I» BURGERLIJKE STAND. AANBESTEDING. Overzicht van Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. MARKTBERICHTEN ADVERTENTIEN. werk was na en met groote het signaal, dat zefs een half, oogenblik ver pachten voor nieu- dappelen jassen. de vrijwilligers offers en kisten, vaar de geschilde noesten worden. die de misge- est brengen en spot. Toen het egon er één 'n ens zoo spoedig, toppen en toen "atantara dicit», klonk het signaal en loos alarm en poedig onder de ven gauw weer noesten worden, de tenten, die gen. «dienstregeling» en aardappelen it uitrukken uur). middag-oefening, aarna eten. voor 't schijf- ndvelddienst of uitrukken, itparade voor de wij dus genoeg ig knaapje dat in speelde voorover zandkuil geval- eweging en sloot dat op die wijze Te Sneek is vermaakte met gevallen en ver- •t t es mannetjes van vogels kan on er iS, ilbaar doorgaat, den bek een szins hooger geel heett zitten, weinig of geen ifeilbaar om een dat dit, vooral rr rood zweemend iet oog heeft, or zich oude van zijnde zang, !en oude kanarie sang, dien zij ook jonge. Haar kleur andeweg sterker iude kanarie de zichtbaar don- en halsveeren. dan deze twee tjes op de pootjes, hoe ruwer de 3 a 4 jaren betjes. Zijn zij zijn niet alleen eentjes er zoozeer op 't gevoel zijn. »en ook dikkere het koopen van tenen, hierboven i zal hij zich zelfs ogëlaar niet licht Veldpost. werkman zonder diepste ellende >or eenige dagen panje, vast beslo- zou voorbijgaan, set eene kar was i baanligger riep geld dat de man geheel verschrikt chijning, gaf hem meer in zijn be- ;eide de aanrau- an honger sterft, in zijn zak te in gedachte en jt vijf frank, neem orde, zeide hij len voorraad, die finen en rijst en want ik deug uikroover. elukkige een zak ie werkman wei- andere drong aan vrijwillig en met Ie de roover, over- n mijne kinderen :rg wordt gemeld .- \A nur sloft i te 11 uur ier Welser. an 'zijn huis sloe-f? Ee we gedood en' ongeveer 80 personen werden bewusteloos ter aarde geworpen. Velen van de laatsten zijn weder hersteldbij zeven dames doen zich echter eenige verlammin gen voor, waarvan men nog niet weet of ze voorbijgaand of ongeneeslijk zijn. Een volhoudend toerist. De 30-jarige Russische luitenant Bachmutow heett een voetreis gemaakt van de oostelijkste punt der Rusisshe bezittingen in Azië, Wladiwo- stok in het Amoergebied naar St. Peters burg. Hij is 1 jaar en 18 dagen onderweg geweest, doch in dien tijd heeft hij ander halve maand ziek gelegen in Koasznojatsk in Siberië, zoodat hij de reis eigenlijk in 388 dagen heeft gemaakt. Daar deze afstand 10.000 werst bedraagt, heeft hij dagelijks 26 werst of 27,734 M. afgelegd. Dit in uren overgebracht, is ruim 5 uur gaans. Op dezen weg heeft hij 19 paar schoenen ver sleten en met het laatste paar heeft hij een afstand van 1795 werst afgeloopen. De weg van dorp tot dorp was zeer dikwijls moeilijk te begaan, voernamelijk bij sneeuw storm en bjj regen. Bachmutow verteld, dat hij o. a. eens 40 dagen achter elkander in den regen heett moeten loopen. Het kostte hem ook zeer veel moeite, overal van de dorpshoofden een schriftelijk bewijs te krijgen, dat hij werkelijk te voet was ge komen en te voet het dorp had verlaten, daar de Russische boeren er iets verdachts in vonden. Hij verklaart, gedurende de ge- heele reis bijna uitsluitend van beschuit te hebben geleefd, terwijl hij zeer zelden een stuk vleesch gebruiktedit laatste is dan ook in de Russische dorpen een zeld zame lekkernij. Hij is onderweg 38 pond in gewicht afgenomen. Een ongewone vergiftiging wordt uit Berlijn gemeld. Een in de Britzerstrasse wonende