STERKE KOUSEN ZOETE MELK, 64 gave rechtstammige Olmen Boomen, Burgerlijke Stand. Overzicht van Verkoopingen. Marktbericht. ADVERTEJNTIEN. Leidsche Wollen Dekens. VOORHANDEN^ Voererwten, Maïs, Gerst, Haver, Zemelen, Paardeboonen, Kookerwten en Kippevoer. TEVENS Zuivere Tarwebloem en Borstroggebloem. G. J. ADRIAANSE, C. W. SIEBRECHT, op\Voensdagl2 December 1888, werkers een ruim loon te verdienen valt. De omstandigheid dat eenige werken aldaar door Nederlandsche aannemers worden uit gevoerd, is niet zonder invloed op dezen trek naar het verre land. Te Pekela is een dronken man onder de stoomtram geraakt en gevaarlijk ge kneusd. Zaterdagnacht hebben dieven ingebro ken bij een landbouwer te Gulpen. De man werd wakker, en zag dat zij licht ontstoken hadden. Hij nam daarop zijn revolver en schoot op hen. Een der Hieven werd geraakt, allen sloegen op de vlucht. In het «Maandblad» van dr. Van Hamel Roos wordt de uitslag medegedeeld van een onderzoek ingesteld naar de koolzure soda die te Rotterdam in eenige winkels wordt verkocht, na de vrij'praak die op een vervolging wegens vermenging met Glauberzout (zwavelzure soda) is gevolgd. Van de monsters, in vier winkels verkocht, bevatte éen bijna 5Vs pCt. Glauberzout, de andere 13, 34Va en ruim 51 pCt. Men weet dus nu, wat men tegenwoordig te verstaan heeft onder den naam «soda». Als eenige commentaar bij deze analyses zij herinnerd aan het feit, dat Glauberzout hoegenaamd geen waarde heeft voor de huiselijke doeleinden waarvoor koolzure soda gebruikt wordt, dat het integendeel een vernietigenden invloed op de katoenen en linnen stoffen uitoefent en eindelijk, dat het bij inwendig gebruik (men bezigt nu en dan immers soda om water zacht te maken) zeer nadeelig voor de gezondheid is. De gezagvoerder van het Nederl. bark schip Melati die Zaterdag den N. R. W. weg binnenliep, rapporteert dat hij Zaterdag, op zijn aanbod, een man van de Scheve- ningsche reddingsboot, Pronk genaamd, opgenomen heeft, en deze zijn schip heeft binnengeloodst. Tegen 7 uur 's avonds bemerkte echter de kapitein dat deze persoon verdwenen was, alsmede een reddingboei en een tafelmes. Vermoedelijk is de man, na deze dingen gestolen te hebben, overboord gesprongen om den wal te bereiken en hij deze beweging verdronken. Verleden week heeft een luitenant ter zee, op last van den minister van marine, in vereeniging met den directeur van de reddingsboot te Scheveningen, den heer W. Groen, de opmeting verricht van het wrak van de Ango af tot aan het hoogste punt der zee op den dag der stranding. Die afstand bleek te bedragen 384 meter, onverminderd de afstand van het wrak naar de Moerbank, waarbij het schip strandde, maar waarvan het sedert minstens 100 meter naar den wal is ge raakt. Tevens werd geconstateerd uit de gegevens der vroeger behouden proefne mingen met vuurpijlen, dat de verste draagkracht dezer geen 300 meter heeft bedragen. Uit Karlsruhe wordt gemeld, dat de politie in den koffer van den moordenaar Dauth met bloed bevlekt linnengoed, waar mede de moordenaar den grond had schoon geveegd, benevens een kostbaar gouden horloge. 