4 ii ftXlt-E'V SCÏIOOLMIÏI WS. Gemengde Berichlen. ons zullen medewerken om het juiste lich t op deze zaak te laten schijnen. Pr. N. B. Een kniebuiging. Vooral oui den laatsten volzin nemen wij onderstaande uit «De Standaardover. Er moet, vóór alles, nadruk gelegd op het feit, dat dit Kabinet de quaes tie der Landsdefeusie, op wier aidoenuig de liberale partij reeds bij de grondwetsherziening zoo sterk had aangediongen, en waarmee ze het vorig kabinet rusteloos vervolgd heefi, thans, nu de liberalen weer op het paard kw.inen, op den achtergrond schuift, en alzoo, in zijn eigen stelsel, het belang van het vader land achterstelt voor partijoverwegingen. En ten anderen, dat de liberale partij, na bij de stembus onomwonden geijverd te heb ben voor een legerorganisatie in den geest van den heer Bergansius, than*, nu ze de macht in handen kreeg, den tegenoverge- stelden weg ir.sloeg. Dit nu is partijpolitiek van het slechtste allooi, in zooverre ze neerkomt op stuitende inconsequentie en op misleiding van het kiezersvolk. Dit nu betreuren we daarom te ernsti ger, omdat nu niet alleen de Defensie- quaestie op de lange baan wordt gescho - venmaar omdat deze Minister er juist de man naar is, om zulke tijdelyke voor zieningen te treffen, d it voor een volgend Kabinet de deugdelijke regeling onzer De fensie zoo goed als onmogelijk zal zijn. Liet hij de zaken nog in statu qao, dan viel er alleen over uitstel en vertraging te klagen. Maar de Minister Seyffardt is nu reeds bezig met allerlei omver te halen en den toestand zóó te wijzigen dat later goede regeling zeer bemoeilijkt zal zijn. Ook zal dit demoraliseereod op ons offi cierencorps werken, gelija nu reeds van alle kanten steen en been, met name onder de offibierm der infanterie, geklaagd wordt. En het ergste van de zaak is, dat voor heel deze even laakbare als roekelooze po litiek geen andere verklaring goedschiks te geven is, dan dat de opgetreden Ministers zich van den steun var. de fractie Bahlmann als reserve hebben willen verzekeren, voor het geval, dat er oproer in hun eigen le ger uitbrak. Dit toch leent aan uun politiek bedrijf een hoogst vernederend karakter. De liberale partij is, uit partij berekening, voor de presidenten der Noord-Brabantsche kiesvereeaigingen uit den weg gegaan. Geen monsterverbond, neen, eiger Een kniebuiging van het Nederlundsch Libera lisme voor de Ultramontanen beneden den Moerdijk 28 October 1891. KINDERSPEELTUIN. Zaterdag had te Middelburg in den kinderspeeltuin van de vereeniging „Uit het volk-Voor het rolk een wedstrijd plaats tusschen de kin deren die in den afgeloopon zomer, gedu rende de avonduren, den tuin hebben be zocht en in het bezit waren van kaartjes, uitgegeven aan hen, die zich bij de gewone oefeningen hebben onderscheiden. Het programma omvat de volgende zaken: kegelbaan, mast, liggende ladder, brug, staan de ladder, tonnen, stelten, klimstokken, vel en hoog springen, terwijl een 40tal prijzen waren uitgeloofd, waarbij 3 spaarbankboek jes, ieder van f2,50, voor hen die zich liet beste onderscheiden. De overige prijzen be stonden uit snuisterijen, boekwerkjes bene vens andere begeerenswaardigheden voor de jeugd en waren deels aangekocht deels geschonken. Aan den wedstrijd namen een 170 tal kinderen deel en de spaarbankboekjes wa ren bestemd voor den besten kegelaar, voor den besten mastklimmer en voor den net- sten klimmer in de staande ladder. Tusschen het werken in werden, de deel nemers op limonade en biscuits getrakteerd. De prijzen werden toegekend als volgt: Voor het kegelen A. R. Butz (premie), J, Groenewegen, P. Erkelens, A. R. Butz, C. Bos, C. Dourlejn, J. A. Haverkorn, A. Lo- rier, A. Meeuwse, \V. Michels, W. Hagethorn, A. Pundke