hoolnieuws. Berichten. v Ingezonden Sfukken. Burgerlijke Stand. Marktbericht. Overzicht van Verkoopingen. ADVËRTENT1EN. openbaar verkoopen Hakhout, Mustaara's, Boom stammen en esschen Tronken,' Vrijdag 21 December 1888, pufilM trfoopen 130 zware opgaande Olmen Boomen, eene verbintenis aan- man emigreeren naar het gerusthij kan i verzekeren maar hij kijken en zich niet toren. ergadering op Vrijdag den zijn de volgende I. Notulen. II. Mede- men stukken, st raadslid M. de Jonge van het onderwijzend met (a) rapporten van de pl. commissie Burgemeester en stel van B. en W. naar imerking van Ged. >rdening tot regeling id personeel en zijn lordracht van B, en vacature van onder en daarbij behoorend et raadslid M. de Jonge lgeld op school A, met van het schooltoezicht nmissie (meerderheid is rapport van B. en W. A. Jacobs om afstand aan de Westerstraat, en W. tot verkoop ad achter de Zoristoof. v. Kerk. Dedemsvaart J. C. elminadorp. Naterlandkerkje door 3 Niedorp. r. Kerk. rdekerke door J. Teves Popma hulponder lij ke school alhier, is tan de zelfde inrichting in de volgende maand y te aanvaarden. erd weder een oud- grafwaarts gedragen, ers, die 27 November iitrukten, om zich bij zjjn nu nog slechts de majoor der d.d. ndam, G. Muller en ige. vei kiezing voor een iten in het kiesdistrict een oproepingsbrief en aan een kiezer, die kiezerslijsten uit de ken. Het postkantoor net port, zoodat de ge weigerde doch nu ook 3rd zijn kie7recht uit hrecteur van het post- g van meening was oproepingsbrieven zich iven, buiten het kies- men zich met dat eenigen, werden Ge- rmee in kennis gesteld hun beurt onderwier- van den minister van en Nijverheid. De'e n de opvatting van van port is dus voor- 'oor oproepingsbrieven ie hun verblijf naar iracht. lor de Volkszangschool dat zich voor den lerlingen hebben aan- Vlissingen aan de N. De dagmailboot van Ige van door zwaren rteen uur te laat hier ers en brievenmailen tatieven sneltrein van kwam Maandagavond en met kisten, met der Weste Wagen jongen lie er voor liep en de wagen ging werd zwaar gekneusd, zich beslist te Wies ing van werkloozen te gisteren meegedeeld ternationale arbeiders- 1. de herleving van invoeren van een nor- 8 uren, de beslech- schen twee rijken niet *1 door oorlog doch door een scheidsgerechten totale afschaffing van nationaliteit. Een brutale oplichter. De vorige week kwam iemand te Leeuwarden bij een kassier, wiens vader notaris geweest was,en zeide tot dien kassier (lat hij zijne meubelen enz. ging verkoopen, en of hij dit voor hem doen wilde. De kassier zei hem echter dat hij geen notaris was, maar dat hij gaan moest naar den notaris S. De man ging en vertelde aan den heer S. wie hem gestuurd had. Inmiddels werd hem f 300 op de verkooping die komen zou, voorgeschoten. Later bleek dat de man niets had om te verkoopen de notaris was opgelicht. Toen de stoomboot Luik-Maastricht Zondag te Maastricht aankwam ontdekte de kapitein aan de buitenzijde der boot een zak met zout, die een smokkelaar daar op gehangen had om hem binnen te smokkelen. De politie werd van een en ander onder richt en de smokkelaar gevat. Te Oirschot is een bleekerspaard op hol geraakt, het wierp den voerman van de kar, zoodat de man zwaar gekneusd werd en kort daarop overleed, In betrekking tot de schandelijke rustverstoring in de vergadering van eer zame catholieke burgers te Amsterdan door de socialisten bewerkt, verneemt men dat zij een 600 toegangskaarten hebben nage drukt en zich ook van andere kaarten hebben meester gemaakt. Het telegram van hulde aan den koning, dat pastoor Brouwers had willen voorstellen, luidde als volgt: «De leden van