kastklok, enz. Wooij Zoutelnn in dé Roode erf en tuin 22 Nlsse, 10 u per Overman, Waarde, door not. de stoelen, spiegt glas-, y'zer- en hond met hok, kisten enz. Dond Krabbend W. F. K. Len stuk en in 2 Zate Kruininge voor dhr. Lei schen Oud Kr; Canada's en 58 Canada's. Kapclle, berg. Inl. not Woeij Kapclle, Griek door not| rijdersbedrijf bouwl. voor T Domesweegje. 4 ll Zoo de liefde Oud den 42 nJ -i ECHTVER! Uur Oostkapella

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1891 | | pagina 2