Een Huis en Erf De AFBRAAK diens INBOEDEL, Een Woonhuis, Tuin en Erf, f* puike KACHELKOLEN, Openbare Verkooping met SLACHTPLAATS, Slagersgereedschappen en MEUBELEN. 2 groote LOOPVARKENS f eene Geit, enz. enz. lv'- Overzicht van Verkoopingen. AANBESTEDING, BURGERLIJKE STAND MARKTBERICHTEN. VOORHANDEN P. CAPPON, Goes. op Dinsdag 3 Maart 1891, op Woensdag den 4 Maart 1891, op Zaterdag, 7 Maart 1891, veilen en verkoopen: op Maandag 9 Maart 1891, veilen en verkoopen: zou moeten gaan en wilden zekerheid hebben hoe de afloop zou zijn. De kaartlegster werd geraadpleegd, die allen behoorlijk ge ruststelde en er haar woord vat. eer op gaf, dat de jongeling zou vrijloten. Dit is ook werkelijk geschied met een der hoogste nummers kwam hij er uit en meer dan ooit geniet de kaartlegster bij verscheidenen 't volste vertrouwen. Het moge bedroevend zijn, maar potsierlijk is het te hooren in welke omstandigheden de vrouw wordt geraadpleegd. Zelfs in zaken, waar het meest ernstige onderzoek door bevoegden gewenscht is, wordt hare hulp ingeroepen. Gedurende het jaar 1890 zijn van de landmacht, van het korps mariniers en van het Indisch' leger 225 personen gedeserteerd, omtrent wier lot nog niets bekend is. Waarom slapen vogels op één poot? Het schijnt een ongemakkelijke houding te zijn als de vogel zoo op één poot staat, op een stokje niet dikker als mijn vinger. Dit is echter zoo niet. Met het dijbeen en den poot verbonden, loopen spieren tot aan het uiteinde der teenen, zoo ingericht dat, als door benedenwaartsche drukking de pont buigt, die fijne spieren ingetrokken worden en de teenen dus samentrekken waardoor zij datgene waar de vogel op staat, vaster grijpen. Maar er zijn vogels, zooals reigers, kraanvogels en sommige zwemvogels die op één poot slapen en den pcot volkomen recht houden, en daar die vogels op den grond staan, zou alle vast grijpende werking op de teenen onnoodig zijn. Bij hen sluit het bovengedeelte van wat men het hielbeen zou kunnen noemen, op een merkwaardige wijze in het bene dengedeelte van het dijbeen er boven en voldoet dus juist aan het vereischte tot een voldoende mate van wederstand door de buiging van den poot om het overhangen van het lichaam tegen te houden. De sterkste man ter wereld woont titans te St. Jean in Canada. Hij is 27 jaar oud, bija 6 voet lang en heet Louis Cyr. Hij weegt 159 kilogram en heeft veel spierkracht. Hij kan, naar verhaald wordt, wel 4500 porid oplichten. Alleen met zijn wijsvinger lichtte hij een gewicht op van 535 ponden een vat cement van 300 pond tilde hij met slechts één hand opzijn schouder. De man eet vijf pond vleesch por dag met het noodige andere voedsel. Ilij gebruikt geen tabak en geen sterkeu drank. - Een neger Brown genaamd te NewYork' had in zijn huis een jongen olifant, dien hij dresseeren moest voor circus-toeren. Het dier dat reeds groote vorderingen maakte en zeer gehecht was aan zijn meester, is gehuisvest in een stal achter in het huis. Zaterdag toen Brown uit was, wist de oli fant zich los te maken en zoodra hij vrij was ging hij om den baas te zoeken, de huisdeur in en de trap op naar boven in de keuken, waar de onbehouwen gast na- tuuilijk groote verwoestingen aanrichtte. Het logge dier kon de steile trap niet weder afen er moest aan de buitenzijde van het huis een hellend vlak van planken ge maakt worden om hem weêr beneden te krijgen. Het dier bleef den Zondag in dc boven kamer waar het al zijn kunsten maakte en veel bekijks had van een aantal be zoekers die Brown ruimschoots schadeloos stelden voor wat zijn logge huisgenoot vernield had. Een krankzinnig ideé. De fransche ingenieur Berges wil