Afloop Verkoopingen enz. AANBESTEDING. Overzicht van Verkoopingen. BURGERLIJKE STAND. POSTERIJEN. MARKTBERICHTEN. APV ËRTENTIEN. die Woensdagmiddag met de deur van een koffiehuis, even aanlegde, vroeg een jongen op zijn paard te en ging het café binnen. ,rna komt een andere heer eeft den jongen een fooi, •trekt. De knaap vond dit aar berust er in. Op 't punt komt de eigenaar naar bui zijn gerij er-van-door is. j den jongen niet te vragen, :te hoort hij zijn wagentje man snelt zijn rijtuig na merkt dat hij achtervolgd uit de tilbury en maakt ten. ifloop van Je verkiezingen maar met name aan Dr. lade, profane schimpbrieven en, zal niemand verwonde- jven voor wat het is. dient echter gemaakt voor dat de heer J. van Dam der centrale kiesvereeniging Bodegraven, met naam en letterlijk ditj|schrijven aan zond erd met de treffende ver in 23 Juni, door U en uwe Dr. Schaepman geleden, U allen kracht (moge geven, re beproeving met gelaten- in, (zooals zulks kinderen t hetzelde district, waarin de leer Bastertom zijn «vroom- den. chap is dezer dagen gestor- .g meisje te Dusseldorp. Hare n haar, dat zij haar zouden een reisje naar het Zeven- hare opgewonden vreugde vooruitzicht werd het arme beroerte getroffen. vreemdelingenverkeer in en de volgende cijfers een le verschillende logementen >2.500 bedden, die jaarlijks pen worden door 5.724.00o betalen gemiddeld per 24 cs kostgeld en verteren al- fl.545.430 francs. Ieder toe- nboven nog gemiddeld per 'oor rijden, aan gidsen en spanningen, zoodat daarvoor wordt 57,250.000 francs, som. welke voor logies en it uitgegeven, jaarlijks nes uitmaakt. Hiervan gaan at, die door Zwitsers zelf zoodat het vreemdelingen - e cijfers ruim 120 millioen tserland opbrengt Engelsch tijdschrift werd rief gezonden van iemand, ongo vertoefde, juist tijdens ngo-quaestie. Hij geeft zijn en vraagt zich af, wat vrijstaat of met andere voor de verschillende koop- Kongo, nu het invoerrech- eft niet veel van eenige hulp imerkt. Bij voorbeeld: daar irdijstoomer en de ontlading e steken,de stoomboot heeft oponthoud en dus groote omdat twee verschillende inboorlingen aan 't vec ht gebeurde weemaal ge- srblijf van veertien dage n. op de aanzienlijke on- daardooi' beliepen (kreeg lordEr was niets aan >esten het maar uitvechten, soldaten om eenige bescher- was er niet. «Ik vond het Vreemd,» schrijlt dezezegs- mogendheid, die 10 pet. lellen of alles en nog wat, >en handvol kibbelende Afri- rlingen tot de orde kan •wonderde mij ook niet dat rzette tegen het besluit der ferentie. Men moet het op ezien hebben om te weten aan den Kongo verricht en zonder hulp om den irderen, losplaatsen aan te om den Kongo te maken zeide dat het is. nimicus en buikspreker Alex in een Duitsche badplaats tafel in zijn hotel. Tegen een Engelschman plaats, kte den Engelschman, doch tegengroet schuldig. Deze [-gerde Alexander en hij be- zoon van Albion eens een Idoor een handbeweging zjjn st hem op een stoel plaats tstelde toen twee Weener vee!» riep onmiddelijk de nan staart eerst den [poedel neester aan en vraagt dan: [die spreken kan, uw eigen- heer, die hond is van mij». die hond?» verkocht worden», protes- Jbeslist. man schuift den ander een honderd pond toe, die deze le opmerking «Voor diep hond uw eigendom worde».», dag af», riep de En^ehch ie hond voor