Appels en Peren DE VERKOOPING op Vrijdag 15 Augustas 1890, Overzicht van Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. MARKTBERICHTEN. BURGERLIJKE STAND- ADV ERTENTIEN. 25jarige Echtvereeniging Woensdag 27 Augustus 1890, openbaar verkoopen: uitgestrekten TUIN, 2e. 47 Aren BOUWLAND, BOUWLAND, ver koo pen op Donderdag 14Augustus 1890, 1. Een perceel Bouwland, 2. Een perceel Bouwland, 3. Een perceel Bouwland, 4. Een perceel Bouwland, 5. Een perceel Boomgaard, 6. Een perceel Bouwland, 7- Een perceel Weiland, KHttg M uv auöu»„, ,wv, opmöaai; neiioopen Eene in 1887 nieuw gebouwde Een dubbel Schuur en Tuingrond, te doen sterven. En in den vroegen o htend van den daarop volgenden dag scheen hij in onmacht te vallen toen men hem naar den stoel geleidde, waarop hij vastgebonden zou worden om zijn straf te ondergaan. Op de plaats der terechtstelling werden slechts eenige geneesheeren, electriciens en journalisten toegelaten, om getuige te zijn van een vreeselijk tooneel. In spijt toch van de verwachtingen der geleerde wereld, was de eerste ontlading, niet voldoende om Kemmler te dooden. Diens gelaat vertrok zich op afschuwelijke wijze, tengevolge van den schok, welken hjj ontving. En het bleet zoo staan, terwijl de veroordeelde nog leefde. Door sommige deskundigen werd weliswaar beweerd, dat Kemmler geheel buiten kennis was geraakt, maar dit vond terstond tegenspraak. Integendeel deze werkte op het laatste oogenblik zooveel mogelijk tot een snellen dood mede. Hij had zijn geestkracht herwonnen en plaatste zich zóo in den stoel, dat hg de schokken het krachtigst moest ondergaan. Nadat eenige minuten verloopen waren, werd eene nieuwe electrische stroom in werking gesteld en gedurende 4i/2 minuut onderhouden de eerste stroom was slechts 15 seconden in werking gebleven. Ditmaal bleek de electriciteit haar vreeseljjk werk verricht te hebben. Uit de kleederen en het lichaam van Kemmler ontwikkelde zich een walgelijk riekende stroom op het oogen blik dat men den stroom verbrak. Het vleesch was hem van den rug gescheurd. Deze eerste proefneming schijnt dus schandelijk mislukt te zijn, dank zij de slechte voorzorgen en gebrekkige toepassing wijze, waardoor de ongelukkige onnoodig werd gemarteld. Volgens ooggetuigen toch ademde Kemmler nog na drie schokken ondergaan te hebben en verliepen tusschen eiken schok verscheidene minuten. De Pull Mall Gazette deelde dezer dagen eene anekdote mede, die kenmerkend is voor de wjjze, waarop de keizer van Duitschland zijn officieren voorgaat. Wilhelm II, die vroeg opstaat en vroeg aan het werk gaat, vindt, flat zijn officieren dat ook kunnen doen. Daarom had hjj voor eenigen tijd bevolen, dat in een der Berljjnsche kazernes eiken morgen van half zeven tot half acht aan den troep onderwjjs zou worden gegeven, en wel in verschillende vakken en beurtelings door al de officieren. Op zekeren morgen kwam de keizer zelf, precies te huif zeven, om te zien hoe het met dit onderwijs ging, maar de voor dien dag met de instructie belaste luitenant was niet aanwezig. De keizer zelf begon met de les, en zette die voort tot de nalatige officier te zeven uur verscheen. Met een enkel woord deelde hjj hem mede, hoe ver hg gekomen was en verwijderde zich toen