MEUBELEN, Transvaal. Tweede Kamer. Burgerlijke Stand. Overzicht van Verkoopingen. Aanbestedingen. Najaarsschou wing. Marktbericht. ADV ERTËNTIEN. Tuin- en Landbouwzaden P. Swennen, Vlissingen. openbaar verkoopen: 3t over het vastmaken ie schuit. Deeeneschip- gelegeuheiii den ander met een stok op het deze aan de gevolgen ;che hoofdvaart te Havelte gevonden van een man iden door gebrek, volgens ftiging omgekomen, lit is eeu pas voltooide ren geheel in de asch uimgedierte is in de vlam- Ook het huisraad is rand. Toen de brand d men een bergladder, [ïofstede tehuis behoorde plaatst. Aangezien huis, tegelijk in brand stonden, er brandstiehtig gepleegd eden is de oude hoeve op bare wijze een prooi der rtsten waggon van een punt stond te vertrekken studenten, die zeer luid- m elkander namen. De irgelijke academische ar- woon, draalde met hef te geven. Daar eclitet he omarmingen geen eind omen, liep de man op het reeds van verre «.Mijne een minuut over den tijd. u belieftStudenten nstijgen? Maar wie heeft ;e willen?» te Rotterdam een ernstig rie kinderen geraakten m een zwaren veewagen, terstond gedood de beide ikwetst. bij Antwerpen heeft een plaats gehad. Zondag locomotief van de tram emaikt terecht gekomen ten stonden. Er was een Onder de vreeselijkste n velen op de vlucht ook, ilie zich niet meer onder het logge gevaarte lood vonden. Een kraam rd vernield en de dochter eet op de plaats dood. jEen er kraam werd het hoofd escheiden. Een moedig laarop op de teugelloos line en bracht haar tot hinist, die stomdronken voren van de locomotief ;r was er ook niet. telegram uic Rome zou tand van koning Humbert Hij zou aan tering ljjden, den geteld zijn. ierik is zeer ontstemd, ooek van wijlen keizer lielc gemaakt. Keizers heeft te Berlijn iol de benoeming plaats iraal profes«or, ondanks orthodoxe hoofden. De rover in haar schik, terugkeerende naar Arae- den trein naar Liverpool de boot niet halen. Hij lad plaats in een gewonen e, seint nog even vooraf extra trein gereed te ma- ïgekomen zijnde stapt hij otief en als een pijl uit machine in 30 minuten afstand was 58 uren dus van 105 kilometer per ior het vertrek van de reiziger aan boord. Het gulden gekost had, he al van nood kan gedaan ardige stad is IJessbrook, Ierland. De ongeveer 'orden bijna alle onder- grooten linnenfabrikant ;en kwaker, van wiens he huisvrouwen peggen, ist in den donker kan dt daar geen kroeg of open ook geen werklieden er zijn geen gemeente gevangenis en ook geen is er een groot gebouw, liotheek, een zaal voor ienevens lees- en ontspan- Verder vindt men er en vijf kerken. De werk- ictisch gebouwde, nette luisje behoort een tuin. betaalt jaarlijks ongeveer werkloonen uit. Uit Cherlbon schrijft men aan een der Javasche kranten liet volgende zonder linge voorval Dezer dagen werd de dokter aan boord geroepen van eene van Batavia naar Soe- rabaja varende boot, waar een der rnili- taren op de reede van Cheribon plotseling was overleden ten gevolge van den schrik, dat een kanonschot, de aankomst der mail meldende, achter zijn rug, was afgeschoten. De ongelukkige, pas uit Nederland aange komen, werd