if AANKONDIGING. Burgerlijke Stand. Overzicht van Verkoopingen. Marktbericht. ADVKBTKiNTlKN. C. MEULENBERG, na een geduldig lijden van ruim vier maait j den, in den ouderdom van 42 jaar, nalatende zes kinderen te jong om hurj verlies te beseffen. Dinsdag den 16 October 181 A (hts eenmaal per n week was dit Ian den Dierentuin lagelzakje te zien. I tot de orde der oe ook de pinguins n) en tot de familie tleraardigst gezicht Ie diertje van onde- nemen hoe het Ioe dieper het duikt het vederen kleed t perst, die langs wegglijdt en in l-ii van de vogelzaal ie steppenhoenders aanden sprake is iropa. Deze drie weg afgelegd van Astrakan, Klein Polen en Pruisen elijk zijn gevangen. Av. J heeft f200 doen mee ter van Wa- ■schaffen aan be nden winter. d gekleed, die zich berg voor een Prui- Teht aldaar een 8 roken voorde som usschen lucht daar, |icier» in verhoor- bleef, maar intus- I paard, datopeene werd, niet kon aan- hij het paard gesto- i ook in arrest ge it zijn uitlevering Ivan waterstaat enz. n adhaesie met het ordering van den a weg van Schoon- Inaar de Belgische ïgediende ter ver eend door: a de endijke, Biervliet, idijke en Hoofd- Prins Willem IritsKleine Jonk- anchementGroote Nieuwe Passageule; |ZuiddiepeGroote Oranje (Biervliet) IelenaHoofdplaat;, ïelmina; Zacharias, 1- en Brandkreek. kamers is door om ondersteuning 'dt op ontzaglijks wond weer, terwij! Ie zijnen naar den berg gesloten was, spleegd. Gouden en "pen van waarde en ier worden vermist, e kantoren zijn des ngesteld en vele 1 voorbeeld gevolgd. Jte Londen, vooral pht, is nog altijd en zich niet anders straat vertoonen. ouden toezicht in o tien passen doen olicieman te ont- igt de politie aan- verleenen bij het >rdenaar. Ooit de diensten aange- zij het in hunne ijver der misdaden l'ier-en-twintig uur Engelsche hoofd- Whitechapel een omen, die verdacht id aan de moorden vrouwen gepleegd. |genstand werd de :hter gebracht. koopt het Russi- 'alestina groote lan- Hen van kloosters ndagmorgen de be- lan baron J. J. d' len ouderdom an lang de leider de? clericale partij in de Kamers, laatst ook in den Senaat. Een jonggetrouwd paar, Engelschen, heeft door Frankrijk een huwelijksreisje per rijwiel gemaakt. Op de machine hadden zij een kleinen mast opgericht, waaraan een zeil gBheschen kon worden. Telkens nu wanneer de wind gunstig was, zetten zij het zeil op en lieten zij de trappers van het rijwiel los, om zich eenvoudig maar te laten voortstuwen. Zoo sterk was de kracht van den wind somtijds, dat zij, zonder eenige medewerking huunerzijds, tegen vrij sterke hellingen op reden. Op de Brusselsclie tentoonstelling is een poging tot diefstal van juweelen in het werk gesteld. Toen de bediende van een aanzienlijke juweliers-firma (de uitstal ling, welke deze op de expositie bezit, had leeggeruimd en, bijgestaan door een soldaat, de tentoongestelde kostbaarheden, ter waarde van 400.000 francs, in een valies had ge borgen, om ze gedurende den nacht in veiligheid te brengen, traden drie personen naar hem toe en trachtten zijn aandacht af te leiden. De