0 Overzicht van Verkoopingen. Afloop Verknopingen enz BRIEFWISSELING. ItlRGËKIJJIiK STAM) MA RIi!IHil{ICII!E\T. 3r hun huwelijk door eeht- ontbonden. Duur mitsdien :ht heeft op een gedeelte der Mm hij dal oporichen. De larom gestaakt, de regeling .agd en de reeds verdeelde in de kast geborgen. Ver- au de fiscus nog als vierde iden. t. C. verneemt dat er in burgemeester is, die bij de ing ondanks de vermaningen is overreed kunnen worden oden telkaarten in te vullen. ien nu van hun kant gedaan riften gebieden en tegen den oces-veibaal opgemaakt, richt is een wisselwachter enden trein geraakt. Zijn i verpletterd. Te Stads- gehuwde vrouw door de ater geraakt en verdronken, jen zijn twee mannen, die ten, door het omslaan der geraakteen hunner werd der doodelijk gekneusd. oude is een vader van vier nken toen hij bezig was zijn chen, die door den wind in it was. Te Amsterdam ig Vrijdagavond, terwijl de s waren, de deur openge en hebben een doosje met i rijksdaalders, muntbiljetjes, i twee zilveren vorken mede- haar moedig gedrag bij den uidenstraat te Amsterdam bode Geertruida Blommers tl ing van haar gedrag, door igin bedacht met eene gift f 1800 voor haar opgebracht. ndaal is een 9 jarig knaapje iran een boom daaronder ge- hevige pijnen aan de beko- restorven. In een tuin te thans niet minder dan 200 ollen bloei. de arrestatie van zekeren vermoedt wordt te zijn de de schippersvrouw, weduwe zoon, beiden varenden op tance Marie, verneemt de mg het volgende Antwerpen opgespoord en Hij was vroeger schip- nu onlangs milicien-infante- op Zoom, vanwaar hij in ieserteerd was. Te Rupel- nachts op het hem wellicht der weduwe Bal geslopen om verwisselen. Daarna heeft haren zoon vermoord, en ;emaakt van de in kas zijnde voorhanden zijnde kleeding. necht gekleed, pakte hij zijn bundel bijeen en wierp deze vaaruit zij later, met bloed ehaald. Eenige weken later op het Rijnschip Bertha dat moest vertrekken. Hij werd verpen door de politie opge- slot en grendel gebracht, de vermoorde weduwe, die ht gearresteerd was, is weder H. F. Creutzberg, direc- htea voor het verplegen van snde ziekten te Haarlem en ïeeft, wegens redenen van ontslag %ait die betrekking uari jl. was de sterkte der de Rijks-werkinrichting te man gedurende 1889 zijn opgenomen en 1619 ont- rj repen. Luitenant (bij de azerne) og een order die aldus luidt: oldaat in een bierhuis met ongenoegen raakt drinkt hij uit en gaat naar huis. doe je dus als je twist burger irink ik bedaard zijn bier uit srdam zag in of na 1752 urm op de Pijpenmarkt een licht, waarin aa.i de hand de levensomstandigheden tm IV worden herinnerd, m ontvloden den onbeken- bij de beschouwing van mbe te Delft, uwer spreekt «O, Bato's Kroost, wilt dog op Vrijdag dit onthouden: Dat 't Vrijdag was, wanneer de Prins het licht aaoschouden En dat op Vrijdag hij verkreeg tot Gemalin Gantsch Englands roem en vreugd, de schrandre Kroon-Vorstin, Uit wien op Vrijdag werd een Heldenzoon geboren, Nadat alvorens eerst de Prins was uit verkoren Ook op een Vrijdag lot 's lands stut en hulp; maar ach 1 Wat gaf de Dood ons op Vrijdag een bitteren slag, Wegnemende de Lust en Lielde van onze oogen Doende op het onverwachts ons zien Gods groot