eenigBeestiaal, Eene KAROTERIJ, Ë5 Olmen B 0 O M E N, le. Een Huis en Erf met Tuin, 2e. Een Huis en Erf met Tuin, openbaar verkoopen openbaar verkoopen Openbare Verkooping. publiek verkoopen Gemengde Berichten. AANBESTEDING. Overzicht van YTerkoopingen. LIEFDADIGHEID. ADVERTENT1EN. op Vrijdag 11 April 1890, WOONHUIS, SCHUUR en Hoveniergrond, Vrijdag 11 April 1890, VEILEN EN VERKOOPEN: op Woensdag den 16 April 1890, op Woensdag 23 April 1890, alsRunders, Kalvers, Varkens en Biggen enz. de Roomschen is de goede Vrijdag een strenge vastendag, waarop echter de gewone arbeid niet stil staat. Bij de protestanten wordt een andere richting ingeslagen. In Engeland bijv. is het eene hooge kerkelijke feestdag. In Zwitserland werd hij m 1860 een algemeene rustdag. Bij ons te lande is gelijk men weet door de algemeene Synodale commissie der Hevv. Kerk eene circulaire uitgevaardigd dd. 19 Nov. 1853 om dezen dag zooveel mogelijk aan de herdenking van den sterfdag des Heeren Jezus Christus te wijden. V lias. Crt. -- Z. M. heeft den kolonel Joost benoemd tot generaal majoor en commandant der 2e divisie infanterie. De rijksveldwachter K. Kits is ver plaatst van Ümmerschans naar Grijpskerke. Een vogel aan een hengelEen onvermoeid hengelaar te Breda, zat dezer dagen uren achtereen op den oeverkant, in de hoop een vischje machtig te worden. Eindelijk scheen hij een klein buitje te zullen halen. Reeds wilde hij het naar zich toe trekken, toen 't hem op 't laatste oogenblik nog ontsnapte. Het was een, vogel, die juist voorbij willende vliegen, in zijn vlucht aan den haak vastraakte die met een schok de lucht in vloog. Onze visscher ving dus een vogel in plaats van een visch. Eenige jongens te Strijp hadden een pistool weten vast te krijgen. Zij kochten voor 8 cent kruit en begaven zich naar een atgelegen plek om het pistool af te schieten. Maar niemand durfde het aan, tot eindelijk een 14jarige knaap moed greep en het pistool afschoot. Hij schrok echter zoo van den knal, dat hij slechts met moeite zich naar huis kon sleepen, waar hjj tenge volge van den schrik overleed. Gedeputeerde Staten van Gelderland hebben ad /ies uitgebracht in zake de twee lingbroeders lotelingen der militie te Wageningen, in dier voege dat deze beiden onderling van nummer kunnen verwisselen, waardoor nu hij, die een laag nummer trok en voor den dienst geschikt werd bevonden, evenals zijn broeder, die vrijstelling heeft wegens gebreken, van den militieplicht wordt ontheven, wanneer deze met zijn broeder van nummer verwisselt. Woensdag is te Haarlem een 68jarige schipper van zijn vaartuig in het Spaarne gevallen. Zjjn zoon en dochter zagen hem in de diepte wegzinken, doch konden niets doen om hem te redden van wege de sterke strooming. De geestdrift op 1 April, den verjaar dag van vorst Bismarck, die tegen zjjn zin den titel hertog van Lauenburg van den Keizer aanr.am, is algemeen geweekt. In steden als Dresden, Leipzig, Hamburg, Bremen, enz. waren overal de vlaggen uitgestoken. Op Friedrichsruhe zijn nog per spoortrein meer dan 4000 personen aange komen, om hunne handteekening in een der vjjf gereed liggende receptieregisters te plaatsen. Eene schare van 356 Berlijnsche kunstenaars heeft Bismarck begroet als grootste vakgenoot,namelijk als bouwmeester en beeldhouwer van het Duitsche rijk. Tot de deputatie uit de studenten heeft Bismarck «eene rede