Overzicht van Verkoopingen. Afloop Verknopingen enz. BURGERLIJKE STAM) rar was nedergezet. De politie •nnis gesteld vernam al spoe- twee arbeidersjongens van 11 eenige ingezetenen van isters, beneden den gewonen koop aangeboden. Een ge- inhoud van den zak werd evonden. Bedoelde jongens stal verdacht, zullen zich voor verantwoorden hebben, mmerman te Heinkenszand ren, die vrij loopen, in 1889 •en gelegd, terwijl van een sne dier gemeente van 12 een ren hebben geloopen, 1340 eieren gegaard werden, lenvisseherij werd in 1889 uitgeoefend door 40 hoog let algemeen was naar C. schrijft de vangst n in 1888, terwijl over de t niet werd geklaagd. Vooral itst van het jaar toen de 'isch vaak stegen tot f10 a van 25 kilo. ïl werd naar het buitenland 664,000 kilo, zijnde 150,000 ■ij ft uit Hoedekenskerke aan ing der mededeeling dat bij ilde te Borssele ook ratten orden aangenomen verdient dat dit voor ons geene nieu- ir ens musschengilde reeds jerizht en reeds dadelijk in erd bepaald, dat in voldoening verschuldigde musschen ook ;en konden aangeboden wor- der dus dat een ware slach- es volgde. rad te Amsterdam het vol- Twee verloofden kregen een die daarmede eindigde dat zijn mes trok en zijn bruid vaarljjke steken toebracht, e hjj zich zelf aan de polsen, ten zijn naar't gasthuis ver- sen moordaanslag van veel ad plaats in een andere buurt ere Klaas, bijgenaamd de 1 by in dienst geweest was, uis verlaten en een ander ocht, met achterlating van ot f3,28. Daar zijn oude 28 jarige stex-ke man, vader eren wist dat Klaas, dien dag 'ebeurd had, begaf hij zich uwe woning en vond hem ijn bed liggen, waarop hij odzaken, eenige kleedingstuk- opnam en er zich mee ver avonds echter kwam hij driftig om het verschuldigde. Ie Klaas heelemaal niet meer eten en schold zijn kostbaas Deze werd hierover zoo den 54 jarigen tamboer die beschonken te bed lag, eenige het hoofd toebracht, waarop ijderde. De slagen waren te raak geweest, want ter- oten helpers vonden Klaas en schedel dood in bed liggen, is in arrest. Vrijdag ontving de politie jram uit Oldenburg, waarin :ht, een paar jongelieden uit rresteeren en terug te zenden, er met den trein van Nieuwe- aankomen. Bedoelde knapen, tioogere burgerschool, hadden, de, hunne boeken verkocht ;eld naar Groningen te be- i dan hier of in eene andere iehuisbediende te verhuren. geldvoorraad nog zeer klein lj ook nog kleederen verkocht, de opbrengst van een en op reis getogen. Ofschoon signalement had ontvangen aanduidingen miste, werden ritschers toch kort na hunne nze stad opgespoord. Spoedig jongeheeren onder politie- de woning hunner ouders is te Borne (Overijsel) ten meester overleden de 95 eijer, die 81 jaar in hetzelfde nd en daar vijf geslachten even. s te Tucht een bierbrouwer .etel gevallen en aan de be- onden overleden iw te Hasselt had zich aan estooten, tengevolge waarvan aan den arm bloedde. Ten einde dat te stelpen nam zij een stukje van een tabakszak en legde er dat op. Het gevolg was dan ook dat het bloeden ophield. Een paar dagen daarna was de arm echter zoo gezwollen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen, en nu bleek dat er bloedvergiftiging had plaats gevonden en deze reeds zulk een voortgang had ge maakt, dat zelfs afzetting van den geheelen arm niet meer zou baten. De vrouw is dan ook reeds overleden. Een juffrouw, die