vermogen. Voorts was de Vrijdag, Bataviers nog zonderling. Want op een Vrijdag 't graf dien braven Prins ontving, Zoodat de Vrijdag naar het schijnt bijzonder was, Wijl niemand zulk een zaak in een Historie las.» Dagblad. Het nut vanjde influenza bij inbraak, Te NIedcnstoiu in Hessen was Zaterdag nacht een landlooper het huis binnenge slopen met het doel om te stelen. Plotse ling overviel hem zulk een geweldige nies en hoestaanval dat de vrouw des huizes daardoor wakker werd en haar echtgenoot wekte, wiens niet zeer vriendelijke verschij ning den nachtelijken bezoeker noopte haastig het hazepad te kiezen. Te Parijs werd Woensdagnacht een Italiaan in zjj ne woning door de politie be legerd. Hoewel hy z(jn huur niet betaalde, weigerde hjj zijne vertrekken te verlaten en schoot hjj op zjjn huisbaas. Men wil hem door honger dwingen zich over te geven. Als bewijs der Fransche lichtgelovig heid deelt men mede, dat twee oplichters, diejn een Parijsch blad hadden geadver teerd, dat zij een middel wisten om met 200 frs, kapitaal een wekelijksche winst van 25 frs. te maken, zich binnen 3 maanden tjjds zes honderd duizend francs zagen toegezonden, waarmede zjj zich gehaast hebben zich uit de voeten te maken. De regeerende vorst van Schwarzburg Rudolstadt, George Albert, is Zondag over leden, oud 51 jaar en kinderloos. Zijn vrouw Augusta van Solms Braunfels was reeds in October 1865 overleden op 27 jarigen leeftjjd. In een der hospitalen te New-York werd een man opgenomen, om wiens hals men het IJzeren Kruis aan een gouden ketting vond. Hjj verklaarde de zoon te zjjn van den vroegeren Duitschen minister Von Puttkammer en na in den Fransch- Duitschen oorlog te hebben gediend, waarbjj hij op het slagveld van Gravelotte het IJzeren Kruis had ontvangen, in onmin met zjjne familie te zjjn geraakt. Hjj had daarna in Mexico en in Chili gediend en later weer als matroos te San Francisco. Te Posen is de influenza vergezeld gegaan van een ongewoon verschijnsel, nameljjk een gevaarlpe staking van den bloedsomloop in de beenen. De aangetaste is een arts, wien het linkerbeen boven de knie moest afgezet worden. Uit Liverpool vertrok naar New-York mejuflrouw Amy Fowler. Zij gaat vandaar naar Molokai, het eiland der melaatschen in den Sandwich-archipel. Deze edele dame, pas 27 jaren oud, gaat daarginds als ver pleegster en vrjjwillige lotgenoote der ramp zalige ballingen de plaats innemen van wijlen pater Damien. Een bedrogen slavin. Voor de recht bank te Cooper-County (Kansas N. Amerika) werd onlangs het volgende behandeld In het begin van den burgeroorlog (1863) kocht Jozef Hickhem, de rijke farmer, een slavin, die hjj met de zorg voor zjjn huis- houding belastte. Sedert werd het aan bedoelde slavin nooit toegestaan, de hoeve te verlaten of met een harer stamgenooten omgang te houden. Zoo kwam zjj ook nooit te weten dat de oorlog geëindigd en de slavernij afgeschaft was. Zoo sleet de negerin tot aan den dood haars meesters, die onlangs voorviel, haar leveD als diens slavin in de volste beteekenis van het woord. Na den dood van den farmer vluchtte zij uit diens huis en vernam in de naburige stad voor het eerst dat zy al sinds 25 jaren vrjj was geweest. Op aansporen van