mij sprefc/jy jjj spreek geen woord meer!» «Ik ook nietverklaarde de hond, en - hij hield woord. In Parijs is door bakkersknechts, slachters, koffiehuisbedienden en winkel juffrouwen de strijd aangebonden tegen de verhuurkantoren, wier afschaffing men gaat verlangen, en om nu zijn zin te krijgen gaat men het werk staken. De prefect van Parijs heeft zich echter verstaan met de broodbakkers die voor het Armbestuur werken, met de militaire bak kerij en met de broodbakkers uit den om trek van Parijs. A Parijs eet een millioen kilo brood per da<*. Deze hoeveelheid wordt geleverd door 1800 bakkerijen met 4000 knechts. Het aantal bakkersknechts bedraagt te allen tjjde te Parijs 12000. Er zijn dus ongeveer 8000 die niet werken. Maar door plaatsvervanging is er een gedurige afwisseling tusschen werkenden en niet weckenden. Donderdag 11. is den groothertog van Luxemburg bijna een ongeluk overkomen. Op weg naar Walferdange viel namelijk zijn rijtuig om, doordat er een wagen tegen aanreed. De groothertog werd op den grond geworpen, maar bezeerde zich ge lukkig niet. Het verder gedeelte van den weg moest echter te voet afgelegd worden. In een schrijven uit Noord Afrika aan de Köln. Zeit wordt melding gemaakt van de noodlottige sprinkhanenplaag, waardoor die streken thans geteisterd worden. Een marokkaansche heer gal daarvan aan den korrespondent de volgende schets. Het is vreeselijk, zeide hij, hij is om van ze rillen. Zij komen als een donkere wolk die men uit de verte hoort. Zij be- dekken straten, velden, tuinen, dorpen, wou den. En de wolk wordt hoe langer hoe grooter, omringt alles, gaat over stroomen, graven, meeren, het vuur, vernielt het gras, de bloemen, de vruchten, de granen, de bladeren der boomen, en nog altijd groeit zij aan. Niemand kan haar tegenhouden, noch de bewoners met hun vuren stoken, noch de sultan met zijn leger, zelfs niet al 't volk van Marokko. Hier ziet men bergen van doode, daar van levende sprinkhanen. Als er tien ster ven komen er honderd, als er honderd ster ven worden er duizend geboren. Ik heb ze te Tanger gezien, de straten vol, de tuinen overdekt, de baaien, zelfs de zee er vol van, alles groen, alles in beweging, leven, sterven, besmetting, pest, honger snood verspreidende, een vloek des hemels. Ook uit Johannesburg (Transvaal) wordt gemeld, dat daar de vorige maand de sprinkhanen een bestorming kwameD be proeven. Het woei sterk en dit was een ge luk voor Johannesberg. Niettemin krioelden- de straten en velden: het was of het sneeuwde, want daar de zon scheen, schitterden de vleugels als zilver. Met handen en armen zwaaiend, moest men ze van het lijf hou - den; want zulke dieren in het aangezicht te krijgen is lang niet aangenaam. Zag men naar boven, dan was het een sterren 1 hemel van sprinkhanen. Dicht op een ge drongen, werden zij door den wind voort gedreven. Dit duurde twee volle uren. Zij kwamen alle op den grond, twee uren van daar. Zjj waren zoo dik op den spoor weg, de wegen en velden gevallen, dat de trein nauwelijks voort kon, hoewel hjj door vier locomotieven werd getrokken. Met één locomotief was hij op weg gegaan, maar er werd om drie hulpmachines getelegra feerd. Tengevolge hiervan ontstond een vertraging van vier uren op een traject van zes uren gaans! De gemeenteraad van Parijs heeft 5000 