Landhuishoudkundig Congres Afloop Verkoopingen enz. MARKTBERICHTEN. AANBESTEDING. Overzicht van Verkoopingen. BURGERLIJKE STAND LIEFDADIGHEID. ADV ERTENTIEN. 43ste Neder landsch GOES 16-20 JUNI e.k. Jkmtjjjeti oan lüfmaafscfiap Te Koop of in een TYVKKPAARDE GRAS-en KLAVERMACHINE. Thans blijkt, dat 56 krankzinnigen bij den brand van het gesticht te Montreall in de vlammen zijn omgekomen. Te Batavia is rechtsingang geweigerd tegen den tabaksplanter S. te Soengei (Oostkust Sumatra). In den nacht van 6 Maart te 1 uur wakker geworden door den val van de deur vaneen onderzijn woning zich bevindende tijgerval, het gebrul van een tijger en het gejank van een in die val tot lokaas dienenden hond, ging hij meteen meteen kogel geladen Beaumont-geweer naar de voorgalerij zijner woning, waar, voor het hekwerk der voorgalerij staande op het oogenblik terwijl hij den in zijn dienst zijnden inlander Mali hoorde toeroepen Pasang, toean, pasang (schiet, mijnheer, schiet!) en terwijl hij een gedaante uit de richting van de tijgerval een sprong zag maken naar de trap; en der voorgalerij, schoot hij in de richting van die gedaante zijn geweer af, zonder te onderzoeken of de gedaante die hij een spreng zag maken die van een mensch was en zulks niettegen staande het hem bekend was, dat in ieder geval voornoemde Mali in de nabijheid wa=, en evengoed als bijvoorbeeld een tijgerden bedoelden sprong had kunnen maken tengevolge van deze onvoorzichtige handeling schoot hij zijn trouwen knecht dood. Professor Altum te Berlijn deelt mede dat zijne onderzoekingen hem recht geven de volgende vogels onder de nuttige te rangschikkenDe koekoek, die harige rupsen eet, de poppen verdelgende meezen, en in dezelfde qualiteit kraaien en lijsters. Bij het onweder van jl. Vrijdag, dat op verschillendefplaatsen in Westfalen groote verwoestingen heeft aangericht, sloeg de bliksem in het scnoolgebouw te Enaum, bij Lüdirighausen, terwijl de onderwijzer en 100 kinderen daarin tegenwoordig waren en de ramen van het lokaal wijd openstonden De bliksem veroorzaakte alleen schade aan het gebouwde meeste kinderen vielen door den zwaveldamp in zwijm. Op dienzelfden dag ontlastte zich boven Versailles een ontzettend onweder, gepaard met een vervel wind, waardoor een deel van het park verwoest werd. Al de boomen der Oranje-laan werden ernstig beschadigd verscheidene zware boomen werden ontwor teld en ook een zware bronzen groep werd opgenomen en een eind weggeslingerd. Te Damascus heerscht een groote op winding onder de Christelijke en de Joodsche bevolking. Het lijk van een christenknaap sedert paschen vermist is teruggevonden in een ledigen put. Op bevel van den Turkschen gouvern. is het in tegenwoordigheid van een aantal geneeskundigen oi.deizocht; leelijke geruchten doen de ronde. De christenen beweren dat de Joden het kind geslacht hebben. Gewapende macht is ontboden om de orde te bewaren. Het ljjk van het kind wordt dag en nacht op het kerkhof bewaakt, uit vrees dat het gestolen zal worden. Jammer, dat alle «oorlogmakers» niet zoo onschuldig zijn Voor de deur van een atelier in het