Gemengde Berichten. Overzicht va lerwege in ons Vaderland niet weinigen als lidmaten van de Ned. Herv. Kerk be- hooren of als leden tot haar in betrekking staan, die zich niet ontzien openlijk met godsdienst en kerk den spot te drijven, en in weerwil daarvan uit allerlei oorzaken er toch niet toekomen om hun lidmaatschap op te zeggen en van alle betrekking tot de Ned. Herv. Kerk afstand te doen Overwegende, dat dit niet opzeggen van lidmaatschap of dat niet uitdrukkelijk vaar wel zeggen van alle betrekking tot de Ned. Herv. Kerk, deels hieruit voortvloeit, dat zq zulks nauwelijks de moeite waard ach ten, maar deels ook daaraan is toe te schreven, dat zij niet gezind zijn afstand te doen van den invloed, dien zij in som mige gevallen op den gang van zaken in het kerkgenootschap nog kunnen uitoefenen Overwegende, dat onverschillig aanzien van dit niet te loochenen feit een oneer geacht moet worden voor onze Kerk, haar aan verachting blootstelt, den leugen in haar bevordert Overwegende, dat hel gevaar, dat hierin voor het godsdienstig karakter onzer Kerk gemeenschap gelegen is, minstens even groot en belangrijk geacht moet worden als het gevaar, waardoor in de jaren der doleantie haar kerkgenootschappelijke rech ten bedreigd werden Overwegende, dal in de jaren der do leantie niet weinig personen van het lid maatschap der Kerk ontzet en van alle betrekking tot haar vervallen zijn verklaard, wien nochtans een gunstig getuigenis om trent hun oprechte liefde lot den godsdienst niet kon of mocht onthouden worden Overwegende, dat het altijd onraadzaam is met twee maten te meten, dat duide lijk uitgesproken en als zoodanig gewilde spot met den godsdienst wel allereerst mag worden aangemerkt als verzet tegen de hoogste orde die de Kerk geacht rrioet wo) den voor te staan; (Wij cursiveeien Red.) Overwegende, dat de voorbeelden van tucht in de hier bedoelde gevallen door Kerkeraden toegepast, wel niet geheel ont breken, maar toch uiterst zeldzaam zijn Overwegende, dat voor kerkeraden niet zelden groote moeielijkheden zich kunnen voordoen, om zonder van hooger hand daartoe te zijn aangespoord, in dezen hun plicht te doen Voelt zich gedrongen aan de Synode ah hoogste bestuur der Kerk te kennen te geven, dat het hier aangevoerde verschijnsel haar bezwaart, haar hinderten dringt er bij de Synode ten ernstigste op aan, de ker keraden op te wekken om tegenover dat verschijnsel niet onverschillig te zijn en werkeloos te blijven en hen met haar voor lichting te dienen, hoe in dezen te hande len, op lat de eer der Kerk als gddsdienstige gemeenschap gehandhaafd blqve.» Een illustratie. Een aardige illustratie van de liefde der liberalen voor de kerk en voor den godsdienst geeft het volgend ingezonden artikeltje in het Vaandel: «Onlangs hebt ge in dit blad een bericht opgenomen aangaande de liberale partij en den gemeenteraad van Kampen. Niet die partij kwam op voor de rechten der Ned. Herv. gemeente te dier stede, maar wel de heer Noordtzq. Deze bepleitte de belangen dier gemeente op rechtsgronden, waarvooi de liberalen schenen blind te zijn. 't Kon ook niet anders; voor een antirev. is recht, recht. Ook in den gemeenteraad van Harlingen is Zaterdag 18 Juli een aardig stukje afge speeld ware de zaak, waarover het ging, maar niet zoo ernstig. Hier is een weeshuis. Omdat het grootste deel van het weeshuis-budget moet gedekt worden door den gemeenteontvanger, koint telken jare de begrooting van het weeshuis bij den gemeenteraad ter goedkeuring in. Nu koint op die begrooting een post van f 100 «voor godsdienst-onderwqs aan de wee zen.» Ge vermoedt zeker, dat de heeren Leenmans en Burger, predikanten der Ned. Herv. gemeente alhier, met die som gaan strijken. Maar dan hebt he het mis. Een predikant van