francs toegestaan voor de slachtoffers van de spoorwegramp bij Mönchenstein. Groote schade is te Lnik en in de omstreken aangericht door een hevig on- weder, vergezeld van zwaren slagregen. Het water stroomde in beken de hoogten at en rukte in eene enkele straat 200 vierkante meter keien uit. De dienst van rijtuigen en trams is gestaakt. Een muur van° 2 meter hoog en 60 centimeters dik werd omvergeworpen. Blokken arduin van 200 kilo's zwaar zijn 500 M, ver weggespoeld. Tal van huizen werden overstroomd, zoodat men rnet groote moeite en levensgevaar dc be voners heeft moeten redden. Eeu vijftig tal huisgezinnen is totaal ten onder gebracht, daar er van de meubelen niets meer over blijft. Daarenboven zijn al de landerijen en hoven verwoest. Van veld-, boom- en hofvruchten, bloemen en plantenkassen blijft niets, totaal niets over. De schade moet bij honderdduizenden berekend worden. Te Ronsse (België) zjjn een zestig-jarige landbouwer en zijne nicht doodgeslagen, en het oogen'olik dat zij, in het hevigste van het onweer, de staldeuren gingen sluiten Ook in de beide Vlaanderens heeft het onweer vreesseljjk gewoed. Te Zele is een man door den bliksem getroffen, doch ge lukkig niet doodelijk. Op de zeekust was de woede van het onweer onbeschrijfelijk. Te Blankenberghe is de bliksem geslagen in het Casino en verscheidene andere plaatsen der stad. Huizen, straten en kelders zijn overstroomd en er vielen hagelsteenen zoo groot als nooten. Donderdag morgen hebben 6000 bak ers te Parijs in een vergadering een 'ie aangenomen, tot opheflingder kantoren verkgeving, en tot onmiddeljjke werk- besloten. Een vrij hevig standje politie had plaats. De ministerraad ik nog voor brood moeten gaan De oudste man ter wereld woont in de Republiek San Salvador, als men het Troy Bullatin mag gelooven. Michael Solin, zoo' heet dit oudje, is van Indiaansche af komst en verzekert 180 jaren oud te zijn welk beweren bevestigd wordt door alle bejaarde inwoners van Bogota, die zeggen dat zij hem toen zij nog kleine kinderen waren, als honderdjarige gekend hebben. Deze Amerikaansche Methusalem leidde een zeer behoedzame levenswijze; hij at slechts eenmaal per dag en dan koude spijzen van de voedzaamste soort. Nog vast hij iedere maand tweemaal een heelen dag, en hij drinkt groote hoeveelheden water zonder eenige bijmenging. Gaat het onzen lezers als ons, dan hooren zij zeker gaarne wat goeds uit Palestina. Die voor de ongeloovigen onbe- teekenende berichten geven ons genoeg te denken. De werkzaamheden aan den spoorweg Jaffa naar Jeruzalem en aan de haven van Beiroet, beide door eene Fransche maat schappij uitgevoerd, gaan 'goed vooruit.. De spoorweg is nu voor de helft gereed, en men verwacht, dat het volgende gedeelte binnen een jaar gereed zal komen, zoodat in het volgende jaar de reizigers van deze spoor baan gebruik zullen kunnen marken. De Anglicaansche bisschop te Jeruzalem vestigt de aandacht zijner landgenoolen op het feit dat, terwijl 50 jaar geleden het aantal der in Palestina verbljjfhoudende Israëlieten nauwelijks 8000 bedroeg, men ze thans veilig op 100-duizend kan schatten. De bisschop schrijft verder, dat drie nieuwe Joodsche koloniën te Jeruzalem in wording zijn die 1000 huizen gaat bouwen ann den weg naar Bethlehem, een kleinere in dezelfde richting en