Ruhr-Kolëïï~ op Mig 14 liplos ID, 1. Een Huis en Erf, 2. Een Huis en Erf, 3. Een Huis en Erf, 4. Een Huis en Erf, 5. Een Huis en Ert, Openbare Verkooping Overzicht van Verkoopingen. Afloop Verkoopingen enz. BRIEFWISSELING. BURGERLIJKE STAND. MA SI K TB E RICHTEN. VLISSINGEN, 2 Augustus 1889. A S&V E RTE N TIEN. Gebr. GOOTE, Middelburg. BUIZEN EN ERVEN; tot 9 uren had de gebruikelijke bespeling van het carillon plaats, welke des middags werd herhaald. Om 12 uur werd op het f Molenwater een groote parade door het garnizoen gehouden welke gecommandeerd werd door den kapt. van der Wal terwijl de troepen door den luit. kolonel van Nou- huijs werden geïnspecteerd. Een zeer groote volksmenigte was hierbij tegenwoordig waaronder velen die teleurgesteld huiswaarts G keerden omdat het muziek der d.d. schut terij niet bij de parade aanwezig was, zooals meegedeeld was. Vele burgers geven door het uithangen der vlag van hunne gehechtheid aan het Koninklijk huis blijk. Ook te Goes hadden de gewone fees telijkheden plaats. De schutterij onder com mando van den HEG. heer majoor Souten- dam, deed een wandeling door de stad. Ook op andere plaatsen werd de 2e Augustus op de gebruikelijke wijze gevierd. Helnkenszand. Een kind van majoor - titulair F. Vos alhier had gisteren het ongeluk in een diepen watergang te vallen en werd met moeite gered door den 17 jarigen J. IJzerman die onmiddelijk het in gevaar verkeerende kind nasprong, Dat de vlashandel met België van uit het vierde District, nog al iets te betee- kenen heeft kan daaruit worden afgeleid, dat iederen dag, langs alle wegen, in dat land wordt ingevoerd. Alleen >ver het dorp St. Kruis, passeerden op éen dag dezer week 140 voer, met be stemming naar St. Laureijns en Exloo. In de gemeente St. Krnis hadden, in den loop dezer week, twee ongelukken van ernstigen aard plaats. Het eerste beirof een landbouwersknecht, op de hofstede van den heer H., die een paard uit den boom gaard willende halen er afsloeg, tengevolge waarvan hij zich zwaar bezeerde aan de schouderstreek. Geneesheer Stern, juist op die hofstede oin een blijdere reden aan wezig, verleende dadelijk hulp en legde een verband. De knecht is naar huis (Zui l Holland) vertrokken, 't Tweede geval was veel erger. Het betrof een arbeider, vader van tien nog jeugdige kinderen, die, be/ig zjjnde om vlas te laden, van het voer stortte daar de paarden doorgingen. De man kwam op zijn hoofd terecht, aanvankelijk meende men dan ook dat hij dood was, zoodat een jongeling, die toeschoot om hulp te ver- leenen, mede in zwijm viel, in dien toestand vond men eindelijk beiden. Toen de man weer tot bewustzijn kwam, kon hij zijn hoofd niet verroeren, tot heden gaat dat nog niet. In dezen tijd des oogstes, is dit geval voor dat gezin, voorwaar dubbel beklagenswaardig. Brnlnlsse. Dinsdag zijn in gecombineerde, vergadering van dijkbestuur en dijkraad van het calamiteuze waterschap Bruinisse her kozen de heeren C. Hage (vooi zitter) en J. de Groen. Aan den heer J. H. Bybau te Colyns- plaat, oud-lid van Gedeputeerde Staten, is door den commissaris des Iionings in Zeeland, de leden van Gedeputeerde Staten en den giiffier der Staten een prachtig album aangeboden, als bewijs van hoogachting en vriendschap. Het is roodbruin zijden pluche, fraai gemonteerd en voorzien van de opdracht: J. H. Bijbau, Lid van Gedeputeerde Staten van Zeeland V 23 October 1878—2 Juli 1889. B Eergistereniddag kwam te Vlissingen binnen het stoomjacht B/ros, het eigendom van Rotschild te Parijs. De heer Rotschil, I kwam s avonds te 10 uur uit Bremerhaven om zich onmiddelijk aan boord te begeven, j Bij het garnizoen te "Vlissingen hebben z ich eenige gevallen van typhus voorgedaan Naar men verneemt' heeft de heer J. F. C. v. Schaik te Woensel het voorne men opgevat tot den aanleg van een stoom tramweg van Rozendaal over Steenbergen ?aar^?01^'ikzee met een overbrugging van het Zijpe. De benoodigde toestemming is reeds aan de betrokken autoriteiten aange vraagd. 