HUISRAAD. Openbare Verkooping openbaar verkoopen: Bouw-, Melkers- en Zolder gereedschappen, VRUCHTEN TE VELDE, Overzicht van Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. MARKTBERICHTEN. op Vrijdag 1 Augustus 1890, Dinsdag den 5 Augustus 1890, de eerste plaats 1, op een Vrijdag rievgelegd en aan ,t men den Vrijdag ag beschouwt. Om op een Zondag /en verliezen zij |als boven vermeld, omdat de vader dag geboren kind in over hem te geboorte aan de irden de hulpelooze gebracht, omdat a den beschouwd 'eelingen gedood, >rte tot de onna- kent. behoeft men by oor geen ovevbe- in Brussel, de heer persoon meer. |men dat die heer coeds'e liberalen is. icaab riekt, wordt In gloeienden haat. m dikwjjls parten is ook van hem zich slechts wat toen het liberale leelte, dat aan de te lijt ging met partij weder één i baar historieboek Irleden week teest 1 zelf ten stadhuize van den gemeente kernen. In| plaats gelukwensching urgemeester Buis op perkament ge- p_n koker geborgen, eene redevoering Izeer vleiend was dus voor de regee- voorden eindigde ij onze leus ont- nnen, welker ge- jreerd en zeggen dat de politiek ogt, blijven wij in uw tot aan den Ik een redevoering jst kon verwachten, geantwoord. Hij |wetteljjke plichten, te voerendat aan het bewind p dezelfde loyauteit zou gaan zijne net den bedelzak hjn even verorit- iuls als zij den Ibeter, sinds Wei- Inning bij Talavera el burggraaf van Het volgende jaar irve rampen, van Spanje, met vielen in handen 1811 keerde de ■etende dat ziekte Massena knapjes slag, teneinde af te matten en Massena genood- om eindelijk (Juli veldslag bij Sala- ■nnen. Ie inneming van hen ten gevolge bn het beleg voor toen daarop maar- sië en een ander nog eens wijken vas van Franschen der Spaansche ,schde Fransche door terugroeping Rusland en bij oen t de naam is Wellington en er koning Willem ende overwinning, an Spanje voltooid, nen Spanje door ontruimd, bjjna abeurtenissen die t de klauwen van geraken 1 Ierland. ordt vervolgd.) koning dankbaar zijn voor zjjn flink en degelijk antwoord. Het is dan ook al te dwaas de tegen woordige regeeringspartjj in België te vergelijken met het bewind van Granvelle en van Alva. Dat- is eenvoudig een overdrijving, die niet de clericalen kon treffen maar de partij als wier woordvoerder de burgemeester Buis optrad. Te meer, omdat het clericale Ministerie waarlijk niet onvruchtbaar heeft gearbeid voor het land. In zijn zesjarig bestaan heeft het meer gedaan dan de liberale ministers ooit hebben kunnen doen. Maar 't is in België als bij ons: Wat den clericalen naani heeft, kan bij zekere lieden geen goed doen. B. Een zonderlinge mummie. Er zijn in Engeland en Frankrijk vele liefhebbers van mummiën. De volgende gebeurtenis is er mede bewijs van. Een Engelschman, die jaren lang in Egypte had gereisd, werd ziek en voelde zjjn einde naderen. Terwijl hij op zijn ziekbed lag, kwam eensklaps de gedachte bij hem op, zijn lijk als Egyptische mummie naar Europa te laten overbrengen. Eenen Arabischen scheik, met wien hij reeds geruimen tijd op vriendschappelij ken voet had verkeerd, wist h(j door rijke ge schenken te bewegen, hem, na zijn dood, te laten balsemen, geheel naar de regelen der kuDSt als mummie te doen behandelen en dan in eene der koningsgraven, waarin men vroeger mummiën had gevonden, neder te leggen. Nadat de Arabier met een plechtigen eed had gezworen, aan het zon derling verzoek van den zoon van Albion te zullen voldoen, reikte