SCHORREN, He i Middelburg, 12 April 1889. Aan de stemming voor 2 commissarissen in het /^polderbestuur van Walcheren, hebben op pDonderdag 11 April te Middelburg deelge- Hnomen 225 kiezers en op (lieden) Vrijdag iHte Westkapelle 28 kiezers. Te zanier. 253 iQkiezers. Morgen opening der bussen. m Per Telegraaf. Tweede Kanier Na ge- Ndaehten wisseling over de intitule der greeds ingediende wetten gedurende liet -voorloopig regent-chip zijn enkele klei- 'Hnere wetten aangenomen, zonder stemming. Het pcntveer Druten is aangenomen met 62 tegen 8 stemmen. Na de pauze is de Oiarbeidswet aangenomen met 84 tegen 1 stem, 'tedie van den heer Domela Nieuwenhuis De 'beKamer is op recès gescheiden. F' Zooals de lezer weet is Z. M. onge- 'k'^chikt tot regeeren en nu was de vraag, hoe de gewone aanspraak. «Wij Willem III enz.» in. de wetten onder het regent- onschap dient te luiden. Red. A AXBESTKD1.^(li- AFLOOP YERKOOPIiNGEN enz. Nagekomen Advertentie. op Dinsdag 30 dezer, publiek verpachten ONGEVEER 260 HECTAREN Kanaaldijk en Bouwland, belangen te vertegenwoordigen en de meer dere en grontere vaak in strijd rnet de ■waarachtige belangen van het volk legen te staan. De tijd waarin wij leven is een t\jd, waarin zich alles groepeert rond de opge stoken vanen liberaal en antirevolutionair. Wat willen de liberalen IHet antwoord is kort maar duidelijk waar te nemen Onderdrukken. Wat willen de Antirevolutionairen Die willen eene krachtige regeering over eenkomstig Gods wet en getuigenis, eene Regeering die zoowel den minderen als den meerderen recht willen laten wede varen en voorzeker ware het te wenschen dat men de mannen wist aan te wijzen, die daarvan doordrongen zijn en de bekwaamheden daar voor in bezit hebben. Dit laatste, het moet /erkend worden, levert bezwaar op. Doch taan wien de schuld? Niet aan de antire volutionairen die jaar en dag hebben geeischt het schandelijk ongelijk te doen ophouden; maar aan de liberalen die door de staats kas gesteund, naar hartelust konden voort gaan het mindere deel te drukken, of wil men liever onderdrukken. Zij die de koor den der beurzen in de hand hadden sneden ze los om land en volk te regeeren naar ^de wette 1 van eigen inzichtmaar hielden ze stevig gesloten als er sprake was van 'doet ons recht. Zij stonden daarbij nogveel liten achteren bij den onrechtvaardigen rech- ter die zeidehoewel ik God niet vreeze en niemand ontzie zal ik tocli die weduwe recht laten wedervaren. Wat hebben wij aan de liberalen te Jan- j^ken Veel, zeer veel goeds, op bet gebied van kunst en wetenschap docli de vraag Pjis toch niet overbodig dunkt me Wie g^had het monopolie? f met een ander woord wie had te beschikken over's Rijks schat kist, die natuurlijk gevuld werd uit de beurs van allen De liberalenen doordien zij stelselmatig het vei drukte «deel dei- natie» wei erden, evenzeer van de staats ruif te mogen genieten, maakten zij, dat bij gemis van aardscben rijkdom, wij ons niet tot hunne wetenschappelijke konden opwerken. Foei, het mag geen daglicht zier. en van daar dat het onderdrukte volk nu gretig gebruik maakt om te tooneu door het stem recht dat het met die onderdrukking uit moet zijn. N. B. N. hoogte L C LAATSTE