WISSCHEN, Winkelhuis, EEN WOONHUIS, verkoopen zeer schoone Werkpaarden, u Timmer- en Hletselmate- rialen en Afbraak, MEUBILAIR, Openbare Verkooping. OPENBARE VERKOOPING Overzicht van Verkoopingen. D V ERTK.XTJ KIM. KSU 30 op Maandag 2 November 1891. Dinsdag 3 November 1891, Woensdag 11 November 1891, openbaar verkoopen Dinsdag 17 November 1891, verbonden. Telkens als de koningin een kleinkind geboren wordt, hecht zij een nieuw medailjon aan den armband. Woensdag werden te Zutfen, terwijl zij z.ch in een goe lerenwagen verborgen hadden, gearresteerd twee jongens van H. M. wachtschip «Admiraal v. Wassenaar» te Amsterdam, die den vorigen avond aan boord mankeerende. zich in dien wagen te slapen hadden gelegd en 's morgens met den eersten trein uit Amsterdam waren ge reisd en van Zutfen uit een plezierreisje naar Duitschland hoopten te maken. De jongens werden naar Amsterdam terug gezonden. Het hoog militair gerechtshof te Utrecht veroordeelde tot een maand gevangenisstraf den kanonnier D. van het 2e reg. vesting artillerie, die als lid eener muziekvereeni- ging een clarinet had beleend, die hij van de vereeniging gekocht, doch slechts voor een klein deel betaald had. Door een bergwerker te Sibbe (Limb.) is uit de mergelgroeve aldaar een goed bewaard exemplaar van de «voorhistorische» schildpad uit het «secondaire tijdvak onzer aardvorming» opgedolven. Gisterenmorgen werden drie kinderen, het oudste is 10 jaar, te Rotterdam in de ouderlijke woning alleen gelaten, terwijl de moeder die een boodschap ging doen, de deur afsloot. Door in aanraking te komen met de brandende kachel is liet 10 jarig meisje, door het in vlam raken harer klee- deren in brand geraakt. Het kind lag nage noeg dood op den grond, toen de moeder terugkeerde. De andere kinderen bleven on gedeerd. Het meisje is terstond aan de be komen brandwonden overleden. Eene slaapwandelaarster. Eon merk waardig geval van een slaapwandeling in Pretoria is or.s ter ooren gekomen. Eene jonge dame, die gewoon is om 's avonds op een order-boekje de vleeschbestelling voor den volgenden dag te schrijven, had Zon dagavond vergeten zulks te doen. Hare zus ter, die in dezelfde kamer sliep, merkte 's nachts, dat zij opstond, de kaars aanstak en naar beneden ging en niet lang daarna weer terug kwam, de kaars uitblies en ging slapen. Den volgenden morgen stond deze jonge dame vroeg op om de bestelling in het slachtersboekje te schrjjven, doch wat was zij verbaasd, toen zij merkte dat de bestelling alreeds juist en in haar hand schrift in het boekje stond. Hare verbazing steeg ten top toen haie zuster haar alles vertelde. Zij wjst daar niets van. \olksstem). Blijkens bericht uit Spanje, is de Ebro zoo sterk gewassen, dat de straten van Tor- tosa overstroomd werden. Het spoorweg verkeer is gestremd. In de provincie Granada hadden nieuwe overstroomingen plaats. De schade, welke zjj aanrichtten, is aanzienlijk. Voortdurend vallen nog hevige stortregens. Uit Londen wordt geschreven, dat zelfs den oudsten menscben geen overstrooming heugt, van zulk een omvang als de tegen woordige. Tal van hoeven te Windsor staan onder water, zoomede het renveld. Te Maidenhead moesten de inwoners naar de hoogste verdiepingen van hunne huizen vluchten. Over een afstand van 5 kilometer zijn de oevers van de Theems tusschen Hamptoncourt en Ha.nptonwick blank gezet. In Engeland