1 DE AFBRAAK BOERENINSPAN, eene partij HUISRAAD, AANBESTEDING AFLOOP VERKOOP1NGEN enz. Overzicht van Verkoopingen. BURGERLIJKE STAM). MARKTBERICHTËiY. ADVERTENTIES. i I i i 1 I i I Vrijdag I Maart 1889, eenig HUISRAAD, Openbare Verkooping. op Woensdag 6 Maart 1889, EEN KAPITALEN Op Woensdag 13 Maart 1889, Het herbouwen van de doo brand vernielde WOOiY HUIS en GRAANSCHUUI op zijne Hofstede te iNissc in hun belang worden uitgenoodigd, België niet te verlaten, alvorens zij van officieele zijde de noodige inlichtingen hebben inge wonnen. Op Haïti heeft opnieuw een gevecht plaats gehad tusschen de aanhangers der beide pretendenten, die elkaar den presi dentszetel betwisten. Het leger van generaal Hippolyte werd geheel verslagen300 zjjner mannen verloren het leven. Het gerucht loopt, dat generaal Hippolyte vermoord is door een aanhanger van generaal Légitime, die daarvoor 400 pond sterling zou ontvangen hebben. Door den Volksraad van Oranje-Vrij staat is besloten, onmiddelijk te beginnen met den aanleg van een spoorweg van Grootrivier (Oranje rivier) naar Vaalrivier, dus dwars door de grootste lengte van den Vrijstaat, in aansluiting met het Kaapsche spoorwegnet. In Californië, nabij Delano, is een tram door 5 man, met revolvers gewapend, aan gevallen. Twee reizigers werden gewond, waarvan één doodelijk, terwijl een derde oogenblikkelijk doodgeschoten werd. Door hier en daar patronen onder de wagens te laten ontploffen, wisten de roovers de rei zigers zoo te verschrikken, dat zjj de por tieren openden en zich lieten berooven. Het bedrag dat gestolen is, is nog onbekend. Amerikaansche bladen verhalen van een rjjken krantenjongenMozes] Jacobs, te Des Moines (Jowa). Hij is achttien jaren oud, verkoopt sinds twaalf jaren couranten) op straat en heeft zich daarbij een kapitaal van 4000 dollars (f 10,000) vergaard, dat hij in grondeigendommen heeft belegd. Op het groote postkantoor te Char- tres aan de Eure had onlangs een hevige ontploffing plaats door een lek in een gasbuis. De ontploffing had 'plaats des morgens te half tien in de voor de postbeambten bestemde zaal. De vloer werd opgelicht, zoodat stukken in de zoldering drongen, en al het materieel werd vernield. Stukken glas van de vensters werden een eind weegs weggeslingerd. De zestien aanwezige beamb ten werden allen min of meer aan de voe ten en beenen gekwetstvier hunner vrij ernstig, ofsehoon naar het schijnt niet doo delijk. De schok was zoo hevig, dat de vrouw en een dienstbode van een der beambten op de eerste verdieping met ^verscheidene meubels omver werden gewor pen. Een begin van brand is spoedig ge- bluscht en te half twee was de geregelde dienst in een lokaal van het telegraafbureau hervat. Het bureau van inlichting van land verhuizers te Londen maakt op grond van eene mededeeling van den Britschen consul in Transvaal bekend, dat te Pretoria en te Johannesburg een goed vooruitzicht van werk is voor ongeveer 600 werklieden, vooral metselaars en timmerlieden. Het zou echter geraden zijn, dat niet zoovelen tegelijk daar aankwamen. Ook naar vrouwelijke dienst boden was groote vraag. Thans wordt het officieel bevestigd, dat keizerin Frederik het legaat van de onlangs overleden hertogin De Gailliera, groot 10,000,000 francs aanvaard heeft en b(jna geheel aan liefdadige doeleinden beste den zal. De deputatie uit de werkstakers van Quenast, in Belgie, is eergisteren door den minister Beernaert ontvangen. De werk lieden legden hunne grieven bloot, maar ontvingen ten antwoord, dat de minister niets aan den toestand kon veranderen. Hij kon hun slechts den raad geven, het werk weder te hervatten en binnen de per ken van de wet te bly ven hjj zou dan zijn best