bediende kreeg echter argwaan en greep een der onbekenden bij de keel De man wist zich los te rukken en verdween met de beide anderen. Zij Heten achter een valies, met stukken hout gevuld, dat blijkbaar dienen moest om het tegen het met juweelen gevulde te verruilen. De politie tracht de vluchtelingen op het spoor te komen. In Minneapolis, Minnesota, is men op het oogenblik begonnen met een bouwwerk, waartegenover de reusachtige hotels van 42 verdiepingen op de battery en de Broadway te New-York niet meer dan hutten zyn. Het nieuw gebouw is bestemd om een stoot te geven aan het stelsel, dat de bouwkunst in Amerika tegenwoordig volgt, en aan een nieuw stelsel, dat meer veilig heid tegen brand en dieven aanbiedt, min der geldmiddelen vordert en meer duurzame werken oplevert, het leven te schenken. De ingenieur D. S. Buffington heeft octrooi genomen op zftn nieuw stelsel en het plan van het eerste gebouw openbaar gemaakt. Het huis gelijkt op eenreusach- tigen, met glasvensters bezaaiden toren. Het heeft niet mmder dan acht en twintig verdiepingen, waarheen twaalf elevators (lifts) leiden, welke door stoommachines in beweging gebracht wordon. Elk van hen vertoont een klein salon, heeft een conduc teur en stijgt naar de daarvoor bestemde verdieping met eene regelmatigheid, als een spoortrein naar zijn plaats van bestemming. En inderdaad, in de plaats daarvan treedt de elevatorwant evenals de gebouwen van het oude stelsel in de lengte en breedte zoo is dit huis in de hoogte gebouwd. Lengte en breedte bedragen elk slechts 80 voet. Daarentegen is de hoogte van den beganen grond tot de 28e verdieping 350 voet. Het gebouw bevat 723 groote vertrekken, alle aan den buitenkant, dus aan de vier buitenmuren gelegen en licht van buiten ontvangendachterkamers zfin er niet. Door het midden van het gebouw slingeren zich van den grond tot aan het dak twee ijze ren trappen, om gebruikt te worden in het geval dat de stoommachines der lifts eens onklaar mochten worden. Een glazen dak- licht zendt een kolossalen lichtstroom tot in den voorhal neer. Het gebouw is vierkant, het dak spits en van vier kleine torens omringd. Behalve aan deuren en vensters wordt geen hout bij het gebouw gebruikthet bestaat alleen uit een ijzeren, met steenen ommetseld geraamte, dat naar boven tot in het oneindige verlengd zou kunnen worden. Al de 728 vertrekken, welke voor handelszaken dienen, en dus voor kantoren gebruikt moeten worden, zijn reeds voorzien van in den wand beves tigde veiligheidskastenin den ijzeren bodem zitten ijzeren schrijftafels, kasten en stoelen vast, zoodat gewone meubels overbodig worden. De elevators stijgen in een halve minuut tot de acht en twintigste verdieping opde hoogste kan dus sneller bereikt worden dan zelfs de gemakkelijkste eerste verdieping in een gewoon woonhuis Overigens meent de ingenieur is de lucht „daarboven".niet alleen gezond, doch in dubbele beteekenis ook goedkoop. Men zal zonder zich om grondprijzen te bekom meren, tot in de wolken kunnen bouwen want de lucht, de ruimte is gemeenschap