Vrijdagavond in de Hemonystraat te Amsterdam uit de tram stapte, werd plotseling staande gehouden door een man, die haar vroeg hoe laat het was. Daar er redenen waren om tegeloo- ven dat zij met een straatroover te doen had, haalde de juffrouw voor den schijn haar horloge voor den dag, maar bracht metterdaad een krachtigen muilpeer te voor schijn, waaruit de vrager kon opmaken, dat het voor hem nog te vroeg was, al draaiden de sterretjes voor zijn oogen. (Av.) Een huisbewaarder van eene villa aan den strandweg te Scheveningen had dezer dagen de brutaliteit, een gedeelte van de in het gebouw aanwezige meubelen te ver- koopen voor de som van f690 aan een koopman te 's Hage. Daarna maakte hij zich met het geld uit de voeten. Toen de koopman bezig was het gekochte op een wagen te laden, werd de politie gewaar schuwd en het goed weder afgeladen. Amsterdam. Alhier heeft men zich niet ontzien, om met de influenza den spot te drijven. Er werd namelijk een comediestuk opgevoerd»Het geneesmiddel tegen de influenza,» en dat nog wel in den vorm van een blijspel, 't Is verschrikkelijk te spotten met eene bezoeking des Heeren Moge daarom ook het ongeval, hetwelk den schrijver van, tevens tooneelspeler in dat stuk, overkwam, anderen tot ernstig nadenken brengen. Tijdens de opvoering van het stuk is de man namelijk door een beroerte getroffen en kort daarna overleden. Er sterven hier dagelijks gemiddeld 25 menschen aan de iziekte. Donderdag was hun aantal 100. In een onbewaakt oogenblik verliet Maandag een aan verstandsverbijstering lijdende vrouw van 85 jaren hare woning te RoggeL. Dinsdag vond men haar lijk in et n sloot. De vrouw is door de duister nis misleid, te water geraakt. De bevolking van Amsterdam bedroeg op uit. December 1889 406,617 (191,847 m. en 214,770 vr.) tegen 399,424 (188,409 m. en 211,015 vr.) op 31 Dec. 1888. Blijkens aanschrijving van den min. van oorlog zullen de miliciens der lichting 1889 van de le divisie (regement grenadiers en jagers 4e en 7e regement inf) weldra van repeteergeweren en van het gewijzigde edergoed voor den infanterist worden voor zien. Te Muiden konden een paar kinderen een paar dagen van de vorige week niet school komen dewijl hun broertje betooverd was en hun moeder daarom naar den duivelbanner moest. De kinderen vertelden 's anderen daags aan hun meester dat moe der een vogeltje, door de «spoken» in broer tjes kussen gestopt, bij den duivelbanner aan huis verbrand had en dat het toen in hunne woning was gaan stinken. Wij zouden het nauwelijks kunnen gelooven, als wij niet eens iets dergelijks van verre had- rdenbijgewoond in de vorstelijke residentie 's Gravenhage. Daar werd eens een kind voor betooverd gehouden, dewijl een oude vrouw kort geleden het had gestreeld er. toegesproken. Sinds dien tyd meende men, sukkelde het kind en nu loerde men op de vrouw, of zy nog niet eens voorbijkwam. Op zekeren dag daar kwam zij weer voorbij. Men riep haar binnen en dwong haar tot het kind te zeggen «God zegene je.» De oude vrouw, ten einde raad, na lang aar zelen, zegende het kind en nu was de kleine onttooverd. Dit geschiedde te Den Haag, anno 1886. De longontsteking tengevolge der in fluenza eischt vele offers, vooral in de hoogere standen. Weer werd een gekroond hoofd, thans een in de kracht zijns levens weggenomen. Op de oud-keizerin volgt