een advocaat deed nu de slavin de erfgenamen van den farmer een proces aan en eischte een som van 1400 dollars wegens achterstallig loon met de rente. De rechtbank heeft haar billijken eisch toegewezen. De slavin beleeft door deze zaak een goeden ouden dag. Een tweegevecht. In het Londen- sche Bushey Park vond dezer dagen een boschwachter twee fraaie hertebokken dood in eene droge sloot, die klaarblijkelijk in een hevig gevecht gewikkeld waren geweest: zij hadden elkander met de horens zware wonden toegebracht en ten slotte was één tak van het gewei des eenen in den bek des anderen beklemd geraakt en waren de overige takken zoo dooreengestrengd, dat zij niet hadden kunnen loskomen. In Engeland wordt een beroep gedaan op de postzegelverzamelaars, om met hunne hulp een gedenksteen op te richten voor James Chalmers, den uitvinder der post zegels. De oudste abonné eener krant is Nathanael Montgommery te Pittsburg, die zich in 1786 abonneerde op de Pittsburgsche Courant. Sedert dien tijd, dus 104 jaar lang, is die krant onafgebroken aan hetzelfde adres bezorgd. Vader Nathanael stierf in- tusschen, maar de zoon Nathanael bleef steeds voortgaan de krant te ontvangen. In de eerste jaren werd het abonnement vol daan met een schepel rogge, een schepel aardappelen en een kalkoen. Te Pest is een beweging op het touw gezet tegen het afnemen van den hoed als groet. Zij ging uit van dr. Stiller, die er zeer voor is uit een gezondheidsoogpunt. Te Weimar adverteerde dr. Pleiffer dat hij voortaan op militaire wjjze zou groeten. Het afnemen van den hoed bij het groeten dagteekent uit den tijd der Franken. Bjj dien volksstam droegen de voorname perso nen en de adel lang haar, doch moesten de plejebers en de ljjfeigenen hun hoofd haar kort dragen. Als nu een mindere zijn heer tegenkwam, moest hij zijn pet afnemen om te laten zien dat hjj zijn haar werkelijk kort droegop het niet nakomen van dezen plicht werden zware straffen bedreigd. In Amerika is deze wijze van groeten in 't geheel niet in zwang. Daar groet men elkander win ter en zomer, met een eenvoudige handbe weging. Dr. Hertzka noemt het een domme gewoonte den hoed af te nemeu, en dat in onze verlichte eeuw. LAATSTE BERICHTEN. Ellewoutsdijk. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is bij den heer A. Moerdijk een gedeelte van de wasch op den bleek geotolen, bestaande uit twee lakens, drie hemden en een theedoek den dader is men nog niet op het spoor. Vrjjdag 24 Januari. Middelburg, 10 uur op de Loskade door not. Tak, scheepsafbraak als eiken en gree- nen dekdelen, eiken balken, schalen, achter delen, latten, vlotdelen enz. Colijusplaat, 7 uur in de Patrijs door not. Noordyke, een woonhuis van erven Janse aan het Oostelijk slop. Maandag 27 Januari. 's Heer Arendskerke, 11 uur by de Ruijter door not. Prins voor erven Wondergem, een woonhuis, schuur erf en tuin, samen 1260 c.A. onder Baarsdorp. 