een derde van 400 huizen in de stad. Met de stichting van woningen voor de lieden is nog niet het noodige bereiktscholen, hospitalen, veilig heidsinrichtingen, enz. zijn daarbij even- noodzakelijk als het vinden van den benoo- digden arbeid om in hun onderhoud te voorzien. In den dierentuin te Frankfort a. M. in een vrouw van 44 jaren, eene dienstbode, des nachts over het hek geklau terd in het hok van den ijsbeer. Toen zij eenmaal tegenover het wilde dier stond waardoor zij zich wilde laten verscheuren, kreeg zij berouw over hare wanhopige daad en riep gillend om hulp. Een oppasser kwam toesnellen. Zij smeekte hem, haar te redden door den beer dood te schieten, maar voor men dit doen kon had de beer de ongelukkige reeds aangevallen en gedood. Slechts met moeite drong men hem het verminkte overschot los te laten. Voor de rechtbank te Saarbrücken wordt een stichtelijk proces behandeld. De heer Warken, president van den socialisten- bond, heeft den mijnwerker Wunne wegens laster aangeklaagd, omdat deze gezegd had, dat de aanvoerders der partij op kosten der partijkas leven. Warken heeft echter moeten bekennen, dat de zes bestuursleden jaarlijks 5640 mark uit de kas krijgen, waarvan de voorzitter alleen 1440 mark, niettegenstaande zij allen een eigen middel van bestaanhebben. Wat betreft de «buitengewone toelagen», die de bestuursleden elkaar bij gelegenheid toe staan, (weigerde Warken op de vraag van den president der rechtbank te antwoorden hij erkende.* het bestaan dier «schadeloos stellingen» maar wilde geen cijfers noemen. Hij verklaarde integendeel, dat hij volgens de statuten steeds vrije besetiikking had over de kas. De mijnwerker Foy. getuige, verklaarde, dat hij in Februari de kas en de boeken had nagezien. Er moest een som vqn 13,733 mark in kas zijn, doch er waren er slechts 5733. Warken zeide hem toen, dat hij 8000 mark op de spaarbank had gezet. Voor de rechtbank moest Warken nu bekennen, dat die 8000 mark waren uit gegeven voor den bouw van het verenigingslokaal, zeide hij. De getuigen verklaarden echter dat het bouwfonds uit bijdragen van de leden reeds was volgestort. Vervolgens bleek nog, dat Warken een hypotheek op het nieuwe gebouw had ge nomen van 1000 mark, hoewel de Bond volstrekt geen schulden had. H(j weigerde inlichtingen te geven omtrent het gebruik dat hij van die som had gemaakt. Zoo kunnen de socialisten leerenwaar hun geld blijft. Zaterdag werd op het slot Ostende aanbesteed door den heer W- F. K. Lens hoek, het bouwen van eene nieuwe graan schuur en verdere werken in de gemeente Waarde. Ingeschreven was door L. van Verre te Kruiningen f9227, D. van Babben ?nónnmiJ^88' i>- Pronkers te ICapelle 1 9200, Maldeghem te Waarde f8608; B. 'Ext!ï van den Brink Krabbendijke t 8203, M. Kopmels Waarde- 8315. J. Panny te Krabbendijkef 8198. Den laag- sten inschrijver is het werk gegund. B(j de voortzetting der verpachting Oesterperceelen werden de volgende sommen besteedvoor 488h. C. A. E. Sauer, Ierseke, f510, 488i. Pompe v. M., Bergen 0. Z. f465, 489a. A. C. de Blinde, Wemeldinge, 1480, 489b. maatsch. „Schelde", Ierseke, f460, 489c.- J. Hieftje, id. f460, 489d. C. D-Klos, id. f480, 489e. J. Sandee, id. f405, 489f. J. Sandee, id. f250, 489g. P. Poelman, id. f81, 489h. P. Peleij, id. f 10, 490. J. Bleinberg, Kieldrecht, f 4. 