op Vrijdag 19 April 1889, Londerdag 25 April. WIJNEN EN LIKEUREN. Openbare Verknoping MEUBELEN, eenig HUISRAAD. ARGENTINA. BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIES 30jarige Echtvereeriging. PATRIMONIUM. Donderdag 18 April geen VERGADERING maar wel op Dinsdag 16 April 1889, Woensdag den 24 April 1889, OPENBAARVERKOOPEN: jes vinder was. Deze werd nu naar het bureau van politie gebracht, waar hij een tijd lang in arrest bleef. Daar hij deugde ljjke papieren bij zich had, son hij zich rechtvaardigen, maar het was laat in den avond geworden en de boot naar Harwich met ziju koffer was vertrokken. Of de pakjesdrager vervolgd wordt wegens afzetting en valsche beschuldiging wordt niet gemeld. Te Kralingen had een zandschipper een aardig buitenkansje.Terwijl hij den haak- boom ophaalde, waarmede hij zijn schuit voortduwde, zat een zalm zoo lanig daaraan vast, dat het hem gelukte dien op het droge te brengen. De zalm werd aan de markt aldaar verkocht voor f11. Onlangs stierf te Kooten (Achtkarspelen) een landbouwer, wiens hond zoo bedroefd was dat hij slechts met moeite van de lijkkist kon worden verwijderd en alle voedsel door hem werd geweigerd. Niets baatte om hem iets te doen eten en drinken. En dezer dagen is hij eindelijk van droefheid en honger gestorven. Wij zijn in de gelegenheid een geregeld verslag te geven van een der jongste reizen naar de Argentijnsche Republiek door tusschenkomst van een der Ierseksche land verhuizers A. NONNEKENS, aan wiens Journaal wij het volgende ontleenen 9 Januari, 's Morgens 7 uur land in 't gezicht en te 9 uur loopen wij de haven van Corunna binnen. Aangenaam voor de zeezieken Vertrekken om 3 uur namiddag. Nemen 50 Spanjaarden aan boord. Guiten gekomen sterke wind met hooge zee. De zeeziekte is weer in volle werking. 10 en 11 Jan. Mooi weer. Een der pas sagiers wordt als krankzinnig in't hospitaal opgenomen. 12 Jan. Mooi weer, 2 kinderen sterven: een Spanjaard oud 4 en een Hollander, oud 2 jaar. De lijkjes worden des avonds 11 uur over boord gezet. 13 Jan. Warm. Krijgen tegen den mid dag het eiland Los Palmos in 't gezicht en passeeren het ten 4 ure. 14 Jan. Beginnen met zonnetent over dek te spannen. Zeer warm. Veel zieke kinderen. 15. Jan. Mooi weer, fijne N. O. passaat; alle zeilen bij. 16 Jan. Weer als voren, zeer warm. 1 Komen des avonds 7 uur te St. Vincert, eiland St.. Anthouio, Portugeesch Kolen station. 17 Jan. Beginnen 's morgens met kolen in te nemenblijven daar den ganschen ]dag en vertrekken des avonds ten 6 ure. 18 Jan. Mooi weer. Een kind gestorven. Veel zieken, denkelijk van het gecondenseerde i water. 19 Jan. Goed weer; zeer warm. De meesten zijn verplicht aan dek te slapen. 20 Jan. De N. O. passaat begint te verslappen. Wij kunnen aan 't loopen der boot goed 1 bemerken, dat de kolen slecht zijn. 21 Jan. Mooi weer; zeer warm; geen wind. 22 Jan. Passeeren de linie 9 uur des Imorgens. Krijgen de Z. O. passaat. 23 Jan. Mooi weer. Een kind sterft. Passeeren ten 10 uur de Braziliaansche {strafkolonie St. Fernando met 2500 ge straften. 24 Jan Mooi weer. Tegen den avond buiig. Groote voorstelling van eenige Am- jsterdamsche «dames» die elkander uit maken, daarna «afdrogen.» 25 Jan. Mooi weer. Een kinJ sterft. I 26 Jan. Buiig weer. Sterke Z. O. passaat. 27 Jan. Zeer warm. Onmogeljjk be- aneden te blijven. 28 Jan. Als voren. Tegen den middag sterke N. wind. Een kind sterft. Een koe gestorven aan miltvuur. 