's Heerenlioek, 10 uur door Not. Bresser, woonhuis, erf en en schuur, de Handels beurs, herberg en logement. Doch eerst te half 10 een woonhuis, schuur en erf, samen 280 c.A. van A. C. van 't Westende. Middelburg, 10 uur in de Balans door not. Verhey meubeleri enz. lnl. dhr. Hondius. Dinsdag 28 Januari. Goes, 8 uur door Not. Pilaar in het kof fiehuis bij M. Rijk, een winkelhuls en erf 's Heer Hendrikskinderenstraat, F. v. Hoorn. Hulst, 2 uur door not. v. Deinse verpach ting tollen op den weg van Terneuzen naar Axel en van Hulst naar Walsoorden over 3 jaren, te beginnen 1 Mei 1890. Woensdag 29 Januari. Krniuinge, 11 uur bij v. d. Linde door not- Prins voor erven Wondergem, 1 nieuw woon huis. 2o. een weide onder Kruininge in Ooms. hoek, samen 415,60 A. 3o. 169 A. 40 c.A. bouwl. onder Vlake verhuurd aan Glerum voor f 63 per jaar. 's Heerenhoek, 10 uur, herberg- en loge- mentinventaris door Not. Bresser,als: biljart, bureau, kasten, tafels, ledikanten, bedden, pannen, ketels, glas- en aardewerk. Inl. dhr. Timans. Middelburg, 10 uur in de Balans door not. Verheij meubelen enz. Inl. dhr. Hondius. Middelburg, door not. Verhey, meubelen, 10 uur, als mahonie-, eiken- en geschilderde kabinetten, linnen- en buffetkasten, cilinder-, bureau, spiegels, bedden, enz., dames-hoeden zaak enz. Inl. dhr. de Groot. Donderdag 30 Januari. Wemeldlnge, 10 uur by Daane door Not. Pilaar voor erven Ruisaard,een hofstede voor Schonde 95 A. 20 c.A. 14 perceelen bouw- en weil. 13,97,51 H. Voorts 265 A. 60 A. weiland n Ierseke. Een huis, erf en bouwL in Zwaak- ihoek. 78 essche, olme-, canada- en noteboo men in 6 perceelen. 6 H. bouwl. kunnen in pacht volgen. Middelburg 8 uur in de Vergenoeging door not. ds Vos huizen lo Lange Breestr. 1492o Dangeviele K 199 groot resp. 2 en 1,5 A. Vrjjdag 31 Januari. Kruiningeu 11 uur bjj V. d. Linde voor er ven Mol door Not. Prins 1 hofstede, tuin, erf. boomgaard, bouw- en weiland aan Capellen- weg en Zanddijk samen 731 A. 2o ,voor den heer v. Duyn te Amsterdam 235 A. 43 c.A. bouwl. aan den spoorweg en Tholsendschen djjk. Maandag 3 Februari. Kapelle, half 1 bjj A. v. d. Bliek door not. Gallis Merens, meubelen, huisraad, winkel opstand en voorraad. En om 7 uur bjj Markusse het woonhuis, (winkel) schuur, waschkot, tuin, erf en grond 298 c.A. Dinsdag 4 Februari. Goes, 7 uur in de Prince door not. Mulock Houwer voor erven Den Boer en mej. Mulder lo. woonhuis, schuur en erf Ganzepoortstr. 242 cA. 2o. een schuur, Groene Weitje 126 cA. 3o. een woonhuis en erf aldaar 80 cA. 4o. schuur met woning, Oostwal 172 c.A. Vlissingen, 7 uur in de Oude Vriendschap door not. de Wolff, een winkelhuis en pak huis. Lange Walstraat 166. Donderdag 6 Februari. Middelburg 7 uur in de Vergenoeging door not. Verheij, huizen, lo. Bogaardstraat D 55; 2o. Ververjjstr. N 1303o. met stalling N 149; 4o. N 143; 5o. Bastion N 66; 7o. N73; 8o. Molenwater E 96; 9o. Bogardstraat D 61lOo. Noordkerkhof A 122. Driewege, 10 uur door A. v. Boven, plan ken, 2 werkpaarden, 7 kalfkoeien, 3 vare koeien, 2 kalfvaarzen, 2 2j. ossen, 2 2jarige vaarzen, 10 mestputloopers enz. Inlichtingen dhr. Pelle. Maandag 10 Februari. Kloetinge, 7 uur bjj Akkenaar door Not Merens voor mevr. de Backer: lo. eenhee renhuis, woning, schuur, erf en tuin 521 c.A. 2o. woonhuis, zijnde 2 woningen, schuur, erf en tuingrond 654 c.A. Dinsdag 11 Februari. Goes, 11 uur aan 't kantoor van den ont vanger der registratie bij inschrijving ver pachten, lo. het grasgewas der gronden van het fort te Ellewoudsdjjk; 2o. de visscherjj in deszelfs grachten. Goes, 7 uur in het Slot door not. Lansen Croin voor de Vreugd, inl. dhr. Pelle. lo. woonhuis, schuur en erf 65 c.A. Singel. 