op het tentoonstellings terrein te Chicago een tweeden Eiffoltoren bouwer, van welks top zij die belust zijn op sterke gewaarwordingen var. een geheel nieuwe soort naar beneden kunnen geworpen worden in een wagen of kast. Hij berekent dat de snelheid aan het einde van een val van b. v. 1000 voet meer dan 2 maal zoo groot is als die van den sr,eisten spoortrein. Het hoofdpunt is hier om de reizigers aan het eind hunner vlucht door de ruimte veilig en behouden te land te doen komen. Daar weet de ingenieur dit op dat hij zijn wa gen d gedaante zal geven van eeri projectiel dat hij naar beneden zal laten schieten in een waterput die de noodige diepte heeft. Zijn wagen of kast zal 13 voetlang en 10 voet breed zijn en 15 personen kunnen bevatten. De vloer zal op veeren rusten. Het onderste gedeelte zal bestaan uit een rteks kegels, om de samenpersing der lucht in de kamer te voorkomen als het projectiel in het water valt. Voor een val van 1000 voet zou de diepte van het water in den put 180 voet worden. Ook raadt hij aan de reizigers op hunne zitplaatsen vast te binden. Een parapluie wordt wel niet als een moordtuig beschouwd. Toch heeft dezer dagen te Bordeaux een vrouw terecht ge staan die-een man gedood had door een slag met een parapluie. Twee mannen had den namelijk in hare tegenwoordigheid twist gekregen, nu koos de vrouw partij en gaf een der mannen een slag met de parapluie, waarbij zij hem in het linkeroog stak met de punt. De man zakte ineen en stierf aan de gevolgen. Een voorbeeld van Engelsche on- zinnigheid. Een jonge Engelsche dame, miss Sheldon, is Zaterdag te Parijs aange komen. Zij gaat vervolgens over Calais naar Napels, waar zij zich zal inschepen naar Zanzibar. De juffrouw is van plan op haar voetjes dwars door Zuid-Afrika te wandelen. Om hottentotten, bosjesmannen, negers er» meer andere cavaliers op een afstand te houden en voor een bovenna tuurlijke verschijning door te gaan, zal miss Sheldon gekapt zijn met een lange blonde pruik en een wit zilverachtig gewaad aan hebben. Als reisgezellin zal haar slechts ééne kamenier vergezellen. Veertig negers zullen de verdere bagage der dames dragen. Of het gezelschap onderweg zich in het maken van molentjes zal oefenen, wordt niet gemeld. Dinsdag 3 Maart. 'issingen, 7 uur bij Kuijpersdoor not. de Wolff, winkelhuis met opstal Breestr. C54- Goes, in de Prins v. Oranje 8 uur door not. Pilaar, woonhuis, tuin en erf wijngaard straat wed Dronkers, 189 cA. Middelburg, ook Woensdag 10 uur Notarishuis, door not. Huvers, een com plete winkelzaak van manufacturen, baaien, dekens, karpetten, garens, artikelen voor den boerenstand, mooi boogkabinet, linnen kast, tafels, stoelen, spiegels, jachtgeweer, leurwagen op veeren. Inl. dhr. de Groot. Woensdag 4 Maart. Drlewege, 11 uur bij Krijger door not. P. Overman, een woonhuis, wagenmakery, erf en tuin samen 10 Aren van L de Blaeij. Meliskerke, li Uur door not. Tak huis, erf en slachtplaats 154 cA. En om 1 uur sla gersgereedschappen en meubels als tafels, stoelen, kabinetten, koper-, glas- en aarde werk, mest enz. Vlissingen, 11 uur Zeehondenwerf, strandgoederenmachinerieënboomwol vischnetten, balk, anker, sloep met anker. Woensdag 4 en Donderdag 5 Maart. Borsele, voor erven wed. Rottier door not. Pilaar 10 uur, boereninspan, als: 12 werkpaarden van 4-21 jr., 1 3j. paard, 10 melkkoeien, 7 vaarzen, 12 ossen 1 tot 3 jr 6 aanhoudkalvers, 1 vet varken, 5 varkens 3 drachtige zeugen, 2 karnhonden met hok' 9 Kaapsch© eenden, l^O kippen, 1 kapwagen, huifwagen, tilbury, 1 arreslee, 5 menwa- gens, ploegen, eggen, landbouw-, melk- en stalgereedschappen, wagen- en ploegharnas, hooi, stroo, brandhout, meubels enz. Donderdag 5 Maart. Driewege, uur door not. van der Kloes bjj gebouwen voor afbraak. WaariU, bij wed. Timmermans 9 uur, op Oud Valkenisse, boereninspan, als 8 paarden 11, 10, 9, 7, 5. 