Schoenmakersknecht, Openbare Verkooping. Openbare Verkooring. Overzicht van Verknopingen. AFLOOP VERKOOPINGEN enz. BURGERLIJKE STA AID. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIES. op Woensdag 20 Februari 1889 op Dinsdag 5 Maart 1889, te brengen. De naam van den redder is on bekend. Op den Prins Hendrikspoorweg in Luxemburg zijn twee treinen eergisteren met elkander in botsing gekomen en grooten- deels vernield 30 personen werden daarbij gewond, sommigen zeer gevaarlijk. De Prov. Gron. Crt. deelt het vol gende mede, dat in een onzer steden moet gebeurd zijn, toen de telefoon pas in ge bruik was. De lieer X. had een telefoon doen aanleggen tusschen zijn huis en zijn kantoor. Op zekeren dag op het kantoor zijnde, werd hij door zijn toestel opgescheld. Oogenblikkelijk was hij aan de telefoon, en hoorde een mansstem«Ik ben A. de beruchte inbreker. Ik en twee mijner vrienden zijn uw huis binnengedrongen. De meiden en uw vrouw hebben wij ge bonden, zij liggen met een prop in hun mond, en overal in het huis hebben wjj in petroleum gedrenkte lappen neergelegd, die wij maar hebben aan te steken. Ik zal u iemand zendengeef hem dadelijk f10 duizend mede.» Kort daarop kwam een net gekleed jongmensch op het kantoor. Den heer X schoot niets anders over dan hem uit te betalen. Hij sloot daarop zijn |kantoor en snelde naar huis. «Wat moet gij niet hebben uitgestaan zeide hij tot zijn vrouwtje. «Wat uitgestaan vraagde zij verwonderd. «En heeft hij u en de meid gebonden en u een prop in den mond gestoken «Maar man, gij spreekt wartaal.» «Is er dan niet iemand aan de telefoon geweest?» «,Ta zeker» antwoordde de vrouw een net gekleed jongmensch kwam hier. Hij zei dat hij een vriend van u was, van de Beurs, en vroeg of hij even van de telefoon gebrnik mocht m aken om u iets te zeggen. Hij gebruikte de telefoon maar een paar minuten en kwam mij toen in de zaal bedanken, waarbij hij nog de opmerking maakte dat zoo'n telefoon in zaken toch erg gemakkelijk was.» «Is dat alles vroeg X. Hij stopte jou en de meiden dus geen propj ln den mond Hij was alleen en hij gebruikte volstrekt geen geweld «Volstrekt niethij was zeer beleefd.» «O ezei, die ik was», riep hij uit, ik ga dadelijk naar de politie. Hij deed het dan ook maar het heeft de politie nooit mogen gelukken den slimmen slechten dief machtig te worden. De heer Lodger, het kleine kind be wonderend «En kan hij al praten, vrouwtje?» Verrukte moeder: «Neen, dat nog niet: maar hij is knap, hjj begrijpt en verstaat alles; niet waar mijn hondebeestje, mijn dideldom-dijne, mijn diedelfidel-dom datje?» De heer Lodger «Verstaat hij dat alle maal Verrukte moeder: «O zeker, zeker.» «De heer Lodger: «Ja, dan is het een verwonderlijk knap kind.» Josef Reitsch, een Duitscher, die we gens moord op zijn vrouw te New-York ter dood veroordeeld werd is de eerste die door middel van electriciteit is geëxecuteerd. Hij werd op een stoel vangebonden met een metalen keten om den hals en een kogel op 't hoofd, die met den electrischen stroom in verbinding gebracht, hem als door den bliksem getroffen, plotseling doodde. Bij ope ning van 't lijk bevond men dat de herse nen vol bloed