een Woonhuis, Het Hofsteedje Vruchten te Velde INBOEDEL Belangrijke een partij HUISRAAD, Nieuwe fijne Kaphoeden. NI. J. T. VOOGDT, openbaar verkoopen: Balans D 4. I. E. DE GROOT, L. C. HONDIUS, Openbare Verkoopingen Bergplaats en Erf, een perceel BOUWLAND. Gemengde Berichten. ADV KKTEiNTlKIV. OPiMKUW ONTVANGEN: BOEKBINDER, Donderdag den 10 Juli 1890, TE MIDDELBURG. op Dinsdag 8 en Woensdag 9 Juli 1890, publiek verkoopen op Dinsdag 8 Juli a.s., VERKOOPEN: EENEN NETTEN op Woensdag 9 Juli 1890, op Zaterdag 12 Juli 1890, openbaar verkoopen: Ned. Geref. Kerk. Door de voorloupige Synode der Ned. Geref. kerken is aan de lieeren Deputaten van de Christ. Geref. kerk, benoemd in haar jongste Synode te. Kampen, voor de zaak der hereeniging van alle Gereformeerde kerken in Nederland, eens circulaire gericht, waarin de Synode haar leedwezen betuigt over het niet voortgaan der onderhandelingen over de hereeniging. Thans word door de Synode aan de Deputaten verklaard, dat de vergaderde Nederduitsche Gereformeerde kerken niet alleen bereid zijn, maar er hartelijk naar verlangen, ja, het plichtmatig achten, om zich, hoe eer hoe beter -met uwe kerken classicaal en synod ial te vereenigen op den grondslag vau eenheid in Gereformeerde belijdenis en in Gereformeerde Kerkt egeering. Harerzijds stellen zij dus thans geen ander beding, dan dat de vereenigde Kerken de Drie Formulieren van Eenigheid der Gere formeerde Kerken alsaccoord van kerkelijke gemeenschap zullen eeren, en dat deze gemeenschap geregeld zal worden naar de beginselen van Gereformeerde Kerkregeeriug, gelijk die in oi.ze oude kerkenordening zijn uiteengezet. Niet wetende, gaat de circulaire voort, of wellicht gij reeds als Deputaten over eene hereeniging op zulk een grondslag zoudt kunnen onderhandelen, heeft de Synode harerzijds de deputaten voor deze aartgele- heid gecontinueerd, met wie uwerzijds gecor respondeerd kan worden onder het adres van Prof. Dr. F. L. Rutgers te Amsterdam. Zoo besloot de voorloopige Synode nog een stap verder te gaan, en niet alleen dezen nieuwen grondslagvoor onderhandeling u aan te bieden, inaar om ook met de ernstige bede tot u te komen, dat door uwe kerken toch even warm als door hare kerken naar een spoedige hereeniging mocht worden gestreefd. Bedankt voor Koudekerke door R. J. W. Rudolph te Heinenoord. Chr. Ger. Kerk. Voor het examen van de 3e naar de 4e klasse aan de theologische school slaagden de heeren C. Bos, P. J. M. de Brujjn, W. S. Daleroa, I. van Dellen, H. D. Drenth, L. H. Duin, N. Y. van Goor, H. Groeneveld, C. J. Kapteijn, N G. Kapteijn, C. Linde boom, J. Poelman, T. Sap, R. Smeding, J. H. Spoel, W. S. Veltman, C. de Vries. Samen 17 in getal. Niemand afgewezen. Over Emin Pacha zijn berichten ont vangen tot 15 Mei. De expeditie vertrok 26 April uit Bagamayo naar Kekuka, onder zware stortregens. Zij liepen tot over de knieën in den modder. Vele dragers die 50 tot 60 pond te torsen hadden, vielen uitgeput of dood neder; anderen wierpen alles weg en deserteerden. Ten laatste knapte het weder weer wat op, en werd een goede legerplaats betrokken. Uit Amerika. Kentucky en Tennessee zijn geteisterd door vreeselijke dwarrel winden. Een negerkerk stortte inreeds zijn drie lijken uit de puinhoopen opgegraven. Op den