verkoopen I perceel Tarwe, Een WOONHUIS, Broodbakkerij ...Winkel, Vruchten te Velde, 2 WOONHUIZEN en ERF, 2 perceelen Paardenboonen, Openbare Verkooping BROODBAKKERIJ, openbaar verkoopen Bouw-, Melkers- en Zol dergereedschappen en HUISRAAD, Overzicht van Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz AANBESTEDING. MARKTBERICHTEN Dinsdag 4 Augustus 1891, verkoopen: Woensdag 5 Augustus 1891, op Vrijdag 7 Augustus 1891, Woensdag 12 Augustus 1891, publiek verkoopen met KAiNTOOR, SCHUURTJE en grooten TUIN, op Donderdag 13 Augustus 1891, publiek verkoopen op Woensdag 19 Augustus 1891, ■vuur. Nal a 1 uur kokens, laat men de erwten in hetzelfde water koud worden, sluite de flesschen luchtdicht en zet ze weg tot men ze gebruiken wil. Een vijfjarig kind te Aureep (Dr.) ■werd dezer dagen door een adder ge beten. Daar het door venijn aangetaste lichaamsdeel hevig opzwol, werd genees kundige hulp ingeroepen toen het reeds te laat was. Het kind stierf aan de gevolgen. k R.eeds eenige jaren geleden las men in de «Vriend van Oud en Jong» het vol gende recept tegen beeneter. Neem twee lood radiksina of Chinawortellaat dat op éen kan water tot de helft verkoken, ge bruik daarvan dagelijks twee kopjesin wendig en uitwendig wassche men herhaal delijk de wonden met hetzelfde afkooksel. Met Gods zegen volgt de genezing zeker. In de Badensche bosschen nabij Breda werd Woensdag-morgen een fatsoenlijk ge kleed man van middelbaren leeftijd op den grond liggende, gevonden. Toen men hem ophief, hield hij de handen voor de oogen, sprak in het geheel niet en ging weer lig gen. Daar hij zonder geld was, bracht men hem naar het politie-bureau in de stad en vervolgens naar de gevangenis als land- looper. Tot nu toe volhardt de man in zijn stilzwijgen en zonderlinge houding. Hij houdt onaigebroken de handen voor de oogen en buigt het hoold voorover, wanneer men de handen wegneemt. Men weet niet iriet welken persoon en landsman men te doen heeft. De Raad der gemeente Wiscli heeft besloten dat geen kind beneden 12 jaren arbeid mag verrichten in de uren, waarop openbaar schoolonderwijs wordt gegeven. Onder arbeid verstaat de verordenii.g die werkzaamheden, welke in artikel 1 der wet van 5 Mei 1889 (Stbl. 48), als niet onder die wet vallende worden opgenoemd. Overtreding) van deze bepaling wordt ge straft met eene geldboete van ten hoogste ƒ5 en hechtenis van ten hoogste 6 dagen. In het schilderachtige, overoude stadje Scliwyz, in de nabijheid van het Vierwoud- stedenrneer gelegen, is gisteren, op eene door de geschiedenis gewijde plek, het groote nationale feest ter herinnering van het vóór zes eeuwen gegronde Zwitsersche eedverbond aangevangen, 's Avonds te half acht galliet klokgelui van den toren op het Schwyzer raadhuis het naar alle richtingen weerklin kende sein, dat de feestviering zou beginnen. Op het zelfde oogenblik stemden alle toren klokken in geheel Zwitserland met dit tee- ken in. Men berekent, dat Helgoland eiken Zondag door 1700 vreemdelingen wordt bezocht. De overstroomingen in Britsch-Indië zi jn nog in hevigheid toegenomen. Ruim 300 menschen verdronken, vele huizen stortten in en geheele kudden vee zijn door den stroom weggevoerd. Te Constantinopel zal binnenkort de eerste bierbrouwerij in Turkije verrijzen. Tot heden had de sultan steeds geweigerd zijne toestemming te geven tot het fabricee- ren van bier in zijn rijk. l)e ondernemer is een Turk. De ko/akkenluitenant Bahkrnontoff is ongetwijfeld