Chi- neesche kamp te Soerabaja prijkt een bord, waarop den voorbijgangers het beroep van den binnenzittenden Chinees aangekondigd wordt als Oorlogmaker. «Aangezien het beroep van oorlogmaker geen vredelievend bedrijf en nog onbekend is» zegt het Soerab. Handelsbld. «zullen velen uit nieuwsgierigheid wel den man met een be zoek willen vereeren. Zij wachten zich echter voor teleurstellingde man vil met dat woord slechts te kennen geven, dat hij horologemaker is.» Een schrikkelijk onheil, waarbij voor het minst 34 personen omkwamen en meer dan 100 "gekwetst werden, heeft Zaterdag 11. te Havana plaats gehad iri een ijzerwinkel, waar een vat buskruit in de lucht vloog. Onder de dooden noemt men den consul van Venezuela en 4 chefs van de brandweer. Het gebouw, waarin de ontploffing plaats vond, is geheel vernield. In 1818 verdween de jonge en be koorlijke vrouw van zekeren hotelhouder Buia te Belgrado zeer plotseling: zij had kostbare juweelen medegenomen. Haar man gaf kennis daarvan aan de politie, men zocht haar te veigeels; hij verkreeg echt scheiding, hertrouwde en kreeg bij die nieuwe zijne vierde vrouw eenige kinderen. Onlangs verkocht hij een huis en tuin in een der voorsteden. De kooper wilde op dat stuk grond ren nieuw huis zettanbij het leggen der fundamenten vond men een ton, waarin het lijk eener vrouw, in zijde gekleed en met juweelen getooid gevonden werd. Het bleek het lijk der vermiste derde vrouw te zijn de hotel houder is nu natuurlijk in hechtenis. Mevrouw Bulkley, die zich eenigen tijd geleden berucht maakte in de zaak der ontvoering harer kleinkinderen, gebroeders Hoek, die deswege gevangenisstraf kreeg en door minister du Tour voorwaardelijk in vrijheid werd gesteld, is thans naar de Z. Crt. verneemt, te Freyburg gearresteerd, wegens poging tot moord op haren schoon zoon, mr. Hoek, waartoe zij vojgens gerucht twee Duitschers had in den arm genomen en hun f30,000 had taegezegden wegens aanhitsing tot laster. Naar gemeld wordt, zal Bismarck, wanneer hij in het laatst van Juni met zijne gemalin naar Engeland gaat, de reis over Nederland maken. Uit New-York worden hoogst ernstige belichten ontvangen omtrent de spanning tusschen Noord Amerika en de roodhuiden. Men vreest voor een algemeenen Indianen- krijg. De zoon der steppen gelooft alge meen, dat binnenkort het groot opperhoofd zal verrijzen, om Noord-Amerika voor zijn broeders te heroveren. De regeering bereidt de zending van troepen naar het Westen voor. Het blijft in Algiers onrustig. Zater dag zijn weder vier stokers eener Fransche stoomvaartmaatschappij door inboorlingen aangevallen. Een hunner werd de schedel gespleten, terwijl de drie anderen mede ernstige wonden opliepen. De verkiezingen van de aan de beurt van aftreding zijnde helft der leden van de Belgische provinciale Staten, hebben in het geheele land plaats gehad. Behoudens en kele veranderingen van weinig beteekenis, is de verhouding tusschen die beide partijen dezelfde gebleven. De clericalen behielden de meerderheid in zes en de liberalen in drie provinciën. LAATSTE BERICHTEN. Men seint ons uit Zwolle: De