494. P. Verheij Pols, Ierseke f250,495. Jacs. Voerman, Philippine f70' 496. G. Sambo, id. f135, 497. N. W- id. f 80, 498. Doorweijne Doorweijne, id. f50, 500. Ko. Dooge id. f 255,501. C. Schot, Tholen, f42, 502. Rummdo, Philippine, f44. De wagenmakerij met annexe woon huizen en erven van W. Meijler Vrijdag jl. door not. Bresser is onverkocht gebleven. Vrijdag is in het gemeentehuis te Cats door het bestuur der waterkeering van den calamiteusen Leendert-Abrahampolder aan besteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1892, van de aarde-, kram-, steenglooiing- en andere werken aan den polder. Begrooting f3046,95. Onder na dere goedkeuring is aannemer geworden de heer H. de Groot te Scherpenisse voor f2966. Voorts werd nog ingeschreven door de heeren C. de Wilde te Kattendijke voor f2970, S. Blok te Cortgene voor f2979, A. Schrier te Colijnsplaat voor f3009 en J. de Jonge te Biezelinge voor f 3145. M. C. Door het bestuur van den calamiteu sen polder Anna Friso is Vrijdag voormid dag te 11 uren, in de directiekeet van gezegden polder, onder nadere goedkeuring, aanbesteedhet verdedigen van den onder- zeeschen oever door zinkwerk en steenbe- storting, dienst '91/92. Begrooting f42852,50. De laagste inschrijver is de heer P- J. Visser te Hansweert voor f 40890. Verder was in- gesshreven door de heeren C. de Wilde te Kattend(jke ad f 45800, J- de Jonge te Bie- zeljnge ad f43390, J. Roskam Cz. te Slie- drecht ad f42985 en M. v. d. Hoek te Ter- neuzen ad f 42860. Dinsdag 30 Juni. Goes, door Burg. Armbestuur benoodigd rund- en kalfsvleesch Juli, Aug. en Sept. Inschrijvingsbiljetten vóór 4 uur bij J. M. Kakebeeke- Zaterdag 4 Juli. Breda, 2 uren, N. Buitensingel E 18 door sectie-ingen, Maatsch. tot Expl. Staats- spoorw., uiivoering verfwerk aan gebouwen enz. langs den Staatsspoorweg Vlissingen- Bokstel-'s Hertogenbosch in zes perceelen. Dinsdag 7 Juli. lloofdplaat, 2 uur door het bestuur der waterkeering Hoofdplaat- en Thomaespol- ders herstel enz. der werken tot 30 April 92. Aanwijzing 30 Juni en 3 Juli 10-12 uur. Woensdag 8 Juli. Zonnemalre, 11 uur door het bestuur van het waterschap Nieuw Bommenede herstel enz. der werken tot 30 April '92. Aanwijzing 27 Juni en 1 Juli 11 1 uur. Middelburg, 12 uren, aan Bureau In specteur Dir. Bel.het onderhouden en her stellen van de gebouwen en aanhoorigheden van 's Rijksbelastingen te Hadsweerd en te Bath, van af den dag der kennisgeving van de goedkeuring der aanbesteding tot en met 31 Maart 1894 in twee perceelen. Ram. lepere, f3450, 2e f820. Inlichtingen geeft de Rijksbouwmeester Hage en hoofdopz. J. J. G. Rinkes Breda. Aanwijzing le perc. 30 Juni 1 uur en 2e perc. 1 Juli 12 uren. Hoedekenskerke, door Polderbestuur watering Hoedekenskerke leveren en lossen 1750 scheepston afval van Doornikschen Liessineschen of bazaltsteen. Inschrijvings biljetten voor 's middags 1 uur ten raadhuize. Inl. geeft J. Kolijn, Hoedekenskerke. Zaterdag 18 Juli. Borssele, 2 uren, Directie kamer cal. waterkeering cal. wat. Ellewoutsdijk en cal. polder Borssele, vernieuwen der steen, kisten en remmingswerken aan de Haven- wallen te Ellewoutsdijk. Raming 12040. Bestek bij den Ontvanger. Aanwijzing 9 en 13 Juli 2 4 ure haven Ellewoutsdijk. Woensdag 1 Juli. Rtllnnd-Bath, 3 uur bij Koets door not. Houwer voor erven