4, 2 en 1 jr., 6 baat- gevende melkkoeien, 16 runders, 60 kippen, 20 mestputloopers, 10 eenden, 1 karnhond met ketting, 3 menwagens, 1 oliehuifwagen 2 lemoenkarren, rolblok, molbord, sleepbord b zei en ploeg, eggen, bascule mot gewich ten, zaadzeil, 80.000 kilomangels, hooi, stroo, droog en groen hout enz. Inl. dhr. Pelle. 11 enieldingc, bij Daane voor dhr. Kostense door not. Prins 10 uur 14730 cA. bouwl. in Heydijke tusschen Kapelle en Wemeldinge. Btioetinge, 10 uur by Akkenaar door not. Mulock Houwer voor erven Beenhak ker, 2 woonhuizen, achtorweg, 2 dito bij den toren, 79230 cA. boomgaard, boscb, bouw- en weiland in Kloetinge, Kapelle en Katten- dijke in 8 perceelen. Catalogussen gratis bij den notaris. Vrijdag 6 Maart. Kwadcndanune, 10 uur aan het Lange Weegje door not. Mulock Houwer, houtwa ren, delen, battings, schrooien, latten, ach terdelen, brandhout, beestenpeen, kruiwa gens, porte brisee, geiten, loopvarkens, mest, 3 kabinetten, 2 bureaux, 1 kleerkast, kleer- kisten, dekens, kachels, tafels, koper-, tin-, blik-, glas- en aardewerk. 11 issenltcrlte, 6 uur voor A. Mullié in de Kroon door not. Noordijke, 1 woonhuis 135 cA. hij L. W. Priester: en moestuin Thoornpolder 310 cA. bij Verburg. Vlissingen, 10 uur, Dok L 115 door not. de Wolf, huishouden. AJfeuvv- en St. Joosland, 1 uur bij wed. de_ Visser doer not. Tak, 2 eikenh. boogkabinetten, bed en peluw, porselein. Zaterdag 7 Maart. Hoedekenskerke, bjj Terhorst door not. v. d. Kloes 1 uur lo. woonhuis, erf en tuin 229 c.A. van v. d. Stel. 2o. 3480 c.A. bouwl. in Moolhoek in pacht hij La Grand. Helnkenszand, 10 uur bij v. d. Berge oor not. de Ronde Bresser, dubbel woon- uis, werkplaats, erf' en tuin, van wijlen choppers 740 cA. Maandag 9 Maart. Heinkenezand, half 1 bij wjjlen lm-, pens door not. de Ronde Bresser, kasten t-efels, stoelen, spiegels, kachels, bedden met toebéhooren, lampen, koper-, tin-, glas- en aardewerk, manskieeren, kruiwagens, klom- penmakersgereedschap, geit, stammen van Canada's. Donderdag 12 Maart. Vlissingen, Bank van leening 9 uur, panden van Oct., Nov. en Dec. 1889. Kijk dag Woensdag 11 Maart. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door not. Tak, huizen, lo. Lange Gortstraat. 2o. Bleek- 3o. met tuin Seisdam Woens dag 10—12 en 2—4 uur te zien. Dinsdag 3 Maart. Middelburg, 1 uur levering, stellen enz. der stoomwerktuigen, levering gegoten buizen met hulpstukken, maken van een hoogreservoirgebouw met ijzeren hoogreser- voirbak; voorts het leggen van de aanvoer - buis naar en het buizennet in de stad. Voor waarden ter secretarie a 50 cent. Voorts het bouwen van filters, beambtenwoningen, kolenloods en waternemer. Inl. dhr. Stang dir. der duinwaterleiding te 's Hage. Woensdag 4 Maart. Tholen, 12 uur bij Hoek door dhr. Mol, afbreken en opbouwen eener schuur te St. Philipsland met bijlerering. Bestek a 80 cent bij J. M. C. Pot. Aanwijzing 28 Pebr. voormiddag. Donderdag 5 Maart. Middelburg, half 2 Abdij, levering rond en beslagen eikenhout en mastenpalen voor het polderbestuur Walcheren. Cadzand vóór Vrijdag 20 Maart. Nieuwvliet-Sluis-Retranchement grintweg levering 525 M3. grint. Van 28 Febr. 2 Maart 1891, MIDDELBURG. Bevallen: K. David se geb. Huibregtse d. - M. C. Westdorp geb. Vermeulen d. - P. Flipse geb. Flipse d. OverledenJ. C. van Stoenhuijsen 50 j. man van D. Baak. G. Beenhakker 71 j.d. GOES. GeborenAdriaan Johannes z. v. Adriaan Vink en Maria Franse. Wil- helmina d. v. P. den Hollander en C. de Hamer. Johannes z. v. Jacobus de Kruijter en Cornelia Wilhelmina Willemse. Jo hannes Jacob z. v. Pieter Geluk en Adriana Westdorp. AXEL, 28 Febr. 1891. Oude Tarwe fO.