een naburig dorp mag die honderd gulden verdienen. «Maar», denkt ge mogelijk, dan is die man tocli zeker een man, die de richting van de leeraars der Ned. Herv. Gem. te Harlingen is toegedaan.» b.v. die van Sexbierum of van Achlum. Mis, man, 'tis de heer Mekking, van Arum. Modern 1 Om aan dien ongezonden toestand een einde te maken, stelde het anti-rev. raads lid, de heer de Ruiter, (doleerend) voor genoemde som te schrappen en de leeraars der Ned. Herv. gemeente in de gelegenheid te stellen het godsdienstonderwijs aan de w eezen gratis te geven. Dit voorstel scheen den liberalen heeren niet te smaken. Algemeene stilte Ten slotte meende een hunner, dat men op dat voorstel thans niet kon ingaan, omdat men niet wi-<l, of de bedoelde predikanten het onderwijs gratis wilden geven. De heer De Ruier bracht nu echter een schrq ven van de heoi en L. en B. ter tafel, waarbij zq verklaarden het onderwijs gratis te willen geven en ook, «dat zij zich door de handelingen der voog den in hunne eri der weezrn rechten zagen verkort». Nu komt de zaak in orde, roept ge uit. Ja wel, denkt ge er dan niet aan, dat de ge meenteraad liberaal is! Slechts twee stemmen waren er voor, die van de heeren de Ruiter en Kuhlman (R. C.)'t Valt u niet mede van de liberalen, die zich bij de jongste ver kiezingen veor de 2e Kamer, als zulke warme vrienden van de orthodoxe predikan ten in de Ned. Herv. Kerk. hebben aange diend. Ge hadt zeker niet gedacht, dat ze jn Harlingen zoo spoedig hunne liefde voor die predikanten zouden verloochenen Wat zal Dr. Bronsveld wel zeggen, als /Ed hoort, hoe de heeren L. en B. hier behandeld zijn Oudelande. Donderdag had de instal latie plaats van den nieuw benoemden bur gemeester den heer H. A. Mol. Uit bijna iedere woning wapperde de driekleur. Et- waren vier eerepoorten opgericht, benevens eenige kleinere, waarvan die voor het ge meentehuis inzonderheid de aandacht trok. Het gemeentehuis was den vorigen avond door de jonge mei.-jes van het dorp haas tig zooals de beperkte tijd dat eischte, en toch zeer smaakvol versierd en Ue burgerij toonde clat zij met de organisatie van der gelijke feesten niet behoeft achter te staan bij die van andere gemeenten. Te 4 uur in dei: namiddag zette de stoet zich in beweging om den nieuwen titularis, die zoo pas in handen van den Commissaris des Koniugs den eed had afge legd, plechtig in te halen. De stoet bestond uit een eerewacht te paard, samen 53 ruiters, met een comman dant daarna een rijtuig met de leden dei- commissie, en vervolgens een groot getal burgers en jongelingen met vlaggen in de hand. Aan de ürieweegsche grens werd de heer Mol door drie leden der commissie toegesproker, en uitgenoodigd in hun rijtuig plaats te nemen, waarop hem een welkomst lied werd toegezongen. Daarna had de rit plaats naar en door het dorp. Aan het gemeentehuis werd ZEd. Achtb, toegesproken door den oudsten wethouder C. Meeuwse en daarna door de leden van den gemeenteraad verwelkomd. De avond werd met vele genoodigden genoeglqk door- gebracnt en menige toast werd uitgesproken. Ieder uit de mingegoede burgerij ontving een Gpond krentenbrood. De werkinansver- eeniging, alsmede |de jongelingsvereenigirig werden eveneens met milde gitten verblijd, terwijl de deelnemers aan den stoet op wijn onthaald werden. Vrij lag werden de kinderen op de open bare school onthaald op melk en koekjes. De onderwijzers hielden een aanspraak, waar na een wandeling door het dorp werd on dernomen. Overal hetrschte de beste stem ming, die getuigde van de wederzijdsche goede betrekking tussehen burgemeester Mol en de ingezetenen van Oudelande. ('t Is niet onze schuld dat wij dit bericht eerst heden ontvingen. Bq uitzondering ge ven wij het, niettegenstaande het reeds Vrjj- d ig in