ril raar HH. Geldschieters. f50 ter leen gevraagd, Afloop Verkoopingen enz. Overzicht van Verkoopingen. BUKGimiJKE STAND MARKTBERICHTEN. ADV ERTENTlElN. Verificatie-Vergadering. Openbare Verkooping op Vrijdag 19 December 1890, 1200 twee Meter ZIFTEN, 450 DEK SELS, 130,000 PANNEN, 20.000 kilo's RAILS, j5 KRUIWAGENS, een KALKBAK. Met algemeene stemmen is later nog eene motie aangenomen, waarbij ijverige propa ganda aanbevolen wordt voor een algemee- nen stilstand van werk op den len Mei. Uit een mededeeling der Parijsche Geneeskundige academie blijkt dat leeuwen, tijgers en panters na 6 of 8 maanden in een menagerie te hebben doorgebracht, bij ziende worden. Zq die daar geboren werden worden het reeds als zq 2 of 3 maanden oud zijn. De volgende tqgerjacht werd onlangs door den heer van Alphen, den bekenden tijgerjager van Kiambang, gehouden. Het was in den nacht van 11. Zaterdag op Zondag, zoo schrijft men onder dagtee- kening van 1 October uit Padang dat de heer van Alphen zich in de nabijheid van Si-Tjintjin in de wildernis in hinderlaag opstelde, teneinde een koningstijger, die sedert eenigen tijd de omstreken onveilig maakte, onder schot te krijgen. Een heldere maan, omgeven door milliarden sterren, welke aan den helderen hemel flonkerden, gat een dier wonderschoone nachten te aanschouv. en, die hier in de tropen niet zeldzaam zijn en juist in de wildernis zulk een geweldigen indruk maken. Onze tijgerjager liet echter geen tijd verloren gaan hij maakte zich het heldere maanlicht ten nutte om een goede stelling in te nemen en wachtte verder geduldig en oplettend op de dingen, die komen zouden. Uren verliepen, zonder dat iets verdachts werd gehoord; het gehuil van den jakhals en -het geknabbel van een of ander wild zwijn fcvas het eenige, hetwelk de nachtelijke 'stilte van tjjd tot tijd afbrak. Niets echter kon de aandacht van den jager doen verflauwen een zacht geschuifel, het breken van een verdord takje had het geoelend oor van den tijgerjager bereikt en was een onmiskenbaar teeken, dat de woudkoning aangelokt door den reuk van het doode dier, 't welk voor aas diende, in aantocht was. Het duurde dhn ook niet lang meer of na eenig aarzelen schuffelde het roof dier uit het struikgewas en scheen het aas te willen naderen blijkbaar echter was de tqger nitt op zijn gemak, het voorgevoel van een naderend gevaar, honger en woeöe streden om den voorrang en op dit oogen- blik bood het monster een afschrikwekkend gezicht aan met zqn staart kwaadaardig heen en weer slaande, wierp het loerende en gemelijke blikken in het rond, en als door een magnetische kracht gedreven, vestigden zich zqn oogen op de plaats, van waar het blqkbaar eenig gevaar duchtte. Onze tijgerjager liet zich echter niet van stuk brengen: bedaard, onbewegelijk gelijk een standbeeld en met den vinger aan den trekker van zijn geweer, wachtte hij zijn kans af. Deze liet zich niet lang wachtende tqger overwon zqne aarzeling, trad naar het aas toe, doch blijkbaar de zaak niet vertrouwende, kroop hq snuivend en tot den sprong gereed naar de plaats, waar de heer Yan Alphen zich bevond. Dit was zqn ongelukeen schot, gevolgd door een luid gebrul, weerklonk in de stilte van 1 den nachtde tijger