met een kort iGuten Morgen Men kan zich den schrik van den lang slaper voorstellen. Hg verwachtte niets minder dan onmiddellgk ontslag uit den dienst. Veertien dagen lang liet de keizer hem in den angst en zond hem toen een verzegeld pakje. In de grootste spanning maakte de on gelukkige officier het open. Er zat een wekker in. Thans moet ook onder de zeelieden in Engelschen dienst zekere gisting heerschen. Blgkens bericht uit Newport (Rhode-Island), hebben 24 matrozen van het Engelsche eskader in de Noord Amerikaansche wateren dezer dagen getracht te dererteeren. Zij werden echter achterhaald en in hechtenis genomen. Twee, die weerstand boden, zijn gedood. In de Aigentgnsche Republiek kan het beter worden, nu de president, dr. Cel man, ontslag nam en de vice president, de algemeen beminde Pellegrini zijn plaat» innam. De nieuwe ministers moeten reeds aan het werk zjjn. Een algemeene werkstaking der spoorwegambtenaren, der mijnwerkers, en der arbeiders in de dokken is in het geheele zuiden van Wales uitgebroken. De spoor wegdienst is gestaaktde postdienst ge schiedt per koerier te paard. Blijkens bericht uit Shangai, (China) is de spoorweg naar Luteri door soldaten en boeren vernield, daar men de jongste overstroomingen aan den «spoorwegduiveb toeschrijft Maandag 11 Augustus. Wemeldinge, bij Daane half 1 door not. Merens, een woonhuis van J. Holland 183 cA. in Snoodijk. Kapelle, 7 uur bij Markusse, appels en peren door not. Gallis Merens. Ierseke, 11 uur voor erven v. Oosten, een woonhuis van B. van Oosten Damstraat groot 126 cA. door not. Bresser. Dinsdag 12 Augustus. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door nol. de Vos, lo. een woonhuis Lange Noordstraat. 2o. een dito met bovenhuis, Nieuwepoortstraat. 3o. id. 4o. woon- en win kelhuis, Kleine Werfstraat T 120. Woensdag 13 Augustus. Kloetinge, 2 uur bij Akkenaar door not. Mulock Houwer, oppervruchten van de hh. Burger en Kakebeeke. En 20 Aren haver in Weelmeet. Donderdag 14 Augustus. Vlissingen, 12 uur in Oud Arsenaal, militaire goederen. IJzendijke, 10 uur in de Gouden Poort door not. Lansen Croin, herveiling en toe wijzing 8,0490 H. bouwl., 1,3460 H. hofstee te Hoofdplaat. 4,6065 H. bouwl. Huizen van Jansen en Provoost. Schore, 12 uur door not. Prins bij Op 't Hof voor erven Klap, 4 perc. bouw-, 1 perc. weilandvoor dhr. v. Domjjn een perc. boom gaard, 1 dito bouw-, 1 dito weiland: 1—4 Hooge Neeweg, 5 achter v. Hootegem, 6 Weelmeet, 7 Rietpierswegeling. Zaterdag 16 Augustus. Ovezande, door not. v. d. Kloes 12 uur bij wijlen Vermue, meubels, bureau, tafels, stoelen, enz., landbouwgereedschap, geiten, varken, 13 kippen, maten, tobben, mest enz. Maandag 18 Augustus. Koudekerke, 11 uur Raadhuis verhu ring der tollen op Vlissings-Koudekerkschen straatweg. Dinsdag 19 Augustus. Vlissingen, 7 uur in de Oude Vriend schap door not. de Wolff, een huis en erf, Gravenstraat K82. Woensdag 20 Augustus. Coes, 10 uur in het Slot voor het Bur gerlijk Armbest., verpachten voor 7 jr. door not. Pilaar, 10 perc. bouw- en weiland in Ovezand, Baarland, Ellewoudsdijk, Hoede- kenskerke en 's Gravenpolder. Zaterdag 23 Augustus. (Soes, Slot Ostende 8 uur do^r erven Boo- kelaar ten ov. van not. Liebert, een woonhuis „de Meiboom" Voorstad, 2o. een kuiperswin kel daar tegenover. Woensdag 27 Augustus.