hERICHTEN. Men meldt ons uit Den Haag dat er Sprake v.in is dat de Tweede Kamer zal bij- 1^.eengeroepen worden den eersten Woensdag 'e,na Paschen tot behandeling var. de wet op ehet regentschap en van de boterwet. OESTERBLURS. Ieroeke, 42 April 1889. Ter beurze verhandeld zaaigoed f5 de 'R duizend. Veel aanbod, weinig handel. de' Donderdag 18 April. Waarde, 12 uur, in het gemeentehuis, ■herstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 J April 1890, van aarde-, kram-, rijs- en steen- glooiïngwerken aan de waterkeering van 't 'waterschap. Aanwijzing Woensdag. Inl. rllir. J. Blok Sz. 20—26 April. R Kloelinge. 80 M3 onderhoudsgrint en 20 K.M3 jrintzand voor de gemeente Kloetinge. vaVoorwaarden ter lezing in de herberg bij Ak- f kenaar Levering vóór 15 Me; aan de haven et Goes. )(w' rjUe Vrijdag 3 Mei. Middelburg, half 2 op het raadhuis, ver bouwen en uitbreideg der gomeente-bewaar- school H 133 Heerenstraat Aanwijzing Za terdag 27 April 2 uur. üverziclit van Verkoopingen. Maandag 15 April. Hansweert, 10 uur aan den dijk door den burgemeester, lo. een scheepsmast 13 M., dik 1.06 en 0,5; 2o. een roeiboot 4 M. met 3 doggen en 2 riemen; 3o. 192 stuks Per- koenpalen. Woensdag 17 April. Wolfertsdijk, 10 uur bij de Groote door Not. Houwer, karos, eggen, 2 slepers, hand- rolblokken, sleepbord, kruiwagens, zwingen, ploegvoeten, houten rijven, vleeschblokken, dubbele ladder enz. Loopvarkens, meubelen. Baarland, 10 uur, gemeentehuis door Not. v. d. Kloes de hofstede „De Parelvisscherij" met bouw- en weilanden. Samen 43.35.43 H. en een aandeel in de ambachtsheerlijkheid 's Heer Abtskerke. Dijken en tiendrechten in 'sHeer Aiendskerke, 's Gravenpolder, Baar land, Hoedekenskerke. Inl. de Not. en Not Tak en Slegt. Waarde, 1 uur, bij Krynsen, door Not. Prins kabinet, tafels, klok. kachel, koper-, blik-, ijzer- en aardewerk, aardappels, goud, zilver, brandhout. Krabbendijke, door Not, Bresser, 11 uur bij Krijger, een woonhuis en erf, Noord schans, groot 1 Are, bij J. Mieras. Bergen op Zoom, in „de draak", 11 uur, verpachten 38 perceelen visscherij in Ooster- Schelde, Eendragt, Zandkreek. Renesse, 10 uur, voor de Oude, door Not. de Clercq, een hofstede met bosch, tuin, bouw en weiland. O isterland, 10 uur, by wed. Steur, door Not. v. d. Bent, beesten, landbouw- en melk- gereedschap, meubelen, mestput enz. Kloetinge, half 1 voor v. d. Bliek door Deurw. Hollmann, inboedel, waaronder ma honiehouten Kabinet. Timmermans- en Met selaarsgereedschap. Clizeorschaven. Donderdag 18 April. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door Not. Verhey, lo. een huis, stal en erf, Lazarijstraat O 33; 2o. huis en erf, Ververij straat N 142; 3o. pakhuis, Bellinkstr. G 29. Krabbendijke, 11 uur by Krijger, door Not. Mulock Houwer, het erfpachtsrecht van een heerenhuis, schuurtje en erf, Noord weg CIO 68 groot 2130 c.A. van T. Davidis. Ellewoutsdijk, 10 uur, bij v. d. Hage voor- Looy door Not. v. d. Kloes, lo. een huis, erf en tuin 329 c.A. op het dorp B 18. 2o. 1368 c.A. bouwland en zykantweg in Jan Voshoek. 3o. 787 c.A. dito er naast. 