en M. Koster; voor den mastJ. Koster, J. v. d. Pas, A. van de Pas, W. Smit, P. de Troije, J. Peeman, D. Machielse, J. de Vlieger; de premie verkreeg W. Smit; voor den liggenden ladder, J. Koster en P. van Heulen voor de brug J. Hovejn en L. Dourlejn; voor den staanden ladder P. Kalle en P. de Troje; Voor de tonnen C. de Vlieger, S. Haver korn, W. Koster en M. Hendrikse; voor ae stelten J. Koster, S. Haverkorn, C. de Keijzer en M Hendrikse Voor de klimstokken W. Smit; voor het ver springen A. Hovejr. en J. Koster; voor het hoog springen C. de Vlieger, J. Koster en Joha. Trapman Voor staanden ladder werd geen spaar bankboekje uitgereikt, in plaats daarvan werden er twee toegekend aan L. Dor- lejn en C. do lieger, die voor alle werk tuigen de meeste kaartjes hadden. De heer L K. van der Harst reikte met een harteljk woord de prjzen uit. Alvo rens noodigde hjj de kleinen uit een drie werf herhaald hoera te uiten voor den heer en mevrouw de Stoppelaar, waaraan de deelnemers aan den wedstrijd met enthou siasme gevolg gaven. Daar wj tot onzen spjt aan de uitnoo- diging tot bj woning van dit kinderfeest niet konden voldoen, en ook onze berichtgever verhinderd was, zjn wj verplicht boven staand verslag aan de Midd. Crt. te ontlee- nenechter met de verzekering er bj van onze sympathie met het streven der ver eeniging in deze belangrijke zaak. Te Buinisso wordt een postkantoor gevestigd. Naar men verneemt zijn de betaal meesters van regeeringswege aangeschreven zoo weinig mogelijk zilveren pasmunt uit te geven met het oog op het voornemen der regeering om in hei volgende jaar nieuwe zilveren pasmunt met den beeldenaar dei- jonge Koningin te doen vervaardigen. Heden wordt het kantoor der directe belastingen van Oostburg r.aar Aardenburg verplaatst. Veere. Bij de Dinsdag gehouden verkie zing voor een lid van den gemeenteraad (vacature v. d. Staal; is gekozen de heei A. P. Wouters (antirev.) met 46 van de 87 gel dige stemmen. De heer L. de Nood (lib.) bekwam er 36. Met ingang van 1 November a. s. is, op verzoek, eervol ontslag verleend, behoudens aanspraak op pensioen, aan den kommies der le klasse bij 's rijks belastingen A. van der Staal te Vlissingen (haven;, terwijl de kommies der 4e klasse U. Bosnia met het zelfde tijdstip is verplaatst van Roosendaal naar Vlissingen (haven1. In de Dinsdag te Breskens gehouden buitengewone vergadering van ingelanden van de polders Oud- in Jong Breskenszijn benoemd tot dijkgraaf de neer Jacob van Male, gezworen, tot gezworen in diens plaats de heer A. A. Becu te Groede, en tot lid van den dijkraad van het calamiteuse waterschap Oud- en Jong Breskens de lieer Weijkman te Breskens. Benoemd tegen 1 Nov. tot postbode voor den dienst van Hoofdplaat naar Bres kens v. v., tevens belast mei de buslichting te Nummer Eén. A. A. de Ruyscher te Hoofdplaaten tot postbode vour den dienst der bestelling te SchoondijkeJ W. J. Ross, thans tijdelijk postbode aldaar. M. C. Ongastvrije boeren. Mea schrijft ons Een zweedsi.-h journalist is zoo dwaas om in 't najaar tegen den avond de YVester - schelde te willen oversteken in een heel klein vaartuig. Of 't rank is, zooals zeker blad beweert, weten wij niet, want het blad vermeldt alleen lengte en wijdte en ver zwijgt den derden factor, de holte, welke op het rank zijn niet zonder invloed is. De Zweed moest nabij Hausweert eene fcliuilplaats bij boeren zoeken, die vaak het tegenovergestelde van gastvrij waren. Daar na verdwaalde hij in de zwarte duisternis op de wateren der Schelde. Door eigen schuld of toedoen bracht lijj een paar vree- selijke uren aan de kust van Zuid-Beveland door. In een boerenwoning, aan welke hij in den boozen nacht aanklopte, weigerde men hem eene