- ©oes, 10 uur Slot Ostende door not. Lie bert voor Bookelaar, meubels, kleeren, ljjfs- en huislinnen, goud en zilver. Kijkd. Dinsdag. Donderdag 28 Augustus. Kloettnge, 5 uur bij Boel, 3.13.93 bruine boonen en suikerpeen in Ketelaarsberg. Inl. dhr. Pelle. Vrijdag 29 Augustus. Ierseke, lo uur door I. Nortier, 1 vos ruinpaard 17 j., 1 bruin ruinpaard 13 j., geit; kippen, men-, boomwagen, 3 ploegen, 3 eg- gen, sleper, harnas, snjjmölen, ladders, hooi, enz. Inl. dhr. Pelle. MIDDELBURG. Heden Vrijdag werd aan het gebouw van het Prov. bestuur aanbe steed het maken van een loskade, behoo- rende tot de werken van het kanaal van Terneuzen, bij het spoorwegstation Terneu- zen. De aanbesteding geschiedde volgens 15 van het bestek; de inschrijving per Meters. Voor de grootste lengte was ingeschreven door dhr. A. Prins T. Z. te Sliedrecht 291 M. Voorts A. Foudraine Goes 261, M. v. d. Hoek Terneuzen 258, J. Yoordendag Dord recht 255, J. Lavoojj, Krabbendijke 255. J. Visser Gz. Papendrecht 252. C. v. Boven te Nieuwer Amstel 238,5 C. v. d. Hooft Ter neuzen 231. (Te maken voor f 70.000). OESTERBEURS. IERSEKE, 8 Augustus 1890. Verkocht zaaigoed lVs tot 2VscM. f2,20; 2Vs tot 4 cM. f4,50. MIDDELBURG, 7 Aug. '90. B(j matigen aanvoer aan onze graanmarkt van heden ging in den handel weinig om. Tarwe in de puike soort tot f8.25 en daar boven gekocht. Jarige Rogge, Winter- en Zomergerst niet ter veil. Aanstaande week mag men bij aanhoudend droog weder Nieuwe Rogge en Wintergerst ter markt verwachten. Witteboonen op f 10.25 vastge houden. Bruineboonen f10. Paardenboonen f 6. Tuinboonen f 6. Van Nieuwe Groene Erwten werden enkele kleine partijtjes ge toond, vrij wel van stuk, maar niet best droog, blijkbaar te vroeg gedorsschen. De aanbieding van Koolzaad was Diet zoo ruim als algemeen verwacht werd. Voor de puike droge kwal. werd f9.25 a f 9.30 betaald en aan die prijzen voor verzending gekocht, terwijl enkele houders daarboven vasthielden. Versche boter f 1.25 a f 1.35 per kilo. Eieren f 3,80 per 100 stuks. VLISSINGEN, 8 Aug. 1890. Boter f 1.36 a f 1.44 de kilo. Eieren f4.— a f 4.10 de 104 stuks. ZIERIKZEE, 7 Aug. 1890. BOTER. Hoogste koers 60 laagste koers 10.50 per 5 ons. Kipeieren hoogste koers f 0.875 laagste koers f 0,60 per 25 stuks. Eendeieren f 0,— a f 0,— de 25 stuks. DORDRECHT, 7 Aug. 1890. KOOLZAAD. Aanvoer ongeveer 100 last; tot f9.— a f9.50 werd Zeeuwsch langzaam opgeruimd. Van 7 en 8 Augustus '90. MIDDELBURG. Bevallen: S. C. Kaste lein geb. Minck d. Overleden. L. N. van Eenennaam 43 j. man van M. E. Heijliger. P. Lefevre 10 m. z. A. Th. J. Nujjten 51/» m. z. GOES. Getrouwd: Jan Schouwenburg 27 j. jm. van Nieuwer-Amstel en Trijntje Pieternella de Leeuwen 24 j. jd. van Goes. Jacobus Franciscus de Coninck 23 j. jm en Maatje van Hoorn 24 j. jd. Geboren: Victor Marinus z. v. Johannes Petrus Hopmans en Elisabet Sophia van der Does. Johannes Carolusz. v.Hendrik van den Wijngaarde en Adriana Cornelia Rijkse. Zoo de Heere wil en wg leven hoopen op Maandag den 11 Angnstna a.s. onze geliefde Ouders JAN SIM O N S E en LEUNTJE JOBSE, hunne te gedenken. Hunne dankbare Kinderen M. SIMONSE. S. SIMONSE. Biggekerke, j 9 