I 4 NETTE MEUBELEN op Dinsdag 4 Juni 188 BALANS, D 4 Dinsdag 4 Juni 1889, L. C. HONDIUS, Openbare Verkooping Twee Woonhuizei en Erven, Tjalfeschip „Etaliaëzer", STRANDVONDERIJ. OPENBARE VERKOOPING Strandgoederen, Hooarijven en Zeise- boomen. BERICHTEN. m Afloop Verknopingen enz POSTERIJEN. MARKTBERICHTEN. BCHGEBLIJKE STAND. Overzicht van Verkoopingen. AANBESTEDING- APVERTENT1EN. waaronder een Secretaireorgel, Chiffonnières, Mahoniehouten Lin nenkast, een Secretaire', solidi Piano, ronde- en andere Tafels, Stoe len, extra fraaie Spiegels, nette Gra vures in zwarte lijsten, Pendules, Hand-Naaimachines en 2 Kleerma kers Naaimachines, 1 Zonnekijker 2 Buffetkastjes, Bedden met toebe hooi en, Ledikanten 1 groote Linnen pers, Kachels, waaronder 2 flink keukenkachels, een met koperei Waterketels, Huistrappen, Dioogrek ken. Kinderwagens, een klein Geld kistje, 1 Toonbank, eenige Gouden-1 Zilveren Horloges en meer ander; Goederen. Alles op heden Zaterdag en Maandig te voren van J0 tot uren voor een ieder te zien. 1 25jarig Huwelijksfeest a. groot 57 ton, te Biggekerke, op Dinsdag den 11 Juni 1889, Wed. DEKKER, Beiiinkslraat Middelburg. VERWACHT HEDEN kolen werd gelost, zoodat mede bezig, telkens (die ergaan, niet bij het in be- trein vóór de locomotief ils hij wist dat hij doen ïtigheid hem gebood, ten- leid te zijn bedoelde arbei- juwen, tengevolge van wel- lier arbeiders, Marinus de oorlijn overstak met eene ip den rechterschouder en imenderi trein niet kon lOtiel is overreden, tenge- beenen verbrijzeld zijn olge denzelfden dag is len vanwege het O. M der 1 deskundige, worde.t rechtbank te Zierikzee laar C. Verkerke alhier ssement verklaard. Ge- dt zich thans te Zierikzee eroorzaakt in dit eiland d, wijl velen hem hunne irpenningen en kapitalen d. 't Gevolg hiervan is inancieele schade, door vrij aanzienlijk is. En- lal geruineerd. Het tekort aanzienlijk zijn, maar en bepaald. Men raamt zijn beheer had op 2 a Woensdag 1. 1. enkele deren, op voorschrift van i'», levertraan moeten er dagelijks ineer tra- Iers in een vierendeels sin en er zich met luid zetten Als men echter den dooier van een versch druppelt:e pepermunt- vater bij doet. zal hat omdat de traansmaak Dan behoeft het geheele te schrikken, als de nemen. schip Gettysburg (reeds Febr. van Montevideo ballast, bemand met 16 April, des nachts ten :t bij stormweder op een orant Cayes, en viel on- ijde, terwijl het achter- zonk. Twee jongens, ren, verdronken onmid- ie zich op het achterschip overboord geslagen en erigen klemden zich aan wrak, en in die posi- scheepsbooten die los n hun bereik, doch toen agen werd door de zee, waaronder de gezag- .e klimmen. Zij vonden bij, dewijl de boot waardoor 2 der terwijl 4 man er in weder te bereiken. De ;ich drijvende met be nt en werd door de zee ïslingerd. Bij het aan- verkende men de Ceyes in een vlot zamen te jk zwemmende om het lein eilandje te bereiken, toten vonden doch geen allen geheel naakt en igen en vonden eenig den dag zwommen drie ;rooter eiland en bleven ,cht. Des anderen daags meldden dat zij daar noten hadden gevonden psheele bemanning al ;voerder en een matroos vas, door de anderen rts, en waar zij drie leven rekkende door en kokosnoten. Ook ide boobies (zeevogels) ïlke zij rauw opaten, konden maken. Eene rortdurend op de schip- ehtte