Overzicht van Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. BURGERLIJKE STAM) MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIES. Een arbeider te Steen wijk, bezig met gras- maaien, werd doodelijk getroffen. Zijn zoontje, niet ver van hem verwijderd, bleef ongedeerd. De kleeren van den ongelukkige waren totaal verscheurd en de klompen in stukken geslagen. Kolijnsplaat. Als een bijzonderheid kan van hier gemeld worden dat bij den heer L. Steendam twee jonge kippen, geboren den 20 April van dit jaar, reeds eieren gelegd hebben. J)e een legde den 19, en de ander den 20 Sept. voor het eersten voorts zoo over anderen dag. Voorts dat in den tuin van den heer A. L. Haringman vier pom poenen zijn gezaaid, en wel een van 33, een van 31Vs, een van 30 en een van 22 K. G., terwijl vele van daaraan grenzend gewicht zich daar bevinden. Kats. Zaterdagmorgen te 9 uur werd alhier brand ontdekt in een arbeiderswoning, bewoond door C. S. Man en vrouw hadden des morgens ten half zes ure hunne woning verlaten om hunne werkzaamheden te ver richten. De woning, met verschillende zich daarin bevindende goederen, zijn verbrand. Het gebouw was geassureerd. De inboedel en de aangrenzende woning zijn door ver eende krachtsinspanning der brandweer be houden. Oorzaak onbekend. St. Kruis. De veehouders waren de vorige week niet gelukkig. Op eene hofstede stierf eene beste koe, die zich te goed had gedaan aan natte «lucerne, en daardoor is gebarsten. Haar vleesch werd, na keuring, aan 35 cent de kilo, willig van de hand gezet. Een ander landbouwer verloor een hengst waar schijnlijk tengevolge van de worm. Bij beiden schijnt onachtzaamheid mede oorzaak dier ongevallen te zijn. Men zij dus voor zichtig er. waakzaam, ook omtrent het vee. De algemeene vergadering der Ver- eenigiog voor lijkverbranding heeft in begin sel besloten tot oprichting van een eersten lijkoven in Nederland. De electrische verlichting van de ver gaderzaal der Tweede Kamer zal nog dit jaar worden aangelegd, om zoo spoedig mo gelijk nog gedurende de vergadering in het laatst van het jaar te worden in gebruik genomen. Een dertienjarige knaap te Bovenknijpe heeft een negenjarigen kameraad, met wien hjj twist had, zoodanig mishandeld, dat het kind, na een lijden van drie dagen, aan de gevolgen is bezweken. Het veelbelovend jongske, dat het feit pleegde, is naar de gevangenis te Heerenveen overgebracht. De veehandel van Nederland op Har wich begint, na het in werking treden van het besluit van dé Privy Gounsil te herleven. Verleden week zonden eenige der voornaam ste Nederlandsche veehandelaars eene lading koeien en kalveren, die te Dover Court ontscheept en verkocht werden. Een 13 tal koeien, fraaie beesten, werden voor prijzen van f 240 tot f 288 en vaarzen van f 57 tot f69 per stuk verkocht Zondagnacht wist zich een dief door opschuiving van het raam toegang te ver schaffen in de woning van een heer op de heerengracht te Amsterdam, waar hij een groote partij zilveren lepels en vorken stal 's Anderen daags verkocht hij hetgestolene bij goudsmids en uitdragers. En toen hij dinsdag den verkoop wilde herhalen, werd hij, hoewel met veel moeite, gepakt en naar de cel gebracht. Te Roon is een 4jarig knaapje door een beladen wagen overreden en aan de gevolgen overleden. Met ingang van 1 Oct. za! bij wijz van proef in