TAND ERMANS. (DOP Schoenwerk, EVENS Ische Boot I 1 BIJVOEGSEL. I ENNINGS, ENWERK e Knooplaarzen [e Middelburg. ED. DEKKER, DITMARS n Gemengde Berichten MARKTBERICHTEN. Overzicht van Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. RECHTSZAKEN. t, worden de nieuw rder zijn, vóór volgt an af f2,— zwarte en Baai, zwart Hemdrokken ibet, 8/4 blauw Katoen Sitsen, Ondermutsengoed, ;end patronen Zakdoeken, iroenen. Beddelakens, de Eau de Cologne, Garen, deernen en nog veelmeer U eerst en oordeelt dan. tienaar, BIJ traat A 70 GOES. nes van at ƒ2,25. - 3,25 Laarzen van af 4,75. ,aarzenmethak 1,75. nz. enz. voorraad in alle soorten i garen. Meisjes en eenig ander geruimd aan spotprijzen, a COJiTAÜiT. VERHEMDEN NAM MAAT.. v/vzAe/jzriAouw Coup»*] .A.nnLIGNY. GOES. J sn kunnen wegens hunne net de T. Z. Medaille.) 20 ct. 5 ons, prachtige Jol, beste Zoutevisch 20 en [en 25, grove Rijst 7, Zeep la 2V2, be«te Javakoffie 75, blanke Reuzel 25 en 30 ct. 5 ons. boonen 8, beste Gort 10, «gelzaad 14 ct. de kop, I Behangselpapier vanaflO, 10 ct. de rol. Behangsel- Deugdzaam Borstelwerk .weinig geld. Ikstraat, Middelburg rkt, Middelburg. IZIJN VAN BEODEN, MATRASSEN, (ENS enz. ES naar ROTTERDAM Iril 's morg. 5,u. jlTTERDAM naar GOES [pril 's miJd, 1,u. fte Rotterdam bij den E LA N G Eop 'tHa- I.M. BOUWMAN. 1J. BOS, )irectie. Rotterdam Nieuwe akkenbrug. LAATSTE BERICHTEN. Tot leden van de commissie voor de eind examens H. B. S. zijn met het lid der Ged. Staten dhr. Heijse benoemd de heeren J. Vermeulen, dr. J. J. Couvée, H. Snijders en W.O. Swaving van H. B. S. te Middelburg; dr. Z. Th. Diehl, F. Allan, M. C. J. de Visser en Jhr. W. A. Teding v. Berkhout van die te Goes en G. Kok, F. P. Visser, T. F. Leupen en B. W. Mondt van die te Zierikzee. Een 21jarige harmonika-speler te Venloo is eergisteren, toen hij op een bruiloft muziek wilde maken en geen gevolg gaf aan de aanmaning om weg te gaan, door een 18 jarigen kerel met een geweer in het been geschoten, zoodat de arme speel man naar het gasthuis moest worden over gebracht. De gist- en spiritisfabriek van v. Mar ken te Delft vierde haar 20sten verjaardag, Zondag middag vereenigen al de werklieden, met hunne vrouwen zich op een diné. Wat zulk een diné beteekent, blijkt alleen reeds uit het feit dat voor die gelegenheid 8 mud aardappelen moeten geschild worden. Te Eindhoven vond dezer dagen een heer eene portefeuille met bankpapier. Toen hij aan een voor hem uitgaand arbeider- vroeg of hij het geld verloren had, voelde deze in zijn borstzak en bevestigde de vraag, waarop de heer hem de portefeuille ter hand stelde. Even later maakte de omroeper echter het vei lies van de portefeuille bekend, waarop de heer van het voorgevallene kennis gaf aan de politie. Men slaagde erin den arbeider op te sporen en tot bekentenis te brengen, waarna het geld aan den eigenaar, een boer die kalve ren afgeleverd had. ter hand werd gesteld. Te JVeerheide onder Rukten is bij publieke veiling verkocht een huis met erf, stal e« tuin, tezamen voor 64 gulden. Te Loosdrecht is Dinsdagmiddag een negenjarig meisje in het water geraakt e» na weinige minuten levenloos opgehaald. Een kindje te Tilburg, zat verleden "week voor het open raam van de eerste verdieping te spelenterwijl de moeder beneden is, hoort zij op eens haar kind buiten schreeuwen, zij snelt' toe en ziet haar kindje nog met een voetje aan den dorpel van het raam hangen. Zij vliegt de trappen op om haar lieveling te grijpen, doch eer zij boven kon zijn was het kind reeds gevallen gelukkig in de armen van twee voorbijgangers die het opgemerkt hadden