deze vruchteloos vangen. Ten laaiste n een vlotje samen te zij op een naburig werd van eenige zakken Jat aan land gedreven n gesteld en den 22sten ran naar Jamaica om Hunne proviand be ek en negen flesschen, loeg, gevuld met water, welke flesschen door hen op het eiland waren gevonden en al de kokosnoten die er aanwezig waren. In het midden zonk het vlot 18 duim onder water, doch voor en achter bleef het boven. Acht en veertig uren bleven zij op het vlot tot aan de heupen in het water en landden toen te Beaconpoint zeven mijlen van Morants Bay. Zij haalden het vlot op het strand en sliepen den geheelen nacht tot es ochtends en vertrokken toen naar White- horsi s. Hier vonden zij een «warte politie agent die lten eenig voedsel gaf en hen naar Morant Bay bracht, waar zij meer voedsel kregen en voor hen naar Kingston werd getelegrafeerd. Zij waren voortdurend ge heel naakt, doch door tusschenkomst van twee Engelsche lieeren werden zij van kleederen en een goed middagmaal voorzien, en werden hun de middelen verschaft om hunne gezwollen en stijve ledematen eenigs- zins te verplegen. Van Morants Bay werden de twee schipbreukelingen naar Jamaica vervoerd en aldaar in het Sailora Home opgenomen. De kanonneerboot Forward werd naar de strandingsplaats gezonden en haalde den 26sten de schipbreukelingen van het eilandje af en bracht hen naar Port Royal. Beroemd tot onderwijzer te Terneu- zen dhr. J. Lindhout te Tolen. Bij de heden te Kapelle plaats gehad hebbende jaanbesleding van de onderhouds werken aan den Willem Annapolder waren ingekomen 13 biljetten, t w. van de heeren P. Dronkers, Kapelle, t 14300, A. v. d. Beek} Zaamslag, f13999, A. Tholens Dz., Terneuzen f 13917J. van Eek, Hardinxveld, f 13900, J F. Adriaanse Polfliet, Walsoorden f 13900, J. de Jonge, Biezelinge, f 13753. P. J. Visser Pz. Hatis weert, f 13740, C de Wilde, Kattend ij ke f 13740, J. Bruggeman. Hans weert, 13719. O. Boler Cz., BruinPse. 113688, A. van Popering, Bruinisse, f13498, H. [Klaassen, Zaamslag, f13350 en B. den Dxter v. d. Brink, Krabbendijke f13276. De werken zijn aan den laagsten inschrij ver gegund behoudens goedkeuring van ge deputeerde staten. Verzameling der bekioningen, voorgedra gen door de keurings commissie en goed gekeurd door liet hoofdbestuur der Maat schappij ter bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland. Eerste district. Jacob, zevenjarige hengst, Verreniging lot veredeling van het paardenras op Schouwen Duiveland, buitengewone prijs gouden medaille Apollo, zesjarige hengst, L. van den Bout Ouwerkerk, buitengew. prijs gouden medaille. Madam, zesjarige mer rie, J. de (Vlieger, Noordgouwe, prijs f50 Marie, vierjarige merrie, J. P. HageSt. Maar tensdijk, prijs f Z0. Marie, achtjarige merrie, H. Hanson, Eremeet, buitengewone prijs f 50. Brutus, negenjarige merrie, W. Kooman, Zierikzee, buitengewone prijs f25. Let, zevenjarige merrie. M. de Glopper, Ellemeet, buitenge wone prijs f25. Rosa, zesjarige merrie, L. van den Bout, Ouwerkerk, buitengewone prijs verg. zilveren medaille. Madam, vierjarige merrie, Adr. Viergever, Zonnemaire buitengewone prijs verguld zilveren medaille. Twejede district. Zus, vierjarige merrie, G. J. van den Bosch, Wilhelminadorp, prijs f50. Lie", zevenjarige merrie, Jan Polderdijk, N. en St. Joosland prijs