is een proces aanhangig tegen den vertegenwoordiger der Sequah- maatschappij aldaar, zekeren Hartley. De aanklager is Jesse Ward. Hij beschuldigt Sequah van laster daar deze bij zijn meetings zou hebben uitgeroepen: «Als er on Ier ulieden iemand in dienst is bij den «kleinen Jesse» en hij heeft zijn loon niet uitbetaald gekregen, hij kome hier, ik zal hem betalen.» De beschuldigde was iemand die in 1890 te Croydon aankwam in een rijk vergulde koets. Hij hield bijeenkomsten in de open lucht, waar hij kiezen trok en sommigen die op krukken naar hem toekwamen, achter een scherm van buffelhuiden inwreef met de een ut andere olie en ze dan springende en dansende weer heenzond. Van tijd tot tijd had hij een electrisch lichtje in zjjn haar. De klager eischte 500 pond schadevergoeding. Twee jonaens van 12 jaar zijn te Croydon gevangen genomen wegens de po ging om den sneltrein te doen ontsporen. Zij hadden, zooals zij zeiden, «voor de aardigheid» stukken ijzer op de rails gelegd en dachten op eenigen afstand het veron gelukken van den trein gade te slaan. De knapen hebben bekend, maar de een werpt de schuld op den ander. Te Cork moet een verkiezing voor het Londensche lagerhuis plaats hebben, wegens het overlijden van Parnell. De Parnellisten en ar.ti Parnellisten betwisten elkaar den zetel, waarmee ten slotte eerstgenoemden wel zullen gaan schuiten. Toch zal dit niet zonder bloedvergieten gelukken. Gisteren al thans had er bjj de besprekingen voor de verkiezingen een straatgevecht plaats, waar bij een der sprekers, Dillon, en 35 andere personen gewond werden. Door duisternis misleid geraakte dezer dagen te Oldenburg een fabrieksarbeider met. zijn verloofde or.der den trein en beiden wer den terstond gedood. Vlissingen. In de onder voorzitterschap van den heer Tutein Nolthenius Vrijdag gehoudeu zitting van den gemeenteraad werd na lezing der notulen van de vorige zitting, die worden goedgekeurd, mededee- j ling en overlegging van de ingekomen stuk ken gedaan. Hierop werd aan den heer Bevelander, opdiens verzoek eervol ontslag verleend als onderwijzer aan school B. (Hoofd de heer W. van Kamer. Voor de benoeming van onderwijzeres aan school D. (Hoofd mej. Beyerm inj wer den voorgedragen de onderwijzeressen E' Frelier te St. Philipsland, D. M. C. Kreke, te Gorinchem en W. van Rooven te Neuzen, uit welke voordracht mej. E. Frelier onder wijzeres aan voornoemde school werd be noemd. Het verzoek van de Commissie voor de Leenbank om machtiging tot het aangaan met de Commissie van de Zeemans-- en Visschersbeurs pener geldleei.ing, groot f7000 tegen 4 pet. 'sjaars wordt ingewilligd. Aan A. J. Staats wordt tegen betaling van fl sjaars ter gebruikmaking in huur afgestaan 4 Meter grond op de Zeilmarkt, ten einde daarop eenige ledige fusten opte- slaan. In zake het adres vnn A. But, om her stelling van bestrating van den Noordzee bonlevard bij zijn koffiehuis wordt beslo ten aan het bezwaar van ndress int te ge- moet te komen. Wordt besloten tot continuatie der huur van woningen, thans verhuurd aan A Dek ker en M. Kuzee. Idem tot inkoop van f14000 stedelijke gevestigde schuld tegen den koers van 22 pCt. of f3080. Aan het R. C. weesbestuur wordt tegen betaling van f26,10 'sjaars inhuur afge staan 261 M1 gemeentegrond en vergunning verleend dat terrein door eene schutting aftesluiten. Op het adres van de