waren, maar overigens had 't lijk uiterlijk noch innerlijk geleden. Den 15n Januari stierf in een dorp op het eiland Tinos, in Griekenland, een man in den ouderdom van 110 jaren, terwijl op denzelfden dag zijne vrouw overleed, die den leeftijd van 106 jaren had bereikt. Het paar was 87 jaren gehuwd geweest. Een nog hoogeren leeftijd heeft eene vrouw I in Magnetia, Diamanto geheeten. Zij is 120 jaar oud en nog zoo kras, dat zij eiken morgen in het bosch gaat om droog hout te zamelen, dat zij op den rug naar hare woning draagt. In Frankrijk is het spoorwegverkeer op verscheidene lijnen zeer belemmerd of geheel gestremdte Duinkerken woei Don derdag een sneeuwstorm. In het Noorden van Spanje wijst de thermometer hier en daar op 14 graden onder nulde wegen zijn versperd en in het gebergte ligt de sneeuw drie tot vier meter hoog. Het Engelsche schip «Stephen» raakte, van Calcutta komend, bij Fernambuco door een ontploffing van een lading salpeter in brand en werd geheel vernield. De beman ning moest op sloepen de wijk nemen en leed drie dagen lang gebrekzij werd toen opgenomen door een schip, dat van Cardiff kwam. 8 mannen verdronken, een kwam in de vlammen om. Twee groote mannen. Toen eenige jaren geleden in een Duitsch provinciestadje bij gelegenheid van het Sedan-feest een algemecne illuminatie was bevolen, had een barbier het navolgend transparant "boven zijn deur aangebracht: „Moltke en ik zijn te Paschim geboren; „De Duitschers heb ik en hij heett de Fran- schen geschoren." Door twee Mexicanen is een vernuftig toestel uitgedacht, dat menige ramp op zee zal kunnen voorkomen. Het dient om de bemanning van een schip te waarschuwen, wanneer dit zich in ondiep vaarwater be vindt, en bestaat uit een metalen cylinder, waarin eene half met kwik gevulde glazen buis besloten is. In het binnenste van de beide uiteinden der glazen buis komen ge- leiddraden uit, welke door een kabel in verbinding staan met eene batterij en eene electrische schel op het schip. Zoolang nu de metalen cylinder onder het schip verticaal hangt, vult het kwik slechts de onderste helft van de glazen buis, en is dit alleen met den ondersten geleiddraad in verbinding. Zoodra echter de metalen buis op eene on diepte stoot, neemt zjj een schuinen stand aan. Te Amoy, in China, is thans door dr. Otte, die ook eenigen tijd in ons land tot voltooiing van zijne studiën ir. de me dicijnen heeft doorgebracht, met den bouw van een Neerbosch hospitaal reeds een aan vang gemaakt. De kosten worden uit giften bestreden, die in ons land voor dat doel worden bij eengebracht. Zekere Rudolf Heinich Francke te Berlijn vierde eergisteren zijn vijftigjarig jubileum als zakkenrollerGp dien dag toch was het juist vijftig jaar geleden, dat hij wegens die hebbelijkheid voor het eerst veroordeeld werd. Sedert is hij zoo dikwijls wegens hetzelfde misdrijf gevonnisd, dat hij ruim dertig jaar in de gevangenis heeft doorgebracht. De man vierde overigens zijn jnbileum op een hem waardige wijze, onder een veroordeeling namelijk tot vijf jaar gevan genisstraf voor vijf nieuwe gevallen van ZAkkenrollerij. Te Christchurch Head is een oester opgevischt die 3V2 pond woog, 7 duim