schuilplaats eindelijk kreeg hij ergens logies op den dorschvloer. Erg ongastvrij zyn die Goesche boeren, lie in de zwarte duisternis een onverstaan- baren Zweed niet dadelijk van een landloo- per k'tnnen onderscheiden, en hem niet da- lelijk een veerenbed in de huiskamer aan bieden §5 Maar de Meliskerksche meid, die was gastvrij. Zij deed in de meer of minder zwarto duisternis de deur open, de man die had aangeklopt sneed haar den hals af. en hare meesteres ontkwam nauwelijks- den dood. Weg met de Zuid Bevelandsche voor ziclitigheid Leve de Walchersche gastvrij heid Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rotterdam ds. C. J. Lamme- rinck te Scheveningerite Kats ds. P. S. Meerburg te Kethel.te Zaamslag (toez.) ds. J. v. d. ,Bergen te Holten (Overijsel Overleden ds. A. H. Overman te Meeuwen Viertal te Vlissingen, (vac. Reesse)ds. J. W. Berkelbach van den SpreJkel, te Bieda: ds. J. C. Prins, te Lexmond ds. J.J.deKat Angelino, te Deil en ds. H. Jonker Jz., te Nij broek. Ned. Ger. Kerk. Bedankt voor Middelburg door ds. J. Hania te Oosterbierum. Tot onderwijzeres aan de Chr. school te Aardenburg is benoemd mej. Sijbenga te Mildelburg. De benoemde hoopt 2 Nov. in functie treden. Middelburg. Examen gymnastiek. Dins dag z(jn geëxamineerd 12 heeren, waarvan 2 werden afgewezen Toegelaten zijn de heeren: C. L. Vink te St Jansteen, A. v. d. Linde te Wollaartsdijk, M. de Zeeuw te Veere, A. J. d Haens te Grauw, F. G. Jurry te Sluiskil, J. de Mejjer te Cadzand, W. Jansse te Grauw, W. J. Hariot te Vlissingen, C. van Schagen te Vlissingen en P. Pauwerte Rotterdam. Middelburg. Vrijdagavond 11 trad de Heer Joh. van der Steur middernachtzendeling uit Haarlem alhier op voor een talrijk en gemengd publiek ter bespreking van het onder werp Middernachlzending. Daar liet Leger des Heils sedert eenigen tijd met dezen ar beid een aanvang had gemaakt, was de be langstelling buitengewoon groot. Velen die later kwamen konden onmogelijk meer toe gang verkrijgen en gingen dus teleurgesteld heen. Naar wij evenwel vernemen zal de Heer van der Steur de volgende week eveneens optreden in eene openbare ver gadering op uitnoodiging van de vereeni ging te houden. DO Nadat de spreker ingeleid was geworden door Dr. Heldring die mededeelde, dat de Middernachtzending het antwoord geeft op de moeilijke vraag: Wat zullen wij met hem doen, die even schuldig vaak nog sehuldiger is dan de vrouw, schetste de Heer van der Steur op eenvoudige maar zeer boeiende wijze het ontstaan van dezen arbeid. Als Zondagsschoolonderwijzer te Haarlem kwam hij in aanraking met gezinnen, w er vaders een hoog weekloon verdienden en wier kinderen toch de sporen van de groot ste armoede droegen. Üy onderzoek was gebleken, dat de vaders hun weekloon vaak ten deele, soms geheel verteerden in ver dachte bier mizen. Dit gaf aanleiding dat men zich des Zateruagsavonds voor deze huizen posteerde ten einde de vaders van het bezoek aldaar terugtehouden. Van lieverlede kwam men toen van het eene tol liet andere. Allengs stelde men voor alle verdachte huizen en bordeelen posten uit. Nadat men eerst te Haarlem hiermede een aanvang had gemaakt, deed men vervolgens het zelfde in alle grootere steden van ons vaderland. Deze inededeeliugeu toonden duidelijk aan, dat deze arbeid, klein in den aanvang, thans reeds zeer uitgebreid, geheel onder Gods lei ding geworden is, wat zij is. Vervolgens schetste spreker met tal van voorbeelden den omvang dien de zonde der prostitutie hier te lande had verkregen en deed gevoelen hoe de iniddernachtzending daartegen een dam tracht op te werpen. Hij stelde met sprekende voorbeelden in het licht dat de omvang en beteekeuis van dit kwaad veel grooter en gruwelijker is dan