f50. Zus, vijfjarige merrie, G. J. van den Bosch, Wilhelminadorp buitengewone prijs getuigschrift. Sara, zes jarige merrie, G. J. van den Bosch, Vv ilhel- minadorp, buitengewone prijs getuigschrift. Saar, achtjarige merrie, A. J. Hendrikse Goes, buitengewi ne prijs zilveren medaille. Bet, vierjarige merrie, Adr. Tolhoek, Kapelle, buitengewone prijs zilveren medaille. Cato, achtjarige merrie, E. van Hootegem, Krui- ningen, buitengewone prijs zilveren medaille. vierjarige hengst, Wm. Poppe, Grijps kerke, buitengewone prijs, zilveren medaille. Karei, vijfjarige hengst, Joos Koene Bigge- kerke, buitengewone prijs brenzen medaille. Gesar, tweejarige hengst, Jan Polderdijk N. en St. Joosland, voorschotpremie f 100. Derde district. Conrabert, vierjarige hengst F. Buijck, Sluis, (Heille,) tweede prijs f 100. Piet, vijfjarige hengst, P. F. van Hijfte, Sluis (Heille,) buitengewone prijs zilveren medaille. Prosper, tweejarige hengst, Prud. Fr. Thomaes, Hoofdplaat, voorschot-premie 1100. Vierde district. Jan, achtjarige hengst Leopold Steijard' Grauw, buitengewone prijs gouden medaille. Leo, driejarige hengst, Carl Steijard Grauw buitengewone prijs zilveren medaille. Lies, zesjarige merrie, Em. B. Plassaert, St. Jansteen, buitengewone prijs f25. De hengsten uit het eerste district en de hengst Jan uit het vierde district worden aanbevolen ter verkrijging van paarden voor gemengd gebruik de andere hengsten ter verkrijging van uitsluitend landbouw- paarden. MIDDELBURG. Woensdagavond werd door not. Tak in „de Vergenoeging" publiek verkocht: lo. een woonhuis met schuurtje Seisplein Q 328 aan dhr. J. v. d. Weel voor f 1415. Perc. 2 en 3 een huis en erf en een dito met erf en schuurtje er naast, Achter singel by de Noordpoort, samen voor f1308 aan dhr. J. Simonse beiden alhier. 4o. een woonhuis met erf en tuin aan den Vlissing- schen weg bij den Kleinen Abeele 530 c.A. aan dhr. I. Hubregtse te O. en W. Souburg- voor f 1502. Alles met 13 pet. onkosten. De directeur van het Postkantoor te Goes maakt bekend, dat van af 1 Juni op Zon- en Feestdagen geen verzending en ontvangst zal plaats hebben met de treinen van 2.25 's av. richting Rozendaal en van 5.27 's av. richting Vlissingen daarentegen wel met den trein van 5.49 richting Rozendaal. Het kantoor zal op bovenbedoelde dagen ge opend zijn van 8.30 's m. tot 12.30 's av. en 5.15 's av. tot 6.15 's av.terwijl liet publiek als dan in de gelegenheid zal worden gesteld tot het afhalen der correspondentie, die niet meer in de hestelling kon begrepen worden, van 6 's av. tot 6.15 's av. De Directeur voornoemd, KLIPPINK. Middelburg 29 Mei '89. De handel was heden zeer onbeduidend, zoodat houders van Tarwe en Boonen om te verkoopen zich weder eene daling in de prijzen moesten laten welgevallen. De noteeringen zijn: puike Tarwe f3.40, a f6.50, goede en mindere f6.25 a f6. Zomergerst f4.-, Witteboonen f 6 a f7.50. Bruineboonen f 10 a f 12. Kookerwten f8.25. Van de andere artikelen was niets ter markt. Versche Boter f 0.90 a fl.