1, kerk te Wehe, prov. Groningen, had men jl. Zondagmorgen getuige kunnen zjjn var. een plechtigheid, welke zeker niet atledaagsch mag worden genoemd. De daar ♦gevestigde predikant, ds. Uilkens, doopte namelijk toen zijn derden achterkleinzoon uit Amsterdam. Genoemde predikant is nu, °P tachtigjangen leeftijd reeds 53, jaar evan geliedienaar, zonder gedurende dien tijd een andere standplaats dan Wehe te hebben gehad. Op Veldwijk te Ermeloo zullen drie paviljoenen, een kerk met toren en een administratiegebouw worden bijgebouwd. KT 'S ^^son te Steen wjjk voor Vermoedelijk zijn te Veendam twee menschenlevens verloren gegaan door het gebruik van vleesch van zieke dieren. Een landbouwer verkocht voor ƒ4 eene bij hem aan koudvuur gestorven koe. De kooper zijn gezin, eene aldaar wonende ventstei uit Winschoten en een werkvrouw niet wetende, dat zulk vleesch schadelijk voor de gezondheid was, aten, omdat er zooveel was, meer dan gewone porties. Allen werden kort daarop ongesteld; het jongste kind en de koopvrouw zijn gestorven en de weik- vrouw is met typhus besmet. Te Oosterbeek heett een hond het geluk gehad in drie kwartier tijds zeven volwassen bunzings te bemachtigen. He was aardig te zien hoe zich deze beesten verdedigden tusschen de takkenbossen eenei houtmijt, waaronder zij zich hadden ver scholen. Toch moenen zij het onuerspit ^^"Woensdagavond tusschen 7 en hall 9 zal de planeet Jupiter dooi de maan worden bedekt. De maan is dan reeds drie dagen over het eerste kwartier Jupiter staat eeu-t links onder de maan, gaat dan achter den donkeren rand heen en komt een uur later aan de rechterzijde weder te voorschijn. 1J. Cr. Een paard gevangen in een vischfuik, is iets ongehoords en toch is het Zondag te Oosterhout gebeurd. Vermoedelijk was liet dier al grazende van de kade in het water geraakt, en toen door den vloed opge reven. Met moeite werd het uit vijn moeiehjken toestand verlost. Te-en een lid van den gemeente, aad te Breda" is proces verbaal opgemaakt wegens openbare dronkenschap. De boekhouder der Nederl. Stoomboot maatschappij te Rotterdam, A. J. de Brau Pz., herdacht gister den dag, waai op bij vóór veertig jaar in dienst dier onderneming trad. Door directie en onder hem staand personeel werd die dag waai dig g<-v UitSneek schrijlt men aan de N.ti.U. In het nabij deze gemeente gelegen doi p Hammers is de alleen wonende weduwe Kramer aan een groot gevaar ontsnapt Gisteren nacht kwamen bij haar inbreken een paar beruchte gauwdieven, Luse Bos en Dirk Bos, die haar terstond een prop in den mond duwden en op het punt stonden de oude vrouw te worgen, toen een voorbij - gan-er uit Sneek tot ontzet kwam opdagen. De zoon zette het toen op een loopen, d, eh met behulp van inmiddels toegeschoten buren en den rijksveldwachter mocht men er m slagen den vader te knevelen. Een hond dien men er op afzond, spoorde spoedig den zoon in eene sloot op, -waarna men beide onder goed geleide naar Sneek bracht. Te Aarlanderveen is een huisgezin in een hoogst gevaarlijken toestand geraakt door het gebruik van vleesch, gebraden in eene koperen pan, waarvan het vertuis. t was afgesleten en waarin dit vleesch na bekoeling twee dagen bewaard wa«. Door spoedige geneeskundige hulp is het gezin van den dood gered. Van een der patiënten moest de maag uitgepompt en uitgewasschen worden, om het gif te verwijderen, dat daarna in het uitspoelsel nog kon worden aangeto^i vtege|-k ongeiuk had "Woensdag bij Susteren (L.) plaats. Een pachter .at op eene hoefkar eenige persoi en van het station gehaald. Eensklaps werd het voor de kar gespannen paard schichtig. Bt jarige pachter, van het vcei tuig springen e om het paard tot staan te brengen, i u het ongeluk er onder te geraken, met liet noodlottig gevolg dat hij terstond een lijk was. Het schijnt, dat er vóór Succi reeds men- schen hebben gepeinsd, op de vervaardiging van een levensdrank. In ten oud keukenbeek vonden