menigeen denkt. Hij liet uitkomen hoe de arbeid der middernachtszending het geweten des volks zoekt wakker te schudden ten einde te getuigen tegen een kwaad, dat zoo ver reikende gevolgen na zich sleept. Aan het einde deed spreker een beroep op den steun van alle weidenkenden, die na het gehoorde instemming inet dezen ar beid gevoelden en doordrongen waren van de overtuiging dat de Midderiiaclitzeuding een der gewichtigste zedelyke en godvruch tige belangen van ons volk beoogt, en wekte niet slechts mannen, maar bovenal vrouwen wier zaak het in zeer bijzondere mate geldt op om medewerking te verleenen bij dezen arbeid, de eersten door persoonlijke me dewerking, de laatsten door hunne mannen en zonen hiertoe aan 'e sporen en af te staan. Zeer voldaan en onder den levendigen indruk van hetgeen de christelijke lief-ie teger. de zonde vermag, verlieten de aan wezigen de zaal, behoudens een veertigtal mannen, van welke sommigen nog nadere inlichtingen wen chten, onder welken men jhr. rar. L. Schorer Burgemeester ter dezer stede opmerkte,en van welken anderen hunne persoon ijke medewerking toezegden tot wel ken in de eerste plaats de chets en eenige soldaten van liet Leger des Heils behoor den die geheel instemden met de wijze waarop de heer van der Steur dezen arbeid wenschte voort te zetten. Woensdag avond trad vcor eene tal rijke schare belangstellenden in de Ooster- kerk te Utrecht als spreker op dr. Bavinck, docent aan de Theoligi-che school te Kam pen, die in eene belangrijke en boeiende rede, het goed recht der Vrije Universi teit op gereformeerden grondslag verded'gde en het groote belang van deze stichting oor het vaderland met warmte bepleitte. In de eerste plaats betoogde de geleeide spreker.dat onze christelijke en antirevolu tionaire beginselen eene vrije christelijke Universiteit eischen. Spr. zette daarbij uit een, welk een uiteerilnopend verschil er be staat tusschen die christenen, wiar religie alleen bestaat in de redding des zondaars, en de gereformeerden, die belijden, dat Christus Koning is op alle gebied des levens, ook op dat der wetenschap. Het streven der gereformeerden is dat God tot zijne eere kome in alle dingen, terwijl eerstge noemde christenen ziefi enkel bemoeien met de redding des zondaars, en voorts wetens'chap en kunst maar aan de wereld overlaten. Ons beginsel reikt verder, zeide spr. dan de redding des zondaars. Het kan niet rusten voor het alles doordrongen heeft. Dit bewees ook de historie, toen in de derde eeuw, na de lange oveiheersching der heidensche beschaving, er eene chris telijke wetenschap en kunst begon te ont luiken. Dat was eene behoefte, een drang door niets te wederslaan. Zoo ook in de hervorming der J6e eeuw, tot er in het begin dezer eeuw, na de groote revolutie, weer eene behoefte ontstond, om tegen de leerstellingen der revolutie, andere beginse len op elk gebied des levens over te stel len, waaraan onze antirevolutionaire partij haar ontstaan te danken heeft. In de tweede plaats zette spr. uiteen hoe eene christelijke universiteit niet met liet idee van wetenschap in strijd komt. Met klem bestreed hij de meening als of gelooven en weteu in onverzoenlijken Strjjd met elkander, en onvereenigbaar wa ren. Alsof een geleerde wanneer hij zijne studeerkamer betrad, zijn geloof daar niet mede kon brengen. Afgezien nog dat dit niet kan, het behoort en behoeft ook niet, zeide spr. Is het waar dat de beste Christen de beste burger is, niet minder waar is het dat de beste christen (en hij is man der wetenschap) ook de uitnemendste geleer de is. Christus is Koning ook op het eif der wetenschap. En ook daar maakt de Waar heid vrij. Ook daar is Hij mild en ruim voor allen die die Hem zoeken. In de derde plaats ontvouwde dr. Ba vinck het verband dat behoort te bestaan tusschen de wetenschappen en onze chris telijke en antirevolutionaire beginselen. KK ii IS/ VlvEX. Arrondiss. Rechtbank te Middelburg. Dinsdag zijn veroordeeld wegens mishandeling M. P. W., 36 j., werk man, Vlissingen, tot 45 d., E. de K., 23 jbierbrouweisknecht, en B. A. E., 27 j., weikman, beiden Hulst, ieder tot 14 d en H. V., 17 j., Domburg, en J. F. de W., 23 j., Slui.