— per Kilo. Eie- en f3.20 per 100 stuks. VLISSINGEN, 31 Mei 1889. Boter fL- a fl.05 de Kilo. Eieren f 3,40 a f 3,60 de 104 stuks. Van 29 - 30 Mei '89. GOES. Geboren Adriaan, z. v. Janus de Kubber en Tannetje deNooijer; - Marinus Josephus z. v. Jan Goossen en Theodora Catharina Kouwenburg; Arnoldus z. v. Johannes Huineman en Maria Dorothea Georgine de Rochefort. Overleden Arnoldus Lourens 14 m. z. v. Arnoldus Wijnand den Boer en Catharina Johanna Verduijn. Van 30 en 31 Mei '89. MIDDELBURG. Ondertrouwd: B. C. J Vrijman jm. 33 j,met M. J. van Dierendonk JÓ- 24 j. - G. de Visser jm. 42 j. mot L. D. Huissen jd. 40 j. Getrouwd K. C. Groen jm. 21 j. met L. C. Ooms jd. 20 j. Bevallen C. S. Boasson geb. Wiener z. C. J. Dubois geb. van Merkomd. Vry'dag 7 Juni. Vlissingen, in Hotel de Commerce door Not, de Woiff 7 uur, een huis en erf, lange Noord straat C 17. Dordrecht, houtveiling 3 uur door Vriesen- dorp in het lokaal van der Horst. Woensdag 12 Juni. Nisse, door Not. Paardekooper Overman 10 uur in de herberg bij De Blaey de hofstede „Stoomgemaal" met erf, tuin, boomgaard, bouw- en weilanden in Nisseen 's Heer Abts- kerke, samen 23 H. 16 A. 73 c.A. in 17 per- ceelen. Gebouwen ook voor afbraak. Daarna voor Kloosterman eenige perceelen klavers op een perceel bouwland tusschen Nisse en 's Heer Abtskerke. Hoedekenskerbe, 11 uur in de herberg bij Terhorst voor Joh. de Schipper door Not. de Ronde Bresser, een woonhuis, schuur en erf op 't dorp A 66, groot 630 c.A. En om half 1 een melkkoe, vare koe. 2jarige vaars, kalf en arbeidersgereedschap. Donderdag 13 Juni. Ellewoudsdijb, bij v. d. Hage door Not. de Ronde Bresser 10 uur voor erven Prumers, een woonhuis en erf op 'tdorp, en om 11 u., 3 tafels, latafel, stoelen, schilderijen, least- klok, bed met toebehooren, nachttafel, loket- kast, boekenkasten, kantoorlessenaar brand kast, oud porselein, tilbury, harnas, kruiwa gen, geweer, koper-, tin-, glas- en aardewerk. Vrijdag 14 Juni. Ellewoutsdljk, 10 uur door Not. de Vos by Smallegange een inspan alsbruin mer- riepaard 6 jr. met veulen; 1 dito 2 jr., 1 blauw dito 15, bruin ruinpaard 17, vos dito 20 jr. vos jaarling, 8 melkkoeien, kalfvaars, tweejarig rund, 4 vaars-, 2 stierkalfers-, vet kalf- zeug, 2 loopvarkens-, 40 kippen' 10 eenden, 3 menwagens, kar op veeren» lemoenkar, ploegen, waleploeg, Eggen, Arre stee, Sleeën, Rolblokken, Varkensbakkem harnas 2 karnmolens, enz. huisraad, kastklok- 's Heerenhoek, half 12 voor Vervaet door Not. Lansen Croin bij v. d. Bulck, een hoefje, woonhuis, schnur en erf B 469, groot 960 c.A. Inl. dhr. Pelle. (lues, 10 uur op het Slot voor mej. van 't Westeude door Not. Bresser 1 bureau, kabinet, hoekkast, 4 tafels, stoelen.2 canape, kachels, ledikant, bedden met toebehooren,enz. Maandag 17 Juni. Middelburg, 8uur inde Vergenoegingdoor Not. Verheij, lo. huis, erf en tuin, Lambrecht- sfraat L 93. 2o. slachthuis met erf en tuin er naast. 3o. een huis en erf Heerengracht. 4o. huis, pakhuis en erf Noordweg. Woensdag 19 Juni. Middelburg, 10 uur in de Vergenoeging door Not. Verheij de karoterü en melkerjj „Havenzicht" aan den Ouden Veerschen weg T 88, zijnde woonhuis, schuur, bakkeet, win- terkelder, erf, moesland, boomgaard, bouw en weiland en sprink. En hooigras. Donderdag 20 Juni. Middelburg, 8 uur in „de Abdij" door Not. Verheij, lo. een huis en erf Korte Giststraat A 132. 2o. dito Bree E 150. 3o. dito, Korte Koningstraat E 235. 4o. dito Volderijlaagte M106. 5o. dito Lange Geere K 268. 