deze hadden dan ook de voldoen ing het kind, zonder bekomen letsel, aan de verschrikte moeder terug te geven. Een machinist heeft Maandag 1.1. de voldoening gehad, door zijn flink optreden, een groot onheil te voorkomen. Er speelden 3 kinderen op de rails nabij IJniuideu, toen de trein aankwam. Het trein- en sta- tionspersoneel dacht niet anders of de kin deren zouden overreden worden, maar de machinist wist den trein op één meter af stand te stoppen, hoe el de machine niet van de Westinghouse-rem voorzien was. Zaterdag 1.1. is te Barneveld de oudste ingezetene overleden, n.l. de 96-jarige W. van den Berg, die in 1812 den tocht naar Rusland met het leger van Napoleon heeft mede gemaakt. In een gezelschap werd onlans lang en breed geredetwist over de vraag, of het groeten door het afnemen van den hoed, al of niet af te keuren is. Een der gasten maakte de opmerking «Bij ons in het dorp is het al jaren lang de gewoonte slechts op Zon- en feestdagen den hoed voor elkander af te nemen.» «Wel dat is interessant,» sprak een ijveraar voor de invoering der nieuwe mode. «Wat mag daarvoor wel de reden zijn «Och,» was het antwoord, «door de week dragen de lui bij ons een pet.» Als historisch wordt het volgende gemeld Een klerk van een aanzienlijk koopmanskantoor in een onzer provincie steden, kwam dezer dagen aan bet post kantoor aldaar om 12 briefkaarten, die veikeerd beschieven waren, tegen nieuwe in te ruilen. Een der surnumerairs aan dat postkantoor, voor alles, behalve vrien delijk bekend, voegde genoemden klerk toe: «Ik dacht niet, dat er aan liet kantoor van den heer X. ezels waren die een dozijn briefkaarten bederven.» «Dacht u dan», was het leuke antwoord, «dat er alléén hier aan het postkantoor ezels werkzaam waren Herhaalde onderzoekingen schijnen bewezen te hebben, dat de diamant niet gevormd is als andere aardlagen, doch als meteoorsteen in den grond geslagen is. Het Centrum schrijft: Geen ver kiezingsmanoeuvre heeft ooit vermakelijker grap ten gevolge gehad dan een bij de laatste verkiezing te Delft gepleegd. Dr. Schaepman sprak Maandag te Delft, den vooravond der verkiezing voor de katholieke kiezers. Welnutoen reeds, vóór dat dr. Schaepman nog gesproken had, was er een liberaal strooibiljet gedrukt, kant en klaar, om den volgenden dag verspreid te worden, waarin gesproken werd «over hetgeen dr. Schaepman gezegd had»Dit strooibiljet was dr. Schaepman in handen gekomen, die er, tot groot vermaak zijner toehoorders, in zijn toespraak gebruik van maakte. Of 't strooibiljet toen nog verspreid is, welen wij niet. Dienst heeft 't zeker hier niet meer gedaan. 't Is allervermakelijkst 1 Het Britseh Museum onderhandelt over den aankoop van een belangrijken brief van Maria Stuart, een der drie brieven, welke de ongelukkige koningin op den dag harer terechtstelling schreef. Die brief, gericht aan den kardinaal de Guise, werd langen tijd in een klooster bewaard, waar tiij verdween of werd gestolen in den tijd der groote omwenteling. Later werd hij in Engeland verkocht voor 1000 guinjes (f 12,500). Van de beide blieven wordt er een, aan den paos gericht, nog bewaard in de ar chieven van het Vaticaan, en de andere, aan den koning van Frankrijk, werd in den revolutietijd vernield met al de papieren der koninklijke familie. In een zonderlingen toestand bevond zich onlangs een chinees, die op grond van de anti-Chineezenwet de Vereen. Staten van Noord-Amerika moest verlaten en over de Niagara-brug naar Canada wilde gaan. Toen hij echter aan de Canadeesche zijde arriveerde, eischte men van hem de ge bruikelijke belasting van 50 