er 1 BETTEN INBOEDEL, Openbare Verkooping Timmermans gereedschappen, Openbare Verkooping. een dubbel HUIS met SCHUUR en ERF, een perceel Tuingrond, lbouw enz. ngde Berichten. Burgerlijke Sland. JNajaarsschouwing. Verbetering. Aanbestedingen. Overzicht van Verkoopingen. Marktbericht. Veemarkt te Goes. ADV ERTENTIEN. publiek verkoopen Za terdag 29 September 1888 drie nieuw gebouwde, terechtzitting dezer racht- slachter, geb. en vroeger zand, üians milicien bij de ;en op Zoom. j op den 20 April 1888 ichtzitting van het kanton als getuige onder eede ge- zaak tegen Joh. Zuidweg, kenszand, opzettelijk eene r heeft afgelegd, door in arheid te verklaren, «ik 1888 des avonds omstreeks t beklaagde op de openbare enszand geweest nadat deze y van van Dijke gekomen was toen niet dronken en geschreeuwd, wanneer dat ;eweest had ik het moeten ik heb beklaagde niet vastgehouden, ik ben niet herberg van van Dijke lijn van wege het O. M. lagvaard. r, boerenknecht, geb. en e te Heinkenszand. thans reld-artillerie te Bergen op iij op den 20 April 1888 echtzitting van het kanton als getuige onder eede ge- rafzaak van Joh. Zuidweg, inkenszand, opzettelijk eene g heeft afgelegd door, in aarheid te verklaren, «ik ■t 11. des avonds ongeveer n beklaagde op de openbare enszand geweest, toen deze van van Dijke kwam be ien niet dronken en heeft ireeuwd ik heb hem niet idersteunen, en hem ook niet liep vlak naast beklaagde dus gemerkt hebben, als iken was geweest of ge- zijn van wege het O. M lagvaard. jaar, zeeman te Vlissingen, •d te Middelburg, den diefstal bij dhr Simons oeger door ons medegedeeld, zijn van wege het O. M. edagvaard. bank te Amsterdam heeft ak gedaan, in de bekende i munters. Zij achtte hun m overtuigend bewezen en ivius tot 5, Holl tot 6 en t 7 jaren gevangenisstraf. irdag te Zierikzee gehouden Ier Centrale Tentoonstellings- indbouwbelang» in Schouwen zijn de volgende heeren be- bouwersTarwe Cent van rouwershaven, 2e prijs voor d. Have, Ouwerkerk 3e prijs Kapelle (D.), Ie prijs voor P. Jonker, Serooskerke, 2e ieveld de Kater. Noordgouwe, Victoria, J. M Klompe, Drei- voor Roseau d'épine. Rogge: iuwe le prijs voor Zeeuwsche, de Kater, id. 3e prijs. J. Geluk id., Ie en C. G- rijs. D. Q. Mulock Houwer, ijs voor Essex, 2e prijs voor 3e prijs voor Victoria. Ocht- iem, 3e prijs voor Essex en erst. J. M. Zaadrandijk 2e prijs voor roode dikkop- ge Ochtman en Co, Zierikzee rijft aan de Vliss. Crt. Driewegen bezocht Zaterdag ezande. Behoefte gevoelende g rust waarschijnlijk, g®? ant van den weg zitten, waa' ander bij hem voegde Spoedig ;n toestand, welke men slapen oot een heerlijke en vast? ek bij zijn ontwaken. M it enkel zijn horloge, maai sje met geld en zijn zilveiei omt hem zijn rustige rl|s| en mag men aannemen,1J imende gelegenheid wel in een logement zal ne®e en ij( e verschillende misdaden i de orde van den dag schijn daden Woensdagavond ook inbraak in den molen van den molenaar Chr. O. aldaar. De daders zagen echter hun toeleg verijdeld door de waakzaamheid der bewoners. Nog heeft men bij den onderwijzer den heer v. N. een servies en eenige lepeltjes ontvreemd. Den dader is men op het spoor. Ook moet bij den heer N. B., oesterindustriëel aldaar, inbraak be proefd zijn. Althans tot 2 malen toe hoorde men in den nacht van Maandag op Dinsdag gerucht. De heer B. zelf was niet te huis. Men schrijft ons uit Zeeuwsch Vlaan deren Naar aanleiding van het bericht omtrent den smokkelhandel in biggen aan onze grenzen, werd de opmerking gemaakt hoe het mogelijk is, zooveel van