was doodelqk in den kop getroffen, geweldig in zqn laatste stuiptrekkingen, scheen deze woudkoning nog in zijn doodsstrijd wanhopige pogingen te doen, om zijn aanvaller te vernietigen. Merkwaardig is de omstandigheid, dat de heer Van Alphen den tijger een konings tijger van de grootste soort neergelegd heeft met zijn «oude spuit», zooals hij het noemt, een oud voorlaad-infanteriegeweer, welk wapen hij bij voorkeur voor de tijger- jacht gebruikt en waarmede hij reeds menigen tijger gedood heeft.» Een stenograaf met heel wat dienst jaren te Berlijn heeft nog nooit een rede naar gehoord die zoo snel spreekt als kei zer Wilhelm. Deze maakt per minuut niet minder dan 275 lettergrepen, somtijds zelfs 300. Het aantal werkeloozen te Milaan neemt met den dag toe. Zq loopen in groepen de straten af en houden inzarne lingen. De ongelukkigen hebben veel van de koude te lijden, die ook in Italië vinnig is. De Duitsche gezant te Petersburg, zal zijn ontslag nemen, omdat zqn gezin het strenge klimaat daar nieijlanger verdra gen kan. Reeds maken de Roodhuiden plunder tochten en overvallen zij de hoeven der kolonisten. De laatsten zijn dan ook ver plicht geweest te vluchtenom hen te helpen zijn troepen gezonden. In verscheidene districten van Spaansch Galicië is een nieuwe varkensziekte uitge broken. De dieren sterven 48 uren nadat zij aangetast zijn. Twee derden der stapels, welke door de ziekte aangegrepen zijn, gingen verloren. De schade is onbereken baar. Een met Engeland en Egypte be vriende stam heeft getracht Berber in te nemen. De Derwischen boden echter zoo krachtig tegenstand, dat de poging mis lukte. Hun chef, de moordenaar van kolo nel Stewart, werd echter gedood. Een geval van hypnotiseering door electrisch licht heeft zich eenigen tijd geleden te Milaan voorgedaan. Een jong, zwak 32 jarig man ging des avonds, terwijl de electrische lantaarns waren ontstoken, over de Piazza die Duomo en keek gedurende eenige oogenblikken achtereen in het licht van een der lantaarns Plotseling bleef rij als vastgenageld staa- en hield den blik strak op het licht geves tigd, Voorbijgangers merkten den zonder lingen heer op en spraken hem aan. Hij echter nam van alles wat om hem voorvie geen notitie, en bleef in dezelfde roerlooze houding in het licht staren. Een politie beambte voerde hem daarop zoo zacht mo gelijk weg, waarbij men duidelijk bemerkte, hoe zijne oogen zielloos in ééne richting staarden. De bewustelooze werd naar eene nabijzjjnde apotheek gebracht, waar men de hulp van een arts inriep, die hem met eene ammoniak oplossing weder tot bewust zijn terugbracht. In het dorpje Ponet bij Clermorit- Ferrand reed een bruidspaar na de huwe lijksplechtigheid huiswaarts, toen plotseling uit een haag twee schoten vielen. Bruid en bruidegom stortten doodelijk gekwetst neer en overleden spoedig. De politie ver moedt, dat de moord werd gepleegd uit wraak. De vermoedens vielen op zekeren Manaranche, een jongeling van 22 jaren, van hetzelfde dorp. Hij had het meisje ten huwelijk gevraagd, maai was afgewezen. Den dag na den moord vond men liet lijk van Manaranche tusschen de struiken. De borst was met een kogel doorboord en zijn geweer lag nevens hem. De Standard meldt uit