iemand, die veel van wandelen houdt. Hij liep nu reeds dertien maanden, o. a. een voettocht makende van Vladivos- tock naar St. Petersburg (15,000), en is dezer dagen uit laatstgenoemde plaats, even eens te voet, naar Parijs vertrokken, waar hij binnen twintig dagen denkt te zijn. In een afgelegen buurt teSaint-Giles is het verminkte lijkje van een achIjarig meisje gevonden. Van den moordenaar was echter tot heden geen spoor te vinden. Omtrent het doel van de misdaad is geen twijfel mogelijk daar het lichaam van het ongelukkige kind de sporen vertoont van de schandelijkste mishandeling. Groote schat gevonden. Te Bentlicn in Silezië heeft men een groote menigte gouden muntstukken ter grootte van een 20-markstuk gevonden. Een deel van dezen draagt de beeltenis van koning Otto van Boheme en het jaartal 1508. Men zegt dat er in het geheel een millioen muntstuk ken bij elkaar liggen. -- De bekende sterrenkundige Langley te Washington, heeft zich sedert vier jaren bezig gehouden met proefnemingen ter be antwoording van het eeuwenheugend vraag stuk van het vliegtoestel, waarvan hij de eerste uitkomsten aan de Academie van Wetenschappen te Parys heeft medegedeeld. Hij meent te kunnen bewijzen, dat met de tegenwoordige motoren men reeds de noodi- ge kracht bezit om zware lichamen in de lucht op te houden en daaraan eene zeer groove snelheid te geven. Tevens meent hij te hebben uitgemaakt, dat indien een vlak zich horizontaal in de lucht beweegt er minder kracht noodig is om het op te houden naarmate de snelheid toeneemt. M. a. w. hoe sneller het toestel zich beweegt, boe meer het zal kunnen dragen. Een I luchtballon daarentegen moet men grooter maken, naarmate die meer dragen moet en daarvoor tevens den weerstand van de lucht vermeerderen. De stad Reading, in Pennsylvanie, wordt geteisterd door een ware vlooienplaag, welke geweten wordt aan een aantal onlangs aangekomen Russische landverhuizers. Zelfs in de woningen der rijkste ingezetenen kan men 's nachts niet slapen en het moet kluch tig zijn de radelooze bewegingen van fraai gekleede dames en heeren te zien, die zelfs op straat elk oogenblik den strijd tegen de «vreesbre dieren» te voeren hebben. Dinsdag 4 Augustus. f*oes, 8 uur in de Prins v. Oranje door not. Pilaar, 2 woonhuizen, Langevorststr. C 251 en 252. Woensdag 5 Augustus. WissenkerLe, op Klein Kampvliet door not. Roelof 10 uur, 4 paarden 5—20 jr.. 1 veulen, 12 stuks hoornvee, 2 varkens, 1 drachtig, pluimgedierte, menwagens, ploe gen, eggen, moesmaker, karn- en melkgereed- schap. Gapinge, bij Goedbloed door not. Tak 10 uur, 2 merries 14 en 18 jr., 4 baatg. melkkoeien, 1 kalfdragende vaars, 1 17sJ- vaars, stieren, ossen, kweekkalvers, 2 melk- schapen, vet varken, karnhond met hok, 2 ploegen, landbouw-, zolder- en melkge- reedschap, paardenwant, veer wagen, markt wagen, menwagen, driewielskar, 6 eggen, eikenh. kabinet, fornuiskachel, veldvruchten, hooi, nagras, etweide enz- Kierikzce, in Het huis van Nassau door not. de Clercq 12 uur voor E. Tuynman, wagenmakerfj, huis, schuur en erf, 7 woon huizen, pakhuis en erven Visschersdijk. 's Heer Arendskerke, 6 uur bij de Ruiter door not. Pilaar voor dhr. Lenshoek 1.60.20 tarwe en 1.87.56 paardenboonen in Schengepolder Eindenwege. Donderdag 6 Aug. Middel burg, 1 uur in de Vergenoeging door not. Tak, verhuren voor den polder Walcheren bouw- en Weilanden, dijken en vischrecht in Westkapelle, Serooskerke, Vrouwepolder, Veere, Biggekerke,Vlissingen, Ritthem, Middelburg. Zijkanten der straat wegen Middelburg, Serooskerke, Domburg, enz- Wissenkerke, 2 uur in de Kroon door not. Roelof, 31 H. veldvruchten in landen van Klein Kampvliet, als tarwe, gerst, ha ver, paardenboonen, paardenpeen, suiker peen, klavers, mangels, aardappels. ft'ieuw en St. .