dat schreeuwe rige goed in Belgie te krijgen zonder van veel aanhoudingen te hooren. Ter verklaring daarvan diene dat de Belgische kooplui er een middel voor weten, om het schreeuwen der biggen tegen te gaan. Even voor de grenzen smeren zij ze den bek met groene zeep in. Dé biggen lusten die gaarne ,en houden zich gedurende hun vervoer langs de gevaarlijke plaatsen, voortdurend onledig met hun snoet af te likken, waardoor ze stil blijven. Natuurlijk, dat de vervoerders er voor zorgen niet langs den heirweg te gaan. Dit echter veroorzaakt onzen douanen bij een aanhouding niets dan last. Wanneer n. 1. de Belgische douanen een partijtje biggen aanhouden, dan maken ze geen proces verbaal op, zooals ze vroeger deden, maar ze brengen eenvoudig den koopman met zijne waar over de Nederl. grenzen. Daar hij echter de vereische acte van declaratie, noch van het Ned. kantoor om in België, noch van het Belgische kantoor om in Nederland te komen, niet heeft de wijl de invoer in beide landen wederzijds verboden is, mag hij in dat geval het Ned. douanenkantoor niet passeeren. Kon hij nu door een acte van declaratie, afgegeven door de Ned. beambten bewijzen, dat zijne biggen uit ons land afkomstig zijn, dan was dat niets. Maar juist omdat hij den heirweg niet gevolgd heeft, maar langs binnenpaden is gegaan, zit hij er mee in en niet minder de douanen. Eenige dagen geleden kwam een siga renfabrikant te Leiden tot de ontdekking dat er uit een gesloten hok tabak van hem werd ontvreemd. Het gelukte hem twee zijner knechts tot bekentenis te brengen, waarna hij een hunner, volgens hem de schuldigste, ontsloeg. De ontslagene ging te 's Gravenhage werkendoch ontevreden dat zijn kameraad ook niet ontslagen was, deelde hij aan derden mede, dat er ook grootere partijen door her. ontvreemd en verkocht waren. Toen de fabrikant dat ver nam, deed hij bij de politie aangifte, en het gevolg daarvan was dat bij enkele opkoo- pers ontvreemde tabak is gevonden en de daders aangehouden werden. H.H. M.M. de Koning en de Konin gin hebben een milde gratificatie doen toekomen aan den in behoeftige omstandig heden verkeerenden Jacob Pronk, rustend zeeman in de Boegstraat te Scheveningen, den zoon van Pronk, die koning Willem I in 1813, toen deze vorst te Scheveningen landde, aan wal heeft gedragen. De heer Zandstra, te Heerenveen, heeft een nieuw toestel uitgevonden om een in volle vaart zij nden trein voor gevaar- op den weg te waarschuwen en tevens spoedig tot staan te brengen. Het is thans in onderzoek bij den Raad van toezicht op de spoorwegen en er zij n reeds verschei dene proeven mede gedaan, naar men zegt met gunstigen uitslag. Als een bewijs, dat het beroep van straatmuziekant niet onvoordeelig is, kan dienen, dat tijdens de jongste kermis te Maastricht door vier orgeldraaiers bij een geldwisselaar aldaar 7000 centen, zijnde de ontvangst van ruim een dag, tegen zilver geld werd omgewisseld. Over den smaak valt niet te twisten, zegt men. Verwonderen kan het dus niet dat de Chineezen van wie wij toch ge woonlijk iets vreemds verwachten zich een lekkernij maken van zijdewormensoep. Een zendeling, uit China teruggekomen, verhaalt, dat hij zelf de spijs geproefd heelt. Voor hen. die er een proefje van willen nemen, geeft hij het volgende receptde poppen (larven) van de zijworm worden in boter oi olie gebakken en in kippensoep gesoust: dit mengsel laat men eenige minuten koken, dan worden de larven met een houten lepel plat gedrukt, de soep zachtjes geroerd en met het geel van een paar eieren