deze hem een steenen tafeltje over, waarop een inschrift was gegraveerd, om dit op zijne borst te bevestigen vóór men, na afloop der balse ming, het lijk in lijuwaad zou wikkelen. Ook dit beloofde de scheik en na verloop van eenige dagen ontsliep de Engelschman, in het vertrouwen, na zijn dood als een pharao in een der Egyptische graven te zullen rusten. Gedurende eenige jaren was alleen de begraafplaats aan het Arabische opperhoofd en eenigen zijner getrouwen bekend. Toen echter deed een Franschman eene reis door het land der oude pharao's en maakte toe vallig kennis met den scheik. Vóór zijn vertrek uit Egypte deelde hjj dezen zijn verlangen mede om eene mummie te be zitten. Daar hjj zijn verzoek door het aan bieden van eene wichtige geldsom onder steunde en de Arabier op geene andere wjjze er aan wist te voldoen, zwichtte hij voor de verzoeking en wees den Fransch man de plek aan, waar de «mummie» lag begraven. De gebalsemde Engelschman werd zorgvuldig ingepakt en zijn bezitter aanvaardde verheugd de reis naar Europa en Parijs. Hier werd in tegenwoordigheid van een aantal geleerden het stoffelijk overschot van zijne linnen omwindselen ont daan en toen alles afgewikkeld was, stiet men op het steer.en tafeltje, waarop, tot groote verbazing van allen, en niet bet minst van den «gelukkigen» bezitter, niet in hieroglyphenschrift, maar in duidelijk Engelsch de woorden te lezen stonden «Peter Singkirps, Fenchurch-Street, Zeep zieder en Zoutleverancier der Koninklijke Familie, in de parochie van St. Lucas Een snoek van groote waarde 1 Vier mannen uit Eldora in de Vereen. St. vingen voor eenigen tijd in de Jowarivier een buitengewoon grooten en sterken snoek, in wiens maag men na de opening een sterke brieventasch, gevuld met goud, zilver, banknoten en voor 40.000 dollars aan geldswaardige papieren, vond. Deze laatste bewezen, dat de tasch het eigendom was geweest van zekeren John. J. Jones, uit Johnstown, welke stad, naar men weet, in het vorige jaar door eene hevige over strooming grootendeels werd verwoest. Bij deze gelegenheid moet de snoek met de gewone vraatzucht dezer dieren de tasch hebben ingezwolgen en ver de reis hebben gemaakt door den Sonemaughstroom, den Ohio en den Mississippi, tot heinde Jowa rivier werd gevangen. Een boer te Port Huron, Michigan N.A. reed niet zijn gezin naar een naburige plaats, om een partijtje bij te wonen. De paarden gingen echter op hol, met het ongelukkig gevolg dat allen uit den wagen werden geworpen. De man werd f zwaar gewond, zijn vrouw bekwam doodelijke kwetsuren, een dochter en een zoon werden dood op genomen en een ar der zoontje had de lin kerhand totaal afgescheurd. De machinisten op den Pennsyl- vaanschen spoorweg hebben eene locomotief, welke het dubbel noodlottige nummer 1343 voert, in den ban gedaan. Door deze loco motief zijn, toen zij pas in dienst werd gesteld, twee kinderen overredendaarop stortte zij met ettelijke wagens van eene steilte, waarbij 8 personen omkwamen en verscheidene gekwetst werdentoen liep zy. pas hersteld, tegen een goederentrein één doode, drie gekwetsteneenige weken later sprong de ketel machinist en stoker op de plaats doodwederom hersteld rende zij weder tegen een trein drie dooden. Toen eindelijk eene pe troleumlamp op de machine sprong en de machinist en stoker deerlijk gekwetst wer den, weigerde het personeel als één man verder het monster te beklimmen en de maatschappij was zoo goed niet, of