Shangai, dat als passagiers vermomde Chineesche zee- roovers de stoomboot Na-,non der Douglas- lijn nabij Hongkong overvielen; zij ver moordden den kapitein en twee officieren, en vermeesterden een grooten voorraad specie. Edgelsche kanonneerbooten trachten de jonken der zeeroovers in te halen. VL1SSINGEN. Gisteren avond werd in in het Hotel de Commerce door not. van Uqe Pieterse publiek geveild een huis en erve droge dok. Hoogste inschrijver de heer E. A. van Loo te Ylissingen voor f3525 en kooper de heer C. de Wolff A.H.z. voor f 3575 plus f 30 voor losse goederen BRUINISSE. Heden Woensdag werd in het gemeentehuis aanbesteed het bouwen van een post- en telegraafkantoor, directeurs woning enz. Inschrijvers J. A. v. d. Heli Middelburg f 14750; Van Tuyl Hardinxveld f 11260; J. Blindonberg, f 11100; P. Krijger, Middelburg f 11100; W. Koole, Zierikzee f10900; M. Elenbaas, Bruinisse 10800; Jan v- d. Berge Jz. id. f 10748.75 Jacob v. d. Werf, Noordgouwe f 10748,69; A. Vink id. f10700; J. J, Capelle Bruinisse f10385, P. Dronkers, Kapelle f10147; W.v. d. Linde, Zieriksee f9997. Te pachten 2 gemet 141 r. weiland Langeweg, 2gemetbouwl. Sloeweg,2 gemet 186 Va r. Kruisweg id., 2 gemet 91 r. weiland Schroeweg. Donderdag 18 December. middelburg, door not. Tak 8 uur in de Vergenoeging, huizen en erven: lo. Koestr. K 291, groot 130 c.A. 2o. Heogstraat 137, groot 52 c,A. 3o. Bellinkstr. 170, groot 201 4o. Zusterstr. 222, groot 40 cA. öo.Dam G 93, groot 71 cA. 6o. idem met tuin Bran- derijmolengang M 152, groot 967 cA. Middelburg, Spijkerbrug door deurw. Kouion halfl, afbraak van het Huis Nassau. Middelburg, bij Hubrechtse 1 uur door not. de Vos, kalfdrageede vaars, 10 vaarzen van 1 en van '/a jaar, springstieren, 1 bruin merriepaard vos ruinpaard, 2 hitten enz. Vrijdsg 19 December. Middelburg, door not. de Vos 8 uur in de Vergenoeging, het koffiehuis en logement „De Witte Leeuw" Varkensmarkt. Te zien 17en 18 Dec. van 10,-12 en 2—4 uur. Westkapelle, 10 uur in de Oranjeboom door not. de Vos, 2 linnenkasten, 1 secre taire, hanglamp, 2 lessenaars, ramen, deuren, delen, latten, 18000 moteeisteen, pannen, vloertegels enz. Molenpolder, lerseke 11 uur, 1000 zeeften, 200,000 pannen, deksels, oude rails enz. Inl. dhr. Verschure lersekeen dhr. W. Pelle Goes. Camperland, 1 uur door dsurw. Gelner een volledigen scheepsinventaris van het gezonken tjalkschip geoot zeil met giek en gaffel, kluiffok enz., want, blokken, kettin gen, ankers en het tjalkschip. Zaterdag 20 December. 's Heer Arendsberhe, 10 uur Plaai- jendijk door not. Pilaar, Canada-, essche-, olmeboomen. En óp Vredehof, kaphout op streep, palen en 2 beukenstammen. En voor het dirconiearmbestuur, 50 Canada's aan den Zandweg naar Westhof. Vllssingen, door not. Tak bij Huibregtse, Badhuisweg, 1 uur, zwart merriepaard, 2 baatgevende melkkoeien, 1 driewielskar, 3 ijzeren kipkarren, melkgereedschappen, paar den want, kabinet, schilderijen, aardewerk. Maandag 22 December. Biervliet, ook Dinsdag, door deurw. Hendrikse bij erven mevr. Thomaes, nette meubelen 11 uur. Kwadendamme, bij wijlen pastoor v. d. Boomgaard door not. P. Overman, meu belen enz. Dinsdag 23 December. Oostkapelle, 10 uur bij het bouten kraantje door