te Cheribon begraven. In het Amerikaansche stadje Brazil (Ind.) stierf voor korten tijd een man, Kauf man genaamd, die een zonderlinge erfenis naliet. De man had namelijk een verzame ling dameslaarzen en schoenen aangelegd, en was in de keus der middelen om zich in het bezit van dergelijke voorwerpen te stellen, zoo weinig kieskeurig dat hij ze stal, wanneer hij er maar kans toe zag. Weinige jaren geleden werd de zonderlinge man nog wegens zulk een dief stal tot tuchthuisstraf veroordeeld. Destijds vond men hem iu het bezit van 40 paar datnesschoenen, welke allen in beslag ge nomen werden. Bij zijn dood liet hij dezer dagen ruim honderd paar schoenen na. Te Londen is de Syrische tolk Assan Farran, die aan de expeditie Slanley-Bart- telot was toegevoegd, aangekomen. Volgens zijne beweringen behandelde majoor Bartte- lot de inlanders te strengiedereen ver wachtte, dat hij vroeg of laat daarvoor met zijn leven zou moeten boeten. Stanley, die altijd zacht tegenover de inlanders was, laakte zeer het optreden van den majoor. Deze had zich dan ook ingetoomd, zoolang Stanley tegenwoordig was. Naar Assan Farran verder zeide, is het zeker, dat Tippo Tip Stanley niet verraden heeft. De Arabische chef haatte echter majoor Barttelot wegens diens ruwheid. Ten slotte gaf de tolk als zijnmeening te kennen, dat Stanley nog in leven en op het oogenblik bij Emit pacha is. Hij durft echter niets met zekerheid te bevestigen. Op het landgoed van lord Alcott werd onlangs een groote jachtpartij gegeven. Na afloop zeide de schoone jonge echtgenoote van den gastheer«We zullen een wedloop organiseerendie het eerst aan een eind paal is, krijgt van mij een kus als eereprijs.» De heeren stelden zich, aangespoord door de zoete toezegging in postuur en tien minuten later kwam een hunner, een neef der jonge vrouw, zijn loon halen. Vroolijk vervulde de lady haar belofte. Niemand bemerkte, dat Lord Alcott mid deler wijl verdwenen was, en toen het gezel schap zich aan tafel zette, meldde eenbediende dat de heer A. om dringende zaken naar Lon den was afgereisd. Van daar uit ontving me- mrouw Alcott weldra een telegram van een advocaat, haar meldende, dat haar echtgenoot een aanvrage om echtscheiding tegen haar had] ingediend, waarin hij ver klaarde een Lord Alcott kon, zonder het zich aan te trekken bij een wedren een millioen dollars verliezen, maar één kus van zijn echtgenoote was een verlies, dat hij niet verkroppen kon. De militaire genie en telephonie in Frankrijk doen belangwekkende proefnemin gen op den Mont Valérien met een nieuwe soort toestellen, genaamd cryptophoncs. Met behulp dezer zeer gevoelige toestellen, welke onder den grond zijn begraven, is het mogelijk, gedurende den nacht de gelui den, welke op een bepaalde plaats worden voortgebracht, te vernemen, en zelfs de woorden die er worden gesproken, te ver staan. In het water plant de cryptophone de geluiden voort, door torpedo's vei oorzaak t. De marine te Toulon heelt met onderzeesche cryptophones verschillende proeven genomen die uitstekend geslaagd zijn. Aan een particulier schrijven uit de Trans vaal ontleent de N. Pr. G