gehouden, waarin hij o a. ver klaarde, op den grondslag van het bestaande te hebben gestreefd naar de eenheid en grootheid des vaderlands. Hij vermaande de studenten, insgelijks bij hunne pogingen in die richting acht te geven op het be staande, wel bedenkende, dat «het betere dikwijls de vijand van liet goede is». Bij deze receptie der studenten was o. a. aan wezig de majoor giaaf Wedel, die belast was met bet overbrengen van 's keizers felicitatie aan Bismarck. Verscheidene steden hebben Bismarck het eereburgerschap aangeboden. Ook wilde men een standbeeld voor hem te Keulen oprichten doch Bismarck verzette zich er tegen. Hij zei: Ik zie niet. graag een standbeeld van mij zelf. Als ik te Kissingen zoo naast mijn eigen standbeeld sta, dan ben ik met mijn eigen klein figuur verlegen. Ik sta niet graag naast mij zelf .n steen (den fossielen Bismarck). BlItGEllIJJKE STAM) Van 2 tot 4 April 1890. GOES. Ondertrouwd: Pieter Anthonie Wittejm 24 j. met Anna Maria Paassejd. 23 j. Overleden: Maria Pieternella van der Valk 73wed. van Pieter van Hiele Jan Martinus 53 j. z. v. Willem Janse van Noordwjjk en Martina van der Linde. OESTERBEURS IERSEKE. Verkocht: oud centengoed ad f Zaterdag 12 April. Wilheluilnadorp, 11 uurin 't gemeentehuis herstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April '91 der werken aan de waterkeering van den cal. Oost-Bevelandpolder. Bestekken bij dhr. C. Snijder; ter lezing bij v. Dijke. AanwijzingZateidag en Dinsdag 5 en 8 April 10—12 uur. Middelburg, 11 uur, het 3jarig onderhoud van het Oost-Indisch huis. Aanwijzing Dins dag 11 uur. Inlevering biljetten vóór half 11 's morgens, lnl. dhr. Brandt hoofdopziener der domeinen te Middelburg. Vlissingen, 2 uur het maken vaneen wandelpad op de „Rotonde" volgens bestek en teekening no. 2. Aanwijzing 10 April. Dinsdag 15 April. Breskens, 2 uur door de stoomtram- maatschappij het bouwen van een kantoor en woning. Zaterdag 19 April. Vlissingen 2 uur het gedeeltelijken van den Noordzeeboulevard volgens bestek en teekening no. 3. Aanwijzing 17 April van 11 12 uur. Zaterdag 26 April. Walzoorden, 2 uur, herstel enz. tot 30 April 1891 van de werken aan de waterkee ring van het waterschap Walzoorden. Aan wijzing 19 en 22 April te 10 uur. Dinsdag 8 April. Yeere, 11 uur door B. en W. verhuren het koffiehuis „De Campveersche toren" voor 5 jaar, te beginnen met 1 Mei. Kolijnsplaat, 2 uur bij de Wit, inboedel door not. Noordijke. Woensdag 9 April. Yeere, door not. Tak half 2 op Schutters hof, 2 kabinetten, tafelkast, stoelen, klok, kleerkist, bed met toebehooren, meelkist, aardappelen, landbouwgereedschappen, vrou wenkleederen, geit, 4 kippen en 1 haan enz. Ylissiugen, 10 uur in de Oude Vriend schap door not. Loeff 2 huizen met erf en tuin onder Koudekerke, aan den straatweg naar Vlissingen: 4 perc. bouwl. aldaar, 1 perceel weiland 140 c.A. Vrjjdomsweg. Dins dag en Woensdag te zien. Koudekerke, in Pax Intrantibus door not. Verheij 10 uur, een karoterij, zijnde woon huis, schuur en hoveniergrond bij den Vlis- singschen rijweg, 25 Aren. Bezichtigen beide dager, vóór de verkooping. Krabbendijke, half 10 aan den hoek van Nieuwlande door not. de Vos, 250.000 le, 2e en 3e soort zaaioesters, 125 een-els zeeften, oesterzeeftjes en manden, banken, slijpsteen, wagens, loods en pacbtrecht op putperceel 18b met 4 vloerputten en op het mosselper ceel 295 in de Oosterschelde met 600 H.L. l'/sj. mossels. En om 12 uur bij Kok en Ver- strate, kabinetten, tafels, stoelen, kachels, veeren bedden, koper-, ijzer-, glas- en aarde werk, goud en zilver, vrouwenkleeren, ar beidersgereedschappen, varken, geit, kippen met hokken, aardappels enz. Vrijdag 11 April. YUssIngen, 7 uur in de Oude Vriendschap door not. de Wolf, lo. een huis Dokkade. 