Misscouri-Pacafic spoorweg nabij Nevada is een trein ontspoord. Drie rijtuigen werden uit het spoor geworpen en stortten van den spoordijk naar beneden, tengeiolge waarvan 29 personen ei nstiggewond werden. Twee hunner zullen vermoedelijk aan hunne wonden bezwijken. Te Santa Rosa, in Californië, zijn drie schokken eener a&rd- beijing gevoeld. Op een meeting tan brievenbestellers in Hyde Park te Londen is het zeer woelig toegegaan. Een hooggeplaatst ambtenaar bij de posterijen, dien men als een spion beschouwde, zou zelfs in een der vijvers geworpen zijn, wanneer de politie het niet verhinderd had. Omtrent werkstaking is nog niets besloten. Een telegram uit Brownsville, in Texas, meldt, dat de Mexicaansche generaal San doval, aan het hoofd van een troep oproer lingen, een plundertocht heeft gemaakt naar de stad Sierra, in Mexico, en van daar vele jonge meisjes, alsmede een aantal paai den wapenen enz. medegenomen heeft. Binnenkort zal tasschen Biienos-Ayres en Montevideo een electiische draadspcorweg voor brievenvervoer geopend worden. De afstand tnsschen beide steden bedraagt circa 300 K. M. Over dien alstar.J worden 2 electrische draden gespannen, waarover de brievenwagenijes ziuh zullen bewegen. Naar men meldt zouden de brievenmalen over dien afstand in 2 uren kunnen worden overgebracht. Over den ongeveer 30 K. M breeden La Platastroom worden de draden door twee aan beide oevers van den stroom op te richten torens gedragen, op eene hoogte van 80 meter. Montenegrijnsche eigenaardigheden. Eene in het oogloopende trek in den volks aard der Montenegrijnen is hunne sterke gehechtheid aan liume nationale kleeder dracht. Van den Vorst af tot den minsten kruier draagt in het geheele land geen enkele inboorling de Frankische" kleeding. Hut maakt een zonderlingen indruk een schoolmeester, een apotheker, een klerk en dergelijke vreedzame lui tot aan de tanden toe gewapend te ontmoeten en velen hun ner daarbij vloeiend Duitsch, Fransch en Italiaansch te hooren spreken. Een apotheker die met een dolk en een revolver in den gordel pillen draait of zalfjes smeert, of een schoolmeester, die in vollen wapendos zijn jongens drilt, is voorzeker een vreemd gezicht. Tot nog zeer onlangs was in Montenegro de weelde in de kleeding tot een ware volks ziekte ontaard, en gouden borduursels ter waarde van eenige honderden guldens droeg ieder, die maar eenige aanspraak op tatsoen maakte. Om deze weelde, die op den flnan- cieelen ondergang van menig gezin moest uitloopen, te beteugelen, heeft de Vorst het vorige jaar een bevel ^uitgevaardigd, waar bij het allen Montenegrijnen verboden is gouden borduursels op hunne feestkleedmg te hebben. De nog voorhanden zijnde gouden borduursels mogen slechts in gewone week dagen gedragen worden. De verhouding tusschen den Vorst van Montenegro en zijne rijksgrooten blijkt kluch tig uit het volgende: Een „Wojwode" vond, dat een „Frankische" parapluie toch zoo kwaad niet was, en schafte zicli er een aan, met ongeduld den dag afwachtende om er mee tu pronken. Juist waren de sluizen des hemels geopend, en het spreekt vanzelf, dat onze Wojwode dadelijk met uitgespan nen regendak ging wandelen en, vergenoegd bij zich zeiven lachend, op hei plein voor het vorstelijk kasteel deftig heen en