wij een recept van een conserf oin lang gezond te leven. Het luidt aldus. Neemt vier citroenen, neemt een deel üjne salie, even zooveel melisse en maar een dei c o zooveel rosemarijn, zoodat de rosemarijn maar een zesde gedeelte van die kruiden uitmaaktdroogt dit te zamen in de schaduw tusschen tusschen twee witte papieren, tot dat het in een fijn poeder verandert. Raspt dan uw citroenen fijn en ziet hoe zwaar dat weegt. Hebt gij bijv. 6 ons van dit raspel, zoo doet er 2 ons van oit gemengde poeder bij, mengt het onder elkander en legt het te zamen in een aarden pot, neemt dan zooveel broodsuiker als die gcheele klomp weegt, wat hier 8 ons is, doet er wat water bij, zet het op 't vuur en maakt er een stroopje van, werpt er dan dit mengsel in en kookt het zoolang tot de conserf dik genoeg is. Hiervan gebiuikt men des morgens op zijn nuchtere maag de grootte van °een okkernoot, doch indien men ten zeer koude maag heeft, zoo mag men dit ook des avonds naar bed gaande doen, en dan zal men lang gezond blijven. Bij het beklimmen van den Broeken j (Harzgebergte) hebben dezer dagen twee toeristen het leven verloren. De een kreeg, tengevolge van vermoeienis, eene beroerte. De ander gleed uit, terwijl hij haastig liep, om eene schuilplaats te zoeken voor een opkomend onweder, en viel zich het hoofd te pletter op een steen. Ten bewijze dat te Parijs nog niet algemeen naar Zondagsrust verlangd wordt, diene dat Zondag de tentoonstelling bezocht werd door ruim 250 duizend betalende personen. Gezwegen nog van de gratis bezoekers en dienend personeel. Maandag 5 Augustus. Wenieldinge, 6 uur door Notaris Merens, appelen en peren. Kloetinge bij Akkenaar door Not. Houwer voor Burger 2 uur oppervruchten en 80 Aren aardappels. Kloetinge bij Boel in den Tol opper vruchten. lnl. dnr. Pelle. Woensdag 7 Aug. Goes 12 uur in de Prins door Not. Liebert de hofstee Werklust met 79 H. bouw- en weiland in Schore en Kapelle. Dinsdag 13 Augustus. Meliskerke, by Matthysse door Not. Loeff 10 uur, lo. huis, erf en tuin. 2o. dito en schuur. 3o. 39 A. bouwlond by Jobse. 4o. 73 A. idem daarachter. 5o. 52 A. weiland daartegen. 6o. 37,80 A. bouwland Noordweg. Woensdag 14 Augustus. Goes 10 uur in de Prins v. Oranje door Not. Overman de hofstee „Nissezande" met 45,47 H. bouwl. en weil. en 15,1641 H. bouwl. onder Ellewoudsdijk, Baarland en Oudelande. Koudekerke 11 uur bij Lampert door not. Loeff een huis, schilderswerkplaats en erf aan den straatweg naar Biggekerke. En om 1 uur aan gemeld huis van Tres huis raad, vrouwenkleeden, goud en zilver, verfstoffen, vernissen, olie, 2 Trappen, 4 ladders, verfmolen enz. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door Not. Slegt, huizen en erven, lo hoek Bel- linkstraat G 160. 2o. Korendijk P 76. 3o. op het Bastion N 70. 4o. buiten de Dampoort P 79. 5o. op het dorp Nieuwland A 75b. Woensdag 21 Augustus. Goes, door Not. Liebert in het Slot 12 uur lo. een hofstede 49,9510 H-, Zuidkraaier-t polder, in pacht by A. Blok; 2o. een dito Noordkraaiertpolder, 49,2510 H. in pacht bij RemjjnsePz. 3o. een dito Nieuwe Kraaiertpol- der 74,90 H., in pacht bij B. Remijnse Az. 4o een eind dijk tusschen West- en Nieuw- Westkraaiert 236,90 A., inpaclit bij P. Verdonk. Zaterdag 24 Augustus. Ellcwoutsdijk, 10 uur bij J. Otte door Not. Bresser voor wijlen Prumers de hofste de van wed.. Platteeuw met bouw. en weil. samen 40 H. 51 A. 24 C. en erfpachtsreclit van 3 perceelen grond. Maandag 26 Aug. Ellewoutsdijk by v. d. Hage, voor v. Hattum door Not Bresser half 11 verpachten het jaehtrecht in Driewegen en Coudorpe. 