een oud-koning. De oud-koning van Spanje, Amadeus, broeder van koning Humbert van Italië is Zaterdag te Turin overleden. Voor zijn kroning en na zijn aftreding als koning over een volk dat hem veel tegen werking deed ondervinden (van 4 Dec. 1870 tot 11 Febr. 1873) droeg hij den titel van hertog van Aosta. In 1867 huwde hij prinses Marie, dochter van zijn oom Karei Emanuel. Zy stierf in 1876. In 1888 huwde hij ten tweeden male met zijn nicht prinses Letitia, dochter van prins Napoleon Bonaparte en zijne zuster Clotilde. De begrootings-commissie in den Duitschen Rijksdag heeft het regeerings- ontwerp betrefferde een te subsidieeren stoomvaartlijn op Oost-Afrika aangenomen. Het is echter nog de vraag of de schepen op deze lijn onderweg Rotterdam dan wel Antwerpen zullen aandoen. De meerderheid schijnt voor de laatstedoch de regeering laat de beslissing liever aau de reeders over. Geschil omtrent de toepassing der toegestane vermindering van werkuren gaf Vrijdag den mijnwerkers van Charleroi aan leiding het werk op nieuw te staken. jEeng doode bij de begraving weg genomen. Ds. Boss schrijft ons het volgendeDoor deze regelen meld ik u wat Maandag 13 Jan 1.1. op het kerkhof te Mariakerke bij Ostende voorviel, met het vriendelijk verzoek ot u dit stukje in uw blad plaatsen wilt. Door den heer de C. werd ik verzocht als predikant dienst te doen bij de begraving van zijn kind. Met bereidwilligheid nam ik dat aan. Zondag moest genoemde 'de C. van den garde-champêtre van Mariakerke teen dorpsveldwachter) vele bedreigingen hooren, omdat hij van plan was zijn kind door mij te doen begraven. Hij zou hem en mij van het kerkhof verwijderen, als ik een woord zou spreken ot eenige ceremonie zou doen. Twee gendarmen in burger- kleeding zouden daarbij tegenwoordig zijn. De heer de C. die in den laatsten tijd kennis gekregen heeft van het Evangelie en zeer beslist is, liet zich door die be dreigingen niet van zy n voornemen af brengen. Als wij op het kerk hof gekomen waren, gebood de garde het kistje neer te zetten. De begraving mocht niet dadelijk plaats hebben. Er moest gewacht worden tot de katholieke priester gekomen was, met wien de garde eenige woorden sprak, waarna hij den grafgraver bevel gaf «Breng het kistje in de kerk.» De vader gaf met nadruk en onderscheidene malen te kennen, dat hij niet wilde dat zijn kind in de kerk gebracht werd. Ook eenige vrienden, die bij de begraving tegenwoordig waren, kwamen daartegen op. Het was een hartverscheurend schouwspel die vriendengroep te zien, bewogen en veront waardigd en dien vader roepende met tranen om zijn doode, die hem werd ontrukt. Het antwoord op dat alles was«ik zal u van het kerkhof zetten, gij hebt hier niets over uw kind te zeggen.» Had ik de vrienden niet opgewekt zich niet te verzetten, ik geloof dat zij zich het lijk van hun afgestorvene niet op die wijze zouden hebben laten ontnemen. Nu ge schiedde dit zonder eenigen tegenstand, Verontwaardigd zeide één der vrienden, dat de garde ook nog te Mariakerke, evenals te Oostende zou weggeblazen worden. Met een donderende stem schold hij dien persoon voor schobbejak. Wij gingen heen zonder dat de doode was begiaven. Voor den vader vooral was dit een droevig wederkeeren van den akker der dooden. Om nu de kroon op dit werk te zetten ging die garde een paar uren later de moeder