2o. 287 c.A. bouwgrond met timmermans- wiekel. Ierseke, 11 uur door not. de Vos aan Bekhof, kabinet, bureau, tafels, 3 spiegels, 3 bedden met toebehooren enz. En bij Klaas- sen, een 5'/2j. paard enütrechtsch wagentje. toes, half 1 door Deurw. Hollmann voor Mange, 12 melkkoeien, 4 2j. vaarzen, 25 N.- Holl. kalveren, 7 werkpaarden, 1 veulendra- gend, 2 wagens, tilbury, harnas enz. Middelburg, 10 uur door not. Verheij, 5 olmen bij de Dampoort. Zaterdag 12 April. Goes, 7 uur door not. Bresser voor de hh. Witte, het koffiehuis „De Vriendschap", 179 c.A. Inl.dhr. J. V. de Witte, Goes. Nisse, verpachting door not. P. Overman 12 uur bij de Blaey, diaconiegronden. Maandag 14 April BergeH op Zoom, in de Draak door het D. B. der visscherijen op de Schelde en Zeeuwsche stroomen 11 uur, verpachten het recht tot weghalen van mosselzaad van de hoofden nabij de Oude Hoeve (Schouwen) in 8 perceelen. 2o. Perceel 32 in de Eendragt. Dinsdag 15 April. Middelburg, ook Woensdag uur door not. de Vos, meubelen. Inl. dhr. de Groot. lVcstkapelle, 2 uur in „Het Koffie huis" door not. Loeff, bouwl.lo.21 A. 55c.A. bij den tol. 2o. 21,55 A. daarnaast. 3o. 38 A. 70 c.A. in den Kerkeblok. Woensdag 16 April. 's Heerenhoek, half 3 bij v. d. Bulck door not. Mulock Houwer, 57 A. bouwl. Nieuwe Craaijertpolder v. Eijkeren, 194,60 A. idem Westcraaijertpolder Werri, 43 A. id. aldaar, pachter Bol 293,40 A. bouw- en weiland in Ovezande, Nieuwe Craaijertpolder, pachter Langebeke. Koudekerke, 10 uur bij Lamport door not. Loeff, lo. hofsteedje, woonhuis, schuur, erf, boomgaard, bouwl., samen 43,10 A. aan den straatweg. 2o. 40,60 A. bouwl. 3o. 40,10 A. weil. 4o. 40 A. id. Maandag en Dinsdag te zien. En om 2 uur op de hofstede van Looise een paardje, 2 melkkoeien, 2 geiten, varken, 8 kippen en haan, lemeenkar, windmolen, landbouwersgereedschappenpaardenwant, aardappels, mustaard, mest, zolder- en melk- gereedschap, kabinet, klok, kachel, bed, glas- en aardewerk, spek, enz. Donderdag 17 April. lersekendani, bij Wissel uur door not. Houwer voor Vogelaar, een steenen wind- korenmolen, woonhuis, schuur en erf, Dam straat 840 c.A. Middelburg, 7 uur in de Vergenoeging door not. Tak. huizenenerven: le. Korte Gortstraat K 15. 2o. Gravenstr. I 287. 3o. Hoogstraat 131. 4o. Kinderdijk 89. 5o. Kui perspoort 816o Schuitvlotstr. 285. 7o. idem 296. 8o. id. 165. 9o. met schuurtje Verwerij- straat 131. lOo. twee woningen id. 134/134a. llo. id. 136. Bezichtiging 16 en 17 April 10 tot 12 en 2 tot 4 uur. Vrijdag 18 April. Vlissingen, door not. v. Uije Pieterse7 uur in Hotel de Commerce, lo. huisen erf Paling- straat; 2o. id. Kleine Kerkstr. Daags te voren te zien. Vrouwepolder, '10 uur bij Tilroe door not. de Vos, houtwaren, biggen, loopvarkens. Serooskerke, 12 uur door nor. de Vos by mej. de Broekert, houtwaren, biggen, loopvarkens. Zaterdag 19 April. Wem dd in ge, bij Daane door not. Gallis Merens, een woon- en winkelhuis, schuuri erf en tuingrond 562 c.A. van Jan Beenhakker Dinsdag 22 