VEE- en GRAANSCHUUR, HOVENIERING, HOVENIERING, :aken. Gemengde Berichten. Burgerlijke Stand. Aanbestedingen. Marktberichten. Veemarkt Overzicht van Verknopingen^ ADVKRTKNTIKN. BREEDER BIJ BILJETTEN. 3 naar luid liunne red bestaan hebben ratste viei jaren had idere school alhier irengenniet alleen alles, wat betrekking s en de financiën, 3 als commissie tot m. Van die laatste n, daar er op verzoek eene afzonderlijke die onder den r.aam rdering van getrouw doen, wat in haar iders, wier kinderen zoeken, op te wekken )o getrouw mogelijk tat uit de heeren er, Johs. de Jonge Az. )urg, D. Cappon, Jb. lemkerk, secretaris, cature is. nissie zal «de Zeeuw» verzicht plaatsen om- bijz. school alhier, lgt waren op de Bijzon- vezig 154 leerlingen, enkelen schooltijd en verzuimden van terwijl er nog 6 van 40 tot 20 school- geheele verzuim be 'an den minister van :ijn benoemd in de ir van 1888 belast examens ter verkrij- bedoeld in art. 56, Augustus 1878, in :itterde schoolop- Middelburg b. tot irs in de arrondisse- jes, Tholen en Oost- vervanger: deschool- issernent Axel. de scholen met den itelande c. s. f 13.47 smeldinge f20.06 en nagekomen giften 's Gravenhage heeft tak bij Wed de Roo, tuchthuisstraf en zee wegens beleedi- :n boete van 50 cents, ilburgsche rechtbank ibrekers is dus beves- is der Zierikzeesche die tot f25 boete ietigd. werd door Van der rskerk te Leiden ge- ng dat zij van het id neerhangende, nog as. rd zonder masten en en door Hollandsche en naar Vlissingen ver den rijken buit, er stukken aan boord, kisten met kostelijken smaakte den dap- o heerlijk dat zij niet Doch het lek gescho- ïsklaps en zonk met en wijn, vergetende )te. Dat was een zeer jze de vloot «een voor 'erloor». als Howard liet bekwame maar Sedonia, diep teleur- vel tot den aftocht. langer blijven of ,he banken gevaren en O. de Noordzee to lden haar bijkans ge- als niet gebrek aan ink zjj de karigheid genoodzaakt had te vas niet zoo verwon- ;t kon trachten haar «Maarzoo schreef Almachtige heeft hen geslagen, en wie van erden door, niemand dolijk en trouweloos «In gemoede zie de Hertog zijn hertog- ou willen geven om in {Slot volgt). Gisterenis de Justitie van Middelburg naai- Boschkapelle vertrokken ten einde een onderzoek in te stellen naar een ver moedelijk aldaar gepleegden moord. Hansweerd. Teneinde aan vaartuigen des avonds het invaren van onze haven minder bezwaarlijk te maken, is er door den water staat op den oo«thavendam een witte ijzeren bal geplaatst, van grootere afmeting dan de vroegere. Met het kustlicht op den west- bavendarn is thans de verkenning alleszins doelmatig en geriefelijk. N. R. C. Te Wemeldinge heeft zich de vlek ziekte onder de varkens waarschijnlijk mede vertoond. Althans een paar varkens werden plotseling ziek en moesten afgemaakt worden. In de gemeente Sluis werd Vrijdag op den openbaren weg eene vrouw van 50 jaren aangerand door zekeren L. de S., een persoon van 21 jaar. Op haar hulpgeroep snelde een landbouwer toe, maar de aan rander maakte, dat hij uit de voiten kwam. De politie van Sluis, in kennis gesteld met een en ander, wist zich van 't sujet meester te makeD. Naar zijn zeggen was hij dron ken geweest en had niet geweten wat hij deed. Hij is reeds overgebracht naar Mid delburg. M. C. -- De Middelb. Crt. schrijft Het in sommige bladen voorkomende be richt uit Wissekerhe, als zouden weder- zijdsche felicitatiën gewisseld zijn tusscher. H. K. H. prinses Wilhelmina en het doch tertje van den landbouwer G. H. aldaar, gevolgd door het afzenden van een doos speelgoed door eerstgenoemde, berust