iederen trein 3e klasse van den Staatsspoorweg een coupé voor niet rookers bestemd worden. De politie te Groningen heeft proces verbaal opgemaakt tegen een elfjarig meisje dat een meisje van twee jaar naar een een zame plaats gelokt en haar daar beroofd had van hare gouden oorbelletjes. Te Asten is verleden week een man docr zijn zonderlinge levenswijze bekend, dood in zijn hut gevonden. Hij was 70 jaar oud en woonde reeds sinds 20 jaren in zijn hut in de Peel. Hij was de zoon eener deftige familie, genoot een zorgvuldige op voeding en trok op löjaiigen leeftijd naar Antwerpen en van daar naar Parijs, waar hjj in 1848 deel nam aan de revolutie. Uit Parijs ontvlucht, ging hij naar Duitschland. Hier dreef hij handel in paarden en keerde eindelijk naar zijn geboorteplaats terug, waar hij ongenoegen kreeg met zijn familie, en daarom het besluit nam als kluizenaar te gaar leven. In de M. en M.-bode leest men: Dronkenschap. Ds. v. d. S., predikant bij de Nederlandsche Hervormde Gemeente te Wmoest in den heerschenden predi kantennood nog al eens in den ring predi- kep. Voor hij op zekeren keer in het rijtuig stapte dat hem naar de vacante gemeente brengen moefet, werd den koetsier last gegeven onderweg hier en daar eens op te houden. De koetsier dacht alhoe vreemd I Op de bepaalde plaats werd halt gehouden, dominé stapt uit, gaat naar binnen, komt spoedig terug en zegtKoetsier ook eer. borrel Dank je dominé was het antwoord. Een half uur verder ging het evenzoo. De koetsier bedankte opnieuw. Op de vraag of hij geen bittertje lustte, sprak hijNu, in de week zou ik het niet. afslaan maar des Zondags dominé, past zulk een gift van UWeleerwaarde niet De dominé betrad onder het lezen van de "Wet des Heeren den kansel. «Gedenkt den Sabbatdag dat gij dien heiligt," gold dat hem wellicht niet Dominé wilde dien koetsier niet meer op den bok zien. Er kwam een roomsche, die zich bij voorkomende gelegenheden den borrel goed liet smaken. Thans is Zijn Eerwaarde geschorst, het Classicaal Bestuur zegt wegens dronkenschap op den kansel, Hij schrijftwegens bovenmatige bezieling onder het prediken 1 O, wat wreede spotteinij 1 Een slimme burgemeesler. Het nieuwe hoofd van zekere gemeente besloot eens, toen hij pas geïnstalleerd was een inspectie te houden over de vrijwillige brandweer. Opdat deze plechtigheid nu ordelijk en on gestoord plaats zou hebben, deed bij de volgende kennisgeving aanplakken. «Regent het op den bepaalden dag des voormiddags, dan wordt de inspectie met de parade na den middag gehouden Mocht het echter in den namiddag regenen, dan worden beide reeds des voormiddags gehouden.» Dezer dagen is te Londen een proeve van zwemkunst gegeven, welke zeldzaam mag heeten. Zekere heer Easton namelijk bracht al zwemmende 5 uur, 43 minut'-n en ruim 10 seconden achtereen in de Theems door. De wind en het getij waren ongunstig en kort na zijn vertrek kwam de zwemmer te midden van een vloot van allerlei vaar tuigen, die zulk een beweging maakten, dat de heer Easton nu en dan door de golven geheel onzichtbaar was. Toen hij langs een oefeningsschip stevende, hieven de jongens een hartelijk «hoezee 1» aan. Het getij dwong den zwemmer ten slotte, nabij Gray het water te verlaten. Den 19 Aug. jl. werden te Deli fOost-Indië) een aantal koelies (inlandsche werklieden) door den bliksem getroffen. 