Augustus '90. L HHlrtlKWI 11 De schuldeischers in den boedel ran wijlen Aarnout Harthoorn, overleden te W 'aarde en zijne echtgenoote Jacomina Slnke, worden verzocht het bedrag vóór den 15 AUGUSTUS 1890 op le geven ten kantore van den Notaris C. PRINS te Kruiningen. van te Wemeldinge, zal gehouden Wofderi des avonds te 6 uren, in de her berg van C. Daane. De Notaris, A. GALLIS MERENS. De Notaris A. M. TAK zal op voormiddags te IC uren ie Domburgin de herberg hg de Weduwe Baart in het met SCHUUR, BOOMGAARD en staande en liggende te Domburg in de kom van het dorp aan de Zuidstraat en uitkomende in de Ooststraat groot 45 Aren 51 Centiaren te veilen in twee perceelen en in massa. liggende in de gemeente Aaglekerke. 3e. 51 Aren, 40 Centiaren liggende in de gemeente Aagtekerke. En des namiddags te een ure voor het huis aan de Zuidstraat, Eene partg waaronder* Kabinet, Tafels, Stoe len, Tafelkastje, Spiegels, Porcelein. Koper-, Glas- en Aardewerk; voorts: 1 Varken, 2 Geiten, 5 Kippen, eene partij Landbouwgereedschap pen, gedorschen Tarwe en Gerst, de Mestput, Elooi.Stroo, Mutsaards, Kliefhout en Brandhout en meer andere goederen. Bezichtiging der Onroerende Goederen Maandag en Dinsdag voor den vei koop van 10 tot 4 uren. De Notaris C. PRINS te Kruiningen za* des middags te 12 uren, ten herberge van A. Op 't Hof te Schore, A. Namens de erfgenamen van wjjlen den heer Adr. Klap, ONDER SCHORE: aan de Hooge Neeweg jGerststoppels), kadaster sectie D no. 519, groot 1 Hectare 46 Aren 80 Centiaren. aldaar, (Vlasstoppels), kadaster sectie D no. 518, groot 1 Hectare 39 Aren 90 Centiaren. (Gerststoppels) en een perceel Weiland, aldaar, kadaster sectie D nummers 77 en 73, groot te zamen 2 Hectaren 42 Aren 10 Centiaren. (tier.dvrij), genaamd «den Tramper», kadaster sectie D no. 110, groot 1 Hectare 54 Aren 80 Centiaren. Alles verhuurd tot 1 Mei 1897 aan Willem Rijn te Schore: No. 1 voor/71,06, no. 2 voor 67,77, no. 3 voor f 117,17 en no. 4 voor 74,92 en 14,voor de tienden. Informatiën te bekomen bjj voornoemden Notaris en den Notaris J. DE KLERCK te Maarseveen. B. Namens den heer L. van Duljn te Ede bij de hofstede bewoond door Ivo Van Ho.itegem, kadaster sectie B no. 247, groot 97 Aren 90 Centinren. Te aanvaarden 25 November 1890. in de Weelmeet, onder Kapelle, ka daster sectie C no. 206, groot 41 Aren 40 Centiaren. onder Ierseke, tusschen den Oostweg en Rietspierswegeling, kadaster sectie C no. 141, groot 53 Aren 50 Centi- aren en 2 Aren 30 Centiaren WE- GELING, deel van sectie C no. 542 De perceelen 6 en 7 zjjn te zamen ver huurd aan den heer Adriaau N'ijssen te Kapelle tot 25 November 1895 voor /35, per jaar. Informatiën geeft Notaris voornoemd. De Notaris A. M. TAK, zal op voormiddags te elf ure te Westkapelle, in na te melden herberg, in het bevatterde GROOTE ZAAL, TWEE WOON KAMERS, RUIMEN KELDER, enz., staande en liggende aan de Zuidstraat te Westkapelle, grootte 1 Are, 85 Centiaren. En ten zelfden dage, des namiddags te vjjf ure aldaar, in de herberg bjj J. Kalaüd te Westkapelle bij den Dgksmolen grootte 10 aren 79 centiaren. Voorschreven gebouwen zjjn twee dagen voor den verkoop van 10 tot 4 uren tc bezichtigen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1890 | | pagina 3