20GO mark in papier en 1000 Mark in goud gevonden heeft. Buiten zijne ver loofde stond Daut ook in betrekking met een meisje te Karlsruhe en aan haar was ook de koffer, welke het lijk bevatte, ge adresseerd. Dauth, een krachtig man van 31 jaren is onder sterk geleide terstond naar Hamburg gebracht. In den loop der begrootingsdebatten werd de rege Bring Zaterdag in den Duitschen Rijksdag door den heer Witte geïnterpelleerd over de kunstboterquaestie. Deze afgevaar digde wees erop, dat de berichten van ver scheidene kamers van kocphandel bewijzen, dat het gebruik van margarine vermeerdert en dat van natuurboter vermindert, sedert de wet op de kunstboter bestaat. Hij vroeg met het oog daarop aan de regeering, hoe die wet werkt en of deze dikmaals overtreder, wordt. De minister Von Cëtticher antwoordde dat hij, bij gebrek aan de noodige berichten, daaromtrent geen nauwkeurige inlichtingen kon geven. Voor zoover hij echter oordeelen kan, heeft de bedoelde wet niet den invloed gehad, welken men er vin verwachtte. Als oorzaak hiervan moet beschouwd worden, dat de wet te scherp is, waardoor ook de solide nijverheid in gemengde boter, welke natuurboter slechts met een klein gedeelte goede margarine vermengt, benadeeld werd. Tengevolge hiervan, naar het schijnt, ver mindert het gebruik van natuurboter bij het bewerken. Alsnu ontstond een levendig debat, dat besloten werd door den afgevaardigde Meyer, die in een ironische redevoering, welke de leden herhaaldelijk deed schudden van het lachen betoogde, dat de practijk de over drijving straft welke de natuurboter niet alleen beschermde maar waardoor uitdruk kelijk ook elke verbetering der margarine boter door melk juist verboden zou worden. De sociaal-democraten te Brussel heb ben eergisteren een manifestatie voor het koninklijk paleis gehouden. Toen de konin gin in haar rijtuig uitreed, werd er geflo ten, doch oogenblikkelijk volgde eene betoo ging der anti-socialisten en kwam de politie tusschen beide. Ook op andere plaatsen hebben socialis tische betoogingen plaats gehad. Eenige personen werden gevangen genomen. De gemeenteraad van Brussel heeft met algemeene stemmen een als spoedei- schend verklaard besluit goedgekeurd, waar bij het rondgaan van een volkshoop of stoet, waartoe de burgemeester geene vergunning heeft gegeven, verboden wordt. Boulanger heeft te Nevers gezegd, dat, wie in hem den aanstaanden dictator zagen, hem belast rden. Wij moeten niet tot 1851 teruggaan, zoo sprak de generaalwanneer wij onze geschiedenis weder beginnen, moe ten wij tot 1789 opklimmen. Men moet het land zóó organiseeren, dat de Republiek, zoo zij er bovenop is, tegelijk ook onder zal zijn. Zeker raadselachtige taal, maar toch schijnt het, dat Boulanger eer. weinig open hartiger wordt en langzamerhand zijne ware bedoelingen beter zal laten blijken. In Malaga heerschen weder hevige overstroomingen. Vier huizen stortten in de bewoners echter konnen zich gelukkig nog bijtijds in veiligheid stellen. In de nabijheid van Hirschberg in Silizië, is een onderaardsche stroom ontdekt, we;ke op sommige plaatsen een breedte heeft van 150 meter. Te Kiel is dezer dagen een dief in eene slijterij door eigen