lang en breed was en 16 duim in omtrek. Een ontzettende gebeurtenis bracht onlangs de bewoners van het dorp Wilnis in rep en mer. In het huisgezin van Sslijter en win kelier in de kom van hel dorp, bestaande uit den vader, oud 80, de moeder, oud 68, één zoon van 36 en twee dochters van 28 en 23 jaren, waren de moeder, de zoon en de dochters eensklaps in hevigen graad krankzinnig geworden, zoodat opneming in een krankzinnigengesticht noodzakelijk were geacht. Te Maurage in België, heeft een treurig ongeluk plaats gehad. In een der kolenmijnen aldaar is namelijk een zooge naamde «kooi» (hijschmachine, waarmede de mijnwerkers naar de oppervlakte der aarde worden teruggevoerd), tengevolge van een fout van den machinist, te hoog opgehaald, gebroken ]en daarop naar be neden gestort. Van de zestien werklieden, die zich in de kooi bevonden, is er een gedood en zijn er 11 gekwetst, waarvan enkelen zeer gevaarlijk. Afgerichte honden bjj het leger in O.-Indië. Ook in Atjeh worden nu en dan honden gebruikt voor hel overbrengen van berichten. In December was gedurende eenige uren de telefonische gemeenschap tusschen Kota Radja en Pak an Kroeng Tjoët verbrokendaarom moest het over brengen van een bericht door een afge- richten posthond geschieden. Binnen tien minuten was het bericht over; zoodat de hond ongeveer 600 meter in de minuut had afgelegd, daar bovengenoemde afstand 4 paal of 6 kilometer bedraagt. Woensdag 20 Februari. Krabbeudijke, bij Krijger, door Not. Mulock Ijlouwer, 11 uur, het erfpachtsreckt van een oesterput van Roelshoek in 2 perceelen, het recht van pacht van perceel 156 derlersek- sche Oesterbank, het erfpachtsrecht van 3 woonhuizen en erven inden Oostpolder, ver huurd aan 3 personen a f 3 per week, een hoogaars met korren en inventaris, een roei boot, 30,000 groote oesters, 140,000 twijfelaars, 400.000 2e soort, 100,000 kleinere, 200,000 oesters boven de gulden omtrek, 220,000 bo neden de gulden omtrek, 200 stuks 2 elsbak- ken, 18000 aanslagpannen '87, 100000 leege- en bij de loods aan Roelshoek deksels, vlecht werk, zeeften enz. Inl. A. Hirdes. Aanw. op 18 en 19 Februari. Goes, Oostsingel door Not. Pilaar, bij Dirkse, 10 uur: 4 werkpaarden, 1 veulendra- gend, barouehet, handkar, snjjmolen, man gels, aardappelen, weihooi, damhekken. Kwadendainme, bij Timmerman, door Not. Overman, 10 uur, voor den len h. i. s., een woonhuis, schuur en erf aan het Lange weegje 120 c.A., aankomende C. Almekinders, Middelburg, door Not. de Vos, 10 uur, in Notarishuis, meubelen, porcelein, zilver en goud, beugel, sigaren, schrijftafel, afbraak brandhout enz. O. Souburg, D 71, door deurw. Hendrikse. 10 uur, meubelen, alslinnenkast, penant, kast, salon- en andere tafels, stoelen, koper-j tin-, glas- en aardewerk. Donderdag 21 Februari. Kapelle, Zandweg, 10 uur, bij Bart Jonker door Not. Mulock Houwer, 3 bruine merrie- paarden 4, 12 en 13 jr., 1 zwart ruinpaard 7 jr., 1 voshengst 2>/2 jr., 9 baatgevendemelk koeien, 2 ossen, 1 stier, 10 runders, 6 kalvers, 3 honden met hokken, 1 vet varken, 2 mest- putloopers, 40 kippen en hanen, 7 eenden, 1 wagen op riemen, cultivator, 7 ploegen, 6 eggen, 2 slepers, 1 