's Avonds 9 uur zaten zij in de woning van een opzichter het loon uit te rekenen, toen een houten paal in het midden van de groep door den bliksem geraakt e versplinterd werd. Zeven personen wereen gedood. De elf overigen waren als versuft en hadden hevige pijnen, vooral in den buik. In Frankrijk zijn krachtens eene niet lang geleden aangenomen wet, vaders van zeven en meer kinderen vrijgesteld van de belasting op het personeel. Naar gemeld wordt telt men alleen te Saint Bonnet in de Bozen-Alpen 25 van zulke gelukkigen die te zamen 250 zonen in het leger hebben. Eén hunner, een raadslid, Tianquille ge naamd, heeft niet minder dan 18 kinderen in leven. Te Quebec heeft een afschuiving van rotsen plaats gehad. Verscheidene huizen werden bedolven. Dadelijk is men aan het opruimen gegaan. Reeds zijn 19 lijken en 16 zwaar gewonden van onder de puin- hoopen uitgehaald. -- Keizer Wilhelm heeft ten behoeve van de slachtoffers der ramp te Antwerpen 10.000 francs geschonken. Het groote feest, in het Palais de 1 In dustrie te Parijs voor hert gegeven, bracht 60 000 francs op. De cholera in Mesopotamië breidt zich uit en velde reeds meer dan 4000 slacht offers. Op een bijeenkomst te Bezenet, waai de republikein Deslinières zijn programma ontvouwde, hebben eenige socialisten zulk een spektakel gemaakt, dat de politie tus- schenbeide moest komen. Men diende vuistslagen toe er trok zelfs messen. De heer Deslinières wilde zich door een raam verwijderen, maar men trok hem bij de beenen de zaal weder in, om hem daarop zóó zwaar te mishandelen, dat hij later bij een apotheker binnengebracht moest worden. Ook de eigenaresse van het lokaal werd afgeranseld. Zij viel flauw en werd gewend weggedragen. De vijf Servische landlieden, die den Engelschen consul hebben aangerand, zijn met 10 dagen gevangenis gestraft. Te Vesinet (Frankrijk) woonden drie ongehuwde zusters samen. Zjj verloren dezer dagen al hun geld met speculeeren. Hierover wanhopig, spraken zjj (althans zoo vermoedt men) af elkander dood te schieten, terwjjl de laatst overgeblevene het huis in brand zou steken en zichzelf van het leven berooven. Alzoo schjjnt geschied te zjju. Voorbijgangers drongen Maandag de bran dende woning binnen en vonden de ljjkan der dames. Het paard en de hond hadden deze zelfmoordenaressen vooraf doodge schoten. Een twintigjarig inbreker had zich dezer dagen gevestigd in het oude kasteel Souchereau, welks bewoners tjjdelijk afwezig waren. Hij drong door een venster een der zalen binnen, klom door den schoorsteen de meeste vertrekken waren gesloten naar de slaapkamer van den eigenaar, en ver schafte zich, door hel uitbreken van planken, toegang tot de provisiekamers. Zoo leidde de ongenoode logé op het kasteel drie dagen lang een heerlijk leven en hij zou het waar schijnlijk nog langer hebben gedaan, als hij niet zoo onvoorzichtig was geweest, lichten aan te steken. Dat licht trok de aandacht der dorpelingen, die wisten dat er niemand op het kasteel was. Zij waarschuwden de gendarmes, en na eenig zoeken werd de indringer gevonden en in verzekerde bewaring gebracht. "Woensdag 25 September. Kwadendaiiinie, bij v. Tichelen voor erven de Koning door Not. Lansen Croin, een woon huis, schuur en erf 149 c.A. en de meubelen. Inl. dhr. Pelle. j Kruintnge, voor wed. Kerpestein door Not. Prins, huisraad, inboedel, glas- en