Butijn, een woonhuis, schuur en erf760 cA. En 745 cA. hoveniering. Nlsse. Bij inschrijving vóór of op 1 Juli, kersen in den boomgaard bij het dorp bij W. Dane. Wemeldinge, voor wed. Dominicus door not. Merens 10 uur bij Daane, verpach ten voor 7 jr. 25 perc. bouw- en weiland 7,92,67 H. Goes, 10 uur in de Prins van Oranje door not. Pilaar, eikenh. kabinet, mah. secre taire, mah. eommode, pendule met cande- labres, latafel, uittrektafel, speeltafeltjes, nachttafeltje, 3 veeren bedden met toebe- hooren, canapé, tafels, stoelen, spiegels' schilderijen, vloerkleaden, karpetten, porsei lein, verlakt, koper-, tin-, glas- en aardewerk- alles van wijlen mej. de Wijs. Ierseke, in Oesterbeurs, voor L. Cal- meijn door not. de R. Bresser, te 11 uren 7.32.32. H. A. vlas en 9.16-55 H. A. kla vers. Aanwijzing daags te voren. Inl. geeft B. Nieuwenhuijze,- Kruiningen. Donderdag 2 Juli. Krabbendijke, 11 uur bij Krijger door not de R. Bresser, het erfpachtsrecht van 530 cA. grond met daarop staand woonhuis en smederij van Saman. Middelburg, in de Vergenoeging door not. Tak 8 uur, lo. woonhuis, erf en tuin, Seisdam. 2e. id. met pakhuis (broodbakkerij) Molstraat hoek Spanjaardstraat. 3o. woon- en winkelhuis Lange Delft. 4o. woonhuis en erf Zuidzijde Dam. Zaterdag 4 Juii. 's Heer Arendskerke, bij J. de Rui ter half 11 door not. de R. Bresser, woon huis, schuur en erf, groot 14 A. 50 cA., bewoond door Mar. de Jonge Mz. Maandag 6 Juli. Hwadendnnime, ten huize van P. de Jonge, ten 10 ure door not. Houwer een partij afbraak, geiten en meubilaire goederen. lleinkenszand, gemeenteherberg 2 uren door not. de Ronde Bresser, voor C. Risseeuw qq. hooi en nagras 4 H. A. Wei land de Goudmijn. Dinsdag 7 Juli. Middelburg, door vendumeester de Groot, een netten inboedel. Woensdag 8 Juli. Goes, 3 uur in de Vriendschap door not. Liebert voor kerkmeesters der R. c kerk, verpachten voor 7 jaar, lo. 2,05,40 H.' bouwl. in Tavixhoek Borsele. 2o. 4.96,90 H. bouwl. en rietveld. 3o. 1,71,27 H. bouwl. en wegeling in Tolhoek, 's Heer Abtskerke 4ö. 3,07,30 H. bouwl. id. 5o. 0,39,60 H. id" >0] 1,20,Of H. bouwl.. wegeling en water.' tug Klaaswinkelshoék. 7o. 1,62,30 H. bouw, en weiland. 80. 2,57,60 H- weiland in Nisse, Schagtstreke. 's Gravenpolder, bij Zaaijer, 10 uren door not. Overman voor M. Dalebout, woon huis, schuur en erf, 3 A. 95 c.A. Rilland, sterfhuize Johs. Buteijn, 11 uren door not Houwer, den geheelen inboedel: mah. kabinet, linnenkastje, bureau, 4 bed den, ledikant, naaimachine, barometer, klok ken, 4 kachels, 1 brandkast, lessenaar, boeken, tafels, spiegels enz. enz. Donderdag 9 Juli- Middelburg, in de Vergenoeging 8 uur door not. de Vos: lo. huis, schuur, erf en hoveniering 1856 cA. Oude Arnemuidsche pad. 2o woonhuis en erf, Pijpstraat 125 cA. Ierseke, 10 uur bij Wagenaar door not. Mulock Houwer, een hoefje, eenige woon huizen, bouw- en weilanden van wijlen wed. v. Hoorn. Vrijdag 10 Juli. Middelburg, half 3 in de Vergenoeging door not. Verheij, de booten Middelburg I en II. Te zien 2—10 Juli. Inl. bij de directie en den notaris. Goes, bij wed. de Broekert, 1 uur door not. Houwer, een koffiehuis-inventaris. Maandag 13 Juli. Zterlkzee, 101/2 uur door het bestuur der visscherijen op Schelde en Zeeuwsche stroomen door not. Moolenburg, schelpdieren- visscherij in Grevelingen. Voorwaarden enz. bij dhr. J. A. Fokker te Tolen. Donderdag 16 Juli. Hoedekenskerke, bij wed. Walraven te 11 uren, door not. Houwer, windkoren- molen met woonhuis, erf en tuin, 24 A. 30 c.A. behoovende aan C. Remijn. Te pachten bij Inschrijving, ruim 18 H. bouwland, Nieuwe Kraaijert. 