pelijk in eigendom en belastingvrij. De klimmende ontzaglpke prijsverhooging van den bouwgrond in de groote steden is opgelost, men bouwt maar vast in de hoogte en het land in de lengte zal goedkooper worden. De president der Fransche republiek, de heer Carnot is eergisteren te Lyon het voorwerp geweest van een hem vijandige manifestatie. Op het oogenblik, dat hij zich naar het paradeveld begaf, werd er, terwijl zijn rijtuig het gebouw voorbijreed, waarin de socialisten vergaderen., gefloten en hoorde men geschreeuw van «100.000 francs Dit protest tegen de som, welke voor de ontvangst van den president is toegestaan, werd echter weldra door manifestation van tegencvergestelden aard ^onderdrukt. AFLOOP VRKOOPINGEN, enz. Ritthem. Heden (Woensdag) werd in de herberg bij Barentsen door Not. Tak publiek geveild le een hofstede met woonhuis, schuur en bouwland 58,70 A. aan den straatweg. 2e een huis en erf met tuin 245 c.A. 3e 36,40 A. bouwland. Kooper van deze drie perceelen de heer C. J. Rekkers te Ylissingen voor f 1788. 4e en 5e. 82,30 A. bouwland aldaar door den heer M. Breel te Ritthem voor f 700.6e en 7e. 184,90 A. weiland door dhr. A. Meeuse te Middelburg voor f1785, alles behalve de 125 pet. voor onkosten. Na afloop hiervan werd nog verkocht door denzelfden notaris terzelfder plaatse le perceel. 24 A. (90 cA. bouwland te Ritthem gekocht voor f 325 door dhr. W. A. de Rijcke Middelburg. 2e perceel. 38 A. 80 cA. Weiland te Ritthem gekocht voor f 320 door dhr. H. Meijers te Ritthem. LAATSTE BERICHTEN. Akte examens in Zeeland. Dinsdag en heden werden geëxamineerd 12 vrouw, candidaten en 4 man., afgewezen wer den 4 vrouw, en toegelaten de dames J. Ber denis v. Berlekom, Middelburg, C. J. v. d. Bout Goes, J. J. van Boven, Middelburg, S. M. Breedveld, Middelburg, A. C. H. Ittman, Goes, J. J. van Krieken, Zierikzee, M. J. v. d. Moer, Tholen en J. de Ridder, Goes, voorts de heeren J. A. W. Baart van Mid delburg, C. Ch. C. Bethe, Zierikzee, C. L. van de Bilt. Koewacht en R. H. Blomsma Middelburg. Kortgene. Een zestigtal belangstellenden in den Sophiapolaer waren heden bijeen. De hr. J. W. Vader gaf een overzicht van dtn toestand des polders. De voorzitter, dhr. Bybau las het bekende adres voor, dat na enkele besprekingen tusschen de bh. Huvers en v. d. Heijde, door de meesten werd geteekend. Het stuk zal nog nader in Noord-Beveland circuleeren. Van 8—10 Oct. '88. GOES, Geboren Cornelia Catharina d. v. Gerrit van Sluis en Dina Koster. Van 9 10 Oct. '88. MIDDELBURG. Getrouwd J. A. Schutz jm. 25 j. met L. J. van den Burgjd. 24 j. Bevallen: R. Leijs geb. Bolleman d. F. Dekker geb. Minderhoud d. en z. J. Snijders geb de Nooijer d. - C. van de Volkere geb. Remmerswaal z. A. P Trap man geb. Donkersloot d. Overleden P. Tilroe, 3 m. z. Vrfidag 12 October. Heinkenszand, half 1, aan het huis van wfilen Nysse door ?Not. Bresser, een maho niehouten kabinet, dito bureau, latafel, 2 tafels, stoelen, 2 klokken, ledikant, 3 bedden met toebehooren, spiegel, kachel, glas- en aardewerk, kleer- en