dollars en daar hij die niet betalen kon mocht hij Canada niet betreden. Maar ook de terugweg uaar Amerika was hem afgesneden, en zoo wan delde hij dus op de brug heen en weer. Zonder twijfel wandelt hij daar nog, tenzij hij besloten hebbe in de rivier te springen en over te zwemmen. In Engelsch-Indië is door een geweer schot een roover om 't leven gekomen, die door de bevolking van de omgeving van Meerut op de handen werd gedragen. Jhunda, de roover, had het vooral gemunt op de woekeraars, die hij een doodelijken haat had gezworen. Vroeger grondbezitter geweest, viel hij in handen der woekeraars, die hem in korten tijd arm maaktenvan dat oogenblik af hadden de woekeraars in hem een gezworen vijand gevonden. Hij verzamelde eenige personen om zich, die bij handslag elkaar beloofden geen woe keraar te zullen ontzien. Zijn methode was zeer eenvoudig. Geheel onverwachts drong hij de woning zijner vijanden binnen, en eischte alle schuldbekentenissen op, die hij daarna verbrandde. Het aanwezige geld werd niet medegenomen. Geen wonder derhalve, dat de bewoners der dorpen en de half geruïneerde grondeigenaars hem vereerden. Ongehinderd ging hij steeds het dorp Meerut uit en in, om ammunitie of eetwaren op te doen. Zijn lijk is in 't openbaar verbrand. Afkortingszncht. Professor in de Volkenkunde: Mijne heeren, wat aan gaat de deugd-, spaar-, gehoor- en zorg zaamheid, in Hol-, Enge-, Ier-, Schot- en Duitschland, ik kan u mededeelen, dat die in verschillende landen zeer verschillend is. Een dame te Cradock (Zuid Afrika) beeft zich laten photographeeren, met zoon, kleinzoon, achterkleinzoon, en over- achter kleinzoon aan hare zijde. De bet-over grootmoeder geniet een uitstekende ge zondheid. Eiken dag vertrekken tal van Israë lieten uit Rusland i.avr Amerika. Een groote joodsche firma te Warschau bevor dert de emigratie en helpt de onbemid- delden aan het noodige reisgeld. Bismarck heeft tot nog toe den her- togstitel laten liggen. Thans is men bij de betrokken departmenten bezig het diploma van generaal rverste der cavallerie gereed te maken voor «Prins Otto van Bismarck hertog van Laueuburg.» De Keizer van Daitscliland hield Zondag parade over het Ie garde-regiment. Na afloop had een aardigheid plaats. Er plaatste zich namelijk een troep varkens en biggen aan het hoofd van den troep. De drijvers, door het schreeuwend koor der biggetjes, die veel gevoel voor muziek toonden te be zitten, geheel in de war gebracht, sloegen er links en rechts op los, wat de verwar ring nog grooter maakte. De Keizer zag het vroolijke tooneel aan en had er blijkbaar veel schik in. Te Pretoria, in Transvaal, nadert een groot familiehotel zijne voltooiing. Het is in weinige maanden gebouwd en bevat niet minder dan 400 slaapkamrrs, benevens andere vertrekken. In het begin van 1884 is te War schau een origineel heer gestorven, die een zeker vermogen naliet, alsmede een testament waarop geschreven stond, dat het niet vóór 10 Maart 1885 geopend mocht worden. Op dien datum kwamen de bloedverwanten, zenuwachtig van verlangen, bijeen om bij de opening tegenwoordig te zijn. De notaris vond echter niets dan een tweede, ver zegelde enveloppe, waarop men las, dat de zegels niet vóór den 14den April 1886 verbroken mochten worden. Zoo ging het nog drie malen, voordat eindelijk het eigen lijke testament te voorschijn kwam. En wat men daarin ten slotte las De overledene bepaalde, dat zijn vermogen, groot 250,000 francs, gedeponeerd zou worden bij de Staatsbank, om op een bepaalden dag in het jaar 1910 met den interest uitgekeerd te worden aan de overlevende