r o n. Cr t. het volgende „Hier in 't land is tegenwoordig heel wat op te merkenals men de toestanden van voor 3 a 4 jaar vergelijkt met de tegenwoor dige is 't een geheele ommekeertoen alles flauw en stervende, nu alles leven en bewe ging. Steden verrijzen als bij tooverslag; waar men voor twee jaar het vee rustig zag weiden, is nu uren in den omtrek geen gras te zien, maar in plaats daarvan huizen, ma chines en mijnen. Daar hebt ge b. v. Johan nesburg, waar ik ook menigmaal mijne pro ducten ter markt zend, het is er een leven en gewoel als in Amsterdamhet is de groot ste marktplaats van Zuid-Afrika, waar dage lijks honderden vruchten worden verhandeld waar schoone gebouwen bij tien- en honderd tallen verrijzen, waar duizenden goud vinden maar waar ook moord en doodslag als adders loerenwat was daar voor twee jaar Toen reed ik er nog met mijn schoonvader over de grasvlakten en bekeken wij hier en daar een steentje of het ook misschien goud houdend geleek. Nu verzendt hij, om maar iets te noemen, wekelijks tientallen beesten daarheen ter voeding der etende menigte. Zoo verandert de wereld. Overal zoekt men naar goud en, waar het edele metaal zich in eenigs zins kansbiedende hoeveelheid bevindt, daar- noemt men het „goudveld"werklieden, Jo den, soeculantsri, handelaars en delvers ver- eeniSen zich en daar en ieder zoekt zich op zijne wijze met het „slijk" te verrijken. En dat gelukt, maar mislukt ook. Ik houd me zooveel mogelijk buiten den speculatiegeest. Mijne goudvelden (claims) die ik bewerk, zijn eigenlijk het koren-, haver- en maisveld. Dat is nog het zekerste. Landbouw gaat hier goed want er zijn eters genoeg. De marktprijzen zijn soms schreeuwend hoog b.v. koren kost tegenwoordig f 24 per mud, mais 12 gul den, aardappelen f24.- haver f60,-- de hon derd gerven enz. enz. Maar ook hierin is veel afwisseling. Wat van daag voor 24 gulden verkocht wordt, is morgen door overvloediger) aanvoer, misschien 6 gulden waard. Ook op andere wijze kan men geld maken. Zóo ver huurde ik b.v. in Meimaand een wagen met 10 ossen aan een landmeter, dat bracht mij tot einde Juli toe f1200,— op; een goede som voorzeker, waar geen uitgaven aan ver bonden waren. De longziekte onder het vee heeft mij eenige schade gedaan, maar toch is het boven verwachting afgeloopen, ik verloor slechts 10 beesten, wat zeer weinig is, en wat voor mij het voornaamste is, de persoon, waardoor de ziekte onder de beesten gekomen s, moet de verliezen dragen LAATSTE BERICHTEN. (Per Tel.) Bij het voortgezet debat over de wijziging in het reglement van orde zijn verworpen de voorstellen der commissie van rapporteurs om de voorloopige verslagen met de antwoorden samen te publiceeren en om de cnmmissiën van rapporteurs te verplichten haar eigen oordeel in het eindverslag uit te spreken. Beide punten zijn overgelaten aan het oordeel dier com- missiën. Besloten is in den regel 's Zater dags en 's Maandags geen zitting te houden. Dinsdag voortzetting. Men seint ons uit 's Gravenhage Naar wij vernemen is de Raad van state door Z. M. den Koning gehoord over de benoeming van de eventueele voogden