de Leo- vereeniging Pro Petri Sede te Amsterdam, vereenigd in eene zoo talrijke vergadering van vaderlandslievende katholieke mannen, acht zich gelukkig bij deze aan Neêrland's koning te mogen aanbieden de hulde hunner trouw en de bede tot God, dat de Hemel nog jarenlang Neêrland's koning moge sparen en bewaren tot heil van het vader land en het geheelo Nederlandsche volk.); De vergadering had trouwëns niet alleen ten doel te protesteeren ten gunste van het wereldlik gezag van den paus, maai ook om zich aan (te sluiten bij de door kardinaal Lavigerie in bet leven geroepen beweging ter bestrijding van de slavernij in Afrika. Het kruit, in Amsterdam afgehaald bjj den geweermaker Wünnenberg, is ge haald door drie personen onder wie zich ook bevond een jongen van 18 jaar zjj gaven allen voor dit kruit noodig te hebben, omdat zjj naar de Argeutijnsche Republiek gingen. Volgens anderen zjjn er drie helsche machines vervaardigd, ieder inhoudende een kilo kruit, en wil men het algemeen verspreide gerucht gelooven. dan zou het derde kistje, dat de jongelingen droegen, Woensdagavond mede bezorgd ziju bij den burgemeester. Gelukkig dat men ook hier den ellendigen toeleg ontdekte. Men bracht het kistje in den tuin, waar men het zonder ontploffing heeft kunnen openen De pelitie is thans met hare onderzoe kingen zoo ver gevorderd, dat men thans het volgende kan mededeelen. Dinsdagavond meldde zich bij den geweermaker Wün- neuberg een jonge man aan die twee kilo buskruit wilde koopen. Hij had het noodig, zeide hij, daar hij naar de Argentijnsche republiek ging. Nu had de geweermaker maar een kilo in voorraad hij gaf dit aan het jongmensch, die met hem afsprak, over eenige uren om de rest te zullen komen. Wünnenburg zond toen een dienstmeisje van een logementhouder naar zijn conirater Donaghy om 5 kilo buskruit. Het meisje mocht echter niet zeggeu voor wie het was, dewijl W. vreesde, dat D. aan een collega geen bu-krnit zou afleveren. Woensdagavond kwamen weder twee jon gelieden van ongeveer 20 jaar, die drie kistjes met een touw saamgebonden bij zich hadden, bij W. en kochten weder kruit. Omtrent deze personen is nog niets naders ontdekt. Er is f2000 uitgeloofd voor hem of haar die de noodige aanwijzingen kan doen om de daders te ontdekken. Generaal Cluseret, minister van oor log tijdens de commune te Parijs, is ver kozen tot lid der Kamer in het departe ment Var. De gisting onder de mijnwerkers in België duurt voort. In de Borinage en Patorages bedraagt het aantal werkstakers duizenden. Men hoo rde reeds van dynamiet- aanslagen. In een der dorpen werd een groote ijzerpletterij, door kwaadwilligen in brand gestoken, in de asch gelegd. Vele socialisten, die het congres van Chatelet hebben Lijgewoond, zullen gerechtelijk ver volgd worden, wegens samenzwering tegen de wetten en de veiligheid van den staat. De eigenaar van het Volkspark te Am sterdam heeft den socialisten doen weten, di t hij zijn lokalen na 1 Febr. niet meer aan hen verhuurt. Den 7en dezer werd, zooals gewoon lijk, het jaarlijks contract tot het vervoer van schapen van Maagdenburg naar Londen gesloten het vervoer werd aan den Noord- Duitschen Lloyd opgedragen. Verscheidene jaren had dit van Vlissingen en Rotterdam plaatshet wordt door de exporteurs zeer betreurd dat dit, als gevolg der beperkende bepalingen door onze regeering op den doorvoer gesteld niet wederom via Nederland kon plaats hebben. Stoomvaart en spoorwegmaatschappijen missen daardoor eenige tonnen gouds en de Staat duizenden guldens aan loodsgelden. Sommige landbouwers in der: Alblasser- waard hebben door het heerlijke najaars- weder uitgelokt, hun