4o. 4110 c.A. dito in Comejanshoek. Vrijdag 19 April. lerseke, 11 uur door Bergers in den Buren- polder, banken, ziften, ijzeren pinnen, kalk bak, doptangen, roerhouw. en bij Harthoorn den puu en steiger 20.000 oesters le soort, 90.000 2e, 100.000 3e, afsteeksel 40.000 le, 60.000 2e, 80.000 3e soort, 40.000 oesters 3e, 80.000 4e, 100.000 5e, 200.000 afsteeksel van 2j. pannen. Inl. dhr. Pelle. lerseke, bij Harthoorn, door Not. Prins, 2 uur, 500,000 oesters, ook prima zaaigoed in een buitenput. O- en W. Souburg, by Matthysse 10 uur, door Not. Tak, 3melkkoeien, 1 varken, ploeg, 2 eggen, turk, 2 hittenkarren, handblok, stampbak, graanbak, snijbak, ladder, krui wagen, slede, zaadkast, watertobben, 700 per sen erwtenrijs, mestput, hooi, paardenwant, landbouw-, melkgereedschap, huisraad. Goes, 3 uur in de Prins v. oranje door Not. Houwer voor mej. en erven Rouw, pendules, regulateurs, kastklokken enz., wekkers, hor loges, zilveren knippen, bloedkoralen, gitten koralen, parelspelden, zilveren kettingen, sigarenpijpjes, broekknoopen, lepeltjes, goud en zilversmidsgereedschap, 6stoelen, 2 tafels, 2 kachels, spiegel, lamp, ledikant, bed. Kijk dag 11-2 uur. Zaterdag 20 April. Krabbendijke, bij Krijger 11 uur door Not. Prins lo. den opstal van een loods met stei ger op Roelofshoek en pacht recht op perceel 49f. 2o. 100.000 zaaioesters le, 2e en 3e soort. 3o. 50 2 M. oesterbakken. 4o. ijzeren pennen. Serooskerke, door Not. Tak 10 uur op Klein Zoetendale 2 Melkkoeien. 2 l'/.,j. vaarzen. 3 magere Varkens. 2 Kweekkalvers. 30 Kip pen en 1 Haan. Windmolen. 300 bos Tarwe- stroo. Landbouw- en Zoldergereedschap. Nieuw Varkenshok enz. Maandag 22 April. Biezelinge, door Korstanje Kast. Klok. Ta fels. Spiegels. Winkelopstand. Bascule. Ar beidersgereedschap enz. Inl. dhr. Pelle. lerseke, 11 uur door Bergers 3 Kasten. 3 Kachels. Tafels. Klokken. Stoelen. Tapijten. Spiegels, lampen. 2 steenen Varkensbakken. Hok met Hoenders enz. Inl. dhr. Pelle. Dinsdag 23 April. Aagtekerke, 10 uur op de hofstede van de Visser door Not. Tak, 3 merriepaarden 13, 15 en 3 jr. 1 vos Ruinpaard 23 jr, 4 Melkkoeien. 2 Kalfvaarzen3 W ei vaarzen en 1 Os. 8 Kweek kalvers. 3 Schapen. 10 Lammers. 2 Mestput- loopers. Karnhond en Hok. 30 Kippen en Haan. Tentwagen. 2 Ploegen. 5Eggen. Wind molen. Kiekenren enz. Tarwestroo. Witteboo- nenstroo. Bouw-, Melk-, Zoldergereedschap Huisraad. Karn. Roomtonnen. Bedden met toebehooren. Waschmachine enz. Goes, in het Slot Ostende door Not. Mu lock Houwer, 6 uur, 2 woonhuizen,schuur, loods, 194,60 A. hovcmering by de meestoof „De Zon" in 4 perceelen; een woonhuis en erf en tuin 25 A. 10 c.A. in 5 perceelen. Het erfpachtsrecht van 26 A. hoveniering naast de gasfabriek, en op 2 woonhuizen en erven. Cauipeusnienwland, bij J. Boot, 1 uur door Not. Huvers, een inboedel, bakkerij, winkel inventaris, turf, mutsaards, mest, hekken, kruiwagen, tobben, kisten enz. Glas- en Aardewerk. Woensdag 24 April. Tlissingeii, 7 uur in de Oude Vriendschap een huis en erf Breewaterstraat D 195. Krabbendijke, 11 uur, by Krijger door Not. Pilaar en De Vos, 3 huizen met erfpachts recht van den grond, Oostpolder by Mieras. Krniningen, 2 uur door Not. De Vos en Pilaar, by Verwer, een huis en erf 320 c.A. by Franse. St. Pliilipslaud, 10 uur, voor Dorst door Deurw. Franse, een boereninspan. Arnemuldeu, bij 