(ooiland. 6 uur in de Roode Leeuw door not. Tak, veldvruchten op bouwland „de Hoogte" tarwe, aardappelen, haver en bruine boonen. Baarland, door not. v. d. Kloes 12 uur in gemeenteherberg voor diaconiebestuur der Herv. gemeente voor 7 jr. verpachten 17 perc. bouwl. en 21 perc. tuingrond samen 5 H. 57 A. 68 cA. Middelburg, Hotel Abdy 1 uur tiend vruchten in de gec- particuliere tienden in Walcheren. Ierseke, 11 uur op Bekhof voor C. Duynkerke door not. Mulock Houwer 1 eikenh. kabinet, bureau, tafels, stoelen, geit, koper glas- en aardewerk. Vrijdag 7 Augustus. Colijnsplaat, 1 uur in de Patrijs door not. Noordijke een woonhuis van G. Stolk bakkerjj) winkel, schuur, enz. groot 465 c.A. Vlissingen, 7 uur in Hotel de Commerce door not. de Wolff, 4 huizen Prinsenstraat. Domburg, bij de Korte door not. Loeff 10 uur, 2 bruine merriepaarden 15 en 17 jr., 5 melkkoeien, 1 kalfdragende vaars, 2 2jarige vaarzen, 4 vaarzen 20 mnd., 1 jaarling en 1 halfjarige vaars, 2 mestputloopers, 2 scha pen, 2 ploegen enz. en huisraad. Zaterdag 8 Augustus. Zoutelande, bij v. Vlaanderen 10 uur door not. Loeff, huis, schuur enz., erf en weiland op het dorp gemerkt no. 55 En 13 perc. wei-, bouwl. en sprink, mest. Maandag 10 Augustus. Goes, in de Vriendschap door not. Paar- dekooper Overman 7 uur voor wed. van Kalmthout, een woonhuis 61 cA. Magdale- nastraat. Groede, 11 uur voor erven Brakman door not. Hammacher, zaadzeilen. Inboedel, oud porselein, beekon, plaatwerken, kaar ten. En om 7 uur in de drie Koningen, een woonhuis, enz. Ringstraat 658 cA. Te zien Vrijdag van 2—5 uur. Donderdag 11 Augustus. Vlissingen, 7 uur in de Oude Vriend schap, een huis Scheldestraat 196 door not. de Wolf. En om 10 uur b(j wylen Louman, meubelen enz. Woensdag 12 Augustus. llcinkenszand, 11 uur bij Rijk voor erven mr. v.Dishoeck door not. Mulock Hou wer, woonhuis, kantoor, schuurtje en tuin 1260cA. Verhuurd aan dhr. de Ronde Bresser. JEIIewoutsdijk, 10 uur, bij v. d. Hage voor 7 jr., verpachten bouw- en weilanden en zeedijken van Herv. kerk en Burgerlijk Armbestuur. Door Notaris Paardekooper Overman is Zaterdag in de gemeenteherberg te Oude- lande ten verzoeke van J. Goud aldaar voor 7 en 4 jaren publiek verpacht 5J35.84 H. A. bouwland in Oudelande en Baarland. De opbrengst liep tusschen de f24 en f66 per gemet en de totale jaarlyksche opbrengst was f571.17 of ongeveer f80 meer dan de vorige 7 jaren. Voorts de grasetting van 90.90 HA. boomgaard te Oudelande, waarvan de opbrengst was f 15 per gemet of f 3474. RILLAND-BA TH. Zimmermanpolder. Ten overstaan van den deurwaarder Holl- mann te Goes werd Vrijdag ten verzoeke van den Heer van Weel verkocht verschil lende perceelen vruchten te velde tot een bedrag van f■8073.26. Tarwe gold van f100 tot f109 en de gerst van f101 f103 per bl. gemet. Maandag 10 Aug. Middelburg, 12 uur door directeur der registratie in het Oost-Indisch huis het uitdiepen van den spuiboezem gelegen voor den Vergaertpolder bij Philippine. Aanwijzing 6 Aug. 11 uur. Biljetten tot half 12 op den dag der besteding. Bestekken a 50 cent bij den hoofd-opziener en bij den ont vanger te Hulst. Donderdag 20 Augustus. Middelburg, 