April. Middelburg, ook Woensdag, door not. de Vos, 2 inboedels. Inl. dhr.de Groot. Woensdag 23 April. Nisse, door not. Mulock Houwer uur inspan. Maandag 28 April. Bergen op Zoom, 11 uur in Thalia door not. v. Goch, verpachten 278perceelen schelp- dierenvisscherij in de Oosterschelde; en 23 perc. weervisscheryen aldaar. Inl. 8 en 9 April op 't terrein, voor het D. B. der V. op S. en Z. S. Dinsdag 29 April. Middelburg, door not. Verhey, inboedel, lnl. dhr. de Groot. Woensdag 30 April. Serooskerke, op Weizicht door not. Tak inspan. Vrijdag 2 Mei. Koudekerke, inspan wed. Schout uur. Dinsdag 13 Mei. Goes, half 1 door den ontvanger bij in- schrijving verpachten voor 3 jaren 1 Juli '90 tot December '92 met recht van 3 jaren verlenging de jachtrechten afkomstig van de voormalige heerlijkheden van Colijns- plaat en N. Beveland 1300 H.A. in 4 perc. De Commissie voor de oeconomische spij.suitdeeling maakt dankbaar melding van eene gift, om daaruit op 6 April eene extra bedeeling van bruine boonen te doen. Namens de Commissie voornoemd, J. J. OCHTMAN, Voorzitter, D. HILDERNISSE, Secretaris. t{ gÜH—t— I I Op Zaterdag 5 April a. s. hopen li I I onze geliefde Ouders ADRIAAN BLOK Hz. i i en I MARIA VOGEL 1 i I II hunne 30 jarige Echtvereeniging te j| vieren. I Hunne dankbare Kinderen I en Behuwdkinderen. j Kruiningen, 3 April 1890. Heden overleed, na kortstondig lijden, onze waarde Vader en Behuwdvader, JAN 8PRÜIT, in den ouderdom van ruim 70 jaar, diep betreurd door zijne kinderen. Uit aller naam, JAN SPRUIT Jr. YVolfertsdijk, den 4 April 1890. De Notaiis B. A. VERHEIJ zal des voormiddags te 10 uren, te Middelburg, in het als eerst één bij de Dampoort en daarna vier bij den Buitentuin. De Notaris B. A. VERHEIJ zal op Woensdag 9 April 1890. des voormiddags te 10 uren, in de uit spanning Pax Intrantibus, onder Koudekerke, in het bestaande in: aan den Buitensingel van Middelburg, nabij den nieuwen Vlissingschen ijjweg. onder de gemeente Koudekerke, wjjk C no. 31, te zamen groot 25 Aren Te bezichtigen de beide dagen vóór de verkooping. Nadere inlichtingen ten kantoie van ge noemden Notaris. De Deurwaarder J. C. H. HOLLMANN te Goes, zal op des namiddags lVs ure in de herberg van J. Harthoorn te Yerseke, 40.000 AANGESLAGEN PANNEN 1889, liggende op de perc. 40, 41 en 54, waarvan aan wijzing geschiedt door den Heer F. Hoogestegeu Mz., Oesterhandelaar te Ierseke; 100.000 le sooit ZAAIOESTERS 250.000 van den grond; 150.000 ZAAIOESTERS boven den rijksd. 60.000 ZAAIOESTERS van een gulden tot een rijksd. 300,000 ie soort AFSTEEKSEL en 400.000 2e en daarna: 600.000 tweejarige ZAAIOESTERS, ter grootte van 4 centimeter en daarboven, liggende in den put van de Wemel- dingsche Compagnie, gevestigd te Wemeldinge. Informatiën te bekomen ten kantore van roornoemden Deurwaarder. De Notaris A. M. TAK zal 's namiddags te twee ure, te IVieuto en St. Joosland, in de herberg «de Roode I eeuw,» in het openbaar verkoopen staande en liggende te Nieuw- en St. Jooeland, op het dorp, gemerkt A no. 134. aldaar, gemerkt A no. 135. Voorschreven HUIZEN zullen afzonderlek en te zamen worden geveild, en zijn daags vóór en op den dag van verkoop te bezich tigen. Da Notaris A. GALLIS MERENS zal des voormiddags te 10Va ure, ten verzoeke van Ivo van Hootegem en op diens hoeve onder Schore,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1890 | | pagina 2