naar men ons schrjjft geheel op cor respondenten-fantasie althans, noch aan 't Wissekerksche prinsesje, noch aan haar familie is daarvan iets bekend. Door de loodskweekelingen 2de klasse bij het Nederlandsch loodswezen te Vlissin gen, C. Sorgedrager en F. Ie Roij, is Zaterdag met gunstigen uitslag examen afgelegd voor de betrekking van zeeloods in het 6e district. «Oefening baart kunst» zegt het spreekwoord. Dit werd Vrijdag ook weer bewezen op eene, door eeriige leden van de seherpschutters-vereeniging Vlissingen gehouden tusschentijdsche oefening, waar door een der leden, de heer M. Laernoes in eene serie van 6 opeenvolgende schoten, 70 punten werden behaald, waarvan 5 witte rozen en een 10. In 6 schoten kunnen als hoogst aantal 72 punten behaald worden. - Donderdag middag «tapte aan het Rhijnspoorstation te Utrecht een bruinge- tinte vreemdeling af, die van niemand antwoord krjjgen kon op een vraag, welke hij in een onbekende taal aan iedereen deed, die hem tegemoet kwam. Na een half uur van het eene naar het andere einde van het stationsplein geloopen te hebben, ging hem een ambtenaar van de N. R. S., die een tijdlang in Suriname was geweest, tege moet en enwie beschrijft de vreugde van den inboorling, t oen h\j in zijn taal, het Neger Engelsch, antwoord kreeg. Hij wilde massaom den hals vliegen doch deze bedankte voorzyn zonderlinge vriend schapsbetuigingen en gaf hem eenvoudig de noodige inlichtingen. Dezer dagen zoo verhaalt de Tijd - kwam op het perron van een der groote stationsin Nederland iemand haastig aanloo- pen, roepende: Jansen. Jansen! Juist stond een trein gereed om te vertrekken en de schreeu wende man ijlde naar een der waggons toe. Een der in den trein zittende reigers stak even zijn hoofd buiten het portier en ont ving daarop zulk een geweldige muilpeer, dat hij suizebollend in 'tkussen terugtuimelde. "Woedend riep hij den hoofdconducteur, aan wien hjj de zaak vertelde. «Maar heet u Jansen vroeg de con ducteur beleefd. «Neen 1» antwoordde de ongelukkige. «Nu wat deedt ge dan uw hoofd buiten het portier te steken?» merkte de beambte bedaard op. Te 's Hertogenbosch hoorde Donder dag avond te ruim elf ure de schildwacht S. V. voor de gevangenis in het dicht be groeid houtgewas, onmiddellijk langs den ringmuur der gevangenis eenig geritsel. Hij rapporteerde dat aan den sergeant comman dant der wacht, die met een ander soldaat jangs het hout onderzoek deed, doch niets hoorde. Intusschen bleef de schildwacht volhou den, dat hij iets gehoord had, zoodat de sergeant naar de wacht ging om een lan taarn te halen. Toen hoorde de schildwacht in het houtgewas loopen en riep hij bij ïerhaling «Halt 1» waarop hij tot antwoord üeS«Dat doe ik niet voor jou, ik zal je doodschieten». Middelerwijl kwam in het donker een man gekleed met witte broek, uit het hout geloopen. De schildwacht, den kende dat het een ontvluchte gevangene was, riep hem tot tweemaal toe «Sta, of ik schiet», doch de man stond niet en liep weg, waarop de schildwacht op hem aan legde en schoot, met het ongelukkige ge volg, dat de man dood ter aarde stortte. De ongelukkige, genaamd P. A. ongeveer 40 jaar oud, metselaar van beroep, laat een vrouw en drie kinderen na. Eenigen tijd te voren was hij door zijn baas, alsmede andere knechts getracteerd, omdat een feest op het werk werd gehouden. Wat dezen man be wogen heeft zich in dat houtgewas te ver bergen, blijft een raadsel, hoewel bekend is, dat hij de gewoonte had in het plantsoen 's avonds te wandelen. Een meisje van 14 jaar uit Duisburg dat voor pleizier met een