10 uur in de Abdij, het bouwen van een steenen duiker op beton- fundeering tusschen de mijlpalen 2 en van het le gedeelte van den prov. weg van den Rijksweg bij Breskens naar Nieuwvliet. Biljetten voor 19 Aug. 3 uur. Bestek ter lezing op Prov. Griffie, den hoofdingenieur te Middelburg. En |te Terneuzen, Breskens, Groede, Oostburg, Schoondjjke. LAATSTE BERICHTEN. Linschoten. Heden nam de WelEerw. Heer ds. P. Snoep afscheid van zijne ge meente met de woorden uit Rom. 835a. Een talrjjke schare woonde de plechtigheid bij. Bruine Boonen Witte K anar i ezaad Duivenboonen K oolza ad Rotterdam, 3 Aug. 1891. Tarwe 25 cent hooger. Buitenl. onveran derd. Meel hooger. Nieuwe Tarwe - 7.25 - 10.50 Rogge- 7,25 - 8,40 Wintergerst -4.50 - 5.60 Zomergerst - 4.25 - 5.50 Chevaliergerst -4.75 6.25 Haver- 3,— - 4.80 Paardenboonen - 7.— - 7,50 Erwten 8.- 9.- Kookerwten. -10.25 - 11.50 -11.25 - 15.50 -10.- -10.85 - 7.50 - 9.25 0.00 - 0.- - 0,00 00,00 Op de VEEMARKT van heden waren aan gevoerd 00 paarden, 0000 magere en 134 vette runderen, 177 vette-en graskalveren, 0 nuchtere kalveren, 1509 schapen of lam meren, 848 varkens, 0 biggen. De prijzen waren als volgtvette runderen le qual. 76, 2e qual. 68, 3e qual. 64 a c., kalveren lequal. f 0,37b, 2e qual. 80 a 82s c. schapen le qual. 70, 2e qual. 60 c., varkens le qual. 21 a c., 2e qual. 20 a c. 3e qual 19 c., licht soort 18 a 19 c. VLASBEURS. 3300 steen blauw, 000 wit. EIEREN f3,20 a f3,40. Fan de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP. Zeer vast, prijzen onveranderd. PETROLEUM. Stil, Loco 17,65 E. Najaar f7,60 Ent. AXEL, 1 Augustus 1891. Oude Tarwe fO.— a fO. Nieuwe Tarwe f 12.50 af 13.- Rogge f10.- a fO.- N. Win tergerst fO.— a fO. Zomergerst fO.— a fO.- Haver f8.- a f9.-. Kookerwten f a f Vo rerwten f 10.— a f Paardenboonen f 0.— a f 0. Lijnzaad f—a f Alles per 100 K.G. Aardappelen f2.— per 104 K G. BURGERLIJKE STAM). Van 1 tot 3 Augs. 1891. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A. van Geiler jm. 29 j- en M. W. C. Tilroejd. 25 j. M. M. Blankertjm. 30 j. en J. Barends jd. 30 j. BevallenE. van den Broeke geb. Simonse. z. C. van den Berge geb. Versluis, z. S. M. Groenewegen geb. Vos d. M. Wiessner geb. Hengst d. C. Keulemans geb. Gast. d. W. Timmerman geb. We melink Entink. z. J. M. J. Timmermans geb. Langejan. z. OverledenA. H. van Deinse 72 j. d. J. Davidse 67 j. wed. van S. Osté. Levenloos: Eene dochter van A. Carpani en A, Brinkhuizen. GOES. Ondertrouwd: Pieter Rejack 24 j. jm. en Katharina Rijn 21 j.jd. le. huw. afkond. Jacob de Bad 22 j. jm. te Kattendijke en Laurina Breeweg24 j. jd. te Kloetinge onlangs te Goes. Foort Bustraan 24 j. jm. te Wemeldinge en Adria- na Bosman 24 j. jd. te Wemeldinge onlangs te Goes. GeborenPieter Hendrikus z. v. Pieter Geluk en Jannetje Geene. OverledenJannetje Cornelia 3 j. d. v. Jan Dodmond en Martina Hengstmengel. Over de maand Juli 1891. KRUININGEN. Geboren Jan z. v. Hen drik George Bruggeman en Catharina Smit, Bartel z. v. Leendert Meeuwsen en Adri- ana de Bel, Klazina Janna d. v. Johan- nis Evert van der Slikke en Anna Citlia- rina de Visser. OverledenMaria Nieuwenhuijse 10 w. d. v. Johannes Nieuwenhuijse en Jacomina Pieper, Leendert Duindam 3 w. z. v. Dames en Neeltje Adriana vanWillegen. Gehuwd: Adriaan Verhulst, 26j.jm. met Maria de Bel 23 j. jd. beiden te Kruiningen, Duije Houtzager 25 j. jm. met Cornelia Wonderghem 17 j. jd. beiden te Kruiningen. ADV ERTENTIEN. V Gisteren avond, half