ijzerwerk, herberg-inventaris, biljart. Donderdag 26 September. Krabbendijke, bij Krijger voor v. Iwaarden door Not. Prins, lo. 2 huizen met schuurtje en erf. 2o. een hoogaarts 14 ton compleet. En 3o. 1 dito 12 ton. Vlissingen, door Not. de Wolf 7 uur in hotel de Commerce, huis en erf, Coosje Bus- kenstraat A 131. Vrijdag 27 September. Rilland, 1 uur bij Koets door Not. Prins, het westelijk deel van den Zimmerman polder met schuur, paardenstal en keet, 113 H. 46 A. bouwland, wegen en bezinksloot. Vlissingen, in Café Klomp 7 uur door Not. Pieterse, 1 huis en erf,KrommeElleboogF44. Zaterdag 28 September. Middelburg, op de werf van Meerman door Not. Yerheij 3 uur, een hoogaarts 19 ton. Dinsdag 1 October. Vlissingen, 2 uur in de Oude Vriendschap door Not. van Uije Pieterse, 1 hofstedeke en 2 perceelen weiland b\j het Badhotel, den zeedijk en Zwanenb. en Vrjjdamweg van wij len Walrave. Woensdag 2 October. Middelburg, 10 uur door Not- Tak, de holstede „Welzinge" in Ritthem en Middel burg gróót 89,01,40 H. Hoedekenskerke, 2 uur op het paviljoen, door Not. Liebert voor erven Heijkam, woon huis, erf en tuin, Kerkstraat 187 c.A. Donderdag 3 October. Biezelinge, 7 uur in de gemeentelierberg door Not. Merens voor dhr. Fransen van de Putte, verpachten voor 7 jaar, '6 perceelen bouwland 1.7690 H. Aanwijzing M. Verhulst. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door Not. Tak, huizen en erven, lo. hoek Koning straat E 31. 2o. Schoorsteenvegerssingel 78 c.A. 3o. Koudekerke aan het Zand met tuin 321 c.A. De levering der steenkolen ten dienste van de gemeente Goes, gedurende het tijdvak van 1 October 1889 tot 30 September 1890, is aangenomen door dei- firma wed. M. van der Reit te Goes, voor i 0.7272 de Rukr-kolen en f 1.20 de New-Castle-kolen per hectoliter. VLISSINGEN. Zaterdag werd door den toezienden chef van het garnizoens-nachtleger alhier aanbesteed de levering van ligstroo ge durende het tijdvak van 1 November '89—31 October '90. Inschrijvers de hh. F. Dujjvekot en P. I. Mortier, beiden te Vlissingen, resp. tegen f 26.50 en f 26.19 de 1000 KG. MIDDELBURG. Heden Maandag werd in het burger weeshuis alhier aanbesreed de le vering van brood voor de gestichten. Gegund aan de Middelhui gsche Broodfabriek voor 7,00 per Kilogram. TOLEN. Zaterdag 21 Sept. had alhier de inzet plaats van eenige goederen uit den boedel van den failliet verklaarden O. Ver- kerke, handelaar in effecten. Een perceel weiland, groot 5 Gem. 123 onder Poortvliet, werd ingezet door M. van Dijke voor f380 per gemet; een perc. bouwland van 1 gem. 30 r. door den zelf den voor f405 per gem. Verder was de in zet als volgteen perc. Weiland in de polders Broek en Booland, groot 3 gem. 82i/s roeden door W. Tuijtjes te Tolen: een per ceel aldaar door J. W". Wagtho voor f350, een perc weiland, groot 3 gem. 255 roe den, door denzelfden voor f405een perc. weiland 2 gem. 103'/2 r. door M. van Dijke- voor f 440; een perc. weiland in het Nieuw land, groot 3 gem. 260'/a roede door A. de KÏjke CPzn. te Poortvliet, voor f 410; een perc. weiland onder Tliolen van 1 gem. 98 roeden voor f 860| door J". W. Wagtgo; een perc. bekend als het Dominee's hoefje groot 1 gem. 65</3 roede voor f330 door C. W. K, Wagtho te Tholen een perc, van 6 gem. 113 weiland bij het steenen kruis voor f380 door Jhr. O. E. de