van prinses Wilhelminaen wi 1 van de heeren baron Van Nagell van Ampsen lid der Eerste Kamer, baron Van Pallandt opperjagermeester, baron Van Brienen buitengewoon kamerheer en mr. W. baron Van Goltstein oud-minister. Gisteren avond werd de jaaarvergade- ring gehouden van het ondersteuningsfonds bij ziekte, verbonden aan de afdeeling Pa trimonium te Goes. Uit het verslag van den penningmeester bleek dat het ledental met 1 was verminderd zoodat thans 28 leden daaraan verbonden zijn. Bij een ontvangst met het vorige saldo ad. 1252,92 werd slechts aan uitkeeringen en andere kleine uitgaven uitgegeven f 88,16 zoodat een goed slot aanwezig is van f 164.76. Ondervinde dit fonds voortdurend den Steun dien het zoozeer behoett. AFLOOP VfiRKOOPINGEN, eHz. Colijnsplaat. Ten overstaan van notai s Huvers is Woensdagavond in het hotel «de Patrijs» alhier verkocht le een graan schuur met erf en moestuin alhier groot 510 c.A. aan dhr. A. L. Haringman te Co lijnsplaat voor f 600. 2e een hoveniering aldaar groot 2 Aren aan dhr. M. de Regt Nz. alhier voor f87 en 3e een hoveniering grrot 6 Aren aan genoemden A. L. Haringman voor f215. Alles onverminderd de kosten van veiling. Oudelande. Heden (Vrijdag) werd door Notaris Paardekooper Overman voor G. Hof- fius publiek geveidlo. een Hoefje, namel. Woonhuis, Schuur, Erf enz. in Wildemans- hoek. Kooper H. A. Mol voor f540 plus f 25 voor los goed. 2o een perceel Bouwland 74 Aren, aan An Ruisaard voor f705 per 3924 centiaren is f 1329,51. 3o een perceel id. onder Baarland in Klaas Mertsenhoek. Kooper W. de Jager voor f400 per 3924 c. is f744,14 plus f 25 voor klaver. 4o. een perceel Bouwland en Zijkantweg alsvoren in Stiermanshoek. a. een perceel groot 72,62 A. aan C. v. d. Guchte te Baar land voor f 382 per gem. is f706,95. b. een dito, groot 86,34 A. aan A. ICarelse, Baar land voor f 400 is f880,12. 5o. Een perceel in den Zuidpolder aan H. A. Mol voor f464 per 39,24 A. is f629,06. 6o. Een pere. bouwland en zijkant- weg onder Ellewoutsd., in Everinge, inDwers- hoek groot 46,14 A. aan J. v. d. Pijl voor 1 344 per 39,24 A. is f404,49. Alles onverminderd 12'/, percent voor onkosten. De koopers, waarbij geen plaats naam is vermeld, wonen te Oudelande. Van 26 28 Sept. 1888. GOES. Ondertrouwd,Johannes Bernar- dus Zonneveld 39 j. jm. met Anna Corne lia Peeters 46 j. jd. Adriaan Clement, 27 j. jm. met Arlriana van 't Westeinde 21 j. jd. Willem Theodorus Baarends 19 j. jm met Maria Burgs 23 j. jd. Pieter Haririck 23 j. jm. met Adriana Schipper 22 j. jd. Geboren Marinus Cornelis Christiaan z. v. Pieter Andries Jozeph van Goethem en Maria Helena v. d. Wijngaard. Overleden Jan Kloosterhuis 25 j. ongeh. zoon van Johs. Kloosterhuis en Albertje Veldman Johanna Kleijnepier 25 j. vrouw van Kasper Jacobus Walrave. Van 27 en 28 Sept. 1888. MIDDELBURG. OndertrouwdJ. F. Schutz jm. 25 j. met L. J. v. den Burg jd 24 j. GetrouwdK. J. Weijnman jm. 29 j. met M S. de Veij jd. 23 j. BevallenS. M. Baden geb. Tuiter d. OverledenM. F. de Keijser 3 m. d. Zaterdag 29 September. Goes, 9 uur, in de Prins van Oranje door Not. Pilaar, 3 nieuwe huizen en erven, een