wed. J. Bostelaar c, s. om de Schelde en GlacUstraten te doen verlichten wordt gunstig beschikt. Wordt besloten in koop aftestaan aan A. Suurmond timmerman te Gissingen 110 M gemeentegrond, gelegen aan de Glacisstraat tegen den prijs van t3,50 per M2 alzoo tot een bedrag van f 385 met betaling van f 50.60 trottoirkosten. Wordt overgegaan tot behandeling der reclames in den hoofd, omslag over 1891 en de daarbij aangewezen aangeslagenen in hunnen aanslag gehandhaafd of daarvan teruggebracht of afgevoerd. Vervolgens wordt de 4e wijziging der ge meente begrooting voor 189 L goedgekeurd. Worden voorloopig goedgekeurd de be- giooting.rn voor 1892 van het Algemeen armbestuur, Gasthuis, Burgerweeshuis, Ka mer van Koophandel en de dd. schutterij boven de respectievelijke bedragen van f 8880, f 15558,81 f 7005,12'f 435 en f 1784,50. Wordt besloten tot vaststelling der sub- sidiën voor het jaar 1892, als volgt Aan het Burg. A. tot een bedrag van f7400 Gasthuis 6550 Burger 5990 en hierna overgegaan tot behandeling en vaststelling der gemeentebegrooting voor 1892 met de daartoe betrekkelijke rappor ten en adviezen. De begrooting wordt vastgesteld op f 182,25-2,63. Do vergadering wordt daarna gesloten. Morgen voortzetting. Maandag 2 November. Kapelle, by Markusse door not. Merens 6 uur, wisschen in Kapelle, Kattendijke, We- meldinge, Schore. Kapelle, 11 uur by Markusse, wisschen in bosschen in Kapelle, Kloetinge, Schore en Wemeldinge. Inl. dhr. Pelle. Ellewoutsriijk, 11 uur by v. d. Hage door not. Bresser, woonhuis, erf en tuin 850 cA. Dinsdag 3 November. Goes, door not. Pilaar 8 uur ln de Prins v. Oranje, lo. een woonhuis Papegaaistr. van wed. v. Blitterswijk. 2o. een woonhuis Lange Vorststraat 238 van J. v. Blitterswyk. Goes, 12 uur in de Prins ran Oranje door den ontvanger der registratie 26 perceelen keien, heele steen, puin, steenslag; ver beurd verklaarde voorwerpen, geweren, 28 maten, gewichten, plombeerlood. Inl. N. Vis ser Stationsweg. Woensdag 4 November- Ilelnkenszantl. 10 uur voor dhr. Ris- seeuw door not. de Ronde Bresser, 40 olmen ep de hofstede „de Kouse" en 23 naby de meestoof „Vyf wegen." Wolfertsdijk, 11 uur door not. Pilaar voor Wondergem, kasten, klokken, kachels, arbeidersgereedschap, 3 H.A. aardappels, klee deren. Donderdag 5 November. Nleuwdorp, Paardendijk voor P. en J- Karelse 10 uur door not. Pilaar, 80 Canada's, 33 olmen, 41 esschen, 35 abeelen voor werk- hout. Wolfertsdijkby v. Damme door not. Pilaar voor L. Ruisen 12 uur, 130 lammers van gekruist Engelsch ras. Wemeldinge, by Bruker door not, Noor- dijke 1 uur, antieke pendule, canapé, secre taire, mahoniehouten ronde tafel, stoelen met springveeren zittingen, spiegel, porselei nen lamp, Japansche dameswerkdoos, dito theedoosje met busjes, linnenpers, waterfilter. Te zien van 9—12 uur voordon verkoop. Vrijdag 6 November. 's Heer Arendskerkc, door not. Bres ser voor dhr. W. F. K. Lenshoek aan den djjk tusschen Oude en Nieuwe Craayert, 162 Canada's, te beginnen by C. Kosten 10 uur. Zaterdag 7 November. Kapelle, 1 uur bij Markusse door not. Liebert en Pilaar, wisschen in Kapelle, We meldinge, Kloetinge enz. Waarde, 12 uur op Oud Valkenisse voor dhr. Lenshoek qq„ 85 Canada's door uot. Pi laar, afbraak, oud en nieuw riet, een wagen huis en steenen keet, en voor v. d. Weele 8 mestputloopers. Zmdag 8 November. Koljjnsplaat. Te koop by