563 H. Inl. dhr. Bevier de Fouw. Dinsdag werd in het gemeentehuis te Wissekerke door het bestuur van den Thoorn- polder aanbesteed het verhoogen van den zeedijk van dien polder van dijkpaal 0 tot 7, over een lengte van 700 meter. Ingeschreven werd door de heeren G. Meertens te Ierseke voor f 2240, St. Blok te Cortgene voor f 2220, C. de Wilde te Kattendyke voor f2148, J. de Jonge te Biezelinge voor f 1985 en P. J. Ver bist te Hontenisse voor f 1925. Aan den laag- sten inschrijver is het werk gegund. MIDDELBURG. Heden werd aan het ge bouw van 'tprov. bestuur publiek aanbesteed het maken en inhangen van een drijfdeur voor het kanaal van Ter Neuzen te Sas van Gent. (Raming f1120.) Ingeschreven door de heeren Simon van Rees f1485, en Bolkenstein f1237; beiden te Terneuzcn. AANBESTEDING Woensdag 7 Augustus. Krnininge, 11 uur bij Verwer, een te plaat sen weegbrug te Waarde. Vrijdag 9 Augustus. Middelburg, 10 uur aan het gebouw van het provinciaal bestuur, het doen van bestra tingen op den Rijks grooten weg der le klas no. 3 op Zuid-Beveland. Raming f 2250. Middelburg, door firma Kakebeeke, het maken van een aanlegplaats voor de stoom- meelfabriek. Aanwijzing Maandag 10 uur op het handelsterrein. Land bouwberichten door een leek in 't landbouwvak ingezonden zijn in den regel van een twijfelachtige beduidendheid. Wij leg den er thans weder een ter zijde, waarin omtrent weer en oogst en drukte mede- deelingen worden gedaan, die zelfs het kleinste kind bekend zjjn. Wij plaatsen gaarne iets onder de ïubriek Landbouw:», maar dan moet het voor den landbouwer waarde hebben, en dus ook bij voorkeur door een landbouwer ingezonden zijn. Red. no™ 31n j,uli 2 augustus 1889. GUEb. Gehuwd: te Brussel Daniel Gus- taaf van der Hoek 34 j. jm. te Goes en Jeanna Freutels 28 j. jd. - Adriaan Tiampei 38 j. wedr. van Suzanna Hein- houd en Jannetje van Sluijs 31 j. jd. Geboren Jacobus z. v. Johan Frederik Anspach en Jacoba Goedhart Centina d. v. Jan Vermeule en Antje de Vos. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. van Baal jm. van 26 j. met met M. Verschiere Jd. 2, j. Getrouwd U. J. W. van Nooten jm. -9 J- met F- F- Sibmacher Zjjnenjd.26j. Bevallen D. de Lange geb. Marys z. - J. G. Adriaansen geb. de Vroome d. Overleden: J. Willeboordse 66 j. man van S. Poppe. - T. de Haan 3 m. d. Boter f 1.34 a f 1.26 de kilo. Eieren f 4 - a f 4.20 de 104 stuks. Z®RIK,ZE,E> 1 Augustus 1889. tntA Hoogste koers 60 laagste koers f0.50 per 5 ons. kipeieren hoogste koers f 0.90 laagste koers f 0,80 per 25 stuks Eendeieren f 0,-, en - cent. Middelbubg 1 Augustus '89. De aanbieding bestond weder hoofdzakelijk uit Tarwe en Koolzaad. Voor Tarwe bestond weinig vraag, puike kwaliteit was a f6.50 naar genoegen te bekomen, mindere onbe geerd. V an nieuwe Rogge weder enkele monsters geveild van puike kwaliteit, die van t o,25 tot f 5,50 werden genomen. Nieuwe V mtergerst nog weinig ter markt, de korrel was voldoende, voor een enkeld partijtje is f 4,50 betaald. .Jarige Zomergerst t 4,10, nieuwe nog niet ter markt. Bruineboonen f 10. Wittebooncn met eenige vraag f 8,25 a f 8.50. an nieuwe Erwten waren een paar monsters ter markt, de kwaliteit liet niets te wenschen over, op de kook werden ze tot ge heim gehouden prijzen verkocht. Koolzaad met ruimer aanvoer zeer begeerd, het droog ste werd f 12 a f 12,10, minder kwaliteit fll,50 a f 11.75 betaald. Versche Boter f 1.16 a f 1.28 per Kilo. Eie ren f3.80 per 100 stuks. IN LOSSING. des avonds aclit ure, op de bovenzaal van de Sociëteit «de Ver genoeging» op de Groote Marktte Middelburgten over- 1.staan van den Notaris P. P. SLEGT, van de navolgende te MIDDELBURG, op de Rouaansche kaai, op den hoek van de Belling- straat, wijk G no. 160. aldaar, op den Korendijk, op den hoek van de Nieuwe poort, wijk P no. 76^ aldaar, op het Bastion, achter de Nieu we Oostersche straat, wijk N no. 70. aldaar, buiten de voormalige dam poort, aan de oude Arnemuidsche pad, wijk F no. 79. te NIEUW- en SINT JOOSLAND, op het dorp Nieuwland, gemerkt A no. 75b. Op de uitgezette aanplakbiljetten breeder omschreven. Voorschreven Huizen en Erven zijn daags voor en op den verkoopdag voor ieder te zien en nadere inlichtingen te verkrijgen ten kantore van voornoemden Notaris in de Lange Noordstraat te Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1889 | | pagina 3