doen, dat een zeventiental werklieden die door het bestuur der steengroeven ont slagen waren, omdat zjj een vereeniging tot wederzijdsch hulpbetoon hadden opgericht, weder wordt aangenomen. In de straten der Engelsche hoofdstad zijn dezer dagen proeven genomen met een electrischen omnibus. Een groote menigte had zich verzameld en volgde met belang stelling den geheimzinniger! rit van het vreemdsoortige voertuig, dat intusschen zeer voldeed, en zich met het grootste gemak zelfs door de drukste buurten bewoog, zon der ongelukken te veroorzaken. De omnibus, die door den fabrikant aan de hoofdstad ten geschenke is gegeven, on derscheidt zich door eene zeer doelmatige inrichting. Men heeft geen last van ratelende wielen of hoefgetrappel van de paarden, en zit binnen zoo gemakkelijk als in zijn huis kamer. Toen de rit afgeloopen en de bus op stal was gezet, bleek opnieuw het voor treffelijke van dit vervoermiddel. Hooi, stroo of haver heeft het niet noodig. Het hindert niemand, slaat niet met de achterpooten,. bijt zijn krib niet stuk en behoeft niet geboend, geroskamd of opgetuigd te wor den. Het eenige wat het noodig heeft, is electriciteit. Het is onovertrefbaar en verdient de hoogste waardeering van allen, als het middel van vervoer voor de toekomst. LAATSTE BERICHTEN. Middelburg. De gemeenteraad zal Zater dag te 1 uur het verzoek der firma Kake- beeke te Goes bespreken. Benoemd te St. Laurens tot hoofd der school de heer P. de Hullu te Goes met vier stemmen tegen drie op dhr- O. Hack te Middelburg. Door den notaris de "Wolff is Maandag avond te Vlissingen in de Oude Vriendschap verkochteen pakhuis aan de Kolvenierstraat E 62, groot 62 c.A. aldaar. Kooper werd de heer A. van der Harst voor f690. Vrijdag 1 Maart. Kloetinge, bij Akkenaar, 2 uur. voor erven Eehr, lo. winkelhuis, erf en vergunning- 2o. tuin 475 c.A. achterweg 3o. een gebouw aldaar. 4o. erfpachtsrecht van 1986 c.A. bosch „het Schuttersdoelhof.ini. not. Pilaar en de Vos. Ierseke, hij Nieuwenhuijze, op de Schotte, 10 uur, door Not. Prins, huisraad als eiken houten kabinet, tafels, stoelen, veeren bed- 2 kachels, 1 varken, beestenpeen, koper, blik-, tin- en ijzerwerk. Kortgene, door Not. Boelof bij Pieter Ver burg, een boereninspan, als: 13paarden, 21 stuks hoornvee, 4 loopvarkens, 2 karnhonden pluimgedierte, riemwagen, menwagens, huis raad enz. Schore, half 11, voor Van Hootegem, door Not. Gallis Merens, 2 paarden, 8 stuks rund vee, 6 loop- en 15 kleiuere varkens, hooi stroo, brandhout enz. Zaterdag 2 Maart. N.- en St. Joosland, in de Roode Leeuw, 11 urr, een huis, molendijk, A 150, groot 14 c.A. Een huis en erf er naast A151 groot 189 c.A. Wemeldingen, half 1 aan een koetshuis, door Not. Gallis Merens 2 paarden, 2 barou chetten, 1 tentwagen, klaverkar, kruiwagen, snijmachine, 2 éenpaards-en een 2paardstuig, harnas, stal- en zoldergereedschap, hoenders, hooi, stroo enz. Cortgene, door deurw. Gelner, 1 uur bij Platschorre, meubelen. Maandag 4 Maart. Hansweerd, bij Struijlaard, door Notaris Prins, 11 uur, huisraad, inboedel, kruide- denierswaren, sigaren, 60 H.L. steenkolen, touwwerk, hooi, mest, 2 schuren en 1 varkenshok. Donderdag 14 Maart. Kwadendamme, 10 uur voor de Jonge aan het Lange Weegje door Not. Mulock Houwer planken,als: mestplanken, dorschvloerdelen, damhekken, windmolen, boomgaardladders, 2 kruiwagens, musterds, beestenpeen, huis raad, 2 geiten, 12 loopvarkens. Van 25 27 Februari '89. GOES. Geboren Catharina Elizabeth d. v. Johannes Josephus Brusket en Catharina Dirkse Jacobus d. v. David van Buijsse en Tannetje Smallegange Cornelia Blazina d. v. Pieter Schrijver en Adriana Remijn Pingeman en Johannes tweelingen zonen van Adriaan Jacob