vee, dat naar de stallen was gebracht weder in de weide gedaan De bij 's rijkswerf te Amsterdam aan gebouwde torpedoboot Foka is naar Vlis singen vertrokken, om aldaar van de noodige stoomwerktuigen te worden voorzien, welke zullen worden gemaakt in de fabriek der Kon. maatschappij De Schelde. Uit een welput bij een dame te Hel- levoetsluis heeft men een hoeveelheid petro leum opgepompt van bijna twee vaten groot. Slechts 45 percent is zuivere petroleum. De rest is zeewater. Hoe die petroleum daar gekomen is, is een raadsel. Te Huisen brak Zondagnacht brand uit in een hofstede. De brand ontstond in het achterhuis, al de hewoners sliepen in het voorhuis. De vrouw des huizes werd gewekt door het geknetter der vonken, doch meenende dat het geraas door regen ver oorzaakt werd, sloeg zij er verder geen acht op en sliep weer in. Toen zij kort daarop werd opgeschrikt dror het vallen van een balk, wekte zij haren man die terstond opstond en tot zijn schrik bespeurde dat een deel van het dak door de vlammen was aangetast. Duiten verantwoordelijkheid derRedactie. Nederlandsche Vrouwenbond Meermalen is het gebeurd dat jonge mei-- jes, die in groote steden eene dienst of betrekking zochten en meenden eene goede plaatsing gevonden te hebben, bedrogen uitkwamen, zoodat zjj in eene omgeving kwamen die hen in het verderf sfortte. Daarom kan er niet ernstig genoeg op aangedrongen worden, dat zulke meisjes niet derwaarts gaan, alvorens hunne Ouders of zij zelve goed onderzocht hebben, wie de personen z(jn, naar wie zij heengaan. Zij die zelf geene gelegenheid hebben zoo danige vertrouwbare inlichtingen in te winnen, kunnen zich ter verkrijging daarvan wenden tot het bestuur van den Neder landschen Vrouwenbond afdeeling Goes,waar van zich daarmede in het bizonder belast hebben Mvr. POMPE VAN MEERDERVOORT Saaijmans Vader. Mvr. HUET Rotté. AFLOOP VERKOOPINGEN enz. Wemeldinge. Maandag werd in de herberg van Daane door Not. Gallis Merens publiek geveildlo. voor erven Verbrugge een huis, erf en tuin aan het kanaal. Kooper de heer S. Verbrugge voor f 720 pl. f5 voor los goed en onkosten 2o. Voor Mieras en de Jonge een huis met stal. Opgehouden. LAATSTE BERICHTEN. Tweede Earner. Bij de voortgezette be handeling der begrooting voor Justitie be loofde de minister het vraagstuk dei prostitutie en andere punten van sociale wetgeving te zullen overwegen. Geheele afschaffing der jachtwet is niet van hem te wachten. In antwoord aan den heer Domela Nieuw enhuis weigerde hij bepaald gratie aan Geelde tegenwoordige omstandig heden waren daartoe aller ongeschiktst. Alies wijst er op dat de sociaal-democraten zich organiseeren en handelend optreden. Indien tot handhaving van orde en gezag krachtige maatregelen noodig zijn, rekent hij op den steun der Staten-gene- raal en de sympathie des volks, (alge- meene bravo's). De heer Domela Nieuwen- huis, sterk afkeurende de bepeiking van de vrijheid tot spreken ontkende dat het bewezen was dat de socialisten het gebeurde te Amsterdam, op hun geweten hebben evenmin als zij aansprakelijk zijn voor de aldaar gepleegde aanslagen. Dit kon wel een beraamd plan der politie zijn (sensatie). De minister hield vol dat de sociaal democraten oorzaak waren der wanordelijkheden en dat zij agiteeren bij de werkstakingen. Het algemeen debat is gesloten. Van 11 en 12 December 1888. MIDDELBURG. Bevallen J. C. C. Bion- dina geb. Adriaanse d. Overleden M. K. van der Kleeft 79 j, man van E. C. Kooman K. J. Wiesner 3 j. z, W. H. Mijnsbergen 41 j. man van L. M. Keukelaar P. Dourlein 4 m. d. Levenloos Een dochter van D. Bos en J. M. Snijders. Van 10 en 12 December 