-kil (Terneuzen,, werklieden, beiden tot 7 d. gev. straf mishandeling van een ambtenaarJ. V., 27 j., schipper, ISchore, tot t 15 b. s. 10 d. h. beleedigingC. L V., 17 j., sjouwerman, Middelburg, tot 7 d. gev. straf diefstalW. F., 52 j., werkman, Ter- neuzen, tot 1 m., en C. G., 10 j., zonder beroep, Wissenkerke, tot 7 d. gev. en slrooperij: J. S., 21 j„ arbeidster, J. J. 8., 14 j zonder beroep, beiden Ternpuzen, de le tot '14 d. en de 2e tot 6 d. gev. Allen in de kosten. Vrijgesproken zijn A. C. K., 27 j. en J. de J., 27 j.werklieden, Vlissingen, beiden beklaagd van mishandeling, N. J., 25 j., hvr. van A. L., arbeidster, Oost- en West- 8ouburg, beklaagd van diefstal, en J. A. 8., 13 j., zonder beroep, Terneuzen beklaagd van stroopeiy. Te Middelburg hebben alle personen, die zonder van een perronkaartje te zyn voorzien op het perron waien geloopen en deswege bekeurd de daarvoor verschuldigde boete hadden betaald, terugbetaling \ande door hen betaalde sommen ontvangen. Middelburg. In den nacht van Dinsdag op Woensdag had een feit plaats dat doet zien wie de eigenlijke tegenstanders ïjn der middeniuchtzetiding. Om halt één uur ruiin wandelde de heer Johs. van der Steur met nog een viertal personen door het Schut- tersliufstraatje bij een tweetal beruchte hui zen. Met veel gerucht kwamen daar ongeveer een twintigtal «heeren» aan, die onder ge lach en gezwets voorbijgingen; de heei Jobs. v. d.8leur liep terzyde vau hen. Plotseling sprong één van hen op den heer v. d. S. toe en wierp hem door de ruiten van een daar staand woonhuis daarna gingen deze bel den» in complot by madame Anna binten. De beer v. d. S. duizelig, en bloedende op twee plaatsen werd naar het Bureau van Politie gebracht, alwaar procesverbaal werd opgemaakt van het gebeurdeeen streng gerechtelijk onderzoek is reeds ingestc 1-1. De wonden van den heer van der Steur bleken gelukkig van niet ernsiigen aard te zjjn. (De aanduiding van de vermoedelijke be trekking dezer laffe aanvallers is door de re dactie in dit bericht geschrapt.) Moord te Meliskerke. Dinsdag is de justitie naar Meliskerke vertrokken in zake den daar gepleegden moord. Na eerst in de gemeentekamer nog en kele getuigen gehoord te hebben, begaven de ambtenaren van der, gerechte, zich naar, het ongeveer vijf minuten gaans van de plaats waar de misdaad is g< pleegd gelegen hoefje van Jan Wisse, waar een zeer lang durig onderzoek werd ingesteld. Spoedig nadat de justitie er was werd de bij Wisse in dienst zijnde knecht, de 19-jarige Aarnout Kempe, van het veld, waar hij werkzaam was, binnengeroepen en in verhoor genomen. Nadat hij gehoord was werden nog verschillende in den omtrek wonende personen ondervraagd. Tegen dezen Kempe, die, zooals gezegd is, nog slechts 19 jaar oud is, en niet groot van gestalte doch sterk en gespierd, schijnen ernstige vermoedens te zyn gerezen. Hij was, sedert een halfjaar bij Wisse in dienst, was een soort windbuil, had steeds geldgebrek, zat slecht in de kleereu en had ook schulden. Naar wij vernemen moet zijn meester sedert het gebeurde hem van den moord verdacht hebben, zoowel omdat hij èn Woensdag avond en Zaterdag avond niet thuis was, als wijl hij zeer geldzuchtig was en zich vroeger wel eens had uitgelaten dat het niet zoo gevaarlijk