andere bladen was gemeld, nog he den een plaats.) Red. Kruiningen. De heer J. Vleugels, klerk bij de maatschappij tot exploitatie van staatsspoorwegen alhier, is als zoodanig overgeplaatst naar Enschede. Het Uijkstelegraafkantoor te Goes verzond gedurende de maand Juli 1891 643 telegrammen, ontving 665, overgenomen en verder geseind werden '1002, totaal 2310. Het telefoonkantior te Wolfertsdijk ont ving 23, verzond 14, samen 37 telegram men. Dat te 's Gravenpolder ontving 28; verzond 25, «amen 53. Dat te Hoedekens- kerke ontving 24, verzond 18 samen 42. Dat te Heinkenszand ontving 38 verzond 35 samen 73; dat te 's Heer-Areridskerke ontving 14, verzond 10 samen 24. Dat te 's Heerenhoek ontving 26 verzond 36 samen 62. Dat te Borsele ontving 22 verzond 32, samen 54. Dat te Nieuwdorp ontving 8 verzond 15, samen 23. Dat te Ovezande ontving 6 verzond 13 samen 19. Dat te Driewegen ontving 12 verzond 14 sa men 2 5. Dat te Ellewoutsdijk ontving 41, verzond 45 samen 86. Dat te Kloetiuge ont ving 9 verzond 14 samen 23. Te Borssele o/erleed in den nacht van Woensdag op Donderdag een der oud ste dijkgraven iu Zuid-Beveland. Be heer L. Rottier, geboren 21 Septem ber 1804, vervulde, nadat hij van 1843 lot 1860 gezworene van den calamiteuzen pol der Borssele was geweest, nagenoeg 31 jaren de betrekking van dijkgraaf van dien polder. Bij de oprichting van het waterschap voor de waterkeering van Ellewouts dijk en Borssele, in 1872, werd hij benoemd tot voorzitter van het bestuur. In 1878 vernieuwde de koning zijn mandaat voor zes jaren, na afloop waarvan de djjkraad hem voor de derde maal aanbeval doch toen viel de beslissende keuze op den derden candidaat. Sedert 1878 was de overledene tevens dijkgraaf van den Koningspolder, na van 1851 de betrekkingen van gezworene en plaatsvervangend dijkgraaf te hebben waar genomen. M. Ct Ongeveer 225 oudstrijders van den tiendaagschen veldtocht waren Zaterdag in de residentie hij ;en tot feestviering. In het staatsspoorstation feestelijk ontvangen, wer den zij met warmte toegesproken door den voorzitter der feestcommissie, Baron Dabla- ing, oud-vrijwilliger der Utrechtsche hooge- school, die op het roemrijk verladen wees op het gelukkig tijdvak van vrede en ver zoening, die van trouw en aanhankelijkheid aan de Dynastie getuigde. Levendige toe juichingen. Acht kleindochtertjes van oud strijders strooiden bloemen. Ten aanschouwe van eene talrijke menigte, onder vlaggen- tooi en met militair eerbetoon had een op tocht naar den Dierentuin plaats, waar het bestuur eene feestelijke ontvangst had be reid en waar ook eene tentoonstelling van merkwaardigheden op 1830 —32 betrekking hebbende, en een feestconcert plaats had. Bij kon. besl. is ingetrokken de be noeming van notaris Fercken, en benoemd tot notaris te Vlissingen de heer W. S. Bosch, candidaat te Dordrecht. Men schrijft ons uit Ierseke: Dat de oesterbank tegenwoordig veel door de aandeelhouders der verschillende maat schappijen wordt bezocht, dat de toestand als van stap tot stap wordt nagegaan, is zeker wel een bewijs dat het weinig over geblevene, na den strengen winter op hoo- gen prijs wordt gesteld. Na de jongst gedane waarnemingen kunnen wij een allergunstigst verslag geven. Immers de oesters zijn zeer veel gegroeid, zoowel die op den grond zijn uitgezaaid, als die nog iu de bakken worden gehouden. Men verbaast zich dat met zooveel ongun stig weer de oesters nog zoo zijn gegroeid, te meer daar de zomerwarmte, voor de ontwikkeling zoo noodig, 'grootendeels heeft ontbroken. Ook op de Bergsche bank is zeer veel groei te bespeuren. Op de schelpen die daar gezaaid zijn voor den aanslag, is reeds een enkel broedje gezien. Naar alle waar schijnlijkheid zullen dus dit jaar de zooge naamde natuurperceelen weer