koopman, Nischke, had onlangs met weinig kapitaal een zaak in etherische oliën geopend, doch trachtte ook nieuwe likeuren uit te vinden. De vorige week kwam hjj op het idéé, dat een mengsel van cognac met bitter-amandelolie een lek keren borrel moest geven, waarmee schat ten te verdienen zou zijn. Hij goot het mengsel in het glas, nam een Hinken teug en stierf kort daarop door vergiftiging. Wat een wonder. Een Engelsch tijdschrift loofde onlangs een prijs van twee pond uit aan hem, die het beste antwoord gaf op de vraag. «Wat is vacantie?» De prijs viel ten deel aan den inzender van het volgend antwoord: «Vacantie is een periode van rust van den arbeid, geduiende welke de menschen harder werken om hun geld te verteren dan zij ooit deden om het te verdienen. Onder de verdere antwoorden kwamen o. a. nog de volgende voor Vacantie is de stichtster van veel ver driet, waarin men de behtefte gaat voelen aan vleugels om te vliegen, aan meer oogen om te zien, aan meer geld om te verteren. Vacantie is de luie tijd voor ee» werk zaam man, de werktijd voor den luiaard. Vacantie is het kompas, dat het mensche lijk vaartuig brengt van de stormachtige zeereis van ziekte en afmatting naar de vreedzame haven van gezondheid en geluk. Een tijd, waarin sommige menschen he recht hebben anderen tot last te zijn. Een tijd, dien de gierigaard nooit neemt, de werkzamen zelden hebben, waarnaar de luiaards steeds verlangen Het beste geneesmiddel voor den werk zame, een pest voor de luiaards. Een tijd, waarin men zijn gezondheid vermeerdert ten koste van zijn welvaart. Een noodig bestanddeel van een verstandig man. Een vacantie is als de goede raad. Zij wordt 't meest genomen door hen, die haar ,'t minst behoeven. De aangenaamste wijze om het geld, dat men te veel heeft, te verteren. Een oase in de woestijn des levens, te lang verbeid, te spoedig voorbij. De tijd, waarin men het gemakkelijk tehuis verlaat, om het elders slecht te hebben. Een tijd, waarin het genoegen wordteen plicht voor allen, die willen dat plicht ge noegen wordt. Een periode, gewoonlijk te lang voor iemands beurs, te kort voor iemands wen- schen, te langzaam komende, te spoedig voorbijgaandeingevoerd voor het welzijn der menschen in het algemeen en in het bijzonder voor hotelhouders en spoorweg maatschappijen. Zij zijn niet wijzer. In den laatsten tqd hebben te Berlijn worstelstrijden plaats gehad door de vermaardste worstelaars uit alle deelen der wereld. Twee hunner hadden al de andere overwonnen, namelijk de Ame rikaan Tom Cannon en een Hamburger Karl Abs. Tusschen die twee werd Zater dagavond een beslissende strijd gevoerd. De eerste worsteling duurde 20 minuten en bleef onbeslistin de tweede bleef Abs, na 8 minuten strijdens overwinnaar. Heel Berlijn (1) was over dit geval in koorts achtige opgewondenheid. Het Amerikaan- sche zomertheater, waar het spektakel plaats had bevatte meer dan 60C0 toeschouwers, en in de aangrenzende straten waren de duizenden niet te tellen. Zij brachten Abs geestdriftige huldebetoogingen omdat hij de eer van den Duitschen naam zoo schitte rend had. Generaal Booth heeft het voornemen opgevat om een nieuw regiment in zijn leger te vormen, namelijk dat der wielrij ders. Het zal uit 500 man bestaan, die het vereenigd koninkrijk zullen doortrekken om overal de beginselen van het Heilsleger te verkondigen vragen om plaatsing ontvangen. De wraak van een kleermaker. Een der grootste Londensche heeren-kleermakers die ook de eer heett den prins van Wales te bedienen, reed onlangs in zijn equipage te midden van die der high life van Hy- depark. Daar riep een