zjj moest de locomotief opbergen. De Armeniërs te Constantinopel hebben Zondag gedurende de mis in de kathedraal een demonstratie tegen den patriarch ge houden, die geslagen werd en in eene particuliere woning de vlucht nam. De troepen herstelden de orde. Vier soldaten en drie Armeniërs werden gedood en vele personen gewond. Groote toebereidselen worden te Otende gemaakt voor de ontvangst van keizer Wilhelm. In het badhuis zal 's middags een groot concert plaats hebben, waarbjj keizer Wilhelm en koning Leopold tegen woordig zullen zijn. De cavalerie en ver scheidene regimenten infanterie gaan naar de badplaats om den hoogen gast militaire eer te bewijzen, 's Avonds denkt men een schitterenden militairen fakkeloptocht te houden. Uit Freiburg wordt gemeld, dat het dorp Broc, bekend door zijne bedevaarten, eergisterennacht door brand vernield is. Ruim 35 huizen werden eer prooi der vlammen. Vier vrouwen kwamen in het vuur om. Te Chigo heeft een gevecht plaats gehad tusschen de troepen van Guatamala en die van San Salvador. De Guatamalers verloren 600 man, terwijl van de andere zijde 2 officieren en 87 man gedood of gewond werden. Twee treinen met arbeiders voor het scheepvaartkanaal bij Manchester zijn in botsing gekomen. De machinist van een der treinen en twee arbeiders zijn gedood, vele werklieden ernstig gewond. De bergindustrie-stad Wallace (Idaho) is afgebrand. Vijftien honderd inwoners zijn van dak cn have beroofd. De schade bedraagt een half miljoen dollars. Donderdag 31 Juli. Middelburg, half 2 herverpachting op het Raadhuis 2e, 3e en 4e perc. van het jachtrecht in de Stads-Ambachten tot 30 Juni 1897. Vrfjdag 1 Augustus. Serooskerbe, op Korenzigt door not. Tak 10 uur, 1 wit merriepaard 20 j., 1 kweek- kalf, jaarlingvaars, 2 melkkoeien, 3 melkgei- ten, 25 kippen en haan, 2 ploegen, 5 eggen, landbouw-, zolder- en melkersgereedschappen, huisraad, veldvruchten. Ierseke, half 2 bij Harthoorn, 60.000 oesters van 1 rijksd. en daarboven, 40.000 van f 1 en daarboven in een put van Sinke, Burenpoider, 200.000 le soort afsteeksel. Inl. dhr. Pelle. Dinsdag 5 Augustus. Kloetlnge, 5 uurby Boel voor M. de Jonge appels, en peren in boomgaarden in Kloe tlnge en Goes, 0,39,24 aardappels in Gastel- hoek. Inl. dhr. Pelle. Donderdag 14 Augustus. IJzendijke, 10 uur in de Gouden Poort door not. Lansen Croin, herveiling en toe wijzing 8,0490 H. bouwl., 1,3460 H. hofstee te Hoofdplaat. 4,6065 H. bouwl. Huizen van Jansen en Provoost. Donderdag 28 Augustus. lyoetinge, 5 uur bij Boel, 3.13.93 bruine booneh en suikerpeen in Ketelaarsberg. Inl. dhr. Pelle. Vrijdag 29 Augustus. Ierseke, lo uur door I. Nortier, 1 vos ruinpaard 17 j., 1 bruin ruinpaard 13 j., geit, kippen, |men-, boomwagen, 3 ploegen, 3 eg gen, sleper, harnas, snijmolen, ladders, hooi, enz. Inl. dhr. Pelle. DOMBURG. Heden Woensdag werd door not. Huvers in de herberg bij wed. Baart pu bliek geveild: lo. 7020 c.A. weiland. Koo- per dhr. Louwers Louwerse alhier voor f 901. 2o. 8010 c.A. bouwl. opgehouden. 3o. 16540 c.A. bouwl. en veldvruchten. Kooper dhr. Adr. v. d. Meulen alhier voor f 1720,50 plus de onkosten. TERNEUZEN. Dinsdag werd door de genie aanbesteed lo. het onderhoud van de zeeweringen alhierraming f 4200. 2o. het 3 jarig ouderhoud van de uitwaterings- weringswerken by het kanaal van Terneuzen; raming f 21803o. het uitbaggeren van een gedeelte gracht van het fortEllewoutsdyk (raming f 1000). Laagste inschrijvers. Perceel 1 D. de Doelder alhier f4303. Perc. 2 G. J. Balken- stein alhier 12249. Perc. 3 A. Foudraine te Goes f 1096. Gegund. 