weer stapte. Eensklaps stond de Vorst voor hem en rukte hem de parapluie uit de hand, zeggende: „Sinds wanneer draagt een Montenegrin een parapluie, lafaard, die je bent?" sloeg hem tweemaal met het verbeurdverklaarde uit vindsel der beschaving op het hoofd en brak het toen aan stukken. Later werden er in Montenegro wel vrij veel parapluies ver kocht, maar zij worden alleen gedragen als de Voist het uiet ziet. Zoodra geroepen wordt: „De Vorst komt," haasten de rijks grooten zich als betrapte schooljongens om hun parapluie te verbergen. Is er een strenger alleenheerschappij denkbaar? Drie Franschen die door den koning van Dahomey gevangen gehouden waren, zijn te Marseille teruggekeerd. Den 24 Febr. waren zij, vertegenwoordigers van een handelshuis, door den koning ontboden Toen zij daar kwamen, werden zij omsingeld door de inboorlingen, en mishandeld. Den volgenden dag, blootvoets en den hals in een ijzeren hoepel geiriemd, kwamen zij in draagbaren te Alladah aan. Hier werden zij, twee aan twee gebonden, gevangen gehouden. Na verloop van achttien dagen werden zij naar de hoofdstad Abomey ver voerd. Hier werden zij door het verzamelde volk beleedigd. De ongelukkigen leefden steeds, bedreigd met den stok, het mes en de vreeselijkste martelingen. Het bleef echter bij de bedreigingen. Eindelijk, op den 8 April, toen de commandant Fournier VVydah ging beschieten, werden zij in vrijheid gesteld. Later schijnt de koning over deze invrijheidstelling spijt gevoeld te hebben, want hij liet hen opnieuw ontbieden om de voorlezing \an een koninklijke boodschap aan te hooren. De Franschen pasten wel op er heen te gaan. Een eigenaardige bijzonderheid is, dat de koning de rekening der kosten, welke de gevangenschap ver oorzaakt had, aan een handelshuis te Marseille opgezonden heeft Weder is in Engeland (te Barrow) eer Gladstoniaan tot lid van het parlement gekozen. Getrouwd J. P. VAN MELLE en M. DUVEKOT die mede namens de wederzijdsche familie, hunnen innigen dank betuigen voor de vele en hartelijke bewijzen van belangstelling van hier en elders ontvangen. Bergen-op-Zoom, V Heden morgen ontsliep in den ouder dom van ruim 60 jaren na een geduldig lijden van 6 weken onze geliefde Vader en Broeder J. VAN DU IJ VEN BODE Jz. Mede namens broeders en zusters, J. W. VAN DUIJVENBODE E. VAN DUIJVENBODE - Van Vijven. Heinkenszand, 2 Juli 1890. jyrjfa» Z(j, die iets te voi deren hebben van, of verschuldigd zjjn aan de nalatenschap van JAN SPRUIT Sr., in leven Slager en Rietdekker te Wolf aarts dijk, worden verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen ten kantore van den Notaris PILAAR te Goes, vóór den 9 Juli aanst. een prachtige sorteering C. PELLE Wz. Langeviele K 202, Middelburg. Bree, Hoek Wagenaarstraat, Middelburg. Beveelt zich hg voortduring aan in de gunst van het geachte punliek. FOLIO, KWARTO en andere KERKBIJ BELS worden als nieuw gebonden. De Notaris A. M. TAK zal op 's avonds te zes ure in de herberg <td e R o o d e L e e u w» te Nieuw en St. Joos- lar.d, in het op een perceel Bouwland aldaar, genaamd de lloogte, zijnde 2 Hectaren TARWE, 2 Hectaren ERWTEN en 1i/2 Hectare HAVER. Goes, 3 Juli 1890. Hartelijk dank aan allen die blijk hunner belangstelling gaven op mijn tsch- tigsten jaardag. P. VAN