2o. 15059 cA. weil. in Baarsdorp in pacht bij dhr. Lucasse. Adres dhr. Bevier de Fouw. van 27 tot 29 Juni 1891. MIDDELBURG. Bevallen: C. H. Brooke- ma geb. van der Meer Mohr. d. L. M. Rouffaer, geb. Verhage z. W. H. F. van Laar geb. ten Brink z. L. de Groot geb. Moens z. OverledenI. C. van den Broek, 3 m. d. C. J. Schouten 2 m- d. M. Vermeule 8 j. man van K. Adriaanse. J. van Aart- sen, 78 j. wed. van L. van de Woestijne. - U. Corné 67 j- man van L. J. van Sorge GOES. le. huw. afk: Jan Gelok 22 j. jm. te Goes met Maria Catharina Joziasse 20 j jd. te Middelburg. Geboren: Adriaan Laurus z. v. Maarten Goedhart en Martina Goedhart. Lijst van brieven, verzonden door het postkantoor te Goes, waarvan de geadres seerden op de plaats van bestemming on bekend zijn, gedurende de le helft der maand Juni 1891. P. W. de Bondt, Haren. Van Hansweert: P. Kammart Van Wemeldinge: P. Vermeulen, Rotterdam. Nan Wissenkerke: D. A. L. Hitz, Amsterdam. Lijst van brieven, geadresseerd aan onbe kenden, verzonden door het postkantoor Middelburg, gedurende de le helft der maand Juni 1891. J. van Oort Amsterdam. (Briefkaart.) AXEL, 27 Juni 1891. Oude Tarwe fO.— a fO. Nieuwe Tarwe f 12.25 af 12.75 Rogge f9.50 a flO.— NWin- tergerst f9.25 a f9.50. Zomergerst fO.— a f 0.— Haver f8.— a 1 9. Kookerwten f af—.—. Votrerwten f 10.— af 10.75, Paardenboonen f 9.50 a f 0.—Lijnzaad fa—.— a f Alles per 100 K.G. Aardappelen f4.— per 104 K.G. Rotterdam, 29 Juni 1891. Tarwe lager, Meel 25 ct. lager, Rogge 10 ct. lager, Witte boonen en Kanariezaad 25 ct. lager, Buitenlandsche onveranderd. Nieuwe Tarwe Rogge Wintergerst Zomergerst Chevaliergerst Haver Paardenboonen Erwten Kookerwten. Bruine Boonen Witte K anar i ezaad Duiv enboonen K oolza ad 7.75 - 10.30 - 7,15 - 8,20 4.50 5.60 4.25 - 5.50 4.75 6.25 - 3,- 4.80 - 7.- - 7,50 -8.- - 9.- -10.25 - 11.50 •11.25 - 15.50 -10.- -10.85 - 7.50 9.25 - 0.00 - 0.- - 0,00 - 00,00 Op de VEEMARKT van heden waren aan gevoerd 00 paarden, 0000 magere en 71 vette runderen, 162 vette- en graskalveren- 1 nuchtere kalveren, 610 schapen of lam meren, 886 varkens, 0 biggen. De prijzen waren als volgtvette runderen le qual. 76, 2e qual. 70, 3e qual. 64 a c., kalveren le qual. f 0,95, 2e qual. 80 a 85 c. schapen le qual. 65, 2e qual. 55 c., varkens le qual. 21 a c., 2e qual. 20 a c. 3e qual 19 c., licht soort 18 a 19 c. VLASBEURS. 12797 steen blauw, 1420 wit. EIEREN f3,20 a f3,60. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 4,— a 14,50 Zeeuwsche Jammen f5,50 a f6,—., Poters fO.- a fO,-. Duitsche roode f 0,a fO,-. Fan de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP. Onveranderd. Zeer stil. PETROLEUM Zeer vast. Loco f 7,50, Na jaar f7.60, betaald. De ondergeteekende betuigt,- zijn hartelijkeu dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling door hem ontvangen bjj zijne herkiezing tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal. Middelburg, 29 Juni 1891. Mr. C. LUCASSE.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1891 | | pagina 3