van dat kind plagen, haar vragende zijt gij niet curieus op zulk eene begraving In de estaminet bij Ostende zat hij te zwetsen, dat wij de volgende maal het er niet beter zullen afbrengen. In de estaminet ondervraagt hij de menschen, die aldaar inwonenzijt gij niet katholiek gedoopt, hebt gij niet uwe eerste communie gedaan, zyt gij niet in de kerk getrouwd enz. Antwoordt men dan, ja maar de priesters verkoopen de sakramenten en de Heere zeide tot de discipelen«gij hebt het om niet ontvangen, geeft het om niets,» dan ontbreekt het aan smaadwoorden niet. Zou die garde denken dat hij is aangesteld tot inquisitierechter om te heerschen over het geloof en het geweten der menschen Wat dunkt u van zulke handelwijzen? Van deze tyrannie zijn klachten ingediend bij de overheid. Wij leven in het vertrouwen dat zij zulke onrechtvaardigheden niet ledig zal aanzien en dat wij in onze rechten zullen worden gehandhaafd. U bij voorbaat dankzeggende voor de plaatsing dezer regelen, met achting Uw dienstwillige J BOSS. predikant. 17 Jan. Ostende 1890. Het verschuiven der ladders, hetwelk dikwijls oorzaak van ongelukken is, wordt volgens de Bergwerk's BI. verhinderd door onder de pooten kleine platen van caoutchouc vast te hechten. Dit eenvoudige middel is voortreffelijk bij de meest verschillende grondlagensteen, asphalt, cement, glas of ijzer. Bij hout wordt daardoor ook het las tige insteken van ijzeren punten aan de ladders geheel vermeden. De oudste der regeerende vorsten van Europa is na Paus Leo XIII, onze Koning Willem III, bijna 73 jaar oud, geregeerd hebbende 40 jarendaarna Christiaan IX, koning van Denemarken, 71i/3 jaar oud en 26 jaren regeerend vorstkoningin Victoria van Engeland, 70Vs jaar oud met 55 jaar landbestuurbovendien zijn nog boven de 60 jaar oud koning Karei I van Wurtem- berg, groothertog Fredrik van Baden, koning Albert van Saksen en koning Oscar II van Zweden. De drie jongste regeerende vorsten zijn Carlos I, koning van Portugal, die ruim 26 jaar oud is, Alexander I, vorst van Servië, die 13 jaar, en de jeugdige koning Alfonso XIII van Spanje, die eerst 3i/2 jaar telt. - Een kleermaker te Weenen, die gaarne te Parijs wilde zijn, maar geen geld voor de reis had, sloot zich in een kist, die hij vooraf ter afhaling en verzending aan het station te Weenen had aangegeven, de vracht te Parijs te betalen. De man kwam bij aankomst te Parijs goed en wel uit de kist, die hij met stroo had volgepakt en waarin hij wat levensmiddelen had meege nomen. De reis duurde 60 uur. De Belgische Regeering heeft een wetsvoorstel ingediend om ter herinnering aan de vijf en twintig jarige troonsbestijging van den koning een voorzorgskas voor on gevallen, aan werklieden overkemene, in te stellen en daarvoor aanvankelijk eene som van twee millioen francs te bestemmen. Uit Soedan wordt gemeld, dat aldaar een schrikkelijke hongersnood heerscht, ten gevolge van de langdurige droogte inden herfst. De troepen zijn naar huis gezonden, omdat er geen voedsel meer voor hen is. Uit de hand te koop een steiger Molen polder lerseke met de loopende pacht van de perceelen 16, 49, 55,181 en kavels 21 en 22 ged. van perceel IV der visscherfj, in de Gre- velingen. Inl. not. Mulock Houwer. Donderdag 23 Januari. Kanaal Terneuzen, 10 uur door not. Dreg- mans voor den ontvanger der registratie, 496 can