zijner hooggeboren klanten, wien dit ergerde, plotseling met luider stem »Hé, mr. P., «kijk u eens, deze overjas, die u mij hebt geleverd, wil maar niet goed zitten Mr. P. stapte kalm uit zijn rijtuig en verzocht Z. H. een oogen blik te willen blijven stilstaan. Hij liep om hem heen en beschouwde zeer opmerkzaam de overjas. «Ja, Uwe Hoogheid heeft gelijk,» verklaarde hij eindelijk en nam een stuk krijt uit zijn vestzak«hier moet de jas wat ingenomen worden en hier.» En bij elk «hier» zette hij den voornamen heer dikke krijtstrepen op de jas, terwijl zich een groote menschenmassa om hem ver zamelde. «Zoo, wanneer uwe hoogheid nu naar mijn atelier wil gaan, maar zonder onderweg de krijtstrepen te laten afschuieren, dan zal mijn coupeur terstond de noodzake lijke veranderingen aanbrengen», sprak de gentleman-taylor ernstig, waarna hij eene diepe buiging maakte en wegreed. Z. H. stond daar echter als een beschilderde kraai, geheel verslagen, eindelijk onttrok hij zich door een snelle vlucht aan de spotzucht der omstanders. Hij zal echter nooit weer Mr. P. onder weg lastig vallen met praatjes over kleeren. Een tooneel, waarvan men in de ge schiedenis van den spoorwegdienst geen voorbeeld zal vinden, is te Jumet-Tongres (Henegouwen) aan den overweg van Gilly afgespeeld. Léon L., een dronkaard, wo nende in de nabijheid van dien overweg, is een man, die al zijnen medeburgers, en vooral der politie, reeds veel last heeft aan gedaan, maar nooiti ging het zoover als Woensdag. Omstreeks den middag ging hij, met het voornemen een einde aan zijn leven te maken, aan den slagboom van den spoor weg staan, om het voorbijrijden van een trein af te wachten. Vrouw Dhayer, de wachtster, sloot den boom en nam, voorzien van de signaalvlag, haar gewoneo post in. Op het oogenblik dat men het gefluit van de locomotief hoorde, snelde Léon L. vooruit, sprong over den boom, tot groote verwondering van vrouw Dhayer, en ging op de rails liggen. Ondanks het verbod en de bedreigingen van vrouw Dhayer wilde hij zich niet ver wijderen. De vrouw verontrustte zich ech ter niet, daar de dronkaard niet op de baan lag, welke de trein moest volgen. Doch reeds hoorde men het gerommel van het gevaarte, en nu werd de zelfmoor denaar zijn vergissing gewaar. Vlug sprong hij op en nam plaats op de andere baan. Toen eerst begreep de moedige vrouw zijn inzicht. Haastig ontrolde zij haar vlag, om het noodsignaal te geven, en snelde toen op den ongelukkige toe. De 'rein stoomde met volle snelheid vooruit. Vrouw Dhayer poogde den dronkaard van de baan af te rukken, doch deze hield zich aan de rails vastgeklemd en wist zelfs zijn moedige redster omver te trekken en haar naast zich op den grond te houden. Nu begon een worsteling tusschen den zelfmoordenaar, die nu tevens moordenaar wilde worden, en zijn edelmoedige redster. De vrouw slaakte hartverscheurende kreten, doch niets hielp. Het tooneel duurde slechts eenige seconden, doch deze seconden sche nen de vrouw eeuwen toe. De trein naderde, vertraagde zijn gang, want de machinist had de menschelijke groep gezien, en eindelijk, op een meter afstand van de twee ongelukkigen, stopte hij De machinist en de stoker stegen at, ontrukten de vrouw, welke halfdood van schrik was, aan de handen van den razende, wierpen hem-zelven van de baan, en daarna reed de trein voort alsof er niets gebeurd ware. Vermoedelijk zal dr. Mezger Wiesba den verlaten. De nieuwe directie van het Rheinhotel, waar dr. Mezger tot dusver zij ne praktijk uitoefende, kan het niet met hem eens worden over de voorwaarden, waarop de overeenkomst hernieuwd zal