twaalf ure, overleed na zeer kortstondige ongesteldheid onze geliefde vader en behuwdvader, de heer L. ROTTIER Jz., in leven Dijkgraaf van den polder Borssele, in den ouderdom van bijna 87 jaren. De Heere van leven en dood leere ons allen berusten in Zijnen alleen wijzen en ondoorgrondelijken raad. Zijne bedroefde Kinderen, Jn. ROTTIER Lz. M. ROTTIER, geb. Karei.se. C. ROTTIER Lz. M. ROTTIER, geb. Nijsse, Jb ROTTIER Lz. J. ROTTIER, ceb. Bakker. O. DOMINICUS, geb. Rottier. K. DOMINICUS. Borssele, 30 Juli 1891. Y treurende over het verlies van onzen veelgeliefden zoon en broeder die ons voor slechts twee maanden door den dood ontviel, werden wij wederom diep bedroefd daar het den Heere behaagde na een gedul dig lijden van ons weg te nemen onze ge liefde dochter, zuster en behuwdzuster CORNELIA, in den ouderdom van ruim 24 jaren. A. LOUWS. J. LOUWS geb. Adriaanse. Serooskerke, 31 Juli 1891. De Notaris PILAAR zal des avonds te 8 uren, te Goes, in «de Prins van Oranje», te Goes, in de Langevorststraat, wijk C nos. 251 en 252. Te veilen zoo afzonderlijk als in massa. De Notaris PILAAR zal des avonds te 6 uren, te 's-Heer Arends kerke, in de herberg bij Jan de Ruiter, voor den heer W. F. K. Lenshoek, groot 1.6020 Centiaren, groot 1.8756 Centiaren, wassende in den Schengepolder, nabij ,t Endenwege. van eene ten overstaan van den Notaris M. NOOR DIJKE te Colijnsplaat 's namiddags 1 uur, in de gemeente en op het dorp Colijnsplaat, in «de P a t r ij s» ten verzoeke van den eerstingeschreven «ehuldeischer laste G. Stolk van tevens ingericht tot met SCHUUR, VERDERE TIMMERING EN ERVE, staande en gelegen in de gemeente en op het dorp Colijnsplaat, aan de noordelijke helft der oostzijde van de voorstraat plaat selijk bekend in wijk C no. 15, kadastraal Sectie A nummers 204, 205 en 206, groot 4 Aren 65 Centiaren. De Notaris MULOCK HOUWER zal op 's voormiddags te 11 uren, te Heinkens- zandin de herberg van P. Rijk, voor de erven van den heer A. E. Van Dishoeck, j te Heinkenszand, op het dorp, groot 1260 Centiaren. Verhuurd aan den heer De Ronde Bresser tnt 31 October 1893 voor f250 's j iars. Deze huur eindigt bij verkoop. Het huis is eiken Maandag van 2 tot 4 uur te bezichtigen. De Notaris MULOCK HOUWER zal 's voormiddags te 11 uren, te Krabbendijke, aan het sterf huis van den heer J. Abra- hamse, 2 eikenhouten Kabinetten, 1 Secretaire, '1 Barometer, JU-- 2 Kachels. 2 Klokken, 2 Tafels, 4 Spiegels, eiken houten Ledikant, Stoelen, 3 veeren Bedden, Koper-, Tin-, Glas-en Aar dewerk, waaronder eenig oud Porce- lein, alseenige stellen Potten en Kommen, Borden, Kopjes en Scho teltjes, fraaie Schotels enz. De Notaris A. M. TAK zal des voormiddags te 10 uren, op de hofstede bewoond door P. Spruijt te Domburg op het dorp, in het 1 zwart Merriepaard oud 7 jaien, 1 zwart Ruinpaard oud 16 jaren, 2 baatgeven- de Melkkoeien, 1 Kalfdra gende Vaars, 1 Marktwa gen, 2 Menwagens. 1 Drie wielskar, 1 Langwagen, 2 Ploegen, 7 Eggen, 1 stel Wielen met breede vellingen, Arreslede, Sleepdeur, Voorsleper, Veldgang, Kruiwagen, Watertobbe, Wagenzeil, IJsbak, Spekstander, Reepen en Blokken, Heuldeelen, Dilthouten,den Mestput, Paardenwant, EENE PARTIJ waaronder: Karn, Roomtonnen, Ka binet, Tafelkastje, Lessenaar, 1 Bed met toebehooren, Porcelein, Aarde werk en meer andere Goederen. VOORTS EENIGE als: Tarwe, Ilaver, Paardenboonen, Witteboonen, Mangels en Etweide,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1891 | | pagina 3