29 Jan. Veel wind, die namiddag be- tdaart. Een kind geboren. Drie sterven. Ook mijn zoontje gaat zeer achteruitzeer zwak, niets eten en zware dyssenterie. 31 Jan. s Morgens 2 uur zwaar onweder met hagel en veel wind. Tegen den morgen mooi weer met sterke Westenwind. Dirk zichtbaar veel beter. Begint te eten. 1 Febr. Mooi stil weer. Tegen den cmiddag zagen wij land; ten 5 uur pas- iseerden wij Capo St. Maria, wij kregen iten 8 uur den loods aan boord voor Mon- tevideo. 2 Feb. Wij kregen 7 uur 's morgens Monte Video in 'tzicht; 9 uur vol ankers; ■bleven daar tot 2 uur onder quarantaine jn waren verplicht de Spanjaarden, die bij moesten ontschepen, weder terug te brengen naar Floruseiland, op 2 uur af stand der stad, waar zij 5 dagen in quaran- aine moesten blijven. Vertrokken 5 uur des avonds weder voor Montevideo. Anker laten vallen op een uur afstand der stad. 3 Febr. Lading lossen. Vertrokken des nachts 1 uur naar Buenos Ayres. 4 Febr. Veel schepen rond. Kwamen des middags 2 uur ter reede van Buenos Ayres. Vol anker op 2 uur afstand der stad; ten 5 uur een hevige pompere. Veel regen, wind en donder. Wjj teekenden des avonds onze quitantie voor de reis. 5 Febr. Gingen des morgens 9 uur van boord per stoomboot, en kwamen ten 11 uur aan de stad. Een aardige gedachte te komen in een nieuw vaderland. Wat wij ons hier van de toestanden moeten voor stellen, weten wij niet. Overal klagen en steunen, maar enfin wij zullen zien. Wij zijn hier in een zoogenaamd emigratie hotel. De naam hotel mag er echter wel af. Op dit oogenblik zijn er hier 2500 land verhuizers. Over Buenos Ayres wordt over het al gemeen gesproken als over een stad, die met elke Europeesehe stad kan wedijveren evenwel mist men er veel, dat door een Europeaan direct opgemerkt wordt. We! zijn de straten recht en breed, maar men moet oppassen, of men zou de beenen breken, daar de steenen verschrikkelijk ongelijk liggen. De huizen hebben allen platte daken, en missen geheel het vriende lijke onzer Hollandsche huizen. Bij mij is de stad erg tegengevallen. Er is veel werk; doch als men de taal niet machtig is, is het zeer moeilijk aan den slag te geraken. Vooral moet ik den menschen die hierheen komen, aanraden niet te veel van hun huisraad te verkoopen, zooals potten, pannen, emmers, enz. Dezelve zijn hier duur en somtijds nog moeilijk naar genoegen te krijgen. (Het vervolg van dit belangrijk schrijven, nemen wij D. V. Maandag op). Een snugger deserteur. Dit is zekere v. Geffen te Vianen waar hij woonde met zijn zoogenoemde vrouw en drie kinderen. Hij kon echter niet trouwen daar de vader van de «vrouw» toestemming weigerdewaarop hjj besloten had in plaats van den echtelijken staat den militairen stand in te treden. Hij had dan ook reed-- de verbintenis aangegaan en was in de kaze 'ne opgenomen, toen zijn meisje hem den vol genden Zondag in de kazerne kwam halen. Zij vioeg aan den sergeant of hij mee mocht, en de sergeant stond het toe, dewijl de man geen straf had en hij dus ook zonder verlof wel had kunnen meegaan. Maar nu meende het meisje dat haar minnaar voor goed mee mocht. De sergeant had het immers zelf gezegd. Ook had haar vader nu toestemming gegeven, dus konden zij trou wen. Zoo toog hij 's anderen daags weer op de gewone wijze aan zijn dageljjkschen arbeid. m was dan ook zeer verwonderd, toen Donderdags de veldwachter hem weer kwam halen voor de kazerne. Hij toog dan ook weer even gemoedelijk terug als hij gekomen was. In plaats van een echtaltaar wacht den «nuggeren man thans een cachotin plaats