adapopulieren. Krnininge, 10 uur bij wed. de Jonge door not. Prins, dën inboedel van mej. Wonder- Kern, o. a. 2 kabinetten, 2 bureaux, chiffon nière, secretaire, mahoniehouten en andere tafels, stoelen, porselein, bedden, schilderden, kachels, tapijten, boeken, tafellinnen, brand kast. Vrijdag 24 Januari. Middelburg, 10 uur op de Loskade door not. Tak, scheepsafbraak als eiken en gree- nen dekdelen, eiken balken, schalen, achter delen, latten, vlotdelen enz. Kanaal Ternenzen, door not. Dregmans, 106 canada, 46 Iepen en 49 canada's te Sas van Gent. Colijnsplaat, 7 uur in de Patrijs door not Noordijke, een woonhuis van erven Janse aan het Oostelijk slop. Maandag 27 Januari. 's Heer Arendskerke, 11 uur bij de Rujjter door not. Prins voorerven Wondergem, een woonhuis, schuur erf en tuin, samen 1260 c.A. onder Baarsdorp. 's Heerenltoek, 10 uur door Not. Bresser, woonhuis, erf en en schuur, de Handels beurs, herberg en logement. Doch eerst te half 10 een woonhuis, schuur en erf, samen 280 c.A. van A. O. van 't Westende. Middelburg, 10 uur in de Balans door not. Verhey meubelen enz. Inl. dhr. Hondius. Dinsdag 28 Januari. Goes, 8 uur door Not. Pilaar in het kof fiehuis bij M. Rijk, een winkelhuls en erf 's Heer Hendrikskinderenstraat, P. v. Hoorn. Hulst, 2 uur door not. v. Deinse verpach ting tollen op den weg van Terneuzen naar Axel en van Hulst naar Walsoorden over 3 jaren, te beginnen 1 Mei 1890. Woensdag 29 Januari. Krnininge, 11 uur bij v. d. Linde door not- Prins voor erven Wondergem, 1 nieuw woon huis. 2o. een weide onder Kruininge in Ooms. hoek, samen 415,60 A. 3o. 169 A. 40 c.A. bouwl. onder Vlake verhuurd aan Glerum voor f 63 per jaar. 's Heerenhoek, 10 uur, herberg- en loge mentinventaris door Not. Bresser,als: biljart, bureau, kasten, tafels, ledikanten, bedden, pannen, ketels, glas- en aardewerk. Inl. dhr. Timans. Middelburg, 10 uur in de Balans door not. Verheij meubelen enz. Inl. dhr. Hondius. Middelburg, door not. Verheij, meubelen, 10 uur, als mahonie-, eiken- en geschilderde kabinetten, linnen- en buffetkasten, cilinder-, bureau, spiegels, bedden, enz., dames-hoeden zaak enz. Inl. dhr. de Groot. Donderdag 30 Januari. Weineldinge, 10 uur bij Daane door Not. Pilaar voor erven Ruisaard,een hofstede voor Schonde 95 A. 20 c.A. 14 perceelen bouw- en weil. 13,97,51 H. Voorts 265 A. 60 A. weiland n lerseke.Een huis, erf en bouwl. inZwaak- ihoek. 78 essche, olme-, canada- en noteboo- men in 6 perceelen. 6 H. bouwl. kunnen in paoht volgen. Middelburg 8 uur in de Vergenoeging door not. ds Vos huizen lo Lange Breestr. 1492o Dangeviele K 199 groot resp. 2 en 1,5 A. Vrijdag 31 Januari. Krniniugen 11 uur bij V. d. Linde voor er ven Mol door Not. Prins 1 hofstede, tuin, erf. boomgaard, bouw- en weiland aan Capellen- weg en Zanddijk samen 731 A. 2o jvoor den heer v. Duijn te Amsterdam 235 A. 43 c.A. bouwl. aan den spoorweg en Tholsendschen dijk. Maandag 3 Februari. Kapelle, half 1 bij A. v. d. Bliek door not. Gallis Merens, meubelen, huisraad, winkel opstand en voorraad. En om 7 uur bij Markusse het woonhuis, (winkel) schuur, waschkot, tuin, erf en grond 298 c.A. ELLEWOUTSDIJK. Vrijdag werd door Not;v. d. Kloes, in de herberg bij v. d. Hage publiek verkocht, ten verzoeke van de erfge namen van wijlen den heer A. Postmus. Perc. 1, 2, en 4. een Heerenhuis en erf, en 5 Aren 55 centiaren tuingrond voor f 1100; kooper dhr. J. van der Hage; 3o. Winkelhuis en erf groot 1 Are 42 centiaren voor f650 kooper dhr. P. Burger5 Huis en erf met schuurtje groot 1 Are 42 centiaren voor f 520 kooper dhr. P. C.'v. Strien; 6o. Tuingrond zijkantweg 27 Aren 16 centiaren beplant met vruchtboo- men, voor f1048 plus f 100 voor houtgewas; kooper dhr. A. Riemens; 7o. Huis schuur erf en tuin groot 4 Aren 72 centiaren liggende te Oudelande voor f975 kooper J.Lous aldaar. 