Hendrikse en Johanna van de Velde. MIDDELBURG. BevallenP. Suurland geb. Knuist z. N. M. van der Weele geb. Geelkerken z. - J. E. Lameijn geb. Hooftman z. S. C. Dekker geb. Remeus z, Overleden M. M. Nellen 54 j., vrouw W. L. Merk. AAABESTED1AG Vrijdag 1 Maart. Arnemniden, 140 M3. onderhoudsgrint vrij op den wal. Vrijdag 8 Maart. Waarde, 2 uur bij Moelker door kerkvoog den het vernieuwen van het dak der kerk bénevens het restaureeren der muren en ver dere werken. Aanwijzing 8 Maart te 10 uur. Inl. dhr Le Clercq. GOES, 26 Febr. 1889. Bij ruimen aanvoer van Granen werd Tarwe en Gerst in de beide soorten 10 a 15 cents lager verkocht; Paarden- enPlatteboo- nen zijn 20 cents hooger te notéeren; overige artikelen onveranderd. Oude Tarwe f8.— a f8,30. Nieuwe Tarwe f 6,25 a f 6,50. Rogge f 5,00 a f 5.10. Win- tergerst f 4,50 a f 4,75. Zomergerst f 4,00 a f 4,40. Haver f 2,00 a f 2,75. Bruine Boonen f8,— a f 11,50. Paardenboonen f5,50 a f 5.80. Zomerkoolzaad f 0,00 a f 0,00. Groene Erwten f 7.00 a f8,25. Versche Boter f0,50 a f 0,60. Eieren f 0,75 af 0,80. VLISSINGEN, 26 Februari 1889. Boter f 1,15 a f 1,25 de Kilo. Eieren f3,40 af4,—de 104 stuks. OOSTBURG, 27 Febr. 1889. Oude Tarwe f0,— a f0,—Nieuwe Tarwe f6,20 a f7,00. Rogge 5,- a f5,30. N. Winter Gerst f 5,00 a f5,25. Zomergerst f 4,00 a f 4,50. Haver per 100 Kilo f 5.50 f6,25. Kookerwten f 0,00 a f 0,00. Erwten f0 a f 0.00. Paardenboonen f 5,25 a f 6,00. Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Boter f 0,50 per V« kilo. Eieren f 0,77y2 per 26 stuks. Rotterdam, 25 Febr. Binnenl. Granen. TARWE. Zeeuwsche Jarige en nieuwe ging tot onveranderde prijzen langzaam van de band. Geringe soort nieuwe was echter moeilijk te plaatsen. Jarige de puike f 9 a f9.30, goede en middelbare f8.25 a 8.75. Nieuwe, de beste f7 a f7.30, goede f6.10 a f6.80, mindere f5.50 a f6. Canada onveran derd, f 5.40 a f 5.80. ROGGE flauw en 10 cents lager. De beste f5.20 a f5.40, goede en mindere f 4.50 a f 5. GERST weinig vraag, flauw. Winter-, met meer aanbod dan vraag 10 cents lager f4.25 a f 4.90. Zomer- trok weinig aandacht en moest om te verkoopen 20 cents lager wor den afgegeven f 4.10 a f 4.80. Chevalier moei lijk te verkoopen en 10 cent lager f5.25 a 5.50. HAVER onveranderd f 2 a f 3.30 naar qual. PAARDENBOONEN konden vorige prij zen opbrengen f 5 a f 6. BRUINE BOONEN iets meer gevraagd en tot vorigen koers te verkoopen. De beste soorten f 12.50 a f 13,50, mindere kwal. f10 af 12. WITTE BOONEN blijven steeds weinig gezocht. Droge blanke soort, die echter wei nig voorkomt, kon van f 11 tot f 11.75 opbren gen, mindere soort moest om te verkoopen echter belangrijk lager afgegeven worden. Mindere soort ven f 7 tot f 10. KOOKERWTEN waren tot vorige prijzen wel zoo begeerd en van f 7.50 tot f 8.25 ge makkelijk te plaatsen. KANARIEZAAD flauw met weinig vraag. Het beste f8.25 a f 8.50. VLAS. Op het land gedurende de week was de vraag vrij algemeen, en konden de betere soorten volle vorige prijzen bedingen, terwijl afwijkende iets lager werden afgege ven. Heden ter markt bedroeg de aanvoer 28000 steen Hollandsch en 6000 Zeeuwsch, hoofdzakelijk bestaande uit afwijkende en mindere soorten die, alhoewel langzaam toch grootendeels tot onveranderde prijzen koopers vonden. LIJNZAAD. Kleine aanvoer, weinig kooplust. MEEL. De week verliep in vaste stemming. Op de iets verhoogde limiten ging weinig om Hoog prima kwaliteiten en Pesther meel van het vorige gewas werden tot vorige prij zen genomen. Heden was de markt zeer vast; en werd voor gewilde merken meer besteed. Noteeringen onveranderd. Van de Makelaars Overgaanw en de Blaauw te Rotterdam. MEEKRAP. De toestand blijft geheel dezelfde. Ook heden