wor den. Dr. Mezger moet dus het hotel ontrui men. Volgens het Wiesbadener Tageblatt is de heer Mezger in onderhandeling met het Hotel Continental te Parjjs en denkt hij er ook aan Daar Amsterdam terug te keeren. Volgens bekendmaking werden in den laatsten tijd uit Utrecht te Berlijn nage maakte amandelen ingevoerd ter vermen ging met echte. Het surrogaat bestaat uit glucose met nitrolbenzol, een stof die naar bittere amandelen riekt. De vervalsching is niet gemakkelijk te bespeuren Ten gevolge van den overmatigen regen zjjn verscheidene rivieren in Silezië buiten hare oevers getreden, waardoor het land over eene groote uitgestrektheid is over stroomd en veel nadeel aan deo te veld staan- den oogst is toegebracht. Een deel van de hoofdstad Troppau en van de nabij liggende gemeenten staat onder water. GOES Ondertrouwd: Johannes Petrus de Koning 26 j. jm. en Ryka Rykse 24 j- jd. Geboren Cornelia Maria d. v. Cornells Marinus Lindenberg en Leijntje van Anrooij. Adriaan z. v. Adriaan Schrijver en Jan netje Hollestelle. Johannes Cornells z. v. Johannes Cornelis van de Weert en Catha- rina Hendrika Versluis. Van 25 tot 27 Juli 1891. MIDDELBURG. Ondertrouwd: A- de Vis ser jm. 27 j. en P. de Visser jd. 21 j. Bevallen: E. P. M. Snijders geb. Moor man. z. L. P. C. Heeren geb. Dierikx. d. A. W. J. Janvier geb. Robben, z. M. C. Verniel geb. Hooftman. d. Overleden C. L. von Stein 58 j. man van C. S. Reijers. R. C. Kok, 47 j. vrouw Vrijdag 31 Juli, Borsele, 6000 kilo Ruhrkolen vrij in de meestoof „De Kroon." Biljetten voor of op 31 Juli bij dhr. C. Mol Az. Middelburg, 4 uur, het gedeeltelijk ver bouwen van het winkelhuis Langendelft H 10. Inl. dhr. Frederiks. Juli. 200 H. L. Ruhrkolen voor de meestoof de Eendracht te Nieuwdorp. Inl. dhr. I. G. J. Kakebeeke, Goes. Maandag 10 Aug. Middelburg, 12 uur door directeur der registratie in het Oost-Indisch huis het uitdiepen van den spuiboezem gelegen voor den Vergaertpolder hij Philippine. Aanwijzing 6 Aug. 11 uur. Biljetten tot half 12 op den dag der besteding. Bestekken a 50 cent bij den hoofd-opziener en bij den ont vanger te Hulst. Dinsdag 28 Juli. Vlissingen. in Café But door not. de Wolf 7 uur, een huis en erf Koningsweg van dhr. Louman. does, by Boel door deurw. Hollmann 12 uur, brandhout als vaamhout, mutsaard, schalen, balken, vleeschblokken, kruiwa gens, 4 werkpaarden, 2 vaarzen, 1 os, steek kar, bascule enz. Woensdag 29 Juli. Koudekerke, door not. Loeff 10 uur by Besuyen, 2 zwarte merriepaarden 19 en 13 jr., 6 melkkoeien, 1 varekoe, 3 kweekkal- vers, 2 geiten, varkens, biggen, menwagen, driewielskar, landbouwgereedschap, kaas- horde, paardenwant, brandhout, mutsaard, meubelen, 27 perc. vruchten te velde, hooi, et- en nagras. Domburg, by wed. Baart door not. Tak, 10 uur, woonhuis, schuur, boomgaard, tuin bouw- en weiland op het dorp Weststraat 42 A. 520 cA. En 9 perc. meest tiendvrije bouw- en weilanden in Domburg en Aagte- kerke, samen 4 H. 55 A. 90 cA. En om 1 uur het huis van wijlen wed. Baart. does, 6 uur in de Prince door not. Pilaar boeken van wijlen H. E. G. heer Soutendam. Wisse, 10 uur bij de Blaey voor van der Weele door not. Pilaar, 5 H. tarwe, gerst en haver in Willoutspolder. does, bij Tas 10 uur door deurw. Holl mann, nieuw gezaagd hout. Donderdag 30 Juli. Wemeldinge, 9 uur door not. Gallis Merens bij Daane biljart, lampen, spiegels, 5 kachels, 1 franklin, tafels, banken, schuif- baan met ijzers, glas- en aardewerk, wyn, Slagersgereedschap, kabinet, bureau, latafel, uittrektafel, bedden, ledikanten, matrassen, waschttafels, laddars, vorken, slijpsteen met bak. Driewegen, by v. Strien door not. v. d. Kloes voor 7 jaar verpachten bouw- en weilanden in Driewegen, Ovezande en Elle- woudsdyk, van het Burgerlijk Armbestuur en Hervormde kerk te Driewegen. Ierseke, 10 uur inde Oester beurs voor dhr. Calmeijn door not. Bresser 55 H. veld vruchten in St. Pieterspolder als 15 H. erwten, 14"% H. tarwe, 13 H. wintergerst, 10 H. paardenboonen, 2 H. haver. In 19 perceelen. Inl. Nieuwenhuize, Kruiningen. 