8o. Huis en recht van erfpacht groot 80 cen tiaren voor f520 kooper P. C. v. Strien 9o, 89 aren 80 centiaren bouwland en zijkantweg voor f 680 per Hectare kooper dhr. F. Schijff te Middelburg. Koopers zonder vermelden plaatsnaam wonen te Ellewoutsdijk. SEROOSKERKE. Zaterdag werd in de herberg van Melse door Not. Tak publiek geveild lo een huis en erf op 't dorp A. 106 en 107 in 2 afzonderlijke woningen, sa men 280 c. A. Kooper dhr. W. Maas alhier voor f 640 behalve 12% en f 40 voor onkos ten. 2o. een huis en erf zijnde 3 woningen op 't dorp samen 350 c. A. Kooper dhr. J. Kodde te Vrouwepolder voor f801 behalve 12% en f 10 voor onkosten. Van 18 - 21 Jan. '90 GOES. Geboren Cornelis Johannes z. v. Johan Steutel en Elizabeth Poelman. Overleden Jan Wilhelm Kogelenberg 51 j. man van Cornelia Andriessen. MIDDELBURG. Ondertrouwd J. L. Wil- lemseR jm. 22 j. met C. Jacobs jd. 23 j.' BevallenJ. H. Gunther geb. Hest z. J. M. J. Brok geb. Jacobs d. F. S. Tilroe geb. Onderdijk z. P. C. Munters geb. Ponse d. Overleden K. C. de Koster 46 m. z. C. J. Witte 58 j. z. R. A. A. Happel 57 j. man van M. J. Clukers M. P. van Deinze 77 j. wed, van M. V. Liebert. Rotterdam 20 Januari 1890. Binnenlandsche granen. Tarwe, Rogge en haver 10 cent lager. Bruineboonen 25 cent lager. Buitenlandsche en meel vast, on veranderd. Tarwe- 5.— - 7.30 Rogge- 4,40 - 5.60 Nieuwe Wint ergerst - 4.75 - 5.20 Zomergerst - 3.50 - 4.75 Ch eval i ergerst -4.25 - 5.75 Haver-- 1.90 - 3.90 Paarden boon en -5,25 - 5,90 Erwten- 5.25 - 6.25 Kook erwten -7,— -8,25 Bruine Boonen - 6.— -8.25 Witte-7.50 -9.25 Kanariezaad -5.75 7.— Duivenboonen -6.50 - 7.25 VLASBEURS. 35951 steen blauw, en 2590 steen wit. Zeeuwsche eieren 6,50 a 6,60 de 100 stuks. Op de VEEMARKT van heden waren aange voerd 0 paard 0 magere en 304 vette runderen 86 vette- en graskalveren, 2 nuchtere kal veren 122 schapen of lammeren, 441 varkens 00 biggen. De prijzen waren als volgtvette runderen le qual. 76, 2e qual. 72, 3e qual. 68 a c kalveren le qual. 0,00, 2e qual. 875 a 925! c. schapen le qual. 65, 2e qual. 60. varkens 1 equal. 25 a c., 2e qual. 25 a 3e qual f 0.24, licht soort 22 a 23 c. Aardappelen Zeeuwsche blauwe f 1,75 a f 2,00 Champions f 1,40 a f 1.60 Brielsche witte fO.— a f 0.- Magnum Bonum fO.OO a fO.OO Hamburgers f 0.00 a f[0.00. Westl. zand- 0.00 a 0.00. Zeeuwsche Poters f 0.00 a f 0.00. Zeeuwsche Jammen fO.OOafO.OO. Duinzand fO.— afO.—Geldersche bl. fO.OO a fO.OO. Spuische Jammen f2.50 a f3.40. Geldersche Kralen f 0,00 a f 0,00. Nieuwe f 0,00 a fO. Westlandsche klejj fO.OO a fO.OO. Idem Muis jes fO.—Flakkeesche f 2,— a f2,50. Jammen poters f 1.— a f 1,30. Van de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP. Met wat meer zaken tot vorige prijzen. PETROLEUM vast. Loco f8.40, Najaar f8.35 Ent.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1890 | | pagina 3