- a fO.—Nieuwe Tarwe f10.- a fl0.50. Rogge f7.75 a f8.-. N.Win- tergerst f9.25 a f9.60. Zomergerst f9.— a f9.25. Haver f7.50 a f8.-. Kookerwten f 10. af 10.50. Voererwten f9.75 af 10.— Paardenboonen f 8.25 a f 8.50. Lijnzaad f 11.— a f13. Alles per 100 K.G. Aardappelen f 3.50 per 104 K G. Rotterdam, 2 Maart 1891. Tarwe, Wintergerst en Zomergerst 10 ets. hooger. Witteboonen 50 ct. lager. Buitenl. vast. Meel hooger. Lijnzaad onveranderd. Nieuwe Tarwe - 6.85 - 9.35 Rogge- 5,40 s - 6,65 Wintergerst -4.35 5.60 Zomergerst - 4.10 - 5.10 Cheval iergerst -5.— 6.- Haver - 2,75 4.50 Paardenboonen - 6.— - 6,25 Erwten - 7.25 - 8. Kookerwten. -8.75 -10.- Bruine Boonen -11.— - 14.25 Witte-10.25 -13.- Kanariezaad. -7.— - 8.75 Duivenboonen - 0.00 0.— Koolzaad- 8,75 - 10,50 Op de VEEMARKT van heden waren aan gevoerd paarden, 00 magere en 304 vette runderen, 97 vette-en graskalveren, 00 nuchtere kalveren, 34 schapen of lam meren, 514 varkens, 0 biggen. De prijzen waren als volgt: vette runderen le qual. 72, 2e qual. 68, 3e qual. 64 a c., kalveren le qual. 2e qual. 95 a 100 c. schapen le qual. 55, 2e qual. 45 c., varkens le qual. 22 a - c., 2e qual. 21 a - c. 3e qual 20 c., licht soort 17 a 18 c. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 3,75 a f4, Zeeuwsche Jammen f4,25 a f4,75, Poters f3.— a f3,30. Veel aanvoer weinig vraag. VLASBEURS. 50657 steen blauw, 6800 steen wit. EIEREN f4.- Van de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. PETROLEUM. Zeer stil. Loco f 7,55, Ent. MEEKRAP. Bfina zonder aan'ood. Prijzen nominaal onveranderd. ADV ERTENTÏËN. Ons Zoontje den 18en Febr. geboren, heeft de Heere heden weer tot zich ge nomen. De verbondsbelofte is ons tot troost. G. DALHUIJSEN v. d. m. L. DALHUIJSEN— Lindeboom. Fleinkenszand, 27 Febr. 1891, Heden behaagde het den Heer van leven en dood tot zich te nemen onzen dier baren echtgenoot en vader, A. CAAN, in den gezegenden ouderdom van 73 jaar en 6 maanden. Wed. A. CAANArnoois. I. CAAN Az. Wolfertsdijk, 25 Februari 1891. fl de H.L. Vrij op den wagen, a Contant. Mm wordt verzocht zakken mee te brengen. des avonds te 8 uren, te Goes, in het koffiehuis «de Prins van Oranje» ten over staan van den Notaris PILAAR, van te Goes, in de Wijngaardstraat, wijk A no. 176, groot 189 Centiaren, bewoond door de eigenares wed. Job Dronkers, geb. Visser. Inmiddels uit de hand te koop, te bevra gen ten kantore van voornoemden Notaris PILAAR. De Nataris A. M. TAK zal des voormiddags te li uren in het te verkoopen Huis te Meliskerke in het openbaar verkoopen: staande en liggende te Meliskerke op het dorp, grootte 1 Are 54 Centiaren. En ten zeilden dage des namiddags te één ure voor het te verkoopen HUIS. EENE PARTIJ waaronder: Tafels, Stoelen, Kabinet, klein dito, Koper-, Glas- en Aardewerk en meer, benevens een los varkenshok en de Mest in den Mestput. Bezichtiging van het HUIS Maandag en Dinsdag voor den verkoop van 2 tot 4 uren. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal 's voormiddags 10 uur van het hoefje, vroeger bewoond door Corns. Verdonk, en gelegen onder Heinkenszand. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal 's voormlddags te 11 uren, aan het woon huis en ten verzoeke van Cornelia Sonkote Krabbendijke bestaande uit Kast, Stoelen. Tafels, Spiegels, Schil derijen, Klokken, Kachels, Koper-, Tin-, Ijzer- Glas- en Aardewerk,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1891 | | pagina 3