's HEER ARENDSKERKE. Heden werd door den heer W. Pelle ten overstaan van den not. J. Lansen Croin, publiek verkocht. 1 H. 01A. 20 c.A. Bouwland, aan M. Goeree voor f 1700 den hoop onverminderd 12'/2 pCt. onkosten. VLISSINGEN, 29 Juli 1890. Boter f 1.25 a f 1.15 de kilo. Eieren f 3.50 a f 0.— de 104 stuks. GOES, 29 Juli 1890. Jarige Tarwe was onveranderd in prijs Koolzaad werd aanzienlijk lager dan de vorige week verkocht, en was over het al gemeen vrij g°ed droog. Na Karweizaad was geen groote vraag en werd iets lager dat is f 9.00 a f 9.15 de 50 kilo verkocht. Oude Tarwe f 7.75 a f 8.—. Nieuwe Tarwe f 0 a fO. Rogge f5.70 a f6.—. Winter, gerst f5.— af 5.20. Zomergerst f4.30 af 4.60 Haver f 2.75 a f 3.15. Bruineboonen f 7.25 a f 7.75. Paardenboonen f 0.— a f 0.—Kool zaad f 9.25 a f 9.75. Groene Erwten f 0. a f 0. Karweizaad f9.15; a f9.— de 50 kilo. Versehe Boter f 0.576 a f0.60. Eieren f0.77s a f 0.825. OOSTBURG, 30 Juli 1890. Oude Tarwe fO,— a fO,—Nieuwe Tarwe f7,50 a f9.40. Rogge 6,25 a f 6,50. N. Winter Gerst f 0,a f 0, Zomergerst f 0,a fO,—Haver per 100 Kilo fO.— f0, Kookerwtenf 0,— a fO,—.Erwten fO,— a f 0.—Paardenboonen f5,30 a f5,60 Koolzaad f9,— af9,50. Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Rottkrdam. 28 Juli. Ter graanmarkt van heden (Maandag) was van binnenlandsche granen TARWE wederom slechts matig aangevoerd en werd, onder den indruk van het fraaie weder, langzaam tot onveranderde pry'zen opgeruimd. Zeeuwsche, de beste f 8.20 a f8,50 (puike kwal. daarboven), goede en mindere kwal. f 8 a f 6,50. Per gewicht werd niets afgedaan. Canada tarwe onveranderd f6.75 a f6.90. ROGGE tot vorige prijzen verkocht. De beste kwal. f6,30 a f6,60, goede en mindere f6.20 a f6. HAYER alsvoren. De beste f4 a f4.40, goede en mindere soort f3.90 a f 3.25 PAARDENBOONEN onveranderd, f5.20 a f5.60 naar deugd. BRUINEBOONEN op vorige prijzen ge houden. De beste f8,75 a f 9,25, goede en mindere kwal. f'8.50 a f7.50. WITTEBOONEN nagenoeg niet aangevoerd. Enkele klusjes brengen van f 8.50 tot f 9.50 op. BLAUWE ERWTEN onveranderd. De beste f8 a f8,25, goede en mindere kwal. f7,75 a f7.25. Voor mestingsoort is f6.25 a f 6.50 bedingbaar. Van KOOLZAAD waren heden verschei dene partijtjes ter markt, zeer uiteenloopend van droogte; naar gelang van kwal. werd daarvoor besteed van f8.50 tot f9.60, terwijl puik droog zaadnogdaarbovenkon opbrengen. KANARIEZAAD onveranderd. De beste kwalit. f 6.75 af7, mindere soort f5,75 af6.50. Zeeuwsche Eieren f 3,40 a f 3.30 de 100 stuks» Boter f 50, f 46, f 43. Per halve kilo 50 a 65 cent. In MEEL werd tengevolge van de aanhou dende iegens gedurende de vorige week de kooplust levendiger, zoodat ten slotte hoo- gere prijzen gevorderd en ook ingewilligd werden. Heden was de stemming zeer vast. Eerste kwaliteit Inlandsch f 11,75 a t'12,25, tweede kwal. Inlandsch f8,75 af 10,25, eerste kwal. Duitsch f a f tweede kwal. Duitsch f af extra puike kwal. Hongaarsch f 16,25 a f 15,25, eeiste kwaliteit Hongaarsch f 14,75 a f 13,50, ordinaire kwal. Hongaarsch f a f prima Amerik. f 11,50 a f 14,—tweede kwal. Amerik. f 7,50 a f 9,75, derde kwal. Amerikaansch f a f—Zeeuwsche tarwebloem f 13,50 a f 14,—, Zeeuwsch tarwemeel f 10,50 f 11,—, Fransche roggebloem f a f Duit- sche roggebloem flO,— a f 10,75, Inlandsche roggebloem f 14,— a f 14,50. Alles per 100 kilogr. netto. Rotterdam, 29 Juli. Op de veemarkt waren heden "aangevoerdpaarden, 1632 vette en magere runderen, 306 vette en graskalveren, 45 nuchtere kalveren, 1281 schapen, 461 varkens, 108 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwal. 80, 2e kwal. 74, 3e kwal. 70. Kalve ren lekwal. 