Casembroot te Tholen alles per gemet. Verder een Woonhuis en Erf voor f3000 door M. Stols te Tholen, een tuin voor die woning, groot 124 oude roeden naar f715 door K. G. Bal te Tolen, en de helft in een woonhuisje voor f200 door J. W. Wagtho te Tolen. De vaste goederen onder Oud-Vosmeer wa ren 's daags te voren ingezet. j Van 20 23 Sept. 1889. GOES. Overleden: Janus de Dreu 75j. wedr. van Tannetje Jannetje den Herder Machalina Nieuwkerke 86 j. wed. vanDignus Dirriks. MIDDELBURG. Bevallen: E. van der Roost, geb. Schouten d. J. van Riel, geb. Verseput z. Overleden: O. Jeroenemus, 87 j., wed.van P. Teijn; J. W. Rejjnhout, 8 m. z. AXEL, 21 September 1889. Oude Tarwe f 8.75 a f9.—. Nieuwe Tarwe f8.75 a f9.50. Rogge f6.- a f6.25. Win- tergerst f7.75 a f8.25. Zomergerst f7.50 a f 7.75. Haver f 5.75 a f 6.25. Kookerwten f7.50 a f8. Voererwten f7.— a f7.25. Paardenboonen f 7.75 a f8. Lijnzaad f 0. a f 0. Alles per 100 K.G. Aardappelen f 2.35 per 104 K G. Rotterdam 23 September 1889. Binnenlandsche granen onveranderd. Bui- tenlandsch en Meel onveranderd. Jarige Tarwe f4,90 a f7, Nieuwe Tarwe -5.50 - 7.40 Rogge- 4,40 - 5.20 Nieuwe Wint ergerst -3.75,, - 5.— Zomergerst - 3.50 4.50 Ch e val i ergerst -4.50,, - 5.75 Nieuwe Haver - - 2.— - 4.— Paardeboonen -5,— - 6,— Erwten- 5.— - 6.— Kookerwten 7,25 8,25 Bruine Boonen -6.— -10.— Witte0.— - 0.— Kanariezaad -5.75 - 7.— Koolzaad- S chokkers- 0.— - 0.— Duiveboonen 8.— - 9.— Op de VEEMARKT van heden waren aange voerd: 000 magere en 170 vette runderen 84 vette- en graskalveren, 2 nuchtere kal veren 2081 schapen of lammeren, 330 varkens 00 biggen. De prijzen waren als volgt: vette runderen le qual. 72, 2e qual. 68, 3e qual. 64 a c. kalveren le qual. 0,00, 2e qual. 0,90 a 85 c. schapen le qual. 75, 2e qual. 60. varkens lequal. 31 a c., 2e qual. 30 a—, 3e qual. f 0.29, licht soort 24 a 25 c. AardappelenZeeuwsche blauwe f 1,40 a f 1,50 Champions fl,20 a 1.40 Duitsche 10.— af 0.00 Magnum Bonum fO.OO a fO.OO Hamburgers f 0.00 a f 0.00. Westl. zand 4.50 a 5.00. Zeeuwsche Poters f 0.00 a f 0. Flakkeesche Jammen f 1.80 af 2.00. Duinzand fO.—afO. Brielsche witte f 0.00 af 0.—. Spuische Jammen f2.— a f2.40. Geldersche Kralen f2,40 a f2,70. Nieuwe f0,00 a fO. Westlandsche klefj f 0.00 a f 0.00. Idem Muis jes, fO.—. Handel tamelijk. VLASBEURS. 354 steen blaauw. Zeeuwsche eieren 3,80 a 4,30 de 100 stuks. Van de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. PETROLEUM. Kalm; Locof 8.55 Ent. Jan. f8.60 E. MEEKRAP. Zoowel van nieuwe Onbe roofde als van nieuwe Racijti was heden een en ander aan de markt. Voor Racijn werd f 18, voor Onber. f 17 gevraagd, doch bood men slechts f '/2 lager. Mooie 1888 Onb. fl6'/2 te koop. 7 Heden overleed tot droefheid van mij en mijne kinderen, mijn geliefde echtgenoot, D1NGEMANSE, in den ouderdom van bijna 51 jaren. De Heere schenke mij kracht, om in Zijn alleen wijzen wil te berusten. WED. D. DINGEMANSE— Ca.. Tavenier en kinderen. Algemeene kennisgeving. Koudekerke, den 20 September 1889. Heden overleed, ten huize van L KORSTANJE Cz., zacht en kalm, in den ouderdom van 75 jaar, JANUS DE DREU, diep betreurd door zijne kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Namens deze, JOH. DE DREU. Goes, 22 September 1889. Algemeene kennisgeving.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1889 | | pagina 3