schuld in de val geloopen. Nadat hij door inklimming en het uitsnijden van een ruit in het kantoor en later in den kelder gekomen was en de kas eens onderzocht had, deed hij zich zoo aan verschillende dranken te goed, dat de knechts hem den volgenden morgen vroeg in den kelder vonden slapen en na tuurlijk dadelijk in hechtenis namen. LAATSTE BERICHTEN. Waarde. Heden (Woensdag) j werd door Not. Mulock Houwer in de herberg van Moeliker publiek verkocht le een woonhuis, schuurtje en erf aldaar aan de Zeedijk, behoorende aan J. Poelman groot 1792 oA., voor t 550 aan J. Leijs. Voor losse goederen 125. En 750 c. A. tuin daarbij gelegen aan A. Breker voor f 130voor J. Geense. 2e. Een woonhuis en schuurtje door den verkooper bewoond voor f 690 aan Oh. Vervaeck te Rilland plus f30 voor losse goederen. 3o. Een woonhuis en erf aldaar, bewoond door J. Schrier, aan J. Schrie'r voor f201. Voor losse goederen f 15. 4o. 2 woonhuizen en erven aan den dijk van den Westveerpolder aan M. de Leeifw voor f 624 plus f 40 voor losse goederen. (Per Tel.) 's Gravenhage. De tweede Kamer heeft de Surinaamsche begrooting aangenomen na eene krachtige aansporing van den heer Smidt tot hervormingen en tot bevordering van het particulier initatief enz. waarbij de minister zich aansloot De minister Hartsen deelde mede dat de Fransche regeering geteekend heeft de conventie om de beslissing der geschillen over de grensscheiding tusschen Suriname en Cayenne aan een scheidsrechter op te dragen. Deze zal benoemd worden nadat de vei tegen wooi diging de conventie zal hebben goedgekeurd. Op de interpel latie Schepel constateerde de regeering dat geen besmettelijke longziekte in Gelder land heerscht en het onderzoek van een rund in Duitschland bepaald op een vergissing moet berusten. Het algemeen debat over de staatsbegrooting is aangevangen, De heeren Lieftinck en De Beaufort wezen op het negatief karakter van dit kabinet en het niet nakomen van de eischen, waarmede het optrad. De hr. C. M. Dommisse te Vlissingen is met 46 van de 91 geldige stemmen tot lid van de kamer van koophandel en fabrieken aldaar gekozen. De heer F. H. J. Wibaut bekwam 45 stemmen. Een biljet was van onwaarde. Van 3 tot 5 Dec. '88. GOES. GeborenJacob i. v. Jacob Pie- ter Schipper en Janna Lindenberg. Van 4 en 5 Dec. '88 MIDDELBURG. Bevallen: P. Gemier geb. Marijs d. E. J. M. Mink geb. Cas- teleijn z. OverledenJ. de Rijcke 51 j. z. P. Adri- aanse 19 m. z. J. Vos 63 j, wed. v. M. J. van der Pluijm. Vrfjdag 7 December. Baarland, 10 uur, bij Mullié door Notaris Lansen Croin voor erven Spruijt1 hoefje, namelijk woonhuis, schuur, erve, tuin en bouw- en weiland samen 361,84 Aren. 2o. ten behoeve der minderjarige kinderen van wijlen Jacs. Spruijt: 1,82,24 H. bouwland. Veiling in pereeelen. Inl. de heer Pelle. Geersdijkpolder, 10 uur, door Not. Roelof, bij Markusse, olmen, esschen, canada's en wilgen tronkboomen. Maandag 10 December. Wemeldinge, 10 uur, aan het sterf huis van Ver brugge, een inboedel. Daarna om 3 uur, bij Daane, een woonhuis, schuur, erf en tuin samen 5,10 A. in het Verdert, door Notaris Merens. Daarna voor Mieras en de Jonge, een woon