meelkisten, kruiwagen, ladders, arbeidersgereedschap, 2 loopvarkens. lerseke, 2 uur by Harthoorn, door Notaris Prins, 500,000 le, 2e en 3e soort zaaioesters. Inl. J. Zeevaart te Krabbendyke. Middelburg, aan de Loskade, 12 uur, door Notaris Tak, afbraak van het stoomschip „Aurora", als paneeldeuren, schotwerk, on- derramen, ornament-consoles, deurkrukken, waschtafels, 2 mahoniehouten tafels 2,20 M. lang. Extincteurstatietrappen planken, ribben, enz., oud eikenhout, achterdelen, ge schaafde en ongeschaafde delen, schalen, ribhout enz. Maandag 15 October. Middelburg, 1 uur, in „de Vergenoeging", door Notarissen Tak en Slegt, de buitenplaats „Schoonoord", aan den straatweg naar Dom burg, met heerenhuis, bosch, moestuin, weil., koetshuis, paardenstal, tuinmans- en koet sierswoningen, samen 609,99 A. Bezichtiging Vrijdag en Zaterdag voor den verkoop van 1—5 uur. Goes, 11 uur, in „de Prins van Oranje" door Deurw. Hollmann, 11 uur, den winkel van Pieper, als: pendules, klokken, scheepsklok ken, regulateurs, wekkers, dames- en heeren horloges, broches, spelden, stukken, hals- en boeksloten, broekstukken, ringen, sigaren kokers en pypen, horlogemakers-fournitures. Kykdag Vrydag en Zaterdag 9-4 uur en 's morgens voor den verkoop. Dinsdag 16 October. Middelburg, Notarishuis, meubelen enz. pianino, bok met wagen en tuig, kachels en vuurhaarden. Woensdag 17 October. Middelharnis door Not. de Vries 1 uur in het hotel Meyer verpachten voor 3 jaar visscheryen, kweekeryen en vangst van schelpdieren in het Volkerak, Krammer, Gre- velingen, de Hals, Vlieger en Springersdiep, door den ontvanger der registratie en domei nen te Dirksland. Nieuwdorp, bij Modderkreke, 10 uur, door Not. Pilaar, 1 woonhuis, schuur, erf, tuin en bouwland 3940 c.A., waarbij onder nadere goedkeuring in pacht kan volgen 10 H- bouwl. En om 12 uur een vrachtrijdersinspan, als 4 paarden, 1 rund, 1 geit, 1 vet varken, 1 mestputlooper, 20 kippen, omnibus, barou chet, 3 men wagens, arreslee, klaverwager, landbouwgereedschappen, hooi, mest, huis raad als secretaire, kabinetten, bedden met toebehooren, hangklok, barometer, stoelen, goud- en zilverwerk,' enz. Donderdag 18 October. Middelburg, 8 uur, door Not. Verhuist, in „de Vergenoeging", lo. een huis zuidzijde Dam G 75. 2o. een dito Wal B 57. 3o. een dito met grooten tuin, Bogardstraat D 58. Te zien van 1—2 en 2—4het 3e perceel van 11—3 daags voor en op de verkooping. Vrijdag 19 October. lVi^enkerke, 1 uur, in „de Kroon" door Not. Huvers, een -hofstede, als woonhuis, schuur, erf, werf, hof, boomgaard, Moestuinen enz. 2o. bouw- en weiland in de Vliete-, Toorn- en Sophiapolders. 3o. een huis te Wissenkerke. 4o. het tiendrecht van veld vruchten op landen aldaar en Vs« in de mee- stoof „De Vrijheid" te Kamperland. Sluis, 4 uur, in „de Eenhoorn" door Not. Lansen Croïn, voor D. de Smit, een boerderij bestaande in woonhuis, schuur, koestal, paardenstal, erf, tuin en boomgaard A 1459, 60 en 61. Er is gelegenheid om 9 a 11 H. wei- en bouwland te pachten. Maandag 22 October. Middelburg, door v. Benthem en Jutting, boeken, prenten, schilderijen, boekenkast. Dinsdag 23 October. Middelburg, Balans D 4, meubelen. Woensdag 24 October. Goes, 11 uur, in „de Prins van Oranje" door Not. Piiaar, voor de erven wed. P. Koo- man—Panny, de herberg onder 's Heer Hen drikskinderen „Plankentent" 4437 c.A. in 3 perceelen en massa. Donderdag 25 October. Groede, 2 uur, in „Drie Koningen" 16,9840 H. bouwl., Barendijk, door Not. Hammacher. Baarland. 