inschrijving 443 olmen, 386 esschen, 60 Canada's van den Emelissendyk, in massa of in 3 perceelen; 10 olmen op Zuidvliet en 140 Canada's of meer werkhout bij Alteklein gemeente Cats. Aan wijzing A. -Janse te Kolijnsplaat. Voorwaar den liggen ter lezing bij dhr. Bybau, biljetten voor of op 8 Nov. bij Z.Ed. Naandag 9 November. Ovezanrï, Haagdijk door net. Pilaar voor dhr. Risseeuw 10 uur, 325 Canada's. Woensdag 11 November. Waarde, by wed. Moeiker door not. de Vos 2 uur voor Zuidweg. eon huis, broodbak- kerij enz. met huis, schuur, erven en tuin 798 oA. Schore, 11 u. bij Van 't Hof door not. Lan sen Croin voor Joosse, een huis en tuin 510 cA. Inl. dhr. Pelle. Kltthem op Ter Linde 9 uur door not. Huvers, 4 merriepaarden, 2, 13, 12 en 7 jr., 1 blauw veulendragend 6 jr., 3 ruinpaarden, 4, 3 en 2 jr., 7 baatgovende melkkoeien, 7 1 l/y en 2j. vaarzen, 6 kweekkalvers, 1 2j. stier, 2 melkschapen met lammeren. 4 vette varkens, kippen, karnhond, marktwagen, 6 menwagens, driewielskar, zaaimachine, 6 ploegen, Waleploeg, 18 eggen, wind- snij-, niangelmolens, bouw-, melk-, zoldergereed schap, mutsaards, hooi, stroo. 'sHeerAblskerke, 10 uur voor dhr. M. Burger door not. Mulock Houwer aan den grooten dijk, 201 Canada's, 100 abeelen, es schen en olmen en 97 tronkboomen met den kap er af. 's Heerenhoek door not. de Ronde Bresser 11 uur byi de Jonge voor Cortvriendt te IJzendijke, 68 olmen en 1 esch in Holle- stelle, in pacht by J. de Jonge. Donderdag 12 November. Kloetinge, 10 uur bij Akkenaar door not, M. Houwer yoor M. Burger, 34 olmen in Abbekinders bij v. Liere; 22 dito by J. v. Liere Cz. te Kloetinge; 2 kaarspopulieren aldaar; 2 abeelen in den boomgaard Baga telle. Én voor den ambachtsheer wisschen en 3 perceelen hakhout in Abbekinderen. Driexvege, Saksendyk door not. Pilaar voor dhr. Bevier de Fouw 10 uur, 300 Ca nada's, Vrijdag 13 November. Goes, op Valckeslot door not. Pilaar voor dhr. Lenshoek half 10, 614 olmen in kavels. Om 1 uur 122 olmen, 12 Canada's, 2 wilgen, 3 eiken, 5 Itaiiaansche populieren en 2 kas- tanjeboomen. Zaterdag 14 November. Borssele, bij inschrijving te koop 225 olmen, 45 esschen, 20 Canada's, 1 eik op Plantlust. Biljetten tot 15 Nov. by C. Rot tier Lzn. Goes, half 10 door not. Pilaar op Valcke slot, 29 esschen, 508 fruit- en 331 tronkboo men by kleine partijtjes. Goes. Te koop by inschrijving in 4 perc. en onder voorwaarden die ter gemeentese cretarie ter inzage liggen, 117 olmen aan de Voorstad en aan de Oostsingel. Biljetten voor 12 uur. Te 1 uur opening. Dinsdag 17 November. Groede, 10 uur op Toren)loeve door not. Hammacher 109 esschen, 119 olmen, 52 Ca nada's, 38 kleine olmen. Aheele-ftoubnrg, door not. de Vos 10 uur by wijlen de Plaa, schaafbank, ladders, trapaen, schragon, delen, mesthouten, kol ders, ribbon, latten, balken, spruiten, eikenh. kozijnen met ramen en zonneblinden, Ame- rikaansch pompje met looden buizen enz., 20,000 oude steen, steenen paardenbak, dito noten, dito dorpels, emmers, schoppen, krui wagens, karooi, 2 kabinetten, tafelkastje, kastklok, enz. Donderdag 19 November. Krabbendijke doorriot. Pilaar voor dhr. W. F. K. Lenshoek 11 uur, 104 olmen, per stuk en in 2 perceelen. Zaterdag 21 November. Kruiningcn, 12 uur door not. Pila«r voor dhr. Lenshoek aan den Oostdijk tus schen Oud Krabbendijke en Kruininge, 244 Canada's en 411 olmen, en aan den Kadijk 58 