huis, kanaal C 1362, groot 183 centiaren. Kwadendamme 10 uur door Not. Houwer aan het lange weegje bij de Jonge mest planken, damhekken, ladders, kruiwagens, mutsaards, loopvarkens, 1 vet varken, 2 geiten, 4 kabinetten, 1 eikenhouten boog- kabinet, Linnen- Hoek- en Hangkasten, 13 klokken, 10 tafels, 30 Stoelen, 2 veeren bedden, dekens, kleeren, kinderwagens, duif met hok enz. Dinsdag 11 December. Kolijnsplaat, 7 uur in de herberg bij Schik - ker, door Not. Overman, voor erven Schip pers te Camperland, een woonhuis en schuur, erf en tuin, 285 centiaren. Voorstraat. Be woond door Stols. Ond Vosmeer, 10 uur bij Ampt door Not. Wagtho voor den ambachtsheer van Vosmeer, olmen- en wilgenmusterd a. d. Molendijk. 150 olmen a. d. Zeedijk en 58 wilgen kopboomen a. d. Oudvosmeerschen dijk. Woensdag 12 December. Cortgene, Oostpolder, 10 uur, bij Maas door Not. Roelof, 64 olmen. Borsele, 10 uur, aan den zeedijk, door Not- Kloes, 15000 eiken perkoenen, lang 1.60 en kruiwagens. Goes, 11 uur in de „Prins van Oranje" door deurwaarder Hoffmann voor mr. Lucasse curator van den hr. Poolmeyer, Pianino met tabouret, mahoniehouten cylinder bureau, eiken- en mahoniehouten tafels, canapé en stoelen, bedde-, speel-, spiegel- en waschtafels, lampen, fauteuil, pendules, kristal- en glas werk, tafelzilver, gouden en zilveren sieraden, Boeken. Kijkdag Dinsdag. Krniningen,ll uur, door Not. Prins namens erven Iwaarden bij de Jonge, een arbeiders woning met erf, groot 95 c. A. GOES, 4 Dec. 1888. De aanvoer van alle Artikelen was ruim Volgens genoteerde prijzen werd veel ver kocht. Oude Tarwe f 8,50 a f8,60. Nieuwe Tarwe &6,50 a f 6,75. Rogge f 5,20 a f 5.30. Win- tergerst f5,25 a f5,60. Zomergerst f4,60 a f 4,75. Haver f 2,60 a f 3,00. Bruine Boonen f 12,50af 13,00. Paardenboonen f 6,15 a f 6.30. Zomerkoolzaad f 0,00 a f 0,00. Groene Erwten f8.75 a f9,50. Boter f 0,46 a f 0,49. Eieren f 1,15 a f 1,25. OOSTBURG, 5 Dec. 1888. Oude Tarwe f8,40 a f8,70. Nieuwe Tarwe f6,50 a f 7,25. Rogge 5,25 a f5,75. N. Winter Gerst f 5,00 a f 5,50. Zomergerst. f 4,80 a f5,00. Haver per 100 Kilo f5.50 f6,50. Kookerwten f 9,00 a f 9,25. Erwten f8. Alles per H. L. uitgezonderd de Haver. Boter f0,525 per ya kilo. Rotterdam, 3 Dec. Binnenl. Granen. Tarwe met ruimen aanvoer, was tot on veranderde prijzen te plaatsen. Jarige Zeeuw- sche, de puike f9 a f9,20, goede en mid delbare f8,40 a f8,80. Nieuwe. De beste f7,25 a f7,75, goede f6,40 a f7, mindere f5.50 a f6.30. Rogge was nagenoeg onverkoopbaar. Al leen een enkel puik partijtje vond genegen kooplust. De beste f 5.25 a f 5,50, goede en mindere werd van f 4.75 tot 15 aangeboden. Gebst. Winter- verkeerde wederom in flauwe stemming en moest men voor de beste kwal. opnieuw eene verlaging van 10 cents inwilligen; afwijkende vindt bijna geen af trek. Naar deugd werd van f4.50 tot f5.40 bedongen. Zomer- onveranderd f 4,25 a f 5 verkocht. Chevaliergerst niet ter markt. Ha vee flauw en wegens geringe kwalit. weinig begeerd. Bij uitslijting langzaam ver kocht van f 2 a f 3,30. Paardenboonen waren alleen in harde soort gemakkelijk te verkoopen; wakke kwal. weinig begeerd, f 5 a f 6,75. Bruine boonen met