Ver- eeniging van Christelijke Onderwijzers, heden alhier vergaderd, heeft het voorstel tot goedkeuring van het plan tot vestiging van een Schoolraad aangenomen met 299 tegen 91 stemmen. IVTLHELMINADORP. Door het bestuur der waterkeering van den Wilhelminapolder is Zaterdag aanbesteed: het herstel, enz. der aarde-, kram-, r(js- en steenglooiingwer- we-ken. Y(jf inschrijvingsbiljetten waren ingeleverd te weten van de heeren: C. de Wide Az., Kattendijke ad f4248, J. de Jonge, Biezelinge ad f 4200, J. den Exter van den Brink Bz., Krabbendijke, ad f4190, A. Foudraine, Goes ad f4187, en J. F. Adriaan- ser, Polfliet, Walsoorden ad f4077. Aan den laagsten inschrijver is het werk gegund. GOES, 27 Mei 1890. Door den feestdag werd de beurs door we nigen bezocht en was aanvoer en handel zeer gering. Oude Tarwe f 0.— a f 0.—Nieuwe Tarwe f 6.75 a f7.25. Rogge f5.75 a f6. Winter- gerit f5.— af 5.20. Zomergerstf4.30af4.60. Ha /er f 2.75 a t 3.15. Bruineboonen f 7.25 a f 7.75. Paardenboonen f 0.— a f 0.—Kool- zaa 1 f 0. a f 0. Groene Erwten f 0. a f 0.-. Versche Boter f 0.40 a f 0.47. Eieren f0.75 a f 0.-. OOSTBURG, 28 Mei 1890. Oude Tarwe f 0, a fO,—Nieuwe Tarwe f6,- a f8,-. Rogge 6,25 a f6,50. N. Winter Gerst f6,— a f6,50. Zomergerst f5,25 a f5,75. Haver per 100 Kilo f8.— f8,50. Kookerwtenf 0,— a fO, Erwten fO,— afO.—Paardenboonen f5,25 a f5,50 Koolzaad f 0, a f 0, A lies per H. L. uitgezonderd de Haver. Boter f 0,— per l/2 kilo. Eieren f 0, per 26 stuks. Rotterdam, 27 Mei. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 14 paarden, 450 vette en 1022 magere runderen, 595 vette en graskalveren, 204 nuchtere kalveren, 120 schapen, 350 varkens, 161 biggen. I)e prijzen waren als volgt: runderen le kwal. 83, 2e kwal. 78, 3e kwal. 72. Kalve ren le kwal. 1,10 2e kwal. 95 a 85. Scha pen le kwal. 65, 2e kwal. 60, 3e kwal. Varkens lekwal. 22, 2e kwal. 21, 3e kw. 20 c. Alles per kilo. Melkkoeien f 179 a f 330, Kalfkoeien f 190 a f 300, Stieren f 160 a f 200, Pinken 60 a f 100, Vaarzen f 170 a f 200, Paarden f 50 a f 90. VLAS. Blauw 2750 steen. Aardappelen. Spuische jammen f2.20 a f 2,60 en f0,00, a f 0. Flakkeesche dito fl.80 a f2.—, Zeeuwsche blauwe f 1.60 a f2,— magnum bonum f 1,10 a f 1,30, champions 11.20 a fl.40, Jammen poters fl,10 af 1,40, - Duitsche roode f2,— a f2,20, Hamburgers i f3,40 a f3,60. Nieuwe Malta a - c. p. kilo. Donderdag 29 Mei. Goes, 2 uur by dhr. Fransen v. d. Putte Zn., het bouweneenerni mwe uitwatering- sluis en het opruimen der oude van den -Willem Adriaanpolder, N. Beveland. Bestek enz. a 50 cent bij Kleeuwens Zoon. Vrijdag 30 Hei. Breskens, 3 uur, werk tn aan het water schap Oud en Jong Breskens. Middelburg, Raadhui) half 2 in 3perc. a. het leveren van 23.000 Juenastkeien zoo genaamde 4e soort retaillés 175 meter hard- steenen trottoirbanden 50.000vlakke straat klinkers. i. het maken van een steenen trap in den dijk bij de scheepstimmerwerf „de Hoop" en de Kleine Werfstraat. Waarde, gemeentehuis door het bestuur van 't waterschap Waarde 12 uur, het ver lagen der suatiesluis van 't. waterschap. Ra ming f 8160. Bestek by dhr. Dominicus