't station op de hofstede „Hazenberg" van Boogaard door Not. Tak, 10 uur, 1 bruin mei riepaard 6, dito veulendra- gend 10 jr, 40 stuks echt Noord-Hollaudsch hoornvee, 3 melkschapen, 1 Fransch dito, 1 drachtige zeug, 80 kippen, 3 eenden, kaas- vaten, watervat, tobben, mutsaards, paarden want, huisraad enz. Kolijnsploat, door Not. Merens, 11 uur, voor de oestermaatschappy, kruiwagens, plan ken, gereedschap, woonhuis, keet, Loods enz. Heinkenszand, 10 uur bij v. d. Berge door Not. de Ronde Bresser lo. voor erven Boon man, woonhuis, stal en erf. Dagelijks te bezichtigen van 1 4 uur. 2o. een perceel bouwland Oude Kraaiertpolder, sectie A 31, groot 157 A. 3o. voor M. de Vroe een woonhuis en erf, 's Heerenhoek West- Kraaiertpolder A 404, groot 630 c.A. Bergen op Zoom, in „De Hollandsche Tuin" verpachting 221 perceelen der Iersche Oesterbank. Gravenpolder, door wed. Bakker, 10 u. den inspan, als 1 roodvos Merriepaard 13, 1 zwart dito 11 j. 1 Zweetvos 7 j. 1 öruin dito 2j. 1 zwart Ruinpaard 1 jr. 11 Melkkoeien. 1 jaarling Os. 3 Kalvers. 1 vet Varken. 3 Mest- putloopers. 60 Kippen. 3 Ganzen. 15 Eenden. 1 Wertel. 3 Kalkoenen en Haan. 1 Utrecht- sche Tentwagen. 2 Menwagens. Lemoenkar. Rolblok. Sleper. Eggen. Bascule enz. Bouw-, Melk- en Zoldergereedschappen. Inl. dhr. Pelle. Westkapelle, 1 uur in de Oranjeboom het voormalig armhuis met grond. Samen 555 c.A. Bezichtiging Zaterdag 9—12 uur. Donderdag 25 April. Krabbendijke, 4 uur bij Kryger door Not. Houwer woonhuis en schuur 12 A. Kruininge, by de Jongo door Not. Lansen Croin voor A- KoleMz. lo. woonhuis, schuur en erf 605 c.A. aan 't dorp. 2o. een dito 1540 c.A. 3o. woonhuis en erf 124 c.A. 4o. 3.64.20 H. bouwland en 3.65.50 H. weiland sectie C 144, 145, 148. B 147 en 155. Inl. dhr. Pelle. Heinkenszand, 11 uur by P. Ryk door Not. Mulock Houwer 185 A. tiendvry bouwl. in Baarsdorp, Oostweg. Heinkenszand, half 11 door Not. Bresser in de herb, bij v. d. Berge een woonhuis en erf te Heinkenszand, 170 c.A., bewoond door De Koeyer en Hoondert; en om half 1 aan het sterfhuis van Hoogerland, 2 veeren bedden met toebehooren, tafel, latafel, 6 stoelen, Koper-, Tin-, Glas- en Aardewerk, Arbeidersgereedschap enz. En om 3 uur by M Bek een Woonhuis en Erf aan de Steenenvaate, groot 240 c.A. bewoond door Joh. Hoogerhand. Vrijdag 26 April. O. Souburg, half 10 door Not. de Wolff, 1 zwart ruinpaard 13 jr., 2 1'/.jarige vaarzen, 4 loopvarkens, kippen en haan, barouchet, Utrechtsch wagentje, tuigkast en paarden tuig, stroo, mest, meubelen, porceiein, aarde-, koper-, ijzer- en blikwerk enz. lerseke, by Harthoorn 2 uur voor wed. v. Leeuwen een woon- en winkelhuis, erf en grond. 's Heer Arcndskerke, 10 uur bij en door v. Eijkeren, 1 veulendragend paard 14 jr., 1 bruin merriepaard 13. 1 bruin ruinpaard 10 jr8 kalf koeien, 4 baatgevende melk koeien, 4 tweejarige vaarzen, 6 eenjarige, 3 kalvers, menwagen, ploeg moesmolen Koebak enz. Grijpskerke; 10 uur op de hofstee van De Kam door Not. Tak 1 bruin Merriepaard met Veulen oud 17 jr. 1 dito oud 7j. 1 bruin Ruin paard 3 jr. 6 baatgevende Melkkoeien. 2 vette Vaarzen. 4 Weivaarzen. 6 jonge vaarzen. 6 Kweekkalvers. 3 vette Varkens enz. Bouw-, Melk-, Zoldergereedschap. Huisraad. Spiegel- bureau. enz. Zaterdag 27 April. Westkapelle. 