2o. woonhuis id. 43 c.A. 3o. tuingrond 5102 c.A. Donderdag 13 Februari - Middelburg, 7 uur in de Vergenoeging door not. Tak 10 huizen en erven n.l. Lange GeereK 319, 320;318;stal 317;beidelaatstens afzonderlijk en gecombineerd. Schuitvlotstr. N 168; Korte Breestr. O 164; Lange Singel- str. N 205Molenberg K 81Een met bleek veld, Vlissingsche str. I 170; 171beide laats ten afzonderlijk en te zamen. Gravenstr. I 290. Woensdag en Donderdag 10-12 en 1 4 uur te zien. Vrydag 14 Februari. Middelburg, in de Vergenoeging 7 uur door Not. Huvers, huizen: lo. Zuidsingel E 32 2o. Koningstraat E 243. 3o.WalA5. 4o.Zuid zijde Dam G 64. 5o. G 67. 6o. bouwterrein G 66. 7o. huis, erf Korte Noordstraat enz. E 4. Vrydag en Donderdag te zien. Ierseke, half 1 bij Harthoorn door not. Liebert, verpachten de vischplaats in de Zand- kreek perceel 5. Inl. dhr. Liebert en v. d. Vegt te Wilhelminadorp. Woensdag 26 Februari. Camperlaud, bij Israel door not. Roelof, een boereninspan. Borsele, ook Donderdag door Not. v. d, Kloes, een inspan. Donderdag 27 Februari. Wolfertsdijk, inspan Pelle. Ierseke, door not. Mulock Houwer, een inspan. Vrydag 28 Februari. Zuidkraatjert, door not. Pilaar, een inspan Krniningen, door not. Prins, een inspan Februari. Wemeldlnge, voor F, Wabeke door No Merens, 15 H. bouw- en weiland. Serooskerke, door not. Tak, de hofstede „Weizicht" van wylen C. Geerse. Maandag 3 Maart. Kapelle, door not. Mulock Houwer, een inspan. Woensdag 5 Maart. Kattendljke, inspan Pelle. Heinkenszand, door not. de Ronde Bresser, een inspan. Donderdag 6 Maart. 's Heerenhoek, door not. de Ronde Bresser een inspan. MIDDELBURG. Dinsdag werd ten kan tore der gasfabriek herbesteed: de levering van 30,000 heet. Engelsche gaskolen. Daarvoor was ingeschreven door de hoe ren W. Hoven en Zoon te Rotterdam voor f—.96 en C. Gofton Young Co„ te New castle o Thyne voor f 1.04 per Hectoliter. Gegund aan Hoven. Tot onzen spijt kunnen wij heden door afwezigheid van den berichtgever geen vei - slag der Middelburgsche raadzitting geven. Aan J. de P. te B. Reeds vroeger is in dit blad aan de berichtgevers meegedeeld dat dergelijke berichten slechts gratis kun nen worden opgenomen, wanneer belang hebbenden dit verlangen. Bevolkingsstatistieken kunnen niet opgeno men worden. Red. Van 20 22 Jan. '90 GOES. Ondertrouwd: Johs. Torbijn 22 j.jm. van Goes met Wilhelmina Meijer 30 j. jd. van Kapelle. Getrouwd Peter Verschuren 58 j. wedr. van Anna Huberdina Verschuren en Elisabeth Helena Gerardina Timans 51 j. jd. MIDDELBURG. Bevallen :W. F. Willems geb. Coset z. J. Roosegeb. Gernlerd. N. van Riet geb. Caljouw d. C. C. E. van der Weele geb. van der Horst z. M. de Rycke geb. Goedbloed d. Overleden: A. C. Frederiks 68 j. d. C. M. Pieters 22 j. d. C. M. Munters 1 d. d. VLISSINGEN, 21 Januari 1890. Boter f 1.00 a f 0.90 de kilo. Eieren f 5.20 a f 0.— de 104 stuks. GOES, 21 Januari 1890. De aanvoer van Granen was belangrijk, toch was er bij levendigen handel geen merk bare verandering in de prijzen. Oude Tarwe f 0.— a f 0. Nieuwe Tarwe f 6.