gebonden. Zoo toebereid is het een ware smullerij. Arme lieden in China eten volgens den zelfden zegman hun zijwormen uit de hand roet een weinig zout, of eenvou dig in olie gebakken met uien. Van Palermo wordt aan de Italië geschreven, dat in de provincie Trapanie een vreeseljjk roo versa vontuur heeft plaats gehad. Zes struikroovers wilden den eigenaar van eene afgelegen pachthoeve oplichten en op rantsoen stellen. Maar de bewoners boden weerstand. De zoon van den pachter en een boschwachter werden gedood, en de pachter zelfs met zijn vrouw, een z*on en eer. knecht gewond. De roovers namen de vlucht. LAATSTE BERICHTEN. Per telegraaf. De Tweede Kamer ver gaderde heden te 9 uur. De minister van financiën hield zijne eerste miljoer enrede, waarin de Staatsbegrooting over 1889 wordt aangeboden. De uitgaven worden op ruim 13372 miljoen geraamd, de ontvangsten op 1120,600,000, dus tekort f 12,954,000. Let tende op de voortdurende stijging der be lastingen en besparingen op uitgaven en dat 5milj. voorzilverontmunting onnoodig zal zijn, schat de minister het werkelijk tekort op hoog stens 5 millioen, veroorzaakt door buitenge wone uitgaven voor productieve werken Merwedekanaal en spoorwegen en te vinden eventueel door geldleening. Het ongedekt tekort over alle diensten 1885 tot en met 1889 wordt geschat op 25 millioen doch bij ruimte kasgeld en gelegenheid tot voorschotten van de bank te ontvangen zal in geruimen tijd geen geldleening noodig zijn. De algemeene toestand is bevredigend. Voor oorlog en marine is 2 millioen meer uitgetrokken. AFLOOP VERKOOPINGEN, eHz. Bij de gister te Vlissingen gehouden aanbesteding van 10.000 stuks takkebossen voor de garnizoens-bakkerij aldaar was in geschreven door de heeren P. Verheul te Bergen op Zoom, voor 698/ioo cent; G. A. Verdussen te Wouw voor 6 cent en door A. F. Krahmer te Vlissingen voor 574/100 cent per bos. Aan laatstgenoemden inschrijver is de levering gegund. Ten overstaan van de notarissen Van der Hoop en De Kuijper te Rotterdam werden Woensdag namiddag in het notaris huis aldaar in het openbaar afgeslagen: Twee zeventigsten in 35/37 aandeelen in den Wilhelminapolder, en aldaar benoor den het Goesche Diep en Schengen, bene vens den geheelen polder Oost-Beveland, met alle rechten en vrijheden aan de ei genaren van dit onverdeeld en gemeenschap pelijk eigendom toekomende, mitsgaders de opstallen, vruchten te velde en inventaris en al hetgeen daartoe verder is behoorende, een en ander gelegen nabij de stad Goes, provincie Zeeland. Het eerste zeventigste werd de vorige week gebracht op 16,900. het tweede op f 16,600, thans zijn beide perceelen ge combineerd verkocht voor f37.009. ,(M. C.) Gisterenavond werd te Middelburg in de «Vergenoeging» ten overstaan van Not. Tak publiek geveild een huis en erf, zijnde logement en herberg met vergunning in de Vlissingsche straat, groot 73 centiaren, Kooper werd de heer F. J. Schijf aldaar voor f1621. Van 20 21 Sept. 1888, MIDDELBURG. OndertrouwijD, Rij kso jm, 27 j. met P. de Bree jd. 19 j. J. W. Diermanse jm. 29 j. met G. W. van der Plank jd. 27 j. L. N. C. Renquet jm. 40 j. met M. J. Genevao jd. 24 j. Getrouwd A. Buijs jm. 35 j. met H. J. J. van den Harst jd. 33 j. J. E van Hoeve jm. 26 j. met P. J. van PufTelen jd. 31 j. Bevallen A. T. Steendam geb. de Kok z. Overleden N. Minderhoud 46 j. vrouw van A. Baart E. van Brakel 3 m. z. Wemeldiuge. Maandag 24 Sept. en verv Krabbendijke. Maandag 1 Oct. Kapelle. Borsele en Waterschap 's Heer Arendskerke. Woensdag 26 September. Krniningen