10 uur, voor erven Traas, door Not. Paardekooper Overman, 20 rechtstam- mige olmen, 7 esschen, 2 eiken, by van Wingen. Bn in de herberg, een hoefjo, be staande in woonhuis, schuur, erf.bakkeet, boomgaard, bouw- en weiland, groot 445,88 A. in 5 perceelen. 's Heer Hendrikskinderen, aan de Planken tent door Not. Pilaar, 10 uur, kabinet, lin nenkast, latafels, spiegels, barometer, kachels, koper-, tin-, glas- en aardewerk, 1 vet varken, 3 geiten, 1 schaap, kippen en konijnen, mest, boomvruchten, aardappelen, mangels. Maandag 29 October. Kortgene door Not. Roelof de hofstede te Wissenkerke (Geersdijkpolder) bewoond door Marcusse groot ruim 76 H. A. En 442,20 A. bouwland in den Wissenkerke- polder. Inl. de not. Tak, Slegt en Roelof. Sin is, wijk Heille, door Not Le Nobel en Hoksma, voor wed. Coppens, 11 uur in het logement van Maldegem 36.7851 H., alslo. de hofstede en plantage met 11.1840 H. 2o. arbeidershuis en tuingrond. 3o. wei- en bouwianden 25,5157 H. GOES, 9 Oct. 1888. Naar jarige Tarwe was veel vraag en werd 50 cent hooger verkocht. Nieuw Tarwe ruim prijshoudend. Gerst zeer gezocht en werd even als alle andere artikelen volgens notee ring verkocht. Oude Tarwe f8,25 a f8,50. Nieuwe Tarwe f 7,00 a f 7,50. Rogge f 5,50 a f 5.60. Win- tergerst f5,50 a f5,80. Zomergerst f4,90 a f5,-. Haver f2,50 a f3,10. Bruine Boon en f 12,60 af 13,-. Paardenboonen f 5,80 a f6.00. Zomerkoolzaad f 0,00 a f 0,00. Groene Erwten f 9.00 a f 9,40. Boter f 0,526 a f 0,575. Eieren f 0,95 a f 1,00. VLISSINGEN, 9 October 1888. Boter f 1,15 a f 1,00 de Kilo. Eieren f4,40 a f4,50 de 104 stuks. OOSTBURG, 10 Oct. 1888. Oude Tarwe f8,00 a f8,50. Nieuwe Tarwe f6,50 a 7,25. f Rogge 5,75 a f6,25. N. Winter Gerst f5,50 a f6,00. Zomergerst f 5,00. a f 5,35. Haver per 100 Kilo f 6,25. Kookerwten f 0,00 a f 0,00. Alles per H. L. Boter f 0,625 per l/2 kilo. KRUININGEN, 10 Oct. '88. Tarwe f6,75 a f7.50. Rogge f5,75 a f6,25 W. Gerst 5,00 a f5,60 Z. Gerst f4.80, a f5,00, Haver f2,50 a f3,40. Erw ten f 7,00 a f8,75. Boonen f f—a t Rotterdam, 8 Oct. Binnenl. Granen. Tarwe. Jarige ruimde tot 25 cents verhoo- ging langzaam op. Zeeuwschede puike f8,50 a f8,75, goede en middelbare f 7,75 a f 8,25, Nieuwe tot onveranderde prijzen te plaatsen en verkocht van f 6, a f 7,40. Rogge prijshoudend, f5 a f 6, Voor zaai- soort werd boven de hoogste not. betaald. Gerst. Winter- prijshoudend en verkocht van f5 tot f5.60. Zomer prijshoudend, naar deugd kon dezelve van f 4,25 tot f 5 opbren gen. Chevaliergerst onveranderd, f 5.25 a f 5.75. Nieuwe Haver, waarvan de kwal. steeds nog veel te wenschen overlaat, 10 ets. lager f 2a f3,25. Bruine boonen, meerendeels