Krui- ninhen en in de herbergen. Aanwijzing 29 Mei door J. Blok Sz. 10 uur. Biljetten van 10—12 uur in 't gemeentehuis. Middelburg, 11 uuraanhet gebouw van het prov. bestuur, het maken van een aan legsteiger voor loodsvaartuigen in, en het uitvoeren van eenige werken tot verandering van de buitenhaven van het kanaal door Walcheren te Vlissingen. Raming f23,650. Maandag 2 Juni. Middelburg, levering aardappelen gar nizoen. Vrijdag 6 Juni. Hats, door de waterkeering van den cal. Leendert Abrahampolder, herstel enz. der werken tot 30 April '91. Begrooting f4048,30 Aanwijzing Vrijdag 30 Mei 9—11 uur en Maandag 2 Juni 10—12 uur. Bestek a 52 ets. bij den secretaris. Middelburg, 12 uur, onderhoud enz. der rijksbelastinggebouwen te Vlissingen tot 31 December 1892. Inl. de hoofdopzichter der laodsgebouwen J. J. G. Rinkes te Bre la. Zaterdag 7 Juni. Goes, ten raadhuize 1 uur doorB. en W. het maken van sluis- en dyl werken aan den havenmond. Raming f 181. )00. Aanwijzing 22 Mei 11 uur aan het Sas. En 28 Mei 3 uur. Bestek enz. a f 3.15 by Kleeuwens. In.1. dhr. Lambrechtsen. IJzendijke, 11 uur, levering voor Stoom tramwegmaatschappij, 10.000 dwarsliggers en 600 M3. grint te Bresk ens, en't vervoer van materialen langs den ontworpen tram weg Schoondijkfc-IJzendijke-Belgische grens. Vrijdag 30 Mei. IVleuwdor p, op Brurswijk door net Prins 10 uur, 9 paarden 1—11 jr., 2 merries met veulen, 6 melkkoeien, 5 vare, 3kalfdra- gende, 2 eenjarige vaarzen, 1 dito os, 4 kal vers, 2 drachtige zeugen, 4 mestputloopers, 90 kippen, 12 penden, 3 menwagens, drie- wielskar enz.,v wei-, klaver- en kanthooi, stroo, beestenpeen, brandhout enz. Ierseke, half 2 bij Harthoorn, 130.000 oesters grooter den 1 rijksdaalder, 35.000 id. kleiner tot fl, 25.000 aangeslagen pannen, 60.000 gekalkte. Inl. dhr, Pslle. Maandag 2 Juni. STleuwdorp, bij Modderkreke door not. Prins 10 uur, 320 A. klavirs en al 't kant- hooi op de hofsrede Brunswijk en hooigras in de naweide van 2 H. 40 c.A. weiland in de Poel onder 's Heer Hendi ikskinderen. Woensdag 4 J ini. Goes, 10 uur op het Slot door not. Merens voor de maatschappij der staatsspoorwegen, het gras en nagras op de bermen en taluds der spoorweglijn Roozendasl-Vlissingen. Homburg, 10 uur in 'tSchuttershof door not. Verheij, lo. een huis schuur, erf en tuin, Heerenstraat. 2o. ditSchotsenhoek- straat. 3o. 6perc. bouw-en weiland. 4o. 2 obli- gatiën ten laste der herv. gemeente, ieder 100 a 4 pet., meubelen, go id en zilver enz. Donderdag 5 Juni. Middelburg, 2 uur, 7eersche Rijweg door not. Tak, sleperswagei s, sleden, sieep- deur, meubels, meelkist, siekstaander enz. Hansweerd, bij Bruggeman door not. Prins 12 uur, 1 woonhuis 245 c.A. van dhr. Kraaijeveld. Van 24 - 28 Mei 1890. MIDDELBURG. Ondertrouwd J. Krello jm. 24 j. met D. J. van Eer.ennaam jd. 28 j. Getrouwd J. P. Pieterse jm. 27 j. met J. M. Brakman jd. 28 j. BevallenW. J. den Hollander geb. Bostelaar z. - J. W. M. van Bakergem geb. Pieterse d. - P. Ka ipman geb. Vos d. S. P. van Setten van der Meer geb. Roth z. P. J. de Priester geb. Jacobse z. - E. J. M. Mink geb. Castelejjn