hollandschen schip per was meegevaren, is onlangs op de Waal bij Druten over boord gevallen en verdronken. Laatstleden Zaterdag is er in de bin nenkantons van Zwitserland zooveel sneeuw gevallen alsof het reeds in November was. Het spoorwegverkeer moest hier en daar worden gestaakt. Denzelfden dag zijn de wijnbergen in de kantons Waadtland en Neuchatel doorzwaren hagelslag geteisterd. De heer C. was maire (burgemeester) van een kleine gemeente in het-departement der Beide Sèvres; hij woonde daar alleen met zijn zuster, want beiden waren onge huwd. Reeds vroeger had C. liefdesbetrek kingen aangeknoopt met een burgermeisje, welke betrekking hem drie kinderen bezorgde, die hij onverwachts met de moeder in den steek liet. Wel kwam de moeder nog dikwijls om onderstand op het kasteel van C. doch hij joeg haar altijd onbarmhartig de straat op, en was ongevoelig voor hare jammerklachten. Een oppassend werkman vroeg haar ten huwelijk. Het huwelijk zou doorgaan, mits de heer C. voor het onder houd der kinderen zorgde. Doch ook dit werd geweigerd en zoo bleef de ongehuwde moeder ongehuwd. Doch hare zonen wer den groot en besloten zich te wreken. Zij kochten een revolver en gingen naar de villa huns «vaders», waar zij hem vroegen om hunne moeder ten huwelijk te nemen of voor hen, ongelukkigen, te zorgen. C. werd hierop kwaad en wierp een der kna pen van zich. Doch de ander schoot toe en schoot op hem. C. stierf kort daarop aan zijne wonden. De zoons werden gear resteerd doch de jury sprak [hen vrij 1 Zulke dingen zijn alleen in Frankrijk mogelijk Uit Zanzibar wordt gemeld dat een troep Arabieren gevuurd heeft op de Duitsche kanonneerboot Möwe, terwijl die bezig was troepen te landen te Tanger, Oost-Afrika. De kannonneerboot bombar deerde hierop de stad en zette een landings divisie aan wal, die de vijanden verdreef, waarbij 20 Arabieren sneuvelden. Het toenemen der ontevredenheid wordt ge weten aan de handelingen der Duitsche Oost-Afrika compagnie. Zou hier ook weder het recht van den sterkste in toepassing gebracht worden LAATSTE BERICHTEN. Goes. Bij het toelatingsexamen voor de burger-avondschool zijn heden vijf aspiran ten van de acht geslaagd, namelijk E. C. Arentz, J. Arnoldi, P H. v. Enge lenberg, J. C. de Koster en A. J. v. Melle. Krabbendijke 10 Sept. Volgens hetAme- rikaansche blad «de Standaard» is aan een onzer vorige ingezetenen een droevig onge luk overkomen. Jacob de Kok, werkman in de ijzergieterij van Butterworth en Lowe, droeg met een anderen werkman een pot met gesmol ten ijzer en had toen het ongeluk te struikelen, waardoor hij viel, zoodat het gloeiende metaal hem over de borst vloog, zijne kleederen in brand zette en in stralen over zijn lichaam in de schoenen liep. Daar waar het metaal hem geraakt had, viel het vleesch van zijn lichaam en de ongelukkige had ontzettende pijnen te door staan. Het ongeluk is voorgevallen op Za terdag 25 Augustus 11. AFLOOP VERKOOPINGEN, eHZ. Zaamslag, 7 Sept. Heden morgen werd ten raadhuize alhier aanbesteedDe straat verlichting binnen de kom der gemeente, gedurende de winter van 1888/89, daaronder begrepen de levering van petroleum en ka toen het schoonhouden der lantaarns, enz. Ingeleverd waren 3 inschrijvingsbiljetten, alsC. Stoffels alhier, voor l11/aB, J. A. Moens voor l4B/10o, Js. Penne voor U/s cent per vlam en per uur. Alzoo minste inschrijver Js. Penne, wien het dan ook is gegund. Aan onderhandsche inschrijving, uit geschreven door den majoor, hoofd der con structiewerkplaatsen te Delft, voor de leve ring van 100 mortierstoelen (70 kleine en 