dubbel huis met schuur, een perceel tuin grond te Goes aan Bekaf. In 5 perceelen en in massa. Maandag 1 October. Middelburg, 2 uur, door Deurw. Kouion, manufacturen van Emanuel. Dinsdag 2 October. Goes. 8 uur door Not. Pilaar in „de Prins van Oranje", een winkelhuis en erf, 's Heer- Hendrikskind erenstraat D 60, aankomende P. van Ast. Verhuurd aan Pasman. Vrijdag 5 October. Souburg op „Poelwijk" door not. Tak 10 uur meulelen, onder anderen tafels, stoelen, canapé, buffetten, speeltafels, tafelkastjes, Pendules, waterfiltors, man gels, pers Rektafel, koper-, blik-, glas- en aardewerk, 2 rijtuigen, waterwagens, zonne blinden, tuinmeebelen, tuingereedschappen, wipplank, 2 geiten, 12 kippen, bloemen in potten, sierplanten enz. Vlissingen 7 uur in de Oude Vriendschap een huis, kleine markt F 83 door Not. De Wolff. lerseke. 1 uur, in de herberg bij Hart hoorn door Not. Lansen Croin, kerkhoek- slraat, een Huis Schuur en Erf 290 centiaren, bewoond door H Wondergem. En een Woonhuis en Erf 65 c. A., bewoond door D. Koster. Inl. dhr. Pelle. Woensdag 10 October. Rittkem, 10 uur, bij Barentsen door Not. Tak, een hofsteedje, als woonhuis, schuur, bouw- en weilanden, arbeiderswoning enz. aan den straatweg naar de Zuidwatering, 364,75 A. In 7 perceelen en massa. Middelburg, 10 uur. door Not. Verheij op de hofstede van Goedbloed, Veersche Ryweg. 1 zwart merriepaard, oud 7 jaren, 1 bruin merriepaard, oud 4 jaren, 1 bruin ruinpaard, oud 6 jaren, 7 baatgevende koeien, 1 kalf- dragende vaars, 1 vare koe, 1 vette vaars, 2 tweejarige vaarzen, 4 jaarling vaarzen, 1 springstier, 1 halfjarige stier, 4 kweekkalvers, 2 melkschapen, 5 lammers, 2 vette varkens, 4 loopvarkens, 25 kippen en Haan, 2 Karn honden met hokken, 2 menwagens, 1 markt wagen met vaste kap, 1 melkkar op veeren, '1 driewielskar, 1 waterkar met vat, 1 ploeg, 1 rolblok, 1 sleepdeur en voorsleper, 1 kort- molen, 1 windmolen, Eggen in soort, turk, 1 handblok, enz. en veldvruchten, als paardenboonen, witte, bruine, aardappels, mangels, weigras. Vrijdag 12 October. lerseke door Not. Prins 2 uur bij Harthoorn 500.000 le, 2e en 3e soort Zaaioesters. Inl. J. Zeevaart te Krabbendijke. Krabbendijke, 12 uur, door Not. de Vos, op de hofstede der diaconie afbraak, oud ijzer en nieuwe steen en pannen. Maandag 15 October. Middelburg, 1 uur, in „de Vergenoeging", door Notarissen Tak en Slegt, de buitenplaats „Schoonoord", aan den straatweg naar Dom burg, met heerenhuis, bosch, moestuin, weil.' koetshuis, paardenstal, tuimnans- en koet-i sierswoningen, samen 609,99 A. Bezichtiging- Vrijdag en Zaterdag voor den verkoop van 1—5 uur. Woensdag 17 October. Middelharnis door Not. de Vries 1 uur in het hotel Meyer verpachten voor 3 jaar visscherijen, kweekerijen en vangst van schelpdieren in het Volkerak, Krammer, Gre- velingen, de Hals, Vlieger en Springersdiep, door den ontvanger der registratie en domei nen te Dirksland. Maandag 1 October. Willem Annapolder, half 2, het schoonma ken van de watergangen in den polder en eenig delfwerk. Donderdag 4 October. Polder Borsele. Delfwerk. Aanwijzing Maandag 1 October 1 uur by de haven. Bil