's Heerenhoek, bij v. d. Bulck door Wattel, 2.33.36 H. tarwe en kanthooi in 6 perceelen. Inl. dhr. Pelle. Vrijdag 31 Juli. Ierseke, 2 uur bij Wagenaar 100,000 oesters hoven de rijksdaalder en 30 2 M. ziften. En 200,000 oesters van 4—6 c.M. inl. dhr. Pelle. Kolijnsplaat, op Klaverwijk door not. Noordij'ke, 9 uur, 10 paarden 1-17 jaar, 2 veulens, 21 stuks hoornvee, 4 vette var kens, 2 schapen, 2 karnhonden, pluimge dierte, menwagens, nieuwe zaaimachine ploegen, eggen, peenmolen, stroomolen, bas cule, bedden, kastjes, tafels, stoelen, 1 fran klin, keukenkachel, spek enz. Inl. not. Roe lof en Noordijke. Rilland, half 1 op 't veld in Zimmer- manspolder voor dhr. van Weel door deurw. Hollmann 20 H. tarwe en 10 H. Chevalier. Dagelijksch aanwijzing door den opzichter Blommert. Zaterdag 1 Augustus. Hoedekenskerke, voor A. Geelhoed te Biezelinge 11 uur door deurw. Hollmann, het grasgewas om te hooien aan do Noordzijde van Hoedekenskerke paal 7 tot 23. Maandag 3 Augustus. Middelburg, 2 uur door not. Slegt bij de begraafplaats, veldvruchten als paarden boonen, haver, erwten, bruineboone, aard appels. Ierseke, bij v. Driel 11 uur door deurw. Hollmann, kabinet, tafels, stoelen, kachels, lampen, glas- en aardewerk, zilveren horloge, hijbei met zilveren slot, timmermansgereed schappen, verfstoffen, ladders, hoepels, ce ment enz. Dinsdag 4 Augustus. Goes, 8 uur in de Prins v. Oranje door not. Pilaar, 2 woonhuizen, Langevorststr. C 251 en 252. Woensdag 5 Augustus. Wissenkerke, op Klein Kampvliet door not. Roelof 10 uur, 4 paarden 5—20 jr., 1 veulen, 12 stuks hoornvee, 2 varkens, 1 drachtig, pluimgedierte, menwagens, ploe gen, eggen, moesmaker, karn- en melkgereed- sehap. Gapinge, bij Goedbloed door not. Tak 10 uur, 2 merries 14 en 18 jr., 4 baatg. melkkoeien, 1 kalfdragende vaars, 1 l'/j. vaars, stieren, ossen, kweekkalvers, 2 melk- schapen, vet varken, karnhond met hok, 2 ploegen, Uandbouw-, zolder- en melkge- reedschap, paardenwant, veerwageu, markt wagen, menwagen, driewielskar, 6 eggen, eikenh. kabinet, fornuiskaehel, veldvruchten, hooi, nagras, etweide enz. Zicrikzee, in Het huis van Nassau door not. de Clercq 12 uur voor E. Tuynman, wagenmakery, huis, schuur en erf, 7 woop- Donderdag 6 Aug. - Middelburg, 1 uur in de Vergenoeging door not. Tak, verhuren voor den polder Walcheren bouw- en Weilanden, dyken en vischrecht in Westkapelle, Serooskerke, Vrouwepolder, Veere, Biggekerke, Vlissingen, Ritthem, Middelburg. Zijkanten der straat wegen Middelburg, Serooskerke, Domburg, enz. Wissenkerke, 2 uur in de Kroon door not. Roelof, 31 H. veldvruchten in landen van Klein Kampvliet, als tarwe, gerst, ha ver, paardenboonen, paardenpeen, suiker peen, klavers, mangels, aardappels. Kieuw en St. Joosland, 6 uur in de Roode Leeuw door not. Tak, veldvruchten op bouwland „de Hoogte" tarwe, aardappelen, haver en bruine boonen. Vrijdag 7 Augustus. Colijnsplaat, 1 uur in de Patrijs door not. Noordyke een woonhuis van G. Stolk bakkerij) winkel, schuur, enz. groot 465 c.A. Vlissingen, 7 uur in Hotel de Commerce door not. de Wolff, 4 huizen Prinsenstraat. Domburg, bij de Korte door not. Loeff 10 uur, 2 bruine merriepaarden 15 en 17 