niet de min ste in opbrengst zijn. De val van het mosselzaad, zoo nadeelig op de oesterperceelen, is zoowel op de Bergsche als op de Iersche bank zeer beperkt en zal den groei der oesters niet belemme ren. Te meer daar het spoedig door de zeesterren, waarmede de bank als bezaaid ligt, en die bij voorkeur op mosselen azen, zal opgegeten zijn. De oesters op den grond of in de bakken hebben nooit gevaar om door dien vjjand verslonden te worden, wel zoolang het oestertje nog aan de pannen zit, dan is ook zeker de oester maar niet minder de eigenaar bevreesd voor dat schijnbaar nie tige straaldier. De pannen zijn op een enkel partijtje na in de zee. De opgaven van den aan slag zijn op vele plaatsen nog van minder gunstigen aard. In de Geul, Boomkil en de verschillende ligplaatsen onder Ierseke is de aanslag nog weinigtot heden heeft men pannen van 2 tot 20, terwijl men er ook nog vindt waar niets op zit. Bij Katteudijke en Alteklein zijn ze veel beter: daar worden) ze gezien van 10, 20, tot 40 per pan, schoon er ook enkele zijn, waar niets op zit. Het is gelukkig dat na zoovele en groote verliezen en bij de hooge pacht die op Kat- tendqke moet betaald worden, de punnen er goed zijn aangeslagen. Zal nu de aan slag nog wat bijkomen dan is warmte noo dig, ook voor hetgeen er reeds op is, anders is het te vreezen dat het door de koude verteert. De handel in klein goed, zoogenaamd bakkengoed, is nog zeer slap. Van het vele goed dat 11. Vrijdag op de beurs werd geveild is slechts een partij verkocht, en een paar partijtjes uit de hand. De verzending der groote op het buiten land is bjj een enkele reeds met een proef begonnen. Dat de verzenders ze dit jaar niet voor een appel en een ei van de hand moe ten doen, daarvoor behoeft zeker niet ge waarschuwd te worden. Kfiitk- li\ SMIOOLXIKt'WS. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Harderwijk ds. P. C. A. Halffinan te Koudekerke te Brussel ds. J. Ossewaarde te Sluiste Wissenkerke ds. B. M. Mantz te 's Heer Abtskerke. Overleden ds L. Smit te Nieuw Vennip, oud 30 jaren. Chr. Ger. kerk Ierseke. De bevestiging van ds. Eerd- manszal waarschijnlijk plaats hebben Zondag 30 Aug. a. Ds. D. de Pree te Goes heeft wegens voortdurende ongesteldheid eervol emeritaat aangevraagd. Den 17 September vergadert de Classicale Vergadering ter behandeling van dit verzoek. Velen, in en buiten de kerk van Goes, zullen de omstandigheid die daartoe drong, van harte betreuren. Ds. D. de Pree zou in December van dit jaar zijn 25jarige evangeliebediening hebben herdacht, en wel van 1866 tot 1869 te Serooskerke, daarna te Goes. Ned. Ger. Kerk. Utrecht. Ds. Klaarhamer werd Zondag morgen in de Oosterkerk bevestigd door ds. G. Ringnalda, die tot tekst had Ex. 4:11, het eerste eri laatste gedeelte, n.l. deze woorden: «En de Heere zeide tot hem: wie heeft den meiisch den inomi gemaakt Ben Ik het niet de Heere Des avonds deed in het zelfde kerkgebouw de nieuwe pre dikant zijn intrede, naar 2 Tim. 4:2. Het ruime kerkgebuuw kon 's morgens en's avonds nauwelijks de talrqke schare, die opgekomen was, bevatten. Oostbnrg. Gisterenavond sprak ds. Boss, die sinds zijrie komst te Schoondijke om de veertien dagen 's avonds in de Ned. Ger. Kerk alhier het Woord bediende, een woord van afscheid, naar aanleiding van Ps. 84 6-8. De gemeente zong den leeraar Ps. 1214 toe. Op het examen voor machinisten van koopvaardijschepen is diploma B. uitgereikt aan dhr. W. Sauer. Als onderwijzeres aan de school der Vereeniging voor bijzonder lager onderwijs op Gereformeerden grondslag te Vlissingen, is benoemd mejuffrouw A. C. Ramondt thans als zoodanig werkzaam te Nijverdal. Bij het te Miduelburg gehouden examen vcor scheepsmeter voor binnenvaartuigen zijn geslaagd de hh. Jansen, Wiersum, Eyke