jetten inlevering by den dijkgraaf L, Rottier tot 3 October, Krabbendijke. Maandag 1 Oct. Polder Borsele. Donderdag 4 October. Serooskerke. Vrijdag 5 Oetober. GOES, 25 Sept. 1888. Oude Tarwe f 7,60 a f7,80. Nieuwe Tarwe f 7,00 a f 7,25. Rogge f 5,50 a f 5.60. Win- tergerst f 5,20 a f 5,60. Zomergerst f 4,50 a f 4,75. Haver f 2,50 a f 3,00. Bruine Boonen f8,,00 a f8,75. Zomerkoolzaad f 10,00 a f 0,00. Groene Erwten f 8.00 a f 8,75. Boter f 0,57 a f 0,65. Eieren f 0,87 a f 0,90. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 121 stuks hoornvee. Veel handel, goede prijzen besteed. Biggen golden van af f5,50 Vlissingen, 27 September 1888. Boter f 1,14 a f 1,10 per Kilo. Eieren f 4.20 a f 0,00 de 104 stuks. Middelburg 27 September 1888. Van jarige Tarwe was weder eene goede aanvoer ter markt, die aan iets lagere prijzen van f 7,75 tot f 7,80 goed te plaatsen was. Nieuwe Tarwe geniet weinig attentie, naar kwaliteit is daarvoor de noteering f 6,50 a f7,— zaaisoorten f7,25. Rogge f 5,75 a f 6. Wintergerst niet getoond. Zomergerst drin gend gevraagd doch weinig ter veil, f 4,75 werd gaarne betaald, waarvoor echter niet algemeen werd afgegeven. Haver f3,25 a f3,50. Van nieuwe Bruine boonen waren een paar monsters ter markt, van uitnemende kwaliteit, maar bleven vanwege de hooge vraagprijs onverkoc' t. Witteboonen nog niet ter veil. Groene Erwten weinig gevraagd, 50 ets. lager, puike kooksoorten f 8 a f 8,50. Koolzaad f 10,50. Zomerzaad f 10,50 af 11. Canariezaad f 9,50, by party f 9,25. Versche Boter f 0,98 a f 1,02 per Kilo. Eieren f 3,80 per 100 stuks. KRUININGEN, 26 Sept. '88. Tarwe f 7,75 a f 6.50. Rogge f 6,00 a f5,75 W. Gerst 5,50 a f5,25 Z. Gerst f4.50, a f4,00, Haver f3,25 a f2,75. Erw ten f 8,50 a f6,50. Boonen f f—a f ZIERIKZEE, 27 September 1888. Boter, Hoogste koers 626, laagste koers 60 cent per 5 ons. Kipeieren hoogste koers f 0,875 laagste koers 80 ets. per 25 stuks. Voorspoedig bevallen van een leven- looze DOCHTER B. A. LOENvan Walsum. Grijpskerke, 26 September 1888. r V Allen die blijken gaven van deelne ming en belangstelling bij het lijden en sterven van onzen geliefden ADRIAAN, zeggen wij hartelijk dank. P. WONDERGEM, Vrouw en Kinderen. Kortgene, 28 September 1888. van de firma GEBR. VAN NAMEN te Zwijndrecht zijn te bekomen bij PRIJSCOURANT GRATIS. De Notaris A. M. TAK zal voormiddags te 10 uren, op de Buitenplaats «POELWIJK», in de gemeente Oost- en West Souburg, in het eene partij waaronderTafels, Stoelen, Canapé, 2 Buffetten, 2 Speeltafels, Tafel kastje, Linnenkast, Waschtafels, Bedtafels, Spiegels, Schilderijen, Pendules, Kastklok, Barometer, Eet servies, Lampen, Kachels. Water- lilters, Mangel,Pers,Rektafel, Koper-, Blik-, Glas- en Aardewerk, VOORTS: 2 Rijtuigen, 1 Ezelwagen, Water wagen, 2 Watervaten, Kruiwagens, Zonneblinden, Tuinmeubelen, i Brandspuit, Schommel, Wipplank, 2 Geiten, 12 Kippen en 1 Haan, 8 Duiven, 1 Hond met hok, 1 Kippen hok met loop, een partij Bloemen in potten. Sierplanten in Tobben en meer andere goederen. Bezichtiging daags vóór den verkoop1 10 tot 4 uren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 3