30 groote werd door bovenstaande firma's met de achter hare namen vermelde sommen deelgenomen, als: Maatschappij De Maas te Rotterdam, voor f45,200, Koninklijke fa briek van Stoom- en andere werktuigen te Amsterdam, veor 142.250. Nedertandsche Stoomboot-Maatschappij te Rotterdam (bij enoord), voor f37,300 en Koninklijke Maat schappij de Schelde, te Vlissingen voor f 35.541. Van 7 tot 10 .Sept. 1888. GOES. Ondertrouwd Leendert Kraak 51 j jm. wed. van Geertruida Kievit en Maria Hoogenboom 55 j. wed. van Janus de Leeuw. GeborenTetje Aaltje Gerarda d. v. Sytze Reinders Elsinga en Johanna Eliza beth Foudraine Johannus Antnniusz. v. Jacol us de Witte en Philippina Bil Mari- nus z. v. Marinus Kieboom en Jacoba Dirkse Antonetta Maria d.v. Johannes Verdonk en Jacoba van de Weert Willem z. v. Johannes de Jonge en Elizabeth de Windt. OverledenMarinus Josephus 27 j. onge huwde zoon van Wiilem de Wolf en Johan na Orelio Maatje Maria de Wijs 65 j. vrouw van J. Kooman Az. Wilhelmus 1 j. zoon van Pieter Jacobus Sloover en Johanna Lena van den Berge. Van 8 10 Sept. 1888. MIDDELBURG. Bevallen: J. A.M. Mel ker geb. Good d. S. Leonard geb. Kop- pejan d. Overleden C. H. van Hees 55 j. vrouw van F. J. A. Smits W. H. Reniersen 51 j. man van A. M. C, Casteleijn J. L. de Bukviel 13 j. z. M. J. Vervenne 63 j, d. J. C. kasteleijn 6 maanden d. - C. J. A. Goethals 43 j. vrouw van J. Age- link van Rentergem. A. J. de Jongh 81 j. d. A. de Lange 9 m. z. Levenloos aangegeven een zoon F. J. van der Ransou en C. v. d. Boomgaard. Dinsdag 11 September. Middelburg, 10 uur, in „de Abdij" door Gedeputeerde Staten, het maken b(j de bui tenhaven te Vlissingen van eene bergplaats voor steenkolen en van een gebouw voor kan toor met wachtkamer en magazijn voor vrachtgoederen, ten gebruike van den pro vincialen stoombootdienst op de Westersch. Inscbrijvingsbiljetten vóór 10 Sept. 4 uur. Bestek b(j den heer U. F. Auer te Middelb. Middelburg, half 2 op het Raadhuis in schrijving op zegel 875 H.L. Ruhr- en 150 H.L. New Castlekolen (stukken.) Middelburg, 12 Sept. voor half 2,inzending der biljetten voor levering van grof tarwe brood van October tot December voor de gestichten. Voorwaarden liggen ter lezing in het weeshuis. Rotterdam, 10 September 1888. Tarwe 20, wintergerst 10, Koolzaad 60j Canariezaad 25 cent hooger, overigens onver] anderd. Buitenlandsche hooger; meel vast Nieuwe Tarwe f 7,00 a - 8,60 Rogge.,- 5,50 - 6,40 Wintergerst .- 4,20 - 4,95 Zomer gerst- 0.00 - 0,00 Nieuwe Haver - 2,00 - 3,90 Paardenhoonen 5,20 - 6,— Erwten- 6,20 - 6,50 Kookerwten - 8,10 - 9,10 Bruine Boonen. - 9,00 -12,00 Witte-11,- -14, Kanariezaad - 7,50 f 8,75 Koolzaad- 9,10 -10,40 Zeeuwsche eieren 3,10 a 3,80 de 100 stuks. Axel, 8 Sept. '88. Oude Tarwe f9,75 a f 10,00. Nieuwe Tarwe" f 8,50 a f 9,00. Rogge f 6,75 a f 7,Win- terger t f'7,a f 7,50. Zomergerst f6,75 a f7,00. Kookerwten f9,— a f9,50. Voer- erwten f8,00 a f8,50. Aardappelen f 3, Alles per 100 K. G. Rotterdam, 10 Sept. 1888. Op de Veemarkt waren heden aangevoerd 141 vette runderen, 0 magere dito, 98 vette- en graskalveren, 2268 schapen of lammeren, 547 varkens, 0 biggen, 2 bokken. De prijzen waren als volgtvette runderen le qual 60, 2e qual. 55 3e qual. 50 a c. kalveren le qual. f 0,85, 2e qual. 75 a 70 c schapen le qual 60; 2e qual 55; varkens le qual. 22 a c2e qual. 21 a 3e qual. 20; licht soort 19 a 20 c. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f 0.00 a f 0,00. Champions t 0.00 a f 0 00, Magnum bonum f a tFlakkeesche Jammen 0,a f0,poters fO.OO a f0,00. Wcstl. zand f4.50 a f5,50. West. klei f3,00 a f3,25. Westl. muisjes f 4 00 a f 4,50. Gelderselie kralen f 3.75 a f 3.90. Dinsdag 11 September. Goes, 8 uur, in de „Prins van Oranje" door Not. Pilaar, een huis en erf Wijngaardstraat A 82, van erven Nonnekes. Woensdag 12 September. Westkapelle, half 11 door Not. Loeff, in „het Koffiehuis" een huis met schuren, erf en tuin, Noordstraat2o. 31 A. bouwland aan den Middelb. straatweg. 3o. 22,30 A. bouwl. achter het bosch. En om 1 uur b(j den Hol lander, verhuren 15 perceelen bouwland van L. den Hollander. Donderdag 13 September. Kapelle, op de hofstede «Eversdijk», voor W. Geelhoed, door Not. Merens, een boeren- inspan als1 zwart ruin 10, 1 zwart Jmer- riepaard 10 en 15, een blauw ruin 8 jaar merriepaarden, 1 bruin en 1 zwart 4, een vos 2, een zweetvos ljr., 1 vos hengstveulen, 6 melkkoeien, 5 runders van 4 en anderhalf jaar, 2 aanhoudkalvers, 1 os, 1 stier. 2 hok- kelingen, 2 vette varkens, 2 mestputloopers, 80 hoenders, karnhond, 3 men wagens, 1 lemoendriewielskar, tilbury, 7 ploegen, 6 eegden, molbord, rolblok, vleeschblok, rol- sleeper, sleepsleepers, zaadzeil, peulziften, melk-, stal- en zoldergereedschap, harnas. Vlissingen. 9 uur, aan de bank van leening panden beleend April tot Juni 1887. Kijkdag Woensdag 2—4 uur. Goes, half 2, in „de Prins v. Oranje", pan- den uit de bank van leening over Januari tot Juni 1887. Donderdag 20 September. Middelburg, 8 uur in de Vergenoeging door Not Tak, een huis en erf, zijnde loge ment en herberg met vergunning, Vlissing- sche straat K 42 groot 73 c.A. Bezichtiging Woensdag en Donderdag 10—12 en 1—4 uur. Vrjjdag 21 September. Ierseke. 1 uur, door J. G. Wondergem, een inboedel o. a. mahoniehouten linnenkast (secretaire) en uittrektafel, stoelen, pendule, 3 bedden met toebehooren, tapijten enz., glas- en aardewerk, porselein, timmeemansgereed- schappen, planken, ribben enz. Inl. dhr. Pelle. Maandag 24 September. Middelburg, 1 uur, In de Vergenoeging, door Not. Verhulst, het tiendrecht iD Noord- Beveland op !/sin den 1. 2, 3, 4, 5 en 6e blok van den Vlietepolderop den 2e blok van den Wissokerkepolder en op den len blok in den Mariapolder. Inl. de heer van Lis te Kortgene. Dinsdag 25 September. Vlissingen. 7 uur in het Hotel de Commerce door Not. v. Uije Pieterse, een huis, enz. Pa lingstraat K 72. Voorspoedig bevallen van een wel geschapen ZOON E. DE JONGE— de Windt. Goes, 8 September 1888. De Notaris C. J. HU VERS, gevestigd te Kolijnsplaat, gil op des avonds te 7 ure, in het logement «De Patrijs» te Kolijnsplaat, ten verzoeke van Paulus van der Maas of diens gemach tigde in het OPENBAAR VERK00PEN: 1. Eene in het jaar 1881, nieuwgebouwde genaamd «Eben-Haëzer», met DORSCH- VLOER, MESTPUT en verdere TIMME RING en ERVE, GROND en MOESTUIN, staande en liggende aan den Groenen Achterweg, in de gemeente Kolijnsplaat nabij het dorp, en bij het Kadaster dier gemeente bekend in sectie A no. 1331, groot 5 Aren 10 Centaren. 2. EENE gelegen in de gemeente Kolijnsplaat, ten zuiden van en aan den Groenen Achterweg nabij het dorp, en bij het kadaster der genoemde gemeente bekend in sectie A no. 1235, groot 2 Aren. 3. EENE gelegen in de gemeente Kolijnsplaat, ten zuiden van en aan den Groenen Achterweg nabij het dorp, en bij het kadi-ster der genoemde gemeente bekend in sectie A no. 1246, groot 6 Aren. De Schuur is te bezichtigen 8 dagen vóór den verkoop op vertoon van een toegangs- biljet, ver .rijgbaar ten kantore van voor noemden Notaris, te wiens kantore nadere inlichtingen te bekomen zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1888 | | pagina 3