kleinen aanvoer, tot onveranderde prijzen verkocht. De beste f 13.50 af 14.50; mindere kwal. f 10 af 13. Witteboonen met goeden aanvoer, doch meerendeels van wakke kwal., f 1 lager. Voor de beste soort kon men van f 11 tot f 12 be dingen, doch geringe soort vond geen aftrek. Kookerwten onveranderd en van f9 tot f 9.60 te plaatsen, Kanariezaad met lustelooze stemming, moest wederom 25 cent lager afgegeve worden. Het beste f8.25 af 8.50; minder kwaliteit f 7,25 a f8. Vlas. De vraag op het land gedurende dq afgeloopen week was zeer levendig en is er meer omgegaan. Heden waren ca. 21.500 stee- aangevoerd, welke grootendeels tot vast prijzen goed opruimden Lijnzaad met kleiner aanvoer en goede vraag, waren prijzen, vooral voor het beste zaad, wel zoo vast. MEELBERICHT. Gedurende de afgeloopen week bepaalde zich de handel tot de consumtie tot ongeveer vorige prijzen. Enkele meelfabrikenten schij nen echter genegen om bij partij iets lager te willen algeven. Heden onveranderd stil. Zeeuwsche Eieren f0,— a f0,— de 100 stuks. Zoetemelksche kaas f 19,50 a f 22,— per 50 kilo. Boter f54, f 50, f 46. Per 1/2 kilo 55 a 65. Tan de Makelaars Cantzlaar en Schalkwijk te Rotterdam. MEEKRAP zeer vast en bij beperkt aan bod hooger betaald. Ouberoofde 1888 f 16y3 a f 17,Raeijn f 13 a fl3y.jp. PETROLEUM vast. Loco f9,50 E, Januari f9,35, Februari f8,70, Maart/Mei f 8,25 E. Rotterdam, 4 December. Op de veemarkt waren heden aangevoerd423 vette runde ren, 981 magere dito, 255 vette en gras- kalveren, 3 schapen of lammeren. De prijzen waren als volgtvette runderen le qual. 70 c., 2equal. 65 c., 3e qual. 60 c.; kalveren le qual. 95 c., 2e qual. 90 a 85 c. schapen le qual. 00 c., 2e qual. 00 c., 3e qual. c., alles per kilo varkens le qual. 00 a c., 2 qual. 00 a c., 3e qual. 00 c,, licht soort 00 a c. per y2 kilo. Aardappelen. Flakkeesche jammen f3, a f4.—, magnum bonum f 1,60 a f2,—, cham pions f3,— a f 4,—Zeeuwsche blauwe f 1.90 a f2.20, jammen poters f 1.75 a f 2.10, alles per heet. Saksische Jammen f 0,00 a f0 per 70 Kilo. Aanvoer van Zeeuwsche ajuin heden circa 3000 HL., prijs f 1.10 a f 0.00 per 50 kilo. Voorspoedig bevallen van een ZOON MARIA TAZELAAR, veelgeliefde Echtge noot van J. A. STEKETEE. Goes, 1 December 1888. Die genegen zijn de levering aan te nemen van de in de gestichten te Middel burg benoodigde gedurende het jaar 1889, öf voor den tijd van vijf jaar, gelieven hunne i n s c h r ij- vingsbiljetten te bezorgen ten kan tore van den Secretaris Penningmeester in het BURGERWEESHUIS vöor den 14 December a. s. des namiddags te half vier uren. De voorwaarden liggen ter lezing ten kantore voornoemd. De nog voorradige DEKENS worden deze maand aan spotprijzen opgeruimd. C. W. SIEBRECHT, Vlasmarkt, Hoek, Penninghoek, Middelburg. Kinderdijk P. 105 ItlIDDELBURCL voor den Boeren-en Werkenden stand, als mede vele artikelen voor den Kerstboom aan bevelend. Vlasmarkt Middelburg. De Notaris H. ROELOF, te Cortgene zal 's voormiddags te 10 uren, op de hofstede bij L. Maas, in den Oostpolder gemeente Cortgene, publiek verkoopen zeer geschikt voor WERKHOUT,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 3