Sckore, Woensdag 26 Sept. Onze berichtgever uit Zeeuwsch Vlaan deren schrijft In het vorige bericht over de oeveraf- schuivingen is een drukfout ingeslopen. Er stond in het bericht dat het onderhoud van den Nieuw Neuzenpolder f 25000 kostte,[de zetter heeft er f 25C0 va» gemaakt. Goes voor Burgerlijk Armbestuur krop en fijn brood. Rund- en kalfsvleesch, over October, November fn Dec. Voorts 60 H. L. New-Castlekolen. l'uw Dinsdag 12 uur briefjes inle> eren met het opschrift Besteding Burgerl Armbestuur. Goes, voor het Gasihuis 300 H.L. ruhr- kolen en 150 H.L. New. Castlekolen. Voorts gewoon tarwebrood. Rund- en Kalfsvleesch over October, Nov. Dec. Briefjes onder op schrift Besteding Gasthuis inleveren op Vrijdag 28 September voor 12 uur. Maandag 24 September. Middelburg, 1 uur, ln de Vergenoeging, door Not. Verhulst, het tiendrecht iD Noord- Beveland op in den 1, 2, 3, 4, 5 en 6e blok van den Vlietepolderop den 2e blok van den Wissekerkepolder en op den len blok in den Mariapolder. Inl. de heer van Lis te Kortgene. Dinsdag 25 September. Vlissingen. 7 uur in het Hotel de Commerce door Not. v. Uije Pieterse, een huis, enz. Pa lingstraat K 72. Goes, 3 uur op het Slot door Not. Liebert, een perceel bouwland, vroeger weiland in Moolhoek, 's Heer Abtskerke 3,36 H. In pacht geweest bij Jac. Koeman. Woensdag 26 September. Kolijnsplaat. 7 uur, in „de Patrijs" voor v. d. Maas, door Not. Huvers, de vee- en graanschuur „Eben-Haëzer, in den Groenen Achterwegeen hoveniering aldaar naby het dorp en een dito ten zuiden van een aan den Groenen Achterweg. Bezichtiging 8 dagen vóór denverkoop. Ellewoudsdijk, verpachting, door het bestuur van het cal. waterschap Ellewouds dijk in de herb, van v. d. Hage, al de gronden tot genoemd waterschap behoorende. Om schrijving en voorwaarden ter lezing bij den dijkgraaf J. Bruinooge. Aanwijzing Maandag 24 September tusschen 2 en 4 uur, vergade ren op de Kaai. Goes, 10 uur, in de Prins van Oranje, door Deurw. Hollmann, een Vendutie. Nieuwland, 10 uur in „de Roode Leeuw", door Not. Loeff, 12 perceelen bouwland en dijk in de gemeenten Middelburg en N. en St. Joosland, verhuring. Ierseke. 1 uur, door J. G. Wondergem, een inboedel o. a. mahoniehouten linnen kast (secretaire) en uittrektafel, stoelen, pendule, 3 bedden met toebehooren. tapijten enz., glas- en aardewerk, porselein, timmer mansgereedschappen, planken, ribben enz. Inl. dhr. Pt 11e. Donderdag 27 September. Ierseke, 10 uur, door Not. Mulock Houwer voor D. Wisse, een boereninspan, als 1 donkerbruin ruin 8 jaar, 1 lichtbruine merrie 6 en 1 vosbles dito anderhalf jaar, een bruin merrieveulen 6 mnd., 12 melkkoeien, 3 een jarige ossen, 2 dito vaarzen, 5 schapen, 4 vette varkens, 90 kippen, 2 poelpetanen, 3 kaapsche eenden, 2 menwagens, 2 Zeeuwsche ploegen, 1 Amerikaansche ploeg, 5 ijzeren eggen enz., stelling en trechter, landbouw-, melk- en zoldergereedschap. Harnas, sleekachel, 15 H. nagras en 1 H. klavers in zijn pachtgronden. Vrijdag 28 September. Omlelande, 10 uur, in de herberg van J. Lous door Not. P. Overman, voor Hofflus, een hoefje met boomgaard, bouw- en weilanden te Oudelande, Baarland en Ellewoutsdijk, samen 444 A. in 7 perceelen. Middelburg, 10 uur door Not. Verhey in den tuin, ingang Hofplein afbraak. Bezich tiging daags vóór de verkooping. Zaterdag 29 September. Goes, 9 uur, in de Prins van Oranje door Not. Pilaar, 3 nieuwe huizen en erven, een dubbel huis met schuur, een perceel tuin grond te Goes aan Bekaf. In 5 perceelen en in massa. Maandag 1 October. Middelburg, 