1888. GOES. Geboren Johannes z. v. Willem Nieuwdorp en Dina Molhoek. Gverleden Adriana 9 m. d. v. Cornelis den Boer en Adriana Bak Mattheus de Witte 33 j. man van Jannetje Otte. GOES, 11 Dec. 1888. Bij goeden aanvoer van alle Artikelen was Tarwe weder iets lagerook voor andere graansoorten was de stemming flauw. Oude Tarwe f 8,50 a f8,70. Nieuwe Tarwe f 6,40 a f 6,70. Rogge f 5,— a f 5.25. Win- tergerst f5,20 a f5,50. Zomergerst f4,40 a f 4,60. Haver f 2,60 a f 3,00. Bruine Boonen f 12,— af 13,50. Paardenboonen f 5,— a f 5.60. Zomerkoolzaad f 0,00 a f 0,00. Groene Erwten f8.50 a f9,25. Boter f 0,40 a f 0,425. Eieren fl,10afl,15. VLISSINGEN, 11 December 1888. Boter fl,10 a f 1,15 de Kilo. Eieren f6,40 af0.00 de 104 stuks. OOSTBURG, 12 Dec. 1888. Oude Tarwe f 8,40 a f 8,70. Nieuwe Tarwe f6,25 a f7,—. Rogge 5,25 a f5,75. N. Winter Gerst f 5,00 a f5,50. Zomergerst. f 4,80 a f5,00. Haver per 100 Kilo f5.50 f6,50. Kookerwten f 9,00 a f 9,25. Erwten f8. Paardenboonen f5,25 a f6,00. Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Boter f 0,475 per kilo. Rotterdam, 10 Dec. Binnenl. Granen. Tarwe, met redelijken aanvoer, was tot onveranderde prijzen te plaatsen, doch nieuwe welke ruim was aangevoerd, moest 10 a 20 c. lager afgeheven worden. Jarige Zeeuwsche, de puike f9 a f9,20, goede en middelbare f8,40 a f8,80. Nieuwe. De beste f7,10 a f7,50, goede f6,20 a f6.90, mindere f 5.50 a f6.10. Rogge, waarvoor bijna geen kooplnst be stond, werd tot vorige prijzen aangeboden. De beste f 5.25 a f 5,50, goede en mindere f 4.75 tot 15. Gerst, zoowel Winter- als Zomer flauw, Voor Winter moest men wederom eene ver laging van 10 cents inwilligen waarvoor dan alléén nog in de beste soort eenige kooplust bestond, naar kwal. bracht dezelve van f4.25 tot f5.25 op. Zomer 10 cent lager f4.25 a f 4.90. Chevaliergerst onveranderd f 5,25 a f 5.70. Haver onveranderd en langzaam verkochr van f 2 a f 3,30. Paardenboonen met flinken aanvoer, doch slechts in harde soort begeerd, 10 ct. lager, f5 a f6,60. Bruine boonen, waarvan de aanvoer niet groot was, waren tot onveranderde prijzen te plaatsen. De beste f 13.50 a f 14.50mindere kwal. fl0afl3. Witteboonen in de beste soort tot onver anderde prijzen te plaatsen. Wakke niet begeerd. De beste brachten van f 11 tot f 12 op. Kookerwten 25 ct. lager. Naar deugd kon men van f 8.50 tot f 9,25 bedingen. Kanariezaad lusteloos en met weinig handel. Het beste f 8.25 a f 8.50mindere kwaliteit f7 a f 8. MEELBERICHT. Vlas. Op het land was de vraag ge durende de week weder zeer levendig en werd al het voorhanden zijnde Vlas grif opgekocht. Heden ter markt bedroeg de aanvoer ca. 23,000 steen, doch door de hooge vraagprijzen was de handel minder levendig en ruimde het grootste gedeelte slechts langzaam op tot onveranderde prijzen. Lijnzaad blijft steeds goed begeerd tot vaste prijzen. Gedurende de vorige week was de stem ming flauw en kwamen verkoopen tot iets lageren prijs tot stand, welke zich hoofdza kelijk tot de consumtie bepaalden. In het laatst der week was de stemming weder iets vaster. Heden onveranderd met iets meer kooplust. Zeeuwsche Eieren f6,— a f 0,— de 100 stuks. Zoetemelksche kaas f 19,— a f 22,50 per 50 kilo. Boter f 54, f 50, f 46. Per Va kilo 55 a 65. Van de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP vast met weinig aanbod prij - zen onveranderd. Mooie onber. 1888 f 163/4 a f 17. PETROLEUM zeer vast. Loco f9,60 E, Februari f8,75 E betaald. Rotterdam, 11 December. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 423 vette runde ren, 981 magere dito, 255 vette en gras kalveren, 3 schapen of lammeren. De prijzen waren als volgtvette runderen le qual. 68 c., 2e qual. 64 c., 3e qual. 58 c. kalveren le qual. 95 c., 2e qual. 90 a 80 c. schapeh le qual. 00 c., 2e qual. 00 c., 3e qual. c., alles per kilo varkens le qual. 00 a c., 2 qual. 00 a c., 3e qual. 00 c., licht soort 00 a c. per Va kilo. Aardappelen. Flakkeesche jammen f 3,- af3.75, magnum bonum f 1,75af2,—cham pions f 3,25 a f 3,75, Zeeuwsche blauwe f 0.00 a f0.00, jammen poters f 1.80 a f 2.20, alles per heet. Saksische Jammen f3,90 a f4 per 70 Kilo. Handel in alle soorten stil. Aanvoer van Zeeuwsche ajuin heden circa 5000 HL., prijs f 1.— a f 0.00 per 50 kilo. Vrijdag 14 December. Middelburg, 1 uur, door B. en W. verpach ting, lo. 15 perceelen grasetting. 2o. een blok zaailand bij den Korendijk. 3o, een stuk grond achter het spoor. 4o. bouwland achter den poststal. 5o. id. Dampoort. 6o. id. Arnemuid- schen weg. 7o. De visscherij in de stads- buitenvesten. Baar'and, Vijfzoodijk,10uur, door Notaris Overman, hakhout en strobbels en om 1 uur, aan het huis van wijlen Jac. Verbrugge, meubelen enz. Nisse, 10 uur, Stellapolder, door Not. Pilaar afbraak van de hofstede van Rijk, 70000 steen, 2000 pannen, planken, gebinten. Daarna 30 olmen en 7 canada's, appel- en pereboomen en tronken. Zaterdag 15 December. Borsele, 10 uur, door Not. de Vos, nieuw gezaagd hout, als delen, ribben, latten, ten gels, biggen, loopvarkens. Maandag 17 December. 's Heerenhoek, 10 uur, in de herberg bij Hekken, door Not. Bresser, lo. het erfpachts- reeht van 120 c.A. grond met herberg Jacs. de Jonge. 2o. een woonhuis en erf, Cingeldyk sectie A 178, groot 80 c.A., bij P. de Jonge. 3o, een dito met bouwland, samen 22,20 A. van F. Verbart. Dinsdag 18 Dec. Westkapelle, door Not. Tak, 10 uur, voor het huis van wijlen wed. Joossen, meubelen als kabinet, tafels, stoelen, spiepel, tafelkast, klok, 2 bedden, koper-, glas- en aardewerk, kruiwagen, snijbak, hooi, stroo, mangels, landbouwgereedschappen, goud- en zilverw. En om 11 uur bij Huibregtse, een huis en erf met schuur, Molenweegje, 390 centiaren, en een perceel bouwland in Zoutelande 3645 c.A. Goes 7 uur in „bet slot Ostende" door Not. Lansen Croin een woonhuis en erf,, in de 's Heer Hendrikskinderenstraat D 687,1 groot 91 c.A., bewoond door J. Vermeulen Lz. i Inlichtingen dhr. Pelle. Domburg, op Duinvliet, door Not. Loeff, 10 uur, 7 H. esschen-, elzen-, eiken-, berken kaphout. Woensdag 19 December. Goes, 10 uur, op het Slot, door dhr. Pelle, meubelen. Kijkdag Dinsdag. Middelbarg, 10 u., door Not. Tak, hakhout, mutsaards, boomstammen en esschen tron ken aan straatwegen. Te beginnen Seisweg bij de hofstede van J. G. Wondergem, voor het poldeobestuur van Walcheren. Ovezand, 10 uur bij wed. Rijk door deurw. Hollmann, planken, ribben, delen, latten, damhekken, kruiwagens, kabinet, stoelen, tafels, wollen dekens, geiten, beestenpeen, olmen mutsaards. De Notaris A. M. TAK zal des voormiddags ten 10 uren precies, ten verzoeke van het polderbestuur van Wal cheien in het eene part ij: staande aan de straatwegen van Middelburg' naar Grijpskerke, van Grijpskerke naar Meliskerke, van Grijpskerke naar Oostka- pelle en op de stapelplaats te Oostkapelle. j De veiling zal beginnen aan den Seisweg bij de hofstede van J. G. WONDERGEM. De Notaris H. ROELOF te Cortgene zal op 's morgens 10 ure, ten verzoeke van den,] Heere J. W. Vader, staande respectivelyb op de hofsteden «Noord- Holland» en «Koornbloem» en op weiden] in Stadspolder, alles in de gemeente Cortgene. Aanvang op Noord-Holland. De koopers moeten bekende borgen stellen.^ Informatiën geven de heer verkooper en] de Notaris,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 3