werd ruim aangeboden, sommige partijen tot iets lager prijs, doch de kooplust was gering. Goede onber. f 17. Mooie onber. f \TU- Zeeuwsche Eieren f3,80 a f4,— de 100 stuks. Zoetemelksche kaas f22,— a f 00,00 per 50 kilo. Boter f74, f 70, f 66. Per '/a kilo 60 a 75. Zeeuwsche Ajuin, marktgoed zeer gering, prijs f0,50 a f 1.00 per 50 kilo naar kwal. Rotterdam, 26 Februari. Op de veemarkt waren heden aangevoerd: 1877 runderen, 233 vette, 203 nuchtere kalveren, 53 schapen, 517 varkens, 30 biggen. De prijzen waren als volgtrunderen le qual. 64 c., 2e qual. 60 c., 3e qual. 56 c. kalveren le qual. 105 c., 2e qual. 95 a 00 c. schapen le qual. 65 c., 2e qual. 55 c., 3e qual. c., alles per kilo varkens le qual. 27, 2e qual. 26, 3e qual. 24 c. per Va kilo. fi Op Zondag 3 Maart a. hopen onze ge il liefde ouders M. STEVENSE en M. VAN KOEVERINGÉ hun 25jarige Echtvereeniging te her denken. Hunne dankbare Kinderen. Schore, Februari '89. De verkooping der VASTE GOE DEREN, nagelaten door den heer J. K. Fehr, zal in plaats van WOENSDAG 27 FEBRUARI plaats hebben des namiddags te 2 uren, terwijl vooraf te en uur, aan het sterf huis zal verkocht worden waaronder eikenhouten Kabinet, Pi- anoKastklokLadetafel, Fauteuil, Bed met toebehooren, Ko per-, Tin-, Blik-, Glas- en Aardewerk. Informatiën bij Notarissen DE VOS te Middelburg en PILAAR te Goes. De Notaris A. M. TAK, zal op voormiddags te 10 ure te Domburg, in het OPENBAAR VERKOOPEN: van het Badpaviljoen op het duin bestaande in: Ramen, Deuren, Greinen Vloerdeelen, Zol. derdeelen, Dakdeelen, Schotdeelen, Rib ben, Balken, Kozijnen van Ramen en Deuren, Latten, Steen, enz. De Notaris J. M. PILAAR zal des morgens te 9 uren, in de gemeente: Wolfertsdijkin den Heerenpolder, op de hofstede bewoond door den eerz. A. Ver- schuure, voor den heer W. F. K. Lens-1 hoek; verkoopen: bestaande o. a. in 8 Werkpaarden van 4 tot' 12 jaar, 2 jonge Paarden, 15 Melkkoeien, 7 Vaarzen van 1 tot Trof ons den 4den Januari het ver lies onzer moeder, heden werden wij tot onze diepe droefheid op nieuw getroffen door het plotseling overlijden van onzen ge liefden vader, behuwd- en grootvader P. DE VISSER, in den ouderdom van 62 jaren. Allen die den overledene hebben gekend, kunnen ons verlies beseffen. Vit aller naam, J. DE VISSER. Aagtekerke, 27 Februari 1889. 3 jaar, 2 éénjarige Ossen, 9< Kalveren, 3 Zeugen met Biggen, 2 Loopvarkens, 70 Kippen. Voorts: 1 Amer. Dorschmachine met daarbij behoorende eenpaardstree, 1 Kap- wagen, 4 Menwagens, 1 Karos, I nieuwen Deereploeg, 2 Waleploegen. 4 Zeeuwsche Ploegen, 7 Eggen it, soort, 2 Rolblokken, Molbord, Stroo mden, Moesmolen, Sleper, Rolsleper 2 Sleepborden, Bascule met Ge-" wichten. 2 Gecselsteenen met Paard Slijpsteen met Bak, Kruiwagen, Koe- bak met Goot en verdere Landbouw-, Melk- en Stalgereedschappen, Wa' gen- en Ploegharnas, Mutsaard, eent groote partij Mangels, Kant-, Wei en Klaver hooi, Zet- en Eetaardap- pelen, en bestaande o. a. in 1 Kachel, Tafel, Stoelen, Bedden enz Met den verkoop van het BEESTIAA1 zal worden aangevangen om 1 uur en me dien van MANGELS en HOOI om 12Vs uui SUF" °P deze hofstede, alsmede op di hofstede Oost-Nieuwland, bestaa geene gelegenheid om te stallen1 des namiddags ten 2 ure, in de dorpsher berg van den heer O. DE BLAAIJ te Ni-se zal de WelEd. heer C. VAN BOVEN t' Nieuwer-Amstel, publiek aanbesteden Waarvan aanwijzing in loco ze plaats hebben op den Oen en 13 Maar a. s., voormiddags ten 11 ure. Bestek en teekening liggen van af 3 Maai ter inzage in bovengenoemde herberg, te: wijl nadere inlichtingen worden gegeve door den Architect A. LE CLERCQ i Kruiningen,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1889 | | pagina 3