goed van droogte en kloek van stuk, konden grif 25 c. meer opbrengen en werden verhandeld van f 12.50 tot f 13.75. Kookerwten, waarvan de aanvoer niet groot was, vonden tot 25 cents verhooging levendige vraag. Naar kwal. konmen daarvoor van f8,75 tot f 9,50 bedingen. Kanariezaad minder begeerd en 25 cents lager te noteeren. Het beste werd verKocht van f 8,75 tot f 9mindere kwal. f 8 a f 8,50. Lijnzaad ruim aangevoerd; met eene goede vraag konden de prijzen zich goed staande houden, vooral voor de puike partyen; afwijkende soorten waren moeielijker te plaatsen. MEELBERICHTEN. Gedurends de afgeloopen week nam de kooplust toe. De dagelijks belangrijk hooger afkomende New-Yorkschemoteeringen waren oorzaak dat men met meer vertrouwen kocht. Successievelijk verhoogden de fabri kanten hunne noteeringen en sluit de week in zeer willige stemming. Heden was de markt onveranderd vast. Zeeuwsche Eieren f 4,20 a f 4,30 de 100 stuks. Zoetemelksche kaas f 22,— af 26,— per 50 kilo. Boter f58, f54, f 50. Per '/2 kilo 55 a 70 cent. Rotterdam, 9 October. Op de veemarkt waren heden aangevoerd700 vette runde ren, 1667 magere dito, 456 vette en gras kalveren, 27 schapen of lammeren. De prijzen waren als volgtvette runderen le qual. 62 c., 2e qual. 58 c., 3e qual. 54 c. kalveren le qual. 875 e., 2e qual. 80 a 75 c.i schapen le qual. 58 c., 2e qual. 50 c., 3e qual. c., alles per kilo varkens le qual. 25 'a c., 2 qual. 23 a c., 3ë qual. 22 c., licht soort 21 a c. per 1/2 kilo. Aardappelen. Flakkeesche jammen f3.— a f 3.50, magnum bonnm f 1,60 a f 1,80, cham pions f3,— af 3,25, Zeeuwsche blauwe f 1.50 a f2.—, jammen poters f 1.70 a f 1.90, alles per heet. Aanvoer van Zeeuwsche ajuin heden circa 2000 HL., prijs f 1.35 a f 0.00 per 50 kilo. Heden behaagde het God, door derl dood van mijne zijde weg te nemen, mijq| geliefden Echtgenoot Wed. C. MEULENBERG, en kinderen. 's Ueer-Arendskerke, 8 October 1888. Reglement Art. 28 3 jo. art. lf BURGEMEESTER en WETHO 1>ERS der gemeente Arnemuide brengen ter algemeene kennis d overeenkomstig 3 van Art.28 junc art. 16 van het Reglement op Wegen en Voetpaden in Zeelan rovinciaal blad no. 2 van 1887, t'en l5"tot en met den 30 October 1 dagelijks op de werkuren anderma| 1 en gemeentehuize voor ieder koi loos ter inzage ligt eendoor den meenteraad voorloopig vastgesh rit werp van Wijziging van den lig \an Wegen en Voetpaden in de voc ï.oemde gemeente, met de kaa alsmede dat binnen dien term schriftelijk bezwaren kunnen wordj ingebracht bij Gedeputeerde Stat, zoo door hen die gereclameerd h ben, als door den belanghebbend welke zich door wijziging van ontwerp, 't zij ambtshalve, 'tzijn aanleiding van door anderen i»| diende reclames, in hunne belan" benadeeld achten. Arnemuiden, 12 October lf Burgemeester en Wethouders voornoemd C. J. CRUCQ, Burgemeester S. VAN EENENNAAM, Wethoudeil De Notaris PILAAR zal ■les namiddags te 2 uren, te Goes, in J Prins van Oranje» voor den eerzamer MEEUWSE Jbzn. verkoopen il in den Wilfaelminapolder.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 3