driewielskar, windmolen, arreslee, snijmachine, moesmaker, koobak, stal-, zolder- en melkgereedschappen, brandh. Vrijdag 22 Februari. Ierseke, 10 uur, op de hofstede van D. Wisse, door Not. Mulock Houwer, een span bruinbonte blessen 10 jr., 2 kalf koeien, 1 vare koe, 4 runderen, 3 vette varkens, 10 mestput- loopers, 20 kippen en hanen, 15000 K.G. wei en klaverhooi, 25000 K.G. beestenpeen, rog- gestroo, 75 H.L. aardappels, en aan de schuur in denBurenpolder, 10 runders, hooi, varkens, mangels. WAARDE. 10 uur door IJot. de Vos bij Moeliker, lo. een dubbel woonhuis, land- bouwschuur, wagenhuis en erf 462 A. 2o. een dito A 42 en 44 groot 0.87 A. IERSEKE, 3 uur bij Harthoorn door Not. de Vos het huis met vrachtrijderssehuur en erf in Kerkhoek 279 c.A. Wissenkerke, 9 uur, voor Markusse door Not. Roelof 13 paarden, 26 stuks hoornvee, 1 schaap, 4 loopvarkens, 2 karnhonden, pluimgedierte, riemwagen, menwagens, huis raad enz. Zaterdag 23 Februari. Halsteren, bij Schoen v. Wesel, 11 uur, bouwland, een hofstede en weiland door Not. v. Mens. Maandag 25 Februari. Vlissingen, 7 uur, in de Oude Vriendschap door Not. de Wolf, een pakhuis, Kolvenier- straat E 62 en een huis, Steenenbeer met pakhuis, Jan Almanstraat 117. Woensdag 27 Februari. Kortgene, door Not. Roelof, bij wed. de Regt een boereninspan, als13 paarden, 17 stuks hoornvee, 4 loopvarkens, 2 karnhon den, pluimgedierte, riemwagen, menwagens, huisraad enz. Kloetinge, bij Akkenaar, 2 uur, voor erven Fehr, lo. winkelhuis, erf en vergunning. 2o. tuin 475 c.A. achterweg. 3o. een gebouw aldaar. 4o. erfpachtsrecht van 1986 c.A. bosch „het Schuttersdoelhof'. Inl. not. Pilaar en de Vos. IJzendijke, in „de Gouden Poort", door Not. Brevet en Tak, 2 uur, 13,5 H. bouwland in den Groote Zuiddiepepolper en 10 H. id. in den Mauritspolder. Goes, 10 uur, bü Bokelaar aan het weegje bij Bommestee, 1 melkgeit, steekkar, wind molen, slijpsteen, timmermansgereedschap, zeeften wei- en kanthooi, meubelen enz. Inl. dhr. Peil. Donderdag 28 Februari. Krnininge, 9 uur, op Diana door Notaris Prins, 6 werkpaarden 17, 14, 9, 8,3 jaar, 1 zwart jarig paard, 8 melkkoeien, 9 vaarzen, 1 vette os, 1 eenjarige stier, 4 kalvers, 2 drach tige zeugen, 3 menwagens, oliewagen, drie wielskar, 7 ploegen, 8 eggen, zaaddorschzeil, 8 voer klaverhooi, 12 voer weihooi, 200 bag- gen beestenpeen, antieke kast, kleerkist, klok, aardappelen enz. KRUININGEN. In de Zaterdag gehouden vergadering van de afdeeling Kruiningen der maatschappij van Landbouw en Veeteelt werd door den voorzitter mededeeling ge daan, dat de heer Robert Mack te Amster dam, door wien aangenomen was jde levering van klaver-guano voor den prijs van f 2,98s weigert aandieinschrijvingte voldoen. Waar schijnlijk zal door de maatschappij in deze schadevergoeding gevraagd worden. De levering is nu gegund aan den voorlaatsten inschrijver, dhr. Adriaansen te Walsoorden, voor den prijs van f3,50. KRUININGEN. Zaterdag werd door den architect A. Ie Clercq voor den heer P. Zandee aanbesteed het bouwen van een woonhuis met schuur. Ingeschreven werd door A. Marteijn te Ierseke voor f888. P. Dronkers te Kapelle voor f835. Staal en Goedemondt te Hans weert voor f830. D. v. Sabben