Canada's. Kapelle, Uit de hand de gemeenteher- berg. Inl. not. Gallis Merens. Y Ondertrouwd FRANS STAAL Pz., Beroepen Pred. te Geesteren, en KLAZINA JACOBA HERDINK. V Gevoelig voor de menigvuldige be wijzen van belangs t ing, zoowel hier als van elders ondervonden gedurende de ziek'e en het overlijden onzer geliefde Echtgenoote en Moeder, TANNETJE ANDRIESSEN, betuig, n ondergeteekenden hunnen welmee- nenden ilnik, J. DE RIICKE. J. WIS h. V. wIs;- E- Schout. T. SCHOUT. Biggekerke29 October 1891. DE ST. HANDWERKEN voor N I CO LA AS ontvangen. Firma Wed. J. 6. HEIJKAM, Goes. des morgens te 11 uren in de herberg bij C. Markusse te K a pe 11 e van wassende in bosschen in Kapelle, Kloetinge Wemeldinge en Schore. Informatiën te bekomen ten kantore\an den heer W. PELLE te Goes. De Notaris PILAAR zal des avonds te 8 urea, te Goes, in het koffiehuis «de Prins van Oranje» te Goes, in de Papegaaistraat, wijk C nr. 70 bewoond door de wed. A. Van Blitters wijk, waarin gedurende 70 jaren het SCHOENMAKERSVAK met succes is uit geoefend te Goe» in de Langevorststraat, Wjjk C. nr. 238 bewoond door Jacs. van Blit terswijk. De Notaris HUVERS zal op des voorniiddags te 9 uren, op de hofstede «Ter Linde,» in de gemeente RilXhem in het als 1 bruin Merriepaard oud 13 jaar, 1 zwart Merrie- paard oud 12 jaar, 1 zwart Merriepaard oud 7 jaar, 1 blauw vcu- endragend Merriepaard oud 6 ja<ir,s 1 bruin Ruinpaard oud 4 jaar, 1 vo- Ruinpaard oud 3 jaar, 1 zwart Ruin paard oud 2 jaar, 1 zwart Menie paard oud 3 jaar7 extra baatgevende Melkkoeien, 7 stuks IV2 jarige en 2jarige Vaarzen, 0 Kweek- kalveren, 1 2-jarigen Stier, 2 Melk- Schapen met Lammeren, 4 vette Var kens. Kippen en Hanen, Karnhond, Marktwagen, 6 Menwagens, Drie wielskar Zaaimachine6 gewone Ploegen, 1 Wale Ploeg,^ 18 Eggen in soort, Veldgangen, Sleepdeuren, Rolblokken, Ge'eselstoelen met Stee nen, Molbord, Snijmolens, Mangel- molens, Rosmolen, Watermolen, Sle den, Mangelrasp, Paardentuig, Hooi vorken, Spaden. Mesthaken, Rieken, Zeisen, Rijven, divers Tuingereed schap, Graanschoppen, Graanbakken, Zeelten, Karn, Tonnen, Boterbakken, Melkemmers, Melkjukken. Teelen, Maten en Gewichten, Meelkist, Graan zakken Wagenzeilen, Kruiwagen, Ladders in soort; Horden, Staken, Touwwerk, Wa gensmeer enz. Eene partij MUTSAARDS, VAAMHOUT HOOI en STROO. liet Hooi en Stroo wordt in den voormid dag verkocht. Op de hofstede bestaat geene gelegen heid tot stalling. te Abeele Souburg, ten overstaan van den No taris J. DE VOS, te Middelburg, op 's morgens te 10 uren, ten sterfhuize van den heer Ms. Df. Plaa, te Abeele-Souburg, van als Schaafbank, Ladders,Trappen, Schra gen, Delen en Stellingdelen, Mest houten, Kolders, Ribben, Latten, Bal ken, Spruiten, eikenbouten Kozijnen met Ramen en Zonneblinden, andere Kozijnen, Amerikaansch Pompje met looden Buizen, zinken Buizen, Water passen, Winkelhaken, verder Tim mergereedschap, Keklcrwindcn, pl.m. 20,000 oude Steen, steenen Paarden bak, steenen Noten, dito Dorpels, eene partij Ijzerwerk, Kalkbakken, Tobben, Emmers, Houwers, Schoppen, Krui wagens, Karooi, Rok, Blokken, Ree pen, Tonwen, Teerpotten, Spaden, Schalen en Gewichten, Verl'molen, Manden enz. 2o als 2 Kabinetten, Tafelkastje, Tafels Stoelen Banken i Bureau, Kastklok, groote Doofpot en 't geen meer wordt gepresenteerd.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1891 | | pagina 2