en Pannekoek, ambtenaren bq 's Rqks be lasting in de sectie Hulst. De heer D. Koning, van Sluis slaagde Zaterdag te Breda voor de hoofdacte. j De heer P. de Man vierde den len j Augustus zqn 25-jarig jubilé als hoofd dei- school te Meliskerke. De heer A. A. J. Brandes, onderwqzer aldaar, had met eenige vrienden het schoollokaal bq die gelegenheid prachtig versierd met groen, bloemen en vlaggen. In het morgenuur werd de jubilaris door den heer burgemeester en den gemeenteraad met zijn fet-st gecomplimenteerd en hem namens het gemeentebestuur, vele ingeze tenen en oud-leerlingen een keurig koffiie- servies met blad in zilver gemonteerd over handigd, waarbij de jubilaris in gepaste worden den schenkers zijnen welgeineen- den dank betuigde en den heer burgemees ter hartelijk dank zegde voor de wenschen hem bij het overreiken van het geschenk toegesproken. De heer Brandes overhandigde onder ge paste wenschen, namens de schoolgaande kinderen, de leidster der handwerken en zich zeiven, zqn patroon eene sieilijke rook tafel, terwijl het bestuur van het leesge zelschap te Zoutelande, waarvan ZEd. lid is, mede een aandenken aan het feest be zorgde, dat door den heer P. de Man onder dankbetuiging mede werd aanvaard. Ook de armengestichten werden door den jubilaris niet vergeten, terwijl de schooljeugd op heden Maandag 3 Augustus wordt getrakteerd. Des avonds was een der lokalen a giorno vellicht en werd de feestvreugde tot aller genoegen geruimen tijd voortgezet. Moge de heer P. de Man nog jaren tot heil der jeugd aldaar werkzaam zijn. Oostburg. Als een bijzonderheid kan wel gemeld worden, dat er nu reeds vriesgan zen gezien zijn, trekkende in de richting van Noord naar Zuid. Of we daaruit mo gen afleiden dat he gewenschte zomerwarm te vooreerst) niet komen zal Het onwedei' van Vrijdag heeft hier en daar veel schade aangericht. Te Eikerzee ging liet vergezeld van regen en hagel die men een half uur later nog in dichte me nigte hier en daar zag liggen. De bliksem sloeg in een hofstede. Door het dak dei- schuur zich toegang banend, verschafte hij zicli doortocht door de bedstee op den zolder van de daaraan gebouwde woning, drong langs den schoorsteen in een beneden vertrek eo richtte daar verwoestingen aan, gelukkig zonder de verschrikte bewoners te treilen. Zoo werd te Hof van Delft een hooiberg in de asch gelegd. Te Wanswerd werden twee personen in de woning getroffen en werden door den schrik bewusteloos. De hofstede van den landbouwer Pol te Twelloo werd met den ganschen inboedel een prooi der vlammen. Te 's Hertogenbosck is een politieagent die ten onrechte zqn hoofdcommissaris van dronkenschap had beschuldigd, door het gemeentebestuur ontslagen. Enkele avondon hébben thans volksoploopen plaats gehad, bij die van Vrijdag weidende ruiten inge worpen bq den commissaris van politie en zijn buurmanook moesten de straatlan- tuiens het misgelden. De politie dreef de meuigte uiteen. In de laatste dagen werden sommige winkeliers in horloges te Leiden opgelicht door een of meer jeugdige knapen, zonder- dat het de politie gelukken kon, hem te vinden. Vrijdagavond werd echter door een winkelier een jongen aangehouden, die een nieuw horloge te koop aanbood. De politie werd geroepen en nu bleek dat de jongen met nog twee andere van zqn soort de oplich tingen gepleegd hadden Het zijn 16 jarige knapen, uie met slimheid te werk gingen, daar zij bij hun operaties elkanders kleederen aantrokken, om zoodoende de politie het spoor bijster te maken. De burgemeester van Dubbeldam is de dupe geworden van eene landloopers- familie die, na een bezoek, om onderstand aan gemelden heer te vragen, een klein kind van enkele maanden ouderdom op zqn erf achtergelaten bleek te hebben. Hoewel de kb ine stumper eerst geruimen tijd na het vertiek van de ontaarde ouders werd ontdekt, haastte men zich om het paar, dat in de richting van Willem.