11 uur door Not. Tak een herberg Zu'dstraat aldaar, bewoond door Huibregtse. Grijpskerke, door Not. Tak, de hofstede van wed. W. Bakker. Middelburg, ook Dinsdag, meubelen, Ba lans D 4. De vendumeester Hondius. Dinsdag 30 April. Aagtekerke, 10 uur op de hofstede van Cop- poolse door Not. Tak 1 zwart Merriepaard met Veulen 14 jr. 1 zwart ruinpaard 14. 1 bruin Ruin 7 j. 1 dito 2 j. 6 baatgevende Melk koeien. 1 Kalfvaars. 5 2'/ j. Ossen. 2 2jarige Vaarzen. 2 jarige Ossen 2 Melkschapen. 1 Weer. 4 Lammers. 2 Varkens. Ploeg. Veldgang. Sleepdeur. Kortmolen enz. Bouw-, Melkers- en Zoldergereedschap. Dinsdag 7 Mei. Grijpskerke, 10 uur, door Not. Tak, op de hofstede van wed. Bakker, den inspan. Goes, half 8 door not. Lansen Croin in het koffiiehuis van Warrens diens koffiehuis met vergunning groot 114 c. A. Inl. dhr. Pelle. Woensdag 15 Mei. Goes, herberginventaris en meubels. Inl. dhr. Pelle. Mei. Baarland, door dhr. Pelle een boereninspan. Nisse, do r Not. Paardekooper Overman de hofstede „Stoomgemaal." Haamstede. Bij de heden plaats gehad hebbende aanbesteding van de onderhouds werken aan den Burgh- en Westlandpolder was de laagste inschrijver de heer P. Vink ie Noordgouwe voor 19898. 0. en W. Souburg. Heden Vrijdag werd in «de Zwaan» door Not. Tak publiek ge veild een dubbel woonhuis met schuurtje en tuingrond op den Grooteri Abeele 725 c.A. en erfpachtsrecht op 75 c.A. tuingrond. Kooper den heer Polderman te Middelburg, voor f'1455 plus 13 p. Ct. voor onkosten. IERSEKE. Heden Vrijdag werd door Not. Mulock Houwer publiek geveild een woon huis, zijnde herberg, voor wed. Joh. Lamper. Kooper dhr. A. v. Maldegeni alhier voor f 1460 plus 12i/s p. Ct. Voorts een woonhuis voor M. Reyngoud in de Ke' khoekstraat. Hoogste bod f 450, op gehouden. Dezelfde notaris heeft verpacht 16 A. 10 cA. Bouwland in Molenpolder, voor Wed. v. Hoorn voor f 16,50 den hoop (voor 7 jaren) aan J Nolet Mz. te lerseke. IERSEKE. Heden Vrijdag werd door den heer Pelle publiek geveild 120.000 1 en 2 jarige oesters voor f5,50 per duizend. In gehouden. Door not. Prins zijn geveild 60,000 aangesldgeit pannen van 1887 voor f 19,50; onverkocht en 30.000 twijfelaars voor f 12 ingehouden. De ONTVANGER DER REGISTRATIE EN DOMEINEN te 6'oes zal s namiddags om 3 uur in het «Café Tivoli» te Goes liggende aan de Oosterse bel de ten noorden van den Spoor- wegdam met de taluds en bermen van de Spoorbaan, daaronder be grepen de geheele Spoonvegdam, alles gelegen onder Woensdrecht en Rilland-Bathzeer geschikt deels voor schapenweide en deels voor hooiland VOORTS: 3 p erceelen onder Hansweert, Laatst in pachtde Spoonvegdam hij A. Nijssen te Kapelle, en de 3 per ceelen te Hansweert bij nu wijlen J. F. Struylaard. Huurtijd voor de Schorren met dijken 7 jaren ingaande 25 De cember 1889 en voor de percee len onder Hansweert 4 jaren, in gaande dadelijk. De voorwaarden en perceelsbeschrijving liggen ter inzage ten kantore van Registra tie te Breda, Bergen op Zoom en Goes. Nadere inlichtingen geven de Hoofd opziener der Domeinen te Middelburg en de Ontvanger-Verpachter te Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1889 | | pagina 6