d. J. A. M. Melker geb. Good z. - M. S. Simons geb. Ladenberg d. E. Tres geb. Hekkebus z. C. P. van de Velde geb. Scheele z. C. P. Thoim.ssen geb. Fagel d. P. H. Verhagen geb. Marks d. T. Polderman geb. Poortvliet z. Overleden: C. J. van Pufialen 34 j. vrouw van W. A. de Rijeke - C. J. van der Harst 43 j. man van M. I'. van der Harst - A. J. Bongers 2 j. z. GOES. Geboren Pieternella Jacoba d. v. Izaak Roose en Pieternella van Ast. Overleden Jacobus 9 m. z. v. Johan Frederik Anspacli en Jacoba Goedhart. Diakenen der Ned. Herv. Gemeente alhier, het voornemen hebbende om op Donderdag 29 dezer aan de huizen der inge zetenen hunne gewone Driemaandelijksche Collecte te houden, bevelen die Collecte dringend in den weldadigheidszin hunner Stadgenooten aan. Namens Diakenen voorn. C. MARINISSE, Voorzitter I. WESSEL, Secretaris. Goes, 28 Mei 1890. Heden behaagde het den Heere tot diepe droefheid van mij. mijn eenig kind en wederzijdsche familie, mijn dierbare Echtgenoote Cornelia Jacoba van Puffelen, in den ouderdom van bijna 35 jaren door den dood zacht' en kalm van mijne zijde weg te nemen. Ruim 14 jaren was zij mij eene trouwe levensgezellin eri voor mijn twaalfjarig kind steeds een teerminnende en zorgvolle moeder. De Heere sterke mij in dezen zwaren weg en doe mij in Zjjnen heiligen wil berusten. W. A. DE RIJCKE. Middelburg, 23 Mei 1890. Tot diepe droefheid van mij, mijne drie jeugdige kinderen en wederzijdsche betrekkingen overleed heden mijn innig geliefde echtgenoot Cornells Jacobus van der Harst op ruim 43 jarigen leeftijd. Wed. C.J. VAN DER HARST - Van der Harst. Middelburg, 25 Mei 1890. De zaak wordt voorloopig op denzelfden voet voortgezet. Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden (bij het overlijden van onze geliefde dochter CORNELIA betuigen wij onzen oprechten dank. D=. SINKE en Echtgenoote. Ierseke, Mei 1890. Ieder die, uithoofde van geleend geld, hetzij op hypotheek of schuldbeken tenis of uit welke andere oorzaak ook, iets verschuldigd is aan of gelden te vorderen heeft van de nalatenschap van den onlangs te Kapelle overleden Willem Wondergeiu, wordt verzocht daarvan betaling of opgave te doen ten kantore van den Notaris A. GALLIS MERENS te Kapelle voor 1 Juni a. s. die op naam en persoonlijk zijn, zijn tegen betaling van f 2,50 bij den algemeenen Penningmeester de Heer Z. D. v. d. BILT LA MOTTHE te bekomen, en geven het recht tot de bijwoning van alle vergaderingen en feestelijkheden van het Congres uit- gaa: de zoowel als tot de Landbouwten- loonstellinq en 'Jen Wedstrijd van Ploegen en Graanzuiveringswerktuigen. Het Bestuur G J. VAN DEN BOSCH, Voorzitter. E. VAN DEN BOSCH. Secretaris. In den OFFICIEELEN FEESTWIJZER, die in de volgende week verschijnt, kunnen ADVERTENTIES geplaatst worden, waarvan opgave vóór Donderdag 12 uren verzocht wordt aan den Secretaris den Heer E. VAN DEN BOSCH. Prijs per üeele bladzijde f 5.halve bladzijde f 3. aan civic-len prijs, bij J. ZUIDWEG, Smid, Heinkenszand. VAN HEDEN AF TE VERKRIJGEN BIJ P. WISKERKE te Kamperland,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1890 | | pagina 3