was een moord te plegen, mits men het alleen deed. Zaterdagavond moet hij eerst na tien uren thuis gekomen zijnhjj was ontdaan en se dert de moord gepleegd was zeer gejaagd. Zondag maakte de bewoner van het hoef je de opmerking dat een luik in .ie schuur openstond en Maandag ontdekte hij in de voederbak der kalveren bloedsporen, van welke bevinding hij aan de autoriteiten kennis gaf. Het onderzoek, naar aanleiding van een en ander ingesteld, moet aan het licht ge bracht hebben, dat aan het wambuis vau Kempe een knoop, van dezelfde soort als er een met bloed bevlekt op de plaats der misdaad gevonden is, ontbrak, terwijl ook zijn schoenen pasten in de sporen, daar gezien. Overigens moet de verdachte zich meer dan eens uilgelaten hebben dat hij niet lang meer als boerenknecht dienen zou en had hy, tegen de gewoonte- Zondag ochtend zijn goed niet in de wasch gegeven. De verdachte was, toen hy in verhoor genomen werd, buitengewoon kalm; hij sprak de hoop uit dat het niet te lang duren zoude, omdat hij zijn meisje, dat naar Middelburg was, moest gaan afhalen. Tijdens het onderzoek zat hij in de bak- keet, praatte druk met ieder die in zijne omgeving was en speelde met de kinderen van zyn meester. Nadat het onderzoek, waarbij ook nog de zeventigjarige weduwe, wier dienstbode vermoord is, gehoord werd, tot ongeveer acht uren geduurd had, werd Kempe, die tot het laatste toe kalm bleef en alle schuld ontkende, te voet en geboeid dooi twee ge rechtsdienaren naar Middelburg overgebracht, 4 De verdachte is en ongehuwd. De nieuwe b dam heeft, volgens drie agenten van zij kennelijk sterkt in hun diensttijd. V herberg werden a gestraft met intrel Eenige Asser de Prov. Dr. en volgende: «'t Is tegenwoordig meen geklaag van meer aanspraak te Lotsverbetering! is schoolmeester en schutters van '30 Wanneer men ech jonge onderwijzers straat maken, lijkt het zoo kwaad hel regel voor ons, diei trekken. Maar af ij r is hun zaak en w meer van zeggen van 't hart, dat te denken, dat or benijden is, nu egoïstisch door ailt Daar heb je bijt het loon is hier n land en wanneer er toe overgingen te bjluoiien, zouden naar Holland vert Vei der heeft m over Zondagsrust, meer behoefte dat 't Zondags vaak n kunnen dan om d of 6 uur 's avonds hebben dan reeds geluid. Zoo zoude Zaterdagavoi broek een hev ge boerenknechts plas danig van messen dat den een het den mond geheel tloedveilies geheel teloos naar een vervoerd. Ttians dat men het ergs Te Ouden boa brikanten den pril 100 kilo gebracht! Uit de vergif teraad te Valkenbl Dr. Kerens, (tof leugenaar De voorz. Ik liegt, ik houd alle nomen onderzoek Dr. Eerens. naar, maar gij v<J ook bij and 're hebbende op de gl redenaar slaat he| op de tafel). De voorz. Ik liever achterwege I onpassend zijn en| tegen de tafel bel Dr. Eerens. ook nog op een bruiken. De voorz. Ik om zulks niet tel De schande! la nde in Ede tegq toor d, hebben i in een groote Di] Daar heeft het «kazerne» van h| ijzeren deur open De «soldaten» or| een achterdeur politie de rust ko Per Telegrsl sterdam» vani del dezer van Rotteil trokken en waarj uit Zeekind ware| dag) te New-Yori spoedige reis dus! Zeldzame ej toenspinnerij te liet met een acctj dien tijd gingen verzoek van derj het leknrt mei de schuldeischers| som van 228 du Een der k<| het Greenwood marmeren graftod daar heeft laten I in een burgerlijk veroordeeld werd de schuldeischerj geen beslag korf zich meester van gulden waard is met den verkoop hij de schuld nil F.dison ii wereldtentoonstel treinen te laten <>n Milwaukee nal Hij beweert, dal kan gemaakt wil Drie vaste statiol voor de exploital York en Philadef verkregen worde

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1891 | | pagina 2