not. Tak, scheepsafbraak, balken, ribbenplatendorschvloerdelen, damstijlen, brandhout enz. Woensdag 24 December. Borsele, 10 uur in het ambacht Borsele door not. Pilaar, 100 olmen Hoiiepoldersche dijk, kaphout Westeindschen dijk, de olme- kap aan den Monsterweg en 20 olmen op her Kerkhof. TSisse, bij inschrijving te koop 29 olmen bij Nieuwenhuijze. Biljetten voor of op 24 Dec. bij not. Mulock Houwer. Kloet! n ge, bij Akkenaar door not. M. Houwer, 2 uur voor dhr. Burger, 8 percee- len hakhout in Jachrhoek enz. Voor den ambachtsheer, wisschen in Abbekinders en 91 olmen en 8 esschen in een boomgaarfl van Van Liere. Zaterdag 27 December. Zuldzandc, 12 uur bij A. A. de Vlieger en op de weide van dhr. Risseeuw, hakhout esschen, populieren, noten, afbraak, vlecht werk door net. Lansen Croin. Middelburg. Te koop bij inschrijving 25 olmen onder Kapelle, 17 dito en 2 popu lieren aan den Postweg. BiljetteD tot 27 Dec. bij dhr. M. Remjjnse, Rott. Kade. Maandag 29 December Kapelle; 7 uur bij Marcusse door not Merens, hakhout. 's Heerenlioek, 2 uur bij Hekken door not. v. d. Kloes voor mevr. Stockman, 173 olmen in pacht bij Boonman. Aanwijzing door Boonman. Dinsdag 30 December. Goes 7 uur in de Prinse voor dhr. A. v. d. Burgt door not. M. Houwer, 7 woon huizen Stationsweg. Kleuwvllet, bij de Hullu door not. Lahsen Cróin 40 olmen 140 tronkboomen. Middelburg, 1 uur op het hofsteedje van wijlen Baljeu door not. Tak, schimmel merriepaard 20 jr., 2 baatgevende melk koeien, 1 vaarskalf, 1 geit, 1 varken, 14 kip pen, landbouwgereedschappen, huisraad waar onder antieke kast, porselein, glas- en aar dewerk. December. Helnkenszand, bij Rijk, meubelen, ijzer werk enz. Dinsdag 6 Januari. Middelburg Balans inboedel, goud en zilver enz. Inl. dhr. Hondius. Van 16 en 17 Dec. '90. MIDDELBURG. BevallenS. M. Melse geb. Geldof z. K. van Moolenbroek g< Daké z. Overleden: R. P. van de Kamer 58j. wed. van J. J. Brandt. C. Meeuwse 3 w z. C. Hendrikse 12 m. z. GOES. GoborenPieter z. v. Johan den Boer en Jannetje Boer Neeltje Lena d. v. Christiaan Rijkse en Levina Post OverledenMaria Schuiling 87 j. wede. van Willem Robijn. VLISSINGEN, 16 Dec. 1890. Boter f 1.30 a f 1.25 de kilo. Eieren f 6.40 a f 0.— de 104 stuks. GOES, 16 Dec. 1890. De tamelijk ruime aanvoer van alle Ar tikelen ruimde, vond tot vorige prijzen vlug kooper s Oude Tarwe fO.— afO. Nieuwe Tarwe f6.75 a f7.25. Rogge f5.80 a f6.10. Winter- gerst f4.80 a f5.25. Zomergerst f 4.50 a f4.75 Haver f3.10 a 13.20. Bruineboonen f9.50 a f 10.50. Paardenboonen f5.85 a f6. Kool zaad fO.—afO. Groene Erwten f8.— a f9.10. Karweizaad fO.— a fO.— de 50 kilo. Versche Boter f0.50 a f0.52s. Eieren f 1.45 fa 1.50. OOSTBURG, 17 Dec. 1890. Oude Tarwe fO,—af 0,—. Nieuwe Tarwe f6,25 a f8.—. Rogge fO,—a f 0,N. Winter Gerst f 5,— a f5,40. Zomergerst f 4,60 a f5, Haver per 100 Kilo f6.25 f7,25. Kookerwtenf 8,— a f8,50. Erwten f 6,75 a f 7.25. Paardenboonen f5,60 a f6, Alles per H. L. uitgezonderd de Haver Rotterdam. 15 Dec. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was geen handel in bin- nenlandsche granen. Wegens finaal geslo ten scheepvaart toch heeft de aanvoer daarvan geheel opgehouden. De noteering wordt derhalve gestaakt tet de vaart weder zal zijn heropend. LITNZAAD weinig aangevoerd. De vra$ was levendiger en waren prijzen 25 a 50 cent hooger. VLAS- Tengevolge van het strenge weder ging er op het land gedurende de vorige week weinig om. De aanvoer Maandagmor gen bestond dan ook slechts uit ruim 27.000 steen, grootendeels van inferieure |kwalit. waarvan 2/3 gedeelte koopers vond; gemeene soorten blijven moeielijk te piaatsen. Zeeuwsche Eieren f6.- a f 6,50 de 100 stuks. Wat MEEL betreft, daar door het aanhou dend vriezend weer het verkeer te water, met uitzondering van langs den Nieuwen Waterweg naar zeu geheel is gestremd en de zaken bovendien belemmerd werden door het gebrek aan waggons, waardoor de ex- peditiën werden vertraagd, ging er zeer weinig om. Maandag was de koude nog heviger dan in de laatste dagen en beperkte zich de omzet tot het hoog noodige. Eerste kwaliteit Inlandsch f12,50 a f 12,75 tweede kwal. Inlandsch f 9,50 a f 10,75, eerste kwal. Duitsch f af—, tweede kwal. Duitsch f a f extra puike kwal. Hongaarsch f 18,25 a f 18,75, eeiste kwaliteit Hongaarsch f 16,50 a f 14,50, ordinaire kwal. Hongaarsch f 14,25 a f 10,75, prima Amerik. f 12,25 a f 14,-, tweede kwal. Amerik. f 9,— f 11,—, derde kwal. Amerikaansch fO,— a f—Zeeuwsche tarwebloem f 14,a f 15, Zeeuwsch tarwemeel f 16,75 f 11,50, Fransche roggebloem f a f Duit sche roggebloem f 11,25 a f 12,—Inlandsche roggebloem f 13,50 a f 14, Alles per 100 kilogr. netto. Rotterdam, 16 Dec. Op de veemarkt waren Dinsdag aangevoerdpaarden, 291 vette en 1199 magere runderen, vette en graskalveren, 35 nuchtere kalveren868 schapen, 451 varkens, 33 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwal. 76, 2e kwal. 70, 3e kwal. 64. Kalve ren le kwal. 1,05 2e kwal. 90 a Scha pen le kwal. 55, 2e kwal. 45, 3e kwal. Varkens lekwal. 22, 2e kwal. 21, 3e kw. 20 c. Alles per kilo. Boter f62, f58, f54. Per halve kilo 55 a 70 cent. Heden behaagde het den Heere onzen jongsten lieveling CORNELIS JACOBUS na een smartelijk en angstig lijden van 13 dagen, gevolg van een droevig ongeluk, in den ouder dom van 3 jaar en bijna 9 maanden van ons weg te nemen. De belofte dat de Heere een eeuwig en onveranderlijk verbond heeft opgericht, is ons tot troost! J. VAN VIJVEN. G. VAN VIJVEN-Oranje. Ileinkenszand, 12 Dec. 1890. Al de schnldeischers in het faillissement van JAN SNOEP, Timmerman enz. te Goes, worden ter Verificatie hunner schuldvorde ringen opgeroepen ter Veigadering op Zaterdag 27 December 1890, des voormiddags te IOV2* nor, in het Gerechtsgebouw te MIDDELBURG. Mr. C. LUCASSE. HEEREN DEELNEMERS wordt beleefd verzocht het bedrag hunner inschrijving tot gemeenschappelijken aankoop van een FOK- HENGST te willen storten ten kantore van den Heer J. A. ZIP, Dam, te Middelburg De Secret. Penn. v. d. Afd Walcheren der Maats, tot bev. v. Landb. en Veet. in Zeel W. MAAS Lz. door iemand met een vast inkomen, op driemaandelijksche afbetaling van de helft, en de kosten. Adres O. L. A. bij den heer Klemkerk uitgever dezer Courant. des morgens te ell uren aan den Buren- polder te lerseke van Informatiën te bekomen bij den heerA. VERSCHURE te lerseke en ten kantore van den heer W. PELLE te Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1890 | | pagina 3