2 uur, door Deurw. Kouion, manufacturen van Emanuel. Dinsdag 2 October. Goes. 8 uur door Not. Pilaar in „de Prins van Oranje", een winkelhuis en erf, 's Heer- Hendrikskinderenstraat D 60, aankomende P. van Ast. Verhuurd aan Pasman. Vrijdag 5 October. Vlissingen 7 uur in de Oude Vriendschap een huis, kleine markt F 83 door Not. De Wolff. Ierseke. i uur, in de herberg bij Hart- hoorn door Not. Lansen Croin, kerkboek straat, een Huis Schuur en Erf 290 centiaren, bewoond door H Wondergem. En een Woonhuis en Erf 65 c. A., bewoond door D. Koster. Inl. dhr. Pelle. Vrijdag 19 October. Wissenkerke, 1 uur, in „de Kroon" door Not. Huvers, een hofstede, als woonhuis, schuur, erf, werf, hof, boomgaard, Moestuinen enz. 2o. bouw- en weiland in de Vliete-, Toorn- en Sophiapolders. 3o. een huis te Wissenkerke., 4o. het tiendrecht van veld vruchten op landen aldaar en V3S in de mee- utoof „De Vrijheid" te Kamperland. GOES, 18 Sept. 1888. Jarige Tarwe was iets lager te koopvan den nieuwen oogst was de aanvoer iet» ruimer, naar Gerst was groote vraag en werd 10 a 20 cents hooger verkocht. Erwten iets lager, overige Artikelen onveranderd. Oude Tarwe f7,70 a f7,90. Nieuwe Tarwe f 7,00 a f 7,25. Rogge f 5,40 a f 5.60. Win- tergerst f 5,00 a f 5,40. Zomergerst f 4,50 a f4,60. Haver f3,00 a f3,10. Groene Erwten f 9.00 a f 9,50. Boter f 0,57 a f 0,65. Eieren f 0,85 a f 0,90. Vlissingen, 18 September 1888. Boter f 1,14 a f 1,06 per Kilo. Eieren f 4.00 a f 0,00 de 104 stuks. Dinsdag 25 September. Middelburg 20 September 1888. De aanvoeren waren heden vrij ruim, en vonden zjj meerendeels aan iets lagere prijzen genegen koopers. Jarige Tarwe 20 ets. lager, naar kwaliteit is daarvoor f 7,75 a f 7,90 betaald, algemeen werd op f 8 gehouden. Nieuwe Tarwe met veel verschil van kwaliteit, naar deugd f 6,50 a f 7,25 te noteeren met weinig vraag. Rogge f5.75 a 6,— Wintergerst f 5,50 a f5,60. Zo mergerst met veel aanvoer doch veel in afwijkende kwaliteit, voor de boste soorten werd gaarne f 4.60 betaald, minder odbegeerd. Groene Erwten 25 a 50 ets. lager, puike Kooksoorten werden f 9,25 a f 9,50 gekocht. Koolzaad f 10— a f 10,50. Versche Boter f 0,98 a f 1,06 per Kilo. Eieren f3,80 per 100 stuks. KRUININGEN, 19 Sept. '88. Tarwe f8,25 a f7.25. Rogge f5,75 a f5,25 W. Gerst 5,35 a f4,80 Z. Gerst f4.90, a f4,50, Haver f 0,00 af 0,00. Erw ten f 9,25 a f7,50. Boonen f f—a f ZIERIKZEE, 20 September 1888. Boter, Hoogste koers 625, laagste koers 55 cent per 5 ons. Kipeieren hoogste koers f 0,90, laagste koers 80 ets. per 25 stuks. Door ziekte terstond of met OCTOBER een moe - benoodigd, op de hofstede „MEIWERF", Gapinge. Jill'UW lil 1UUO j des middags te 4 ure, zal de heer J. G. Won dergem, aan het door hem bewoonde huis in de gemeente Ierseke, bsstaande uit: 1 Mahoniehouten Linnenkast, Se cretaire- en Uittrektafel, Stoelen, Pendule, 3 Bedden met toebehooren, Tapijten, KarpettenSchilderijen, Porselein, Glas- en Aardewerk. VOORTS: Planken, Ribben, Verfstoffen, Spij kers, Draadnagels en meer andere goederen. Informatiën zijn te bekomen ten kantore van den heer W. PELLE, te Goes. De Notaris PILAAR zal des avonds te 7 uren, te Goes, in het koffiehuis «de Prins van Oranje» verkoopen j alles liggende te Goes aan Bekaf. Te veilen in 5 perceelen en in massa. De huizen, zonder schuur, zijn verhuurd om f 7 per week I f Y Heden overleed onze geliefde zoon ADRIAAN in den ouderdom van ruim 33 jaren. P. WONDERGEM en Echtgenoote. Kortgene, 15 September 1888.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 3