jr., 5 melkkoeien, 1 kalfdragende vaars, 2 2jarige vaarzen, 4 vaarzen 20 mnd., 1 jaarling en 1 halfjarige vaars, 2 mestputloopers, 2 scha pen, 2 ploegen enz. en huisraad. Zaterdag 8 Augustus. Zoutelande, bij v. Vlaanderen 10 uur door not. Loeff, huis, schuur enz., erf en weiland op het dorp gemerkt no. 55. En 13 perc. wei-, bouwl. en sprink, mest. Woensdag 12 Augustus. Ifeinkenszand, 11 uur bij Rijk voor erven mr. v.Dishoeck door not. Mulock Hou wer, woonhuis, kantoor, schuurtje en tuin 1260 cA. Verhuurd aan dhr. de Ronde Bresser. Kllewoutsdi jk, 10 uur, bij v. d. Hage voor 7 jr., verpachten bouw- en weilanden en zeedijken van Herv. kerk en Burgerlijk Armbestuur. WEMELDINGE. Heden Maandag werd door notaris Gallis Merens geveild de ge meente herberg met vergunning, woonhuis enz. aankomende C. Daane. Kooper werd dhr. M. Korstanje te Ierseke voor f5220 plus 125 pet. gewone en f71.66 buitengewone kosten. AXEL, 25 Juli 1891. Oude Tarwe f 0. a fO.—. Nieuwe Tarwe f12.— af 12.50 Rogge f9.75 af 10.— N. Win tergerst fO.— a fO.—Zomergerst fO.— a fO.— Haver f8.— a f9.—Kookerwten f a f Vocrerwten f a f Paardenboonen f9.— a f 9.50. Lijnzaad f a f Alles per 100 K.G. Aardappelen f2.50 per 104 K.G. Rotterdam, 27 Juli 1891. Rogge 10 cent hooger. Buitenlandsche vast. Meel hooger. Nieuwe Tarwe - 7.25 - 10.50 Rogge- 7,25 - 8,40 Wintergerst -4.50 - 5.60 Zomergerst 4.25 - 5.50 Chevaliergerst - 4.75 - 6.25 Haver- 3,— 4.80 Paardenboonen - 7.— - 7,50 Erwten - 8.— - 9.— Kookerwten. -10.25 -11.50 Bruine Boonen -11.25 - 15.50 Witte -10.- -10.85 Kanariezaad. -7.50 - 9.25 Duivenboonen - 0.00 - O.— Koolzaad-0,00 -00,00 Op de VEEMARKT van heden waren aan gevoerd 00 paarden, 0000 magere en 100 vette runderen, 168 vette- en graskalveren, 4 nuchtere kalveren, 1594 schapen of lam meren, 706 varkens, 0 biggen. De prijzen waren als volgt: vette runderen le qual. 76, 2e qual. 70, 3e qual. 64 a c., kalveren le qual. f 0,90, 2e qual. 80 a 85 c. schapen le qual. 65, 2e qual. 50 c., varkens le qual. 21 a c., 2e qual. 20 a c. 3e qual 19 e., licht soort 17 a 18 c. VLASBEURS. 2100 steen blauw, 000 wit. EIEREN f3,20 a f3,40. Van de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. PETROLEUM kalm, prijzen onveranderd. MEEKRAP zeer vast gestemd, doch met weinig omzet. LAATSTE BERICHTEN. Vlissingen. Het stalen schroefstoomschip «Salak» liep Zaterdagmiddag ten 5"%, in plaats van ten 4% ure, met goed gevolg van de werf der Kon. Mij. «de Schelde» te water. Nadat meu de schoren had verwijderd en de stopblokken deels had weg geslagen, werden de laatste beletselen (de beide klinkers) weggeslagen. Dit ge schiedt door het laten vallen van twee ge wichten, die met een touw van voren aan 't schip zijn verbonden. Dit touw werd door de het oudste doch tertje van den heer van Raalte, directeur dier Maatschappij', doorgehakt, waarna het schip langzaam en statig te water liep. Duizenden toeschouwers woonden dit schouw spel bij. Het schip wordt gebouwd voor rekening der Rotterdamsch Lloyd,hetis334Eng. vt. lang, 38 Eng. vt. breed, en de holte is 27 Engelsche voet. Door Gods goedheid voorspoedig be vallen van een ZOON. E. MELOEN—Rutqers. Kloetinge, 26 Juli 1891. Allen die iets te vorderen heb ben van of verschuldigd zijn aan de, onder liet voorrecht van boedelbeschrijvng aan vaarde nalatenschap van wijlen MAGDALE- NA DE WINTER en haren echtgenoot CORNELIS ALLEMEKINDERS winkelier te Kwadendamme, gelieven daarvan opgaaf op betaling te doen voor of op Dinsdag 28 Juli a.s., ten kantore van den heer W. PELLE te Goes,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1891 | | pagina 3