te Kruiningen voor f824,24. M. Baveco te Kruiningen voor f 799,50. M. Kor- stanje te Ierseke voor f799, en L. van Verre te Kruiningen voor f766. Het is aan den laagsten inschrijver gegund. Van 15 18 Febr. 1889. GOES. GeborenJohannes z. v. Jacob van de Velde en Jannetje Saaman. Overleden: Cornelia Keetlaar 81 j. weduwe van Bernard us Johannes Elsman - - Annï Maria Heiman 50 j. wed. van Johannes Fransciscus Josephus Knitel. Van 16 18 Februari '89. MIDDELBURG. BevallenJ. M. Baljei geb. Steendam d. L. Huijbregtse geb Üijterschout d. M. G. Reijnhout geh van As d. OverledenJ. de Graaf 80 j. wed. van J. M. Ludikhuijze M. de Geust 83 wed. A. van Maale J. C. Frederiks3 j. d. Axel, 16 Febr. '89. Oude Tarwe f0,a f 0,Nieuwe Tarwe f8,- a f8,75. Rogge f6,50 a f6,75. Win- tergerst f7,50 a f 7,75. Zomergerst f 7,5C a f7.75. Haver f5.50 af 6.25. Kookerwter' f 8,a f8,50. Voererwten f 7.75 a f 8,00 Paardenboonen f6.75 a f7.25. Lijnzaad f 11, - a f 14 Alles per 100 K. G. Aardappelen f 4,25, per 104 K. G. Rotterdam, 18 Februari 1889. Tarwe 10 cent, Wintergerst 25 cent lager, Overigens onveranderd. Buitenlandsche rast maar stil. Meel vast. Jarige T ar we f 8,25 a - 9.3C! Nieuwe Tarvre f6,— a, - 7,4C Rogge - 5,- - 5,60 Wintergerst - 3,75 -.4,75 Zomergerst- 4.25 f Chevaliergerst. 5,25 - I Nieuwe Haver - 2,— - 3j3C; Paardenboonen. 5,50 - 6,10 Erwten- 6,75 - 6,5C Kookerwten 7,25 8,00 Bruine Boonen. 8,00 -14,OCi Witte- 7,00 -11,70 Kanariezaad - 6,50 f 7,2E Koolzaad-11,25 -12,0C Schokkers - 0,— - Duivenboonen - 6,50 - 7,-' Zeeuwsche eieren 4,50 a 4,80 de 100 stuks VLASBEURS Aanvoer 5603 steen wit. 36601 steen blauw. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd) 364 vette runderen, 57 vette- en graskalverert 39 schapen of lammeren, 500 varkens, i De prijzen waren als volgtvette rundereb le qual 66, 2e qual. 60 3e qual. 54 a c' kalveren le qual. f 1,00 2e qual. 95 a 85 c: schapen le qual 70; 2e qual 60varkens 1< qual. 26 ac, 2e qual. 25 a 3e qual;1 24; licht soort 22 a 20 c. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 0.00 f 0,00. Champions f 0.00 a f 0 00, Magnuir, bonum f,af.Poters f 0.00 a f 0,00j; Hamburger f4,25 A f4,60, Duitsche f 3,0C a f4.80. Westl. Klejj f3.— a f3.25. Geen aanvoer. Weinig gevraag. i V Heden overleed in een kinderlijk ver trouwen in zijn Heiland Jezus, ons geliefd zoontje MARINUS in den ouderdom vaf ruim 8 jaren. C. SMALLEGANGE en Echtgenoote Biezelinge, 17 Februari '89. Met MAART of MEI een aankomende;) bjj Wed. J. SMIT, Ovezande, De Notaris PILAAR zal des voormiddags 10 uren, te Goes, aan def Oostingel, aan de schuur van P. Dirkse'; verkoopen 4 Werkpaarden, waar-' onder éou Veulendragend|: Barouchet, Handkar, Snij-t molen, ongeveer 500 bag-' gen Mangels, Aardappelen, Weihoo;' en eenige Damhekken. De Notaris J. LANSEN CROIN zal des avonds te 71/2 uren ten verzoeke vai Adrn. Jacobs op het «Slot Oste?ide» te Goe; ptiölM oerfeooppn: twee nieuw gebouw, de Woonhuizen, te Goes aan de Westerstraat kadaster Secti,) D deel van 2165. Dagelijks te bezichtigen. Informatiën te bekomen ten kantore va den heer W. PELLE te Goes.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1889 | | pagina 3