erfgenamen VLISSINGEN, 25 April 1890. Boter f 1.05 af 0.95 de Kilo. Eieren f 3.80 a f 2.90 de 104 stuks. ZIERIKZEE, 24 April 1890. BOTER. Hoogste koers 57' laagste koers f0.45 per 5 ons. Kipeieren hoogste koers f 0.75 laagste koers f 0,60 per 25 stuks. Eendeieren f 0,70 a f 0,80 de 25 stuks. MIDDELBURG, 24 April '90. Bü beperkte toevoeren bestond heden goede vraag naar Tarwe en Witte Boonen, die tot een verhooging van 10 cent nemers vonden. Nieuwe Tarwe is in puike soort f 7.20 a f7.25 betaald; goede en mindere f6.50 a f7. Rogge zonder handel. Gerst niet ter markt. Haver gevraagd, maar niet aange boden. Paardenböbnen tot f5.30 a f5.40 ge vraagd. Bruineboonen in puike soort f9 be taald mindere f 8 a f 8.50. Witte Boonen waren tot f9 te plaatsen. Groene Erwten in voersoort tot f 6 a f6.25 aangeboden; gelezen Kroonerwten tot f 12 geveild. Zaden zonder handel. Versche boter f 0.85 a f 0.95 per kilo. Eie ren f 2.70 per 100 stuks. Yan de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. PETROLEUM willig en hooger, loco f 7.95 E.; lossend f8 E., Sept./Dec. f8.30 E.betaald. MEEKRAP zeer stil, prijzen onveranderd. Maandag 28 April. Bergen op Zoom, 11 uur in Thalia door not. v. Goch, verpachten 278 perceelen schelp- dierenvisfeeherij in de Oosterscheldeen 23 perc. weervisscheryen aldaar. Vllssingesi, door not. v. Uije Pieterse, 10 uur, bij Doeselaar, manufacturen van Emanuel. lliddelburg, Koorkerkhof A 111 door boekh. v. Benthem Jutting, de bibliotheek van dhr. R. A. A. Happel. Ovezande, 11 uur in den Zak door deurw. Hollmann voor Hoornick, afbraak 0. a. balken, planken, gebinten, steen, ijzer, mestputpalen, stroo, beestenpeen, varkens. Houdekerke, bij Geldof 1 uur door not. Loeff, 4 melkkoeien, vaarskalf, 5 kippen, stampbak, handgereedschap, hooi, stroo, room- ton, zolder- en melkgereedschappen, meubels. Serooskerke, hij wed. Duivekot 10 uur door not. Tak, 3 merriepaarden 13, 5 en 3 jr., 2 rampaarden 6 en 2 jr., 6 baatgevende melk koeien, 2 kalfvaarzen, 4 vaarzen, karnhond met hok, 5 kweekkalvers, driewielskar, muts aards, paardenwant, bouw-, melkers- en zol dergereedschap, huisraad, bed, waschmachine. Brigdamme, 2 uur door Not. Huvers meubelen, koper-, ijzer-, glas- en aardewerk. Dinsdag 29 April. Middelbnrg, door not. Verhey, inboedel lnl. dhr. de Groot. Goes, 8 uur in De Prins van Oranie voor dhr. de Pree, een woon- en winkelhuis Lan- gevorststr. C 138, een pakhuis Korte Vorst- straat C 84. Woensdag 30 April. Serooskerke, op Weizicht door not. Tak 10 uur, inspan o. a. 2 bruine merriepaarden 17 en 4 jr., 2 bruine rampaarden 13 en 9 jr., 1 driej. os, 6 kweekkalvers, 2 loopvarkens, hond met hok, marktwagen op veeren, men- wagens, 10 eggen, 2 sleepdeuren, 2 mangel- molens enz., mutsaards, weihooi en tarwe- stroo, mest, katput, paardenwant, houw-, melk- en zoldergereedschap, huisraad. Wolfertsdijk, bij wijlen wed. Smalle- gange door not. Pilaar 10 uur, kabinet, secre taire, bedden, hangklok, voltaire, ledikant, tafels, spiegels, stoelen, kachels, koper-, tin-, glas- en aardewerk, arbeidersgereedschap, Godsdienstige boeken, Statenbijbels. Donderdag 1 Mei. Middelburg, half 1 op de Werf Vol harding door deurw. Kouion, houtwaren, als vlotdeelen, schalen, timmerhout voor scheep- en bootmakers. Vrijdag 2 Mei. Koudekerke, inspan wed. Schout 10 uur, 0. a. vos merrie 11 jr., bruin dito 15 jr., 5 melkkoeien, 1 vette vaars, 2 anderhalfjarige, 3 stieren, 3, 6 en 18 mnd., marktwagen met vaste kap, driewielskar, ploegen, eggen, veld- gang, kruiwagens, rolblokken, landbouwers- handgereedschappen, graanzeven,kooktoestel, met