van een bruiloftsfeest een krijgsraad. Tengevolge van eene onvoorzichtigheid, bij het aansteken van een gaslek begaan, is te Savanah in Geogria (Vereenigde Staten), een hevige brand uitgebroken, waardoor ver scheidene gebouwen vernield zijn. De schade wordt op 1,500,000 dollars be groot. Uit San-Paolo, in Brazilië, komt het bericht van een ernstig oproer. Er zijn ongeveer vijftienduizend Italiaansche werk lieden opgestaan, die gebrek leden en thans hun toevlucht tot het plegen van geweld dadigheden hebben genomen. De gewapende macht moest tusschenbeide komen, waarvan het treurig gevolg was, dat verscheidene werklieden en ook eenige soldaten gedood werden. Prins Jéröme Bonaparte schijnt op zijn overzeesche tochten niet veel geluk te hebben. Naar gemeld wordt toch kwam de boot, de Princesse Josephine, waarmede hij uit Engeland terugkeerde, dezer dagen tijdens een hevige mist met een Noorweeg- sche visscherssloep in aanvaring. De laatste bekwam ernstige schade. De minister van Financiën in Bulgarije is een man die goud waard is. Hij is na melijk voornemens van Jamboli naar Boer- gas een spoorweg van 108 kilometer te doen aanleggen zonder daarvoor eene leening te stuiten. Hoe hij dat kunststuk zal verrich ten Doodeenvoudig; de baan zal gemaakt worden door soldaten, terwijl de bewoners der streek tot de levering van dwarsliggers gedwongen zullen worden. Of deze laatsten echter den minister een verlicht man zullen vinden, is een zaak, die met het volste recht betwijfeld mag worden. Zestien landverhuizers van het stoom schip Noordland te Southampton binnen komende zijn 8 April van 't schip gevlucht, na een worsteling, met enkelen der be manning, die hun het heengaan wilden beletten. De behandeling aan boord was naar zij zeiden niet netjes, er was gebrek aan toezicht en reddingsmiddelen. Een en ander veroorzaakte een aanvaring, waarbij liet schip veel averij bekwam. Daarop had den zij besloten te vluchten. Yan 10 - 13 April '89 GOES. Ondertrouwd: JohannesFranciscus Stokman 24 j. jm. met Anthonetta Agnes Gelok 22 j. jd. OverledenJan Cornelisse 54 j. man van Neeltje Cornelis Johannes Dekker 79 j. weduwnaar van Maatje Zandee. GRIJPSKERKE, in de maand Maart '89 Gehuwd: J. C. Aarnoutse jm. 30 j. met L. Kleinepier jd. 27 j. A. Kleinepier weduw naar 64 j. met L. J. van Sluis weO uwe 64 j. BevallenL. de Kam geb. Wisse d. F. Dingemanse geb. Sturm d. S. Brouwer geb. Maljaars d. OverledenK. Dingemanse d. 4 dagen Yan 11 en 12 April 1889 MIDDELBURG. OndertrouwdH. F van Maaren jm. 28 j. met J. Cornelisse wed 45 j. I. Klujjfhout jm. 29 j. met A' van de Gehucht® jm. 22 j. Getrouwd: P. Besuyen jm. 29 j. met J' Klaasse jd. 27 j. J. Lefevre jm. 23 j' met J. Schout jd. 19 j. BevallenK. van de "Weghe geb. Pol- vliet z., A. M. Frederiks geb. Deïst z. Overleden: J. Rood 52 j. man van M- Walrave. A. E. N. Adriianse 17 m. z. Middelburg 11 April '89. De aanbiedingen waren ruim voldoende voor de beperkte vraag; om grif te ver koopen zou men zich een prijsverlaging moeten getroosten waartoe men niet ge negen was. Er is betaald voor Tarwe, puike f 6.75 a f 6.85, mindere f 6.25 a f 650. Rogge f5,50. Wintergerst f 4.50. Zomer - gerst f 4.25. Haver f 3 50. Paarde- en Platteboonen f 6 a f 6.25. Bruineboonen f 10 af 13. Witte boonen f 7 a f9. Groene Kook- erwten f 8.50 a f 8.75. Mestingerwten f 7. Zomerzaad f 12. Versche Boter f 1.