6o. dito K 269. Donderdag 27 Juni. Wolfertsdijk, uur door Not. Pilaar voor dhr. Den Herder, zijn inspan. Dinsdag 4 Juni. Wissenkerke, door het bestuur der water- keering van den calamiteusen Anna Friso- polder, naar 1 der A. B. en onder nadere goedkeuring van HH. Gedeputeerde Staten herstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1890 van de aarde-, kram-, rijs-, steen glooiing- en andere werken aan voornoem den polder. Locale aanwijzing op 28 en 31 Mei 9 uur. Bestekken liggen ter lezing op de ge wone plaatsen en zijn tegen betaliug te be komen bij vaa Dishoeck te Zierikzee en bij den heer secretaris-ontvanger des polders. Middelburg, half 2 op het raadhuis leve ring 66000 stuks Grèskeien (retaillés). Donderdag 6 Juni. Borssele, 2 uur in de directiekeet door he t bestuur van de waterkeering Ellewoutsdljk en den calamiteuzen polder Borsele, herstel enz., tot 30 April 1890 van de aarde-, kram werken enz. aan de wuterkeering: Raming f 30,520. Aanwijzing 31 Mei. Vrijdag 7 Juni. Zaamslag, 9 uur, lo. het veranderen der inrichting van de lokalen der school in 't dorp Raming f 2470. 2o. het leveren en stellen van schoolmeubelen aldaar. Raming f 1001. Het bestek ter secretarie; afdrukken a 77 cent. Aanwijzing Vrijdag en Dinsdag te voren. I; verkooping door den Notaris B. A. Verheij t Middel burg, van Zindelijke Goederen kan men nog bijbren gen, bij den Vendumeester MIDDELBURG. 's avonds te 8 uren te Goes, in «de Prin van Oranje», voer de wei luwe en erve van wijlen P. DE RONDE, (en overstaan va Notaris MULOCK HOUWER van: Zondag 2 Juni a. s. hopen mijne J geliefde Ouders li C. ORANJE II en lil NEELTJE JEREMIASSE hun j| te herdenken. Ilun dankbare Zoon PI ETER. I Ierseke, Mei '89. j; jfj ZATERDAG 8 JUNI a.s. hopen mijne j| s geliefde Ouders MARINUS OOSTDIJK ADRIANA MEIJER i hun 85-jarig Huwelijksfeest te her- denken. Hun dankbare Zion, PIETER. p Ierseke, Juni 1889. j| i'. v,.,.,1-. ..-. i., .'.«it... .vih.' Heden overleed mijn geliefde zoon ADRIAAN, in den ouderdom van ruirn 21 jaar. Zwaar valt ons dat verlies. De Heere sterke ons in deze zwate beproeving, is onze wensch en bede. H. GEELHOED. Sf. Philipsland, 29 Mei 1889. V Voor de vele bewijzen van deelne ming ontvangen bij bet overlijden van den beer JOHANNES DEKKER Leuniszoon, betuigt de familie baren harte) ij ken dauk. Goes, 27 Mei '89. te Goes, aan de Kleine Kade wijk nis. 188 en 189 groot 133 Centiaren. Het eene huis is verhuurd aan dt wed. Bakker voor fl,50 per week. Het andere huis is te aanvaardet 1 Juli 1889. het hecht en sterk overdekt varende van Goes op Rotterdam, vict versa; met volledigen inventaris. Het schip ligt en is te bezichtigen in de haven van Goes aan te vangen des voormiddag* te half tien uren, op de Hofstede van den heer burge meester, van de volgende welke aldaar gelegen zijn Een Boot of Jol, lang 5 Meters, 60 stuks nieuwe Deeltjes, Platen Dekdelen, Ribben, een Ladder met 32 sporten, een Reddingboeivoorts eene partij Wrak- en Brandhout. Dé Burgemeester-Strandvonder, L. SIMONSE. Nieuwe groote Scharren 20, nieuwe Zoutevisch 20, Stokvisch 15, grove rijst 7 Pruimen 10, nieuwe Krenten 125, puike Javakoffie 675, witte Suiker 30, beste Stroop 8, Vermicellie 15, zwaar blank Spek 30, Geld. Reuzel 30, Reuzel 27'' cent de 5 ons. Gerookte Hammen 70 ct. p. kilo, gekookte Ham 11 ct. per ons, puik oud Bier 10 ct de kruik.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1889 | | pagina 3