-dorp gegaan was, te achterhalen. Bij aankomst aan het spoorweg-station aldaar, bleek echter, dat de vogels gevlogen en met den zooeven gepaseeerden trein vertrokken waren. De bladen deelen het volgende staaltje van onbeschaamde ladelichterij medeDrie vreemdelingen, als heeren gekleed, bezochten Donderdag te Rotterdam een sigarenwinkel aan de Mosseltrap, en kochten er sigaren. Na zich even verwijderd te jhebben, kwa men zij wederterwijl een hunner inkoo- pen deed, begaven de twee anderen zich aan de deur en maakten er den bediende die alleen aanwezig was, aandachtig opdat er aan de straat in het keldergat geld lag. De bediende begaf zich daarop naar buiten, om er zich van te overtuigennu werd hij door de beide personen aangegrepen en zag hij door het winkelraam dat de derde persoon zich achter de toonbank bevond en zich een trommel met geld toeeigende, die in de toonbank lade geborgen was. De bediende wist zich los te rukken, spoedde zich naar binnen, greep den vreemdeling aan, wist de voor deur af te sluiten, en riep om hulp. De huren riepen daarop een voorbqgaan- den politieagent te hulp, die den brutalen dief in het bezit van iiet gestolene over bracht naar het politiebureau. De twee andere personen hadden de vlucht genomen. Om doperwten in te maken, doe men ze in flesschen en zet de flesschen in een waschketel niet koud water op het vuur. Na 1 a de erwten in I sluite de flesscli tot men ze geb Een vqfji werd dezer ds beten. Daar h lichaamsdeel he kundige hulp in laat was. Het Reeds een in de «Vriend v: gende recept te; lood radiksina of éen kan water t bruik daarvan d wendig en uitw delijk de wondei Met Gods zegen In de Bai werd Woensdag kleed man van i grond liggende, ophief, hield hq sprak in het gel gen. Daar hq men hem naar I en vervolgens na looper. Tot nt zijn stilzwijgen e houdt onafgebroi en buigt het hoi de handen wegn welken persoon i heeft. De Raad d besloten dat geer arbeid mag ven- openbaar schoolc Onder arbeid zei werkzaamheden, van 5 Mei 1889 die wet vallende Overtreding) va straft met eene f5 en hechtenis In het schi Scliwyz, in de na stedenineer geleg. de geschiedenis p nationale feest te zes eeuwen gegror aangevangen, 's klokgelui van der raadhuis het naar kende sein, dat dt Op het zelfde oog klokken in gehee ken in. Men berekei Zondag door 17( b ezocht. Deoverstroon nog in hevigheid menschen verdron in en geheele kuc stroom weggevoer Te Constant eerste bierbrouwei Tot heden had de zijne toestemming ren van bier in z is een Turk. De ko/.akker ongetwijfeld iemar houdt. Hij liep n o. a. een voeitoch tock naar St. Peti dezer dagen uit lat eens te voet, naar hij binnen twintig In een afgel is het verminkte meisje gevonden, echter tot heden Omtrent het doel twqfel mogelqk d; ongelukkige kind de schandelijkste Groote schat in Sileziö heeft rr gouden muulslukk 20-markstuk gevom draagt de beeltenis Boheme en het ji dat er in het gehe ken bij elkaar lig; - De bekende te Washington, he> bezig gehouden me antwoording van h stuk van het vliegi eerste uitkomsten Wetenschappen te 1 Hq meent te kunn tegenwoordige moti ge kracht bezit om lucht op te houden groote snelheid te hij te hebben uitgi vlak zich horizontal er minder kracht r houden naarmate d a. w. hoe sneller li hoe meer het zal luchtballon daare .ti maken, naarmate d daarvoor tevens dei vermeerderen. De stad Rei wordt geteisterd doo welke geweten wore aangekomen Russist in de woningen dei men 's nachts niet i tig zijn de radelooz gekleede dames en op straat elk oogen «vreesbre dieren» t Dinsdag vues, 8 uur in

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1891 | | pagina 2