— a f 1.04 per Kilo. Eie ren f2.80 per 100 stuks. ZIERIKZEE, 11 April 1883. Boter, Hoogste koers 61, laagste krers 57V2cenf per 5 ons. Kipeieren hoogste koers f 0,771/2 laagste koers f 0,72 per 25 s.uks. Eend eieren f 0,75, f 0,80 en 90 cent VLISSINGEN, 12 April 1859. Boter f 1,16 a f 1,20 de Kilo. Eieren, f3,00 a f3,10 de 104 stuks. herdenken onze gïüefde 'I' Heden Ouders STOFFEL VAN DE PLASSCHE j en ADRIAN A KRUIJS VOORBiRGEN hunne Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinleren. Kloetinge13 i ,g9 Goes, innwinncü Na eene langdurige ongesteldheid overleed hedenmorgen zaclt en kalm onze hooggeachte vader, behuwd- en grootvader de heer JOHANNES DEbKER Leuniszoon, in den ouderdom van ruin 79 jaren. Nameis de familie, L. DEKKER Johsz. Goes, 42 April 4889 Voor de vele blijkm van deelneming, ontvangen gedurende de ziekte en het over laden van onzen gebeden Zoon en Broeder MARINUS f AN DUKE, betuigen wij onzen hartelijken dank. Mede name-s onze kinderen en bhuwdkinderen. J. iAN DIJKE. P. VAN DIJKE—Hector. wilhelminadcftp, 12 April 1889. Hartelijk rank voor de vele, door mij* zeer gewaadeerde en innige belang stelling, mij op den 10 dezer van hier en elders betoond. P. VISSER Pi. Serooskerke (W.) BELLINKSTRAAT, MIDDELBURG. Behangselpapier vanaf 10 ct. de rol, In sectenpoeder en Spuitjes tot dooding van wandgedierte, deugdzaam Borstelwerk, Sponzen en Zeemen, groote Dweilen 126 ct. Nieuwe Krenten en Rozijnen 15, puike Java-koffie 676, grove Rijst 7, beste Stroop 8, Zeep 14, Soda 3, Stijfsel 11 ct. per 5 ons, beste Gort 10 ct. de kop. Nieuwe Scharren, ir ooi en goedkoop. Middelburg. Het Br stuur. Anijs per fle-ch 55, Roode 55, Curagao 65, Frambozen 65, Bruids- tranen 65, Citroenlikeur 3X 65, Persico 60, Liefde 65, Roode Wijn 70, Tafelwijn 80, Witte dito 80 centbij twaalf flesschen is de prijs aanmerkelijk lager. Genever 60, Brande wijn 75 cent per flesch, bij L. J. P. MAAS, Middelburg. 's namiddags ten 2 ure, in plaats van te G o e s in «de Prins van Oranje,» ten verzoeke van de weduwe en erven A. Rouw, ten overstaan van notaris MULOCK HOU WER. van Pendules, Regulateurs, Kastklok- ken, staande en andere Klokjes, Wekkers, zilveren Horloges, gouden Parures, dito Bijbelknipjes, do. Rin gen, Cantille, Spelden, zilveren Knip jes, Bloedkoralen, gitten Kralen, Pa- relspelden, zilveren Kettingen, do. Sigarenpijpjes, Bijbelhaken, Beurs- knipjes, Broekstukken, Broekknoo- pen, Lepeltjes, enz. enz. alles nieuw. Voorts: Goud- en Zilversmidgereedschap, Draadmolen en eenige als 6 Stoelen, 2 Tafels, 2 Kachels, Spiegels, Pletmolen, Lamp, Ledikant, Bed, enz. enz. Kijkdag 19 April van 11 tot 2 uren. De Notaris A. M. TAK, zal op des voormiddags te 10 uren, op de hofstede «HAZENBERG», ten ver zoeke van den Eerz. A. BOOGERT, op de door hem bewoonde hofstede in de ge meente Arnemuiden, op eenen afstand van vijf minuten van het Station, in het 1 bruin Merriepaard oud 6 jaren, 1 bruin Veulendra- gend paard oud 10 jaren. 40 stuksecht Noord-Hollandsch HOORNVEE als: 12 extra baatgevende Melkkoeien, 5 Kalfdragende Vaarzen, 5 tweejarige Vaar zen, 4 anderhalfjarige Vaarzen, 2 jari ge Vaarzen, 1 drie-jarige Springstier, 1 tweejarige Springstier, 1 jarige Stier, 2 vette Ossen en 7 Kweek- kalvers. Voorts 3 Melksehapen, waaronder 1 Friesch Melkschaap, '1 dito Ram, 1 drachtige Zeug. 50 Kippen, en Eenden, Hollandsche Kaasvaten, 1 Molbord, Watervat, Tobben, 2 Wa terbakken, eene partij wilgen-, door nen- en esschen Mutsaaids, Paar- denwant, benevens 0p de hofstede zal geene gelegenheid zijn tot stalling.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1889 | | pagina 2