0,90 2e kwal. 80 a Scha pen le kwal. 70, 2e kwal. 60, 3e kwal. Varkens lekwal. 255,2e kwal. 245, 3e kw. 24 c. Alles per kilo. Tan de Makelaars Overgaauw en de Blaanw te Botterdam. MEEKRAP. Hoewel weinig aangeboden werd, bleef de vraag zeer klein en werd byna niets verkocht. Prijzen geheel onveranderd. BLIiCCItMIKi: STAM) Van 29 en 30 Juli. MIDDELBURG. Getrouwd: H. dë Jong jm. 31 j. met M. P. de Vos jd. 26 j - P. J. van der Feen wed. 37 j. met E. D. M. de Bats jd. 31 j. Bevallen: A. G. van de Plasse geb.Foreez J. Balje geb. Meyers z. C. J.Somers geb' Boogaars d. M. Caboort geb. Harpe z. P. M. Joosse geb. Renalda d. Overleden :J. Roose 6 m. d. J. A. Ova 66 j. man van S. M. Geijp AANBESTEDING. Vrijdag 8 Augustus. Middelburg, 1 uur aan het gebouw van het Provinciaal Bestuur, het maken van eene loskade naby het spoorwegstation te Ter Neuzen, behoorende tot de werken van het kanaal van Ter Neuzen. Dinsdag 12 Augustus. Wlssenkerke, half 11 door het bestuur van den Vlietepolder, het verdedigen van den overzeeschen oever, zinkwerk en steen- bestorting 1890/91. Aanwijzing Dinsdag 5 Aug. 9 uur en 8 Aug. 10 uur. ADV BRTENT1EN. Door Gods goedheid voorspoedig be vallen van een ZOON, JOHANNA CAPPON, geliefde Echtgenoote van P VAN VLIET. Axel 29 Juli '90. Heden overleed de Heer G. ZU1DWEG, in den ouderdom van 79 jaar en lOmaan- pen, in leven wethouder der gemeente Krabbendijke. Namens de familie, A. ZUIDWEG. Krabbendijke, 26 Juli 1890. Voor de vele bewijzen van deelneming ondervonden bij het overlijden van mijn geliefden zoon en onzen broeder, betuigen wjj onzen oprechten dank. WED. SLABBEKOORN en kinderen. Nieuwdorp, den 29 Juli 1890. De schuldeiscbers in het faillissement van JACOBUS CORNELIS BEAUFORT, Metse laar, Timmerman en Winkelier, wonende to Wemelóinge, worden opgeroepen tot bjj- wouing der eerste verificatie-vergadering, die gehauden zal worden op Zaferdag 6 Septem ber 1890, des voor middags te tien uur, in een der lokalen van het Gerechtsgebouw te Middelburg. des middags te IV2 uren in de herberg bij Harthoorn te Ierseke van 60,000 OESTERS, van een Rijks daalder en daarboven. 40,000 OESTERS van een Gulden en daarboven. 200,000 Eerste soort AFSTEEKSEL. Te bezichtigen in een put van D. SINKE aan den Burenpoider. Informatiën ten kantore van den heer W. PELLE te Goes. De Notaris A. M. TAK zal op voormiddags te 10 uren, op de hofstede bewoond door J. Root, in de gemeente Serooskerke, in het 1 zwart Ruinpaard oud 21 jaren, 1 zwart Merriepaard :oud 20 jaren, 5 baatgevende Melkkoeien, 2 2'/2jarige Vaarzen, 2 1 jarige Vaaizen, 6 Kalvers, 2 Geiten, 24 Kippen en 1 Haan, 1 Menwagen, 1 Marktwagen, 1 Driewielskar, 1 Kla- verwagen, 2 Ploegen, ijzeren en hou ten Eggen, Sleepdeur, Voorsleper, Veldgang, Rolblok, Windmolen, Geeselstoel, Vleesehblok, Kruiwagen, Kortmolen, Mangelniolen, Mangel- raps, Wagenlichter, Bascule, Kook- toestel, Tobben, Horden en Staken, Mestputplanken, de Kafput, 300 door nen Mutsaards, Paardenwant, eene partij benevens eenig Voorts eene partij alsTarwe, Gerst, Rogge, Paar denboonen, Witteboonen, Klaverhooi en Kanthooi.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1890 | | pagina 3