hok, blik-, ijzer-, glas- en aardewerk, stoelen, enz. Breskcns, 11 uur, het voormalig haven fort door den ontvanger der registratie en domeinen. Vlfssingen, 2 uur door not. Pietere de geredde lading van de Germania als was kaarsen, geweren, glaswerk, oliën, scheeps- trossen, luchtkokers, scheepslantaarn en verderen inventaris. Ierseke, oesters, door dhr. Pelle. Zaterdag 3 Mei. Zoutelande, 10 uur bij v. Vlaanderen door not. de Vos, planken, ribben, biggen, loopvarkens. En te Westkapelle om 1 uur bij v. Rooijen. IERSEKE. Donderdag werd door not. Mu- lock Houwer voor I. Willemse publiek geveild een woonhuis en erf Damstraat, groot 2 A. 95 C. Kooper dhr. Jac. de Schipper te Weinel- dinge voor f 560 en f 10 voor losse goederen behalve 12'/2 pet. onkosten. HEINKENSZAND. Een stuk bouwland, groot 35 Aren 50 Centiaren, Donderdag geveild door notaris de Ronde Bresser ten verzoeke van de wed. P. Rijk alhier, is toegewezen aan C. Beenhakker alhier voor »l f 514 den hoop, behalve 12Vs P- Ct. on kosten. MIDDELBURG. Heden Vrijdag werd van het Piov. bestuur aanbesteed lo. het bouwen van een kaaimuur voor de los- en laadplaats ten Z. der brug in den Schoorschen Zoutenweg (kanaal door Z. Beveland). Ingekomen 6 biljettenJ. Bruggeman. Hansweert, f16390; P. Dron- kers, Kapelle, f16288; J. Voor den Dag, Dordrecht, f 15880; Jan Visser Gz., Papen- drecht, f14845; J. B. Koch, Hansweert, f 14370; K. Bos Az., Dordrecht f13980. (Raming f 15240). 2o. het vernieuwen van het onder- en bovendek van 2 bruggen over de rykswa terleiding bij het kanaal van Terneuzen; ra ming f1060. Ingekomen 2 biljetten: J. Balkenstein, Terneuzen, f1258 en Abr. To- lens, idem, f 1096. IERSEKE. Heden werd bij Harthoorn door not. Merens voor de maatschappij „Luctor et Emergo" geveild 79,000 oesters a f3,25; 46000 a f2,20 - 300,000 a f 1,35 45,000 a f2,10; 80,000 af 1,50; 5000 twijfe laars a f 24,01130,000 pannen van f5,50 tot f7.- alles per 1000. 530 Zeeften a f 1,40 gemiddeld per stuk en een roeiboot voor f 66.— Verder 110.000 oesters a f 9; 80.000 a f6,50, 35.000 a f4,25, 150.000 a 1 1,42, 260.000 a f 1,36, 40.000 a f3,15, 460.000 a f 0,55, alles per 1000. En 24 vijfkoppen gruis a f2,60 per 5kop; benevens verschillend materieel, dat tegen hooge prijzen van de hand ging. Arrondissements Rechtbank te Middelburg. Heden Vrijdag zijn veroordeeld wegens oplichting: C. W., 18j., koopman Kwa- dendamme, thans gedetineerd te Goes, tot 3 m. gev. beschadiging: M. P., 19 j., werkman, Ierseke, tot 7 d. gev. mishandeling: M. K., 19 j., schippers knecht, Hansweert, tot 7 d. gevang, en J. W., 20 j., werkman, en M. de P., 16 j., broodbakkersknecht, beiden te Kapelle, ieder tot f5 b. s. 5 d. h. overtreding der drankwet en slaan van een beambte G. H.17 j., instrumentmaker, Middelburg, tot 7 d. gev. en f 5 b. s. 2 d. h. In zake J. K., 17 j., boerenknecht, Wissenkerke, geappelleerde van een vonnis van het kantongerecht te Goes, waarbij hg ter zake van overtreding der jachtwet is veroordeeld tot f15 b. s. 5 d. h., is het appel te niet gedaan, het vonnis des rechters vernietigd en opnieuw rechtdoende de geappelleerde veroordeeld tot 15 b. s. 3 d. h. Allen in de kosten, laatstgenoemde ook in die, gevallen op het hooger beroep. Vrijgesproken: J. v. 0.21 j.en M. H. 19 j. arbeider, Hansweert, beklaagd van bede larij, en J. L. 23 j. werkman, J. W. 23 j. smidsknecht, en J. T., 20 j., werkman, allen Wemeldinge, beklaagd van vernieling. ontslagen van rechtsvervolgingP. v. d. W., 20 j., arbeider, Ierseke, beklaagd vaq huisvredebreuk. 'X

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1890 | | pagina 5