— a f6.80. Rogge f4.80 a f 5.10. Winter- gerst f 4.80 a f 5.40. Zomergerst f4.— af 4.50. Haver f 2.60 a f3. Bruineboonen f 7.75 a f 8.25. Paardenboonen f 5.10 a f 5.30. Kool zaad f 0.—a f 0.—. Groene Erwten f6.— a f 7.75. Versche Boter f 0.45 a f0.476. Eieren f0.95 a f 1.-. KRU1NINGEN, 22 Jan. '90. Oude Tarwe fO,— a f0, Nieuwe Tarwe f6,50 a f6,90. Rogge f5,— a f5,25. Winter, gerst f4,80 a f5,25. Zomergerst f4,30 a f4,80 Haver f2,50 a f3,25. Erwten f5,50 a f7,— Boonen f5,20 a f5,70. W. Koolzaad f a, f 0,—. OOSTBURG, 22 Jan. 1890. Oude Tarwe fO,— a fO,—Nieuwe Tarwe f5,50 a f7,40. Rogge 5,20 a f5,40. N. Winter Gerst f 5,40 a f 5,75. Zomergerst f4,40 a f5, Haver per 100 Kilo f6.— f5,75. Kookerwtenf 6,75a f7,20. Erwten f5,25 a f 5.75. Paardenboonen f 4,80 a f 5,25 Koolzaad fO,— a f0, Alles per H. L. uitgezonderd de Haver Boter f 0, per l/2 kilo. Eieren f 0,— per 26 stuks. Rotterdam, 20 Jan. Ter graanmarkt van heden (Maandag) heerschte er in binnenland- sche granen, niettegenstaande de aanvoer maar klein was, weder flauwe kooplust en gingen enkele artikelen iets in prijs terug. TARWE 10 ceats lager. Nieuwe Zeeuw- sche, de beste f 7 a f 7.30, goede en mindere kwal. f6.90 a f5. Per 100 kilo kwamen eenige afdoeningen tot stand uan f 7.50 tot f 9, naar gelang van kwal. Canada tarwe onveranderd f4.75 a f 5.65. ROGGE flauw en 10 cents lager. De beste partijtjes konden van f5.40 tot f5.70, opbren gen en mindere soort f4.50 af 5.30. GERST. Winter-en Zomer- prijshoudend. Winter- werd per heet. verhandeld van f3.25 tot fb.50, en per 100 kilo van f 7 tot f8.80. Zomer- per heet. f 3.50 a f 4.60. Chevalier - gerst alsvoren.De beste f5.25 a f 5.75, rechtaf puike kwal. nog daarboven, mindere soort f4.25 a f5. HAVER met tragen kooplust 10 c. lager. De beste f3.25 a f3.80, goede en mindere kwal. f 3.10 a f 2. Per 100 kilo werd iets ge daan van f 6.60 tot f 7. PAARDENBOONEN ruimer aangeboden en tot onveranderde prijzen te plaatsen f5.25 a f 5.90. BRUINEBOONEN zeer weinig gevraagd en wegens flauwe kooplust 25 cents lager afgegeven. De beste f 7.75 a f 8,25, goede en mindere kwal. t" 7.50 a f6. WITTEBOONEN langzaam tot vorige pry- zen te plaatsen. De beste f8.75 a f 9, goede en mindere kwal. f 8.50 a f 7. BLAUWE ERWTEN flauw onveranderd. De beste f 7.75 tot f 8, goede en mindere f 7.50 tot f6.50. Geringe en niet kokende f 5.50 a f 6. KANARIEZAAD weinig gevraagd.De beste kwalit. f6.25 af7, minderekwal. f5,75af6.50. In VLAS was gedurende de vorige week de handel op het land zeer levendig, zoowel in de mindere als inde betere soorten. Termarkt bedroeg heden de aanvoer circa 36.000 steen, waarvoor goede vraag bestond, zoodat het aangebodene vrij wel, ofschoon langzaam, tot onveranderde prijzen koopers vond. LIJNZAAD stil tot nagenoeg onveranderde prijzen. Van Zeeuwsche Ajuin was de aanvoer van marktgoed onbeduidend. Zeeuwsche Eieren f5,80 a f6.— de 100 stuks. In MEEL bleef gedurende de vorige week de stemming geheel dezelfde, terwijl de omzet beperkt bleef. Heden was de markt weinig bezocht en bleven de pry zen onveranderd. Eerste kwaliteit Inlandsch f 12, a f 12,25, tweede kwal. Inlandsch f8,75 af 10,—eerste

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1890 | | pagina 3