DE PUTTE, Rustend landbouwer, Nadorst.» De Notaris C. J. HUVERS zal in de Groote zaal van het SCHUTTERSHOF, eene belangrijke partij Brus&elsche, Schotsche Fluweelen en andeie Ta pijten, Venetiaarische Sajetten en Koeharen Gang- en Traploopers, Linnen-Overloopers, 350 Schotsche gebloemde en gestreepte Naturel- Karpetten, fluweelen en Perzische Tafelkleeden, Tnrksche en Perzische Gordijn-Meubelstoften, 220 paar Turksche Chenilje en andere afge paste gekleurde Gordijnen, 24 Qui- pure Gordijnen, diverse restanten Tapijten en Loopers, 400 Bed- en Kamerkleedjes, 600 Brusselsche Staallappen, zeer geschikt voor Ka mer- en Rijtuigkleedjes, 400 diverse Matten, 4600 el Ciême en witte Vitiages en Overgordijnen, 200 el zwarte Lyorische Zijde, 170 Fantasie Wollen- en gewatteerde Dekens. Al deze goederen zijn afkomstig van een der voornaamsie Firma's in liquidatie. ©gJT" Orde van den verkoop De GOEDEREN zijn te beziehtigen alléén op Maandag den 7 Juli 1890, van des mor- gers 10 tot 's namiddags 5 uur. Aanvang van den verkoop Dinsdag 8 Juli a. s., des morgens te '10 uren precies. Betaaldag 10 October. Ondernemer van Openbare Verkoopingen. Belast zich met Commissiën. De Notaris P. P. SLEGT zal te MIDDELBURG waaronder 3 Mahoniehouten Linnenkasten, 2 Chilforiières, een Boekenkast, 1 Buf fetkastje, 2 Coliestaiels, een zwart houten Bonheur du jour, Ronde-, Uittrekkende-, Penant-, Bed-en an dere Tafels, een- en tweepersoons Wasehtafels, met garnituurt Stoelen, 5 Canapé's, fraaie. Spiegels en Schilderijen, II Ledikant met behangsel. Een net notenhouten Dekenkistje met kope ren beslag, Bedden, Matrassen, Ta pijten, Karpetten, Franklins en Kachels, 1 Keuken-kachel 1 Zomer tent, fijn Glaswei k en Roomkleur, Koper-, Tin-, Verlakt-en Uzerwerk, Gasornamenten, ijzeren Tuinbanken, K inderwagens, eenige Ladders, Trap pen, 1 Slijpsteen, 2 Schaalbanken, Hangstoelen, Strijkpooten, 1 Karooi, 2 Karetten, 1 nette flitten-Tentwagen en meer andere goederen; alles Zater dag en Maandag te voren van 10 tot 4 uren voor een ieder te zien. Zindelijke goederen kan men nog bij brengen. TAXATEUR. te Wolf aartsdijk, ten overstaan van den Notaris PILAAR, na bekomen rechterlijk bevel, des voormiddags te 10 uren, in de herberg bij C. van Strien, van met op het dorp Oostkerke, groot 248 Centlaren, vaarin door den erflater gedurende 50 jaren met gunstig gevolg het beroep van Slager er. Rietdekker is uitgeoefend des middags te 12 uren, aan gemeld woonhuis waaron der: Kabinet, Glazenkast, Hangklok, Bed den met toebehooien, Tafels, Stoe len en Kachels in soort, Spiegels, Duivenkooi, Koper-, Blik-, Glas- en Aardewerk Koffiemolen, Winkel waren, eene groote partij Slagers- en Rietdekkers gereedschappen. Alles nagelaten door Jan Spruit Sr., De Notaris A. M. TAK zal voormiddags te 10 uren te Serooskerke in de heiberg bewoond door G. MELSEin het bewoond door Jan Root. staande en liggende in de gemeente Serooskerke aan den Straat weg tiaar Vrouwepolder, groot 8 Hectaren, Aren, 60 Centiaren. Benevens liggende aldaar in de groote Put, groot 92 Aren, 80 Centiaren. Gedrukte biljetten dezer veiling zjjn ver krijgbaar ten kantore van voornoemden No taris, alwaar nadere inlichtingen te bekomen zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1890 | | pagina 2